Quick Boys speelt met FC Lisse: 5-1 Koplopers in de fout Rijnsburgse Boys maakt ernst met titelaspiraties Noordwijk speelt zoals het een koploper betaamt LEIDEN PAKT EEN DUUR PUNT iNA SPORT Qeidóe-Oowiant MAANDAG 30 OKTOBEK 1989 PAGINA 15 Katwijk deelt bij Marken LEIDEN Katwijk kwam dit weekeinde tegen het bepaald niet sterke Marken niet verder dan een 1-1 puntendeling. Trai ner Arie Lagendijk is echter tevreden met één punt per uitwed strijd, dus er viel wederom geen wanklank in het Katwijkse kamp. De eerste helft gaven beide teams elkaar geen duimbreed toe en vielen er over en weer weinig kansen te noteren. Eén van de weinige mogelijkheden voor Marken werd optimaal benut door Arnold Teerhuis, die doelman Teun van Duyvenbode passeerde en 1-0 aantekende. Na rust zetten de gasten een paar tandjes bij. Dat leverde een veldoverwicht op en kansen voor onder andere uitblinker Leon Meijs en Henry Pouw. In de vijftiende minuut werd Kees van Duyvenbode gewisseld voor Jaap Guyt. Het eerste balcontact van de rechtsbuiten leverde prompt de verdiende gelijkmaker op. Na deze treffer hadden invaller Guyt en Leon Meijs weder om enkele goede kansen. De beste was echter voor Piet van Duijn, die zijn knal tegen de paal uiteen zag spatten. Het bleef dus bij een 1-1 puntendeling. Goed weekeinde RCL en Voorschoten LEIDEN Derdeklassers RCL en Voorschoten boerden afgelopen weekeinde goed. De mannen van trainer Theo de Waard pakten twee punten te gen DVO '32 (3-2) en de pro movendus veroverde één punt tegen Lyra (1-1). RCL - DVO '32 3-2 (2-0) „We hebben een ploeg die uit stekend kansen creëert, kan sen matig benut, maar die een kampioen is in het weggeven van kansen", aldus trainer Theo de Waard. Vooral dat laatste aspect leverde zijn team onnodig twee tegengoals op. Voor rust was er geen vuiltje aan de lucht en doelpuntten Marcel Brasker en Cisken Ca pri. Na de thee kwamen de gasten terug tot 2-1, maar scoorde Marcel van der Bloni de belangrijke derde goal. Lyra - Voorschoten 1-1 ((H)) Een slechte wedstrijd waarin de puntenwinst voor de man nen van oefenmeester Leo Holl het belangrijkst was. Na een bloedeloze eerste helft, kwam de thuisploeg na rust snel op voorsprong. Een diep tepass van Hein de Graaff op Kees Hulsebos bepaalde de eindstand op 1-1. Een knal op de lat van Ruud Boenderma ker was het derde hoogtepunt van de match. Zege levert ARC vierde stek op LEIQEN Eersteklasser ARC schoof dit weekeinde zowel Roda Boys als Spakenburg yoorbij. De eerste ploeg werd op het veld met 4-2 ingepakt, het tweede team werd op de ranglijst ge passeerd, waar de Alphenaars nu de vierde stek bezetten. „Het heeft de ploeg in het verleden ontbroken aan zelfvertrouwen. Dat is nu verleden tijd. Daarbij komt dat iedereen tactisch ster ker is geworden", legt oefenmeester Bert Jansen het succes van „zijn" ARC uit. „Ik zeg niet dat we die positie vast zullen hou den, maar we zijn goed op dreef de laatste tijd, dus wie weet", vertelde de coach. In het duel tegen Roda Boys kreeg het team uit Alphen in de eerste helft welgeteld vier kansen, waarvan er drie in het net ploften. Frank Bloemheuvel, Jacques Key en Rene Lammers tekenden het trio goals aan. Na de pauze daalde het niveau en werd er een stuk minder ge bald. De Boys produceerden de eerste tegentreffer en hierna kreeg de thuisploeg het even moeilijk. In die periode maakte Key 4-1 en zakten de gasten weg. Vijftien minuten voor tijd scoorde Karei