fïVy Regilio Tuur wil nu opponent van niveau .onder Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! JPORT QeidóaQowumt DINSDAG 31 OKTOBER 1989 PAGINA 9 [Colombia look naar WK TEL AVIV Colombia heeft tich gisteren als dertiende land jekwalificeerd voor de eindron- [e van het wereldkampioenschap voetbal. De winnaar van groep 2 jn de Zuidamerikaanse zóne hield Israel in het beslissende kwalificatieduel op 0-0. De eerste wedstrijd had Colombia twee we ken geleden in Barranquilla door doelpunt van Alberto Uzurri- met 1-0 gewonnen. Het La- tijnsamerikaanse land neemt Voor de tweede keer deel aan het eindtoernooi. In 1962 werd Co lombia in Chili in de eerste ronde uitgeschakeld. Ab Gritter krijgt respijt tot nieuwjaar HEERENVEEN Bij eerste divisie club Heerenveen heeft de nederla- genreeks, die volgde op het behalen van de eerste periode-titel vooralsnog geen gevolgen. Het bestuur vergaderde gisteravond over de positie van technisch direc teur Foppe de Haan en trainer Ab Gritter en besloot de zaak aan te zien tot na de feestdagen. De belangrijkste zinssnede uit het communique: „Tot de jaarwisseling krijgt de groep (trainers en spelers) de steun en het vertrouwen van het bestuur om het „virus" (van de ne derlagen), dat in de groep is geslopen, te onderdrukken". Zo niet dan volgt nader beraad. Professor wil gele kaart voor hele voetbalploeg ROSMALEN Marcel Roomans, psychomotorisch therapeut in Ros malen, vindt dat er op een verkeer de wijze tegen het voetbal, en het vandalisme, wordt aangekeken. „Het is een teamsport. Dat betekent dat je niét alleen als ploeg successen boekt, maar ook als team gestraft dient te worden. Er zit op het mo ment een enorme discrepantie in het gele kaarten systeem. Een on rechtvaardigheid. Een speler wordt met twee gele kaarten gestraft. Een ploeg kan echter met negen kaarten nog vrijuit gaan. Dat is onlogisch". FIFA wil interland van Oranje 's middags DEN HAAG De KNVB houdt er rekening mee dat de wereldvoetbal bond (FIFA) de laatste kwalificatie interland van Nederland voor de WK verschuift van woensdagavond naar woensdagmiddag 15 november. Dit om te voorkomen dat de resulta ten van de andere wedstrijden (Ier land - Malta en Spanje - Hongarije) die van belang zijn voor de kwalifica tie al bekend zijn als Oranje in Rot terdam aan de klus tegen Finland be gint Het is nog de vraag of burgemeester Peper van Rotterdam toestemming zal geven voor het spelen van deze wedstrijd in de middaguren. Zaak-De Wolf nadert ontknoping ZEIST FC Groningen wil geld van Feyenoord zien voor John de Wolf, of de speler nu fit is of niet. Groningen verklaarde gisteren bij de arbitragecommissie van de KNVB nooit akkoord te zijn gegaan met een voorwaar de van de Rotterdammers, die stellen dat het bedrag van 665.000 gulden pas hoeft te worden overgemaakt nadat de verdediger is hersteld van een knieblessure. De commissie hoopt over twee weken uitspraak te doen in de al maanden slepende zaak. Spaanse politie onderschept valse kaarten MADRID De Spaanse poli tie heeft gisteren in het grens- plaatsje Caya (provincie Bada- joz) een man opgepakt, die 1150 valse toegangsbewijzen voor het Europa Cup-duel tus sen Real Madrid en AC Milan, dat morgen wordt gespeeld op zak had. Het ging om staan plaatsen, met een totale waar de van ruim 75.000 gulden. De kaartjes, die een grote gelijke nis vertoonden met de geldige toegangsbijwijzen, waren in Lissabon vervaardigd. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur. Sport Studio. Veronique, 19.50 uur: Voetbalquiz. België Nederlands 2, 20.30 uur Voetbal: Dundee United-FC Antwerp. TV 5, 20.55 uur Sport. Duitsland 2, 19.30 uur Voetbal: Hamburger SV- Real Sociedad. BBC 1, 21.30 uur Sportquiz. Eurosport, 18.00 uur Atletiek. Eurosport, 19.00 uur Weekoverzicht. Eurosport, 20.00 uur: Tennis. Eurosport, 22.00 uur Motorsport. Eurosport, 23.00 uur Golf. Super Channel, 20.00 uur Ultra Sport. MORGEN Nederland 3, 16.55 uur Voetbal: Partizan Belgra- do-FC Groningen. BBC 2, 01.00 en 15.40 uur Bowls. Eurosport, 00.00 en 11.00 uur Golf. Eurosport, 10.00 uur Weekoverzicht. Eurosport, 12.00 uur: Rugby. Eurosport, 13.00 uur: Atletiek. Eurosport, 14.00 uur Tennis. Weer nederlaag van schaakteam LUZERN Bij het we reldkampioenschap voor landenploegen in Luzern Doet het Nederlands ichaakteam in hoog tempo tan prestige in. Gisteren werd opnieuw - voor de derde achtereenvolgende maal - verloren: 3-1 tegen de Verenigde Staten. Na de derde plaats bij de ichaak-olympiade in Thessalo- ïiki en de winst van Timman >p Speelman in het kandida- entoernooi beschouwde men n de Zwitserse schaakstad Ne derland als één van de kandi daten voor de tweede plaats, ichter de Sovjetunie uiteraard. Waar waar het Sovjetrussische team de ene tegenstander na ie andere van het bord ichuift, faalt Nederland. 3ij de team-bespreking voor ie wedstrijd tegen de Verenig- ie Staten was overwogen Tim- nan aan het eerste bord te zet- en. De Nederlandse kandi- iaat-kampioen wil niet meer ian vijfmaal in actie komen. *Ja Luzern wacht hem alweer :waar bezet toernooi in ïelgrado. Vanwege de ploegtaktiek (Van der Wiel zou anders driemaal ichtereen met zwart moeten pelen) werd afgezien van het nzetten van de sterkste man ;n verscheen Nederland in de- elfde opstelling achter het >ord als destijds in Thessaloni ki. Daar werd het 2-2, nu slaagden alleen Van der Wiel ;n Piket erin beslissend nadeel e ontlopen. KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor le koersen van Duindigt (mor- jenmiddag aanvang 13.30 uur) uiden als volgt: koers: 1. Curly Spencer, 2. Duke _.i Barke, 3. Clara Bella (7-4-3). e koers: 1. Watermill Hill, 2. St. Nendred, 3. Niyll Reef (5-2-1). e koers: 1. Artificial Reef, 2. Captain lean, 3. Diablo Mio (3-1-8). e koers: 1. Ambro Gitty, 2. Day van lente, 3. Danielle S (3-9-10). koers: 1. Attack, 2. Cita De lloomerd, 3. Capital Pride (2-6-1). koers: 1. Annemiek Baker, 2. Yon- ers, 3. Valco van Hulsel (3-2-1). e koers: 1. Cann De Bloomerd, 2. Irown Beauty, Astrid Marian (4-3-5). koers: 1. Claudia Pride, 2. Called Gain, 3. Carmen Sammer (3-6-1). Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten an de sportprijsvragen van af gelopen weekeinde zijn als lolgt: Lotto 43: 1e prijs: geen winnaar; 2e prijs prijs: 1 x 300.000. 3e prijs: 107 ƒ2.118,30. 4e prijs: 4.829 x 46,90. 5e prijs: 67.667 x 5,00. foto 43: 1e prijs: 1 x 45.632,30. 2e irijs: 14 x 1.152,20. 3e prijs: 346 x 116,50. roto-gelijk 43: 1e prijs: geen winnaar, e prijs: geen winnaar. 3e prijs: 9 win aars 166,00. 