Europacupdiiel tegen Wakefield een veredeld oefenpartij tj e Saturnus start teleurstellend AZC en De Zijl slaan dubbelslag TENNISTOP SUCCESVOL RDC RIJNSBURG LANGS SCHIEDAM Hockeyers r Leiden delverS onderspit in !sa Breda: 4-0 Nederlagen voor Flair en Lisse in badmintomcompetitie SPORT CcüIóc Gouoant MAANDAG 30 OKTOBER 1989 PAGIN. LEIDEN De Leidse B-top heeft het eerste pouletoernooi in tenniscentrum Enschede suc cesvol afgewerkt. TEAN-speler Mare Nagelker- ken laat zich overschrijven naar Unicum. Het eerste van de vier B-pouletoernooien in tennis centrum Enschede is voor de Leidse B-top suc cesvol verlopen. Kees-Jan Schuilenburg reken de gedecideerd af met Jeroen Heinhuis van eersteklasser Topspinners en plaatste zich als Bl-poulewinnaar voor het Masterstoernooi. Erik Bakker eindigde met drie man bovenaan. De Leimuidenaar plaatst zich niettemin toch voor het slotevenement eind maart. Mare Na- gelkerken reikte in Enschede naar een tweede positie achter Frits van der Heuvel. De LC B- masters finalist komt echter ook in het nieuws door zijn keuze voor niveautennis en zijn daar mee gepaard gaande vertrek bij het Alphense TEAN. Nagelkerken krijgt een plaats in het overgangsklasse A-team van het Leidse Uni cum. Bij de dames kwam Bionda Zonderop tot een gedeelde eerste positie met Hennie Slot boom en een Mastersplaats. Dekker-speelster Nathalie van Lint was in het DEB1 kansloos te gen hoofdklassespeelster Herma Wieling. De pupil van Carel de Bruyn won wel de twee overige partijen. In de B2-afdeling maakten Mark Fleischeuer en Cindy Berkhout met ge mak hun favorietenrol waar. Bij het landelijk jeugdtoernooi in Friesland kwamen Mirjam Siemerink en Bennie de Bruin tot de beste ver richtingen. De Rijnsburgse versloeg in de leef tijdsgroep t/m 16 jaar Rotterdamse Tineke Kra mer om daarna in de tweede ronde met 6-5, 6-4 te verliezen van nationaal jeugdkampioene Lara Bitter. Noordwijker de Bruin klopte de sterker geachte Dennis van Scheppingen, maar vond eveneens zijn Waterloo in de tweede ron de. Angelina Rammers werd finaliste in de ver liezersronde. Witherden klopt Van Zoelen op NK squash LEIDEN Brian Witherden vero verde gisteren de nationale squashti- tel bij de veteranen 35+. De Dekker veteraan klopte in de eindstrijd An- ton-Will van Zoelen uit Noordwijk. Witherden veroverde zijn eerste na tionale squashtitel zonder op noe menswaardige tegenstand te stuiten. De speler van Dekker Warmond was in de finale in drie games duidelijk de meerdere van Noordwijker An- ton-Will van Zoelen, die om de eind strijd te bereiken steeds het maxi mum aantal games op de baan ver toefde De als favoriet aan de titel strijd begonnen Witherden volgt de niet aanwezige Robert-Jan Anjema op. Van Zoelen versloeg onder meer de als derde geplaatste John Hiet- brink na een achterstand van 2-1 in games en 5-0 in punten in de vierde game. In de halve finale 'sloopte' de Noordwijker na een 2-0 achterstand de als finalist getipte John Vos. Bij de dames-veteranen eindigde de als tweede geplaatste LSRC-speelster Jana van Duyn uiteindelijk op de vierde stek. Peter-Paul Scheerder reikte tot een derde plaats bij de jon gens tot en met 20 jaar. De 16-jarige Alphenaar klopte in de kwartfinale de als nummer drie aan het toernooi begonnen Arjan Jansen met 3-0. In de halve finale bleek Pellikaan- speler Karl Möschner met 3-1 te sterk. Scheerder eindigde als derde door Teus van Ee van het Utrechtse Kampong met 3-1 te kloppen. LEIDEN