Bauman de tweede treffer voor de gasten. De zege kwam echter nooit in gevaar. Dames Ter Leede boeken ruime winst LEIDEN De dames van Ter Leede boekten in de interre gionale klasse zaterdag een ruime 4-1 zege op Vlissingen. Door doelpunten van Nathalie Geeris, Marion van der Ploeg en een eigen treffer van een Vlissingen-verdedigster was de stand bij rust al 3-0. Vlissin gen dat in de eerste helft nau welijks over de middenlijn was gekomen, deed na de thee nog iets terug. Ter Leede ge loofde het op dat moment wel. Desondanks vond Geeris nog maals het net. Valken '68 kwam er ook te gen Stedoco niet aan te pas. Marjan Bogert zorgde er nog wel voor dat er met 1-0 gerust werd, maar een onterechte pe nalty betekende de ommekeer in de wedstrijd. In dezelfde minuut scoorde Stedoco zelfs ten tweede male. Mqrlies van Egmond bracht, eveneens van af elf meter, beide ploegen nog in evenwicht, maar na de der de treffer van de gastploeg moest Valken '68 definitief het hoofd buigen, 2-3. Iduna verloor op zondag niet onverwacht van KFC '71. Ten opzichte van vorig jaar verbe terde de ploeg zich wel. Werd het toen 9-1 voor de thuis ploeg, ditmaal bleef de schade voor Iduna beperkt tot 4-1. Marga van Kins scoorde de enige Iduna-treffer. KATWIJK De toch met enige zorg tegemoet geziene wedstrijd tegen FC Lisse werd door een oppermachtig Quick Boys met 5-1 gewonnen. De Katwijkers maakten een uitermate gemotiveerde en scherpe indruk tegen FC Lisse, dat een totale off-day had en in feite zijn handen dicht mocht knij pen met de hoogte de sco- Het was duidelijk, dat Quick Boys voor eigen publiek iets had recht te zetten na de 3-0 nederlaag tegen Noordwijk. De volgelingen van Melbi Ra- boen troffen in FC Lisse een gewillig slachtoffer voor de ongelooflijke dadendrang, die er binnen de Katwijkse elf leefde. Het begin van de wed strijd was er dan ook naar. Al na één minuut schopte Martin van der Plas het tactische plaatje van de Lissese oefen meester Wim Eilander volle dig in duigen door na een ver re uittrap van Tom van der Niet en een slippertje van René Warmerdam alleen voor Paul Veenboer het hoofd koel te houden: 1-0. „Het was de bedoeling om zo lang mogelijk de nul vast te houden", ver klaarde Eilander zijn opzet. „Ik hoopte dat er bij Quick Boys irritatie en twijfel zou binnensluipen als het lang ge lijk bleef, maar die vroege treffer verknalde dat alles". FC Lisse was overrompeld door de snelle achterstand en leek geïmponeerd door de am biance. Werkelijk geen enkele speler benaderde zijn normale niveau en vrijwel alle duels werden gewonnen door de fy siek sterkere Katwijkers. Het uitgebalanceerde middenveld van de thuisclub met een stu wende Floor van Duyn (aan wie Gerard van Rooyen was opgeofferd), een uitstekende corrector in de persoon van Dennis Jan Mieras en een nut tige Jaap van Duyn, lag aan de basis van het sterke Katwijkse spel. Gert Aandewiel speelde als hangende rechtsbuiten ge durfd en had eindelijk weer die lichtvoetige acties, waar hij in het verleden furore mee maakte. Door de hamstring blessure van Marco Dijkhuizen („Dit was een wedstrijd voor mij geweest. Deze tactiek past mij als gegoten") vormden Fred Kanbier en Marco van der Plas de twee man sterke aanval. Kanbier stond zijn plaats echter al na 25 minuten af aan de ongelukkig acteren de Theo van Rijn, omdat hij bij een poging tot het blokkeren van een schot verkeerd te rechtkwam. Prettige bijkom stigheid was