Hockeyers Leiden geven de hoop nog niet op Stigter en Pragt de beste lopers SCHAAKTEAM LSG HAALT UIT TEGEN KATWIJK Breedveld opvolger van Versloot Kringrecord voor Christiaan de Groot AZC en De Zijl/LGB zijn nog ongeslagen BT Lifters verliest opnieuw van koploper SPORT CeidóeSomo/ni MAANDAG 6 NOVEMBER Matige start goalballers LEIDEN Goalbalclub De Sleutels is de competi tie matig begonnen. In de eerste wedstrijd in Utrecht werd van EGS Eindhoven, dat de complete nationale selectie herbergt, met 2-11 verloren. Ook Bartimeus beschikt over 'oranje'-spe- lers. De ploeg uit Zeist won met 7-0. In de derdé wedstrijd bleek gastheer 'Utrecht' met 7-3 de bete re. Pas in de vierde wed strijd konden De Sleutels toeslaan. Blauw-Wit Roos endaal werd met 9-4 aan de zegekar gebonden. LEIDEN De Danaïden heeft twee weken voor de start van de zaalcompetitie gen nieuwe trainer aangesteld in de persoon' van Janco Breedveld. Het bestuur van dë Leidse korfbal club is met hem overeengekomen dat hij tot het einde van dit korfbaljaar de selectie zal trainen, waarbij aan het einde van het zaalseizoen wqrdt overlegd of het dienstverband verlengd kan worden. Janco Breedveld was, na de beëin diging van zijn korfbalcarrière bij Pernix, trai ner van Tempo en heeft momenteel de tweede selectie van TOP onder zijn hoede, een bezig heid die hij met zijn werkzaamheden bij De Da naïden zal combineren. Daarmee heeft de laatstgenoemde club in drie weken tijd de vaca ture opgevuld, die was ontstaan door het vroeg tijdig vertrek van René Versloot, die na een conflict met de technische commissie opstapte. Finaleverlies Ben de Bruin LEIDEN Ben de Bruin is finalist geworden van het eerste B-toernooi uit het winteijeugdcircuit van de tennisbond. Met de Noordwijker plaatsten zich Mirjam Siemerink en Nathalie van der Voort voor het A-toernooi aanstaand weekeinde. In de eindstrijd van het eerste toernooi uit het lande lijke winterjeugdcircuit dolf Ben de Bruin het onder spit tegen Dennis van Scheppingen uit Mijdrecht. De Noordwijker verloor met twee maal 6-2. De Bruin komt door dit resultaat aanstaand weekeinde toch in het A-toernooi uit.. Bij de meisjes tot en met 16 jaar speelden Mirjam Sie merink en Nathalie van der Voort zich naar een plaats, die recht geeft op een volgend toernooi. Bei den gingen in de kwart eindstrijd ten onder. Bij de veertienjarige jongens garandeerde ook Ralph van der Velde zich van een vervolgoptreden. De kwartfinale bij de meisjes levert Marieke Bethlehem eveneens deelname aan het tweede toernooi op. LEIDEN Aart Stigter en Huub Pragt toonden zich andermaal de beste lopers uit de Leidse re gio. Alphenaar Stigter legde de Flora Cross in Boskoop als snelste af. Leidenaar Pragt werd derde bij de 10 Engelse mijlen in Den Haag. Aart Stigter won de Flora Cross in Boskoop, een veld loop over 7 kilometer in de tijd van 22 minuten en 25 se conden. De Alphense AAV '36 atleet bleef daarmee 'thuisloper' Ed van Gemeren ruim een halve minuut voor. De clubgenoot van Stigter, Rob van Schooten finishte als vierde in een tijd van 23 mi nuten blank. De voor de Haagse Road Runners lopen de Leidse student Jan-Derk Hazeleger werd vijfde in 23.19 minuten. Bij de dames een knappe verrichting van Regina van Duyn. De Hol land-atlete werd in Boskoop tweede over drieduizend me ter met een tijd van 11.26 mi nuten. Bij de tien Engelse mijlen in Scheveningen toonde Huub Pragt zich voor clubgenoot Patrick Aris niet alleen de beste Hagenaar, maar ook Leidenaar. De in Leiden wo nende Pragt werd met een