Het eerste tiental van de Rijnsburgse Dam Club heeft het sterke Schiedam op een 12-8 getrakteerd. LDG Leiden moest met dezelfde stand een nederlaag accepteren. RDC Rijnsburg opejide de vierde speelronde in de tweede klasse van de nationale damcompetitie voortvarend. Eric en Cor van Dusseldorp, Ton Noort en Jan Schijf zorgden met overtuigende partijwinst voor een 8-0 voorsprong. Arno Koolloos en Cees van de Bosch remiseerden in voordelige positie, waarna RDC het spoor bijster raakte. Dik van Dijk, Ad Huisman en Rien Cromhoudt slikten een nederlaag. In valler Arie Schoneveld zorgde op bord tien tenslotte weer voor een partijzege en daarmee voor de 12-8 winst. Met dezelfde cijfers kreeg het Leidse LDG klop van het be zoekende Amstelland. Hein van Winkel zorgde op bord 10 voor de eerste zege. Ook Jan Slingerland won zijn partij. Rien Fraanje, Eric van Rheenen, Peter Bronstring en Arend van Beelen kregen de nul achter de naam. De overige partij en eindigden in een gelijke stand. Jan-Derk Hazeleger tweede in i marathon W( DEN HAAG f Leidse atleet Derk Hazelei i uitkomend voor! Q Haagse atletiekvi eniging Hague R<L Runners is zaten» tweede gewordj bij de marathon Etten-Leur. Eerste werd de I De Vocht met tijd van 2.18,53. zelegers tijd 2.19,49. -trw FOREHOLTE SIMPEL NAAR TWEEDE RONDE VOORHOUT De wens van Kecskeméthy, na af loop van de Europacu preturn tegen Wakefield Metros, viel te begrijpen. ,,Ik hoop in de volgende ronde op een Oosteuro pees team, want wat moeten wij nu nog van bijvoorbeeld de Fransen leren", vroeg de coach van Foreholte, die van de Engelsen geen steek wijzer was geworden, zich terecht af. Immers, na de alleszeggende 12- 15 zege op het Britse eiland stond niet de vraag of Foreholte wel de tweede ronde zou be reiken centraal, maar eerder met welke cijfers Wakefield afgedroogd zou worden. Het werd zelfs voor de B-keus van Kecskeméthy een vere deld oefenpartijtje met 23-8 als einduitslag. Kecskeméthy gaf toe dat dit handbal weinig voorstelde. Zoals hij ook zijn vraagte kens zette bij het Nederland se handbal in het algemeen. De ex-Tsjech, die zijn tacti sche praatje liet voor wat het was, zei onder meer: „Het is toch belachelijk dat Forehol te met Collart erbij opeens tot de Nederlandse top behoort. Dat toont wel aan dat die top tien jaar lang heeft stilge staan". Hij vroeg zich dan ook in alle gemoede af wat zijn collega's het laatste de cennium hebben uitgevoerd. Al vond Kecskeméthy wel dat zijn uitlating in verband gezien moest worden met datgene wat de Nederlandse heren tot op dit moment lie ten zien. „Voorlopig speelt het nationale damesteam heel wat hoger dan de heren. De dames kwamen vorige week in het Holland-toernooi immers tegen de wereldtop uit, terwijl ik voorspel dat de heren het tijdens de komen- De weer in genade aangenomen Marianne Bult nam Roreholte tegen Wakefield op sleeptouw. Ook nu zou de routinier vlak voor tijd haar ploeg weer in de steek laten. foto: henk snaterse de WK-strijd niet redden te gen Polen en Finland", wen ste hij zijn eerdere uitlating te relativeren. Eenmaal weer terug bij Fore holte schroomde Kecskemét hy dan ook niet om te voor spellen dat zijn dames in de eredivisie bij de eerste drie zullen eindigen. Voorlopig heeft hij als winnende coach, na overwinningen op PSV, Hellas en Swift Arnhem, het gelijk aan zijn zijde. De te genstand die hij in de natio nale competitie lijkt te moeten ontberen, zoekt hij daarom in de