echter, dat Martin van der Plas de bal uit die kluts voor zijn linkerbeen kreeg en met een droge schui ver 2-0 aantekende. In de bij vlagen veel te pittige wedstrijd (scheidsrechter Sprong deelde boekingen uit aan Kees Haasnoot, Rob Ver meulen, Johan Jonker, René Warmerdam en Edward van Putten) moest Jan Broekhui zen al na 15 minuten dizzy naar de kant (vervanger John Vermeulen), terwijl doelman Tom van der Niet na een ogenschijnlijk onschuldige bot sing met Gerard van Rooyen een hersenschudding opliep en vervangen moest worden door Aart van Duyvenbode. Hoewel Quick Boys veel te sterk was voor FC Lisse, ver zuimde het vaker te scoren en kreeg daar in de 53e minuut de rekening voor gepresen teerd toen Gerard van Rooyen een vrije trap van René War merdam doeltreffend verleng de. Precies twee minuten mocht FC Lisse zich nog enigszins kansrijk wanen voordat Floor van Duyn de marge weer op twee bracht: 3- 1. Vanaf dat moment werd FC Lisse (Eilander: „Het leken wel pupillen, maar petje af voor Quick Boys") vernederd door Quick Boys, dat alle rem men losgooide en keer op keer de Lisser-defensie te kijk zet te. Uitblinker Mart van der Plas zorgde in de 73e minuut op schitterende wijze voor 4-1 na knap voorbereidend werk van Floor van Duyn. „Drie keer raak. Toch een beetje dat torinstinct, hè. Ik sta nu in de spits en dat bevalt mij wel", al dus Mart van der Plas. Johan Jonker mocht het vijf tal Katwijkse treffers volschie ten na een vrije trap van Jaap van Duyn. FC Lisse mocht de thuisclub heel dankbaar zijn, dat het bij 5-1 bleef. Melbi Ra- boen zag het geheel tevreden aan, roemde de organisatie binnen de ploeg en zal ook ge constateerd hebben, dat zijn formatie zo spelend nauwelijks zijn gelijke kent in de eerste klasse. JELLE RAAP Scoreverloop: 1. Mart van der Plas 1- 0, 25. Mart van der Plas 2-0, 53. Ge rard van Rooyen 2-1, 55. Floor van Duyn 3-1, 76 Mart van der Plas 4-1, 88. Johan Jonker 5-1. Quick Boys: Van der Niet (Van Duy venbode); Haasnoot, Jonker, Hooger- vorst, H. van der Plas; Aandewiel, J. van Duyn Mieras. F. van Duyn; M. van der Plas, Kanbier (Van Rijn). FC Lisse Veenboer; A. Vermeulen (Van der Salm), Van der Putten, R. Vermeulen. Warmerdam; Bouckaert, Van der Zwel, Broekhuizen (J Ver meulen). Van Rooyen; Ens, Katten- berg. WERKENDAM Adel verplicht. Noordwijk vond dat ook, toog naar Wer kendam en speelde een voudig rode lantaarndra ger Kozakken Boys van de mat. De koploper in de eerste klasse B kan door deze zege de eerste perio- detitel bijna niet meer ontgaan. Marken heeft John Eelman kan er niet heet of koud van worden. „Periodetitels zeggen mij niets", aldus de stoïcijnse oefenmeester. Ofschoon de Noordwijkers een degelijke, goede wedstrijd speelden, was trainer John Eelman toch weer niet hele maal tevreden. „Dat ben ik niet zo snel, nee. Pas als we na de laatste wedstrijd van dit seizoen nog bovenaan staan. Niet eerder". De Haarlemse oefenmeester vond dat Noord wijk ondanks de gemakkelijke overwinning nog niet voldoen de scherp was. Dat uitte zich volgens hem vooral in de eer ste vijftien minilten van de wedstrijd en bij de vrije trap pen. Dat eerste kwartier was inder daad de enige fase in de wed strijd waarin Kozakken Boys wat tegenstand bood. Het le verde de thuisclub zelfs een doelrijpe kans op. De enige. En ook wat betreft het tweede kritiekpunt had Eelman gelijk. Noordwijk kreeg meerdere vrije trappen op alleszins rede lijke afstand van