Sowixmtj? Clubliefde verdwijnt bij sporters STAD OMGEVING Koninkrijkszaal rijst als paddestoel uit de grond Inbrekers aangehouden .EIDSE VERENIGINGEN MELDEN FORSE GROEI, MAAR: ïpijbelactie televisie Katwijkers Jaken amok Motel De Gouden Leeuw gaat fors uitbreiden VVV komt met project „Meet the Dutch" MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 PAGINA 7 rouw met >ard in sloot KENBURG 30-jarige vrouw zaterdagochtend r haar paard in sloot beland, omstander kon uit haar be- le positie bevrij- De vrouw had wat water en gekregen, paard sloeg op Achterweg op omdat het [rok van een 62 bekeuringen bij controle VOORHOUT/NOORD- WIJKERHOUT Bij trole in Voorhout en Noordwijkerhout zater dagnacht zijn in totaal 62 mensen op de bon geslingerd. Negen men sen werden verbali- seerd voor het rijden onder invloed. In alle andere gevallen man keerde er iets aan het voertuig. De controle werd gehouden op de 's Gravendamseweg en de Leidsevaart in Voor hout en op de Gooweg in Noordwijkerhout. Illegale venters gepakt ROELOFARENDS- VEEN Een 20-ja- rige Waalwijker en een 19-jarige man uit Breda zijn zater dagmiddag in Roe- lofarendsveen aan gehouden wegens het illegaal venten van kaarten. Het betrof protestkaar- ten tegen de moord op zeehonden. Te gen de twee is pro ces-verbaal opge maakt. De kaarten zijn in beslag geno men. Sieraden gestolen ROELOF- ARENDS VEEN Uit een woning aan de Lan- geweg in Roelof- arendsveen zijn dit weekeinde sieraden en cheques ge stolen. Een schuif pui werd door de die ven openge broken. OEGSTGEEST Een 20-jari- ge Amsterdammer en een evenoude Marokkaan zijn in de nacht van zaterdag op zon dag aangehouden nadat ze in een fotozaak aan de Lange Voort hadden ingebroken. De twee hadden een ruit van de fotowinkel ingeslagen en on danks een afgaand alarm roof den ze voor 25.000 gulden aan apparatuur. De gealarmeerde politie kon hen daarom op he terdaad betrappen. De twee bleken een „waslijst" van in braken achter hun naam te hebben en zitten nog vast op het bureau. Bestuurder begroet kennis en rijdt in het water NIEUWVEEN Zijn enthousiasme om bekenden te begroeten is een twintigjarige autombilist uit Ter Aar gistermiddag duur komen te staan. De jongeman reed rond 13.00 uur over het Nieuwveens Jaagpad van Vrouwenakker naar Nieuwveen. Toen hij het huis-van vrienden pas seerde, claxonneerde hij en draaide zich om om te zien of zijn begroeting was overgekomen. Op dat moment raakte zijn auto met een wiel in de berm, verloor hij de macht over het stuur en reed hij de vaart in. De man kwam met de schrik vrij. Twee jongens verbrassen negen mille LEIDEN Twee Leidse jon gens van 16 jaar oud hebben in enkele dagen tijd zo'n negen duizend gulden verbrast. Dat geld was afkomstig uit de spaarpot van de familie van een van de jongens. De kna pen werden zondagmiddag aangehouden in het motel aan de Haagse Schouwweg waar ze een kamer hadden gehuurd. De rest van het geld is volgens de politie opgegaan aan kle ding, drank en uitgaan. Zon dagmiddag had het duo nog negenhonderd gulden over. IIDEN Het aantal lortbeoefénaars is het •rig jaar in Leiden flink öegenomen. Het steeg ruim 2.000, van tot 38.856. Dat ilijkt uit de jaarlijkse ge meentelijke enquête naar in de Daarin wordt