m m m 3T Groen licht voor recreatief fietspad Westeindseweg Alphen wijst slibstort in Gnephoek van de hand /j OUR IAAL O P MERKEN poggerr pohffl BOLPF Cultureel weekend in Leidschendam bruynzeel LEIDEN OMGEVING £etdóe6ou*a/nt DONDERDAG 9 NOVEMBER 1989 PAGINA 1J STANK RIOOL IN LINDENHOVESTRAAT WORDT AANGEPAKT ALPHEN AAN DEN RIJN De lozingen van rioolwater op de sloot langs de Linden- hovestraat in Alphen moeten worden stop gezet. Het vuile water verspreidt bij tijd en wijle zulke kwalijke geuren dat verschillen de omwonenden en het waterschap De Aar- landen protest hebben aangetekend. De twee inlaten in het rioolsysteem die in 1974 waren aangebracht om de sloot door te spoe len werken niet goed. Volgens de dienst openbare werken van de gemeente moeten de huidige lozingen op het oppervlaktewa ter buiten werking worden gesteld en moet het riool van de Lindenhovestraat worden aangesloten op de zuiveringsinstallatie bij de Vinkebuurt. De maatregel kost de gemeente 215.000 gulden. Inbreker bekent meer diefstallen ALPHEN AAN DEN RIJN De 27-jarige Alphenaar, die in de nacht van dinsdag op woensdag is aange houden bij een in braak in een bedrijf aan de Koperweg, heeft gisteren het ple gen van nog eens ze ven inbraken bekend. De diefstallen zijn kort geleden uitge voerd. De man wordt vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. Vier specialisten weg bij Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN Vier me- disch specialisten van het Rijnoord Zie kenhuis leggen per 1 december hun func tie neer. De chirurgen J. van der Laar en H. Jonker en de internisten F. Ybema en Y. Oei zeggen dat te doen uit protest te gen de fusie van Rijnoord met het Leider- dorpse Elisabeth Ziekenhuis op 1 januari volgend jaar. Voorzitter A. Berntsen van de raad van bestuur van Rijnoord wilde vanmorgen niet zeggen of het vertrek van de specialisten voortvloeit uit onvre de over hun functioneren in het zieken huis of uit de tegenwerking bij de fusiebe sprekingen. Bij het Alphense ziekenhuis zouden geen andere specialisten met de gedachte spelen op te stappen. Geen gas voor Woudse Dijk RIJNSATERWOUDE De acht bewoners van de Herenweg en de Woudse Dijk in Rijnsaterwoude die nog niet over een gaslei ding beschikken, zullen daar ook niet op male bijdrage van 3.400 gulden te leveren in. de kosten van aanleg. Alle acht de bewoners hadden moeten instemmen met de eigen bij drage om de aansluiting op het gasstelsel mogelijk te maken. Volgens gemeentesecre taris H. Bello is het niet mogelijk om de twee gezinnen die wel wilden meebetalen als enigen aan te sluiten. De meeste 'kosten zitten in het leggen van de hoofdleiding, niet in de aansluitende pijpen naar de wo ningen. De gemeenteraad had al eerder toe gezegd de helft van de totale kosten te wil len betalen. In totaal zou de operatie ruim 27.000 gulden hebben gekost. Nieuw speelterrein voor jeugd Ter Aar TER AAR Er komt een aparte speelplaats voor kinde ren tussen de Essenlaan en het Berkenpad in Ter Aar. Burge meester en wethouders willen 5.000 gulden uittrekken voor de aanleg van het speelterrein- tje. Veel ouders van kleine kinderen in de buurt klagen er nu nog over dat de bestaande speelterreinen aan de Plataan- straat en de Abeelstraat niet anders dan op een onveilige manier te bereiken zijn. Er ko men diverse toestellen en boomschors op de grond. De bewoners moeten zelf voor de plaatsing van de toestellen zorgdragen. Geen maatregelen tegen geluidshinder NIEUWVEEN De bouw van de circa vijf woningen in de wijk Schoterveld,'waarmee volgend jaar wordt begonnen, zal er niet toe