„De Laatste Spriet strijdt voor behoud Koudekerks Groen Zonder Arie Kampman had het NINO niet overleefd Nertsfokkerij Hazerswoude breidt mogelijk toch uit FOCWA wil einde aan chaos rond vrachtwagenlengte Vier kandidaten voor zwembadplan Besluit herindeling voor volgende zomer NOG GEEN ZEKERHEID OVER VOORTBESTAAN VAN MUZIEKSCHOOL - n LEIDEN OMGEVING QeidóaQowuvnt vrijdag 27 oktober 1989 pagina 13 NOORDEN KRIJGT GEEN EIGEN WINKELCENTRUM NIEUWKOOP Er komt geen winkelcentrum in Noor den. Een onderzoek naar de mogelijkheden van zo'n klein winkelcentrum ter verster king van de positie van de de tailhandel leidt er toe dat daar in ieder geval voorlopig van wordt afgezien. Voorzitter D. Boonstra, van de raadscom missie begrotingen zei gister avond het bijzonder jammer te [vinden dat dit plan niet door kan gaan, omdat het financieel miet haalbaar is. De subsidie wan de provincie wordt hier mee verspeeld. HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Hazerswoude willen zich op nieuw beraden over de uitbreiding van de nertsfarm aan de Westwijdeweg in het dorp. Bedrijfsvoerder J. Karens wil het aantal fokdieren met enkele duizenden uit breiden. Een eerdere aanvraag tot uitbreiding liep stuk op klachten van omwonen den over stankoverlast. De omwonenden van de nertsfarm van Karens zijn echter bereid een uitbreiding van het aantal fokdieren toe te staan op uitdrukkelijke voor waarde dat de stankoverlast sterk wordt teruggedrongen. De nertsfokker moet daar toe eerst voor het huidige aantal van 4.000 fokdieren zijn farm opnieuw opzetten. De stank van de uitwerpselen is vooral in de zomermaanden ondraaglijk. Omdat de buurtbewoners onder voorwaarden wel akkoord kunnen gaan met de uitbreidings plannen van de fokker, wil de gemeente niet zonder meer dwarsliggen. Het bedrijf moet echter wel keiharde garanties geven dat dé stankoverlast wordt gereduceerd. B en W zijn in ieder geval bereid mee te werken aan enkele bouwkundige veranderin gen en een nieuw mestsysteem. Als de maatregelen blijken te werken bij het huidige aantal dieren, is de gemeente bereid zich nog eens te beraden over het maximum aantal nertsen. SASSENHEIM „Er moet eindelijk eens wat orde komen in de chaos rondom maten en gewichten van carrosserieën binnen de EEG". Met deze noodkreet richtte J. Elenbaas, voorzitter van de Nederlandse Ver eniging van Ondernemers in het Carrosseriebedrijf FOCWA zich gis termorgen tot de demissionair minister van verkeer en water N. Smit- Kroes. De minister was in Sassenheim ter gelegenheid van de opening van het nieuwe secretariaatsgebouw van de FOCWA. Daarbij onthulde ze tegelijkertijd het nieuwe beeldmerk van de Nederlandse vereniging van ondernemers in het carrosseriebedrijf. Elenbaas vroeg de minister tevens om eindelijk te regelen dat de carrosseriebedrijven ook de alge mene periodieke keuring voor personenwagens (APK) mogen gaan verzorgen. Hij herhaalde daarmee een oude wens van de carrosseriebe drijven die al sinds de invoering van de APK ter sprake kwam, voor de keuringen in aanmerking wilden komen. Smit-Kroes wees de hon derden aanwezigen op de op handen zijnde nieuwe Wegenverkeerswet die op dit moment bij de Raad van State ligt voor advies en begin 1990 in behandeling kan worden genomen. Afrika danst in Leiden LEIDEN Afrika-stichting De Bao bab houdt vanavond een groot feest in het Leids Volkshuis aan de Apothe- kersdijk 33a onder het motto Afrika danst. Kirsten Langeveld bijt de spits af om half acl\t met een verhaal over Afrikaanse maskers en het gebruik er van in dansen. Leden van de Sierra Leone Benevolent Society brengen dit om acht uur in de praktijk met een maskerdans: Goombe, Jolly Music with Masked Devils. Tijdens de mas kerdans op typische Sierra Leone mu ziek worden twee gemaskerde duivels ten tonele gevoerd. Een fototentoon stelling over milieugebruik in Afrika en videobanden met Afrikaanse musi ci maken het festival compleet. De toegang