Jan Wouters moet eens met Ruud Gullit praten Minder druk op Libregts' ketel .onder loep Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT QeidóaQowumt DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 PAGINA 15 Agenten in burger en video apparatuur beheersen duel ,CJ ROTTERDAM Het Rotterdamse politiekorps zet 'y morgen 300 mensen in bij de voetbalwedstrijd Ne- jderland - Finland. De meesten van hen zullen in burgerkleding opereren. De Rotterdamse politie streeft ernaar om de inzet van personeel bij grote •venementen (zoals voetbalwedstrijden) terug te 'ringen door meer met video-apparatuur te gaan rerken. Zo ook in het Feyenoord-stadion. 'en behoeve van de politie heeft de KNVB een nobiel video-systeem gehuurd, waarmee buiten iet stadion beelden van de straat gemaakt kunnen -orden. In het stadion is al een vast systeem aan- -ezig. De kosten van de politie-inzet bij de wed- jtrijd van morgen liggen rond de twee ton. De Rot- Pajterdamse officier van justitie mr. H. Moraal zal 's in het stadion aanwezig zijn om bij strafba re feiten direct te kunnen optreden. Geen blessures in kamp Oranje NOORDWIJK Erwin Koeman en John Bosman zijn fit voor de wedstrijd Nederland - Finland van morgen. Het tweetal dat afge lopen weekeinde „lichte tikjes" opliep in het duel tussen Cerkcle Brugge en KV Meche- len is gisteren door de medische staf van de KNVB in orde bevonden. Thijs Libregts kan dus over zijn volledige zestiental beschik ken. Ronald Koeman meldde zich gisteren als laatste in het trainingskamp in Noord- wijk. De opstelling voor het laatste kwalifi catieduel houdt Libregts voor zich tot mor genavond. Het zou niet verrassend zijn wan neer Libregts voor Nederland de volgende opstelling bekend maakt: Van Breukelen; Rutjes, Ronald Koeman en Van Tiggelen; Van Aerle, Wouters, Rijkaard en Erwin Koeman; Bosman, Van Basten en Ellerman. STRAFTRAINING VOOR WESTDUITS VOETBALELFTAL KEULEN Drie dagen voor de beslissende kwalificatie-interland tegen Wales heeft team chef Franz Beckenbauer een straftraining inge last, om de internationals van Westduitsland weer bij de les te krijgen. Beckenbauer noemde het spel in de oefenwedstrijd van zondag tegen een amateurselectie van Siegburg/Winterscheid „kinderlijk onnozel". De teamchef speelde daarin één helft lang met zijn min of meer „vaste" elf. Na de belabberde voorsprong van 4-0 bij rust verving hij geïrriteerd negen spelers. De reserves vergrootten de marge tot veertien treffers. Klinsmann bewees hersteld te zijn van zijn grie paanval. Hij maakte zes doelpunten. Voller werd gespaard, wegens een sluimerende knie-blessure, maar morgen zal hij zeker spelen. Op de plaats van de onlangs aan zijn enkel geopereerde aan voerder Matthaus stond Dorfner. De middenvel der van Bayern München zal ook tegen het al uit geschakelde Wales de rol van de ster van Inter Milan overnemen. Na afloop wisten de spelers niet hoe snel ze terug moesten keren naar het hotel. Bij de buis wilden ze toch vooral niets missen van de gebeurtenissen in Berlijn, waar de onmenselijk muur wordt afge broken. „Als je dit ziet", relativeerde Klinsmann, „begrijp je pas hoe betrekkelijk het voetbal is". De spelers willen graag zo snel mogelijk een oe fenwedstrijd in Berlijn spelen. De ontmoeting met Wales, dat in Keulen zal aan treden zonder zijn geblesseerde topschutter Rush, is van eminent belang. Bij verlies loopt de Bonds republiek de kans de eindronde in Italië te mis sen. Dat zal dan afhankelijk zijn van de resulta ten van Nederland - Finland en Roemenië - De nemarken. Door een goede klassering in de groep van de nummers twee bestaat altijd nog de kans te ontsnappen via de achterdeur. De Westduitse uitschakeling zou historisch zijn. De ploeg miste nimmer de kwalificatie van het toernooi om het wereldkampioenschap. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur Sport Studio. Veronique, 19.50 uur: Voetbal quiz. TV 5, 21.00 uur: Sport. BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz. Eurosport, 18.00 en 22.00 uur: Bobsleeën. Eurosport, 19.00 uur Weekover zicht. Eurosport, 20.00 uur Snooker. Eurosport, 23.00 uur Worstelen. Super Channel, 20.00 en 22.10 uur Ultra Sport. MORGEN Eurosport, 00.00 en 10.00 uur Weekoverzicht. Eurosport, 11.00 en 16.00 uur: Snooker. Eurosport, 13.00 uur Tennis. Eurosport, 14.00 uur: Worstelen. Eurosport, 15.00 uur: Golf. NOORDWIJK Jan Wouters zou eens een avondje met Ruud Gullit moeten gaan praten. De kans is dan groot dat de nu al zo lang geblesseer de vedette van AC Mi lan, van wie velen zich overigens afvragen of hij ooit nog zal voetballen, dan wat anders over Thijs Libregts gaat den ken. Zoals bekend kriti seerde Gullit Libregts hevig vanwege diens taktiek in het thuisduel met West-Duitsland eerder dit jaar. Oranje zou veel te defensief hebben gespeeld en als Van Basten kort voor het einde niet de gelijkma ker had gescoord was het helemaal een catastrofe geweest. Zo vond Gullit van dat duel en rond het treffen kort daarna met Finland kwam die kri tiek naar buiten, hetgeen de positie van de bonds coach er bepaald niet sterker op leek te ma ken. Nu, vlak voor de plaatsing voor het toernooi om de we reldtitel voetbal in Italië werpt Jan Wouters een an der licht op die affaire. „Het Nederlands elftal is tegen de Duitsers helemaal niet met een defensief concept het veld ingestuurd door Li bregts", meent de Ajacied, die zich heeft ontwikkeld tot de plaatsvervanger van de bondscoach in het veld, de dirigent. „Ik was toen gebles seerd en zat (net als Gullit trouwens; red.) op de tribune. Dan krijg je toch een heel in teressante kijk op een wed strijd. Je ziet dingen die je in het veld niet opvallen. Wat ik heb vastgesteld is dat de onderlinge communicatie niet klopte. De linies sloten niet aaneen, er viel te veel ruimte op het middenveld. Dat had iemand moeten rechtzetten. Dat gebeurde niet en daardoor ontwikkel de de wedstrijd zich van Ne derlandse kant tot een defen sief ogend concept. Maar vanaf het begin had je kun nen zien dat dat niet het uit gangspunt was". Ander verhaal Het is wel een wat ander Stand groep 4: Nederland 5 3 2 0 8 5-2 West-Duitsland 5 2 3 0 7 11-2 Finland 5 1 1 3 3 4-3 Wales 5 0 2 3. 2 3-6 verhaal dan de versie van Ruud Gullit, die zich puur in negatieve termen had uitge laten over het zijns inziens laffe optreden van Oranje en dat de bondscoach verweet. Dat Gullit de Wouters-visie niet al eerder ter ore is geko men heeft twee oorzaken. „We, de spelersgroep van het Nederlands elftal, zien elkaar in feite te weinig. Ja, zo bij dit soort trainingskampen. Maar dan een keer alles op een rijtje te zetten, daar komt het toch niet zo gek gauw van". De tweede reden is de tegenwoordig vrijwel perma nente absentie van de voor naamste criticus van Li bregts, Gullit. Daardoor is de communicatie tussen het te genstrijdige tweetal ook ver re van optimaal. Maar waar om bindt Wouters dan niet eens de koe de bel aan? „Ik heb dat nooit gedaan, praten met een coach voor een wed strijd. Niet omdat ik niet wil, maar. omdat ik vind dat ik dat ongevraagd niet hoef te doen. Als de coach met de spelers ergens over wil pra ten, akkoord. Daar verleen ik graag mijn medewerking aan. Maar ik zie mezelf niet zo gauw suggesties geven over taktiek of opstelling". De laatste jaren heeft de in middels 29-jarige en tot 1994 bij Ajax onder contract staan de middenvelder-met-de- kromste benen van het wes telijk halfrond zich ontwik keld tot regisseur. In woord en gebaar ondersteunt de Utrechter zijn opinie binnen de lijnen. Het lijkt er op alsof Wouters zich daarin steeds nadrukkelijker manifesteert, zijn medespelers regelmatig in ferme taal de mantel uit veegt. Laatste tijd Merkwaardigerwijs