tijd van 49.20 minuten derde achter de superieure winnaar Marti ten Kate, die 47.46 no teerde. De Westduitser Mar tin Grüning en Hagenaar Aris hielden het hoge tempo circa vijf kilometer vol, twee kilometer verder moesten ook Michel de Maat en Huub Pragt de ongenaakbare Ten Kate laten gaan. Bij de dames eindigde Pragts vriendin Joke Kleyweg op een fraaie tweede plaats in ruim 55 mi nuten. Daarmee moest de Leidse ruim twee minuten r prijsgeven aan de winnares, de Olympisch kampioene op de marathon, Rosa Mota uit het Portugese Lissabon. Bij een veldloop over 9450 meter in Harderwijk kwam Batavenatleet Han Kulker met 28.28 minuten tot een vierde plaats achter de win nende Avantri-atleet Kore- vaar, die 25 seconden minder nodig had. LEIDEN Het hockey team van Leiden dat uit komt in de overgangs klasse verloor kansloos van Tegenbosch. Zowel in de eerste als in de tweede helft was de te genstander veel sterker. Dit resulteerde in vijf te gendoelpunten. Het eni ge doelpunt van de Leid se club werd gemaakt door Mark van Pappe- lendam. Hoewel Leiden op de voor laatste plaats staat hebben de heren goede hoop niet te de graderen. De sterkste tegen standers hebben ze nu gehad. De komende weken ontmoe ten ze drie - in ieder geval op papier - zwakke tegenstan ders. De dames van Leiden, die uitkomen in de eerste klasse, verloren onverwachts van Rood Wit met 3-0. Coach Maurits Eikenhout was toch niet ontevreden over de pres tatie van zijn damesploeg. Het team dat dit jaar dras tisch veijongd is, was men taal nog iets te zwak voor het geroutineerde Rood Wit. Zowel de heren als de dames van Forescate maakten hun tegenstanders met maar liefst 7-1 in. Slachtoffer van de heren was Capelle. Al snel in de eerste helft waren de krachtsverhoudingen duide lijk. Thieme, Gietelink, Cor- nelissen en Paasen scoorden. De drie punten in de tweede helft kwamen voor rekening van Thieme, Meijer en Kist. Bij de dames van Forescate, die tegen Asvion in aktie kwamen, lukte werkelijk al les. Ze ondervonden weinig tegenstand en Willemijn van Moensel, Birgit Lempers, Maud de Groot, Marije Wie- gant en Danielle Engelen zorgden voor zeven doelpun ten. Hoewel Forescate 'slechts' derde staat, zijn de dames nog wel in de race voor het kampioenschap. De nummers één tot en met drie staan namelijk heel dicht bij elkaar. De heren van Alecto liepen twee punten op Asvion in door van deze ploeg met 3-2 te winnen. Aan beide zijden werd goed gespeeld. In de eerste helft scoorde Maurits Huigens vanuit een bijna on mogelijke hoek en zo kwam Alecto met 1-0 voor. Deze voorsprong werd in dezelfde minuut ongedaan gemaakt door een tegendoelpunt van Asvion. Na de rust kreeg Alecto kort na elkaar twee corners. Ze werden beide goed benut door Ludo Men ners, die hieruit twee doel punten binnen sleepte. Tien minuten voor tijd kreeg ook Asvion nog een corner. Het doelpunt dat zij daaruit maakten, beperkte de neder laag tot 3-2. In de eerste klas se dames was Alecto te sterk voor Amersfoort. Hoewel de dames van Amersoort gedu rende de hele wedstrijd vel- doverwicht hadden, wisten zij de vele kansen die ze kre gen niet te benutten. Hier door won Alecto met 3-0. Paulien Huighens maakte de eerste twee doelpunten. De eerste vanuit een strafcorner; de tweede na een schitteren de voorzet van Eugenie Wes terduin. Drie minuten van tijd bracht Madeleine Nivard de stand op 3-0. De heren van Roomburg moesten in de eerste helft het initiatief aan Hudito laten. De gasten kregen veel kan sen, maar door goed keep- werk van Scherts konden