4e prijs: 327 x 7,winnaars 7,00. FOTO: PATRICK VAN BERKEL Ingrijpen van ringarts ontgaat scheidsrechter DEN HAAG Tijdens de matig bezochte profsboksgala in Houtrust speelden zich gis teravond tumultueuze tafere len in de ring af. In de derde ronde van de halfzwaarge- wicht-partij tussen Eddy Smulders en Olivier Ke- mayou greep ringarts Ed van Wijk in, omdat hij de zwaar stotende Smulders te sterk vond. Het overwicht van de Eindhovenaar, die zijn zesde voortijdige overwinning in zes gevechten behaalde, was arbiter Meyers kennelijk vol ledig ontgaan. De Amster dammer stond verwezen te kijken toen van de zijkant van de ring werd geroepen dat de partij gestaakt diende te worden. Wanneer de Ne derlandse Boks Bond in de toekomst ongelukken wil voorkomen, zal men Meyers niet meer in de ring moeten laten komen. Arbiter Henk Adriaanse had na de pauze wel heel snel in de gaten dat Abner Black- stock geen partij was voor Pedro van Raamsdonk. De Amsterdammer die door de Europese Boks Unie is aange wezen als officiële uitdager van de Franse Europese kampioen Eric Nicoletta, was veel te sterk voor de in En geland wonende Jamaicaan. Gilbert Hallie stond tegen de Belgische middengewicht Marnix Heytens zeven ron den lang hard te werken en kreeg een onbevredigende overwinning als beloning. In de zevende ronde werd het duel op advies van de rin garts gestaakt wegens een blessure aan het linkeroor van Heytens. Hagenaar Mourad Louati moest zijn debuut tijdens een gala uitstellen. Zijn opponefit, de Belg Houthoofdt, had een voetblessure. DEN HAAG Gekleed in een lange camel-kleu rige jas met daaronder een driedelig kostuum, fris gewassen en de coif fure keurig in de plooi stapte Regilio Tuur gis teravond de kleedkamer uit. Slechts een tiental minuten was verstreken sinds manager Bill Bi- koff hetzelfde vertrek, dat was volgestroomd met fans, pers en familie, had schoongeveegd. ,,Even kennismaken", glimlachte de Rotter damse Newyorker om vervolgens de hand te schudden van een dozijn verslaggevers, dat nog wel even rustig wilde horen wat Reggie Tuur er nu wel allemaal zelf van had gevonden. „Man, wat heb ik een dorst", begon de inmid dels beroemdste bokser van Nederland. Om ver volgens zijn in recordtijd beëindigde gevecht met de Franse invaller Pierre Conan, die na een mi nuut in de tweede ronde al zwaar knock out was gegaan, van commentaar te voorzien. „Ik zou nu wel eens een bok ser willen tegenkomen, tegen wie ik 'over de ronden' zou moeten gaan", begon Regilio Tuur. „Het ging in het begin een beetje stroef, maar ik had toch geen problemen met het feit dat-ie rechts voorstond. Ik heb in Amerika een hele week gespard met zulke te genstanders, dus daar was ik snel op ingesteld". Dat heeft Conan, de derde keus voor het eerste vaderlandse optre den van Regilio Tuur erva ren. De Fransman, pas in het weekeinde gecontracteerd nadat eerst de Brit Smyth (angst) en vervolgens diens landgenoot Dore („griep") het hadden laten afweten, was weliswaar een kop gro ter dan zijn opponent, be schikte eveneens over een aanzienlijk langere reikwijd te, maar kon geen moment aantonen daar voordeel van te hebben. Godsdienstige act Tuur, die er net als Nelli Cooman tegenwoordig een godsdienstige act op nahoudt en in de ring in een hoekje neerknielt alvorens zijn op ponent te attaqueren, ging al direct furieus van start. Be weeglijk met vooral het hoofd zocht hij tegen de Fransman de aanval, die daar echter aanvankelijk niet zo veel problemen mee had. Zelf was hij kennelijk ook wel content met de manier waarop hij zich Tuur van het lijf hield. Tijdens een korte onderbreking, toen het broekje