leiden dat er maatregelen worden genomen tegen geluidshinder. Zo luidde het advies van de commissie Ruimtelijke Orde ning gisterenavond. Men ver wacht namelijk dat binnen een periode van tien jaar minder dan 2.450 voertuigen per et maal gebruik zullen maken van de wegen in de nieuwe woonwijk. Daarmee vallen deze wegen buiten de wet op de geluidshinder. ZOETERWOUDE De komst van een recreatief fietspad tussen Westeind seweg en Dr. Kortmann- straat in Zoeterwoude lijkt onafwendbaar. De leden van de commissie ruimte lijke ordening toonden zich gisteravond bereid 43.000 gulden ter beschik king te stellen voor de aanleg van het fietspad, dat deel uitmaakt van een verbinding die verder naar de Geerpolder en de Vlietlanden leidt. De totale kosten van het fiets pad bedragen ruim 400.000 gulden. Het Rijk betaalt daar van meer dan de helft. De Landinrichtingscommissie Rijnstreek-Zuid en de provin cie Zuid-Holland dragen geza menlijk nog eens ruim 140.000 gulden bij, zodat er voor de ge meente een relatief laag be drag overblijft. Overigens voelde de commissie ruimtelij ke ordening er aanvankelijk weinig voor om een bijdrage te leveren. Al in 1976 wilde de Landinrichtingscommissie in het kader van de ruilverkave ling het fietspad laten aanleg gen. De commissie ruimtelijke ordening verzette zich in 1987 nog steeds tegen dat plan, on der meer in verband met be zwaren van de bewoners van de Westeindsewèg. Gedepu teerde T. Jar^en van de pro vincie drong er vervolgens bij de gemeente op aan de komst van het fietspad niet te blok keren. De Landinrichtings commissie wees er op dat er al voorbereidingskosten waren gemaakt; de gemeente werd een rekening van 33.000 gul den in het vooruitzicht gesteld als het fietspad niet zou door gaan. De commissie ruimtelijke or dening ging gisteravond uit eindelijk dan toch overstag. Dat was niet naar de zin van bewoners van de Westeindse weg, die op de vergadering waren gekomen en blijk gaven van hun ongenoegen. Volgens de bewoners zullen de (brom- )fietsers veel overlast veroor zaken. Ook zou de smalle weg verkeersonveilig worden om dat druk autoverkeer en fiets- verkeer er gezamenlijk ge bruik van moeten maken. De gemeente wijst die bezwaren van de hand. De Westeindse weg loopt dood voor het auto verkeer en heeft alleen te ma ken met bestemmingsverkeer op weg van en naar de 234 wo ningen en de 120 staanplaatsen op de camping. Verkeersonge vallen doen zich zelden voor. De grond van het fietspad wordt eigendom van de ge meente. Enkele boeren, die gisteravond aanwezig waren op de vergadering bleken zich nog steeds zorgen te maken over grond die zij ten behoeve van het fietspad moeten af staan. Duidelijk werd gemaakt dat het tracé van het fietspad definitief vastligt en dat zij voor bezwaren bij de provincie en de ruilverkavelingscommis sie moeten zijn. Dakkapellen De inwoners van Zoeterwoude maken een goede kans dat zij grotere dakkapellen aan de zolders van hun woningen mogen bouwen. Aanleiding daartoe is het verzoek van drie bewoners van de Ambachts herenweg om dakkapellen van vier meter breed te mogen bouwen. Het college van bur gemeester en wethouders wees dat af omdat volgens het be stemmingsplan Westwout een dakkapel niet groter mag zijn dan>de helft van het dakvlak. De commissieleden vonden die maatregel te streng. Het colle ge werd verzocht een soepeler bepaling op te stellen, waarbij de dakkapellen groter mogen worden, zolang ze maar een meter uit de kant blijven. Dit omdat „treinvorming" van dakkapellen planologisch niet acceptabel wordt geacht. Diamanten trouw in Hazerswoude