Protest WD tegen voortrekken bouwplannen voor Duna Deli Parkeerterrein voor vrachtwagens stap dichterbij (Al L, Parkeren op Katwijkse Haringkade in banen geleid auwenjacht mislukt antrouwen tegenover kroei De Gouden Leeuw Cekióe Sommxt SRV: Reconstructie Rijnstraat mislukt CDA Wassenaar wil milieuprijs •-TC II lïwii) -HU as Jfc» IN VALKENBURG Aptroot voert VVD-kandidatenlijst Wassenaar aan Emmaplein in Katwijk krijgt parkeer automaat I ,EIDEN OMGEVING WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 PAGINA 13 |Ian geraakt oor ploeg SSE Een 80-jarige man Lisse is gisteren gewond raakt aan zijn hoofd. De in stond rond half negen 's itends aan de Zwartelaan n heg te knippen. Op het 3Q iment dat hij zijn hoofd orbij de heg stak, passeer- er een tractor. Die werd ituurd door een 32-jarige llegommer. De ploeg die 18 i de tractor zat, raakte de 8 ,n aan het hoofd. Het chtoffer is overgebracht ar het Diaconessenhuis in emstede. KATWIJK De eind september uitgevoerde re- construötie van de Rijn straat in Katwijk is een mislukking. Dat conclu deert de Stichting Rijn straat Veilig (SRV). De SRV wil dat de gemeente alsnog besluit om een aan tal door een ambtelijke werkgroep bepleitte maat regelen om de straat veili ger te maken voor voet gangers en fietsers, uit te voeren. De stichting wil vooral dat er snelheidsremmende maatrege len worden genomen, zoals het aanleggen van zogenaamde verkeerssluizen. De sluizen kunnen ontstaan door aan weerskanten van de weg een fietspad en een trottoirtje aan te brengen. Door de wegvers malling die zo ontstaat, kun nen auto's niet meer te hard door de straat rijden. De stich ting verwijt de gemeente te snel te zijn gezwicht voor drei gementen van de NZH om niet meer door de Rijnstraat te zul len rijden met bussen als der gelijke maatregelen worden getroffen. „Lijn 41 blijft heus wel door de straat rijden", al dus de woordvoerder van de SRV, Jack van Duijn. Van Duijn maakte gisteren gebruik van het spreekrecht tijdens de commissievergadering Alge meen Bestuurlijke Zaken. Fi nanciering van de te nemen maatregelen hoeft volgens de SRV geen probleem te zijn. Katwijk is van plan vanaf nu tot 1993 ruim 2.300 gulden te investeren aan verkeerstech nische maatregelen in de Rijn straat en omgeving. Door wat te schuiven en prioriteiten te stellen kan het geld volgens van Duijn makkelijk „gevon den" worden. WASSENAAR Er moet een gemeentelijke milieuprijs wor den ingesteld voor personen of organisaties die zich vernieu wend of heel actief inzetten voor het milieu. Dat schrijft het CDA, afdeling Wassenaar, dat gisteravond het verkie zingsprogramma heeft vastge steld. Volgens het programma heeft de gemeente Wassenaar, gelegen tussen grote stedelijke agglomeraties, op het gebied van de bescherming van na tuur en landschap en de zorg voor een gezond milieu bijzon dere verantwoordelijkheden. „Zij fungeert als groene long in de Randstad en als plaats In het CDA-programma is wel ruimte voor aantasting van deze „groene long" ten behoe ve van de woningbouw. Vol gens de christen-democraten heeft Wassenaar grote behoef te aan gesubsidieerde kleine woningen, vooral in de wo ningwetsector. Het CDA wil een bouwstroom van 80 tot 100 woningen per jaar neerzetten, speciaal voor Wassenaarse wo ningzoekenden. Na bebouwing van de zogenaamde reserve woningbouwgebieden is de grens van de bebouwing in het noorden van Wassenaar be reikt. Er zal gezocht moeten worden naar nieuwe lokaties, meent het Wassenaarse CDA. Het CDA spreekt zich in het programma uit voor „de aan leg van woonerven en de eventuele aanleg van ver keersdrempels als de bewoners dat willen". In woonbuurten wordt de snelheid zoveel mo gelijk beperkt. Na de voltooi ing van de SW 4 moet de Oost- West route door het dorp on aantrekkelijk worden gemaakt voor het doorgaande verkeer uit de richting Katwijk, meent het CDA. Maatregelen moeten wel openbaar vervoer ontzien. Snelkraak bij televisiezaak NOORDWIJKERHOUT Onbekenden hebben van nacht in nog geen minuut de tijd de voordeur van een te levisiezaak in Noordwijker- hout ingeslagen