Ondernemers Sassenheim moeten actiever concurreren met Lisse Wassenaar huisvest asielzoekers mogelijk in Chinees restaurant Veilig Verkeer wil actieplan CDA Rijnsburg stelt buitenbad van het Waterbos ter discussie Gelijke behandeling bewoners woonbotei LEIDEN OMGEVING CaidüaQowuvnt DINSDAG 31 OKTOBER 1989 PAGINAJ Bromfietser ramt auto SASSENHEIM Een 32-iari- ge bromfietser uit Katwijk is gistermiddag om kwart voor zes gewoftd geraakt bij een botsing op de Rijksstraatweg in Sassenheim. Een 56-jarige autobestuurder uit Vinkeveen kwam van het parkeerterrein van Akzo (Sikkens). Hij zette zijn auto stil op het fietspad omdat hij niet direct de weg op kon rijden. De Katwijker die richting het Postviaduct reed, kon niet meer stoppen en vloog tegen de wagen aan. Hij liep schaafwonden en een ge broken vinger op. Fietspad misbruikt ZEVENHOVEN Het onlangs in gebruik genomen fietspad langs de Noordse Dorpsweg wordt veelvul dig misbruikt door het autover keer. Door de smalle weg aldaar voor het autoverkeer is inhalen en passeren slechts mogelijk bij de uitwijkplaatsen. Momenteel wordt het nieuwe, aan grenzende, brede fietspad gebruikt door de vierwielers om wachttij den te mijden met alle gevaarlijke situaties vandien voor het fietsver- keer. De gemeente zal zo snel mo gelijk maatregelen nemen, middels borden en mogelijk politiecontrole, om tot een oplossing te komen, zo werd gisteren duidelijk in een ver gadering van de gemeenteraad. Mizee weg bij Valken VALKENBURG P.T. Mizee heeft tijdens de jaarlijkse le denvergadering van sportver eniging De Valken, afdeling Gymnastiek afscheid genomen als voorzitter. Hij is 17 iaar voorzitter geweest. De afdeling Gymnastiek heeft momenteel 150 leden. Ook mevrouw A. Boonekamp trad af als be stuurslid. Als nieuwe bestuurs leden traden toe de dames Sin- ke en Knegt. Men heeft nog geen geschikte kandidaat voor het voorzitterschap gevonden. Er zijn twee nieuwe leidsters toegetreden. Voor de kleuter- gymnastiek Sietske van der Wiel uit Noordwiik en Silvia Oudshoorn uit Valkenburg. Zwaan gered ROELOFAREDNSVEEN De rijkspolitie van Alkemade heeft gistermiddag na een langdurige achtervolging een gewonde zwaan gevangen op de Kerkweg in Roe- lofarendsveen. De zwaan was ver moedelijk bij een aanrijding ge wond geraakt. Omwonenden waarschuwden de politie. De zwaan zwalkte aangeslagen rond in de sloot langs de Kerkweg. Er werd een boot gehaald, waarna de reddingsactie kon worden ingezet. Niet zonder moeite werd de grote, wilde vogel uiteindelijk met een het gevangen en naar de vogelasiel in Oegstgeest overgebracht. Na be handeling door een dierenarts maakt de zwaan het inmiddels weer goed. Apparatuur gestolen RIJNSBURG In- brekers hebben het afgelopen weekeinde toegeslagen bij een garagebedrijf aan de Rijnsburgerweg in Rijnsburg. Er werd een onbekend aantal radiocassetterecor ders weggenomen. De waarde bedraagt vermoedelijk duizen den guldens. Hoe de dieven zijn binnege- komen is onbekend; er zijn geen braak sporen aangetroffen. Auto schept scholieren LISSE Twee scholieren uit Hillegom zijn vanmorgen om streeks acht uur aangereden op de noordelijk kruising van de westelijke randweg met de Heereweg in Lisse. Een 25-ja- rige automobiliste uit Heem stede, die vanuit Hillegom kwam reed door toen het ver keerslicht op oranje stond. Zij stuitte op de twee meisjes uit Hillegom, die volgens getuigen door rood waren gereden. De scholieren werden geschept en liepen lichte verwondingen aan het hoofd op. Zij zijn over gebracht naar het Diacones- senhuis in Heemstede. OVS-VOORZITTER VAN LEIJEN: SASSENHEIM De voorzitter van de Onder nemers Vereniging Sas senheim (OVS), N.M. van Leijen, heeft de onderne mers in de detailhandel opgeroepen zich actiever op te stellen om de Lissese concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Van Leij