HAZERSWOUDE Het is op zondag 12 november precies zestig jaar geleden dat Anna Bisschop en Engel Pennings elkaar het jawoord gaven in het gemeentehuis van Alke made. Anna en Engel woon den toen beiden in Rijpwete- ring waar Engel werkte als knecht in een bakkerij. Enige tijd later vond de bruidegom een nieuwe baas in Bodegra- Toen bakkersknecht Pennings het vak tot in de puntjes be heerste, vestigde hij zich zelf standig bij de Groenendijk in Hazerswoude-Rijndijk. Vier endertig jaar lang voorzag de bakker de omwonenden dage lijks van vers brood. Hij begon met het bezorgen van brood bij de klanten, eerst per bak- kersfiets en vlak voor de oor log met een kleine bestelwa gen. Deze bestelwagen werd in de Tweede Wereldoorlog tot schroot gebombardeerd. Na een leven van hard wer ken vertoeft het echtpaar nu al weer enkele jaren in het Hof van Alphen. Zij hebben het hier bijzonder naar hun Het echtpaar Pennings-Bisschop. zin. Dat heeft ook te maken met het feit dat de gezondheid van zowel de bruid als de brui degom, die beiden 81 jaar zijn, nog prima is. Het echtpaar, dat ook al zestig jaar op de LC is geabonneerd, kreeg in het zes tigjarig huwelijksleven zes kinderen, achttien kleinkinde ren en zes achterkleinkinde ren. Vanavond wordt van half acht tot negen uur in restau rant Groenendijk in Hazers woude de feestelijke receptie FOTO: W. DIJKMAN gehouden. Menig voormalige klant zal de oud-bakker en zijn echtgenote dan de geluk wensen komen aanbieden. Za terdag wordt het diamanten feest samen met de familie ge vierd. LEIDSCHENDAM De Culturele Raad Leid schendam houdt morgen, zaterdag en zondag een cultureel weekeinde met concerten, cabaret, toneel opvoeringen en tentoon stellingen. De opening vindt morgenavond om acht uur plaats door wet houder F. IJmkers in Theater '88 aan het Mo lenpad. optreden van het saxofoonduo Onno van Gaans en Hans van Werkhoven en een opvoering van „Nocturne" van Herman Heyermans door de toneel groep De Gezellen. Pierre van Boxtel en Mariet Lems dragen tenslotte gedichten voor, muzi kaal begeleid door José van Rooyen en Meerten Huisman. Kaarten voor dit programma dat zaterdag wordt herhaald kosten ƒ3,50. In De Schuitejager draait za terdag een cabaretprogramma. Optredens van Patrick Ho ving, Ab Wagenvoort (met een reisverhaal), Lowie Bolleboom (met liedjes van Annie M. G. Schmidt), Mark Boode en Jan ten Hoopen. Aanvang acht uur, toegangsprijs ƒ5. Zondagmiddag wordt vanaf half een in Theater '88 door het blokfluittrio Hoquetus een koffieconcert gegeven. In de motortjalk Danielle, noordelijk van de Sluis gelegen, wordt op alle drie dagen bovendien een tentoonstelling gehouden van bronsplastiekjes en schilderij en in olieverf, aquarel en ge mengde technieken van Da nielle Orelio. Vrijdag van ze ven tot tien uur, zaterdag van tien tot negen uur en zondag van twaalf tot zes uur. ALPHEN AAN DEN RIJN De polder Gnep hoek in Alphen aan den Rijn mag niet worden ge bruikt voor het storten van ongerijpte bagger. Dat schrijven burgemeester en wethouders van Alphen in een reactie op plannen van de provincie Zuid- Holland. Volgens het col lege zal de Gnephoek door de slibstort onbruik baar worden voor wo ningbouw na het jaar 2000. De polder is al eerder door de gemeente Alphen aangewezen als een van de mogelijkheden om Alphen na de eeuwwisse ling verder te kunnen uitbrei den. Bovendien grenst de lo- katie voor de baggerstort di rect aan een waterwingebied en zal de wijk Ridderveld door onaangename geuren worden overspoeld dankzij de over heersende zuidwestenwind. Ook het plan van de provincie