is 5 gulden. De kaarten wor den verkocht bij het Leidse Volkshuis. De verkoop sluit bij 350 personen. Peuteropvang tijdelijk in school Liszthof ALPHEN AAN DEN RIJN Buurtcentrum Elckerlyc kan tot 1 januari 1991 het tweeklassige schoolgebouw aan de Liszthof huren voor de opvang van peuters. Elc kerlyc heeft al een lokaal in de openbare basisschool De Ridderburcht, maar kampt desondanks met een wacht lijst. Het gebouw aan de Lisz thof staat sinds 1 augustus leeg. De gemeente Alphen sluit niet uit dat er door de operatie-Oort geld vrijkomt om het schoolgebouw defini tief voor kinderopvang te be stemmen. j 2 KOUDEKERK AAN DE n dRIJN Alleen al uit de klinkt een zekere wanhoop. De nieuwe init iatiefgroep De Laatste Spriet is sinds kort de strijd aangegaan voor het behoud van het gemeen telijk groen in Koude- i ^kerk. De familie Hudig heeft het voortouw geno- •8Jmen om de steeds grotere 11 [3 onrustgevoelens onder de jj.oKoudekerkers in banen te ('aleiden en naar buiten te 6.0 brengen. Aanleiding om tot daden over (ate gaan was het in de beleids- ^•Hnota voor 1990 gepubliceerde 7 jplan om de dierenweide aan ),'t|de Deel ofwel te verplaatsen 4.0naar het Hofstedepark, of deze 8-4in elk geval te verkleinen. Op "de nu nog groene, landelijke waar schapen, geiten en d kippen zich mogen verheugen arnin de aandacht van een aan- publiek zou een kan- 8ijtoorpand annex woonhuis tmjmoeten verrijzen. De dieren- 3.1weide zou meer het karakter 'Ojmoeten krijgen van een her- itenkampje, al dan niet in het ('jjHofstedepark. Gezien de vele olprotesten en de nodige onrust Pldie dit idee tot nog toe al heeft (?toch echt te ver. De plannen 6.0van burgemeester en wethou- sloegen in als een bom en hebben de Koudekerkse ton gen al danig in beroering ge bracht. „De dierenweide weg, dat was echt de spreekwoordelijke druppel die de emmer deed overlopen", legt Yvonne Hu dig uit namens initiatiefgroep De Laate Spriet. „We maakten ons al heel lang zorgen over al die stukjes groen die zo maar verdwijnen en vervolgens vol gebouwd worden". De Hudigs, die vlak bij de dierenweide wonen, zijn niet van plan om lijdzaam te blijven toekijken hoe er weer een groenvoorzie ning wordt opgeofferd: „Het is nu zo dicht bij huis gekomen, dan ga je ineens verder den ken". De Laatste Spriet opereert overigens onafhankelijk van een andere groep die ten zeer ste is begaan met het lot van de dierenweide: een groep schoolkinderen van basis school de Rijnschans. Deze scholieren uit groep 7 hebben in de herfstvakantie een hand tekeningenactie op touw gezet. Maandag zullen ze een respec tabel aantal handtekeningen aan het college van B en W kunnen aanbieden, ,,'t Was op zich heel grappig dat er opeens van twee verschillende kanten is gezegd: nu gaat het te ver", licht Yvonne Hudig toe. Steenkolos De bezorgdheid van De Laat ste Spriet gaat verder dan en kel de dierenweide, hoewel dat een heet hangijzer is. „De eerste daad van de kersverse groep was om een oproep te plaatsen in een plaatselijk blad, waarin mensen gevraagd werd te reageren als men in stemt met de bezwaren van de Laatste Spriet tegen het al te ijverige bouwbeleid van de ge meente. De noodkreet leverde al meer dan vijftig reacties op in enkele dagen tijd. „Koude kerk was altijd een leuk, leef baar dorp. Dat moet zo blijven, het moet geen steenkolos wor den", meent Yvonne Hudig. Als voorbeeld van opgeofferd groen ten koste van woning bouw binnen het dorp noemt Beheerder Van Hemert van de dierenweide heeft hier nog volop de kans een van zijn beesten liefdevol te omarmen. FOTO: WIM VAN NOORT zij de Scholenhoek, het plantsoen kleiner moest wor den vanwege de negen wonin gen die ertussen zijn gezet. Ook de bebouwing van diverse „groenvensters" langs de Rijn, zoals naast het doktershuis, doet het aanzicht van Koude kerk geen goed. „Ik begrijp het wel", meent Hudig. „De gemeente wil het geldtekort opheffen en de provincie steunt ze daarbij. Als burger zeg je dan: nu niet verder". Het is dus vooral het zoge naamde „inbreibeleid" van de gemeente dat De Laatste Spriet zorgen baart. Over de echte uitbreidings plannen zoals bijvoorbeeld plan Kerkewijk wordt wat voorzichtiger gedacht. Hudig: „Wij zijn in principe niet tegen het opofferen van landschap ten behoeve van woningbouw. Je kunt dat niet echt tegen houden, een dorp kan niet stil staan.