echter ok geconstateerd dat één de vijf sportclubs ge trek heeft aan kader: iensen die zich willen «izetten in het bestuur en ij de begeleiding van sporters. Volgens de onderzoekers houdt dat gebrek aan kader verband met het verdwijnen van het oude begrip „clublief de". „Mensen komen om hun sport te beoefenen en daar mee is de kous af", aldus het enquête-verslag. Opgemerkt wordt dat het voor de vereni gingen zaak is om leden te sti muleren „iets" te doen voor hun club. Daarnaast wordt de mogelijkheid van fusies nog eens genoemd om de proble men op te lossen. Daardoor kan het bestaande kader wor den gebundeld en kunnen ac commodaties bovendien effi ciënter worden gebruikt. De gemeente heeft de afgelo pen tijd herhaaldelijk gepleit voor fusies van met name voetbalclubs. Daarbij speelde echter ook een rol of er al dan niet huurachterstanden wa ren. Opmerkelijk is dan ook dat juist de voetbalclubs over het algemeen geen problemen hebben met het vinden van kader. Alleen vv Leiden heeft een probleem op het techni sche vlak. Over het algemeen geldt verder dat vooral kleine verenigingen bridge, scha ken, kaatsen, jeu de boules geen problemen hebben. Ge brek aan kader is er vooral bij badminton, boksen, gymnas tiek, korfbal en sportvereni gingen voor gehandicapten. De onderzoekers zijn ver heugd dat de groei onder de Leidse sportverenigingen sterker is dan de bevolkings-. aanwas. Terwijl in 1988 nog 33,8 procent van de bevolking lid was van een club, ligt dat in 1989 op 35,6 procent. Die groei is bovendien opmerke lijk omdat volleybalclub Ley- thon nu die statutair in Lei derdorp is gevestigd niet meer wordt meegeteld. Daarmee daalde het aantal Leidse vol leyballers wel flink. Grootste sportvereniging blijft de Nederlandse Skivereni ging. Die zag het ledental stij gen van 6492 tot 7515. Het grote ledental hangt samen met het feit dat leden van deze club automatisch een goedkope wintersportverzeke ring hebben. Forse stijgingen zijn er verder voor voetbal (van 4.283 tot 4.592) dat eerder verlies in één klap goedmaakt, gymnastiek (2.141 naar 2.330) en zwemmen (3.889 naar 4.246). Roeien her stelde zich van een terugval, tennis groeit nog steeds, even als atletiek. Verliezers Slechts enkele sporten verlo ren aanhang. Het al genoem de volleybal zakte van 584 naar 385 beoefenaren. IJshoc key verloor 13 van de 90 le den, korfbal zakte van 1312 nac.r 1242. Opmerkelijk is dat de Hengelaarsbond dit jaar geen enquêteformulier wilde invullen, nadat vorig jaar het ras dalende ledental breed was uitgemeten in de Leidse pers. De gemeente constateert met de groei een grotere druk op de voorzieningen. Het aantal sporters dat gebruik maakt van gemeentelijke accommo daties is met 700 (ongeveer vier procentis gestegen. Dat brengt grotere slijtage en meer onderhoud met zich mee, terwijl daarvoor in ver houding tot andere plaatsen maar een klein budget be schikbaar is. 4ÏDEN Het Leidse spijbe- 1fyangproject „Geef je toe rist een kans...Spijbel niet" vanavond aan bod in het NOS De officiële start van de is vanmiddag tot 28 november. Af vrijdag maakte een de hele dag opna- in Leiden. Bezocht wer- de Witte Poort aan het Aerskerkhof en Bedrijfs- Jvnische School C. Sweris jade Vondellaan. Leerplich- *4btenaar H. Niepoth werd Jjiterviewd. 