om het terrein later in te rich ten voor recreatie wijst het college af, omdat het gebied erg ongunstig ligt ten opzichte Het college wijst ook het ge bied tussen de spoorbaan, de Gouwe, de toekomstige rijks weg 11 en de grens met de ge meente Boskoop als mogelijke stortlokatie af. De provincie gaat volgens B en W voorbij aan haar eigen beleid. In twee provinciale studies wordt ge wag gemaakt van de grote landschappelijke en ecologi sche waarde van het gebied. Om dat te behouden hebben zowel Zuid-Holland als Al phen dit verheven tot speer punt van beleid. Door slibstort toe te staan, ook gedurende een beperkte tijd, wordt de ecologische structuur blijvend vernietigd, zo schrijft het col lege. Bovendien is de gesteld heid van de bodem zo wisse lend dat het afsluiten van de slibstort met folie geen garan ties biedt voor de toekomst. B en W hebben geen bezwaar tegen de aanleg van een stort plaats in het gebied ten noor den van de Ridderbuurt, tegen de grens met Ter Aar. De pro vincie aast op dat stuk grond om na het jaar 2005 bagger te kunnen storten. Alphen wil wel garanties dat de stortplaats vanuit milieuhygiënisch oog punt goed wordt opgezet. Ambachtsschuur De Zoeterwoudse Ambachts schuur verkoopt morgen, za terdag en zondag voor de laat ste keer kunstzinnige, hand gemaakte produkten. Te koop zijn schilderijen, beelhouw- werken, wandkleden, kinder kleding, corndolly's, wens kaarten, etsen, keramiek en zo meer. De „cadeauwinkel" aan de Dorpsstraat 46 is geo pend op vrijdag van tien tot vijf uur; zaterdag van tien tot vijf uur en zondag van twaalf tot vier uur. Kerkeveiling De parochie St. Joannes Evangelist uit Kaag/Abbe- nes houdt morgenavond een kerkeveiling in restaurant De Hanepoel in Kaag. De ver koop van de meer dan 300 ar tikelen moet de parochie een flinke financiële injectie ge ven. Iedereen is welkom. Aanvang acht uur. Diabetes Burgemeester Huigsloot hijst morgen met twee diabetespa tiëntjes de vlag in top bij het dorpshuis in de S. van Driel- straat in Zevenhoven. Het is de officiële start van de col lecte voor het diabetesfonds die duurt van 13 tot en met 19 november. De vlag wordt om vier uur i Utopia De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia heeft een druk weekeinde voor de boeg.1 Vrijdagavond om half negen begint in clubgebouw De Westender (onder één dak met de Klaverhal) Studio 17 met de disco show. Entree f2,- voor leden en f4,- voor niet-leden. Zaterdag houdt Utopia een New Wave Avond. Aanvang negen uur. De toegang is gratis. Tevens is er een Music and Light show van Exodus. Zondag is er tus sen twee en vijf uur een soos voor jong en oud in de Wes tender. Volksdansen Volksdansgroep Radost uit Delft treedt morgenavond op in de Sjelter aan de Heem raadlaan 67 in Leiderdorp. De groep bestaat uit 16 danse ressen en acht dansers en heeft een repertoire dat dan sen uit de Balkan, Bali en de Philippijnen omvat. Verder kunnen de belangstellenden dansen op de muziek van het duo Casnic. Aanvang acht uur, entree f7,50. Vlooienmarkt Een vlooienmarkt wordt za terdag gehouden in Don Bos- co aan de Zuidbuurtseweg 58 te Zoeterwoude-dorp. Om negen uur 's morgens gaan de deuren open tot twee uur 's middags. De belangstelling voor de markt is erg groot. Organisator Jan van der Geest wist namelijk te melden dat alle beschikbare tafels in middels zijn gereserveerd. Badminton De Woubrugse Badminton Kampioenschappen worden zaterdag gehouden. Iedereen die ouder is dan 14 jaar kan deelnemen. Er wordt gespeeld in drie klassen: een huis-, tuin- en keukenklasse, een re creantenklasse en een compe