^ Dan vergrijst de boel. We wachten dus maar even af wat er gebeurt. Het is meer: wat er nu is aan groen binnen het dorp, moet groen blijven". Daarom richt De Laatste Spriet zich voorlopig met hart en ziel op het behoud van de dierenweide. Als het lukt om de plannen van B en W in de kiem te smoren, is het zeker nog niet afgelopen met De Laatste Spriet. Er zijn plannen om de initiatiefgroep om te vormen in een stichting, die dan een waakhondfunctie zal gaan vervullen. Dierenweide Naast de families Hudig en Lammers uit de den Tollstraat heeft ook B. van Hemert, de beheerder van de dierenweide zitting genomen in de initia tiefgroep. Ook hij is zeker niet van zins om de zaken maar op z'n beloop te laten. Van He mert, gestoken in overall en laarzen om de dieren van voedsel te voorzien, verklaart er helemaal niets van te be grijpen dat de gemeente met dergelijke plannen komt. „Als ik het voor het zeggen had, dan ging de dierenwei hier ze ker niet weg. Ik zou wel eens willen weten hoe ze erbij ko men dat er stankoverlast is. Wie klaagt er dan en waaro ver? Het is- hier een komen en gaan van jong en oud, allemaal beleven ze plezier aan dit plekje, 't Is echt een loopje hierheen, even de dieren voe ren. Koudekerk mag dan een landelijk dorp zijn, je stapt niet zo maar bij een boer naar bin nen om even naar de dieren te gaan kijken". „Bovendien heeft de gemeente nog niet zo veel jaren geleden geld gestopt in dat pleintje in de wei, waar echt met de die ren gespeeld kan worden. Vooral de kleintjes vinden dat schitterend", vervolgt Van He mert. „In de zes jaar dat van Hemert de dierenwei verzorgt, heeft hij er zelf alleen nog maar meer plezier in gekre gen. Veertien keer per week voederen, zonder daarvoor uit betaald te worden. „Veel men sen kunnen toch al niet begrij pen waarom ik dat allemaal nog doe, maar ik vind het ge woon leuk". Tijdens het ge sprekje geeft de beheerder van de dierenwei elk dier wat hem toekomt, plus een flinke dosis „persoonlijke" aandacht. Een bejaard echtpaar en enkele moeders vergezeld door hun peuters komen even hun oud brood en wat slaresten aanbie den. Van Hemert heeft het druk. Terwijl hij zich verder van zijn taak kwijt, moppert hij nog even „Je kunt alles wel verkopen". SARIE KATSMAN OEGSTGEEST Er zijn minstens vier projecton- wikkelaars in de race voor de invulling van het gebied rond zwembad Poelmeer aan de War- monderweg in Oegstgeest. Het gebied, de Overveer- polder genaamd, komt vrij als de gemeente het open- luchtbad afstoot. Eén van de voorwaarden die de gemeente stelt is dat het uit te brengen bod op het terrein lokatie minimaal 5.800.000 gulden, exclusief BTW, bedraagt. De winnaar van de prijsvraag die de gemeente hiervoor heeft uitgeschreven krijgt au tomatisch het recht het over dekte bad in te richten tot re- creatiebad naar een door een architectenbureau ingediend en door de raad goedgekeurd schetsmodel. Een recreatiebad met een buitenbad (trimbad) lijkt niet haalbaar, maar naar die mogelijkheid zal wel on derzoek worden verricht. Ver der komt er woningbouw in het gebied. Gedacht wordt aan 40 tot 60 woningen, waarvan een gedeelte in de sociale sec tor, voor zover dat financieel haalbaar is. Over die woningbouw wordt door de verschillende raads fracties in de Oegstgeester ge meenteraad nogal verdeeld ge dacht, maar iedereen is het er over eens dat er een recreatie- bad moet komen, mogelijk be heerd door een Stichting. Op 2 november zal de gemeente raad zich over een nadere uit werking van de plannen bui gen. Het huidige