van de Rotterdam mer even door de scheids rechter moest worden opge sjord, knikte hij zelfs gerust stellend naar zijn helpers in de hoek. Hij kon die eerste ronde inderdaad zonder moeilijkheden tot een goed einde brengen, maar kon nog niet bevroeden wat hem na de gongslag boven het hoofd zou hangen. Tuur zocht Conan direct op en zette hem in een hoek. Daar lanceerde de 22-jarige Rotterdammer een serie, die werd besloten met een korte linkse hoek. Zijn even oude opponent ging als een blok neer, trachtte nog wel over eind te komen, maar werd uitgeteld. Terwijl Tuur in de ringtouwen een feestje vier de, snelden dokter en ande ren toe om Conan bij te staan. De Fransman moest met assistentie naar zijn hoek worden teruggebracht, maar kon op eigen benen de ring uiteindelijk verlaten. Net als Seoul Nét als in Seoul had Tuur een opponent met een snelle hoek een knock out bezorgd. Toch had de Rotterdammer, door manager Bikoff keurig in het tenue van de New York Boxing Club gestoken met de achternaam op de bo venrand van de broek, geen moment meer teruggedacht aan die gedenkwaardige klap die Kelcie Banks ongeveer op dezelfde manier naar het canvas had gezonden. „Dat was een 'milestone', maar dat is voorbij. Ik kijk nu alleen vooruit", becom mentarieerde Tuur in het gangetje voor de kleedkamer zijn opnieuw bevestigde re putatie van knock-outer. „Ik schrok wel weer even toen ik hem daar zo zag liggen. Ik had het eerst niet eens in de gaten, omdat ik bezig was de zege te vieren. Hoort dat niet? In Amerika misschien niet; daar behoor je een te genstander niet te ontluiste ren. Maar hier ben ik in Ne derland. Dan mag het. En dat hij zo zwaar knock out was? Ik heb liever dat ze neergaan en weer opstaan, na tien tel len dat wel. Ha ha". Van kaliber Regilio Tuur, die over veer tien dagen opnieuw in het Haagse Houtrust aantreedt (mogelijk tegen de Brit Dore) voor zijn tweede Nederlandse profgevecht, besefte dat het zo langzamerhand tijd wordt dat hij tegenstanders van een kaliber krijgt, dat hem ver plicht langer in de ring te staan. „Wie nu?", beantwoordde hij die vraag. „Er komen nog wel sterkere. Ik sla ze er niet allemaal uit. Maar ik ben wel blij dat deze eerste partij voor eigen publiek zo is verlopen. Ik was vandaag overdag niet nerveus. Dat kwam pas een kwartier voor de partij. Maar door goed op te warmen was dat gevoel snel weg. Ik heb in New York hard gewerkt aan m'n linkse. Ik ben nu niet meer 'een-dimensionaal'. De linkse hoek zit er nu ook goed bij". Hetgeen Pierre Co nan gisteravond in Den Haag kon beamen. FRANK WERKMAN Renze de Vries dient klacht in GRONINGEN Renze de Vries, de na de publicitaties rond een zwart geld circuit af getreden voorzitter van de FC Groningen, heeft middels zijn advocaat mr. W. Schuurmans bezwaar aangetekend tegen de uitlatingen van persofficier mr. M.H. Geerds. Hij heeft vorige week bekend gemaakt dat De Vries, alsmede ex-penningmeester Siebe van der Pruik en voormalig vice- voorzitter Wubbo de Boer worden vervolgd. De Vries: „Mïin advocaat heeft een pitti ge brief geschreven. Die be richten over een vervolging zijn een fabeltje. De officier van justitie heeft desgevraagd laten weten van niets te we ten". Officier van justitie, mr. M.H. Severein, erkent dat Renze de Vries formeel gelijk heeft. „Op dit moment loopt er geen strafrechterlijke vervolging te gen hem als persoon. Het gaat