Noordwijk vreugdeloos ondanks periodetitel FC Lisse werkt mee aan eerherstel Kozakken Boys Katwijk verliest hoofd in slotfase Nipte zege Rijnsburgse Boys op ARC: 1-0 foicbeSomont Leiden deelt met hekkesluiter: 0-0 RCL en Voorschoten ontevreden met punt Quick Boys loopt in op Noord wijk KOPLOPER GEEFT IN SLOTFASE PUNT WEG SPORT MAANDAG 6 NOVEMBER 1989 PAGINA 18 LEIDEN Behaalde tweedeklasser Leiden vorige week nog een duur punt tegen koploper DSVP, za terdag was de beloning tegen hekkesluiter DUNO van evenveel waarde. Met een 0-0 gelijkspel toog de ploeg huiswaarts. „En daar mag je achteraf nog blij mee zijn", concludeerde trainer Henny Beerenfenger na afloop. Daarbij doelde de Leiden-trainer vooral op de om standigheden die voetbal zo onvoorspelbaar maken. Het slechte weer en veld maakten het voor beide ploegen onmogelijk om aanvallend tot een aanvaard baar niveau te komen. Het enige echte wapenfeit kwam van Hassan Kartkl die in de tweede helft de paal raakte. De spaarzame kansen die DUNO zich wist te scheppen, vonden hun Waterloo bij de fout loos keepende Sebastiaan Jansen (Beerenfenger: „Hij is eigenlijk derde keeper, maar redt toch een punt hie?"). De partij eindigde in een bloedeloze 0-0. LEIDEN De twee derdeklassers in de regio, SV Voorschoten en RCL, kwamen allebei niet verder dan een gelijkspel. Voor beide ploegen waren de druiven zuur. Voorschoten zag in de laatste minuut tegenstander PPSC langszij ko men, terwijl RCL in de laatste minuut een glas- zuivere penalty werd onthouden tegen 's-Gra- venzande. 's-Gk-avenzande - RCL 1-1 (1-0) Beide ploegen speelden ondanks de slechte om standigheden een aantrekkelijke wedstrijd. Dat 's- Gravenzande met een 1-0 voorsprong aan de thee kon beginnen, was vooral te wijten aan het warri ge optreden van scheidsrechter Blom. Een door Marcel Brasker ingekopte bal werd achter de lijn weggehaald. In plaats een doelpunt toe te kennen wuifde Blom met een simpel 'doorspelen'-gebaar het gejuich bij RCL weg. Deze handbeweging her haalde hij een minuut voor tijd toen Marcel van der Blom binnen het strafschopgebied werd getor pedeerd. Zo bleef er niet meer over dan een 1-1 gelijkspel. Marcel van der Blom had de ploegen en kwartier na rust op gelijke hoogte gebracht. SV Voorschoten - PPSC 2-2 (2-0) Een gelijkspel dat het Voorschotense kamp als puntverlies zal beschouwen. In de laatste minuut zag de thuisploeg het Schiedamse PPSC langszij komen nadat in de eerste helft een 2-0 voorsprong was genomen. Kees Hulsebos en Ruud Boendema- ker (pegel van 30 meter) waren doeltreffend voor Voorschoten. Toen in de tweede helft Rick Abma en Kees Hulsebos verzuimden de score uit te brei den, kreeg de ploeg de kous op de kop. Het verder ongevaarlijke PPSC wist in het laatste kwartier tweemaal uit een scrimmage te scoren. HOEK Quick Boys heeft niet voor niets zes uur in de bus gezeten. In en tegen Hoek pakten de Katwijkers twee waardevolle pun ten. Uiteindelijk niet genoeg voor de periodetitel die, zo als verwacht, naar Noordwijk ging, maar de winst zorg de er wel voor dat Quick Boys een puntje inliep op de koploper. Zonder slag of stoot is overwinning trouwens niet tot stand gekomen. Tegenstander Hoek was er fel op gebrand de neerwaartse spiraal waar het elftal zich in bevindt te doorbreken. De Zeeuwse ploeg heeft geen punt meer gehaald sinds spits Remco van Keeken is vertrokken. Ook tegen Quick Boys bleek dat een