Gigantische opbrengst bij kerkeveiling Herfstveiling levert een halve ton op KTS jubileert met symposium Lof en een snuifje kritiek voor Wassenaars college ficidóc Soivumt Sfeervol verloop van handwerktentoonstelling Jongeren mishandelen Bodegraafs gezin LEIDEN OMGEVING MAANDAG 30 OKTOBER 1989 PAGINA 8 Huizen niet te dicht bouwen bij duinen DEN HAAG/KATWIJK Een nieuwe Katwijkse woonwijk moet niet te dicht bij de duinen worden gebouwd. Dat stelt de Groen Links-fractie in de pro vinciale staten van Zuid-Holland in schriftelijke vra gen aan gedeputeerde staten (GS). Groen Links doelt op de plannen van de gemeente Katwijk om het wo ningtekort op te lossen door huizen te bouwen in het gebied tussen de bebouwde kom en de Cantineweg. Groen Links wil niet dat het duingebied verder wordt aangetast. „De binnenduinrand moet zoveel mogelijk worden gespaard om mogelijkheden te scheppen voor natuurontwikkeling langs de duin voet". Het Katwijkse plan voorziet ook in de aanleg een nieuwe weg. Dat moet worden voorkomen om dat die zou gaan grenzen aan een stiltegebied, aldus Groen Links. De fractie wil dat de bebouwing wordt gèconcentreerd in de noord-oostelijke helft van de voormalige Zanderij Westerbaan. Van Montfrans mogelijk naar ministerie wvc KATWIJK „Ik weet echt van niks. Dat is écht zo. Het is echt niet aan de orde". Met die woorden reageert de Katwijkse burgemeester G. van Montfrans-Hartman op de berichten dat ze staatssecretaris wordt in het nieuwe ka- binet-Lubbers. Van Montfrans wordt al enige tijd genoemd als een van de CDA-vrouwen die in aanmerking komen voor een plaats in het kabinet. In Echo, het radio-actualiteiten programma van de KRO, werd zaterdagavond gezegd dat ze staatssecretaris wordt op het mi nisterie van wvc. „Dat dat departement wordt genoemd, zegt me niets". Van Montfrans is nog. maar een half jaar burgemeester van Kat wijk. „Ik heb het zeer naar mijn zin", zegt ze over deze functie. Maar op de vraag of ze daarom niet naar Den Haag zou gaan, wil ze niet ingaan: „Ik geef geen commentaar". Gouden speld voor Ammerlaan SASSENHEIM J. Ammerlaan uit Sassen- heim heeft zaterdaga vond in de Pancratius- kerk de gouden speld van de Gregoriusvere- niging gekregen. Hij ontving de onderschei ding omdat hij al veer tig jaar zingt in het ge mengd koor St. Pancra- tius. Vrijdagavond werd de 65-jarige Ammerlaan gehuldigd tijdens een feestavond van het koor. Daar ontving hij van zijn ruim zeventig medekoorleden een ca deau. Bedrijven niet in Groene Hart DEN HAAG/ALKEMADE Bedrijven moeten zich vestigen in verstedelijkte gebieden en in centra die goed bereikbaar zijn met het openbaar vervoer. Bedrijfsvestiging in kleinere plattelands gemeenten langs rijkswegen, zoals bijvoorbeeld Alkemade, is geen goede zaak. Dat vindt de pro vinciale Groen Linksfractie. In schriftelijke vra gen aan het college van gedeputeerde staten (GS) van Zuid-Holland vraagt Groen Links of het klopt dat locaties langs rijkswegen in het groene hart in trek zijn bij ondernemers. De fractie wil verder weten welk beleid het college wil gaan voeren „om vestiging van nieuwe en de noodza kelijke verplaatsing van bestaande werkgelegen heid te laten plaatshebben op de daartoe uit een oogpunt van ruimtelijke ordening en verkeersbe leid meest wenselijke plaatsen en om daaraaan strijdige ontwikkelingen tegen te gaan". Steenlage 60 jaar vakbondslid VOORSCHOTEN De 81-jarige C. Steenlage is vanmorgen gehuldigd door de AbvoKabo. Hij is 60 jaar vakbondslid. Geboren als zoon van een machi nist op de grote vaart werd Steenlage al heel jong halfwas. Hij deed toelatingsexamen voor de Acade mie voor Beeldende Kunsten, maar bij gebrek aan geld werd hij bouwvakarbeider. Al snel werd hij kaderlid van de bouwvakbond. Voor de oorlog werd hij gekozen als raadslid in Den Helder. Tij dens de oorlog bedankte hij officieel