Uitbreiding Winkelhof definitief van de baan HMiB Rhijndael kan verder gaan bouwen Jé Burenruzie over dempen sloot JOUR NAAL LEIDEN OMGEVING QeidóaQowuud DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 PAGINf" Wesseling verrassende opvolger van Verhoog LEIDERDORP PvdA'er A.H. Wesseling is de verrassende opvolger voor het afgetreden raadslid A. Verhoog. Verhoog gaf zoals bekend zijn raads- zetel op uit onvrede over het feit dat hij door de PvdA-ledenvergadering van de vierde naar de vijfde plaats op de kandidatenlijst voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen was verwezen. On enigheid in de fractie met de vrouwelijke raadsle den M. Holierhoek en C. Langendorff speelde ook een rol in het besluit van Verhoog zijn raadszetel ter beschikking te stellen. Wesseling is overigens geen onbekende in de Leiderdorpse politiek. Eerder was hij al raadslid voor de PvdA in de pe riode 1982-1986. Op de kandidatenlijst in deze raadsperiode bezet Wesseling de 13e plaats. Om de vijftallige PvdA-fractie vol te maken bleken alle andere kandidaten vóór hem bereid te zijn hun plaats aan Wesseling af te staan. Bakken voor batterijen in Leidschendam LEIDSCHENDAM Bij de standplaatsen van de chemokar in Leidschendam worden binnenkort haltepalen geplaatst met daar aan bevestigd bakjes voor het verzamelen van batterijen. Het aantal standplaatsen wordt opgevoerd van 25 naar 30. De totale kosten bedragen 30.000 gulden. Op de bor den aan de palen die in de KCA (klein che misch afval)-kleuren geel en blauw worden uitgevoerd komt het tijdstip te staan waarop de chemokar aanwezig is. Omdat scholieren grote verbruikers van batterijen zijn zullen die door bonusacties worden gestimuleerd tot inzamelen. Het schoolfonds zou bij een bepaalde hoeveelheid batterijen dan een mi lieupremie krijgen. De raadscommissie openbare werken is gisteren akkoord ge gaan met deze voorstellen. Motorsloep Holland moet andere ligplaats zoeken OUDE WETERING De motorsloep Holland, die al vijf jaar ligt aangemeerd aan de Kerkstraat in Oude Wetering, moet daar weg. Deze beslissing van burge meester en wethouders van Alkemade werd gisteravond bevestigd door de raadscom missie bezwaar- en beroeps schriften. De Haagse eigenaar A. Krijgs man liet de commissieleden weten dat zijn dertig tons vaartuig te groot en te zwaar is om elders terecht te kunnen. Bovendien doet het recreatie- schip dienst als opslagplaats van de materialen van het schildersbedrijf van Krijgs man. De Haagse schilder heeft namelijk zo'n zeven maanden per jaar werk bij de Leimui- dense scheepswerf de Bock Meyer aan de overzijde van de Oude Wetering. Als er veel rompen en stuurhutten van schepen moeten worden ge verfd, overnachten Krijgsman en zijn zoon op hun motors loep om zo geen (reis)tijd te verliezen. De Haagse schilder toonde zich gisteravond nogal ver baasd over het feit dat zijn schip van de een op de andere dag moet verdwijnen, terwijl de gemeentelijke overheid het vaartuig vijf jaar lang had ge doogd. Krijgsman was niet op de hoogte van het feit dat Al kemade een nieuwe Algemene Politieverordening heeft, waarin een afmeerverbod in de Oude Wetering is opgeno men. Tot slot liet de Hagenaar weten dat zijn schip ligt aange meerd ter hoogte van een huis aan de Kerkstraat, waarvan de bewoners goede kennissen zijn. Deze mensen hebben dan ook geen enkele moeite met de motorsloep voor hun deur. Al deze argumenten hielpen de Haagse scheepsschilder niet; hij zal een andere ligplaats voor zijn motorsloep moeten zoeken. Riolering Hazeveld wordt vernieuwd ALPHEN AAN DEN RIJN De riolering aan het Hazeveld in Alphen aan den Rijn wordt binnenkort vervangen. Burge meester en wethouders stellen daarvoor 420.000 gulden be schikbaar. Het geld wordt ook gebruikt voor de riolering in de Van Dijkstraat. Het riool systeem in de Lindenhove- straat in Zwammerdam zal voor 215.000 gulden worden aangesloten op de afvalwater zuiveringsinstallatie. Daarmee komt een einde aan de stank overlast, die wordt veroor zaakt doordat het vuile water nu nog op een sloot wordt ge loosd. LEIDERDORP Met