zij hieruit niet scoren. Room burg kwam vijf minuten voor rust zelfs voor door een mooie aktie van Woudstra. In de tweede helft gingen de teams lange tijd gelijkop. In de laatste tien minuten ver slapte de aandacht van Roomburg en maakte Hudito twee doelpunten. De dames van Roomburg kregen Ever green op bezoek. Voor Room burg schoot Babet de Jonge al na 5 minuten de bal in het doel. Dit voorbeeld volgde Manon van Etten tot twee maal toe, waardoor de voor sprong tot 3-0 werd uitge bouwd. In de tweede helft zakte Roomburg enigzins in. Evergreen kreeg snel na el- Martijn van Paasen worstelt zich door de defensie van Capelle, die geen antwoord had op de aanvalsdrang van Forescate. FOTO: HENK SNATERSE kaar twee strafcorners mee en mistte deze niet. Kort voor het fluitsignaal schoot van Etten nog eenmaal raak, waardoor de eindstand 4-2 werd. Het herenteam van Noord- wijk had in de wedstrijd te gen VVV niet alleen dat team als tegenstander maar ook de scheidsrechter. Zeer dubieus was een arbitraire beslissing om aan VVV een strafbal toe te kennen. VVV schoot raak. Noordwijk was daarna duidelijk van slag af. Er werd aan beide kanten ruw gespeeld. De Noordwij ker Remi Laverre moest met een hoofdwond het veld ver laten en twee spelers van de thuisploeg werden eruit ge stuurd. Tien minuten voor het einde van de wedstrijd kreeg VVV een strafcorner, waardoor de eindstand 2-0 werd. De nummer één van de dames tweede klas, Car touche, moest tegen het zwakste team, Noordwijk. Cartouche had de Noordwij- kers onderschat. Tot vlak voor de rust bleef het 0-0. Na een doelpunt uit het veld leidde Cartouche de wed strijd. Een kwartier voor tijd kon Cartouche dat technisch veel sterker is, een tweede keer scoren. LEIDEN Christiaan de Groot heeft weer van zich doen spreken. Enkele we ken geleden verbeterde hij een tien jaar oud kringrecord op de 100 me ter rug. Afgelopen week einde overtrof hij deze prestatie op de dubbele afstand. Het elf jaar oude record op de 200 meter rug verbeterde hij met ruim een seconde. De Groot liet de klokken stil staan op 2.18.2. In de B- competitie heeft de ploeg van De Zijl/LGB-ploeg zich verzekert van een plaats in de bovenste re gionen van de landelijke competie. Naast de uitstekende presta tie van Christiaan de Groot, hebben nog enkele leden van de LZ-ploeg aansprekende prestaties geleverd tijdens de A-competitie. Bianca Hoeks tikte als eerste aan op de 100 meter rug in 1.10.7. Een tijd die ruim voldoet aan de li- mieteis. Ook Fleur Bakker pakte een limiet; zij werd eerste op de 100 meter school in 1.21.3. Antoine van Weer den pakte bijna vanzelfspre kend de winst op de 200 me ter school. Hij bleef echter ruim onder zijn persoonlijke record. Richard van Duy- venbode kampt met een las tige schouderblessure. Toch slaagde hij erin om met maar liefst vier seconden onder zijn persoonlijke record te duiken. Van Duyvenbode tikte als eerste aan op de 200 meter wissel in 2.36.2. De ge broeders Schouten eisten ook ereplaatsen voor zich op. Op de 100 school eindigde Den nis als eerste in 1.12.8., zijn broer volgde op enige af stand in 1.15.2. De LZ-ploeg werd in de onderlinge con frontatie met de sterke vere nigingen AZ&PC en HPC derde met 5397.9 punten. De equipe van De Zijl/LGB reisde voor de B-competitie af naar Den Haag. Niels Joor werd eerste op de 100 meter vlinder in een goede 1.03.9. en bleef daarmee clubgenoot Laurens van Kampen de baas. Van Kampen tikte aan in 1.05.3. Marco Blokpoel en Robin Sprinkhuizen werden respectievelijk eén en twee