het doel te nemen, maar rendement daar van bleef volledig uit. „Dat be doel ik nou met scherpte: di rect zien wie er vrij staat en snel zo'n vrije bal nemen. Dat heb ik vanmiddag niet ge zien", aldus de trainer die ver volgens wel wilde erkennen dat als je wilt, je altijd wel on volkomenheden bij een elftal kunt ontdekken. „Dat krijg je als je met 3-0 wint, dan ga je over dat soort zaken klagen. Maar volgende week beginnen we gewoon weer met 0-0 en dan kan het wel eens belang rijk zijn dat je ook van vrije trappen profiteert". Tegen het zwakke Kozakken Boys kon Noordwijk zich deze kleine omissie wel veroorlo ven. De Werkendammers toonden aan niet voor niets onderaan de ranglijst te bivak keren. En dat terwiil de ploeg zich normaal gesproken mengt in de strijd om de bovenste plaatsen. Eelman, die toen het seizoen nog moest beginnen Kozakken Boys zelfs als één van de kanshebbers voor de ti tel bestempelde, vond het wel iswaar teleurstellend wat zijn tegenstander van zaterdag had laten zien, maar geloofde dat het nog wel goed zou komen. „Die ploeg moet tot het besef komen dat het niet meer bij de toppers behoort, maar momen teel puur degradatievoetbal speelt. Als dat besef er een maal is, denk ik dat ze wel puntjes kunnen gaan verga ren". Wel, het zal nu niet al te moeilijk meer zijn voor de Werkendammers om tot dat besef te komen. Een blik op de ranglijst legt de waarheid zon der pardon bloot: twee punten uit acht wedstrijden; dat is voorwaar wel eens anders ge weest met de Brabanders. Diezelfde blik op de ranglijst leert trouwens dat het met Noordwijk uitstekend gaat. De ploeg is in vorm en toonde zich zaterdag vooral technisch de veel betere ploeg. De com plete voorhoede gaf wat dat betreft zijn visitekaartje af. Het was daarom niet vreemd dat de spitsen alledrie hun goaltje meepikten. Geert Jan Bakker was het eerst succes vol. Na ruim een half uur spe len scoorde hij op aangeven van Peter Ruigrok van dicht bij. Vier minuten later stond dezelfde Bakker aan de basis van Noordwijks tweede tref fer, die op naam kwam van linkerspits Fred Luesken. Na rust scoorde Leonard van Utrecht het mooiste doelpunt van de wedstrijd. In het straf schopgebied ontving hij een lange, hoge bal en daar wist de rechterspits wel raad mee. Van Utrecht wipte het speel tuig een keer op, waarmee hij tegelijkertijd zijn tegenstander uitspeelde, en schoot vervol gens de bal onhoudbaar langs de Kozakken Boys-goalie. Van Utrecht voor wie vorige week AZ-trainer Hans van Doorneveld op de tribune zat, terwijl zaterdag diens Excel- sior-collega Joop van Daele tussen de toeschouwers gesig naleerd werd maakte zijn uitverkiezing tot amateurin ternational daarmee wederom waar. Hij speelde zaterdag een puike partij in een elftal dat in zijn geheel een dikke voldoen de verdiende. PAUL DE VLIEGER Scoreverloop: 34. Geert Jan Bakker 0-1, 39. Fred Luesken 0-2, 61. Leo nard van Utrecht 0-3. Noordwijk: Dortmundt, Nulkes, Van Berkel, Van Hensbergen, Wendt, Smits, Ruigrok, Ort, Luesken, Van Utrecht, Bakker (Gerlof). SPAKENBURG Waar vorig jaar de ellende be gon, was zaterdag plaats ingeruimd voor victorie. Juist de uitbeurt met Spa kenburg werd door Rijns burgse Boys aangegrepen om voor de eerste keer dit seizoen duidelijk te ma ken dat het ernst is met de kampioensaspiraties. De ploeg die zich vorig jaar slechts op papier als koploper presenteerde in Spakenburg (de toen geleden terechte ne derlaag luidde de