Maradona klaar om Napels te verlaten SOWlCi Burgemeesters wachten op KNVB AEK Athene voor een jaar uitgesloten prwin Koeman onzeker Supporterscoördinatoren bieden KNVB hulp aan Oostduitse voetballers mogen in westen spelen Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! i SPORT QeidwOowuvnt ZATERDAG 11 NOVEMBER 1989 PAGINA 17 "Vai 'an der Hulst naar ploeg van Jan Raas )EN HAAG De urielerploeg van lan Raas heeft er jsteren een nieuwe enner bijgekregen. larco van der [ulst, die in Spaan- e dienst was van e formatie waar oor ook Matthieu [ermans reed, te lende een contract 11 roor een jaar. De 6-jarige Haarlem mer Van der Hulst •'jaat zijn vijfde jaar ils wielerprof in. Pe 00 Volleyballers ZVH zonder moeite verder ZEVENHUIZEN De volleyballers van ZVH uit Zevenhuizen kunnen zich opma ken voor het dubbele treffen met Dinamo Moskou in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Gisteren werd in Ze venhuizen het tweede treffen in de eerste ronde, tegen Rantaperkion Isku uit Finland, moeiteloos gewonnen met 3-0: 15-5 15-11 15- 2. Uit was ZVH met 3-1 de betere geweest. Op 2 december speelt ZVH in Moskou, een week later volgt de thuiswedstrijd. Coach Jaap Akkerhuis zag zijn ploeg giste ren in een uur winnen van Rantaperkion. Sterspeler Brecht Rodenburg moest in de tweede set, bij de stand 4-1, met een rugbles sure naar de kant. Eigen kweek-speler Hans Lindhout verving hem uitstekend. Ursula Dekeling. Nederlandse handbalsters baren opzien in Noorwegen ROEROS De Nederlandse handbalsters hebben op de derde dag van het toernooi om de Polar Cup in Noorwegen opzien ge baard door het veel sterker geachte Joego slavië bij te houden. Bij rust keek Oranje weliswaar nog tegen een achterstand aan van 10-13, maar in de slotfase werden de Joegoslavischen, vierde bij de Olympische Spelen van Seoul, achterhaald: 22-22. Het Nederlandse team, een juiste mixture van ervaring en aanstormend talent, trad Joego slavië gisteravond in de met 800 toeschou wers gevulde sporthal van Röros tegemoet met twee cirkelloopsters in de personen van Ursula Dekeling en Diana Mouton. De klei ne nadelige marge, die ondanks het sterke spel steeds bestond, werd in de slotminuten teniet gedaan nadat Joegoslavië op 20-22 FOTO: SP een strafworp had gemist. Van Bracht opgelucht na eerste zege ANTWERPEN Rini van Bracht schoof de partij tegen Junichi Komori van vandaag even voor zich uit. Het enige dat gistermiddag in de kil le Antwerpse Expohal voor de Bra bander telde, was het bereiken van de kwartfinale in het openingstoer- nooi om de wereldbeker driebanden voor profs. Van Bracht verschafte zich toegang tot de laatste acht door de Belgische nationaal kampioen driebanden Pol- leke Stroobants in drie sets te ver slaan, 3-0. „Dit is goed voor de gemoedsrust", bekende Van Bracht. „Ik ben nu ge lijk al verzekerd van punten. Op zijn minst vier voor de achtste plaats. Wat zaterdag tegen Komori gebeurt zie ik dan wel weer". De opgeluchte reactie van de acht voudige Nederlandse kampioen drie banden was begrijpelijk. Door zijn teleurstellende tiende plaats in de eindstand van de vorige editie van het profcircuit van dr. Werner Bay er moest hij eerst een toelatingsexa men afleggen. Een maand geleden in Spa meldden zich 128 biljarters. Allen aasden op een toegangskaartje voor de lucratie ve reeks van vijf toernooien om de wereldbeker. Van Bracht en de Ja panner Mano waren de gelukkigen. „De druk is nu een stuk minder, hoewel ik vrij ontspannen naar het toernooi in Antwerpen heb toege- leefd", verklaarde de Waalwijker. ROME Diego Marado na heeft bij wijze van spreken zijn koffers ge pakt laten staan om Na pels te verlaten. Het eni ge, dat hem nog kan weerhouden is een