's Middags ging jjploeg met een schoolver- jjnster op stap in de binnen- 30. De uitzending begint om '|0 uur op Nederland 3. filing levert cordbedrag op j?KWAKEL De jaarlijkse van voetbalvereniging in De Kwakel heeft af- )pen zaterdag en de zater- daarvoor het recordbedrag 133.058 gulden opgele- De 30e veiling werd ge- in de kantine van op het sportpark in sa- met het kerkbe- van de Sint Jansparo- De opbrengst is bestemd r de vereniging en de kerk. Zingmeester was zoals ge Willem Klijn. k pordwijks café B!egaal heropend ±>RDWIJK De Noord- kse politie heeft zaterdaga- >ljd een café aan de Hoofd- ■jat gesloten. Ongeveer der- ^jluidruchtige jongeren zijn Jert kwart over elf en talf uur naar buiten ge ijkt. Het ging om een bar 'lal enige jaren niet meer jii was. Sinds kort heeft de |c een nieuwe eigenaresse volgens een politiewoord- rder ervan overtuigd was Ize de zaak kon heropenen van de oude vergun- Zolang er geen nieuwe [unning is blijft de zaak »ten. a RMOND Zeven jeugdi- hebben in de it van zaterdag op zondag - obeerd in Warmond in taxi te stappen. Het zeven- ïad een groot deel van de ;i it doorgebracht in een café s de Dorpsstraat. Toen het r werd om te vertrekken "d een Leids taxibedrijf ge- J(. Er werden twee auto's .juurd, maar de zuinige Kat- k eis meenden er maar één g te hebben. Dat was niet de zin van de taxichauf- s. Er onstond vervolgens woordenwisseling, waarbij 21-jarige Katwijker een van een taxi verniel rijkspolitie van Sassen- 1 haalde vervolgens het ntal op, dat nu in meerde- I politie-auto's werd afge- d naar het bureau in Sas- teim. De groep is daarna gestuurd. VOORSCHOTEN Mo tel De Gouden Leeuw aan de Veurseweg in Voor schoten wil de kamerca paciteit verdubbelen. Het aantal kamers wordt dan negentig. De parkeer plaats zal meer dan ver dubbeld worden: in plaats van de huidige 200 par keerplaatsen moeten er 530 komen. Het motel is onderdeel van het Van der Valk-concern. De ge meente Voorschoten wil de uitbreiding via een wij ziging van het bestem mingsplan middels de ar tikel-19 procedure moge lijk maken. De uitbreiding zal haaks op het bestaande gebouw, aan de achterzijde, worden verwezen lijkt. Naast de genoemde uit breiding moet een gedeelte van het motel vernieuwd wor den. Het zalencentrum wordt opgeknapt en uitgebreid. Daarom wordt de parkeer plaats, behalve een uitbreiding vanwege de extra kamers, nog eens groter gemaakt. Dé keu ken is dringend aan een op knapbeurt toe. Het distributiecentrum, waar vandaan dranken naar alle Van der Valkrestaurants wor den gedistribueerd, staat even eens en vernieuwing te wach ten. Het is de bedoeling, dat de gebouwtjes die er nu staan worden vervangen door één gebouw. Achter het motel, tussen Leid- schendam en Voorschoten, ligt een agrarisch gebied dat de ge meente zoveel mogelijk in stand wil houden. De heer Hooymans van de afdeling ruimtelijke ordening: „Daar voor is een landschapsarchi tect uit Zoetermeer ingescha keld. Hij heeft een plan ge maakt, waardoor het gebied een landgoedachtig aanzien krijgt. Vooruitlopend op de artikel-19 procedure wordt morgenavond in De Leeuwenzaal van De Gouden Leeuw aan de Veur seweg door de directie en door de gemeente