op de 200 meter vrij; 2.02.7 om 2.04.2. Joachim de Ruij- scher was op de 200 meter wissel te sterk voor clubge noot Micha Prins. De Ruii- scher liet de klokken stil staan op 2.51.9 en Prins op 2.53.1. Op de 200 meter school pakte Onno Joustra goud in 2.32.1. Hanneke Koopmans deed het zelfde op de halve afstand in 1.15.6. Bij de dames realiseerde Marie ke Masterbroek een scherpe tijd op de 100 meter vrij. Zij werd eerste in 57.1, clubge note Yvonne de Kier volgde als tweede in 1.01.1. Op de 200 meter rug moest Marieke Masterbroek haar meerdere erkennen in clubgenote Bar- bera de Wit. De Wit werd eerste in 2.29.9 en Master broek tweede in 2.32.2. Ten slotte dook Robin Sprinkhui zen nog onder de limiet op de 200 meter rug in 1.21.5. Ook op de estafette bleek De Zijl-ploeg succesvol. Op de vier maal 100 meter wissel werd men eerste in 4.29.7 en op de vier maal 100 meter vrij tweede in 4.18.4. De Zijl/LGB zegevierde de con frontatie met AZC en DSZ met 4976.8 punten. Aanvoeder Anton Heijden opende de score voor De Zijl/LGB. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN George Geurtsen heeft zijn ploeg goed op de rails staan. Dit weekeinde werd LZ 1886 het slachtoffer van de de dadendrang van de Al phense titelkandidaat (2- 24). De andere Leidse competitiedeelnemer De Zijl/LGB deed wel goede zaken. De jonge 'Spijker- ploeg' versloeg Branden burg met 12-8. Omdat de Veluwse titelpretendent, Polar Beers, het dit week einde liet afweten, delen de regioverenigingen AZC en De Zijl/LGB de koppo sitie in de nog jonge com petitie. De harde cijfers zouden anders doen denken maar LZ-keeper Jan Teske behoedde LZ zelfs voor een grotere nederlaag. Het is duidelijk dat Jan Teske dit seizoen een weinig benij denswaardige plaats inneemt. Na twee perioden leidde AZC al met 0-10, pas in de derde periode wist LZ tegen te sco ren. LZ bleef continue achter de feiten aan zwemmen; AZC speelde een veel te hoog tempo voor de Parrel-ploeg. De Al phense combinaties verliepen soepel en de ploeg benutte veel overtalsituaties. Geurtsen liet ook dit maal enkele jeugd spelers aantreden, waaronder ex-LZ-speler Bobby Brebde. Hij scoorde driemaal tegen zijn oude ploeggenoten. Schiet schijf Teske kreeg in de laatste twee perioden nog veertien doelpunten om zijn oren. Ten slotte mocht Erik Noordegraaf zich uitroepen tot topscorer. Hij trof zeven maal doel. Tussenstanden LZ 1886-AZC: 0-5, 0-10, 1-15, 2-24. Doelpun tenmakers AZC: Erik Noorde graaf 7, John Janssen 5, Rem- co Pielstroom 3, Ewoud van Winssen 3, Jurien Thomas 3, Bobby Brebde 3, Gijsbert van der Leeden 2. De Zijlploeg wist dat het gis teravond medekoploper kon worden en in de eerste periode manifesteerde de ploeg zich als zodanig. Aanvoeder Anton Heijden opende de score voor de Kooiclub. De hechte ploeg liep uit naar een 7-2 voor sprong. In de tweede periode haalde Spijker Marc van Bel- kum naar de kant. Ondanks dat De Zijl wat overhaastig ging spelen kon Brandeburg niet profiteren. De jonge Zijl equipe maakte een moeilijke derde periode door. Brande burg kwam toen terug tot 8-6. Toch is de overwinning geen moment in gevaar gekomen en kon De Zijl onder aanvoe ring van Mare van Belkum de marge vergroten tot vier doel punten, 12-8. Tussenstanden Zijl/LGB- Brandeburg: 5-2, 7-2, 8-5, 12-8. Doelpuntenmakers: Mare van Belkum 5, Anton Heijden 3, Paul Belt 1, Jeroen Duvekot 1, Marco Kerkvliet 1, Alex van Belkum 1. LEIDEN In de tweede ronde van de LSB-compe- titie heeft het schaakteam van LSG 4 in de promo tieklasse vernietigend uit gehaald tegen Katwijk. Met nog twee afgebroken par tijen staat het 0-6. Philidor 3 gaat waarschijnlijk de ranglijst aanvoeren. Het staat met l'A- 3'/2 voor tegen Leiderdorp en gaat met minimaal 3-5 win nen. Oegstgeest verspeelde vele kansen tegen Alphen en mag blij zijn als het nog met kleine cijfers wint. Philidor 4 heeft tegen Voorschoten 2 de punten al binnen; het staat P/2- 4!