slok op een borrel te schelen. Het ontbrak Hoek de gehele wed strijd aan stootkracht. In de eerste helft hiel den de ploegen elkaar zowel qua kansen als veldoverwicht redelijk in evenwicht. Het door de gestage regenval moeilijk bespeelbare veld zorgde er voor dat van hoogstaand voetbal echter geen sprake kon zijn. Een offensief van Quick Boys na rust re sulteerde na een kwar tier spelen voor de te- ker. Hoek ging vervo j gens op jacht naar dJ gelijkmaker, maj bleek machteloos. Hi veldoverwicht van thuisploeg kon Qui<K Boys verdedigend geeft moment verontruster] Aanvallend waren (jj Katwijkers zelfs naj dichter bij een doe^j punt dan hun tegeh stander. De schotaj van Gert Aandewift troffen echter paal [a. NOORDWIJK De eer ste periodetitel in de eer ste klasse B is voor Noord wijk. Maar van vreugde was zaterdag na afloop van de wedstrijd tegen Marken allerminst sprake. Integendeel, de gezichten van spelers, trainer en' pu bliek stonden op onweer. Niet ten onrechte, want als je met een kwartier te gaan nog met 2-0 voor staat en je uiteindelijk toch maar één punt aan de wedstrijd overhoudt dan heb je het natuurlijk niet goed gedaan. Speelde Noordwijk vorige week nog hekkesluiter Kozak ken Boys moeiteloos van de mat, zaterdag bleek het even eens in de onderste regionen verkerende Marken een moei lijk te nemen obstakel. Uitge rekend het kleinste mannetje van Marken, Wim Tol, kopte vijf minuten voor tijd de ge lijkmaker binnen. Volgens Noordwijk-trainer John Eel- man „een belachelijke zaak". De voorzet van waaruit de lin kerspits kon scoren kwam van ver en dus had iedereen hem zien aankomen. Geen van de Noordwijkverdedigers, de op de lijn wachtende Dick Dort mundt incluis, reageerde ech ter. En zo kon het gebeuren dat van een metertje of vijf Tol simpel de bal achter Dort- mundt kon koppen. Dezelfde Marken-speler had trouwens tien minuten daarvoor al de achterstand van zijn ploeg tot 2-1 teruggebracht. In feite de enige juiste straf voor de thuis ploeg, die er met de 2-0 voor sprong op zak kennelijk van overtuigd was dat de buit al geheel binnen was. „Het werd 2-0 en toen stopte een aantal van ons met voet ballen", vertelde een ontstem de trainer Eelman na afloop. „Geen duel werd voorin meer gewonnen en achterin werd bij die tegentreffers, vooral de laatste, gedeeld in de malaise. Normaal gesproken moet je bij een 2-0 voorsprong toch met plezier de wedstrijd uit kun nen spelen. We speelden niet gewoon gelijk, nee we hadden twee zekere punten in handen en geven er volkomen onno dig weer één weg". Overigens was er gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd geen aanleiding toe om aan de naderende zege van Noordwijk te twijfelen. Hoe wel de eerste helft doelpunt loos bleef was de thuisploeg er enkele keren dicht bij. Met name Fred Luesken en Jos Smits (tweemaal) kregen goe de mogelijkheden, maar mik ten naast of vonden de keeper op hun weg. Dortmundt, aan de andere zijde van het veld, hield zich intussen warm met wat oefeningen. Hij had bij wijze van spreken ook in de kantine kunnen gaan zitten, want Marken stelde in de eer ste helft aanvallend bitter wei nig voor. Direct na rust ging dat wat be ter met de voormalige eiland bewoners. Al na drie minuten moest René van Hensbergen op de lijn redding brengen bij een inzet van (wie anders?) Wim Tol. Toen vervolgens Jos Smits, na voorbereidend werk van Geert-Jan Bakker, 1-0 scoorde en