Voorschoten een informatiebijeenkomst georga niseerd. Heel voorzichtig onderzoekt een medeerwerker van de explosie venopruimingsdienst het verdachte pakket. FOTO: WIM VAN NOORT Pakketje zorgt voor consternatie LEIDEN Een vreemd pakketje in een raamkozijn van een pand aan de Langegracht in Leiden heeft zaterdagavond voor behoorlijk wat consternatie gezorgd. Drieëneenhalf uur nadat het geheimzinnige voorwerp was gevonden bleek dat het niet om een bom ging, maar om een pak papier. Het pakketje werd volgens de politie rond half tien aangetrof fen. Het lag bij het pand naast hét onderkomen van de Leidse Werkgroep Homoseksualiteit. Het gebouw was op dat moment leeg. Ondanks het feit dat er geen bommelding was binnengeko men, vertrouwde de gewaarschuwde politie de zaak niet en schakelde de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) in Culem- borg in. Inmiddels waren het fietspad en de rijbaan afgesloten voor het verkeer. Rond tien uur werden enkele panden ont ruimd, waaronder het Meidenopvanghuis. Toen rond kwart voor elf de EOD arriveerde, werden beide rijbanen van de Lan gegracht afgezet. De EOD maakte onder meer een röntgenfoto van het pakketje en rond een uur bleek dat er niets verontrus tends in zat. Overigens negeerde een automobilist rond half een het stopte ken van een agent die bij de Volmolengracht stond. De politie man kon de auto maar net ontwijken. Hij gaf het kenteken door aan het bureau waar bleek dat het voertuig toebehoort aan een inwoner van Hazerswoude. De rijkspolitie ging met behulp van een speurhond op zoek naar de man die uiteindelijk werd ge vonden in een hooiberg aan de Middelweg. De 22-jarige man bleek te veel te hebben gedronken. LEIDEN Een mieren hoop van 200 krioelende bouwers. Terwijl aan de ene kant monteurs bezig zijn met de verwarming, wordt in de grote zaal al vloerbedekking gelegd, leggen anderen dakbe dekking en vegen twee meisjes buiten de kersver se bestrating aan. Als een paddestoel in een herfstig bos verrijst aan de Leidse Bonairestraat een Ko ninkrijkszaal zeg maar kerk van de Jehovah's Getuigen. De feitelijke bouw is vrijdag ochtend om zeven uur begon nen. Alleen de fundamenten zijn eerder al gelegd. Zater dagmiddag is het gebouw al vrijwel klaar zodat er op zon dag een open huis gehouden kan worden, 's middags ge volgd door de eerste gebeds dienst. Voor buitenstaanders is het ijltempo waarin de zaal van 29 bij 12 meter tot stand komt verbijsterend. Voor bouwcoördinator N. van Rijs is het inmiddels bijna rou tine. „Zijn" rayon bouwt in Leiden inmiddels de dertiende Koninkrijkszaal volgens deze methode. Over drie weken volgt er weer een: in Weert. Van Rijs wijst de veronderstel ling dat de zalen dan wel alle maal volgens hetzelfde ont werp zijn gebouwd direct van de hand. „Ze zijn allemaal an- Ongeveer tweehonderd blije Jehova's hebben in de Bonairestraat de Koninkrijkszaal gebouwd. ders. Het enige wat ze gemeen hebben is dat het houtskelet- bouw is". Hoewel de weersomstandighe den zaterdag niet ideaal waren om te bouwen, is Van Rijs als Jehovah's Getuige er niet de man naar om daarover te mopperen. Hij verwijst naar de vrijdag toen het droog en niet erg koud was. Prima weer om te metselen dus. En op za terdag moest