de omzetting van de show room in verkoopruimte wordt definitief afgezien van de tweede fase uit breiding van het winkel centrum Winkelhof. Dat stelde wethouder J. den Boeft (CDA) tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering van de gemeente Leiderdorp. Volgens Den Boeft heeft de ei genaar van Winkelhof, Natio nale Nederlanden, het aan zichzelf te wijten dat de uit breiding, die naast het huidige winkelcentrum zou moeten komen, van de baan is. De en kele jaren terug gelanceerde uitbreidingsplannen leden schipbreuk na protesten van de gemeente Leiden, de KNOV en de winkeliersvere niging Oegstgeest. Voornaam ste oorzaak volgens Den Boeft is het in gebreke blijven van Nationale Nederlanden namen van kandidaten te noemen die de trekkersfunctie moesten gaan vervullen. De noodzaak om medewerking te geven aan een urgentieprocedure kwam daardoor te vervallen. Met zijn opstelling ging Den Boeft in op opmerkingen van het D66-raadslid L. Lamers. Lamers had zich eerder in de commissie financiën en econo mische zaken negatief opge steld ten aanzien van de her verkavelingsplannen van Winkelhof. Gisteravond deel de hij mee, dat zijn fractie „na een flinke discussie" besloten had toch in te stemmen met de voorstellen van het college van B en W. Lamers vond „onder de huidige omstandig heden een verbetering van de showroomruimte de meest haalbare optie", Lamers zei te hopen, dat via een bestem mingsplanwijziging de tweede fase naast Winkelhof te zijner tijd alsnog kan worden gerea liseerd. Die hoop werd even wel door de antwoorden van wethouder Den Boeft teniet gedaan. Haalbaar De overige raadsfracties van VVD, CDA en PvdA en PPR/ PSP bleken geen probleem met de herverkavelingsplan nen te hebben. Een onlangs uitgebracht distributie-plano logisch rapport van het Cen traal Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf (CIMK) heeft de haalbaarheid van de plannen aangetoond. De plannen voorzien in een omzetting van de showroom van 3000 vierkante meter voor het grootste deel in winkel ruimte en voor een klein deel in extra verkeersruimte voor het winkelcentrum. Bij het college bestond aanvankelijk de vrees voor onnodige con currentie voor winkels in het Oude Dorp, met name wan neer de plannen voor een win kel in gereedschappen en een zaak in tuinmeubelen door gang zouden vinden. Die vrees blijkt na overleg met het be heer van Winkelhof en de Leiderdorpse Ondernemers Vereniging te zijn weggeno men. Van de nieuw te creëren winkelruimte zal maximaal 1500 vierkante meter worden ingenomen door de meubel zaak Dormaël die reeds in de showroom is gevestigd. Daar naast komt er een confectie zaak van 800 vierkante meter, die als „trekker" voor het ge hele winkelcentrum moet gaan fungeren. Het resterende deel wordt ingenomen door winkeliers vanuit Winkelhof die hun zaken willen verplaat sen of uitbreiden. De nu nog braak liggende grond naast Winkelhof blijkt een doorn in de» ogen van het Leiderdorpse gemeentebestuur te zijn. Wethouder Den Boeft stelde teleurgesteld vast, dat „niets tegen eigenaar Nationa le Nederlanden kan worden ondernomen". Een aanbieding van de gemeente Leiderdorp om de grond voor een symbo lische prijs over te nemen is vooralsnog niet geaccepteerd. Emancipatie Raadsbrede steun was er voor de emancipatie-nota. Wethou der C. Huigen-van Boven (VVD) slaagde er in de tegen stribbelende fractievoorzitter van D66 R. Stam over de streep te halen. De nota beoogt voorrang te geven aan het ge meentelijke emancipatiebeleid voor vrouwen om de achter standsituatie op te heffen. Het emancipatiebeleid zal gestalte krijgen in sectorplannen die in de loop van 1990 zullen wor den ontwikkeld. Bij de uitwer king daarvan zal prioriteit worden gegeven aan de onder delen onderwijs en werkgele genheid. Stam bleek weinig vertrouwen in deze aanpak te hebben. Hij vond de nota als raamwerk onvoldoende duide lijk. De eenzijdige benadering van de positie van de vrouw sprak Stam niet aan. Liever had hij een algemene nota voor zowel mannen- als vrou wenemancipatie gezien. Het inkopen van kindplaatsen voor vrouwelijke