Koudekerk staat garant voor lening Rhi jndael Aanleg fietspad langs Googermolenweg Rijnsaterwoude wil geen verbod scheuren grasland Rover slaat winkelier Duizend handtekeningen voor behoud dierenweide B EN W ALKEMADE KOMEN SNEL MET VOORSTEL ►I lï1 LEIDEN OMGEVING Qeidó&Qowuvnt DINSDAG 31 OKTOBER 1989 PAGINA RIJNSATERWOUDE Het moet voor agrariërs in de gemeente Rijnsaterwoude mogelijk blijven hun grasland te scheuren als de bedrijfsvoering dat wenst. Een totaal verbod voert te ver. Dat vinden alle fracties van de poli tieke partijen in Rijnsaterwoude. De woorvoerders van CDA, VVD en Gemeentebelangen hekelden gisteravond in een commissievergadering het standpunt van de pro vincie Zuid-Holland. Daarin wordt bepaald dat het gras land in het veenweidegebied van Rijnsaterwoude niet mag worden gescheurd om de schoonheid van het polder landschap te waarborgen. Bij scheuren wordt het gras land zodanig omgewerkt dat de grond geschikt wordt voor akkerbouw of bollenteelt. Volgens burgemeester M. Boelen is het niet verstandig om een zo strak beleid te voeren. Als een doelmatige bedrijfsvoering of de econo mische situatie dat vereisen, moet er op kunnen worden ingespeeld, aldus Boelen. Riolering Vriezenweg dure grap voor boeren LEIMUIDEN/RIJNSATERWOUDE Het gemeentebestuur van Leimui- den en Rijnsaterwoude gaat met de agrariërs van de Vriezenweg in Lei- muiden overleggen over de aanleg van riolering. Het Hoogheemraadschap van Rijn land schreef de agrariërs onlangs een brief waarin ze dringend werden verzocht voor een aantakking op de riolering te zorgen. Rijnland schreef de brief omdat de agrariërs, veelal melkveehouders, het spoelwater van de melktanks ongezuiverd op het op pervlaktewater van polderslootjes en het Braassemermeer lozen. De agra riërs mogen van het hoogheemraad schap ook kiezen voor opslagtanks voor het spoelwater, maar dat is on betaalbaar. Uit gesprekken met de veehouders is inmiddels gebleken dat de kosten van aansluiting op de riolering per boerderij 50.000 gulden bedragen. Dat kunnen de agrariërs evenmin op brengen. De gemeente wil daarom binnenkort met de boeren rond de tafel gaan zitten om te bezien hoe de kosten kunnen worden opgevangen. Burgemeester M. Boelen toonde zich gisteravond tijdens een vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening in Rijnsaterwoude niet erg gelukkig met de uitdrukkelijke wens van het hoogheemraadschap. „De ge dachte om het milieu te sparen is pri ma, maar Rijnland betaalt geen rooie cent", aldus Boelen. Zevenhoven betaalt reparatie schooldak ZEVENHOVEN De reparatie van het dak van de christelijke ba sisschool De Zevenhof wordt waarschijnlijk toch voor een groot gedeelte door de gemeente Zeven hoven betaald. Alhoewel de ge meenteraad de mening van het schoolbestuur, die vindt dat er bij de bouw constructiefouten zijn ge maakt, niet deelt, heeft zij zich gis teravond wel kunnen verenigen met het bijdragen in de kosten. Om in de toekomst verdere pro blemen te voorkomen zal de ge meente met de beide basisscholen in Zevenhoven overleg gaan ple gen omtrent het langdurig onder houd van onder andere dakbedek king en centrale verwarming. ALPHEN AAN DEN RIJN Een winkelier uit Alphen aan den Rijn heeft gisteren rake klappen opgelopen toen een jongeman probeer de hem de kas van zijn zaak afhandig te ma ken. De man stapte te gen sluitingstijd een si garenzaak annex speel goedwinkel in winkel centrum De Ridderhof binnen. Hij bedreigde de winkelier met een eind hout en probeerde de inhoud van de kassa mee te nemen. Ondanks het feit dat hij de mid denstander met het stuk hout sloeg, slaagde hij er uiteindelijk slechts in met ongeveer 200 gul den de benen te nemen. De winkelier die de klappen afweerde met zijn arm liep een kneu zing op. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Koudekerk en Hazerswoude stellen zich samen garant voor de le ning die het Stichtingsbe stuur van Rhijndael voor de nieuwbouw afsluit. Beide gemeenten zullen ieder voor de helft van het geld gemeentegarantie geven. Het gaat per dorp om een garantie voor ruim 3.5 miljoen gulden. Dat besloot gisteravond de commissie financiën en bestuurlijke zaken. Het leek er aanvankelijk op dat de VVD-fractievoorzitter C. de Jong zijn advies zou uit stellen tot de komende begro tingsvergadering. De VVD'er ging uiteindelijk toch akkoord met het voorstel van B en W om gemeentegarantie te ge ven, nadat de PvdA en het CDA te kennen hadden gege ven dat ze achter de plannen van B en W staan. De Jong vond toen dat het geen zin meer had om de beslissing nog langer uit te stellen, dat zou enkel maar tot problemen voor de Stichting Rhijndael kunnen leiden. Eerder had de Jong zijn mening over de gang van zaken rond de nieuwbouw van Rhijndael al duidelijk uit eengezet. „De Koudekerkse gemeen schap heeft al zoveel geld in Rhijndael gestopt, al 1.2 mil joen. Nu wordt er weer ge meentegarantie gevraagd. Er wordt wel erg veel van de ge meenschap gevergd. We krij gen er alleen risico's bij. Ha zerswoude, dat net zo goed verantwoordelijk is voor de nieuwbouw, heeft er nog geen cent voor gegeven. Als ze en kel maar voor de helft ge meentegarantie willen geven, en niet alsnog een bijdrage in de kosten die Koudekerk al heeft gemaakt, getuigt dat niet bepaald van een verantwoor delijkheidsgevoel. Ik zou eerst wel eens willen weten wat Ha zerswoude nu gaat doen", zou uitte de Jong zijn ongenoegen. Discussies Burgemeester L. V. Elfers gaf toe dat er over dit punt al felle discussies met de buurgemeen te zijn gevoerd. Volgens hem is het maximale dat er van Hazerswoude te verwachten valt de garantstelling voor de helft van de lening, en niets meer. Elfers pleitte er dan ook voor om in te stemmen met de gemeentegarantie, want slechts als Koudekerk akkoord gaat met de garantstelling, zal Hazerswoude dat eveneens doen. Datzelfde geldt overi gens ook andersom: Koude kerk wil alleen als Hazerswou de voor zijn helft borg staat. Het tekort op de begroting van de Stichting Rhijndael dat tot voor kort drie ton bedroeg, wordt nu gedekt door de pro vincie. Gedeputeerde J. Boone heeft erin toegestemd dat de drie ton bij de totale investe ring mag worden opgeteld. Dat houdt wel in, dat de Stich ting Rhijndeal voor wat hoge re lasten komt te staan. Als de gemeentegarantie doorgaat, kunnen de lasten weer wat omlaag. „De manier waarop de Stichting Rhijndael de finan ciën rond heeft stemt ons tot volle tevredenheid" meende Elfers. „Daarom zien wij ook geen reden om de gemeentega rantie niet te durven geven". Ook het commissielid van de PvdA, R. Moonen, was die me ning toegedaan. „Het heeft ons al heel wat gekost, maar voor sportvoorzieningen hebben we ook al het nodige uitgegeven. Bejaardenzorg mag best wat kosten". J. van der Vlugt (CDA) betreurde met de Jong de enorme gemeenschapsgel den die al in de nieuwbouw gestopt zijn, maar „we konden niet anders". Van der Vlugt ging naar zijn zeggen „met pijn in het hart" akkoord met de garantie. De Jong legde zich vervolgens bij de situatie neer. Een gevoel van onbeha gen hield hij er wel aan over. Datzelfde bleekop te gaan voor burgemeester Elfers. „De gemeentegarantie is nodig voor de Stichting Om de nieuwbouw tot een goed einde te kunnen brengen. Het is voor Koudekerk geen ideale situatie, maar er zijn absoluut geen mogelijkheden om ergens nog een bijdrage in de overige kosten vandaan te halen", al dus Elfers. Burgemeester Elfers neemt de handtekeningen in ontvangst. FOTO: WIM VAN NOORT KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het gemeentehuis aan de Dorpsstraat was gister middag het toneel voor een in Koudekerk niet dagelijks voorkomend fenomeen: een heuse demonstratie. Kinderen van groep 5, 6 en 7 van open bare basisschool de Rijnschans bevolkten de raadszaal, „gewa pend" met spandoeken, actie borden en creatief versierde paraplu's. De demonstratie vf%s de afslui ting van een door de kinderen zelf gevoerde handtekeningac tie voor het behoud van de dierenweide. Ruim duizend Koudekerkers reageerden po sitief op de vraag: Vindt u dat de dierenwei moet blijven. Saskia Dorrestein en Yvette V rijmoed overhandigden de handtekeningen aan burge meester Elfers. In de begelei dende brief, die door de kinde ren werd