/2 en het wordt zeker 2'A-5'/i. Katwijk werd vorig jaar nog vierde en won toen van LSG. Het team is dit seizoen nauwe lijks zwakker, maar heeft nu al twee wedstrijden met ruime cijfers verloren en moet na een jarenlang verblijf in de hoogste regionale klasse al re kening houden met degrada tie. Van der Plas kan de uit slag nog een draaglijk aanzien geven, als hij zijn afgebroken partij tegen Wubben wint. Daarentegen heeft Van 't Hof de mindere kansen tegen Breuker, zodat een uiteindelijk 1-7 Verlies te verwachten is. Voor LSG wonnen Mieremet, Van der Marei, Verburg, Dob belaar, Manniën en Van der Drift in eerste zitting. Philidor 3 gaat waarschijnlijk zijn tweede overwinning beha len. De Niet won overtuigend, evenals Caroline Slingerland. Ook invaller Sundholm walste over zijn tegenstandster heen. Vergeer had met een pion meer eveneens goede kansen tegen Boggia, maar gaf in tijd nood een stuk weg. Rommets en Goeman hielden elkaar in evenwicht. Aan het eerste bord gaat Fred Slingerland zijn afgebroken partij tegen Serdijn waarschijnlijk verlie zen. Daarentegen wint Brag- gaar vrijwel zeker van De Jeu. Reedijk tenslotte staat beter tegen Mooijaart, maar het is de vraag of hij er door kan ko men. Oegstgeest leek na een uur spelen met 7-1 van Alphen te gaan winnen. Alleen Wage naar was kansloos tegen Pe- trelli. Invaller Boots tructe zijn tegenstander en captain Noordijk maakte het zichzelf met een stuk meer nog knap moeilijk, maar won toch. De andere invaller, Jager, gaf in betere stand tegen Apeldoorn een toren weg en Van der Spek maakte het tegen De Gelder nog bonter: met drie pionnen meer liet hij zich nog flessen. Van der Paardt kon zijn betere stelling tegen De Jong niet winnen. Voorlopig staat Alphen met 2'/2-3'/2 voor, maar aan de topborden gaat Van Andel voor Oegstgeest winnen en ook Veenhuijsen ziet nog kansen. Voorschoten begon goed met een overwinning van Bausch, maar snel daarna scoorde Paj- cin tegen voor Philidor 4. Ver straten en Van der Net speel den remise. Vervolgens sloe gen de Leidenaars hard toe via Van Steenwijk, Canbier en De Haas, die een hem toegewor pen toren onder dank accep teerde. Voor Voorschoten heeft De Boer winstkansen te gen Fresco; de partij van Wise tegen Tan staat echter ver moedelijk verloren. Stand na twee ronden (gebaseerd op' prognoses): 1.Philidor III 4 matchpunten/10 bordpunten 2.LSG IV 3/11 3,Oegst- geest 3/8VS 4/5.Leiderdorp en Phili dor IV 2/9 6.Alphen 2/8»^ 7.Voor- schoten II 0/5 8.Katwijk 0/3 Alle Leidse lopers halen eindstreep marathon New York LEIDEN/NEW YORK Alle 49 lopers van het 3M Mara thonteam hebben gisteren de marathon van New York uit gelopen. „Het was vreselijk zwaar. En het ging bij ieder een niet altijd even gemakke lijk, maar de twee miljoen mensen langs het parcours hebben ons allemaal naar de eindstreep geholpen", zo meld de Tjeerd Scheffer gisteravond namens de Leidse groep van uit The Big Apple. Snelste Leidse deelnemer was Tim Brouwer de Koning, die 2 uur en 57 minuten over de 42 kilo meter en 195 meter deed. Bij de groep Leidenaars was zelfs een compleet ongetrainde deelnemer. Leo Burghouwt was aanvankelijk als