en een video van 3.300 gulden meegeno men. De snelkraak gebeurde bij een winkel aan de Via- ductweg. De daders gingen er vandoor in een gereed staande auto. De eigenaar die boven de zaak lag te slapen was te laat bij zijn positieven om de daders te kunnen grij pen. 0 )ORDWIJK Het uwplan van De Raad or een hotel op de loka- van de huidige disco- n eek Duna Deli wordt orgetrokken in vergelij- met andere bouw- J nvragen. Dat consta- rde VVD'er J. Smit gis- •avond tijdens de verga- n ring van de commissie imtelijke ordening waar t bouwplan voor het képlein aan de orde rd gesteld. Smit vroeg :h verder ook af of de appartementen die door de weeks als kantoor wor den gebruikt, buiten het contingent van Noordwijk blijven. Ook vroeg hij zich af of er wel behoefte is aan de geplande winkel- promenade en hij kondig de aan zich te zullen ver zetten tegen gefaseerde bouw want de gemeente moet zeggenschap houden op het bouwplan. Wethouder Salman ontkende ten stelligste dat het bouwplan werd voorgetrokken. „We kunnen zaken echter niet ein deloos voor ons uitschuiven", aldus de wethouder. „We zien bar-dancings nog liever van daag dan morgen verdwijnen", voegde hij er aan toe. Smit zei het niet juist te vinden dat in de discussie over het bouwplan de bar-dancings en de crimi naliteit wordt betrokken. Dat hoorde naar zijn mening in andere commissies thuis. „Maar de bewoners van het uitgaansgebied zullen ons wel dankbaar zijn", merkte Sal man fijntjes op. Smit was gisteravond niet de enige die kritische kantteke ningen plaatste bij het gepre senteerde bouwplan. CDA'er J. Willms vond het op zichzelf een mooi plan maar vroeg zich af of er een belegger te vinden zou zijn die het plan zou wil len financieren. W. Schelvis (Groen Links) was veel min der positief. „Dit hotel staat nu al in de weg", sneerde hij, daarbij doelend op de grote maquette die zowel De Raad- directeur P. Brandjes als ar chitect H. van Egmond aan het oog onttrok. „We mogen al leen maar ja of neen zeggen", stelde Schelvis die de gegeven informatie te summier vond. „Wie bestuurt deze gemeente eigenlijk?", vroeg hij onder veel hilariteit. „De Raad met een grote of de „raad" met een kleine letter „r"? A. Prins (PvdA) verklaarde over de achterzijde van het project nog eens te willen na denken. Voor hem was de voornaamste vraag of het dorp zo'n grote kolos zou kunnen hebben. Daarover wilde hij de visie van het Bureau Stad wil len horen. G. Duindam Noord wijks Belang) vroeg zorgvuldig te kijken naar vol doende parkeergelegenheid. De zijkanten van het geplande hotel, vond hij niet zo bijzon der. Wethouder Salman zegde toe zich door het deskundig bureau goed te zullen laten ad viseren. IJ *11 l ggJl r' II» '54 l'lli Ifl Jj ibraak in bus ASSENAAR Een 30-jari- man heeft gisteravond in Assenaar ingebroken in een itelbusje dat op de Stadhou- (i -slaan geparkeerd stond. Uit S t busje nam de man gereed- lap met een waarde van on- veer 1200 gulden mee. Op- I lende agenten in de buurt lurkten dat de man zich ver- 3 cht gedroeg met al dat ge- 'jidschap en hielden hem op Orvolgens op de Van Duiven- ij ordelaan aan. KATWIJK In het wes telijk deel van de Kat wijkse Haringkade, nabij de jachthaven, zal voort aan alleen nog maar ge parkeerd kunnen worden door personenauto's. Vrachtwagens worden verwezen naar het ooste lijk deel van de kade, waar aan weerszijden zo- wel vrachtwagens als per sonenauto's mogen staan. Dat besloot gisteren de Commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken. J. H. ten Hoeve (RPF) pleitte voor soepelheid in het par keerbeleid ten aanzien van vrachtwagens. Wel was hij het met de stelling eens dat de grote vrachtwagencombinaties niet constant voor de ingang van de jachthaven moeten staan. Staan ze er echter een enkele keer dan moet er maar eens een oogje worden dicht geknepen, zo vond hij, in het belang van de aan de kade ge vestigde bedrijven. Politiecom- mandant Roelevink was het echter geenszins met hem eens. Als het nieuwe parkeer- regime op de kade van kracht wordt en vrachtwagens staan op plaatsen waar ze niet