vindt Wouters zelf dat hij juist de laatste tijd minder nadrukke lijk aan de weg timmert dan voorheen. „Ik heb dat altijd gedaan", vertelt hij. „Bij Utrecht al. Maar kennelijk is het pas sinds kort de mensen opgevallen. Ik vind zelf dat ik me nu minder agressief gedraag dan tot voor kort. Zal wel met de leeftijd te ma ken hebben". Jan Wouters miste van de reeks duels in het kader van de kwalifikatie voor het we- reldtoernooi twee duels, Duitsland thuis en Finland uit. Juist twee duels, die aan leiding gaven tot nogal wat stampei. Trammelant, waar van nu door vrijwel alle, zo niet alle spelers van het Ne derlands elftal wordt gevon den dat die om te beginnen ernstig is overtrokken. Bo vendien vindt niemand het nu, zo vlak voor „Italië" moet worden zekergesteld nodig of wenselijk om welke knuppel in welk hoenderhok dan ook te gooien. De gelede ren hebben zich opvallend gesloten en ook Wouters geeft nog even aan waarom. „We hebben niets goed te maken voor eerder gespeelde en misschien niet zulke flon kerende wedstrijden", zegt hij gedecideerd. „Ik wil best toegeven dat het allemaal niet zo geweldig was. Met uitzondering misschien van het eerste duel met Wales, waarin die Welshmen toch geen kleine jongens, die de EK-boot net hadden gemist twee keer over de middenlijn zijn geweest. Maar wat wordt vergeten is dat we wel vrijwel voortdu rend met een andere samen stelling hebben gespeeld. Dan Ruud Gullit (derde van rechts) ontwikkelt zich aan de kluwe om Jan Wouters (gebogen) te feliciteren. FOTO: ANP was Marco er niet, dan Ruud niet; Erwin Koeman heeft wedstrijden gemist, Van Tig gelen, ik zelf. Als je het zo bekijkt en we staan op de drempel van plaatsing voor het WK, dan hebben we het gewoon verdomd goed ge daan. Dat mag ook wel eens keer worden gezegd". Van in het veld niet nageko men afspraken is Jan Wou ters, zegt hij, niets bekend. „Ik heb het in elk geval nau welijks meegemaakt. Er is met uitzondering van West- Duitsland thuis steeds ge speeld zoals het moest. Dus van een gebrekkige commu nicatie tussen Libregts en de spelers is volgens mij geen sprake. Volgens mij hoeft er ook straks, in Italië geen man naast of boven Libregts. Hij heeft tenslotte nu de kwalifi katie afgedwongen. Met hem moeten we ook straks ge woon op het WK gaan voet ballen". FRANK WERKMAN Chaotische tonelen bij persconferen tie NOORDWIJK De pers- conferentie van het Neder lands elftal gisteren in Noordwijk heeft tot chaoti sche tonelen geleid in het ho tel, waar de bijeenkomst plaatsvond. Zelden eerder waren zo veel vertegenwoor digers van de media aanwe zig bij de gebruikelijke publi citaire aanloop naar een voetbal-in terlandwedstrijd. Hetgeen voorlichter Ger Stolk verleidde tot de opmer king „dat er veel makke schapen in een hok gaan Tot die schapen behoorden gisteren naast de schrijvende pers representanten van alle mogelijke visuele media als mede radio-reporters, zowel nationaal, regionaal als lokaal. Met de komst van het com- merciële Veronique is het pe loton persmensen nog eens met een royale équipe uitge breid, waardoor het helemaal dringen werd. Want ook ploe gen van andere, reguliere om roepen stonden te trappelen van ongeduld om naast de bondscoach ook de nodige spe lers te interviewen. Libregts zelf werd op een goed moment zelfs aangeklampt door een kennelijke supporter van FC Groningen of René Eykeikamp of beide(n). Waarom heeft u Eykelkamp 'niet geselecteerd?", werd de verbaasd kijkende bondscaoch voorgelegd. En nadat Libregts nogal omstandigig een verhaal had opgehangen over gebles seerde spelers en hun vervan gers merkte deze supporter persman op: „Eykelkamp vindt het wel jammer". „Ja, dat zal best", repliceerde de bondscoach. „Zo zullen er nog wel meer zijn". Waarop Libregts, die gisteren een aanzienlijk meer ontspan nen indruk maakte dan een maand geleden in Wrexham, vlak voor het duel met Wales, wegbeende. Naar de zoveelste lokale reporter van pak beet radio Ommelanden, die van het treffen met de Finnen ook het naadje van de kous wilde weten. Dat kan morgen nog leuk worden in de Kuip, als Nederland zich plaatst voor het toernooi om de wereldtitel. 