toegelicht, maakten ze duidelijk het niet eens te zijn, met de plannen van B en W om de dierenweide gedeel telijk te bebouwen of te ver plaatsen naar het Hofstede park: „Het dierenweitje hoort niet in het Hofstedepark thuis. Het heeft nu een leuke plek". „Veel kinderen, maar ook veel oudere mensen beleven plezier aan het dierenweitje. Als het verplaatst wordt, zullen er vol gens ons veel minder mensen komen kijken. Bovendien blijft er minder speelruimte over in het park", aldus de groepen 5, 6 en 7 van de Rijn schans. Burgemeester Elfers legde uit dat de gemeenteraad nog over de dierenwei gaat discussiëren. Het blijft een feit, dat de wei voor ruim een hal ve ton moet worden opge knapt. Minder soorten dieren, zodat de beweiding minder in tensief wordt, en een kleinere oppervlakte zullen in elk ge val onvermijdelijk zijn, vol gens Elfers. ALKEMADE Langs de Googermolenweg wordt naar alle waarschijnlijk heid een fietspad aange legd. Burgemeester en wethouders komen bin nenkort met dit voorstel. Dit bleek gisteravond tij dens de slotbehandeling van de begroting voor 1990 door gemeenteraad. Het voorstel tot verbre ding van de Googermo lenweg tussen de Baan en de Googstraat zal in gewij zigde vorm binnenkort opnieuw op de raadsagen- da prijken, zo werd giste ren toegezegd. Onder druk van de gemeente raad werd besloten dat even tuele voorschotten op de ge meenterekening in de toe komst niet worden gestort in een fonds voor het groot on derhoud van de riolering. De raad wil aan deze gelden te zij ner tijd een dan te kiezen be stemming geven. Het tarief van de rioolrechten gaat vol gend jaar ondanks tegenstem men van PvdA en PPR met gemiddeld een tientje per wo ning per jaar omhoog. Unaniem was de gemeente raad over een tariefaanpassing van de woonforensenbelasting naar het niveau van de in de gemeente Warmond geldende tarieven. De tarieven van de onroerend goed-belasting zul len worden gewijzigd in een nieuwe verhouding tussen ei genarendeel en gebruikers deel. Hoewel PvdA en PPR zich gisteravond tegenstander toonden van subsidiëring van godsdienstonderwijs op basis scholen, kon dit voorstel door Joedoen van CDA en VVD toch op een raadsmeerderheid rekenen. Wethouder W. Nugteren ging in op de „raadbreed" gewenste ontsluitingsweg voor de Krui- denwijk in Gogh Noord II. Hij liet weten dat een ambtelijke werkgroep momenteel stu deert op een vijftal plannen. Voor de verbinding tussen de Boten- en de Kruidenwijk is overeenstemming met de IJs club over de landijsbaan een noodzaak. Als de landijsbaan Wethouder Beelen: bezorgd over dorpshuizen. Wethouder Nugteren: voortaan overleg over foto'S: wim van noort speelvoorzieningen. op de huidige lokatie blijft, zal de baan negentig procent moeten worden gedraaid. Ook moet de ijsbaan dan worden verkleind van een vierhonder meter baan naar een 333 meter baan. Dan zullen in de wijk Gogh Noord III ruim zestig huizen minder kunnen wor den gebouwd dan gepland. Hierbij is dan nog aangenomen dat door het handhaven van de Landijsbaan elders in de Kruidenwiik circa 25 wonin gen extra kunnen worden ge bouwd door groenbesparing. De 90 procents draaiing zal circa 3Vi ton gaan kosten. H. van Duykeren (VVD) vond dat het terrein van de landijs baan met huizen moet worden bebouwd. In deze zaak zijn echter nog geen definitieve be sluiten gevallen. Toch is haast geboden met een beslissing omdat al in 1991 huizen verrij zen op het terrein van Gulde- mond. Speelvoorzieningen Wethouder Nugteren zegde toe dat speelvoorzieningen in de nieuwbouwwijk voortaan meer in overleg met de be trokken bewoners zullen wor den geplaatst. Hij liet verder weten dat de fietsverbinding Sotaweg-Nieuwe Wetering volgend jaar wordt aangelegd. Het wordt echter een zeer kostbaar pad omdat de provin cie niet subsidieërt. Onder zocht wordt momenteel of een fietspad tussen de Paardebrug en de Oud Adeselaan in Rijp- wetering tot de mogelijkheden behoort. Naar aanleiding van CDA en VVD-vragen over nieuwe be drijventerreinen in Alkemade antwoordde wethouder Nugte ren dat hij ervan uit blijft gaan dat het Veenderveld (land van Bontje) beschikbaar