titieklasse. Opgeven kan bij Rob van de Vechte, Witte Klaver 56 in Woubrugge. Go Ape De uit Maassluis afkomstige formatie Go Ape treedt zater dagavond op in jongerencen trum De Stek, Dorpsstraat 252 in Hazerswoude. De band speelt rock and rollnummers van eigen makelij maar ook covers van bekende liedjes. Zaal open om negen, entree kost f 6, leden moeten f4 beta len. Concert Organist Ronald de Jong geeft zaterdagavond een con cert op het orgel in de Ouds- hoornse Kerk in Alpheo aan den Rijn. Op het programma staan werken van Bach, Wi- dor en Asma. Aanvang kwart over acht, toegang gratis. Kunstkring De Kunstkring Leidschen dam viert zaterdag het tienja rig bestaan met een feestelijk middagconcert in de parkzaal van Green Park Hotel in Leidschenhage. Medewerking verlenen de hoorspelactrice Els Buitendijk, de harpiste Joke Brethouwer en de pia nist Aldert Vermeulen. Els Buitendijk draagt schetsen en monologen voor Van Paul van Vliet, Fons Jansen en ande ren. De harpmuziek is van Grandjany, Hasselmans en onder anderen Jongen. Cor Backers, mede-oprichter van de Kunstkring, schreef voor het duo onlangs een achttal gedichten voor spreekstem en harp die zaterdag in première gaan. Aldert Vermeulen speelt composities van Cho pin, Tsjaikovsky, Schumann en Liszt. Kaarten kosten voor KL-aangeslotenenen f10, voor anderen f25. Telefonisch re serveren is mogelijk via 274029. Aanvang half drie. Brillen De Lions Club Leidschen- dam-Veur is een inzamelactie van oude brillen begonnen voor zogeheten brillenbanken in Indonsië en Malawi. De duizenden slechtzienden die geen bril kunnen betalen kunnen door deze actie wor den geholpen. Volgens de Lions Club, die het transport naar genoemde landen ver zorgt, moeten er in Leid schendam zeker enkele dui zenden brillen zijn die niet meer in gebruik maar daarom nog niet weggeworpen zijn. Adressen voor inlevering zijn Boekhandel Van der Ploeg, Damstraat 44, Brilcentrum en Amro-Bank, beide in Leid- senhage, en Toekan Travel, Delftsekade 22. Leiderdorper rijdt in op file op A4 ROELOFARENDSVEEN Bij een aanrijding op de A4 rich ting Amsterdam is gisterochtend een passagier van een auto aan de nek gewond geraakt. De man zat in een auto van een 35- jarige Rijswijker die van achteren werd aangereden door een 28- jarige Leiderdorper. De Leiderdorper zag te laat dat even voor bij het aquaduct een file stond. Door de Idap schoven vier auto's op elkaar. Het slachtoffer is naar het Diaconessenhuis in Leiden gebracht. (ADVERTENTIE) Villeroy&Boch BADKAMER SANITAIR keukens kasten keukens badkamers ALKMAAR Edisonweg 1, Industrieterrein Oudorp, Tel. 072- 18 1300. ZOETERWOUDE-RIJNDIJK Industrieweg 14, De Grote Polder, Tel. 071 - 89 92 06. Gehandicapte kinderen welkom op peuter speelzalen Alphen ALPHEN De Stichting Peuterspeelzalen Alphen doet mee aan een integra tieproject voor gehandi capte kinderen. Dat bete kent dat zowel kinderen met een motorische of zin tuiglijke handicap als geestelijk gehandicapte kinderen tussen de twee en vier jaar meer dan wel kom zijn bij de vijf peuter speelzalen van de Stich ting De Boterbloem. Het initiatief voor deze inte gratie van gehandicapte kin deren is gekomen van het Zuidhollands Kindercentra (ZOK). Het ZOK heeft eerst in de provincie geïnventariseerd welke peuterzalen voor een dergelijk initiatief in aanmer king zouden kunnen komen. Het bleek dat de peuterzalen in Alphen goede mogelijkhe den boden om gehandicapte kinderen in een gewone speel zaal op te vangen. De peuter leidsters krijgen informatie, cursussen en begeleiding van het ZOK bij de daadwerkelijke