'Computer 'SV heeft gisteren een uniek imputergestuurd oefenappa raat gepresenteerd, die specia- revalidatie-programma's itjvoor geblesseerde spelers re gelt. Gerald Vanenburg, die log steeds moet herstellen van n zware knie-blessure fun- leerde als proefkonijn, let apparaat geeft precies aan fanneer een van een blessure lerstelde speler de trainer kan lervatten, zonder het risico 'an een nieuwe (spier) blessure te lopen. Ondanks de komst ~~van dit peperdure toestel, kos tten ruim 150.000 gulden, noopt de middenvelder pas na ^qde winterstop zijn rentree te diaken bij PSV en Oranje. FOTO: ANP Duel met Brazilië eveneens in de Kuip DEN HAAG De vriend schappelijke interland Neder land - Brazilië zal op 20 de cember eveneens in het Feye noord-stadion in Rotterdam worden gespeeld. De aanvan kelijke voorkeur van het sec tie-bestuur betaald voetbal voor de huisvesting van deze jubileum-wedstrijd in het PSV-stadion te Eindhoven, had protesten vanuit Rotter dam tot gevolg. Supercup-wedstrijden bij RTL-Veronique HILVERSUM RTL-Veroni- que zendt op 23 november en 7 december de wedstrijden om de Supercup tussen Barcelona en AC Milan uit. De satelliet omroep heeft voorts de hand kunnen leggen op de uitzend rechten voor de wedstrijd voor de wereldcup voor bekerwin naars op 18 december tussen AC Milan en Nacional uit Co lombia. „Onze claim op de bommen- gooier uit Oss bedraagt 273.618 gulden en 92 centen. Dat zijn alle kosten geweest van de strafzaak en de be roepskwestie in Zwitserland en van die extra wedstrijd in Amsterdam. Ook de door de UEFA opgelegde boete van zeventigduizend Zwitserse frank wordt op die man ver haald. Plus alle kosten van de advocatuur. Die jongen uit Oss moet gaan betalen. Even tueel via loonbeslag. Dat is 27 jaar lang bijna duizend gulden in de maand. Dat is heel zwaar. Laat het een waar schuwing zijn". KNVB-woord voerder Ger Stolk in de Volkskrant „Hij is een sieraad voor het trainerskorps. Een hele be schaafde, intelligente en ai mabele man, die zijn gedach ten goed kan formuleren. Li bregts heeft bovendien een goede opleiding gehad. Niet onbelangrijk, want als hoofd van de KNVB moet hij een voorbeeld zijn voor alle trai ners. Ook hij heeft als speler en coach veel (internationale) ervaring. In mijn ogen is Li bregts een goede vertegen woordiger van het Neder lands voetbal". Co Adriaanse, trainer FC Den Haag, in het Algemeen Dagblad „Jan Reker en Co Adriaanse heten nu de kroonprinsen on der de trainers, maar juist aan een uitlating van Co Adriaan se heb ik me gestoord. Adri aanse vond het een schande dat Krol zonder diploma's trainer bij KV Mechelen is geworden. Maar waar praat Adriaanse over? Krol heeft overal ter wereld gevoetbald en hij heeft 83 interlands ach ter zijn naam staan. Waar haalt Adriaanse dan de ken nis vandaan? Hij heeft zelf als speler alleen maar iedereen omver kunnen kegelen en twee keer drie kwartier ach ter zijn tegenstander aange rend". Wim van Hanegem in zijn column in voetbalmaand blad Elf ,;Ik weet niet of het belang rijk is daarover zelfs maar te praten. Ik ben wie ik ben, ik houd van lachen, ja, daar kijkt u van op, hè? Maar ik kan een verschrikkelijke la chebek zijn. Ik kan schateren van de lach, tranen in mijn ogen. Ik houd van komische situaties, daar heb ik ook oog voor. Ik ben er niet eentje waar je even gezellig een praatje mee maakt, dat moge bekend zijn. Op een of andere wijze schrik ik mensen af. Ik Michael van Praag, grossier. FOTO: ANP ben geen grootmeester in soci aal contact als u dat bedoelt. En ik heb daar