Europacup duels. Al zijn Kecskeméthy en Foreholte daar nog niet veel wijzer van geworden, omdat Wakefield in het to taal niet kon imponeren. De weer in genade aangeno men Marianne Bult zette Fo reholte vanaf het begin op het juiste spoor. Zelfs speel sters uit het tweede, waar Kecskeméthy een beroep op deed, hadden nauwelijk tot geen moeite om het tempo van de wedstrijd bij te benen. Dankzij Brenda Dobek ble ven de Engelsen in aanvang nog even bij, maar toen ook zij met een aantal foute pas ses in de misère ging delen was het pleit gauw beslecht. Via een 14-6 ruststand werd het uiteindelijk 23-8, waarbij Elly van Leeuwen (zeven) en Marianne Bult (acht) het me rendeel van de treffers voor hun rekening namen. Bult maakte het slot van wedstrijd overigens niet meer mef. Met een applaus maakte zij haar ongenoegen kenbaar over het feit dat zij bestraft werd met een gele kaart. Een rode was het logi sche vervolg van de Oost- duitse scheidsrechter. Conse quenties heeft dat niet voor de volgende ronde. Mocht het inderdaad een Oosteuro- pese tegenstander worden dan kan zij in ieder geval meespelen. Iets dat in het ge val van Mirjam Collart en Nicole Donners nog maar af gewacht moet worden, omdat zij te laat werden overge schreven van V&L naar Fo reholte. PETER VAN DER HULST DAMES HVS WEL SUCCESVOL LEIDEN De heren van het Leidse Saturnus luis terden de opening van het nieuwe zaalhandbalsei zoen niet feestelijk met een zege op. Tachos 2 bleek in Waalwijk nog iets te sterk voor de pro movendus in de tweede divisie, 17-16. Het Stomp- wijkse HVS, eveneens net gepromoveerd naar de tweede divisie, deed het beter. De dames van trai ner/coach Tjits de Groot waren in hun seizoensou verture de meerdere van Snel wiek, 11-9. Een divi sie lager stond de stre^k- derby Foreholte 2 tegen Ólympia op het program ma. De beide teams ver deelden de punten zuster lijk, 10-10. HVV versloeg DWS 2 overtuigend met 11-5. De hernieuwde kennismaking met de tweede divisie is de heren van Saturnus niet zo goed bevallen als vooraf was gehoopt. Al in de eerste de beste aanval van de wedstrijd wist Tachos een voorsprong te verkrijgen, die ze de gehele wedstrijd niet meer af zouden staan. Het grote verschil tus sen de beide ploegen lag vol gens aanvoerder Willem van Leeuwen met name in de mate van agressiviteit. Waar Tachos iedere fout in de Leidse verde diging genadeloos afstrafte, daar liet Saturnus nog wel eens de fouten van de mannen uit de meubelstad onbestraft. Alleen André van Leeuwen toonde in de eerste helft aan een echte scherpschutter te zijn. De rust ging in met een 10-7 voorsprong voor Tachos. In de tweede helft boden de Leidenaren wat meer tegen stand en tien minuten voor tijd was de achterstand weer tot één punt teruggebracht. Het lukte de mannen van trai ner/coach Van Gurp echter niet eenmaal om langszij te komen, waardoor Tachos bei de punten in eigen bezit kon houden, 17-16. In een goedgevulde sporthal De Fluit kende HVS een bete re start van het seizoen. In een bij tijd en wijle leuke wedstrijd keken de Stompwijkse vrou wen alleen bij 0-1 tegen een achterstand aan. Vooral de verdediging functioneerde zeer goed. In aanvallend op zicht permiteerde HVS zich wel enige slordigheden, waar door het Rotterdamse Snel- wiek toch aardig in de buurt kon blijven. Bij de rust had HVS een 5-3 voorsprong en vijf minuten voor tijd leek de zege al bin nen, 11-7. Het slotoffensief van Snelwiek werd te laat ingezet en verder