en constateerde tijdens de gisteravond gehouden le denvergadering in de Oude Tol een verflauwing en afwachtende houding bij de Sassenheimse on dernemers die de laatste jaren steeds duidelijker is gewórden. „Het is een passiviteit die ge vaarlijk is want de concurrent zit niet stil", aldus Van Leijen. De OVS-voorzitter sprak lo vende woorden aan het adres van de collega's in buurge meente Lisse: „Het ziet er schitterend uit, het is vierkant breed van opzet, fraai aange kleed en er is fors geïnves teerd in parkeergelegenheid. Met een flinke bijdrage van de ondernemers is dat in goede harmonie met de gemeente ge realiseerd". Zoals bekend werd kort geleden in Lisse een winkelcentrum geopend. Toch is Van Leijen de mening toegedaan dat Lisse geen be duchte concurrent voor Sas senheim hoeft te zijn. Effectie ve samenwerking die de pro motie van Sassenheim tot doel heeft en waarbij geen conces sies gedaan worden aan kwali teit eïi service moet een blij vende toeloop van winkelend publiek uit Sassenheim, War mond, De Kaag en Voorhout bewerkstelligen. „Betreurens waardig is het echter dat het plan Oosthout nog steeds niet ontsloten is in de richting van Sassenheim, hetgeen een na delige invloed heeft voor de Sassenheimse middenstand". Van Leijen bekritiseerde dan ook de gevolgde procedure waarbij eerst een woonwijk uit de grond gestampt is zonder dat er voor een ontsluiting ge zorgd is. Zowel Sassenheim als Voorhout zouden bij het vol gen van een dergelijke dubieu ze planontwikkeling niet vrij uit gaan. Zoals bekend kan de Oosthoutlaan, de weg die de Voorhoutse wijk Oosthout met de Rijksstraatweg in Sassen heim moet verbinden, snel worden aangelegd. Een bewo ner van Sassenheim ligt echter Burgemeester De Jonge: rela tie tussen gemeente en onder nemers moet worden verbe terd. FOTO: HENK VAN DEN ENDE dwars bij de verkoop van een stuk grond waardoor de aanleg ernstig wordt vertraagd. Kritiek Felle kritiek leverde de OVS ook op het totaal ontbreken van een gemeentelijk beleid met betrekking tot het mid den- en kleinbedrijf. Van ge structureerd overleg tussen ge meentelijke instanties en de GEMEENTE ONDERZOEKT HAALBAARHEID WASSENAAR Het be schikbaar stellen van gro te leegstaande panden voor het onderbrengen van asielzoekers zal wor den onderzocht. Dit werd gisteren tijdens de behan deling van de begroting toegezegd door wethouder V. Wensveen. Bij de behandeling waren nau welijks struikelblokken. De actiegroep „Stop doorgaand verkeer Wassenaar" krijgt een financiële bijdrage. De open baar vervoerverbinding tussen Voorschoten en Wassenaar moet beter. Er komt een kin derboerderij, maar naar de plaats moet nog gezocht wor den. De gemeente Wassenaar gaat het zelf composteren van keuken- en tuinafval onder zoeken. Wethouder V. Wensveen zag het daadwerkelijk onderbren gen van asielzoekers in Wasse naar niet snel gebeuren, met een wachtlijst van 2000 wo ningzoekenden die er gemid deld 7 jaar over doen voor ze onderdak hebben. CDA-frac- tievoorzitter H. Schelhaas; „Vorig jaar voelde ik me echt als een roepende in de woes tijn toen ik sprak over het on derbrengen van asielzoekers in Wassenaar". Nu onder steunde PvdA-fractievoorzit- ter H. Goulooze welwillend dit voorstel, waarbij als leegstaand groot pand het voormalige Chinees restaurant Suzi Wong als mogelijke onderkomen werd geopperd. Wethouder V. Wensveen zegde toe de proble matiek van de asielzoekers in Wassenaar in een notitie vast te, leggen. Politietaken De recente kabinetsplannen, om de burgemeester minder invloed op het politiebeleid te laten uitoefenen zullen een woelige zomer in Wassenaar veroorzaken, meent de burge meester. „De laatste jaren heb ben gemeentebesturen inhoud gegeven aan het politiebeleid. Ik vrees dat in de toekomstige plannen geen rekening met de positie van de burgemeester wordt