even later Peter Ruigrok van elf meter de mar ge mocht vergroten (een onge lukkige handsbal van een Markenverdediger werd daar mee wel wat erg zwaar be straft) leek er, ondanks dat het niet» lekker draaide bij de kop lopers, geen vuiltje aan de lucht. Hoe anders liep het nog af. PAUL DE VLIEGER Scoreverloop: 56. Jos Smits 1-0, 18. Peter Ruigrok 2-0, 75. Wim Tol 2-1, 87 Wim Tol 2-2. Noordwijk: Dortmundt, Nulkes, Van Hensbergen, Van Berkel, Wendt. Smits. Ruigrok. Ort, Luesken. Van Utrecht (Gerlof), Bakker. Ted van Berkel kijkt gespannen toe hoe Marken-keeper Teun Doeland één van de Noordwijkschoten tot corner n verwerkt. FOTO: ANbRÉ VAN HAASTEREr LISSE - FC Lisse is zater dag uit zijn rol gevallen. In de ontmoetingen waar van verwacht werd dat de formatie van Wim Eilan der de puntjes zou pak ken, ging tot op heden weinig fout. Na de winst op Sparta Nijkerk, Roda Boys, Vitesse Delft en het gelijke spel tegen Spaken burg, moest Kozakken Boys de vijfde 'punten- ploeg' vormen. Hoe an ders was de realiteit. In een duel dat nauwelijks het aanzien waard was, leed FC Lisse een gevoeli ge 1-3 nederlaag. Voor zover Eilander het ver lies op zich al als een 'blooper' omschreef, zal de manier waarop één en ander tot stand kwam hem nog meer zorgen baren. De drie tegendoelpun ten ontstonden uit welhaast drie identieke situaties, waar bij keeper Paul Veenboer ze ker in de eerste twee gevallen niet vrijuit ging. Eilander na afloop: „Er is geen club zo zwak als Lisse op die momen ten dat de ploeg net een voor sprong heeft genomen. Dat is ons manco". Toch zou dat nog niet de grootste zorg van de Lisse-trainer moeten zijn. Nee, eerder het feit dat zijn ploeg zich geen kansen via combina ties kon creëren. Zelfs tegen een Kozakken Boys dat zes spelers uit de basis moest mis sen door blessures of schorsin gen. Evenals bij de gasten uit Wer kendam, kwam bij Lisse het gevaar met name uit de spel hervattingen. Stond ee?gt Ma- rinus van der Pijl een doel treffende afwerking hij haalde de bal van de lijn van een hoekschop in de weg. Tien minuten later deponeer de Rob Vermeulen een corner van Jan Broekhuizen op de lat. Zwak ingrijpen van inval ler-keeper Peter van Noort stond uiteindelijk aan de basis van het eerste doelpunt. Een voorzet van Arnold Vermeu len (hij scoorde als een van de weinigen een voldoende) werd te zacht uit de doelmond weg getikt, waardoor Gerard van 1-0. Veenboer was, aan de andere zijde, inmiddels op de hoogte dat er ook in de spelhervattin gen van Kozakken Boys ge vaar school. De keeper tastte echter volledig mis bij een verre inworp van Philip den Haan, waarvan Kees Koud- staal profiteerde. Geen drie minuten later strafte Cees Spaan laks ingrijpen van Veenboer ten'tweede male af. Lisse had Kozakken Boys het geloof in eigen kunnen terug gegeven. Dat uitte zich na rust in de wilskracht van de Wer- kendamse ploeg. Het wachten was dan ook op de derdd tref fer van Kozakken Boys in plaats van de gelijkmaker. An- dré de Vries en Leo van der Linden waren er vlak na rust dicht bij. Uit wederom een corner moest uiteindelijk de schouder van Bert Schouten er aan te pas komen, 1-3. „Hier begon de collectieve werklust", stelde Thijs Ver doorn, leider van Kozakken Boys, na afloop tevreden vast. Kan de ploeg deze lijn vast houden dan duurt het niet lang alvorens de vice-kam- pioen van vorig jaar uit het diepe dal omhoog zal kruipen. Een dal waar FC Lisse steeds dichter bij in de buurt komt. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 37. Gerard van Rooyen, 43. Kees Koudstaal, 46. Cees Spaan, 73. Bert Schouten. FC Lisse: Veenboer, Rob Ver meulen, Arnold Vermeulen, Van der Putten, Warmerdam, Broekhuizen (Bouckaert), Van der Zwet, Van Rooyen, Schalk (Mulder), Ens, Kattenberg. KATWIJK Met nog ze ven minuten te spelen koesterde Katwijk een 2-0 voorsprong tegen het „grote" IJsselmeervogels, dat zijn faam te danken heeft aan de talrijke suc cessen- uit het verleden. Ofschoon de huidige Vo gels in de verste verte niet kunnen tippen aan het ni veau van hun voorgan gers, kwam de ploeg op basis van een flinke dosis inzet én de kopkracht van de beide centrale verdedi gers toch nog langszij. Hoewel het onnodige puntverlies Katwijk pijn deed, klom het op naar een gedeelde vierde plaats. Arie Lagendijk, oefenmees- ter van Katwijk, bleef de nuchtere realist en maakte zich drukker om het punt verlies. „Ik ga uit van 24 punten, omdat we met dat totaal nooit zullen degrade ren. Ik kijk inderdaad niet naar boven, dus zegt die vierde of vijfde plaats mij niet zo veel. Het gaat mij er om dat wij op 11 punten had den kunnen komen en die kans voor open doel hebben we laten liggen". Op basis van het vertoonde veldspel waren beide ploe gen redelijk aan elkaar ge waagd. De openingsfase en het slot waren voor de bezoe kers, terwijl Katwijk, met een uitblinkende Leo Meijs, het middenstuk dicteerde. De trage Spakenburgse de fensie liet zich nogal eens verschalken, maar vooral de doorgaans makkelijk scoren de Piet van Duyn miste de benodigde scherpte. Henk de Jong was de gevaarlijkste Vogel en als zodanig twee keer dicht bij de openings treffer. Na de pauze lag hij echter aan de ketting bij Fred Eysberg waardoor het enige echte Spakenburgse gevaar was ingedamd. Het beste moment in de eerste helft was een halve omhaal van Kees Guyt, die boven doelman Raymond Koopman op de lat belandde. Twee wissels na de hervat ting hadden een belangrijke invloed op het verloop van de wedstrijd. Zo verdween oudgediende Henk de Graaf (het 37-jarige Vogels-monu ment) na 63 minuten leegge- speeld naar de kant. Nog geen halve minuut later haalde Marco van der Plas verwoestend uit met zijn lin kerbeen na een scala van dreig- en kapbe wegingen:. 1- 0. Ook de sterke Katwijkse voorstopper Henk Lange- maat had inmiddels gebles seerd het veld moeten rui men voor Jaap Guyt. De wis pelturige Guyt schoot in de 67e minuut raak na voorbe reidend werk van (opnieuw) Marco van der Plas, maar scheidsrechter Metz had daar als enige een overtreding aan vooraf zien gaan. Het was echter uitstel van executie, omdat Piet van Duyn in de 73e minuut vanaf elf meter mocht scoren nadat Van der Plas was neergelegd door Je roen Peters. De buit leek binnen voor Katwijk, maar het gemis van de kopsterke Henk Lange- maat deed zich voelen in de slotfase. Ruth van der Groep en Wim Muys kopten IJssel- meervogels alsnog naast de thuisclub en het scheelde maar een meter of Van der Groep had zelfs voor 2-3 ge zorgd. JELLE RAAP Scoreverloop: 64 Van der Plas 1-0, 73. Van Duyn (pen.) 2-0, 83. Van der Groep 2-1, 89. Muys 2-2. Katwijk: Van Duyvenbode, Meijs, Langemaat (Guyt), Eysberg, Lange- veld, Pouw, Van Beele, Scholten, Van Duyn, Van der Plas. RÏJNSBURG Vorige week leek de ommekeer nog daar. In en tegen Spa kenburg presenteerde Rijnsburgse Boys zich voor de