ambtenaren bij het kinderdagverblijf noemde Stam „rolbevesti- gend". Stam bleek met zijn kritiek op de emancipatienota volkomen alleen te staan. Raadslid M. Holierhoek-van Rijn (PvdA) sprak juist van „een gedegen raamwerk". Blij was zij met de aandacht voor meisjes in ach terstandsituaties en voor de minderheden. De raadsleden N. van Jaarsveld (CDA) en P. Kolman-Backbier (VVD) vroegen aandacht voor de fi nanciële onderbouwing van het emancipatiebeleid. In eer ste instantie wordt een bedrag van 10.000 gulden uitgetrok ken in het Welzijnsplan. Wet houder Huigen kwam hen te gemoet met de mededeling, dat bij de begroting 1991 extra geld beschikbaar zal moeten worden gesteld. Na de toezeg ging van wethouder Huigen, dat er voor de coördinerende wethouder van welzijn in het college een voortrekkersrol bij de ontwikkeling van het emancipatiebeleid was wegge legd ging D66'er Stam over stag. FOTO: WIM VAN NOORT Of deze sloot aan het Zuideinde wordt gedempt is nog de vraag. ROELOF ARENDSVEEN Dat de belangen van de recreatie en de tuin bouw in de Alkemadese „natte" polder soms bot sen, bleek gisteravond tij dens de vergadering van de raadscommissie be zwaar- en beroepsschrif ten. De heer H. G. Heems kerk van het Zuideinde maakte bezwaar tegen het dempen van een sloot van zijn buurman C. Vol water in het kader van de tuin- bouwreconstructierege- ling. dat de commissieleden besloten de beslissing hierover een maand te verdagen. Dat geeft zowel de commissieleden als de betrokkenen de gele genheid om de juridische as pecten van een compromismo gelijkheid te onderzoeken. Van de acht meter brede en zeer lange sloot die Vol water wil dempen is een klein stuk slechts voor de helft zijn ei gendom. De andere helft van dit stuk sloot is van Heems kerk. Deze buurman was dan ook gisteravond boos over de verleende dempingsvergun ning. „Hier is sprake van on behoorlijk bestuur en uw be sluit is onrechtmatig", zo schreef Heemskerk aan het college van Alkemade. Daarbij liet hij weten dat de water huishouding van zijn groen- tentuin in het gedrang kornt als de sloot wordt gedempt. Al het overtollige water wordt namelijk via een drainerings- systeem in de sloot geloosd. Bovendien gebruikt Heems kerk de sloot om zijn tuin te besproeien en voor het aanme ren van een boot. Heemskerk wist dat in de ver gunning van Volwater een be paling was opgenomen dat de bewuste sloot alleen mag wor den gedempt „als dat geen neveneffecten teweegbrengt, die de doelmatigheid van de bestemming van gronden el ders in het gebied verstoren". Voor hem stond vast dat Vol water aan die voorwaarde niet kan voldoen. De heer Volwa ter betreurde de gang van za ken. Met behulp van de recon structieregeling was er nu voor hem een mooie kans om een pad langs zijn kas aan te leggen. Als compromisvoorstel bracht hij naar voren om slechts zijn eigen deel van de sloot te dempen. Dan bleef er ter hoogte van de woning en tuin van Heemskerk een vier meter brede sloot over. Volwa ter meende dat dat onvoldoen de breed was om doorvaart mogelijk te maken. Steuntje in de rug voor missionarissen ZOETERWOUDE Zes- tien Zoeterwoudse missio narissen krijgen elk 5000 gulden toegestuurd. Dat is het resultaat van de in spanningen van de Zoe terwoudse werkgroep missie en ontwikkeling. In totaal wordt een bedrag van 80.000 gulden ver deeld over de missiegebie den in tien landen. Zoals bekend zet Zoeterwoude zich al sinds jaar en dag in voor de missionarissen. Hoewel niet alle 16 gebieden nog worden verzorgd door een Zoeterwoudse missiona ris blijft de werkgroep die gebieden toch van financiële steun voorzien. Naast de mo rele steun van het thuisfront zorgt de werkgroep ook voor een financieel extraatje. En dat is, zo blijkt uit de reacties van de missionarissen, meer dan welkom. Zij werken in de ontwikkelingslanden on der moeilijke omstandighe den en hebben niet of nau welijks geld om hun plannen te verwezenlijken. De Zoe terwoudse werkgroep zamelt geld in met tal van acties. Hoewel de veiling het meest bekend is mag de inbreng van diverse verenigingen ze ker niet onvermeld