als vakbonds lid, omdat de bond overgenomen werd door de stromannen van de bezetters. Na de Tweede We reld Oorlog kwam hij weer in de gemeenteraad van Den Helder en werd benoemd tot wethouder van sociale zaken en volksgezondheid. Dat bleef hij vijf jaar. Minister J. G. Suurhoff haalde Steen lage in 1954 naar zijn ministerie. In 1961 kwam hij in Voorschoten te wonen. Hij verliet het ministerie in de funktie van hoofd Arbeidsvoorzieningen (Arvo). Ter gelegenheid van zijn afscheid werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. NOORDWIJKERHOUT De kerkeveiling van de Victorparochie heeft afge lopen weekeinde een to taalopbrengst van bijna 120.000 gulden opge bracht. „Gigantisch", al dus veilingmeester Louis Oostdam nadat de eind som was bepaald. „Ik ben sprakeloos. Het liep als een trein, maar de organi satie was dan ook per fect". De zaal zat bomvol, er waren zeker 20 tot 30 mensen meer dan anders. Er zat zoveel stemming in de zaal, dat er lang werd doorgeboden op de talloze kavels. Een fles Jager- meister ging bijvoorbeeld voor 360 gulden weg, terwijl die in gezet was op 30 of 40 gulden. Het veilen ervan duurde daar door wel wat langer dan an ders. Een ivoren slagtand werd voor 1550 gulden geveild en een hardhouten tuinbank voor 1400 gulden. „Die bedragen kun je rustig betitelen als klappers", aldus Oostdam. „Nog zo een was de paaskaars. Die veilden we voor 1000 gulden, terwijl een leverworst op het eind van de avond ook 100 gulden op bracht". „Vorig jaar hadden we 105.000 gulden en met tienduizend minder hadden we ook niet geklaagd. Het resultaat dat we nu behaald hebben is dan on voorstelbaar, we schieten nog eens zo'n 14.000 gulden heen over het bedrag van vorig jaar". Reden voor het succes Een volle zaal en een goede stemming zorgden ervoor dat de kerkeveiling van de Victorparochie een gigantisch succes werd. foto: henk van dén ende was volgens de dolgelukkige Oostdam de opkomst. „Iedereen die we uitgenodigd hadden, was er ook. Goede klanten bellen we ieder jaar op: Kom je? En als je niet komt, kunnen we dan een op dracht krijgen? Met die op drachten kun je zelf meedoen met het veilen. We hadden 70 opdrachten en daarmee krik je de prijzen in het begin van de avond ook nog een beetje op. Vlak na de kinderveiling zit er maar een man of twintig. Maar die persoonlijke benade ring vind je in de opbrengst te rug", aldus Oostdam. ALKEMADE De jaar lijkse Herfstveiling in Café Heemskerk in Roe- lofarendsveen bracht dit weekeinde ruim 53.000 gulden op. Dat is circa achtduizend gulden meer dan vorig jaar. De organi serende Lions-club was na afloop dan ook bijzonder tevreden. De veiling duurde dit jaar tot 2 uur 's nachts en bevatte ruim vierhonder kavels. De baten waren voor Jeugdvereniging „Ranonkel", Zwem- en Polo club „Alkemade" en Hockey club „Alkemade". Ook enige specifieke Lions-doelen zullen meeprofiteren van de op brengst. Voor sommige kavels werd bijzonder veel geld gebo den, zoals voor een bezoek aan de verkeerstoren van Schiphol (300 gulden), een rondleiding bij Fokker (450 gulden) en een concert door de plaatselijke Blaaskapel „De Aarebeyepluk- kers" (550 gulden). Ook werd fors geboden op kaartavonden bij de families Heemskerk en Zoet. Een serenade door de plaatselijke muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" bracht 330 gulden op. Veel mensen zouden graag hun hebben laten schoonmaken door een vijftal dames met de voornaam „Bep". Deze Bep- pen-schoonmaakbeurten brachten dan ook maar liefst 275 en 225 gulden op. Een groot aantal diners voor twee personen in een plaatselijk restaurant bracht per diner steeds rond de tweehonderd gulden op. Paling ging weg voor rond de vijftig gulden per pond en Lions-kazen van zes kilo van rond de 120 gulden per kaas. Een schitterende zelfgefabriceerde „bierkrogen- fiets-met-alles-erop-en-eraan (een soort eenwielige circus- fiets ging voor de prijs van 270 gulden van de hand. Veel be langstelling was er voorts voor het meebeleven van een dag in de praktijk van een dieren arts. De dag bracht 110 gulden op. Een ontbijt-op-bed was goed voor 160 gulden. Voor ra men lappen werd grif 120 gul den neergeteld en voor een poppenkastvoorstelling 120 gulden. Een topper was een fraaie zelfgebouwde watermo len. Deze ging voor de prijs van 625 gulden over in andere handen. Uitslag loterij: De hoofdprijs, een video werd gewonnen door J. C. M. Vrijburg uit Roe- lofarendsveen. De eerste prijs, een stereo-installatie met cd- speler was voor de familie Van der Vlugt uit Roelofarends- veen. Een driedaags reisje naar Londen of Parijs was voor A. Sloof uit Oude Wete ring en een cd-speler voor D. Opdam uit Roelofarendsveen. Superloterij ROELOFARENDVEEN Bij de Veense voetbalvereniging „DOSR." vond gisteren de trekking plaats van de super loterij. Honderdvijftig belang stellenden waren getuige van de irekking. De uitslag is: 1. Fiets, nr. 1612, P. Bontje, Nieuwe Wetering; 2. cd-speler, nr. 1189, W. van der Meer-Hoogenboom, Roela- rendsveen; 3. stereo-installatie, nr. 1393, C. Turk, Oude Wete ring; 4. diner, nr. 1079, M. de Prie-Herruwer, Sassenheim; 5. radio-cassetterecorder, nr. 1580, V.d.Meer, Roelofarends- veen; 6. Voetbalschoenen, nr. 1776, Idelenburg, Oude Wete ring; 7. levensmiddelenmand, nr. 1329, R. Bakker, Roelof- arendsveen; 8. fototoestel, nr. 1738, D. v.d. Zwet, Roelof- arendsveen. De volgende trekking van de D O.S.R.-superlotterij is op 26 november. Het evenement kan dan rekenen op de medewer king van de plaatselijke blaas kapel „Die Blumenlander Mu- sikanten". De finale hewft plaats op 23 december. Buurt op de vuist met cafébezoekers NOORDWIJK Bewoners van de Schoolstraat in Noord- wijk zijn in de nacht van vrij dag op zaterdag op de vuist ge gaan met cafébezoekers. Bij de vechtpartij waren rond de twintig mensen betrokken. Niemand liep noemenswaardi ge verwondingen op, aldus de politie die twee mensen aan hield. De ruzie ontstond om twee uur toen een 49-jarige man een auto wilde fotografe ren die voor zijn huis stond ge parkeerd. De Noordwijker wil de de foto gebruiken voor de bijeenkomst met gemeente en politie over de horeca-overlast die morgen wordt gehouden. De eigenaar van de auto, een 29-jarige man uit Oegstgeest, zag dat en protesteerde daar te gen. Er vielen klappen, waarbij het fototoestel werd vernield. Daarop gingen andere buurtbe woners en cafébezoekers zich ermee bemóeien. De eigenaar van de auto gooide twee ruiten in van de woning en volgens de politie dreigde de zaak uit de hand te lopen. Met assisten tie van andere korpsen kon de Noordwijkse politie een einde maken aan het geweld. De twee mensen die de grootste problemen maakten, de Oegst- geestenaar en een 24-jarige Leidenaar werden meegeno men naar het politiebureau. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt wegens openlijke geweldpleging. Er werd grif geboden voor de begeerde handwerken. FOTO: WIM VAN NOORT RIJPWETERING De op brengst van de handwerkten toonstelling en -verkoop, die dit weekeinde werd gehouden in het Dorpshuis van Rijpwe- tering, is zesduizend gulden. Dit bedrag is lager dan vorig jaar. Toch is het organisatieco mité van de Stichting Open Bejaardenwerk (SOB) tevre den. „Het gaat er vooral om dat de ouderen in een goede sfeer creatief bezig zijn" aldus voorzitter Lèon Olijerhoek. Aan de tentoonstelling in Rijp- wetering deden de dames- handwerkclubs van Roelof- arendsveen, Oude Watering, Rijpwetering, Nieuwe Wete ring en Oud Ade en de heren- hobbyclub van Roelofarends- veen mee. De historische vere niging „Oud-Alkemade" toon de foto's van vroeger en riep de hulp in van de bezoekers om achter de namen te komen van personen, die op de foto's te zien