eerste maal dit seizoen negentig minuten lang als een kampioens kandidaat. De 1-3 over winning in de gemeente Bunschoten stond als een huis en gaf hoop voor de toekomst. Zaterdag, in ei gen huis echter, was het allemaal weer wat min der. Natuurlijk, er werd gewonnen. Met 1-0 van ARC, een ploeg die deze jaargang zeker een tegen stander van betekenis mag worden genoemd. Maar toch, Rijnsburgse Boys in kampioensvorm had ruimer afstand geno men van de angstige ploeg die ARC was. En was ze ker niet zo in de proble men gekomen, zoals Rijns burgse Boys zaterdag op Middelmors kwam. In een alles-of-niets offensief rook ARC in die fase di verse malen aan de gelijk maker. Het resultaat kon na afloop tweeledig worden uitgelegd. En dat werd het dan ook. Waar ARC-trainer Bert Jan sen later sprak over de „beste kansen" en dus eigenlijk een gemist punt, had collega Arie Kurver het over een „goede overwinning". Kurver wees daarbij niet op het goede voet bal dat zijn ploeg zou hebben gespeeld, maar op de stand op de ranglijst. „Na Spakenburg uit was dit weer een vierpun tenwedstrijd. Als je zo'n partij wint, moet je niet zeuren. Dan is het dus gewoon een goede overwinning". Een zege die tot stand kwam in een duel waarvan het eerste half uur uiterst saai verliep. Zowel Rijnsburgse Boys als ARC bleek te hebben gekozen, voor een weinig risicovol spel Huug Aandewiel weer geblesseerd Huug Aandewiel bewaart aan de wedstrijden tegen ARC geen prettige herin neringen. Voor de derde keer in vier jaar heeft hij met een vrij ernstige blessure vroegtijdig het veld moeten verlaten. Achtereenvolgens liep hij in de duels tegen de Al- phenaren een gebroken jukbeen, een gebroken kaak en een gekneusde enkel op. Die laatste blessure, die in het tref fen van afgelopen zater dag ontstond, is nog niet helemaal zeker. Aande wiel is na de wedstrijd naar het ziekenhuis ge gaan, maar daar konden nog geen foto's gemaakt worden omdat de voet te dik was. Huug Aande wiel zelf denkt dat zijn enkel zwaar gekneusd is, maar een volgend bezoek aan het ziekenhuis, aan staande donderdag, zal wat dat betreft duidelijk heid moeten verschaffen. „Ik heb er in elk geval vrij veel last van en kan absoluut niet op dat been staan. Het is zo langza merhand om moedeloos van te worden", aldus de onfortuinlijke voetballer van Rijnsburgse Boys. type en omdat beide ploegen de organisatie prima voor el kaar hadden, gebeurde er dus bijzonder weinig. Veertien mi nuten voor de pauze was ARC als eerste zeer dichtbij een doelpunt. Dick Ernst bracht de bal uit een vrije trap voor het doel. Het leer werd door een ieder, Rijnsburgse doelman Jan Blankespoor incluis, ge mist waarna de linkerstaander een treffer in de weg stond. Twee minuten later was het aan de andere zijde vervolgens wel raak. Dick Heemskerk stuurde Ron Carli weg die zich uiterst handig van bewaker Frank Bloemheuvel ontdeed. Een voorzet op maat over de merkwaardig uitgelopen doelman René de Graaf volgde waarna het voor Hans Zwaan geen probleem meer was om het leer in het verla ten Alphense doel te knikken. Met die goal leek voor Rijns burgse Boys het moment aan gebroken om door te drukken. Zelfs het uitvallen van Huug Aandewiel (de Rijnsburgse spelbepaler liep bij een botsing met Arno Lancel een blessure aan de rechterenkel op) leek de ploeg nauwelijks te deren; zo was Martin de Louw tot tweemaal toe dichtbij de 2-0. Ook in het tweede deel, dat eveneens een uiterst saaie ope ning kende, was Rijnsburgse Boys met een weer uitblinken de Ron Carli de meest gevaar lijke ploeg. Omdat met name Zwaan evenwel weinig geluk kig was met afronden de spits mikte tot driemaal toe met het zwakkere linkerbeen naast bleef ARC kansrijk bij. En was de ploeg via inval ler Paul Dijkman en Johan Boer tweemaal zelfs nog heel dichtbij de gelijkmaker. Dicht bij een puntendeling die de Racing zaterdag op Middel- mors nog net niet verdiende. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 33 Zwaan 1-0. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, De Kroon, Aandewiel (Vonk), Bodaan, Heemskerk, De Louw, Arroyo, Hooy- mans, Zwaan (De Groot), Oosterlee, Carli ARC: De Graaf, Bloemheuvel, Bone faas, Wouters, G. Lammers (Broer), R. Lammers, Ernst, Lancel (Dijk man), Boer, Van Leeuwen, Key. Xerxes verdrijft L Zevenhoven van r bovenste plaats LEIDEN Zevenhoven moe na zaterdag de suprematie vari. Xerxes in de vierde klasse boj ven zich dulden. In het onder linge duel van de twee koplJ pers ging Zevenhoven met 1-F onderuit. Ter Leede rukte of naar de tweede plaats door eeti late treffer van Sam Eradus teh fen Oudewater (1-2). h «venhoven - Xerxes 1-2 (lb 2) Kwaad was Arie van der Laaif' niet, meer berustend. XerxejC was de betere ploeg en hij befj aamde dat. „Technisch en tacj( tisch hebben ze van ons gewonj( nen, zij benutten de vrije ruim te beter". De eindstand was ar voor rust bereikt. Pierre van, Eijk scoorde voor de thuis' ploeg. Oudewater - Ter Leede 1-r dl) t Op het moment dat Ter Leedf2 zich had neergelegd bij punt'' verlies tegen Oudewater, scoorf de Sam Eradus de winnend/1 treffer (1-2). Daarvoor had Tef Leede zich stuk gelopen op dr defensie en met name op kee^' per Ed Roerand. Oudewatei1 opende voor rust de score, Wil'( lem Pieter Keuning kopte d/1 gelijkmaker binnen. Hazerswoudse Boys - CVC Reeuwijk 4-1 (3-0) Door twee doelpunten van Eist1 wijk en één van Edwin de Jonf nam Hazerswoude in het de]* gradatieduel een verdiende 3-(J' voorsprong. Edelman brachf' iets van spanning terug (3-l)f maar een over verschillend? schijven lopende uitval met Leon Laros als afmaker zettr Hazerswoudse Boys op 4-1. J Jodan Boys - Kagia 3-3 (1-0Ï Kagia liep door knullige verdef digingsfouten een 3-1 achter^ stand op. Het kreeg kansen dit1 marge weg te werken, maar d£ gelijkmaker viel pas dertig se*1 conden voor tijd. Richard Trompert nam de bal na de uit? trap van de Jodan Boys-keepef op dertig meter van het doef direkt op zijn bol. Het was gef noeg voor zijn derde doelpunt.*' Rohda '76 - Oegstgeest 2-4 (l'1 D J Eindelijk heeft Oegstgeest afgef rekend met „Angstgegnerj Rohda. Rein Grooters (2x) zetti in eendrachtige samenwerking met Willem Jan Pot Hof stede! Oegsteest op een 3-1 voorj sprong, maar Koen Kolster bracht met een eigen doelpunt de spanning terug. Veteraart Gert Ouwersloot besliste dd partij. Bij de zijlijn kapte hit de keeper uit en scoorde mej een boogbal 2-4. Nootdorp - Koudekerk 4-?l (0-2) In 25 minuten verspeelde Koujl dekerk een in de eerste helft 'opgebouwde 2-0 voorsprong» Het werd 2-4. Binnen een halt ve minuut na rust lag de bal ak achter Cock Dorrepaal, die met zijn verre uittrappen aan de baji sis had gestaan van de twetf Koudekerkse doelpunten. Da eerste scoorde hij zelf voot de tweede gebruikte hij de hul» van Ron Paling.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16