ver klaring van club-voorzit ter Corrado Ferlaino, dat hij het nog steeds ziet zit ten met de kleine Argen tijn. Vorige week werd Maradona in een wedstrijd tegen Wet tingen (Zwi) voor de UEFA Cup naast het elftal gezet. Terugkomend op dat incident zei hij donderdagavond bij terugkomst uit Argentinië, waar hij zijn trouwpartij op uitbundige wijze had gevierd: „Ik wil weten of Napoli me nog kan gebruiken". „Als het zo verder gaat met de club en met Ferlaino, ben ik zo verdwenen. Alleen als belangrijke zaken worden opgehelderd, zie ik nog een oplossing. Als ik wegga, zal ik een goed baantje moeten zoeken. Ook al is dat niet in Italië. Mocht de verzoening echter alsnog tot stand ko men dan wil de Argentijn tot 1992 of wellicht tot aan het einde van zijn contract in 1993 bij Napels blijven". Breuk De breuk tussen Maradona en de club die hij in 1987 aan het kampioenschap en een jaar later aan de UEFA-cup hielp, was deze zomer al bij na een feit, toen de Argentijn de vakantie in zijn vaderland zonder toestemming verleng de. Vorige week kwam het tot een nieuwe uitbarsting. Maradona verzuimde de trai ning en werd als gevolg daarvan op 1 november niet opgesteld tegen Wettingen. Zonder de aanvoerder be haalde Napoli een moeizame zege: 2-1 en plaatste zich daarmee voor de derde ron de. Volgens Maradona had club-voorzitter Ferlaino de hand in de beslissing hem aan de kant te laten. De club leiding heeft sindsdien laten weten, dat de ruzie was bijge legd. Maar zo denkt Marado na er kennelijk niet over. Hij maakte duidelijk dat de ver banning hem diep heeft ge krenkt. Ploeggenoot en Italiaans in ternational Andrea Carneva- le kwam gisteren Maradona te hulp. Hij suggereerde dat er een enorm vraagteken staat boven de toekomst van de Argentijn bij Napels. „Zelfs ik weet niet of Diego zal blijven en ik ben nog wel één van zijn vrienden", ver klaarde Carnevale tegenover de Gazzetta dello Sport. „Zonder Maradona zou Napo li niets, maar dan ook niets hebben gewonnen". Maradona's naam is in de zo mermaanden herhaaldelijk in verband gebracht met de Franse kampioen Marseille. Volgens de Gazzetta zou hij onlangs contact hebben ge had met de voorzitter met de voorzitter van zijn oude vere niging in Argentinië Boca Juniors. „Je moet nu eenmaal aan vaarden, dat Maradona on voorspelbaar is", aldus Car nevale. „Al had hij pas twee minuten voor de wedstrijd tegen Wettingen zijn gezicht laten zien, dan nog zou ik hem hebben opgesteld. Mara dona is Maradona. Een beslis sende factor, altijd". Diego Maradona. JECHELEN Het is on- tëker of Erwin Koeman komende woensdag kan ipelen tegen Finland. De - ïederlandse international ïeeft de afgelopen dagen )ij KV Mechelen niet ge- raind. Hij liep vorig weekeinde een nieuwe mieblessure op in het iuel met Anderlecht, her- zatte dinsdag de training, naar moest die vanaf woensdag weer afbreken. Coeman, die twee weken gele ien zijn rentree maakte na >en afwezigheid van een groot lantal weken, hoopt morgen n het uitduel met Cercle Jrugge te kunnen spelen. De nedische staf van KV Meche- en was echter pessimistisch >ver de kansen van de mid- lenvelder. De eventuele ab- entie van Koeman vergroot Ie kansen van een optreden in )ranje voor Wim Hof kens. )eze zit onder trainer Ruud Crol bij KV Mechelen op de vip, maar speelt morgen in Irugge vrijwel zeker als Koe- nan absent is. Bondscoach Li- >regts had eerder verklaard lat Hofkens, die de laatste wee duels bij KV Mechelen liet in de basis stond, slechts ivordt opgesteld tegen Finland ils hij bij de Belgische club peelt. 