dan 11-9 konden de Rotterdamsen niet komen. Bij HVS was een opvallende rol weggelegd voor de jongste Van der Bosch-telg, Irma. Met enkele 'granaatachtige' scho ten uit de linkerarm had zij een ruim aandeel in de score. De wedstrijd tussen Foreholte 2 en Olympia werd geken merkt door een raar scorever loop. Al binnen enkele minu ten hadden de Wassenaarse vrouwen een 0-3 voorsprong bereikt en leek het een eenzij dig duel te worden. Foreholte bleek echter taai en had de score bij de rust omgebogen naar 5-3. Dat Olympia zich daar niet bij wilde neerleggen, werd in het begin van de tweede helft aangetoond. De vrouwen van trainster/coach Wil Geurts schoten weer zeer sterk uit de startblokken en verkregen een 5-7 voorsprong. Lange tijd wist Olympia de voordelige marge van twee punten vast te houden. Twee minuten voor tijd liet Monique van Deelen echter de 10-10 aantekenen. Opmerkelijk de tail was het feit dat Foreholte maar liefst zes strafworpen on benut liet. HVV had lange tijd moeite met het harde DWS 2. Tot aan de dertiende minuut wisten beide ploegen niet te scoren. Bij rust leidde HVV met 2-4. In het tweede bedrijf bleven de ploegen nog enige tijd in el- kaars buurt. Bij een 4-5 stand kon de sterkste speelster bij DWS met een rode kaart de kleedlokatie opzoeken en daarmee was de angel uit de ploeg. Tamelijk eenvoudig stormde HVV vervolgens naar een 5-11 overwinning. LEIDEN AZC/Tarvo en De Zijl/LGB behaal den in het eerste dubbel- weekeinde van de compe titie elk vier punten. AZC wees zaterdag in Hilver sum de nummer drie van de afgelopen competitie, De Robben, terug met 12- 14. Gisteren moest Het Ravijn ruim het onderspit delven, 24-6. Het Ravijn werd overigens zaterdag al gedecideerd door De Zijl verslagen, 8-15. Ook bleek De Zijl te sterk voor plaatsgenoot LZ 1886. De stadsderby kende een 12-9 eindscore. LZ had trou wens helemaal een slechte competitiestart want za terdag werd ook al, met 12-14, verloren van Bran denburg. De ervarenheid van AZC gaf de doorslag tegen de jonge De Robben-formatie. De Hilver- sumse ploeg speelde zeker geen slechte partij, wat onder andere blijkt uit de honderd- procentscore in overtalsitua- ties. Toch zat het menigmaal verdedigend niet goed bij de Hilversummers. AZC-spelers als Noordegraaf en Pielstroom profiteerden hiervan. In de tweede periode kregen De Robben een strafworp te nemen, die vol op het gezicht van keeper Eric Biebo werd gegooid. De inzet gestopt, dat wel, maar Biebo moest enigs zins aangeslagen worden ver vangen door de jeugdige Wim Vermeulen. De invaller-doel- verdediger startte wijfelend, maar herstelde zich snel. Veel eenvoudiger klaarde AZC de klus gisteren tegen het Nijverdalse Het Ravijn. De Alphense formatie speelde gretig en liep snel uit naar een 7-0 voorsprong. Daar AZC weinig tegenstand ondervond, liet Geurtsen ook zijn jeugd spelers aantreden. Met name Pascal Bontje deed positief van zich spreken. Uiteindelijk werd Ewoud van Winsen top scorer met 7 doelpunten. Tussenstanden De Robben - AZC: 3-4, 7-9, 10-12, 12-14. Doelpuntenmakers AZC: Van der Leeden 4, Janssen 3, Piel stroom 3, Noordegraaf 3, Van Winssen 1, Verboom 1. Ook De Zijl/LGB kende een goede competitiestart. De Kooiclub realiseerde de groot ste uitslag sinds jaren tegen Het Ravijn. Marc van Belkum, vorige week nog ziek, eiste het grootst deel van de doelpun- tenreeks voor zich op. Toch was coach Albert Spijker niet geheel tevreden over het spel van zijn ploeg. „De