blijven. Ook hun inbreng is van we zenlijk belang en toont aan dat zij zich verbonden voelen met het werk van de missio narissen. De gelden die vanuit Zoeter woude naar de missiegebie den gaan komen in de regel ten goede aan het onderwijs, de gezondheidszorg en aller lei projecten die de levens standaard van de mensen kan verbeteren. De werk groep missie en ontwikkeling heeft nu nog een gering be drag in kas. Dat is nodig om in bijzondere situaties wat extra's te kunnen doen ter wijl missionarissen die naar Holland komen om vakantie te houden wat zakgeld krij gen van de werkgroep. Een bedrag van 5000 gulden gaat naar gebieden in Cameroon, Zambia, Indonesië, Pakistan, Uganda, Maleisië, Brazilië, Zaïre, Kenya en Tanzania. Brand in jacht Het interieur van een jacht in Oude Wetering is gistermiddag ge deeltelijk uitgebrand. Het jacht lag afgemeerd in de Wetering toen de vlammen waarschijnlijk door overbelaste accu's om zich heen grepen. Een voorbijganger zag de vlammen en waarschuw de de brandweer. Die wist de brand in recordtempo te blussen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. FOTO: WIM VAN NOORT Starters De Kamer van Koophan del, het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf en het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen houden vanavond in De Bron aan de Troubadour- wein Alphen aan den Rijn een bijeenkomst voor startende ondernemers. Deskundigen geven voor lichting over zaken als: ondernemingsplan, onder zoek, financiering en ver gunningen. De bijeen komst begint om half ne gen, deelname is gratis. Men kan zich aanmelden bij de Kamer van Koop handel: telefoon 071- 250500. Hoofdpijn Hoofdpijn is het thema van een bijeenkomst die vanavond in 't Trefpunt aan de Schoolstraat in Noordwijk aan Zee wordt gehouden. De infor matie-avond is georgani seerd door de Patiënten- raad Wantveld. Sprekers zijn dr. M. D. Ferrari, neu roloog in het Academisch Ziekenhuis Leiden en de heer M. R. Groen, fysio therapeut in Noordwijk. Aanvang acht uur, toegang gratis. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De door het stichtingsbestuur van Rhijndael aangevraagde gemeentegarantie heeft gisteravond zijn beslag ge kregen. De gemeenteraad ging, evenals de buurge meente Hazerswoude ak koord met de garantstel ling voor de helft van de lening voor de nieuw bouw van bejaardentehuis Rhijndael. Dit komt per gemeente neer op een ga rantie voor een bedrag van ruim 3.5 miljoen gul den. Door de gemeentegarantie zul len de exploitatielasten voor de Stichting Rhijndael lager worden. Helemaal gladjes ver liep de akkoordverklaring niet. De CDA'er J. Heemskerk verklaarde op zich zelf geen moeite te hebben met het ge ven van gemeentegarantie. Wel reageerde hij fel op de on langs door het Hazerswoudse raadslid J. Kapaan uitgespro ken mening dat „de Hazers woudse bevolking niet nog meer behoeft bij te dragen dan deze lening". Heemskerk: „De bijdrage van Hazerswoude be staat tot nog toe alleen uit één enkele handtekening voor de gemeentegarantie, dat is alles". De hele houding van Hazers woude getuigt volgens het raadslid van een levensgroot wantrouwen ten opzichte van het stichtingsbestuur van Rhijndael. „In dat bestuur zit ten toch vrijwilligers die daar een heleboel werk en tijd in steken. Als je dan die voor waarden leest in dit stuk over de gemeentegarantie, tot stand gekomen in overleg met Ha zerswoude, den denk je: wat is hier allemaal aan de hand. Ha zerswoude heeft het alleen maar over een slecht bestuur van de stichting, laat ze liever nu maar eens betalen", meen de Heemskerk. Wethouder M. Le Large-van Breukelen was het niet eens met Heemskerk over het genoemde slechte vertrouwen van Hazerswoude in het stichtingsbestuur van Rhijndael. „Hazerswoude heeft gekozen voor een enorm kriti sche begeleiding van het be stuur van de stichting. Koude kerk heeft zich altijd wat mil der opgesteld". Le Large wijt de overmaat aan kritiek van Hazerswoude aan het ontbreken van goede con tacten met stichtingsbestuur. Tot voor kort had Hazerswou de, evenals dat in Koudekerk nu nog het geval