'eyenoord- Spakenburg 13 december SPAKENBURG De KNVB- )ekerwedstrijd Spakenburg- Feyenoord, die oorspronkelijk op 9 december in Spakenburg iou plaatsvinden, is verplaatst naar de Kuip en wel naar woensdagavond 13 december aanvang 20.00 uur). De burge meester van Spakenburg gaf geen toestemming de wedstrijd zijn gemeente te spelen. Sportwereld Handbal - Aalsmeer, de Ne derlandse handbalbekerhou der, kan de rest van het sei zoen niet beschikken over Ro bin van Olphen. De ex-inter national kampt met een lang durige knieblessure. Voetbal - De Engelse eerste divisie club Manchester Uni ted heeft voor een bedrag van 700.000 pond (2,2 miljoen gul den) verdediger Colin Hendry van Blackburn Rovers (tweede divisie) overgenomen. Twee maanden geleden deed Man chester een vergeefse poging Hendry te contracteren. Met een lach werd gisteren in Utrecht begonnen aan een gesprek van „voetbal-burgemeesters" over vandalisme rond de stadions. Links burgemeester Van Thijn van Amsterdan, rechts burge meester Vos van Utrecht. In het midden hoofdinspecteur van politie Vogelsang uit de Domstad. UTRECHT De burge meesters van steden met betaald voetbal wachten het pakket maatregelen af dat de KNVB eind vol gende maand gereed denkt te hebben voor de beteugeling van voetbal vandalisme. De Utrechtse burgemeester M. Vos maakte dat gisteren na af loop van een overleg tus sen deze burgemeesters bekend. De bijeenkomst vond plaats op verzoek van de minister van binnenlandse zaken en had tot doel de maatregelen die tot nu toe zijn genomen in het kader van het voetbalvandalisme te bespreken. Vos wees er op dat de tekst van het regeerakkoord rept van de invoering van een ge deeltelijke indentificatieplicht. „Dat biedt mogelijkheden om de invoering van een club- kaart in het pakket maatrege len op te nemen. Zo'n club- kaart kan leiden tot de af schaffing van de huidige voet balpas". Voetbalclubs die de toekomsti ge KNVB-maatregelen niet opvolgen kunnen rekenen op sancties, zo waarschuwde Vos bij voorbaat al. „De tolerantie bij de gemeenten is dusdanig verminderd dat het niet opvol gen zal leiden tot het verbie den, van wedstrijden of het la ten spelen zonder publiek". Het pakket maatregelen van de KNVB zal volgens Vos een totaal pakket zijn op het ge bied van supportersbegelei ding, beveiliging van de sta dions en de invoering van eni gerlei vorm van clubkaart voor supporters. De Eindhovense burgeme- meester Van Kemenade vindt dat zogenaamde risicowedstrij den uitsluitend kunnen wor den bezocht door toeschouwers die zijn voorzien van een PSV seizoens- of clubkaart terwijl supporters van de bezoekende clubs bij dergelijke wedstrij den ook over een dergelijke kaart moeten beschikken. Dat blijkt uit een schriftelijk voor stel van Van Kemenade dat vrijdag niet in het burgemees- tersoverleg is besproken. Zo'n kaart moet in zijn ogen verstrekt worden door PSV zelf en de vorm van een plas tic kaart, vergelijkbaar met een giropasje hebben. De kaart moet zowel electronisch als vi sueel controleerbaar zijn. Kaartverkoop vindt alleen plaats na het tonen van de pas. ZURICH De tuchtcom- missie van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de Griekse kam pioen AEK uit Athene voor een jaar uitgesloten van deelneming aan de Europese bekertoernooi en. De Grieken kregen de straf als gevolg van de ongeregeldhe den met supporters in de twee de wedstrijd tussen AEK en Olympique Marseille op 1 no vember in de Griekse hoofd stad. De tweede wedstrijd ein digde in gelijkspel (1-1). Om dat Olympique de eerste ont moeting met 2-1 had gewon nen, werden de Grieken uitge schakeld. Volgens de tuchtcommissie is de maatregel genomen omdat de misdragingen van het pu bliek ernstig waren en AEK daarvan de consequenties moet dragen. AEK is de tweede club die dit seizoen wordt uitgesloten. Eerder strafte de UEFA Ajax met twee jaar