Voorhout wil niet meer bouwen voor de regio Gi Bewoners: dancings moeten eerder dicht VVD Valkenburg tegen verhoging reinigingsrechten CHAUFFEUR ZOEKT SNELLE LENING Mogelijk toch snelle aanpak Brouwerstraat ii LEIDEN OMGEVING Ceidóe Gou/uxnt WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 PAGINA 11 Mislukte overval op juwelier Leidsenhage (LEIDSCHENDAM Drie mannen hebben gistermiddag geprobeerd een ju welierszaak in het Leidschendamse winkelcentrum Leidschenhage te bero ven. De drie bedreigden de winkelier met een vuurwapen, maar gingen er vandoor toen ze zagen dat hij het alarm inschakelde. De mannen waren rond vijf uur de winkel binnengelopen. Ze vroegen toen of ze een bepaalde dure ketting konden zien. Toen de winkelier verklaarde die niet te hebben trokken ze een pistool en bedreigden hem. Het ging om drie donkere mannen in leeftijd variërend van 18 tot 30 jaar, ge kleed in spijkergoed. Ze spraken accent loos Nederlands. i de Leidse Valkenburg: Leiden moet van vliegbasis afblijven VALKENBURG De gemeente Leiden heeft geen zeggen schap over de grond van marinevliegkamp Valkenburg. Wet houder H van der Nagel benadrukte dat gisteravond tijdens de Valkenburgse raadsvergadering. De wethouder had zich geër gerd aan de uitlatingen van zijn Leidse college P. Bordewijk, naar aanleiding van het verkiezingsprogramma PvdA. Volgens de Leidse socialisten kunnen de taken v vliegkamp door andere vliegvelden worden overgenomen. De grond die dan vrijkomt wil de PvdA bestemmen voor woningen en bedrijven, ten behoeve van de gemeente Leiden. „Mijn Leid se collega doet er beter aan op zijn eigen terrein te blijven. Als het marinevliegkamp wordt opgeheven zorgen we zelf wel voor onze grond", zo stelde Van der Nagel. De heer H. Dijkhuizen (CDA) klaagde gisteravond over het feit dat voetbalvereniging Valken '68 tijdens de wintermaanden niet met de jeugd in sporthal De Terp mag trainen, ondanks het ex ploitatietekort van de hal. De vereniging wijkt nu voor de trai ningen uit naar een plaats buiten het dorp. Wethouder Van der Nagel toonde zich verbaasd en beloofde de zaak te zullen onder- Gewonde bij aanrijding OEGSTGEEST Een 21- jarige Noordwijker is gis teravond gewond geraakt bij een aanrijding op de Rijnsburgerweg in Oegst- geest. De aanrijding ont stond even na 19.00 uur toen een 66-jarige Hage naar met zijn auto linksaf wilde slaan om een inrit in te rijden. Hij zag daarbij de Noordwijker die hem met zijn auto tegemoet reed over het hoofd. Beide wagens raakten zwaar be schadigd. De Noordwijker het Expositie Kinderen in oorlogstijd WARMOND De expositie Kinderen in oorlogstijd is nog tot en met morgen te zien in het Warmondse gemeentehuis. De reizende tentoonstelling is opge zet door de Stichting Zuidhol lands Verzetsmuseum te Gouda. Ze geeft een beeld van wat het voor kinderen betekende om in oorlogsomstandigheden op te groeien. Onderwerpen die aan de orde komen zijn de school, Jood se kinderen, kleding en voedsel en de gevolgen van de oorlog zo als die doorwerken na de bevrij ding. De expositie is te bezichti gen van 8.15 tot 12.15 uur, 13.15 tot 17.15 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Staabprijs uitgereikt WASSENAAR Op een druk bezochte recep tie van de 75-jarige Was- senaarsche Woning bouwvereniging in cul tureel centrum Warenar is gistermiddag de burge meester Staab Wissel- prijs uitgereikt door bur gemeester drs. P.H. Schoute. De jubilerende vereniging kreeg de gou den penning met daarop het wapen van Wasse naar voor het 75 jaar ij veren voor kwalitatief goede woningen tegen een betaalbare huur. Praktische verkeersles op scholen Sassenheim SASSENHEIM Het hoofd van de openbare school het Bolwerk, Paul de Baan, kreeg gistermiddag van bur gemeester H. de Jonge een lespakket aangeboden dat gebruikt zal worden op de speelpleinen van acht basis scholen. Het pakket bevat verkeerslichten, borden voertuigen en schortjes waarmee