is, twee ge meentelijke vertegenwoordi gers in de Stichting Rhijndael. Door het aftreden van het Ha zerswoudse raadslid C. van Putten zit de buurgemeente nu al maanden met een vacante plaats. „Als Hazerswoude die goede contacten mist, moeten ze er maar eens gauw voor zorgen dat dat weer goed komt", zo raadde wethouder Le Large de buurgemeente aan. Zij liet verder nog weten uiterst tevreden te zijn met het standpunt van de Koudekerk- se gemeenteraad. Door het toe kennen van de gemeentega rantie zet het gemeentebestuur de lijn van een bewust positie ve houding ten opzichte van het stichtingsbestuur van Rhijndael voort. Oosthoek verwacht zelfs uitbreiding banen na fusie ZOETERWOUDE/TIL- BURG Het aantal per soneelsleden bij het nieu we bedrijf Oosthoek- Kemper zal zelfs toene men. Dit verwacht P.J.G. Franssen, algemeen direc teur van het nieuwe be drijf Oosthoek-Kemper. Zoals bekend gaan het Zoeterwoudse Oosthoek Beton en het Tilburgse Kemper Beton samen ver der. Gedwongen ontsla gen zijn volgens de direc tie uitgesloten. Overigens wil Fransen niet van een fusie spreken omdat beide bedrijven eigendom zijn van RWK Nederland. Deze Duitse firma is eige naar van twaalf betonbedrij ven. Hieronder bevindt zich ook VelopA uit Leiderdorp. Na het samengaan van Oost hoek en Kemper blijven er nu elf over. Tot een samensmelting is be sloten omdat beide bedrijven hetzelfde produkt maken. Beide zijn gespecialiseerd in betonnen draag- en gevel constructies. „De twee fir ma's kunnen elkaar verster ken. We kunnen grote bouw werken beter bedienen als we gaan samenwerken", al dus Franssen. Door de sa menwerking kunnen de vol gens hem dure „overhead kosten" van Oosthoek wor den gedrukt. Oosthoek en Kemper kunnen elkaar vol gens Fransen ook goed aan vullen. Het nieuwe bedrijf gaat ope reren vanuit Tilburg, de pro- duktie-afdeling in Zoeter woude blijft gehandhaafd en wordt volgens Franssen in de toekomst zelfs uitgebreid. Een tiental werknemers van Oosthoek krijgt een baan in Tilburg aangeboden. Het gaat om tekenaars en admi nistratief personeel. Bij het nieuwe bedrijf werken 180 mensen, waarvan 60 in Zoe terwoude. Men verwacht in 1990 een omzet van 45 mil joen gulden. Volgens Frans sen wordt het personeel in de nabije toekomst uitge breid met experts op velerlei gebied. Voor een uitgebreide agi ook voor de komende raadplege men „UIT", tis wekelijkse bijlage v: krant. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6 01720-20800): Indiana Jonea an<j laat cruaade (al); 20.30. 13.30. EUROCINEMA II: K—9 18.45, 21.30. wo. ook 13.45. ROCINEMA III: Batman (12); H u 21.15. Taran en de toverketel wo. 14.00. EURQCINEMA IV. Öcei aière (al); 18.45, 21.15. wo. 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Kaaaière (al); 1F« 21.15. wo. ook 14.30. LIDODe STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124 \[c Parenthood (al); 19.00, 21.15. mi J do. ook 14.30. Dream Team 18.45, 21.15. ma. di. do. ook 1Ca! See no evil, hear no evil (al); 1 del 19.00, 21.15. Batman (12); Jones and the last crusade 14.15, 18.45, 21.15. Taran en d< verketel (al); wo. 14.30. Platvo«RU z'n vriendjes (al); wo. 14.45. «Tr0' NON (Breestraat 31, tel. 123875) K>i Weeks (16); ma. di. 19.00, 21.15 bearable lightness of being (al); ie< J- za. 20.00. REX (HaarL KATWIJK CITY THEATER I ijn straat 30. tel. 01718-74075): IL, house (al); ma. t/m vr. 20.30. Tf, en de toverketel (al); wo. CITY THEATER II; Batman ma. t/m vr. 20.30. wo. ook 14.4ipai !E VOORSCHOTEN GREENWAY: Batman; 20.15 house (12); wo. 15.45. A cry ii dark (12); ma. t/m do. 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN Junglebook; wo. 14.00. Taran toverketel; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Great balls of firefo (16); ma. di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Taran en de Toverketel (al); 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, 463500): Batman (12); 14.00, 1ta( 21.30. ASTA 2: Blind fury LON 1 (naast Den Haag Centraafd 471656): Sex, lies and videotapePO 14.00, 19.15, 21.45. BABYLOI Is New York stories (al); 14.00, 1J jj] 21.30. BABYLON 3: Camille C,n del (al); 14.00, 20.15 CINEA j (Buitenhof 20, tel. 630637): De e sière (al); 14.00, 18.45, 21.30. sla NE AC 2: See no evil, hearno evil E 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3 jt (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. 