er weliswaar bui ten ook het nodige gebeuren, maar binnen nog veel meer. Hoewel het voor buitenstaan ders anders lijkt te zijn, verze kert Van Rijs dat het tempo niet het belangrijkste is bij de bouw. „De kwaliteit staat voorop. Als het een halve of 'V FOTO: WIM VAN NOORT hele dag langer moet duren, dan moet dat maar. We probe ren het alleen zo snel omdat een gemeente zoals hier in Leiden nu eenmaal niet ge noeg mensen heeft om alles zelf te doen. Dus komen vak mensen van elders, in dit ge val Limburg, Brabant en Zee land, om te helpen". Tevreden Tijdens een rondleiding door de zaal in aanbouw blijkt Van Rijs niet de enige routinier te zijn. Menig bouwvakker loopt met stickers op zijn of haar helm die herinneren aan de bouw van zalen 1 tot en met 13. En hoewel het een krioe lende mierenhoop van mensen lijkt, zijn er in feite goed geor ganiseerde kleinere groepjes aan het werk. Van Rijs: „Het zijn allemaal vakmensen die bouwen. De anderen zorgen weer voor eten en drinken, maken schoon of zitten bij de beveiliging". Van Rijs is zaterdagmiddag in alle opzichten een tevreden man Binnen luttele uren zal de zaal inderdaad gereed zijn. „We hebben aan alle kanten medewerking gehad. Ook van instanties". Daarbij wijst hij op warme radiatoren en op de brandende verlichting. En dat tijd voor hem niet het belang rijkste is blijkt tijdens de rond leiding. Twee bouwers die hem aanklampen met ogen schijnlijk acute vragen moeten even wachten tot hij klaar is. Daar leggen ze zich blijmoedig bij neer. „Want", aldus Van Rijs, „wat zijn die paar minu ten als je de eeuwigheid voor je hebt". LEIDEN De VVV is op zoek naar mensen in Lei den en omgeving die be reid zijn toeristen een middag of avond te ont vangen voor een kennis making met het dagelijks leven van Nederlanders. Het idee ervoor komt van Leidenaar O. Welling die op een soortgelijk project stuitte toen hij op vakan tie was in Denemarken. Daar bemiddelt de VVV van de stad Odense bij dergelijke ontmoetingen. Terug van vakantie klopte Welling met een soortgelijke suggestie aan bij de Leidse VVV uitgaande van de ge dachte dat je een land het bes te leert kennen door contact met de bewoners. Bovendien leek het Welling zelf leuk om op zijn beurt af en toe een avond met een toerist door te brengen. Voor het project heeft hij bovendien de naam „Meet the Dutch" bedacht. De VVV zoekt nu mensen die op basis van vrijwilligheid af en toe een of meer toeristen willen ontvangen. De enige eis die wordt gesteld is dat de be trokkenen een vreemde taal spreken. Olav Welling hoopt voor het eind van het jaar de adressen van dertig vrijwilli gers te hebben hetgeen hem genoeg lijkt om in 1990 te be ginnen. Belangstellenden kun nen bellen met de VVV, 071- 146846 of met Olav Welling 071-146268. ONDERZOEK KWALITEIT GELUIDSSCHERMEN LEIDSCHENDAM Leid- schendam wil 12.000 gulden be schikbaar stellen voor een on derzoek naar de effecten van de geluidsschermen langs rijks weg 4 ter hoogte van Leid- schenclam-zuid. Metingen zul len moeten aangegeven wat ei genlijk de reductie van de schermen is. Gemeten wordt in de woonomgeving, op korte af stand van de gevels van de wo ningen en op een hoogte van vijf meter. Voorts nog een me ting op dezelfde afstand