de kinderen de verschillende weggebruikers kunnen uitbeelden. De leerlingen van groep zes van het Bolwerk gaven gis termiddag in bijzijn van wet houder W. Maris, de overige zeven basisschool-directeu ren en belangstellenden on der leiding van hun leer kracht D. van der Wege een demonstratie met het materi aal. De aanschaf en verspreiding van de verkeersmethode van Veilig Verkeer Nederland vindt plaats in het kader van de landelijke actie-25% die er op gericht is een verminde ring van het aantal verkeers slachtoffers tot stand te bren gen. Burgemeester De Jonge deed gistermiddag een drin gend beroep op de Sassen- heimse jeugd mee te helpen het verkeer veiliger te ma ken: „zodat" merkte hij opti mistisch op, „er in Sassen heim een afname van 50 pro cent van het huidige aantal verkeersslachtoffers moge lijk wordt". VOORHOUT De ge meente Voorhout voelt nog steeds niets voor een grootschalige uitbreiding van het aantal woningen in het dorp. Als die uit breiding van hogerhand toch wordt opgelegd, moet er eerst duidelijkheid ko men over de lokatie en de omvang van het te bou wen station in Voorhout. Zonder die gegevens kan het resterende open Voor- houtse grondgebied niet verantwoord worden in gedeeld. Dat blijkt uit twee studies naar de ruimtelijke mogelijkheden in Voorhout. Door het stedebouwkundig bu reau SVP uit Amersfoort werd gisteravond een variant op ta fel gelegd waarin Voorhout met 2500 woningen wordt uit gebreid. „Een discussiestuk over onze bouwmogelijkheden. Géén plan om ook daadwerke lijk te gaan bouwen", stelde wethouder D. IJdo de leden van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening gerust. Voorhout wil nog altijd uitslui tend "bouwen voor de eigen in gezetenen en dan is vijftig wo ningen per jaar voldoende. De provincie ziet in Voorhout echter een van de weinige ge- ar nog ruimte is voor woningbouw. Daar zou den ook niet-ingezetenen moeten worden gehuisvest. Voorhout kan met name voor de woningnood in Leiden, Katwijk en Rijnsburg uitkomst bieden. Uit het stedebouwkundig on derzoek blijkt dat na het vol tooien van Kerkzicht met tachtig woningen het best kan worden voortgebouwd in Lui- zenstein (tussen Oosthout en de Engelselaan). In Luizen- stein is ruimte voor 500 wo ningen. Andere mogelijke lo- katies zijn de stationswijk (350), Eikenhorst (600), Oost hout-Oost (250) en Molenhorst (250). Voorwaarde is wel dat tussen Eikenhorst en de Sas- senheimse woonwijk Postwijk een groene bufferzone wordt gehandhaafd. Ook de Elstgees- terpolder valt af omdat de po litieke partijen in het dorp zich fel verzetten tegen een aanslag op dit natuurgebied. Volgens wethouder IJ do staan of vallen de Voorhoutse bouw plannen behalve met de door de provincie opgelegde groei- plicht met de komst van het station. „We weten nog niet waar, we weten niet wanneer en we weten niet of het station een plaatselijke of een regio nale functie krijgt. En juist daar hangt veel van af". De Nederlandse Spoorwegen overleggen momenteel nog over de keuze om het station ten noorden of ten zuiden van de Herenstraat te situeren. Als het station forensen uit de streek gaat trekken moet er een grote parkeerruimte ko men, evenals voorzieningen als winkels en kleinschalige kantoren, zo meent het onder zoeksbureau. Een versnippe ring van deze voorzieningen moet worden voorkomen. Bo vendien moet er een voetgan gerstunnel onder het spoor ko- Herenstraat Groot probleem is ook de a ningbouw, omdat nieuwbouw in Luizenstein een toename van de verkeersdruk in de He renstraat betekent. Juist dat is al jarenlang een doorn in het oog van met name de winke liers en het winkelend publiek in de Herenstraat. Per dag rij den ruim 9.000 motorvoertui gen over de Herenstraat. Dat aantal moet met minstens de helft terug om de straat w kelvriendelijk te maken. verkeersstroom is niet meei te dammen als in Voorhout op grote schaal huizen worden gebouwd. Veel van die men