om een vervolging tegen de stichting FC Groningen waar van de heer De Vries voorzit ter was. Hij moet zich wellicht al of niet samen met de andere leden van het dagelijks be stuur verantwoorden. Die be slissing moet inderdaad nog worden genomen". Het onderzoek spitst zich toe op de vraag wie aan de vol gens de fiscale opsporings dienst vastgestelde onjuiste handelingen leiding heeft ge geven. Tevens wordt gekeken wie daarvan op de hoogte is geweest. Zou blijken dat ook andere leden van het toenma lige bestuur zijn geïnformeerd dan kunnen daaraan voor hen consequenties kleven. Het streven is het onderzoek eind november af te ronden. Inmiddels zijn dwangmaatre gelen genomen om de verho ren van de spelers vlotter te doen verlopen. Mr. M.H. Seve rein: „De spelers zijn niet erg spraakzaam. We zijn over hun optreden niet zo tevreden. We oefenen nu wat geoorloofde druk uit, waardoor de ge sprekken een grimmiger ka rakter hebben gekregen". De houding van de voetballers lijkt verklaarbaar. Volgens de wet zijn zij verplicht inkom sten op te geven. Daaronder vallen ook de zogenaamde te- kengelden.Door daarover te hebben gezwegen, zouden zij eveneens strafbaar kunnen Johan Tukker (links), Patrick Lodewijks (midden) en Wim Koevermans hebben het best naar hun zin tijdens de training van FC Groningen in Belgrado. FOTO: ANP Westerhof maakt zich populair BELGRADO Hans Wester hof kan niet meer stuk bij de spelers van Partizan Belgrado. De trainer van FC Groningen, wiens ploeg morgen tegen Partizan een minimale voor sprong verdedigt (4-3), was zo vriendelijk voor de Joegosla- ven de videoband van Celtic- Partizan (5-4) uit de eerste ronde van de strijd om de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars mee te brengen. De Joegosla vische spits Milko Djurovski, die ruim anderhalve week ge leden in de eerste wedstrijd in Groningen twee keer raak schoot, had vernomen dat Westerhof over de opnames van het sensationele duel in Glasgow beschikte en vroeg om een kopie. Zijn Joegoslavi sche club had er niet de hand op weten te leggen. Djurovski zocht de Nederland se oefenmeester gisteravond direct na de training op. Wes terhof moest de veelbelovende aanvaller teleurstellen. De videoband, aangeleverd uit Schotland door een vriend van Westerhof, lag nog in het ho tel. De ClOS-docent beloofde het kleinood een dag later bij de traditionele persconferentie aan de Joegoslaaf te overhan digen. Bij FC Groningen zijn alle ruggen gerecht voor het beslis sende duel tegen Partizan Bel grado. Ook die van Hennie Meijer en Wim Koevermans, die zaterdag nog met verve lende blessures aan de rug kampten. Westerhof, na de slechte generale tegen NEC nog pessimistisch over een eventueel optreden van het tweetal, constateerde gister avond in Belgrado dat de twee belangrijke schakels morgen zonder onverwachte tegenval lers van de partij kunnen zijn. Groninger krijgt plafond op het hoofd BELGRADO Jelis Pot, materiaalverzorger van FC Gronin gen en speler Barend Beltman, kregen in het bouwvallige hotel Jugoslavia" in Belgrado, waar de selektie van FC Groningen is ondergebracht, gisteren de schrik van hun leven. Op het mo ment dat de Beltman de kamer van Pot betrad, kwam het pla fond naar beneden. De half openstaande deur zorgde ervoor dat Beltman ongedeerd bleef. OGi „Soms moet ik wel eens la chen als ik die hoofdtrainers zie rond huppelen. Als je