zal komen voor bedrijventerrein, onder de slibclaim die het provincie bestuur op het terrein heeft gelegd. Met een eigenaar van een terrein op de Lasso-Zuid (gebied tussen Westeinde en Alkemadelaan) is ambtelijk overleg gevoerd over aankoop van de grond. De bewuste ei genaar sprak mede namens enige andere grondeigenaren in het gebied. De bereidheid tot verkoop is nog door geen van de grondeigenaren uitge sproken. Andere eventuele mogelijkheden voor bedrijven terrein in Alkemade staan op gespannen voet met de me ning van de provincie dat Al kemade tot het groene hart van Holland behoort. Nugte ren zei overigens dat er ook behoefte is aan uitbreiding van de tuinbouwlokatie en aan een bedrijfsterrein voor toele- verings- en onderhoudsbedrij ven voor de agrarische sector. Op middellange termijn is er behoefte aan nieuwe woning- bouwlokaties. De Veense Oost polder behoort niet tot de mo gelijkheden omdat die als re constructiegebied beschikbaar dient te blijven voor de tuin bouw. Het kostenaspect dat met verwerving van deze tuinbouwgrond en het ge schikt maken voor woning bouw gepaard zou gaan, zou alleen woningbouw in de cate gorie dure vrije sector bouw mogelijk maken. Woningbouw in Rijpwetering vindt plaats in gemeente zich verder op de lo katie „Van der Meer". De grond is getaxeerd en overleg over aankoop wordt gepleegd. Wethouder Nugteren toonde zich over het verloop van de onderhandelingen gisteravond nogal optimistisch. Dorpshuizen Wethouder L. Beelen sprak zijn bezorgdheid uit over de fi nanciële problematiek bij de diverse dorpshuizen in Alke made. Deze problemen zijn ontstaan door een daling van het aantal uren gymnastiekon derwijs in met name de dorps huizen van Rijpwetering en Oud Ade. De inkomstendaling bij het sport- en jeugdbedrijf, met name bij de sporthal zal worden opgelost door alterna tieve inkomstenbronnen te zoeken. De uitbreiding van de peuterspeelzaal De Mammoef met de middagtijden heeft er niet toe geleid dat de wacht lijst kon worden weggewerkt. „Een officiële aanvraag om het mogelijk vrijkomende lo kaal van de Stichting Oud-Al kemade te mogen gebruiken is dan ook te verwachten", aldus wethouder Beelen. Overigens heeft ook het bestuur van de Sint Josefschool een claim op het vrijkomende lokaal gelegd. Beelen benadrukte dat de be slissing van de plaatselijke MAVO om geen fusie aan te gaan met Scholengemeenschap Alkemade niet is genomen om het lager beroepsonderwijs uit de gemeente te laten verdwij nen, maar juist om het voort bestaan van de Mavo veilig te stellen. W. Groen (PvdA) daarentegen vreesde voor de ondergang van de Mavo. Beel en zei te verwachten dat hij in het eerste half jaar van 1990 met een voorstel kan komen over een nieuwe honk voor Jongerensociëteit Splotsz. Hij zei erover: „Wenst u ons maar veel sterkte bij het uitbrengen van dat voorstel. Enig vuur werk lijkt hierbij niet uitgeslo ten". Ten aanzien van de toe komstige aankleding van het nieuwe gemeentehuis merkte Beelen op dat het de bedoeling is om naast enige reeds aange schafte kunstwerken van plaatselijke kunstenaars, er nog meer zullen worden aan gekocht voor een totaal bedrag van 22.000 gulden. Over de situering van de Al- kemadese weekmarkt zei bur gemeester A.H. Meerburg dat er momenteel een onderzoek loopt naar de consequenties van een eventuele verplaat sing. Ook zal er een enquête worden gedaan onder zowel de marktbezoekers, als de mark- thandelaren. Vestiging van de markt in de buurt van de Noordhoek leek hem tech nisch goed mogelijk. Echter zowel CDA als VVD bleken geen belangstelling te hebben om de markt te verplaatsen van Oude Wetering naar Roe lof arendsveen. De burgemees ter zegde toe dat de bevolking binnenkort een begrotingsfol der in de bus krijgt. De burgemeester ziet geen heil in het opstarten van een offi ciële klachtenprocedure met eventueel een klachtencom missie. „Dat zijn zaken voor grote gemeenten waar bureau cratie hoogtij viert, maar niet voor Alkemade". Meerburg nodigde de Alkemadese bevol king uit om politiek als hobby te nemen. „Dan hoeft men niet meer elke avond voor de televisie te hangen en te