waren. Dankzij de goe de medewerking van een ieder konden heel wat mensen wor den herkend. Het aanbod van werkstukken was bijzonder groot, evenals de waardering die de bezoekers ervoor had den. Velen betaalden dan ook grif voor begeerde handwer ken. Uitslagen van de diverse wedstrijdjes: dobbelen om theeservies gewonnen door H. Galjaar uit Roelofarendsveen; naam raden van een pop (Saartje) na loting gewonnen door A. van Scheppingen uit Roelofarendsveen; verjaarda graden van pop na loting ge wonnen door Kees Turk uit Roelofarendsveen; verloting bruin tafelkleed gewonnen door C. Verhaar, Oud Ade; ra den aantal uren gewerkt aan een schilderij van J. A. M. de Jong (19 uur) gewonnen door P. Meyer uit Roelofarends veen; loterij T. Hogerwerf, Zuster Maggie en K. Willem- sen, allen uit Rijpwetering. 150.000 zwemmers Poelmeer haalbaar OEGSTGEEST De Vereni- ging van Nederlandse Ge meenten (VNG) verwacht dat een vernieuwd zwembad in Oegstgeest tussen de 145.000 en 160.000 recreatiezwemmers trekt. Dat stellen B en W van Oegstgeest in een nadere toe lichting op de exploitatie-opzet van zwembad Poelmeer. Thans nemen ongeveer 100.000 zwemmers deel aan specifieke activiteiten als les- zwemmen en verenigings- zwemmen. Het aantal recrea tieve zwemmers bedraagt jaar lijks 86.000. B en W denken dat aantal te kunnen opvijze len door het zwembad te ver groten, aantrekkelijke speele- lementen te plaatsen en de openingstijden voor recrean ten uit te breiden. Een aantal van 150.000 recreatieve zwem mers noemt het college „alles zins haalbaar". De VNG deelt deze opvatting. B en W zijn van plan zijn de tarieven te verhogen. Een los kaartje voor de jeugd gaat 3,75 gulden kos ten (nu 3,10 gulden), en voor volwassenen 4,25 gulden (nu 3,80). In de vakantie betalen kinderen drie gulden (nu 1,50 gulden). ALPHEN AAN DEN RIJN Een groep van tien jongeren in leeftijd variërend van 16 tot 23 jaar heeft vrijdagavond een Bodegraafs gezin mishandeld. Het echtpaar met hun dochter van 18 en zoon van 17 werd rond 21.00 uur opgewacht bij winkelcentrum De Aarhof. Ze werden daar omsingeld, waar na de groep op hen insloeg. Ze ontzagen daarbij alleen de 18- jarige dochter. Aanleiding voor het incident was dat de 17-jarige zoon eerder de fiets van een van de betrokkenen zou hebben meegenomen. De Alphense politie heeft korte tijd later later een zestienjarige Bodegraafse jongen aangehou den. Geprobeerd wordt nog de identiteit van de andere negen jongeren te achterhalen. Diploma's voor brandweerlieden NOORDWIJKERHOUT Burgemeester F. Winkel heeft zater dagavond in restaurant Zegers diploma's uitgereikt aan zes brandweerlieden. Tevens werd afscheid genomen van S. Laros. Hij was 18 jaar lid van de vrijwillige brandweer van Noordwij- kerhout. P.A.J. van de Burg, W.J.L.M. van der Ploeg, W.J.M. Seysener en P.M.W. van Zonneveld ontvingen het diploma brandweer eerste klasse. H.M.P. Tulen kreeg het diploma hoofd brandwacht en het diploma waarschuwings- en verkennings- dienst was voor A.Th. Smit en W.J.M Seysener. Bazar in Witte Kerk geslaagd NOORDWIJKERHOUT De bazar in de Witte kerk heeft de hervormde gemeenschap in Noordwijkerhout 3600 gulden opgebracht. Op de verschillen de verdiepingen van de nieu we Gotische aanbouw waren afgelopen zaterdag kinderspe len, een rad van avontuur en een boekenmarkt ingericht. De belangstelling viel vooral tus sen twaalf en drie uur nogal tegen maar de uiteindelijke op brengst overtrof toch de aan vankelijk sombere schattingen. Volgens mevrouw J. van der Beek kan dit bedrag, dat be doeld is voor het jeugdwerk, nog aangroeien tot 5000 gulden als de kaarsen allemaal ver kocht zijn. De resterende kaar sen zijn bij haar te bestellen. Golf inbraken in Zevenhoven ZEVENHOVEN Onbekenden hebben dit weekeinde bij vijf woningen in Zevenhoven ingebroken. Bij een zesde woning bleef de poging