Zijl maakte te korte aanvallen en liet de tegenstander teveel in zijn spel komen". Dat laatste was ook de grote fout tegen stadgenoot LZ 1886. Door het langzame spel kwam LZ zelfs op voorsprong in de eerste periode (1-2). De Zijl liet zich teveel verleiden tot het schieten van afstand, hetgeen vaak mislukte. Daarbij keepte Jan Teske een prima partij. In de tweede periode kwam De Zijl op voorsprong door een benutte strafworp van Mare van Belkum. Even leek het erop dat De Zijl in de derde periode de wedstrijd geheel naar zijn hand zou gaan zetten. Er werd in een hogere ver snelling gespeeld en dit zorgde voor enkele snelle breaks waaruit Marco Kerkvliet een keer goed scoorde. De ver dienste van LZ was, dat het toch weer kon terugkomen tot 8-7. Uiteindelijk bepaalden de individuele kwaliteiten van de De Zijl-ploeg de veilige, doch bescheiden eindstand op 12-9. De stadsderby tegen De Zijl le verde niet de enige verlies- punten voor LZ op. Zaterdaga- Alex Verhoog (De Zijl/LGB) zoekt naar een opening. LZ- speler René van de Zeeuw (5) tracht dat te beletten. foto: andré van haasteren vond werd al verloren van Brandenburg. Volgens aan voe der Wilco van de Zeeuw lag de oorzaak van de nederlaag in het feit dat in overtalsituaties slecht gespeeld werd. Ook de snelle breaks van Branden burg werden LZ fataal. Het werd 12-14. Tussenstanden De Zijl/LGB - LZ 1886: 1-2, 4-3, 7-5, 12-9. Doelpuntenmakers De Zijl: Marco van Belkum 5, Belt 2, Alex van Belkum 2, Heijden 1, Redegeld 1, Kerkvliet 1. Doel puntenmakers LZ: Wilco van de Zeeuw 2, Van Hees 2, Muusse 2, Michel van de Zeeuw 1, Willemse 1. |P' LEIDEN De heren vj Leiden liepen gistermi dag in Breda tegen e< forse 4-0 nederlaag op. I overige mannelijke ho keyers in de regio dedt het beter. Roomburg pa te een punt tegen Rosm len. De volle winst was voor Alecto, Forescate i Noordwijk. De individuele klasse van Bi da gaf de doorslag in het di tegen Leiden. Een 4-0 nede laag was daarvan het gevo Nadat Harm Bolhuis in eers instantie nog blijk van gaf d de Leidenaars in de voorhoef een gebrek aan stootkrac hebben, scoorde Breda uit e< strafcorner de eerste treff< Met een schitterende tip- werd de ruststand op 2-0 b paald. Kort na rust werd marge tot vier tegendoelpui ten vergroot. Alecto kende weinig moei met Rapidity. Ludo Menn tekende uit een strafcorni voor de 0-1, waarna Erik Br bander een strafbal Eri van der Burg was op onregl mentaire wijze gestopt tweede treffer produceerd Eveneens uit een strafbal dee Rapidity nog iets terug, alv( rens jeugdspeler Jeroen Qui gebeur voor de 1-3 eindstan zorgde. De dames van Alec beëindigden het duel zoals h begonnen was, 0-0. Daarmi mochten zij zich gelukkig pri zen, omdat Rood Wit sterk® opereerde. De defensie va— Alecto hield echter het hooft koel. De heren van Forescate zege' vierden simpel over Cartou che. Bernhard Thieme scoordL. 0-1. Uit één van de twaaË strafcorners zorgde Wille" Jan Meijer vervolgens voor dj tweede treffer. Met de refl bound van Nol van der SteeH meegerekend (0-3) haalden dL gasten derhalve een zeer laai rendement uit de corners. Erik Cornelisse en Patrick MeliT redden voor Forescate noj tweemaal op de lijn. De darned van Forescate kregen Omjj moord op bezoek.In de eerstu helft was Forescate sterker Marije Wiegaart bezegelde diP met een doelpunt in de twinP tigste minuut. In de tweedii helft zakte Forescate in. Hoeh wel Ommoord kansen zaL kreeg, bleef de stand 1-0. Roomburg