ze hoort praten, dan denk je: die heeft gisteren helemaal in z'n eentje het voetbal uitgevon den. Nou, neem van mij aan, dat bijna iedere trainer het meeste gestolen heeft. Ik heb ook geleerd van Happel, van De Visser, van Jezek, van Boskov. Dan pik je het beste er uit. Maar het belangrijkste is dat je iezelf blijft". Lex Schoenmaker, assis tent-trainer Feyenoord, in de Haagsche Courant „Na drie jaar over de vraag te hebben gepiekerd is, vol gens een bericht van Reuter, de geleerde Otto Adang uit eindelijk op de proppen ge komen met de ontdekking dat voetbalgeweld niets an ders is dan pubers die zich een houding trachten te ge ven, te vergelijken met het gedrag van jonge chimpan sees. „Apen zijn nu eenmaal apen en jongens zijn jon gens", suggereerde de goede professor - maar eens zullen ze allemaal volwassen zijn. Gegeven de conclusies van Adang wekt het nauwelijks verbazing te vernemen dat hij van „strengere straffen" of „stringenter veiligheids maatregelen" niet veel ver wacht". Hoofdartikel uit The Wall Street Journal „Het verhaal rond de aap en de voetbalsupporter is uit zijn verband gerukt en heeft te veel aandacht gekregen. Dat geeft aanleiding tot misver standen en goedkope grap pen. Daarom wil ik dat on derdeel niet verder belichten. Je loopt er namelijk het risi co mee, dat het onderzoek niet serieus overkomt. Dat wil ik voorkomen". Onderzoeker Otto Adang in het Algemeen Dagblad „Voor een wedstrijd sta ik te trillen als een rietje, ben ik zenuwachtig, ga ik honderd keer naar de wc. Vlak voor dat ik moest rijden bij de we reldkampioenschappen, dacht ik: „Dit gevoel moet ik goed onthouden". Ik voelde me zo verschrikkelijk rot. Zoiets als je een kind krijgt; dat schijnt ook vreselijk te zijn. Dan heb je zo'n pijn dat je het nooit weer wilt mee maken. Maar toch vervaagt het weer en ben je alle ellen de na afloop vergeten. Als ik gereden heb, geeft dat ach teraf ook een heel voldaan gevoel. Eigenlijk heb ik daar nu heimwee naar. In feite is' 't een verslaving". Yvonne van Gennip in Manna „Ze moeten binnenkort weer in m'n knie snijden, dus ik was even in het ziekenhuis. Sla ik in de wachtkamer de krant open, lees ik: de Ne derlandse hippische sport bond heeft zich officieel kan didaat gesteld voor de orga nisatie van het paardesport- onderdeel van de Olympi sche Spelen 1992. Ik weet van niets. Onvoorstelbaar, want van mij hebben ze het advies om zo snel mogelijk een bid-book samen te stel len". En: „Ik wijs de heren de weg, maar ze nemen niet eens de moeite om mij, nota bene hun eigen IOC-lid, op de hoogte te houden. Vraagt Samaranch mij straks: hoe zit het met die Nederlandse kandidatuur. Moet ik ant woorden: ik heb er iets over in de krant gelezen; meer weet ik ook niet". IOC-lid Anton Geesink in De Telegraaf „Ik heb het al vaker gezegd: de UEFA is net Sinterklaas. Bij de UEFA weten ze alles. Er is daar niets onbeheerd. Ze volgen alles wat er op en rond de velden in Europa ge beurt". Bondsvoorzitter Jo van Marie van de KNVB in de Haagsche Courant „Die idiote regels voor kee pers moeten meteen verdwij nen. En de buitenspelregel zou ik denk ik opheffen, al was het alleen maar voor de jeugd. Daar zie je vaak dat die regel verkeerd wordt toe gepast. Buitenspel is uitge vonden om niet alleen voor het doel te gaan staan en dan heel flauw het balletje erin te trappen, maar scheidsrech ters en grensrechters