beperkt tot schade aan de sloten. De inbrekers doorzochten de woningen en maakten een computer, geld en sieraden buit. De inbrekers sloegen hun slag in de Hertog Al- brechtstraat, het Verlaat en de Groene Jonkerstraat. VOORHOUT „Het beroepsonderwijs op weg naar 2000". On der dat thema gaat de Katholieke Technische School Voorhout (KTS) op woensdag 1 november het feit herdenken dat 65 jaar geleden de eerste leerling op deze school kwam. Al 65 jaar verzorgt de KTS, vroeger Bisschoppelijke Nijver heidsschool, beroepsonderwijs. Vanuit deze school zijn door deze jaren heen duizenden met succes de maatschappij ingegaan. „Op zo'n dag kijk je natuurlijk even terug", zegt directeur Th.A.M. Blokland, „maar belangrijker is het om vooruit te kijken. En ge zien de belangstelling voor onze vorm van onderwijs willen wij dit bij voorkeur doen met de teams van de basisscholen en scho len voor voortgezet algemeen vormend onderwijs". Tijdens een speciale bijeenkomst in de aula van de KTS voeren die middag twee sprekers het woord. Dat zijn J.J.H. Koning, se cretaris onderwijszaken van het Nederlands Christelijk Werkge- versbond en A. de Jager, inspecteur-generaal van het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Zij zullen hun visie geven op de knelpunten en mogelijkheden van het beroepsonderwijs in de komende jaren. Vervolgens presenteren vijf samenwerkende scholen voor beroepsonderwijs in de regio hun studiemogelijk heden. Daartoe behoren naast de KTS ook St. Lucia uit Benne- broek, St. Paulus uit Hillegom, de MVO uit Lisse en de Hoek steen uit Nieuw Vennep. WASSENAAR De vier fractievoorzitters van de in de Wassenaarse ge meenteraad vertegen woordigde politieke par tijen hebben vanochtend het beleid van het college van B en W tegen het licht gehouden. Ze waren overwegend positief over het gevoerde beleid met hier en daar een enkel puntje van kritiek. Fractievoorzitter C. Aptroot (VVD). „Het afgesproken be leid is grotendeels uitgevoerd". Hij is tevreden over de lasten verlichting, een betere beste ding van de gelden, de aanpak van de milieuproblematiek en het ontwikkelen van een sa menhangend en evenwichtig verkeersbeleid Over de samenwerking met regiogemeente Den Haag was hij minder te spreken. „De ge meente Den Haag heeft door egoïstisch gedrag en door voorstellen voor grenscorrec ties de sfeer bedorven. De Haagse wens tot grenscorrectie moet gauw de vuilverbran dingsoven in". Hij is bang dat het leefmilieu in het gebied Groenendaal aangetast wordt. Tegen een verwerving van Haagse grond, om er een golf terrein te maken, is hij niet. Ook H. Schelhaas (CDA) vond de correcties ongewenst en on nodig. Schelhaas daarintegen pleitte voor een continue bouwstroom van 80 tot 100 wo ningen per jaar, maar er mag geen afbreuk worden gedaan aan „het voor het CDA hoog- genoteerde uitgangspunt; Was senaar moet groen blijven". Van alle fractievoorzitters was er lof voor het gevoerde finan ciële beleid. C. Aptroot: „We laten een goede erfenis ach ter". H. Schelhaas toonde te vredenheid over de voorge stelde verdere verlaging van de reinigingsheffing, al vreest hij voor grote investerringen op korte termijn. „Ondanks de positieve resulta ten zijn wij nog niet tevreden" aldus Aptroot over het milieu beleid. Hij vroeg aandacht voor hergebruik, composteren door burgers en het honden poep bestrijdingsprogramma. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. bioscopen ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, tel. 01720-20800): Indiana Jonaa and tha laat Cruaade (al); 20.30. wo. ook 13.30. EUROCINEMA II: K—9 (al); 18.45, 21.30. wo. ook 13.30. EU ROCINEMA III: Batman (12); 18.30, 21.15. wo. ook 13.30. EUROCINE MA IV: Lethal Weapon II (16); 18.30, 21.15. Taran en de toverketel (al); wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Batman (12); 18.45, 21.15. wo. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): New York Stories (al); 14.30, 18.45, 21.15. Dream Team (al); 18.45, 21.15. ma. di. do. ook 14.30. See no evil, hear no evil (al); 14.30, 19.00, 21.15. Lethal Weapon II (16); 19.00, 21.15. ma. di. do. ook 14.30. Indiana Jones and the Last Crusade (al); 14.15, 18.45, 21.15. Taran en de toverketel (al); wo. 14.45. Platvoet vriendjes (al); za. zo. wo. 14.30. «TRI ANON (Breestraat 31. tel. 123875): Unbearable lightness of being (al); 20.00. wo. ook 14.30. REX (Haar lemmerstraat 52, tel. 071-125414): Show your love (16); 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Bad- straat 30, tel. 01718-74075): Dirty Rotten Scoundrels (al); ma. t/m vr. 20.30. CITY THEATER II Old Grin go (al); ma. t/m vr. 20.30; Taran en de toverketel (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY:Licence to kill (al); wo. 15.45. ma. t/m do. 20.15. A cry in the dark; ma. t/m wo. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Roger Rabbit; wo. 14.00. Lady en de Vagebond; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA: Running on empty (al); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN The lady and the tramp (al); wo. 14.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spul 27, tel. 463500): Batman (12); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Blind fury (12); 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 3: Luck- up (12); 14.00, 18.45, 21.30. BABY LON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 471656): New York stories (al); 14.00, 19.15, 21.30. BABYLON 2: Leed vermaak (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Camilla Claudel (al); 14.00, 17.30, 20.45. CINEAC 1 (Bui tenhof 20, tel. 630637): The dream team (al); 14.00, 18.45, 21.30. CI NEAC 2: See no evil, hearno evil (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: K» (al); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 1 (Carnegle- laan, tel. 456756): Indiana Jones and the last crusade (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 2; Batman (12); 14.00, 18.45, 21.30. METRO- POLE 3: Licence to kill (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Old gringo (12); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. METROPOLE 5: Mystic Pizza (al); 14.00, 18.45, 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Indiana Jones and the laat crusade (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Kickboxer (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Lethal we apon 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Dead calm (12); 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b. tel. 656402): Rain man (al); 19.15, 21.45. STUDIO 2: Marquis (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Dange rous liaisons (al); 19.00, 21-30. HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Eilan den; 19.30. De summer of Aviya; 21.45. Zaal 2: Secret wedding; 19.30, 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. In the wild mountains; ma. Yellow earth; di. Old well; wo. Het rode korenveld; do. KINDERVOORSTELLINGEN CINEAC: Jungle book; wo. 14.00. METROPOLE: Platvoet en zijn vriendjes; wo. 14.00. STUDIO: De postroof; wo. 14.30. Pippi in Taka- Tuka-land; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdellng: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaklng) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En- degaest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdelirg verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdellng: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkllnlek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordzlsksnhuis: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaklng: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdellng: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 8