14.00. METROPOLE 1 (Carni 1 laan, tel. 456756): Indiana Jones >n the last crusade (al); 14.00. 1t)c 21.30. METROPOLE 2: Parentis (al); 14.00, 18.45, 21.30. MET )e POLE 3: The dream team (al); 1 18.45, 21.30. METROPOLE 4: e! tall guy (al); 18.45, 21.30. ma. di<>' ook 14.00. METROPOLE 5: Liflr ce to kill (al); 14.00, 18.45, 2,v ODEON 1 (Herengracht 13* 462400): Indiana Jones and the.' crusade (al); 13.45, 18.45, 21.3<H' ODEON 2: Lethal weapon 2 pc 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3T leip van TV 62(al); 13.45, 21.30. ODEON 4: Kickboxer p 13.45, 18.45, 21.30. STUDKe (Kettingstraat 12b, tel. 656402): AF' white season (12); 19.00, 21.30. f ook 14.00. STUDIO 2: Marquis f 19.00, 21.15. STUDIO 3: Rain i (al); 19.15, 21.45. HAAGS I HUIS: Zaal 1: The lonely passiu Judith Hearne; 19.30, 21.45. Za Secret wedding; 19.30, 21.45. Za )i 19.30, 21.45. Limonade Joe; Dreigroschenoper; di. Volga-Vci, wo. Rembetiko; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. V METROPOLE: Platvoet en vriendjes; wo. 14.00. STUDIO postroof; wo. 14.30. Pippi in T Tuka-land; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en ns diensten van de apotheken in deF gio Leiden worden waargeno>< door de apotheken die ook week r dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallendi elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot wo i dag 13.00 u. (Diaconessenhuis poe nieken tel 155543, afdeling S.C.l 175639) en van vrijdag 13.00 u zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zie De Geneeskundige Dienst Leidt li verhuisd van de Roodenburgersl|| in Leiden naar de Cronesteinl i 18a in Leiden. j VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenin i ongewenste zwangerschap voor r i der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste i mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN0 Diaconessenhuis: Bezoekuur d lijks van 16.00 tot 17.00 uur en i 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafd dagelijks van 14.00 tot 20.00. meer dan twee bezoekers per pal Sint Elizabeth-ziekenhuis: Vol' senen dagelijks van 14.00-14.45 i van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelli ook 11.15-12.00 u. Kraamafde dag. van 15.00-16.00 u. en van 1f 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. a voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbewali dag. van 14.00-14.30 u. en van 15 19.30 u. Intensieve verpleging: van 14.00-14.30 u. en van 1f 19.00 u. Sport-Medisch Advies trum: Spreekuur ma. 19.30-20.3 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; ste klasse: de gehele dag. Jelj makliniok: Jongerenteam: za. ei 14.00-17.00 u. Opname: werkdi 16.45-17.45 u.; za. zo en feest 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. 1 A, C en D: dag. tot 21.00 u. me zondering van behandeltijden etenstijden. Academisch Zi* huis: Voor alle patiënten (behalve deren) zijn de bezoekuren als v Dagelijks 14.15-15.00 u. en 1 19.30 u. Avondbezoekuur afd verloskunde: 18.00-19.00 u. De I maturenafdeling: voor ouders ei milie is na overleg met patiè doorlopend bezoek mogelijk. Be aan ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de h( verpleegkundige hiervoor sp« kaarten verstrekken. Kinderkli zalen voor peuters, kleuters en j kinderen 15.15-17.00, babyzaa boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezo den kinderafdelingen: voor oi van opgenomen kinderen na ov met verpleegkundig hoofd. Vooi dere bezoekers van kinderen: K neus- en oorheelkunde en neurol 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oog kunde en heelkunde: 14.15-15.0 18.30-19.00. Rijnoordzioken Dagelijks 14.30-15.15 u. en 1 19.30 u. Extra bezoek hartbewf 11.00-11.30 u. Extra bezoek v kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Ki afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12