speelde gelijk ter gen Rosmalen: 2-2. In de eerf' ste helft acteerde Roomburg slecht. De motivatie was ef£ niet, omdat de heren er ken? nelijk geen zin in hadden oro{ op een nat veld te spelen. Ros*1 malen profiteerde en kwanp met 2-0 voor. In de tweede helft was Roomburg duidelijk superieur. Rutger van Schaik? scoorde, nadat de bal vanuit) een lange corner in de cirkefc was gebracht. Het tweed# doelpunt kwam van de stickP van Alfons Woudstra, die ook' uit een corner raak wist t# schieten. De dames van Room-/ burg versloegen in een uit-p wedstrijd Noordwijk met 1-2) In de eerste helft kwam- Roomburg op voorsprong dooi* een strafcorner van Vere Kui-j pers. Na een prachtige actie- maakte Manon van Ette 2-0. Noordwijk kreeg in de tweede- helft twee strafcorners mee.i De eerste wist Marjan Gnurrip' te benutten, de tweede miste: ze. De heren van Noordwijk wis-J ten wel te winnen. Zij versloe gen Kraaien met 3-2. Door doelpunten van Van Veen en! Holten kwamen de kustbewo-i nersin de eerste helft voor tei staan. Na rust kwam Kraaieni terug en stonden beide ploe-i gen lange tijd gelijk. Een doel punt van Holten uit een cor ner in de laatste minuut be zorgde Noordwijk uiteindelijk de overwinning. LEIDEN De hoogstspelende vertegenwoordigers uit de re gio Leiden in de landelijke badmintoncompetitie, Flair en Lisse, leden beiden een 8-3 ne derlaag. In de tweede klasse was er winst voor zowel Vliet- wijk als BC Leiden, terwijl Merenwiek in de derde klasse de Leidse eer hoog hield. Het Alphense Flair heeft het de koploper in de eerste klasse A, Jonkers Garuda, niet moei lijk kunnen maken. Mike Wie ten zegevierde in twee games en voegde daar winst in de mixed met Karin van Pel aan toe. Fred Hofman zorgde in drie games voor het derde winstpunt. In dezelfde afde ling draagt Lisse de rode lan taarn na de eveneens 8-3 ne derlaag tegen het tot dan toe onderaan staande Zijderveld 3. Jacqueline van Ravensberg won in twee simpele games de enige single. Dennis Versteegh bleef overeind in de dubbel spelen met Peter Veltenaar en Hellen Broersen. In de tweede klasse overtuigde Vlietwijk, met invaller Rick Pielaat van het tweede team, door de 7-1 overwinning op Victor SIO 3. De met BC Delft gedeelde koppositie blijft daar mee gehandhaafd. BC Leiden speelde zich met de 6-2 zege op Metro uit de gevarenzone. Ook het Leidse Merenwiek gaat in de derde klasse nog fier op kop. De winst tegen PIP uit Berkel Rodenrijs kwam echter uiterst moeizaam tot stand. De herensingles en het dubbelspel werden in drie games win nend afgewerkt, alle dames partijen gingen verloren. Door de gemengde dubbels in twee games in eigen voordeel te be slissen, kwam de 5-3 eindstand op het scorebord. De reserves van Vlietwijk, uit komend in de vierde klasse, bleken door het uitvallen van Pielaat niet verzwakt getuige de 7-1 overwinning in de vier de klasse op mede-koploper Flair 4. Slechts het damesdub- bel^ ging verloren. Veglo uit Leiderdorp ging met 3-5 ten onder tegen de reserves van de BC Leiden. Eenzelfde eind stand werd door Shuttle '74 uit Ter Aar bereikt. De winst voor Cees-Jan van Vliet in het HE was met het delen van de zeges in de dubbelspelen te weinig voor de eindzege. Spot vogels uit Leiderdorp had na twee heren- en een damessin gle een 3-0 voorsprong, die na een 3-3 tussenstand door de opgave van twee dubbelspelen door Nieuw-Vennep tot een 5- 3 overwinning zal leiden.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18