openluchtbad zal volgend jaar nog open zijn. In 1991 moet worden begon nen met de uitvoering van de plannen. LEIMUIDEN Voor het zomerreces van 1990 zal de regering -een beslissing ne men over de herindeling van de gebieden Midden-Holland en Utrecht-West. Burge meester Boelen zei dat gister avond in de vergadering van de commissie financiën naar aanleiding van vragen van een aantal leden. In januari of februari van volgend jaar zal het debat over een even tuele samenvoeging van Lei- muiden met andere gemeen ten worden gevoerd in de Tweede Kamer. Daarmee moet dan eindelijk een be sluit komen, na het voortdu rende uitstel dat mede is ver oorzaakt door de regerings crisis. Daardoor zijn onder andere de gemeenteraads verkiezingen in de betrok ken dorpen opgeschoven naar 1991. «Aanleg van ^Alphens park ^begint snel Lat stsalphen aan den '■fjRIJN Het nieuwe v stadspark tussen de Kal- kovenweg en de Heij- (JJmanswetering in Alphen volgend voorjaar van bomen en struiken voorzien. Het wachten is ^og op het gereedkomen yan het grove grondwerk STen de aanleg van wandel paden. Er is al een draina ge aangebracht om het govertollige water te laten ulpfvloeien. m^Iet park is bedoeld voor de r3|inwoners van de.gehele wijk onRidderveld. Om die reden worden er grote speelweiden (aangelegd en een grote open speelweide met een beschut te speelplek voor kleine kin deren. In het park wordt ook een waterspeelplaats aange legd, waar het water door middel van pompen opge pompt wordt en via een go- tensysteem naar een speelvij- ijver wordt geleid. Een kabel- een hangbrug en een ïietscrossbaan completeren jhet geheel. Een deel van de nicrossbaan wordt door een rijaarden wal geschikt gemaakt Ivoor skateboards. acVoor de liefhebbers van het 'Sfeu de boulespel komt er een ïalf verhard veldje, dat ook tan worden gebruikt voor ndere balspelen. Zuidelijker rordt een bosgebied aange- >lant. Langs het hele park rordt een vijver aangelegd ie 's zomers voor bootjes en winters voor schaatsen kan 'orden gebruikt. In het mid- aïlen van het water komt een feiland met ruige begroeiing. mDe strook tussen de Staalweg n én het daarlangs liggende dwater gaat waarschijnlijk idienst doen als hondenuit- len naam voor het nieuwe Jpark moet nog worden ver zonnen. De1 gemeente vraagt daarom aan de Alphenaren suggesties schriftelijk of tele fonisch door te geven aan de afdeling openbare werken of pij het bureau voorlichting in pet stadskantoor aan de Cas- tellumstraat. INSTITUUT NABIJE OOSTEN VIERT 50-JARIG BESTAAN LEIDEN „Papier, Ko len, maaltijden, alles re gelde Kampman in de be ginjaren". Directeur E. van Donzel van het Ne derlands Instituut voor het Nabije Oosten (NINO) steekt zijn bewondering voor Arie Kampman niet onder stoelen of banken. Kampman was de eerste directeur van het NINO. Uit de woorden van Van Donzel blijkt dat het er zonder Kampman heel slecht had voorgestaan met het NINO en de we tenschap over Egypte, As- syrië, de Turkologie, klei ne letteren als het Ara mees en de archeologie van het Nabije Oosten. Het NINO bestaat vijftig jaar. Ter gelegenheid daarvan wordt vandaag en morgen een symposi um gehouden onder de ti tel Tekst in beeld in het oude en moderne Nabije Oosten. „Het tijdstip waarop het insti tuut werd opgericht was erg ongunstig", geeft Van Donzel direct toe. „Het was 1939, vlak voor de oorlog. Al snel was er een tekort aan van alles". De professoren De Buck en De Liagre Böhl waren in 1939 verantwoordelijk voor de op richting van wat toen nog het Nederlands Archeologisch Fy- lologisch Instituut voor het Nabije Oosten heette. „Het was De bibliotheek is een belangrijke pijler van het Nederlands Instituut voor het Nabije Oosten, zoals de stijlvolle boekenkast in de kamer van directeur Van Donzel al enigszins illustreert. FOTO: WIM VAN NOORT bedoeld voor de ondersteuning van de studies Assyriologie en Egyptologie en Kampman werd aangesteld als directeur. Hij was