ook geen be hoefte aan. Heb ik nooit ge had, ook niet als schooljongen. Nee, geen uitgesproken een ling, want er zijn altijd wel mensen in mijn buurt, maar dat zijn mensen die ik ken en die ik dus de kans heb gege ven mij beter te leren ken nen". Rinus Michels in de Nieuwe Re vu „Verenigingen als AC Milan en Real Madrid hebben een psycholoog in dienst. Zo'n man kan heel nuttig zijn. Een psycholoog signaleert of er een zwart schaap in de selec tie zit, of er sprake is van sub groepen en of de groepsnor men, zoals het op tijd aanwe zig zijn, niet worden overtre- uitgepraat. Een psycholoog kan een trainer helpen bij het corrigeren van bepaalde situa ties, zodat een groep beter functioneert". Sportpsycholoog Jan van Dijk in het Algemeen Dag blad „Die vangnetten zijn ook geen oplossing, je gooit er zonder problemen overheen. Bepaal de zaken zijn niet tegen te houden. Als iemand een heli kopter huurt en een bom op het veld gooit, zijn (we ge klopt. Het gaat er met de vangnetten om dat de doel man die met zijn rug naar het publiek staat, zich beschermd voelt. Maar daarvoor moet hij ook weer niet te ver uitlopen. En de fotografen? Ja kijk, World Press Photo's zijn ook vaak onder moeilijke omstan digheden gemaakt". Kuip-directeur Van Kalken in de Volkskrant „Of ik in deze vorm ook in Rotterdam de nul kan vast houden, weet ik niet. Daar kan ik alleen maar van dro men. In Helsinki lukte het bijna, op drie minuten na. Of dat een verrassing voor mij was? Het verraste mij dat Hol land niet zo sterk was als ik dacht. Ook wij kregen kansen op een treffer en daarom was het doodzonde dat zij vlak voor tijd wel scoorden. Ach ja, Willem van Hanegem, kroon prins. FOTO: ANP voetbal blijft voetbal. Voor die wedstrijd tegen Duitsland droomde ik van de nul, maar toen gingen er zes in, Bang voor een grote nederlaag in Nederland ben ik niet". Finse doelman Kari Lauk- kanen in Voetbal Interna tional „Aan slijmen heb ik een broertje dood. Zakelijk ook: ik kan als grossier een heel inte ressante klant voorbij laten gaan omdat het niet loopt vol gens afspraak. Op lange ter mijn pakken ze anders je ne gotie af. Zo werkt dat, en zo gaat het in de voetballerij ook". Ajax-voorzitter Michael van Praag in Sport Interna tional NOORDWIJK Twee dagen voor het einde van de kwalificatieronde voor Italië, tijdens de perscon ferentie in Noordwijk, leek Thijs Libregts iets minder druk op de ketel te voelen. De weg naar Italië '90 is namelijk niet alleen geplaveid met goe de voornemens, maar ook met uiterst nuttige resul taten. Die zekerheid leidde natuur lijk niet tot luchthartige ont boezemingen en vergaande openhartigheid. Zo'n man is de coach van het Nederlands elf tal niet. Er staat tenslotte ook nog steeds het standpunt van de spelersgroep dat er niet ge sproken wordt over de bevel hebber tot de wedstrijd tegen Finland achter de rug is. Tot de kwalificatie bereikt is dus. Wat onmiddellijk daarna ge daan wordt, is onzeker al lijkt het niet waarschijnlijk dat de spelersgroep zijn voorman op het gras van het stadion Feye- noord in triomf zal ronddra gen, zoals Michels ruim ander half jaar geleden in München overkwam. Juist Michels is een steunpunt voor de coach. Het bleek in Wrexham waar Libregts war me felicitaties in ontvangst mocht nemen van de huidige bondsbestuurder. Libregts vindt de opmerking van zijn voorganger („Kwalificatie voor Italië, is het resultaat van anderhalf jaar resultaat-voet- bal") ook zeker niet negatief „Het is realisme. Uitslagen tel len. Niemand zal zich herin- ne'en hoe mooi elftallen ge voetbald hebben, als er verlo ren werd". Doelsaldo Libregts heeft daarnaast de ze kerheid dat de kwalificatie ronde beter is verlopen dan verwacht. Hij heeft zich sterk gemaakt en bij het pro grammeren van de groeps wedstrijden zijn zin gekre gen voor een afsluitende thuiswedstrijd