sen werken immers elders en moeten het dorp in en uit kun nen", aldus IJdo. Het door trekken van de Oosthoutlaan naar de Rijksstraatweg in S senheim zal in ieder geval de Herenstraat aanzienlijk ontlas ten. Mogelijke oplossingen zijn het ontsluiten van de wooi wijken via de Oosthoutlaan t de Jacoba van Beieren weg het aanleggen van een weg van Boekhorst naar de Noord- wijkerbrug. Het eventueel aanleggen van een rondweg rond een verder uitgebreid Oosthout biedt geen oplossing. SAN-voorzitter Huybrechts ondertekent de akte. Rechts notaris Van Leeuwen. FOTO: HENK V.D. ENDE SAN nu officieel NOORDWIJKERHOUT De officiële stichtingsakte van het SAN, de Stichting Aktiviteiten Noordwijkerhout, is gisteravond in restaurant Le Bock ondertekend. De bedoeling is dat van nu af aan het SAN de bestaande activiteiten in het dorp gaat bun delen en promoten. „We zijn nogal wat van plan en het zal wel een aanloopperiode nodig hebben", aldus voorzitter J. Huy brechts. Enkele nieuwe ideeën zijn het organiseren van muziekweekein- de'n waarbij elk jaar een ander soort muziek centraal zou kun nen staan, en hét houden van een verenigingsavond waarin de verschillende clubs zich kunnen presenteren. Plannen zijn er voor een unieke bloembollenmarkt. Maar voorlopig wil het SAN vooral voorzichtig starten en uitgaan van de reeds bestaande evenementen, ook al om niet opnieuw bij steeds dezelfde onder nemers te hoeven aankloppen voor steeds weer nieuwe sponsor gelden. Er 'is inmiddels al een maandagenda gestart waar alle georganiseerde evenementen op staan en die in het centrum wordt verspreid. In de zomer komt er een wekelijkse aktivitei- tenagenda. „Brievenbus" voor het SAN is het VVV-kantoor en het SAN doet een dringend beroep op alle verenigingen om bij tijds de te organiseren activiteiten aan de VVV door te geven. De informatie wordt gratis in de agenda opgenomen. Voor com merciële aktiviteiten zal een vergoeding gevraagd worden. Al met al is de „sherryelub", zoals het SAN door een lollige Noord- wijkerhouter werd gekarakteriseerd, geestdriftig en zeer zeker ook creatief gestart. 0 NOORD WIJK Bar-dancings )- in Noordwijk aan Zee moeten vroeger sluiten. Het politie-op- treden in het uitgangscentrum is onvoldoende. Een groot aan- r- tal Noordwijk zeeërs heeft wel I- eens een onveilig gevoel op straat of wordt geconfronteerd met lawaai veroorzaakt door y luidruchtige discogangers. Ook vernieling door jeugdige g „weekendtoeristen" van per- n soonlijke eigendommen komt veel voor. Dat is de uitslag van j een enquête over overlast van avondtoerisme die de bewo nersorganisatie Kern Noord - wijk aan Zee heeft gehouden. 13 De resultaten van de enquête werden gisteren bekend ge- - maakt tijdens een bewoners- 9 bijeenkomst in het Trefpunt. De vragen die werden gesteld i_ gingen ook over de parkeer- i- problematiek in het bewuste I- gebied en over eventuele ver- betering van de straatverlich- p ting. Veertig procent van de ;t uitgedeelde vragenformulieren kwam ingevuld terüg. Opval lend was de score van 20 pro- Icent neezeggers op de vraag of de sluitingstijden zouden moeten worden vervroegd. 90 procent van de invullers stem- de tegen verlengen van de sluitingstijden. Het belangheb- benden parkeren kan worden uitgebreid vindt 70 procent, maar aan de straatverlichting 0 mankeert, zo denkt het meren deel er over, niets. o De bewonersvereniging had de heer B. Beker, criminoloog uit i" Arnhem, uitgenodigd voor een n inleiding over recreatie-crimi- naliteit. Een vorm van crimi- naliteit die volgens Beker te vergelijken is met voetbalvan dalisme. „Het is", zo vertelde Beker, „slechts een klein per centage jongeren, dat bewust uitgaangscentra in recreatie gemeenten als Noordwijk be zoekt". Deze „recreatie-crimi- 0 0 0 nelen" drinken, zo is uit een onderzoek dat de Arnhemmer in Renesse in Zeeland instelde vast komen te staan, erg veel alcohol. Ze hebben als doel vrouwen versieren