toen al betrokken bij het Vooraziatisch-Egyptisch Genootschap Ex Oriente Lux, die je als een voorloper van het insituut kunt zien en die nu onderdak vindt bij ons", verklaart Van Donzel in zijn naar Kampman genoemde ka mer. De doelstelling van het insti tuut, waar negen mensen wer ken, is al die jaren ongewijzigd gebleven. Het wil de takken van wetenschap bevorderen die zich bezighouden met het Nabije Oosten. Het gaat daarbij om Assyriologie, Egyptologie, Hebreeuws en het Oude Testa ment, Archeologie van het Na bije Oosten, Turkologie, Iraan- se studies en Zuid-Semitisch. Kampman rende zich vanaf het begin een ongeluk voor het heil van het instituut en zijn activiteiten. Een van zijn eerste activiteiten van de op richting van het nu nog toon aangevende blad Bibliotheca Orienthalis. In het ook nu nog bestaande tweemaandelijkse blad staan recensies van boe ken op het gebied van het Na bije Oosten. „Vrijwel meteen begonnen toen de problemen, want er was een enorm gebrek aan papier. Kampman ontpop te zich als een enorme door douwer. Hij zeurde en kreeg papier, waardoor het blad in 1943 van start kon", vertelt Van Donzel. „Verder liep hij de deur van het gemeentehuis plat voor kolen voor de kachel en maaltijden voor zijn mede werkers". Het bleef niet bij rennen en sjacheren. Kampman begon verwoed boeken te verzame len over het Nabije Oosten. In 1953 vond hij het bovendien tijd voor de oprichting van een instituut in het Nabije Oosten zelf. Dat werd het Nederlands Historisch Archelogisch Insti tuut (NHAI) in Istanbul. Het werd gevestigd in het Palais de Hollande dat half leeg stond door de verhuizing van de ambassade naar Ankara. Noodopgravingen De doelstelling van dat insti tuut is de archeologie en ge schiedenis van het Nabije Oos ten. „Onder leiding van de di recteur ter plaatse werden en worden opgravingen gedaan. Aanvankelijk ging het om noodopgravingen, maar er is al geruime tijd toestemming om echte opgravingen te doen in het vroegere Nicea". Vanuit Istanbul wordt sinds 1967 ook het tijdschrift Anato- lica uitgegeven. Het is slechts een van de vele uitgaven die het NINO verzorgt. Al in 1956 werden een serie gestart met de naam Publications de Stam- boul, waarin inmiddels 62 ti tels zijn verschenen. Verder geeft het NINO onder meer een serie Egyptologische Uit gaven uit, de Annual Egypto logical Bibliography en series met teksten van Assyrische en Babylonische kleitabletten uit de collectie van De Liagre Böhl. De uitgave van de tijdschriften en series is een zeer dure aan gelegenheid. „Maar het is het geld meer dan waard", zegt Van Donzel met nadruk. De oplage van de uitgaven is klein: 200 abonnees voor de tijdschriften, terwijl van de monografiën ongeveer vijf honderd exemplaren worden gemaakt. De uitgaven van het NINO zijn voor Egyptologen en Assyriologen onmisbaar om op de hoogte te blijven. Een andere belangrijke activi teit van het instituut is het bij houden van de bibliotheek. Die heeft een aanzienlijke om vang, niet in het minst dankzij de talrijke legaten. Zo is het NINO eigenaresse van de F.M.Th, de Liagre Böhl Col lectie, die bestaat uit ongeveer 3000 spijkerschrifttabletten en een verzameling Mesopotami sche rolzegels en terracotta's. Leergeld De bibliotheek bestaat uit on geveer 35.000 banden op het gebied van Assyriologie en Egyptologie, terwijl het insti tuut geabonneerd is op niet minder dan driehonderd tijd schriften. De Assyriologie heeft in de verzameling de na- druk. „We proberen zo volle dig mogelijk te zijn. Voor Ne derland is onze verzameling Assyriologie toonaangevend en in de wereld mogen we er zeker zijn", zet Van Donzel uiteen. De Egyptologie krijgt de laatste jaren meer aan dacht. „Omdat het elders in Nederland niet meer aan uni versiteiten wordt gegeven". De bibliotheek toont de ban den aan die het NINO heeft met de Leidse universiteit. Do centen en studenten hebben vrij toegang tot de collectie van het NINO. Er