tegen de Fin nen, omdat het doelsaldo be langrijk zou kunnen zijn. Ge dachten over treffers tegen en vóór zijn nu naar het tweede plan verdrongen. „Bij winst zijn wij groepswinnaar, waar overigens geen verdere voor rechten aan verbonden zijn. Het kan een schitterende af sluiting zijn van anderhalf jaar werk. Een bekroning ondanks alle problemen -op het veld- die zich hebben voorgedaan". Kwalificatie staat morgen avond opnieuw voorop, uiter aard. „Het resultaat wordt bo ven alles verheven", meldde de coach, alsof iemand had verwacht dat hij in voorpret over het bijna bereikte doel plotseling heel andere wegen zou gaan bewandelen. „Het zal wel weer aanvallen en verde digen worden, in het veld staan twee elftallen met totaal verschillende doelstellingen. Wij zullen weer scherp moeten zijn, gecontroleerd moeten voetballen om niet verrast te worden en niet de dwang op gelegd te krijgen achter de fei ten aan te gaan lopen en tegen onszelf te moeten spelen". Gevaren De coach van Nederlands bes te voetballers hanteert het uit gangspunt voorganger Mi chels deed het ook trou wens dat er geen echt zwakke vqetballanden meer zijn. Natuurlijk nog wel een paar minder sterke, anders zou het gelijke spel van België te gen Luxemburg ook geen ver rassing zijn geweest. Libregts legde het uit: „De gevaren voor de sterkere liggen niet in de eerste plaats bij de kracht van de tegenpartij. Het is de druk op je eigen elftal, het moeten winnen. Je mag dit keer ook niet de fout maken in je gedachten al verder te zijn dan de wedstrijd van woensdagavond". Libregts wil Finland niet inde len in de laagste categorie van Europese voetballanden. Geen coach trouwens zal dat doen in zijn bespiegelingen over een komende tegenstander, zelfs niet als er nauwelijks iets kan misgaan, na een even wonder baarlijke als geslaagde aanloop naar het slotduel. Aan de ene kant staan de reddingen op het laatste moment tegen Wa les en de Bondsrepubliek thuis en tegen Finland uit. Het te genwicht wordt gevormd door de blessures. As „Toen ik anderhalf jaar gele den begon, dacht ik verder te kunnen met de ploeg van München, zonder Mühren", stelde Libregts. De feiten wa ren anders. Vijf basispelers af wezig bij het begin in Wales (Van Basten uit eigen wil van de coach, Gullit, Vanenburg, Van Tiggelen en Erwin Koe man). „De hele as uit het elftal thuis tegen Duitsland", legde Libregts er bovenop. „Van Breukelen, Gullit, Wouters, Bosman en Kieft". De laatste twee overigens zijn niet zon der meer eerste keus. Feit blijft dat de coach op weg naar de loting voor de eind ronde op 9 december in Rome heeft moeten zoeken en aan passen. Libregts deelde maan dag mee dat die stroming tot aanvaringen heeft geleid. „In dien er voortdurend gespeeld kan worden in nagenoeg de zelfde opstelling zijn er geen problemen. Word je echter ge dwongen voortdurend te ver anderen dan gaat iedereen er over meepraten, ontstaan er dus steeds meer meningen". „Het is al moeilijk een zaak binnen te stappen, die voor treffelijk. draait. Het wordt niet gemakkelijker wanneer je de steun ontbeert, die je als coach nodig hebt, zoals bij voorbeeld het ontbreken van een bestuur achter je. Mijn uit gangspunt was dat een misluk king niet alleen slecht voor Li bregts was, maar ook voor het hele Nederlandse voetbal. Ik ben onder die omstandigheden mijn eigen weg blijven gaan. Het is het enige houvast dat je hebt". De weg van de voor zichtigheid, omdat Libregts een man is die op voetbalge- bied probeert risico's uit te sluiten. Omdat voetbal zo'n raar spel kan zijn, zie België - Luxemburg of de laatste drie thuiswedstrijden van PSV te gen Vitesse, Steaua en Volen- dam. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoon 071- 12.22.48 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabe zorgd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15