scha kelen van kanaal 1 tot en met 12 of meer omdat men bang is wat te zullen missen. Wij moeten mensen duidelijk ma ken dat plaatselijke politiek leuker is dan televisie. „In deze zaal gebeurt het immersr allemaal echt", aldus Meer burg. Het CDA-raadslid J. Duiven voorden pleitte er gisteravond voor dat er op de Poeldijk, de Veenderdiik en de Groene- woudsekade parkeergelegen heid komt. „Het is daar nu vaak een onhoudbare situatie met geparkeerde auto's langs de kanten van de smalle we gen. Stel dat er brand is, de brandweerwagen zou er niet eens door kunnen". CDA'er D. Nagtegaal vroeg meer aan dacht voor de huisvesting van het toenemend aantal ouderen in de gemeente Alkemade. A. Spring in 't Veld (PPR) maak te gisterenavond van de gele genheid gebruik om Alkema dese vrouwen op te roepen om zich politiek in te zetten. „Kennis hebben ze zat; erva ring komt vanzelf". Raad Zevenhoven niet tegen geitenhouderij ZEVENHOVEN Me- vrouw C. van Duin mag een geitenhouderij aan de Kouseweg vestigen. Tot deze conclusie kwam de gemeenteraad gister avond. De provincie Zuid- Holland heeft echter het laatste woord in deze Het voorstel inzake vaststel ling van de eerste herziening van het bestemmingsplan Landelijk Gebied werd daar om gisteravond slechts gedeel telijk door de gemeenteraad met instemming aangenomen. Met het voorstel van burge meester en wethouders om een bezwaarschrift van Van Duin ongegrond te verklaren werd na stemming met vier tegen drie niet ingestemd. Van Duin, bewoonster van Kouseweg 6, had een bezwaarschrift inge diend tegen de bestemming „woondoeleinden". Zij wenste dat ter plaatse zou worden voorzien in een agrarisch bouwperceel ten behoeve van een op te richten geitenhoude rij. De commissie voor be zwaar- en beroepsschriften was eveneens de mening toe gedaan dat het bezwaarschrift van mevrouw Van Duin ge grond verklaard diende te worden. Het college is echter van me ning dat het oprichten van een volwaardig agrarisch bedrijf en de continuïteit daarvan niet voldoende is aangetoond. Zij volgt hiermee het advies van de provincie op. Raadslid W. Kool (CDA) pleitte voor het gegrond verklaren van het be zwaarschrift. „Uit een ont- werpnota van het landbouw schap heb ik vernomen dat voor startende ondernemers een aanloopperiode mogelijk moet zijn en dat zij hun bedrijf moeten kunnen opbouwen. Er moet hen ruimte geboden wor den mits doelmatige bedrijfs voering mogelijk is Burgemeester J. Huigsloot vond dat men zich niet kan vasthouden aan voorontwer pen en deelde mee dat na vooroverleg met GS is geble ken dat ook zij afwijzend zul len reageren. „We zullen het uiteindelijke schriftelijke be sluit van GS moeten afwach ten", aldus Huigsloot. ALPHEN AAN DEN RIJN EUI CINEMA I (Van Boetzelaerstraat tel. 01720-20800): Indiana Joi and the last Crusada (al); 20. wo. ook 13.30. EUROCINEMA K—(al); 18.45, 21.30. wo. 13.30. EUROCINEMA III: B« man (12); 18.30, 21.15. wo. oo 13.30. EUROCINEMA IV: Leth Weapon II (16); 18.30, 21.15. T» ran en de toverketel (al); wo 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationswe 19, tel. 071-121239): Batman (12 18.45, 21.15. wo. ook 14.30 LIDO en STUDIO (Steenstraa 39, tel. 124130): New York Sto ries (al); 14.30, 18.45, 21.15 Dream Team (al); 18.45, 21.15 ma. dl. do. ook 14.30. See no evi hear no evil (al); 14.30, 19." 21.15. Lethal Weapon II (16) 19.00, 21.15. ma. di. do. ooi 14.30. Indiana Jonas and the Lar Crusade (al); 14.15, 18.45, 21.15 Teren en de toverketel (al); wo 14.45. Platvoet en z'n vriendje (al); za. zo. wo. 14.30. «TRIANOI (Breestraat 31, tel. 123875): Unbs arable lightness of being (air 20.00. wo. ook 14.30. RET (Haarlemmerstraat 52, tel. 071 125414): Show your love (16) 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER (Badstraat 30, tel. 01718-74075) Dirty Rotten Scoundrels (al); ma t/m vr. 20.30. CITY THEATER I] Old Gringo (al); ma. t/m vr. 20.30; Teren en de toverketel (al); v 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY:Licence to kill wo. 15.45. ma. t/m do. 20.15. cry in the dark; ma. t/m 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Roger