en rotzooi trappen. Ze weten dat het toe zicht in badplaatsen vaak on toereikend is, omdat dergelijke centra vooral in de zomer overspoeld worden door toeris- Er zijn dus te weinig agenten ten opzichte van het aantal toeristen. De jongeren die be- wüst komen om rotzooi te trappen vormen volgens Beker een harde kern. Een harde kern, die, zo vindt hij, om een harde aanpak vraagt. Uit een preventieplan dat Beker samen met project-coördinatrice M. Kleinman voor Renesse opstel de, blijkt dat directe straf na excessief gedrag, een zoge naamd lik-op-stuk-beleid, goed kan werken. De Algemene Plaatselijke Verordening moet daar dan ruimte voor geven. In de zaal maakte men zich vooral druk over de parkeer- problematiek. Een bewoonser van de Emmaweg hield het fo rum, waarin ook burgemeester J.M. Hofmann en commissaris E. Wegman zitting hadden, voor al 18 jaar bezig te zijn om tot de gemeenteraad te laten doordringen hoe onhoudbaar de situatie in haar woonomge ving is. „Er kan in het week einde geen ambulance of brandweerauto meer door op de Emmaweg. Sleep die auto's toch weg. Als u dat vier weken volhoudt keert de rust in onze straten weer". Ook een bewoonster van een flat in het appartementencom plex Huis ter Duin vroeg zich af wat er gebeurt als er op uit gaansavonden brand uitbreekt in een van de flats. Volgens Wegman „husselt" de brand weer, als de noood echt aan de man is, verkeerd geparkeerde auto's wel uit de weg. Voor het wegslepen van auto's heeft de politie in het weekend na elf uur 's avonds volgens hem geen tijd. Het consequent toe passen van de wegsleeprege- ling kan, zo bleek uit Weg- man's woorden, geen oplossing bieden voor de parkeerproble men. Het kost te veel tijd en dus te veel mankracht. Of het belanghebbenden parkeren kan worden uitgebreid voor visite van de bewoners van Noordwijk aan Zee zal worden onderzocht. „De visite neemt plekjes in die anders door luid ruchtige barbezoekers worden bezet", aldus de argumentatie van een Noordwijkse. Een bewoner van het Dobbel- mannduin kwam met een creatieve oplossing voor het overlastprobleem. Leg de col lectieve verantwoordelijkheid bij de bedrijven die de overlast doen ontstaan, zo vond hij. Doen zich problemen voor door vervelend gedrag van de uitgaande jeugd, dan moet bij toerbeurt een van de bar-dan cings bij wijze van straf een avond sluiten. Een plan dat volgens burgemeester Hoff mann echter niet uitvoerbaar is. Noordwijk heeft volgens hem al veel gedaan om de overlast zo veel mogelijk te be perken. Kasteleins hebben in voorko mende gevallen waarschuwen de brieven gekregen, waarin gedreigd werd met intrekking van de sluitingstijd ontheffing. In de winter hebben de hore- ca-bedrijven in Noordwijk ont heffing tot 01.00 uur. In de zo mer mogen de bars een uur la ter open blijven. „Wij zijn wel degelijk bezig met het verant woordelijk stellen van die mensen, die in eerste instantie verantwoordelijk zijn voor eventuele overlast, namelijk degenen die de tap openzet ten", aldus de burgemeester. RIJNSBURG De Brou werstraat wordt mogelijk toch voor 1992 aangepakt. Wethouder K. Brul deelde dat gisteravond mee in antwoord op de algemene beschouwingen van de po litieke partijen. Hoewel de reconstructie van de Brouwerstraat in een later stadium was gepland zei Brul dat er gezocht zal worden naar alternatieven om naast de Sandtlaan ook de Brouwer straat te reconstrueren. Mocht dit alternatief niet lukken, dan wordt de Brouwerstraat van een redelijk goed wegdek voorzien, om zo de waterover last te voorkomen. Op de gerestaureerde Valk- brug of Koestraatbrug worden binnenkort verkeersmetingen gehouden om het verkeersge drag vast te stellen. Dan zal er beslist worden of deze brug on- of toegankelijk voor het gemotoriseerde verkeer wordt. Met het drempelvrij maken van Rijnsburg, een verzoek van de RPF, is volgens wet houder Brul reeds jaren terug al begonnen. Waar mogelijk wordt bij herbestrating