Rijnburgse teloorgang als titelkandidaat in), stond er zaterdag voor het eerst in deze voetbaljaargang wel negentig minuten lang. Het resultaat was er naar: via een 1-3 overwinning werd de volle winst veroverd. Een Bol lenstreek-zege in Spakenburg, die overigens past in een nog jonge traditie. Viermaal nu al ontvingen Spakenburg en dorpsgenoot IJsselmeervogels 'Leidse' ploegen; viermaal ook ging de volle winst naar de be zoekers. Na enig aandringen kon ook Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver zich op sportpark De Westmaat vinden in de kwali ficatie 'beste wedstrijd tot nu toe'. „Zowel in de eerste, als in de tweede helft heeft de ploeg hier een voldoende behaald. Dat was dit seizoen nog niet eerder het geval", liet Kurver weten dat het allemaal nog veel beter kan. Om vervolgens opponent Spakenburg als hoofdschuldige aan te wijzen voor het wat hem betreft te genvallende niveau. „Voor een echt goede wedstrijd heb je twee ploegen nodig die willen voetballen. Nou, het was na vijf minuten al duidelijk dat Spakenburg vandaag niet wil de". En dat was hem zwaar te gengevallen: „Zo'n opstelling verwacht je van een degrada tiekandidaat. Niet van een elf tal dat de tweede ronde van de betaalde KNVB bekerstrijd heeft gehaald en in de compe titie meedoet voor de hoogste plaatsen". Hoewel Rijnsburgse Boys za terdag hoe dan ook een maatje te groot was voor Spakenburg, kende de geelzwarte elf wel degelijk moeilijke momenten. Nadat een misverstand tussen de jeugdige rechtsachter Jacco van Delft en doelman Jan Blankespoor Ernst Kraak in de gelegenheid had gesteld 1-0 te laten aantekenen, waren topscorer Melrik Beukers en Wim van Empelen immers beiden dichtbij een tweede Spakenburgse goal. Het waren ook die mogelijkheden waarop trainer Henk Hofstee na af loop doelde, toen hij stelde dat er voor zijn formatie meer had ingezeten dan een nederlaag. Maar ook Hofstee wenste er toch niet omheen te gaan dat niet Spakenburg, maar Rijns burgse Boys het best voetbal lende elftal was geweest. Een ploeg die Ron Carli tot absolu te uitblinker zag uitgroeien, hoewel de linkerspits met name in de tweede helft veel te weinig werd aangespeeld. Het was ook Carli die twee treffers op zijn naam bracht. Voor de pauze door een vrije trap via de muur tot gelijkma ker te promoveren, vlak voor tijd door voorbereidend door- kopwerk van Martin de Louw op waarde te schatten. De niet onbelangrijke tweede treffer was een kwartier daarvoor tot stand gekomen en kwam op naam van Wim Hooymans. De balgoochelaar profiteerde met een volley van matig wegwer ken van de Spakenburgse in valler-doelman Gert Fidder. Met Carli tekenden zaterdag overigens ook Huug Aande wiel en Fred Arroyo op de Westmaat voor een hoofdrol. Organisator Arroyo, terug van lang geblesseerd geweest, bracht de zo broodnodige rust, terwijl de dit seizoen enige tijd met zijn gezondheid kampende Aandewiel in Spakenburg be wees weer wat fitter te zijn ge worden. Wat dat betreft was het ook niet echt verbazend dat Rijnsburgse Boys zaterdag tot de beste seizoensprestatie kwam. Het is immers al jaren lang bekend hoe belangrijk de inbreng van een fitte Aande wiel voor de Rijnsburgers kan Z'Jn GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 20. Kraak 1-0; 39. Carli 1-1; 71. Hooymans 1-2; 85. Carli 1-3. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Van Delft (De Kroon), Aandewiel, Bo- daan, Heemskerk. De Louw, Arroy, Hooymans, Zwaan, Oosterlee (Drie bergen), Carli. Arjan Wilting (9) nam in het duel tegen DSVP de eerste treffer voor zijn rekening. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN LEIDEN Tweedeklas ser Leiden pakte dit weekeinde een duur punt tegen lijstaanvoerder DSVP (2-2). En er had zelfs meer in gezeten, want vijf minuten voor tijd stond de 2-1 nog op het scorebord. Arjan Wilting bracht de Mors- ploeg na een klein half uur op voorsprong. Hij profiteerde goed toen de DSVP-goalie een knal van Rob Bink los liet. Een foutje in de defensie, voor het eerst weer geleid door Rik Bink, leverde de 1-1 op. Na de thee scoorde de sterk spelende Mare Duindam 2-1. Na deze treffer had dezelfde Duindam enkele riante moge lijkheden op 3-1. Ook Ruud Boot had de derde goal op zijn slof. Iedereen wachtte op de 3- 1, maar drie minuten voor tijd werd Sebastiaan Jansen, die Peter Selier uitstekend ver ving, uiteindelijk toch nog ge- LEIDEN In de vierde klasse B was dit weekein de niets te dol. De rang lijst stond een middag op zijn kop. Koplopers Ter Leede en Zevenhoven gingen zwaar in de fout tegen respectievelijk num mer voorlaatst Koudekerk (4-0) en nummer laatst Reeuwijk (1-0). Daarnaast verpletterde Xerxes te genstander Rohda met 10- 1. Door deze resultaten greep Zevenhoven net naast de eerste periodeti- tel, die nu naar Xerxes ging. Koudekerk - Ter Leede 4-0 (3-0) Voordat de gasten uit Sassenheim goed en wel door hadden dat ze zich op het veld van Koudekerk bevonden, ke ken ze tegen een 0-2 achter stand aan. In de tweede mi nuut scoorde Ron Paling, in de vierde Peter van Asch. Net toen het erop leek dat Ter Leede deze klappen te boven was en zich enkele goede kan sen creëerde, tekende Arno Filipo 3-0 aan. Na de pauze maakte Van Asch het drama voor de Sassenheimers com pleet. Reeuwijk - Zevenhoven 1-0 (1-0) „We staan weer met twee be nen op de grond", vertelde Ze venhoven-coach Arie van der Laan. „Na de 0-1 hebben we er van alles aan gedaan om de stand in ons voordeel om te buigen. We hebben maar op een helft gespeeld, maar het lukte gewoon niet. Een zure middag, omdat Xerxes nu de periodetitel op doelsaldo bin nenhaalt", aldus de teleurge stelde trainer De 0-1 had ove rigens voorkomen kunnen worden als Paul Domburg at tent had verdedigd. Oegstgeest - Oudewater 1-1 (0-1) Oegstgeest-verdediger Rob Onderwater speelde in de eer ste helft voor goedheiligman door een simpele pass van Coen Colsen dodelijk te ver prutsen. Tot dat moment had de thuisploeg de beste kansen Rein Grooters en Rik Curfs waren zelfs dicht bij een tref fer. Na de pauze profiteerde Rik Curfs optimaal van een verre trap van doelman Frits Bleichrodt. In de laatste fase zette de thuisploeg de gasten met de rug tegen de muur, maar kregen met name Groo ters en Curfs het leer niet te- fen de touwen. Lagia - Hazerswoudse Boys 2-1 (2-0) Richard Trompert en Rik van der Berg brachten de thuis ploeg voor de thee op een ri ante 2-0. Toch was het elftal van coach Kors van Bern mei zeker niet de mindere. Koen Warnou en Martin van Soest hadden zelfs enkele goed sco- ringsmogelijkheden. Direkt na de thee tekende Van Soest 2-1 aan. De resterende periode ving Kagia de gasten goed op Trompert miste nog een pingel voor de pupillen van trainer Rob Suttorp. Hazerswoude- naars Bert Poot (botsing) en Ed Harkes (grove overtreding) moesten het veld geblesseerd verlaten.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15