uitsluiting, een straf die na beroep werd te ruggebracht tot een jaar. AEK kan tegen de straf in beroep gaan. Partizan- Belgrado, dat FC Groningen in de strijd van de bekerwinnaars uitschakelde, moet voor de tweede maal dit seizoen zijn thuiswedstrijd op een terrein spelen, dat hemels breed 300 kilometer van de Joegoslavische hoofdstad is verwijderd. In de eerste ronde was dat Partizan ook al over komen naar aanleiding van gebeurtenissen in het afgelo pen seizoen. De UEFA legde de straf op nieuw op wegens het herhaal delijk werpen van vuurwerk, het gooien van een fles en het binnendringen, van het speel veld door een supporter in de wedstrijd tegen Groningen op 1 november (3-1). Partizan moet wegens het onsportieve gedrag van de ploeg boven dien een boete van 3000 Zwit serse franken (ongejveer 4000 gulden) betalen. De fpeler Go ran Milojevic werd voor drie wedstrijden geschorst. Real Madrid werd door de commissie veroordeeld tot het betalen van een boete van 200.000 Zwitserse franken (ruim 270.000 gulden) wegens grof spel in de wedstrijd tegen AC Milan. De boete viel zo hoog uit omdat Real Madrid zich al eens eerder aan een dergelijk vergrijp had schuldig gemaakt. Manuel Sanchis werd wegens handtastelijkhe den ten op zichte van een te genstander voor vijf wedstrij den uitgesloten. Als onderdeel van de exta beveiliging tijdens de WK-kwalificatie- wedstrijd Nederland-Finland zijn in het Feyenoordstadion netten opgehangen. FOTO: ANP DEVENTER - De coördinato ren van alle in Nederland aan wezige supportersprojekten hebben de KNVB hun hulp aangeboden. In een brief aan Rob de Bakker, veiligheids coördinator van de KNVB, bood Illy a Jongeneel aan om te assisteren bij de begeleiding van supporters tijdens de wed strijd Nederland-Finland van aanstaande woensdag in Rot terdam. Jongeneel is coördina tor van het supportersprojekt Deventer. Van der Ende op internationale lijst ZEIST Mario van der Ende en Hans Reygwart zijn nieuwe Nederlandse namen op de internationale scheidsrechterslijst. Dat blijkt uit de voordracht die de KNVB heeft gedaan. Hage naar Van der Ende (33) en Reygwart (40) moeten de plaatsen van Chris van der Laar en Wim Egbertzen innemen. De wereld- voetbalorganisatie moet de voordracht nog goedkeuren. Topman op de lijst van zeven is John Blankenstein, international sinds 1985. De volgorde van de internationale lijst van de KNVB is: 1. John Blankenstein, 2. Ignace van Swieten, 3. Jaap Uilenberg, 4. Cees Bakker, 5. Frans Houben, 6. Mario van der Ende, 7. Hans Reyg wart. BERLIJN Voetballers uit de Oostduitse Oberliga die hun loopbaan in het westen willen voortzetten, kunnen dat doen als hun nieuwe werkgever een transfersom betaalt. Dat heeft Wolfgang Spitzner, de algemeen secretaris van de Oostduitse voetbalbond, verklaard. Daarmee beëindigt Oost- Duitsland de onzekerheid over de vijf voetballers, die onlangs naar het westen uitweken. Het blad Junge Welt publiceerde gis teren een overzicht van het voetbal in Oost-Duitsland. Sinds het begin van dit seizoen zijn de spelers door contracten aan de Oberligaclubs verbonden. Voor een overwinning in een uitwed strijd wordt 700 mark betaald, een thuiszege levert een speler 500 mark op. Gelijke spelen en nederlagen worden niet beloond. De premies zijn bij alle clubs even hoog. De bond wijst transfers in principe af „Het voetbal kan het zich niet permitteren het geringe aantal talenten naar het buitenland te laten gaan", heet het. Beinvloeding van staat en partij wordt door de voetbalbond afgewezen. „De voetbalsport moet door de DFV geleid worden", schrijft het blad. Junge Welt meldt dat in het recente verleden de indruk bestond dat de opstellingen van voetbalteams door lokale partijchefs