of aan leg van nieuwe wegen het trottoir op hoeken verlaagd. De discussie over zwembad het Waterbos, dat een tekort van ruim zeven ton op de be groting laat zien, is binnenkort te verwachten, zo zei wethou der W. Glasbergen. Een tech nisch onderzoek is achter de rug en er is een voorlopig on- derhoudsrapport opgesteld. Het idee om een steunfonds in Rijnsburg in het leven te roe pen is niet nieuw. Hoewel deze ideeën tijdens de begrotings vergadering van vorig jaar al werden geopperd, is er nu pas een gering bedrag, 3000 gul den, beschikbaar voor een eer ste aanzet. Glasbergen bena drukte gisteravond nog eens dat het hier om een eerste aanzet gaat: „Op het moment staat het ons niet helder voor ogen hoe we dit fonds zullen gaan organiseren. Binnenkort zal er contact gezocht worden VALKENBURG „Het is onredelijk de reinigingsrech ten met 15 gulden te verhogen. In 1990 wordt juist verwacht dat er 300 ton afval minder hoeft te worden opgehaald. Daarvoor wordt de bevolking geprezen en door het college beloond met een verhoging van de reinigingsrechten". Dat stelde VVD-woordvoerder P. Mizee gisteravond tijdens de algemene beschouwingen van de gemeente Valkenburg. Een eventueel tekort aan fi nanciën door het niet door la ten gaan van de hogere afval stoffenheffing moet volgens de VVD gedekt worden uit het overschot van de rekening 1988 en de ten onrechte in de begroting opgenomen alfabeti- seringssubsidie van 14 duizend gulden aan de gemeente Kat wijk. Het VVD-standpunt wordt gesteund door de fractie van GPV /RPF. Ook deze frac tie meent dat een eventueel te kort gedekt moet worden uit het rekeningoverschot over 1988. Een verhoging van de heffing tot 117,50 gulden is volgens GPV/RPF voldoende. De CDA-fractie sprak zich gis teravond nog niet duidelijk uit over de verhoging van de af valstoffenheffing. De christen democraten maakten wel dui delijk zich niet vast te willen leggen op verdere verhogin gen in de komende jaren, al leen maar om een dekkings percentage van 80 procent te bereiken. Moeite hadden alle fracties in Valkenburg met de minimale politiezorg voor de gemeente. CDA'er K. van Laarhoven wees op de meer dan verdub beling van het aantal inbraken in woningen, vernielingen en mishandelingen in het eerste half jaar van 1989 tegenover het eerste half jaar van 1988. Hij drong aan op een goede be zetting van de politiepost. De PvdA/PPR stelde gisteravond dat Valkenburg gezien het aantal inwoners ten opzichte van Rijnsburg recht heeft op meer politiezorg. De VVD meent dat de politiepost toch minstens een middag per week bemand moet zijn. Bezorgdheid is er ook bij de Valkenburgse politiek over het uitblijven van de aanleg met plaatselijke kerken, maar ook woningbouwvereniging Spinoza heeft het gemeentebe stuur laten weten hier niet af wijzend tegenover te staan. Wellicht kan ook de stichting Consument en Huishouding een adviserende rol spelen", aldus de wethouder. Het voor stel van de RPF/SGP-fractie om de minima een gratis abon nement op de bibliotheek te geven lijkt een aardig gebaar, maar volgens Glasbergen zijn de mensen hier zeker niet bij gebaat. Een dagverblijf voor ouderen, het CDA had ge vraagd naar de kansen ervan, zit er voorlopig niet in, zo stel de Glasbergen. In Rijnsburg zijn te weinig ouderen die in van een vrachtwagenparkeer terrein. Valkenburg heeft al lang besloten hiervoor grond aan te kopen maar heeft nog steeds geen positief antwoord gekregen van het provinciaal bestuur. De PvdA/PPR waar schuwt voor het ontstaan van een gewoonterechtsituatie in Valkenburg waardoor het moeilijk wordt om het parke ren van vrachtwagens nog in geordende banen te leiden. Het CDA vraagt zich af of het beoogde terrein groot genoeg is voor het groeiend vrachtwa- genbezit in Valkenburg en of de vrachtwageneigenaars be reid zijn te betalen voor ge bruik van het terrein. Aangedrongen werd er door de Valkenburgse politiek ook op beter