supporter meegekomen, maar veroverde in New York een startbewijs en verscheen als één van de 23.000 lopers aan de start. Burghouwt liep de marathon uit. Dat deden ook de drie vrouwelijk leden van de groep: Ellen Kooreman, Caro- lien van Stigt en Ingrid Mid delkoop. Het drietal, waarvan de laatste al na negen kilome ter last kreeg van een knie blessure, vestigde een tijd van 4 uur en 42 minuten. Op het enorm zware en glooi ende parcours kwamen naast Brouwer de Koning nog ande re 'Leidse' deelnemers tot aan sprekende tijden. Nico de Bruyn, Rick Gordijn en Peter Quist endigden achter de snel ste Leidenaar in respectieve lijk: 3.01, 3.07 en 3.10. Dat het zwaar was, mag afgeleid wor den aan de tijd waarop de trai ner van de groep, Teun de Reede, de klokken liet stil staan. De Reede, normaal ge sproken goed voor een tijd binnen de drie uur, scoorde nu 3.34. Omdat de hele groep de mara thon uitgelopen heeft, staat nu ook vast welk bedrag de Lei denaars bijeen hebben gelopen voor gehandicaptensportvere niging De Sleutels. Het totaal bedrag bedraagt ruim veertig duizend gulden. LEIDEN In de tafeltennis- competitie hadden de heren eredivisieteams deze week nog vrij. Volgende week is hun rustperiode afgelopen en ko men ze elk weekeinde weer in actie. De overige landelijke teams moesten wel spelen. De heren-eerstedivisiespelers van BT Lifters reisden naar Lim burg, waar met 12-6 van kop loper Megacles verloren werd. Ook de twee Leidse dames- eerstedivisieploegen van Scyl- la en Docos hadden een Lim burgse tegenstander. Docos won thuis van Schimmert uit Valkenburg, 6-4. Scylla reisde af naar Kluis in Geleen. De speelsters van Avanti die in dezelfde klasse uitkomen kre gen Tempo Team op bezoek. De heren van BT Lifters ver loren net als in hun eerste ont moeting met Megacles met 6- 12. Toch waren de zes punten die ze ditmaal bij elkaar scoor den een betere prestatie dan die van de vorige keer. Want. toen kreeg BT Lifters drie punten cadeau nadat tegen standster Patricia de Groot' ziek afhaakte. Herman van den Broek en Ron Schipaan- boord wonnen elk twee enkel spelen, Paul de Jong één. De dubbel van Van den Broek en Reitsma leverde het zesde punt op voor Oegstgeest. De dames van Scylla hebben 'veel punten nodig om voor Tempo Team te eindigen dat met het Leidse team strijdt om het kampioenschap. Te ge spannen waren ze in hun wed strijd tegen Kluis, dat hopeloos onderaan bungelt. Judith Le pelaar en Heidy de Haas won nen elk tweemaal. Voor So phia Vaalburg was slechts eén winstpartij weggelegd. Bij deze vijf punten bleef het voor de dames uit Leiden. En dat was jammer, want teams als Kluis zijn uitermate geschikt om het puntentotaal flink te spekken. Maar de achterstand op Tempo Team werd niet vergroot. Daar zorgde Avanti voor dat dit weekeinde tegen deze club uit Amsterdam moest spelen. Ook deze wedstrijd eidigde in een gelijkspel. Zoals elke week won Ellen Bakker van Avanti al haar partijen. Haar zus José Bakker verloor alleen van Katja Buis. De tegenstanders waren weer te sterk voor An- net Jansen. Na een erg sfeerloze wedstrijd waren de dames van Docos zes punten rijker. Schimmert werd met 6-4 verslagen. Kop- vrouw Tessa Bröcker zorgde voor drie overwinningen. Ma- rijn Olden verloor alleen van Angelique Ruisschop. De 18-ja- rige Petra Buitelaar kon alleen Sonja Severin verslaan. Nu de achterstand op Schimmert met twee punten is geslonken heb ben Brëker, Olden en Buite laar nog een kleine kans om niet te degraderen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18