blijkt grote behoefte te bestaan aan het materiaal dat het instituut in huis heeft, want dagelijks be zoeken ongeveer veertig men sen de bibliotheek. Uitlenen van de werken is er echter niet bij. „Daarmee hebben we duur leergeld betaald", stelt Van Donzel duidelijk. Het in stituut is als tegenprestatie pro deo gehuisvest in het complex van de universitaire biblio theek aan de Witte Singel. Het tweedaagse symposium Tekst in Beeld in het oude en moderne Nabije Oosten is op een veel minder beperkte groep gericht. „Het is bedoeld voor een breed publiek; de mensen kunnen vrij binnenlo pen", meldt Van Donzel. „In zeer toegankelijke voordrach ten willen we laten zien hoe culturen van het Nabije Oos ten hun literatuur weergaven in figuratieve kunsten. Dus plaatjes, beelden enzovoorts. Dat wordt gedaan vanaf de pre-historie tot wat wij de mo derne tijd noemen. Nou is dat laatste erg relatief, je moet dan denken aan het begin van onze jaartelling". Het symposium wordt vrijdag 27 oktober om 9.30 uur geo pend in de Stadsgehoorzaal. Na de lunch, om 14.15 uur gaat het programma door in zaal 011 van het Centraal Facilitei tengebouw aan de Cleveringa- plaats. Ook het tweede deel van het symposium, op zater dag, heeft plaats in die zaal. De aanvang is dan 10.30 uur. ERIK HUISMAN LEIDERDORP Er is nog steeds geen zekerheid over het voortbestaan van de streekmuziekschool Rijnakkoord. De gemeen te Leiderdorp overweegt al enige tijd uit de ge meenschappelijke regeling met Alkemade, Hazers woude, Koudekerk en Woubrugge te treden wanneer ze niet meer in vloed op de gang van za ken wordt toegekend. Een poging van Leiderdorp om de gemeenschappelijke re geling gewijzigd te krijgen is onlangs gestrand. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland weigerde mede werking daaraan te verlenen. Langs een omweg probeert Leiderdorp het alsnog. Voor stellen voor een bestuursove reenkomst, een convenant, waarin een grotere zeggen schap van Leiderdorp is opge nomen zouden in september al worden besproken. Op ver zoek van de gemeente Leider dorp zelf is dit punt van de agenda afgevoerd. Het college van B en W wil nu eerst ad vies inwinnen over de haal baarheid van de beoogde be zuinigingen. Heet hangijzer is dat het ge meentebestuur van Leider dorp als grootste deelnemer aan de gemeenschappelijke re geling, ongeveer de helft van de leerlingen komt uit Leider dorp, slechts een minderheid in het bestuur inneemt. Doel stelling van de bezuinigingen is de gemeentelijke bijdrage van Leiderdorp van ongeveer 500.000 gulden in enkele jaren terug te brengen tot 350.000 gulden. Maar dat zit er voorlo pig niet in. Leiderdorp weigerde onlangs de begroting voor 1990 van de muziekschool goed te keuren. Volgens die begroting zou Lei derdorp 457.000 gulden moeten bijdragen, ruim 22.000 gulden meer dan in 1989. Vol gens wethouder mevrouw C. Huigen-van Boven (VVD) van Leiderdorp wil men eerst een deskundige raadplegen alvo rens verdere stappen te onder nemen. „Het beleidsplan van de muziekschool is al gedeelte lijk ingevoerd, maar de verde re uitvoering zit op dit mo ment vast, waardoor de beoog de bezuinigingsmaatregelen in 1990 niet kunnen worden uit gevoerd. Het gaat om een in grijpende en moeilijke materie waarvan wij willen weten of het onder de gegeven omstan digheden nog wel uitvoerbaar is. Wij hebben een gesprek met de Rijksinspecteur voor het muziekonderwijs gevraagd over de haalbaarheid van het beleidsplan. Misschien zijn er ook andere moeilijkheden om tot bezuinigingen te komen. De inspecteur heeft in zijn functie veel met dit soort za ken te maken. Wij hebben goede hoop dat ons van advies zal kunnen dienen", zo stelt mevrouw Huigen in een toe lichting. Het Algemeen Bestuur van de streekmuziekschool Rijnak koord zal nu in december een advies over de al of niet gewij zigde voorstellen van de ge meente Leiderdorp uitbren gen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13