openbaar vervoer naar Valkenburg. Mocht de nieuwe snelbus in de toekomst niet door Valkenburg rijden dan moet er minstens een hal te komen aan de secundaire weg 4, meent het CDA Val kenburg. De VVD stelt dat de huidige dienstregeling zo moet worden verbeterd dat er mini maal een bus per half uur rijdt in plaats van een keer per uur en 's avonds een keer per twee uur. Mizee: „Het is begrijpelijk dat onze inwoners die over ei gen vervoer beschikken met deze slechte verbinding er nauwelijk toe te bewegen zijn de bus te pakken". Ook PvdA/PPR en GPV/RPF drongen aan op een hogere frequentie van het openbaar vervoer naar Valkenburg. Het Valkenburgse CDA maakt zich zorgen over de provincia le plannen om bagger te stor ten in het Valkenburgse Meer. Daarvoor zou het meer eerst extra diep moeten worden ge maakt. „Wij vragen ons af of dit geen consequenties heeft voor de stabiliteit van de om liggende grondlagen om van verzilting nog maar niet te spreken", stelde CDA'er Van Laarhoven gisteravond. Ook de plannen om de Wasse- naarse vuilstortplaats uit te breiden in de richting van het meer is voor het CDA een bron van zorg. Wel blij zijn de confessionelen met de af spraak met de provincie dat langs de secundaire weg 4 rui terpaden worden aangelegd. Gemeenteraad van N oord wijkerhout krijgt uitbreiding NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwij kerhout krijgt er een extra raadslid bij. De raad telt nu nog 16 leden. Volgens CDA- fractievoorzitter N Sluis had het Centraal Rureau voor de Statistiek (CBS) in oktober geen gelegenheid om het aan tal inwoners te peilen, zodat de peildatum van een half jaar geleden als norm werd geno men. In het voorjaar had Noordwijkerhout meer dan 15.000 inwoners en dat bete kent dat er 17 raadsleden ko men. Of er een derde wethou der komt, is daarmee nog niet zeker. „Het mag wel maar het hoeft niet. Dat is een puur po litieke kwestie en het is aan de politieke partijen om dat te be slissen", aldus Sluis. Maar voorlopig zullen eerst de ge meenteraadsverkiezingen in maart afgewacht moeten wor- Tasje geroofd ALPHEN AAN DEN RIJN Een onbekende jongeman heeft gistermiddag rond 16.00 uur de schoudertas van een 32-jarige Alphense geroofd. Hij kwam de vrouw in de Van Nesstraat hardhollend achter op, rukte aan de riem van de tas die brak en ging er met de tas vandoor. In de tas zat zes honderd gulden. Geld en fototoestel gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in een flatwo ning aan de Venestraat is een fototoestel, een boormachine en een geldkistje gestolen. In het kistje zat Nederlands en buitenlands geld ter waarde van 1500 gulden. De inbraak werd gepleegd tussen 17.30 en 18.30 uur. De bewoners waren toen niet thuis. aanmerking komen voor een dergelijk dagverblijf. Op korte termijn is nog enige ruimte in dagverblijven in de bollen streek en op middellange ter mijn is een dependance het meest haalbare. Het milieu krijgt de komende jaren hoge prioriteit. „Alles zal in het werk worden gesteld om het HUP programma voor 1-1-1994 adequaat uit te voe ren", aldus wethouder Brul. Zo komt er ook een inventari satie van milieuwensen, aan gegeven door de politieke par tijen: gescheiden inzamelen van vuil waaronder oude koel kasten, glascontainers, batterij en en het plaatsen van milieu bozen per bedrijf en per gezin. (ADVERTENTIE) Hij naar de-Gemeentelijke Kredietbank Leiden. Die biedt de beste oplossing voor persoonlijke leningen tot fl. 30.000,-. Vlot in orde gemaakt en geheel op de persoonlijke situatie afgestemd. Bovendien is de rente laag en zijn de aflossingsvoorwaarden soepel. Bent li ook op zoek naar zo'n plezierige lening? Kom gewoon even praten. Op werkdagen van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 17.30-19.30 uur. Bellen voor nadere informatie kan natuurlijk ook. GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071-254145

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11