mo gen staan, krijgen ze gewoon een prent. Regel is regel, zo vond hij. Ook de nieuwe brandweercommandant Kui pers, opvolger van comman dant Hartog, zei blij te zijn met de te nemen maatregelen. „Vrachtwagencombinaties zijn soms erg hinderlijk in het ge bied", meende hij. Met het be sluit van de commissie wordt aan de wensen van de Stich ting Jachthaven, die klaagde over de geparkeerde vracht wagens, gedeeltelijk tegemoet gekomen. Parkeren voor vrachtwagens moet volgens de gemeente Katwijk aan de Ha ringkade wel mogelijk blijven, omdat er veel industrie is ge vestigd. in de Louise De. Colgnylaan. Gezamenlijk houden ze de be woners van de laan uit de slaap door de herrie die ze ma ken. Daarnaast ondervinden de bewoners veel overlast van de stank van de vogels. Gister avond werden door de tussen de takken gestoken fakkels slechts enkele kauwen en een paar houtduiven opgeschrikt. De „kauwenjacht" werd door veel omwonenden gadegesla gen. Ook wethouder A. Kohl- beck, hoofd van de afdeling openbare werken J. Hermens en de brandweer waren pre sent. Niet iedereen was het eens met de maatregelen. „Wat een wereld. De vogels moeten weg omdat het blik hier niet kan staan. Daar gaat de natuur...", verzuchtte een van de toeschouwers. Ook vanavond en morgenavond gaat de fakkels omhoog. Dan zijn de kauwen misschien wel OORSCHOTEN De ïtvoners van de omge- ng van de Veurseweg in oorschoten staan buiten- ïwoon wantrouwend te- ïnover de uitbreidings- annen van Motel De ouden Leeuw. Zij heb- •n het bedrijf alleen aar groter zien worden, dat gebeurde volgens en lang niet altijd met •«stemming van de ovfer- eid. De schrik van de omwonen den, die gisteravond massaal naar de door de gemeente ge organiseerde informatiebijeen komst waren gekomen, was groot toen de heer M. van der Valk uiteenzette, dat bij een modern bedrijf eigenlijk ook een zwembad, fitness-centrum en en sportvelden horen. Hij vertelde daarop uitdrukkelijk, dat deze zaken er echt niet zullen komen. Bij de uitbrei ding zal het aantal kamers meer dan verdubbeld worden tot ongeveer 98, evenals het aantal parkeerplaatsen dat in totaal 525 wordt. De keuken wordt gerenoveerd, omdat de dertig koks elkaar nu voor de voeten lopen. Het distributie centrum moet gereorganiseerd worden en worden uitgebreid met een nieuwe hal voor de opslag van fusten en vaten. Voor het bestemmingsplan „De Gouden Leeuw" wordt een artikel-19 procedure be gonnen. Tijdens die periode hebben alle omwonenden, die gisteravnd al klaagden over stank en geluid, gelegenheid tot inspraak en het indienen van bezwaarschriften. Ver wacht wordt, dat het plan pas over vijf jaar verwezenlijkt is. VALKENBURG De komst van een vrachtwa genparkeerterrein lijkt een stap dichterbij te zijn gekomen. De provincie Zuid-Holland is bereid een terrein aan de Toren- vlietswatering te verko pen. Een extern taxateur zal nu de grondprijs vast stellen. Wethouder H. van der Nagel maakte dit gis teren bekend tijdens de algemene beschouwingen op de begroting 1990. In de beleidsnota voor 1990 werd door burgemeester en wethouders nog melding ge maakt van het feit dat de pro vincie nog niet bereid was tot verkoop. Alle partijen reageer den gisteren verheugd op de mededelingen van de wethou der. In hun algemene beschou wingen hadden zij aangedron gen op een spoedige aanleg van het terrein dat er volgens de planning al dit jaar had moeten zijn. Mocht de door de provincie gevraagde prijs te genvallen, dan zijn er volgens Van der Nagel nog andere lo katies denkbaar. Hij wilde echter niet zeggen waar. De begroting werd gisteren unaniem aangenomen. Alleen VVD'er P. Mizee stemde tegen de verhoging van de afvalstof fenheffing met 15 gulden. Vol gens de liberaal is verhoging niet nodig omdat er juist min der afval is opgehaald in Val kenburg. Hij zei nogmaals dat de burgers daarvoor niet moeten worden beloond met een belastingverhoging. „Ik hecht aan deze tariefsverho ging", zo stelde wethouder M. Vos. „De kosten van afvoer en verwerking van afval zullen de komende jaren sterk stij gen. Als we nu achter gaan lo pen, dan