Rabbit; wo. 14.00. Lady s<i de Vagebond; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Running on empty (al) ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN The lady and the tramp (al); 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27, tel 463500): Batman (12); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Blind fury (12); 14.00, 18.45, 21.: ASTA 3: Luck-up (12); 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel 471656): New York stories (al); 14.00, 19.15, 21.30. BABYLON 2: Leedvermaak (al); 14.00, 19.00 21.30. BABYLON 3: Camilli Claudel (al); 14.00, 17.30, 20.45 CINEAC 1 (Buitenhof 20, tel 630637): The dream team (al) 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC See no evil, hearno evil (al) 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3 K9 (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 1 (Car- negielaan, tel. 456756): Indiani Jones and the last crusade (al) 14.00, 18.45, 21.30. METROPO LE 2: Batman (12); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Licenc# to kill (al); 14.00, 18.45, 21.30 METROPOLE 4: Old gringo (12); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 5: Mystk Pizza (al); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel 462400): Indiana Jones and the last crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Kickboxsr (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODE ON 3: Lethal weapon 2 (16) 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4. Dead calm (12); 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraal 12b, tel. 656402): Rain man (al) 19.15, 21.45. STUDIO 2: Marquil (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Dan gerous liaisons (al); 19.00, 21.30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Ei- landen; 19.30. De summer ol Aviya; 21.45. Zaal 2: Secret wed ding; 19.30, 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. In the wild mountains; mai Yellow earth; di. Old well; wo. He1 rode korenveld; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. 14.00. METROPOLE: Platvoet en zijn vriendjes; wo. 14.00. STU-r DIO: De postroof; wo. 14.30. Pippi, in Taka-Tuka-land; wo. 14.30. I APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden waar genomen door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. lel 175639) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Lei den is verhuisd van de Rooden- burgerstraat In Leiden naar de Cronesteinkade 18a In Lelden. VERENIGING BESCHERMING ONGEBOREN KIND Hulpverle ning bij ongewenste zwanger schap voor moeder en kind. Bel tel. 071-896309; 071-897762; 033- 620244 (dit laatste nummer Is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KIN DEROPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) In formatie over en aanmelden kinderopvang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CEN TRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ke tel boetersteeg 10. Ma. t/m vr. te lefonisch bereikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071-120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80- 20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling be lastingen: alleen op afspraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30- 20.30, afdeling vreemdelingen recht: ma. 13-15 en do. 18.30- 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Leiden e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Tele foonnummer achterop de tele foongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - Herengracht 50, tel. 123942; spreekuren ma. en dl. 10.00-12.30 u., wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30- 20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening In Lel den, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorscho ten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2, tel. 143171 (kan tooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30- 20.00 u. GEZINSVERZORGING Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aan vragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzor ging, Rembrandtstraat 17. tel 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12