gehouden". Ook zette Schoute zich af te gen „van boven opgelegde plannen" de politiekorpsen meer te laten samenwerken. Zijn taak inhoud te geven aan het verkeersbeleid in Wasse naar omschreef Schoute als „een van de meest omstreden portefeuilles". Als oorzaak voor de soms oplaaiende kri tiek tegen de verkeersplannen wees hij het toenemend be wustzijn van burger voor zijn maatschappelijke omgeving aan. Ook de intensivering van voorlichting en inspraak draagt daar toe bij. Aan de on langs gevormde aktiegroep „Stop Doorgaand Verkeer Wassenaar" wil de gemeente in principe een financiële bij drage leveren. De burgemees ter ziet weinig heil in de voor stellen van het CDA, om de NZH voor te stellen een bus verbinding te starten van het Centraal Station Den Haag naar het Wassenaarse strand. „We moeten de Wassenaarse Slag niet maken tot een soort Scheveningen van Wassenaar, het laten ontaarden in een hof vol attracties". Over het voor stel om bij de NZH op een be tere openbaar vervoersverbin- ding met station Voorschoten aan te dringen merkte Schoute op; „Parkeren kan je er niet, maar dat de verbindingen be ter moeten daar ben ik het mee eens". Gemeentehuis Uit de antwoorden van wet houders op de vragen van de fractievoorzitters over het be leid van de; gemeente bleek dat nog veel op de rails stond om voor de nieuwe gemeente raad raadhuis de Paauw op tijd te verwezenlijken: Om de sporthal aan de dr. Mansveld kade, nu in eigendom van en in beheer bij de gemeente, te privatiseren moet gewacht worden tot 1 juni 1990. Dan loopt het contract met de hui dige pachter af, aldus Barning. Wethouder J. Greep (PvdA) zegde toe binnenkort met een notitie over beeldende kunst zaken te komen. Niet geslaagd vonden H. Schelhaas en C. Aptroot de dit jaar gehouden beeldententoonstelling in park De Paauw. Van Schelhaas mag een dergelijk happening best om de tien jaar gehouden wor den, in plaats van de nu voor gestelde tweejaarlijkse cyclus. Eveneens beloofde hij snel met een voorstel te komen over de Basis Gezondheids Dienst, wanneer de tweede offerte af komstig van de Duin en Bol lenstreek binnen is. Wethou der V. Wensveen (CDA) wees erop dat de fusie tussen de twee Wassenaarse jongeren centra nu ook door de bestu ren van de twee centra wordt geaccepteerd en bestuurlijke integratie zelfs in het verschiet ligt. Wensveen deelde ook mee dat er een kinderboerderij komt en het nu nog slechts gaat om de juiste lokatie. Milieubeleid Wethouder A. Cocheret wees erop dat het milieubeleid voortvarend is, maar dat de garantieprijs optrekken voor het door de verenigingen op gehaald oud papier niets helpt. Omdat dan niet meer oud pa pier wordt opgehaald maar het slechts de verenigingen aan meer. inkomsten helpt. Het zelf composteren van keuken en tuinafval zal worden on derzocht, aldus Cocheret. Wel bergt dit gevaren in zich, om dat er in de compost vaten zich gassen ontwikkelen waardoor ze kunnen ontploffen, aldus de wethouder. Het instellen van een milieuprijs zal worden be studeerd, evenals de verdere bestrijding van de honden- poepproblematiek. VVD-wethouder C. Barning (financien) kon slechts adhesie voor zijn beleid constateren. „We hebben nu een gezond fi nancieel Wasseaar omdat we bijtijds inzagen dat we somber moesten zijn over de gemeen telijke financien". Een lang gedicht van de hand van wet houder mr. A. Cocheret sloot traditioneel de begrotingsver gadering af. In het gedicht wa ren de namen van alle raads leden verwerkt. Tot slot deel de burgemeester drs. Schoute mee dat alle ambtenaren van de gemeente een extra dag vrij krijgen omdat zij zo goed in onderlinge samenwerking de overlast van de verbouwing van het gemeentekantoor had den verdragen. belanghebbende ondernemin gen is hoegenaamd geen spra ke. Een aantal zaken dat op korte termijn door de OVS bij de gemeente aangekaart