van de rijksweg maar dan op een plaats waar geen schermen staan. De schermen worden bo vendien geïnspecteerd op uit voering en constructie en of ze voldoen aan de eisen wat be treft gewicht, lengte en hoogte. De geluidsschermen waarover bij het gemeentebestuur klach ten zijn binnengekomen wer den eind april van dit jaar vol tooide kostten 3,4 miljoen gul den. Ze zijn ongeveer 1500 me ter lang en gemaakt van Noord-Europees grenen. Zilveren tafelservies ontvreemd KATWIJK Bij een inbraak in een hotel aan de Rijnstraat in Katwijk zijn gisternacht een 56-delig zilveren tafelservies, 45 CD's, 15 sloffen sigaretten, 120 cassettebandjes een aantal liter flessen drank gestolen. De dieven kwamen binnen door een bo venlicht van een toiletruimte te vernielen. Inbraak bij garage LEIDEN Bij een garagebe drijf aan de Lammenschans- weg is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Werknemers van het bedrijf ontdekten zaterdagochtend vroeg dat een ruit was gefor ceerd en dat 23 autoradio's wa ren verdwenen. Tevens wer den enkele speakers en ver sterkers gestolen. De totale waarde van de gestolen goede ren bedraagt volgens de politie ruim 13.000 gulden. Inbrekers stelen computer VALKENBURG Inbrekers hebben vannacht uit een plan- tenkwekerij aan de Voorscho- terweg een computer en bijbe horende apparatuur gestolen. Brommer verbrand LEIDEN De brommer van een jeugdige bewoner van een woning aan de Oppenheim- straat is zaterdagavond uitge brand toen de eigenaar benzi ne uit de bromfietstank wildé laten druppelen in een lege aansteker. Omdat er geen ver lichting was in de kelderbox waar de brommer stond, had de jongen een kaars meegeno men en onder het vervoermid del gezet. Hij knoeide benzine waarna de bromfiets vlam vat te. Een buurman wist erger te voorkomen door brandbaar materiaal uit de kelderbox te halen. De brandweer heeft het vuur gedoofd. Inbraken opgelost ALPHEN AAN DE RIJN Twee mannen uit Alphen heb ben in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken in een woning aan de Brigantijn. De politie kon door het signale ment de twee snel daarna in rekenen. De twee, 18 en 19 jaar oud, hebben vervolgens een reeks van inbraken in hun woonplaats bekend. De 18-jari- ge had twee maal eerder inge broken De 19-jarige bekende zelfs al "tien maal eerder te hebben ingebroken. Man valt van vrachtwagen HAZERSWOUDE Een 60- jarige Alphenaar is vanoch tend met rugletsel naar zie kenhuis Rijnoord in Alphen gebracht nadat hij van een vrachtwagen was gevallen. De man was bij het bedrijf De lijk bezig ilen stro. LEIDEN Geboren: Cornells Kevin, z.v C. de Mol en Y. de Roode; Maartje Marga- retha Johanna, d.v. J. Schoneveld en J. Ravensbergen; Claudia, d.v. H. van den Bosch en G. de Best; Jordy Alexander, z.v. A. S. Jongejan en I. J. van Rijn; Jeroen, z.v. P. Vlasveld en A. Holverda; Judith Ire ne. d.v J. Ouwehand en IJ. J. van der Plas; Leila Daphne Saira, d.v. J. 2. Bakhtali en B. A. H. M. G. van Benthem; Ditte Mir jam. d.v. P. de Vreugd en M. Zwaan; Mar jolein. d.v. W. P M. van Veen en G M. Vervoorn, Jeroen Bernard, z.v. E. V. C. M Cohen en M. L. Bernard; Roel. z.v. R. A. M. Goddijn en T. Broers; Stephanie, d.v. G. J. van Balsfoort en N. M. Seldenthuis; Karen, d.v. C. P. van