lopen we straks nog meer achter", aldus Vos, die ook steun kreeg van de GPV/RPF-fractie. In de alge mene beschouwingen hadden deze partijen nog bezwaar ge maakt tegen de verhoging. Overigens toonde Vos zich be reid een voorstel van de PvdA/PPR-fractie over de in voering van een kunstfonds uit te voeren. De suggestie van de socialisten kreeg tegen het einde van de vergadering steun van alle partijen. Eerder op de avond had de CDA-wet- houder verklaard niets te zien in een voorstel van zijn eigen partij om een een-procents-re- geling in te voeren. Dit bete kent dat één procent van de bouwkosten van een bepaald project wordt besteed aan kunst. Ook een in voorstel van A. Bremer (PvdA/PPR) om een fonds voor kunst in te stellen zei Vos niets te zien. „Dat we geen potje hebben be tekent niet dat we een anti- kunstwerkinstelling hebben. Ik ben voor kunst. Ik werk graag mee aan de aanschaf van een kunstwerk", aldus Vos die later dus wel beloofde een „kunstpotje" in het leven te zullen roepen. Bus Als de S4, de nieuwe weg van Katwijk naar Leiden, in ge bruik wordt genomen, dan krijgt Valkenburg aansluiting op Iwee snelbusdiensten. Bij de Achterweg komt een halte waar op de snelbus Noord- wijk-Den Haag of Katwijk- Leiden kan worden gestapt. De fracties toonden zich ver heugd over deze uitbreiding, maar drongen nogmaals aan op een frequentere busdienst door de dorpskern van Val kenburg. In het dorp komt in de avonduren om de twee uur een bus. Burgemeester C. Sin- ke zegde toe dat hij bij de NZH zal blijven aandringen op een intensievere busdienst voor Valkenburg. Hij beloofde te vens dat er uiterlijk in januari een voorstel komt voor nieuwe bushokjes. Ook langs de Voor- schoterweg komen nieuwe „Een misverstand dat de we reld uit moet". Dat zei wet houder Vos gisteren over mo gelijke slibstort in Valken- burgse Meer. Hij antwoordde dit op vragen van D. Hoff- mans (PvdA/PPR). Deze zei dat vrijdag schuurtjes bij het Valkenburgse Meer waren ge sloopt zodat er ruimte ontstond voor het storten van slib. „Wij moeten een hard standpunt in nemen tegen de stort van slib en alles doen om het tegen te gaan", zo betoogde Hoffmans. Volgens Vos is er echter geen sprake van stort. „De provin cie is er de schuld van dat on juiste informatie is gegeven". De wethouder legde de ver antwoordelijkheid bij het pro vinciaal bestuur dat hij betitel de als een „vijfkoppige draak". Kritiek was er gisteren op de relatie tussen het vliegkamp Valkenburg en de gemeente. Volgens burgemeester Sinke zijn die uitstekend, maar CD A-fractievoorzitter H. Dijk huizen zette daar vraagtekens bij. „Als die relatie zo uitste kend is waarom moeten we dan uit de krant vernemen dat er weer oefeningen zijn?", zo vroeg hij. Ook Bremer had zijn twijfels. „Wat de gemeente raad betreft is het aantal con tacten met het vliegkamp min der frequent dan het aantal commandowisselingen daar". Volgens de socialist zouden de contacten veel beter kunnen, maar Sinke bleef erbij dat de contacten goed zijn. Wethou der Vos maakte bekend dat het vliegkamp duizenden ku bieke meters grond heeft aan gekocht voor de aanleg van een geluidswal. Hij zei dat met de marine wordt onderhan deld over de afvoer van over tollige Valkenburgse grond naar deze geluidswal. Voorts- heeft defensie 400.000 gulden beschikbaar gesteld voor de Geen benul VALKENBURG „Ik heb er geen benul meer van wat daar gebeurt". Dat zei CDA-fractievoor zitter H. Dijkhuizen giste ren tijdens de algemene beschouwingen over het Samen werkingsverband Duin- en Bollenstreek (SDB). Het gat tussen het college van bestuur en de gewone leden van het SDB wordt steeds groter en ik vraag me af of het al niet veel te groot is", aldus de CDA 'er, die de oorzaak vooral zoekt in het zoge noemde portefeuille-over leg binnen het SDB. Vol gens Dijkhuizen is dat des te jammer omdat het SDB taken uitvoert die juist be langrijk zijn voor kleine ?emeen ten zoals Valken - urg. Zo is het SDB actief op het gebied van het mi lieu. Burgemeester C. Sin ke deelde de zorg van Dijkhuizen. „Het gevaar bestaat dat niet iedereen