zal worden is een verdere aankle ding van het winkelcentrum, de verplaatsing van de week markt en de uitbreiding van de parkeervoorzieningen. Ook de ontsluiting van het bedrij venterrein richting Warmon- derdam heeft de hoogste prio riteit. Een verplaatsing van bedrijven die niet thuishoren in de dorpskern moet in het overleg worden opgenomen. Bovendien pleitte de OVS- voorzitter gisteravond voor een inschakeling van de in Sassenheim gevestigde onder nemingen bij de projecten die de komende jaren op stapel staan: de bouw van een nieuw gemeentehuis en overdekt zwembad. Burgemeester H. de Jonge gaf gisteravond toe dat de relatie tussen de OVS en het gemeen tebestuur verbeterd moet wor den: „De gemeente zal zich meer met u bezig moeten hou den. Wezenlijk is de problema tiek van de ruimtelijke orde ning, de stads- en dorpsver nieuwing en de leefbaarheid van het winkelcentrum. Als we de zaak niet voortdurend aanpakken, gaan we achterop lopen". Hij deed dan ook de toezegging in een constructief overleg met de ondernemers te willen treden. Het winkel gebied in Sassenheim moet volgens De Jonge continu de kritiek kunnen doorstaan waarbij vooral de kwaliteit telt. „En dan zou ik nog wel eens willen zien of Sassenheim het niet zou kunnen winnen van Lisse". Door verschillende OVS-leden werd gisteravond druk uitge oefend op het gemeentebe stuur nu eindelijk eens met plannen voor de verplaatsing van de markt op tafel te ko men. P. Meiman voerde ver twijfeld aan: „We hebben nu al sinds acht jaar één knellend agendapunt: de weekmarkt. De Jonge die stelde dat deze materie niet tot zijn portefeuil le Behoort, had in de zes maanden tijd dat hij burge meester is wel vastgesteld dat de weekmarkt en de midden stand: „elkaar bijten". Hij wil de echter geen uitsluitsel ge ven over mogelijke plannen die in dit kader bij B en W in voorbereiding zijn. Wel deelde hij mee: „De markt in het park en de aankoop van villa Rusthoff zal er niet in zitten al zou het een mooie ambtswo ning zijn". De Jonge pendelt nog steeds heen en weer naar Montfoort. Marktplein Ondernemer C. Turk hield aansluitend een pleidooi voor de aanleg van een marktplein in het bos van Schinck waar voor de witte villa aan de Hoofdstraat naast het Onder dak het veld zou moeten rui men. Al eerder bij een even tuele lokatiekeuze voor het nieuwe gemeentehuis kwam dit bos ter sprake. Over de ontsluiting van Oosthout merkte De Jonge op: „Er is nog een probleem met de ont eigening, hoewel alles verder rond is en de contracten met de overheid gereed liggen. Van Leijen toonde zich zeer pessimistisch met de veronder stelling: „Dat zal nog wel een half jaar duren. Hij beschul digde de gemeente Voorhout berichten in de pers gebracht te hebben die kant noch wal raken, waardoor de Sassen heimse detailhandel schade ondervonden zou hebben. Ook zou men hinder ondervinden van het toenemend gebruik van sluipwegen om het Sas senheimse winkelcentrum te bereiken. VOORSCHOTEN De afdeling Voorschoten van Veilig Verkeer Nederland wil een duidelijk actieplan van de gemeenteraad om goede en veilige woon straten te krijgen. Vele woonstraten lopen recht- toe-recht-aan en nodigen uit tot hard rijden; de spe lende kinderen zijn niet veilig in hun woonstraat. Bovendien hebben som mige wijken, zoals de Nas- sauwijk, veel overlast van sluipverkeer. Ook de wet telijke regelingen in woonstraten zijn onduide lijk of zelfs onjuist. De inrichting van de woon straten in Voorschoten is ver schillend. De nieuwste wijken, zoals Het Wedde en Bijdorp, bestaan uit woonerven. Daar zijn in alle straten snelheids- remmende maatregelen ge troffen. In de iets oudere wij ken, zoals het De Savorin Lohmanplantsoen en omge ving lijken de straten op woonerven, maar zijn het niet officieel. De gemeente heeft er een fantasiebord zonder wette lijke waarde