Luba Leiden kent geen aanpassingsproblemen Perry Paauw winnaar Jaap Noordmantoernooi Blunder kost René Guyt zege Foreholte debuteert goed in Europacup Squashtitels voor Scheerder en Bombeeck Ervaren Avanti te sterk voor Doeos AV Holland fortuinlijk in Leidse estafette SPORT £eicUe(3owa/nt MAANDAG 23 OKTOBER 1989 PAGINA VOORHOUT De eerste kennismaking met het Europacuphandbal is Fo reholte niet in alle opzich ten goed bevallen. De Voorhoutse handbalsters boekten weliswaar een uitstekende 12-15 over winning op het Engelse Wakefield Metros, maar met name de organisatie in Engeland was niet zo goed als mocht worden verwacht. De sporthal waar het treffen oorspronkelijk plaats zou moeten vinden, bleek bijvoor beeld niet aan de gestelde in ternationale normen te vol doen. Derhalve moesten de beide ploegen en de veertig meegereisde supporters in al lerijl naar een andere sporthal, die wel net aan die normen voldeed. Dat dit niet een ide aal begin van een wdestrijd is, mag wêl duidelijk zijn. Zonder Marjan Bult, Mirjam Collart en Nicole Donners (de laatste twee zijn nog niet speelgerechtigd) begon Fore holte met de nodige zenuwen aan het duel. De Engelsen, met drie internationals in de gelederen, wisten door middel van een straf worp in de vijfde minuut de score te openen. De eerste treffer van Foreholte liet echter niet lang op zich wachten. Het was Lyda Vink die de eer had om de eerste Foreholte-treffer in Europees verband aan te mogen teke- In de strijd die zich vervolgens ontwikkelde was een hoofdrol weggelegd voor het Belgische arbitersduo. Het zwaar fysieke spel van met name de Engelse Brenda Dobec werd, tot grote ergenis van trainer/coach Jan Kecskeméthy, in ruime mate getolereerd. Het scheelde dan ook niet veel of Kecskeméthy had met rood zijn plaats op de bank moeten verlaten. Ingrij pen van teambegeleidster An Plug voorkwam erger. On danks al dit fysieke geweld kon Foreholte het initiatief naar zich toetrekken en de ploeg uit Voorhout leidde bij rust terecht met 8-5. In de tweede helft was het we derom Wakefield Metros dat de score opende. Verder dan die marge van twee punten liet Foreholte het niet komen. Met een in goede vorm steken de Diana van Dam, die in de tweede helft het doel verde digde, leek Foreholte zo'n tien minuten voor tijd op een rui me zege af te stevenen, 15-9. Enige dubieuze beslissingen van de scheidsrechters haal den Foreholte uit het spel. Hierdoor kon Wakefield de nederlaag nog redelijk binnen de perken houden en werd de eindstand 15-12. Absolute top scorer bij Foreholte was Elly van Leeuwen. Zij trof act keer doel. Volgende week zaterdag ko men de Engelsen naar De Gaasbak in Voorhout. Het mag voor de vrouwen van coach Kecskeméthy dan in principe geen probleem zijn om de vol gende ronde te bereiken. LEIDEN Perry Paauw is onbedreigd winnaar ge worden van het hoofd nummer bij het Jaap Noordman jeugdtoernooi, dat tijdens de herfstva kantie op de tennisbanen van de TC Unicum is ver speeld. In het indoor Bl- toernooi in Vroomshoop werd de herendubbeltitel veroverd door Kees-Jan Schuilenburg en Martijn Krans. LC C-master Perry Paauw behoefde in de finale tot en met 18 jaar tegen de thuis- spelende Walter Jacobs niet tot op de bodem te gaan om de hoofdprijs in het traditio nele Jaap Noordmantoernooi binnen te slepen. Finale-op ponent Walter Jacobs maak te meer fouten dan de Kat- wijker, die met 6-1, 6-2 onbe dreigd won. Met Jan-Pieter Hartwijk nam Jacobs in het dubbelspel revanche. Met 6-3 en 6-4 trokken Paauw en Je roen Westdijk aan het kort ste eind. Bij de meisjes ging de titel naar de Limburgse gaste Jessica Reynders, die Unicumse Kim Dirkse met 6-2, 6-3 voorbleef. De speel ster uit Brunssum