elkaar voldoende op de hoogte houdt". Politie Alle partijen drongen ook nu weer aan op betere politiezorg voor Valkenburg. Burgemees ter Sinke zei dat hij een moge lijke samenwerking tussen rijkspolitiegroepen in de regio met beide handen zou aangrij pen. „De Valkenburgers heb ben recht op politiezorg", al dus Sinke die meldde dat de bezetting van het postbureau voor één middag per week het minimale is. „Maar zelfs dat wordt niet gehaald. Regelma tig dring ik dan ook aan op uitbreiding". CDA'er K. van Laarhoven deed de suggestie reservepolitie in te schakelen. De gemeente Valkenburg geeft de bibliotheek van Kat wijk pas 15.000 gulden subsidie als men een zetel in het be stuur krijgt. „Wij houden vast aan een zetel en als Katwijk een gesprek wil, dan hoor ik dat wel", aldus wethouder Van der Nagel. Wethouder Vos zegde toe dat hij blijft streven naar een spreekuur voor maatschappelijk werk in Val kenburg Hij heeft er bij de stichting Duinstreek met klem op aangedrongen dat Valken burg minimaal één uur per weeK krijgt. WASSENAAR De VVD- dige fractievoorzitter C. Apt- raadslid A. Pruijs. Nieuwko- Postma (8). W Asscheman (9), lijst met 24 kandidaten voor de root. Op de tweede plaats staat mer R. Veldhuyzen staat vier- R A F de Lind van Wijngaar- Wassenaarse gemeenteraad zo- E. Tamboezer. Ze is lerares de. De lijst bestaat verder on- den (10), Margereet Baronnes als die de komende dagen zal klassieke talen op het Rijn- der anderen uit: E. Vegter- se de Vos van Steenwijk-Groe- worden bekend gemaakt, lands Lyceum. Op de derde Nienhuys Mulder (5), J. Lint- neveld LIC (22), A. Binnendijk wordt aangevoerd door de hui- plaats prijkt de naam van jer (6), J. Vos (7), M. Zeven- (23), C. Barning (24). KATWIJK Het Emma plein in Katwijk wordt op korte termijn uitgerust met een zogenaamde par keerautomaat. Op het plein mag dan niet langer dan 1 uur geparkeerd worden en het tarief daar voor bedraagt f 1,25. Om wonenden zullen voorlo pig nog niet in aanmer king kunnen komen voor een parkeer-abonnement en dus of muntjes moeten gooien of de auto elders onbetaald zien te parke- De commissie algemeen be stuurlijke zaken ging gisteren unaniem akkoord met het plaatsen van de automaat. Vooral onderdirecteur ge meentewerken Slootweg drong aan op snelle plaatsing van de automaat. De werk groep „Betaald parkeren" komt binnen twee maanden met een evaluatienota over de totale parkeersituatie in Kat wijk. Ook over het functione ren van de parkeergarage aan de Tramstraat, waar bijna geen auto in te krijgen is, zal een nota uitkomen. Slootweg wil daarbij direct de effecten van betaald parkeren op het Emmaplein betrekken. J. van Leeuwen (CDA) vond dat de opstellers van de par- keernota wel erg weinig tijd kregen toebemeten om die ef fecten te meten. J. Telkamp (PvdA) was het met Slootweg eens het parkeren op het Em maplein zo snel mogelijk te la ten betalen. Ook pleitte hij voor het uitgeven van een be perkt aantal parkeervergun- ningen ten behoeve van om wonenden. Ook Van Leeuwen vond dat men wat dat betreft aan de wensen van de bewo ners tegemoet moest komen. In tegenstelling tot J. ten Hove (RPF) die het beter vond te wachten met het uitgeven van vergunningen tot na de be spreking van de eind decem ber te verwachten evaluatie nota. Voorzitter mevrouw G. van Montfrans constateerde, dat het moeilijk was de com missieleden op een lijn te krij gen en nam daarom het voor stel om 20 abonnementen ten behoeve van horeca en omwo nenden beschikbaar te stellen, ter nadere bestudering terug. „Burntum" in Noordwijk NOORDWIJK Een gedeelte van het duingebied tussen De Zilk en de badplaats, voor zo ver de grond gemeentelijk ei gendom is, wordt onder de Na tuurbeschermingswet ge bracht. Wethouder Salman deelde dit gisteravond mede in de vergadering van de raads commissie voor ruimtelijke or dening. Het zal dus geen on derdeel worden van het Natio naal Park. Volgens de wethou der zal Noordwijk de enige badplaats aan de kust zijn die over een dergelijk attractief park beschikt.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13