neergezet. De straten hebben geen trottoirs en de kinderen moeten dus op de rijbaan spelen. Ook in deze straten zijn vq« zieningen getroffen die j; snelheid moeten remmen. Ij vendien zijn de straten spt« ingericht. De nog oudere ken kenmerken zich 4 rechte straten. Sommige si, ten hebben aan het begin}] einde een drempel of uiff constructie. Wanneer beij ners in het verleden klaagden, kregen ze een dr^ pel in het midden van i straat. De kinderen moi hier niet op straat spelen, f al heeft de gemeente bij so mige van deze straten het vj telijk onbekende bord „wol speelgebied" neergezet. J Veilig Verkeer meent dat j wijken woonerf moeten w den. Fantasieborden zq „woon-speelgebied" en „w kelerf" moeten verdwijs omdat ze een veiligheid sua reren die er wettelijk niet] De „woonerven" worden 4 de wetgever nu in ruimer v band als „erf" aangeduid. H wel de minister een o\j gangsperiode van tien j heeft vastgesteld, wil Vej Verkeer dat de gemeentel snel mogelijk de nieuwe b, den gaat plaatsen. De aanö ding „erf" geldt ook voor winkelerven zoals de Scho straat. Straten in de wijken niet aangegeven worden „woonerf" dienen zo snel n gelijk van een trottoir te w den voorzien. De goederen gingen grif van de hand. VALKENBURG De zes woonboten aan de Voorschoten^ moeten onder de dezelfde voorwaarden op het riool word aangesloten als de 27 woonboten aan het Botenpad in Valid burg. Dit werd gisteren door wethouder H. van der Nagel loofd na aandrang van de commissie openbare werken en J ningbouw. Deze zes woonbootbewoners waren gisteren aanwa bij de vergadering. Op een vraag waarom er geen hoorzitti was geweest zei wethouder Van der Nagel dat er een bespre» in een van de woonboten is geweest. Nog dit jaar is het moga dat Valkenburg subsidie kan krijgen van de provincie. Daan is er haast bij, aldus de wethouder. Volgens de zes bewoij hanteert het ingenieursbureau Oranjewoud andere prijzen bil individuele aansluiting. Andere prijzen dan de eerdere aana ting bij het Botenpad. Zeven tig gulden voor een kwartje NOORDWIJK Rook\j sten, salades en ijstaarten, D becuepakketten en kerst men en zelfs reisjes naar Sp je werden gisteren in Noo wijk geveild tijdens de di bezochte kerkeveiling van parochie St. Jeroen. Hiern werd in totaal bijna 56.000 den bijeengebracht, beste voor het onderhoud van kerk. Een kwartje ging v zeventig gulden van de ha maar dat was dan ook een tiek exemplaar uit 1943. F sen whisky en oude klare den 70 tot 80 gulden maar v kisten appelen en peren I men slechts 40 gulden over. werd gretig geboden en kocht. De veiling is dan i een begrip in Noordwijk-I nen. Traditiegetrouw kw om precies 11 over 11 de C navalsvereniging de Noort kers, met veel feestgedruis, veilingzaal binnen. Elf dooi vereniging meegebrachte a kelen vormden een vinger zing naar de identiteit van nieuwe Noordwijkse Pi Carnaval. Zo bracht men i rookworst ter veiling, een wijn, konijnen en houtsk Ook was er een voetbal, ijstaart en een zak met nol Alle artikelen werden verkocht. Duidelijk was de vredenheid van pastoor W Kleijn na afloop van de i FOTO: HENK VAN DEN ENDE ling. RIJNSBURG De toe komst van het buitenbad van het Waterbos moet worden besproken. Dat vindt de CDA-fractie van Rijnsburg in de vanmid dag uitgesproken algeme ne beschouwingen. Het CDA wijst het college op het feit dat het tekort van het Rijnsburgse zwembad weer bo ven de zeven ton komt on danks een mooie zomer. De christen-democraten willen daarom een discussie voeren over de toekomst van het bad daarbij voorop stellend dat het binnenbad behouden moet blij ven. Ook andere fracties in de Rijnsburgse gemeenteraad ma ken zich zorgen over de jaar lijks terugkerende tekorten bij het Waterbos. De VVD vindt een stapsgewijze terugdringing van de jaarlijkse gemeentelijke bijdrage hoogst noodzakelijk. De liberalen vrezen dat Rijns