opvang van de gehandicapte kinderen. De zalen zelf zijn soms aangepast maar het voor naamste is dat er ruimte en spelmateriaal is dat op de jon ge kinderen is afgestemd. Voorwaarde voor plaatsing in de peuterspeelzaal is wel dat het kind kan functioneren in een groep en geen voortduren de zorg nodig heeft. Dat wordt onder meer bekeken door een team van peuterleidsters, ou ders en deskundigen. Het grote voordeel van plaat sing in de peuterspeelzalen is het feit dat nu ook gehandi capte kinderen gewoon in hun buurt mee kunnen doen met spelen en niet uit hun eigen buurt gehaald worden. Voor de ouders biedt dit het voor deel dat zij ook even de han den vrij hebben en niet ver weg hoeven met hun kinderen want in elke buurt is wel een peuterspeelzaal. Daarnaast ho pen de stichting en het ZOK dat door het laten omgaan van gehandicapte met niet-gehan- dicapte kinderen de maat schappelijke acceptatie van mensen die 'anders' zijn wordt bevorderd. Tweede lokaal voor peuteropvang Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Peuterspeelzaal Het Geitje aan de Lijndraaier mag een twee de lokaal plaatsen voor de op vang van peuters. Burgemees ter en wethouders hebben dat toegezegd omdat de speelzaal met een wachtlijst van 90 kin deren kampt. Wanneer het lo kaal wordt neergezet is nog niet bekend. De gemeenteraad moet deze maand nog haar goedkeuring aan het besluit hechten. Voor een uitgebreide agen ook voor de komende dag raadplege men „UIT", gratis wekelijkse bijlage deze krant. De film week loopt in het vervolg v» vrijdag t/m donderdag. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROC NEMA I (Van Boetzetaerstraat 6, te 01720-20800): Indiana Jonas and th last crusada (al); 20.30. wo. oo 13.30. EUROCINEMA II: K—9 (al 18.45, 21.30. wo. niet 18.45. El ROCINEMA III: Batman (12); 18.31 21.15. wo. ook 13.30. wo. niet 18.31 EUROCINEMA IV: Lock up (16 18.45, 21.00. wo. niet 18.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 1! tel. 071-121239): Batman (12); 18.4! 21.15. wo. ook 14.30. LIDO e STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130 Naw York Storiaa (al); 14.30, 18.45 21.15. Draam Taam (al); 18.45, 21.15 ma. di. do. ook 14.30. See no evfl hear no evil (al); 14.30, 19.00, 21.1! Lethal Weapon II (16); 19.00, 21.1! ma. di. do. ook 14.30. Indiana Jons and the last crusade (al); 14.1! 18.45, 21.15. Taran en da tovarkeh (al); wo. 14.30. Platvoat an z' vriendjes (al); wo. 14.30. aTRIANOI (Breestraat 31, tel. 123875): Unbeari ble lightness of being (al); 20.00. wo ook 14.30. a REX (Haarlemmerstrai 52, tel. 071-125414): Pikant kant (16 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Bai straat 30, tel. 01718-74075): Dirl rotten scoundrels (al); ma. t/m v 20.30. Taran en de toverkatal (al wo. 14.45. CITY THEATER II; Dea calm (16); ma. t/m vr. 20.30. wo. oo 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY: Licence to kill (al ma. t/m do. 20.15. Roadhousa (12 wo. 15.45. A cry in the dark (12); mi t/m wo. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit; wo 14.00. Lady an da Vagabond; w< 14.00. WASSENAAR a ASTRA: Pascali's Island (16); mi di. wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Taran an de Toverkatal (al); w< 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27. te 463500): Batman (12); 14.00, 18.4! 21.30. a ASTA 2: Blind fury (12 14.00, 18.45, 21.30. a ASTA 3: Luck up (12); 14.00, 18.45, 21.30. a BABY LON 1 (naast Den Haag Centraal te 471656): New York stories (al); 14.01 19.15, 21.45. a BABYLON 2: Leec vermaak (al); 14.00, 19.00, 21.3( a BABYLON 3: Camilla Claudal (al 14.00, 20.15 a CINEAC 1 (Buitenht 20, tel. 630637): The draam taam (al 14.00, 18.45, 21.30. a CINEAC 2: Sa no evil, hearno evil (al); 14.00, 18.4! 