hante ren die regel nu om aanval lers te stoppen. Dus als het op het randje is fluiten ze tegen de aanvaller. Jammer, vooral bij de jeugd. Af en toe zie je eens iets leuks van een jochie die het goed ziet en er een bal tussendoor speelt en dan wordt er voor buitenspel ge floten. Dus...wat krijg je? Ook daar gaan ze tikken en rond spelen of hoe het allemaal mag heten. Doodzonde!!". Columnist Jan Mulder in Voetbal International Romario en Nielsen inzetbaar tegen Steaua EINDHOVEN PSV kan morgenavond nagenoeg zonder beperking be schikken over zijn spelers groep voor de tweede wedstrijd tegen Steaua Bukarest. Alleen de zon dag opgelopen spierbles sure van Kalusha bleek ernstig. Verdediger Ivan Nielsen, zondag mede uit voorzichtigheid gespaard, en Romario kunnen spe len tegen de Roemeense titelhouder, die met een voorsprong van 1-0 be gint. Het onderzoek in het St. Anna-ziekenhuis van Geldrop naar de maagklachten van de Braziliaan heeft maandag niets bijzonders opgeleverd. Zowel Nielsen als Romario trainden maandag zonder speurbare be lemmeringen met de groep. Bij de selectie voor de belang rijkste wedstrijd van de Ne derlandse kampioenen in het lopende seizoen is ook weer Jozef Chovanec. Hiddink, die de international van Tsjecho- slowakije om uiteenlopende motieven aan de kant had ge houden, heeft diens sterke spel in de landenwedstrijd van vo rige week tegen Portugal aan gegrepen om hem tot kandi daat voor het elftal van mor gen te maken. Hiddink: „Cho vanec was geblesseerd. In eer ste instantie hebben wij ge werkt om hem fit te krijgen voor zijn nationale elftal. Sinds anderhalve week is hij honderd procent". PSV, zeer onder indruk van de prestaties van Gheorghe Hagi in de eerste wedstrijd te gen Steaua, heeft de Roemeen niet op zijn verlanglijst staan. Kees Ploegsma bevestigde gis teren dat coach Hiddink en hij gesproken hadden over de 24- jarige Roemeense internatio nal. „Maar wij praten natuur lijk wel vaker over goede spe lers. Daar mogen geen conclu sies uit getrokken worden. Wij zijn niet op zoek naar nog meer buitenlandse spelers. Dat zou alleen maar aantrekkelijk kunnen zijn, wanneer wij een rondreizend circus waren. Op die weg zijn wij echter niet". Record PSV zal morgenavond een re cord vestigen in zijn Europese geschiedenis. Nooit eerder na melijk bezochten 28.000 Ne derlandse toeschouwers in Eindhoven een thuiswedstrijd voor de Europese-bekertoer- nooien. Het record kon worden geves tigd doordat er geen ruimte behoeft te worden vrijgehou den in verband met het risico van rivaliserende supporters- groepen. Steaua namelijk neemt geen aanhang mee. Daarnaast is het stadion, dat gezien de veiligheidsmaatrege len slechts voor 95 procent ge vuld mag worden, nagenoeg uitverkocht. Manager Ploegs ma becijferde de inkomsten uil recette voor deze tweede wed strijd tegen Steaua op 800.00C gulden. Ploegsma meldde dat er, hoe wel er slechts op PSV-aan- hang wordt gerekend en vrij wel alle kaarten al verkochl zijn, verregaande veiligheids maatregelen genomen zijn. „Hoewel wij, mede dank zij de perfecte samenwerking met de plaatselijke politie, vrijwel nimmer moeilijkheden met onze supporters hebben, is toch alles gedaan wat mense lijkerwijs mogelijk is. Wij zijn niet werkelijk bevreesd dat ei rare dingen zullen gebeuren maar wij houden er wel reke ning mee".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9