Duin en C. P. E. Lek; Pim Jannes, z.v. H. J. F. A. van der Woude en M J. A. de Dood; Rosita Jacoba, d.v. J. Varkevisser en C. Jonker; Thanassis, z.v. V. Kalamas en L. C. van den Berg; Simone Emilie, d.v. P. G. Rodenburg en M. Visser; Axel, z.v. A. Schutte en A. Mark; Maarten Thomas. z.v. A. van der Zwan en J. M. Heemskerk; Elise Maria, d.v. P. J. de Win ter en M. W. M. Coenen, Malou Sarah, d.v. H. Heidekamp en S. A. de Bruin; Dennis. z.v. K. P. Brugman en U. Beenen, Jeanne Adrienne. d.v. J. F N. van der Plas en M. A. Ringeling; Christiaan Lodewijk, z.v M. J. O. Coppoolse en R. Veldhuijzen van Zan ten; Robbin, z.v. E. Leepel en M. J. de Jong; Conradus Johannes Petrus, z.v. R. M. Geerlings en G. C. M. Noordermeer; Anne Sophie, d.v. P C. A. Kortman en G. van Dam; Jorine Gusta, d.v. H. Petitjean en M. C. H. Boland; GUI. d.v. M. K. Kara- man en E. Karaman; Bradley Remco Ash- win. z.v. M. E. R. Galdeij en H V Blsoen; Roy, z.v. R. Witmaar en A. van Nieuwkoop; Ali, z.v. B. Demirbas en S. Demirbas; Ben jamin. z.v. A. C. W van der Lingen en N. Geertsma; Tun, z.v. I. Vijsma; Hendrik Cor nells. z.v. H. C. de Mooij en P H. Scholte; Timmy. z.v. W. S. A. E. van Dies! en C. J. Schrama; Dennis, z.v. A. J. Vriend en M. E. Meijer; Hendrik, z.v. J. Messemaker en H K. van der Meij; Johnny Adrlanus. z.v. A. Disseveld en M. J. M. Tiemeijer; Lisette Gerarda, d.v. A. L. de Jong en A I. Stub- be. Overleden: F. R. Druiventak, geb. 2 jul. 1919, man; G. Molenaar, geb. 19 jun. 1912, vrl., geh.gew. met P. G Benschop; N. Ouwehand, geb. 12 jul. 1910, man; A. Houwaart, geb. 29 okt. 1915, man; H. J. Ooijendijk, geb. 24 dec. 1914, man; J. Priem, geb. 20 okt. 1922, man; E. M. van Loo, geb. 24 apr. 1915, vrl., geh.gew. met A. Bitterlich; G. G. M. Kalshoven, geb. 23 apr. 1928, vrl., echtg. van H. A. Ooster man; A. van Zuilichem, geb. 2 jun. 1907, vrl., geh.gew. met M. Verweij; B. Verver, geb. 12 okt. 1907, man; J. C. van Groenin gen, geb. 16 sept. 1898, vrl., geh.gew met J. Christiaanse; E. Lagèndijk, geb. 27 okt. 1905, vrl., geh.gew. met W H E. van Dijk, A. K. Stille, geb. 21 sept. 1911, man; M B Melodecsma, geb. 18 mei 1895, vrl., ge h.gew met W. G. Jelgersma; J. van den Bosch, geb. 31 mei 1913, man; D. J. de Bruin, geb 19 jan. 1907, man; P. G. van Leeuwen, geb. 16 mrt. 1922, man; A. C. Baars, geb 1 sept 1907, vrlgeh.gew met J. A. Wessels, J. van Duijn. geb. 22 jan. 1911, man; J. Roman, geb 1 sept. 1910, vrl., geh.gew. met J. van Leeuwen Gehuwd: A. W. Plak en J P M. J van Noort; P Devilee en H C. Sernè; R. Maha- dew en A. Brandt; R. J. C. Ouwerkerk en C. L. van der Zeeuw; A. J. Ciere en M. J. Blok; E. F. Quist en J. H. La Lau; A. R. Ver meer en J Boehlee. D. A. Soesbergen en K W A. van Eist; J G Bom en P Schue- mie. Ondertrouwd: M. C. de Vogel en E. Kleer; W. R.*van Klaveren en A. M. T. Vlas veld; J. Flandertiijn en A. C. van der Born; R. Bodijn en S. H. Owel; R. van der Horst en M. E. Swart; J. J. P Brussee en A de Vries; W. R. Winter en I. B de Vries; J. S. M. Gordijn en W Ploeg; M J P. F. Ritt en M. R. Fischer; J. J Bonenkamp en A. M. van den Heuvel; J Markus en S. A. Smith; H. Bulthuis en M. C. M. Geurts; H. J Wen- nink en J. J. C. Jansen

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7