21.30. a CINEAC 3: K9 (al); 18.45 21.30. ma. di. do. ook 14.00. a ME TROPOLE 1 (Carnegielaan, te 456756): Indiana Jones and the lai crusade (al); 14.00, 18.45, 21.31 a METROPOLE 2: Gone with th wind (12); 13.30, 19.30. a METRO POLE 3: The tall guy (al); 14.01 18.45, 21.30. a METROPOLE 4: Ol gringo (12); 18.45, 21.30. ma. di. di ook 14.00. a METROPOLE 5: Licer ce to kill (al); 14.00, 18.45, 21.31 a ODEON 1 (Herengracht 13, te 462400): Indiana Jonea and the lai crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Kickboxer (16); 13.4: 18.45, 21.30. a ODEON 3: Lethal wa apon 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30 a ODEON 4: Dead calm (12); 13.45 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraa 12b, tel. 656402): A dry white seaso (12); 19.00, 21.30. wo. ook 14.0 STUDIO 2: Marquis (16); 19.0 21.15. STUDIO 3: Rain man (al 19.15, 21.45. a HAAGS FILMHUIS Zaal 1: Da summer of Aviya; 19.30 Asik Karib; 21.45. Zaal 2: Secrt wadding; 19.30, 21.45. Zaal 3: 19.30 21.45. Young ones; ma. Happy go lo valy; di. Ich bei tag und du bai nacht; wo. Op stap; do. KINDERVOORSTELLINGEN a CINEAC: Jungle book; wo. 14.00 METROPOLE: Platvoat en zij vriendjes; wo. 14.00. a STUDIO: D postroof; wo. 14.30. Pippi in Taks Tuka-land; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nachl diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomei door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiens elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. t< 175639) en van vrijdag 13.00 u. to zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken De Geneeskundige Dienst Lelden i verhuisd van de Roodenburgerstraa in Leiden naar de Cronesteinkad 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening b ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071 897762; 033-620244 (dit laatste num" mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231 EK Leiden, tel 254810.) Informati over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m v dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAA MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.01 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Jur disch Adviesbureau, Ketelboeters steeg 10, tel. 130775; afdeling belai tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afd« ling vreemdelingenrecht: ma. 13-1 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek va mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag e nacht bereikbaar. Telefoonnumme achterop de telefoongids (071 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - Herengracht 50, tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. w< 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Leidei Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsbur) Valkenburg, Voorschoten, Warmon en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wfl 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stlchtin gezinsverzorging Leiden. Aanvrage hulp voor bejaarden en langdurig zieken en gezinsverzorging. Rem brandtstraat 17, tel. 149*41 (ma. t/r r. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- ÉN JONGERENTELEFOOI Dagelijks geopend van 16.00 Jfl 20.00 uur. Het nummer Is 120611. SP HULP- EN INFORMATIEDIENST Groenesteeg 33, Lelden. Tel. 071 134640 of 071-144600. Hulp en infor matie op medisch, Juridisch en milieu gebied, werk, sociale verzekering

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12