burg anders straks geen geld heeft voor het naderend groot onderhoud van het bad. Het GPV vraagt zich af wat het college een aanvaardbaar te kort vindt en hoe ze het huidi ge tekort terug wil dringen tot het gewenste niveau. Zorgen maken alle fracties in Rijnsburg zich over de uitge stelde opknapbeurt van de Brouwerstraat. Het Rijnsburgse college wil voorrang geven aan de reconstructie van de Sandt- laan in verband met de ont wikkeling van de nieuwbouw wijk De Kleipetten. Het CDA betreurt het dat daardoor de wateroverlast in de Brouwer straat nog niet wordt aange pakt en de verkeersveiligheid en het woonmilieu niet wor den verbeterd. De confessione len willen weten wat het colle ge gaat doen om bijvoorbeeld de gladheid bij regenval te be perken. Zij vinden het verder geen goed idee om dit jaar geen geld toe te voegen aan het reservefonds voor infrastructu rele voorzieningen. Het CDA eist dat er in 1990 16.000 gul den wordt toegevoegd aan dit fonds. Dit geldbedrag hoeft niet te worden gebruikt voor het opknappen van de Oegst- geesterweg. Het GPV betreurt het dat Rijnsburg niet in het verleden, een fonds heeft gevormd om de Brouwerstraat op te knap pen. „Uitstel van de werk zaamheden in de Brouwer straat leidt niet tot een cata strofe, meent het college. De wens lijkt mij hier de vader van de gedachte", constateerde het GPV vanmiddag. Ook de SGP/RPF-fractie is somber over de gesteldheid van de weg. „Voor het langzaam ver keer is het gewoon afwachten wanneer het eerste ernstige ongeluk gebeurt. Wij willen liever niet afwachten", aldus woordvoerder J. van der Graaf. Minima Een grote meerderheid van de Rijnsburgse gemeenteraad steunt het collegeplan om sa men met kerken en maat schappelijke organisaties een fonds voor minima in het le ven te roepen. Het CDA vraagt zich af of er inmiddels contact is geweest met de kerken en instanties en of er van die kant bereidheid aanwezig is om bij-^ dragen in het fonds te stortend De confessionelen dringen ver der aan op een actief kwijt- scheldingsbeleid en kondigen aan zelf met een aanvullend voorstel te komen in de tweede ronde van de algemene be schouwingen. Bij de PvdA- fractie leven dezelfde vragen. Daarnaast wil de PvdA weten of de scheiding tussen kerk en staat met het voorgestelde noodfonds is gewaarborgd. De RPF/SGP-fractie doet het voorstel om alle minima gratis een abonnement op de biblio theek te geven. „De voorge stelde 3.000 gulden wordt zo nuttig besteed terwijl geen geld hoeft te worden gereserveerd om het noodfondsproject van de grond te tillen". Overigens vindt de CDA-frac tie in Rijnsburg dat het gratis gebruik van de bibliotheek door mensen onder de 18 jaar ter discussie moet worden ge steld. Aanleiding is een kleine korting op de subsidie aan de Rijnsburgse bibliotheek. Vol gens het CDA-Rijnsburg moet het bibliotheekbestuur in staat zijn deze bezuiniging op te vangen zonder het niveau van de voorziening aan te tastei Het CDA maakt zich in de schouwingen ook druk v een Dagopvang voor Oud Gehandicapten (DVO). D door kan de druk op de soc: werkvoorziening worden licht, menen de christ^p-dei craten die graag willen dat college hierover gaat pra met de colleges van Katv en Valkenburg. De RPF/S( fractie wil Rijnsburg gr drempelvrij maken. Bij hei strating of aanleg van niei wegen moet op de hoek trottoir worden verlaagd wijl ook schoolgebouwen, v keicentra en openbare geb wen aangepast moeten w den. Tevredenheid heerst ei de Rijnsburgse fracties ovei bouwmogelijkheden in Kleipetten. Het CDA dri aan dat minimaal de helft de te bouwen woningen in nieuwe wijk in de sociale i tor thuishoort. De confessie len waarschuwen verder een te snel volbouwen deze nieuwe woonwijk. RPF/SGP-fractie dringt op zo veel mogelijk „betaal ren" woningwetwoningen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14