werd bepaald. De gevallen veiligheidschef Mielke was jarenlang voorzitter van BFC Dynamo Berlin, dat dan ook wel spottend als FC Sasi werd aangeduid. Junge Welt constateert een sterke terugloop van het aantal jon ge voetballers. Ook zijn er onvoldoende begeleiders, het kader blijkt ontevreden met de kwaliteit van het sportmateriaal en het toestand van de stadions. Betaald voetbal Eredivisi* Morgen Sparta-FC Den Haag Eerste divisie Vanavond Telstar-SC Heerenveen DS'79-Emmen Veendam-Eindhoven Cambuur-Go Ahead Eagles SW-Heracles SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 23.05 uur. Veronica Sport. Nederland 3, 22.30 uur: Studio Sport. Veronique, 12.00 uur: Voetbal- Veronique, 12.30, 18.10 en 22.30 uur Match. België Nederlands 2, 22.45 uur Sport op zaterdag. België Frans, 22.35 uur Match 1. TV 5, 13.25 uur: Sport. Duitsland 1, 18.00 uur Sport- schau-Telegramm. Duitsland 1, 18.15 uur. Sport- schau. Duitsland 2, 21.50 uur: Das ak- tuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur: Grandstand. Eurosport, 13.00 uur Rugby en Eurosport, 18.00 uur Bobsleeën. Eurosport, 19.00 uur Rugby. Eurosport, 20.00 uur: Trans World Sport. Eurosport, 21.00 uur: Tennis. Eurosport, 23.00 uur: Voetbal. Super Channel, 18.30 uur: Ultra Super Channel, 20.00 uur: Snooker. MORGEN Nederland 2, 16.00 uur: Paarde- sport: Jumping Amsterdam. Nederland 3, 18.45 uur: Studio Sport. Veronique, 20.20 uur Match. België Nederlands 1. 12.45 uur: Sportoverzicht. België Nederlands 1, 18.45 en 19.45 uur Sporlweekend. België Nederlands 2, 15.00 uur: Biljarten. België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 18.10 uur Sport- schau. Duitsland 1, 19.50 uur Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uur. Die Sport-Reportage. BBC 2, 15.00 uur: Tennis BBC 2, 17.10 uur Autosport. BBC 2, 18.00 uur: Rugby. Eurosport, 00.00, 13.00 en 18.00 uur Paardesport. Eurosport, 01.00 uur Bobsleeën. Eurosport, 10.30 en 22.00 uur Eurosport, 11.00 en 19.00 uur Eurosport, 14.00 uur: Tennis. Eurosport, 20.00 uur Voetbal. MAANDAG Eurosport, 00.30 en 13.00 uui Bobsleeën. Eurosport, 10.00 en 14.00 uui Rugby. Eurosport, 11.00 uur: Voetbal. Eurosport, 15.00 uur: Surfen. Eurosport, 15.30 uur: Tennis. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (zondag aanvang 12.30 uur) luiden als volgt: Moonchild, 3 Dunhili 3e koers: 1. Doe Starflight, 2. Dino Ossewaard, 3. Dear of Thijssen, (1-2- 10). 4e koers: 1. Knaapje, 2. St. Wendred, 3. Miss Chardonnay. 5e koers: 1 Ho Ho Helmer, 2. Duke of Thijssen, 3 Cokkes, (6-1-2). 6e koers: 1. Colorado Pitt, 2 Don Juan. 3. Drummer Girl, (2-4-1). 7e koers: 1 Count Nikki, 2. Nasib Baik, 3. Sammy Jo. 8e koers: 1. Ascot K, 2 Ascot Hano ver, 3, Bravo Zijpveld, (10-9-5). 9e koers: 1 Emanza H. 2. Eviva Kie- vitshof. 3 Enzo Ferrari. (4-2-3) 10e koers 1 Action Skoatter. 2 Zan- ja. 3. Zeus Boekelte, (6-3-5). "wk - - - i j i ^g.j Badmintonners uitgeschakeld PONTIANAK De halve fi nales van het toernooi om de open Indonesische badminton kampioenschappen zijn giste ren in Pontianak onbereikbaar gebleken voor de overgeble ven Nederlandse deelneem sters. Eline Coene ging kans loos ten onder tegen Huang Hua. De Chinese nummer twee van de wereld zegevierde met 11-0 en 11-3. Coene kwam tegen de snelle Chinese geen moment in haar spel. Vooral op de harde smas hes van Hua had de Arnhemse geen antwoord. Astrid van der Knaap maakte haar partij tegen de Indonesi sche Susi Susanti niet af. De Nederlandse was donderdag met koorts naar bed gegaan maar voelde zich vrijdag vol doende hersteld om te spelen. Het herstel bleek echter niet volledig. (ADVERTENTIE) DE AKTIEVE SPORT VOOR IEDEREEN

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17