zegevierde met partner Franssen ook in de mixed tegen Inez Bate laan en Taco de Vries. Bij de zestienjarigen was Rico Fasel een opmerkelijk winnaar. De Roomburger be gon ongeplaatst aan het toer nooi en werd uiteindelijk na twee bloedstollende tiebreaks met 2-6, 7-6 7-6 winnaar bij de jongens. Bij de meisjes ging de titel opnieuw Kim Dirkse voorbij. Frangoise Velzel klopte in de halve fi nale favoriete Saskia Paauw in drie sets en bleef Dirkse in de eindstrijd met 6-3 en 7- 5 de baas. Robbert-Paul Hartwijk had in de categorie t/m 14 jaar in de halve finale meer proble men met Utrechter Rogier Eyking (3 sets), dan met Pa trick Wijffelman in de finale, 6-2, 6-2. Bij de meisjes was Yvonne Schoordijk opper machtig. Twee titels werden in deze categorie door San- der de Wolf veroverd. Hij won met Robbert-Paul Hart wijk het dubbelspel en met Saskia Paauw de mixed. Boekhorster Wouter Koop behaalde de eerste plaats bij de jongens t/m 12 jaar door Guido Heeneman uit Wasse naar te verslaan. Voorburgse Ilse Jansen zegevierde bij de meisjes voor de verrassende Unicumse Lisette Faas. Bij de tienjarigen een opper machtige districtskampioen, Eric Maassen. Bij de meisjes een tweede plaats voor Car men Delsasso. Vroomshoop Kees-Jan Schuilenburg en Martijn Krans hebben de ti tel in het dubbelspel vero verd van het indoor Bl-toer- nooi in het Overijsselse Vroomshoop. De Leidenaars zegevierden met 3-6, 6-1 en 7-5 over de Duitser Axel Bandun en Marcel Steensma. Bionda Zonderop verloor in de halve finale BI in drie sets van Marjolein van Bar- neveld. De speelster van de Hengelose eersteklasser TION was in de eindstrijd met 6-4, 6-4 te sterk voor Dekkerspeelster Amy van der Linden. PETER KLEIN Uitslagen Jaap Noordmantoernooi TC Unicum-Leiden JE 18: finale: P Paauw - W. Jacobs 6-1, 6-2. ME 18: finale: J. Reynders - K. Dirkse 6-2, 6-3. JD 18: finale: J.P. Hartwijk/W. Jacobs - P.Paauw/J. Westdijk 6-3, 6-4 MD 18: finale: T Canter Visscher/M. Pronk - K. Dirk se/F. Velzel 0-6, 7-5, 6-3. GD 18: fi nale: J. Reynders/G. Franssen - I. Batelaan/T. de Vries 4-6, 6-0, 6-2. JE 16: finale: R. Fasel - B. Coumans 2-6, 7-6, 7-6 ME 16: finale: F. Velzel - K. Dirkse 6-3, 7-5. JE 14: finale: R.P. Hartwijk - P. Wijffelman 6-2, 6- 2. ME 14: finale: Y. Schoordijk - J. Asselman 6-1, 6-1. JE 12: finale: W. Koop - G. Heeneman 7-5, 7-5. ME 12: -finale: I. Jansen - L. Faas 6-2, 6-2. JE 10: finale: E. Maassen - M. Kuiper 6- 0, 6-1. ME 10: finale: D. Snijders - C. Delsasso 3-6, 6-4, 6-3. HAARLEM De Leidse atk te Joke Kleyweg, die uitkon voor het Haagse Sparta, hee gisteren in Haarlem haar zege reeks van de laatste maande voortgezet. Zij won de zoge naamde Tros-loop, een halv marathon via onder meer Aet denhout en Bloemendaal, i 1.16,31. Het Brabantse tweet Gerrie Timmermans (1.18,5 en Mieke Hombergen (1.20,3 verdeelde de twee andere mf dailies. Zilver voor Kees Sizoo LEIDEN Kees Sizoo is u terdag tweede geworden ti dens een degentoernooi in he Belgische Nivelles. De schei mer van LUSV eindigde ach ter Michiel Driessen. Rick vai de Goor (Kardolus, Zoeter meer) werd vijfde, Warjo va Galen (Desvilliers) achtste Aan het toernooi namen tacb tig schermers deel uit Duits land, Frankrijk, België en N( derland. Bij de dames eindigd de 16-jarige Indra Angad Gau (Kardolus) op de zevend plaats, achter de Duitse winna res Arnold. AZC vierde VEENENDAAL Tijden ,een internationaal waterpolo toernooi in Veenendaal is he 'Alphense AZC als vierde ge ëindigd. De Alphenaren moes ten in de strijd om de derde a vierde plaats hun meerden erkennen in het organiserend VZC. De Alphense formatii wees in de voorronde he Westduitse Duisburg terug me' 16-13 en deelde de punten mf het Hilversumse Robben: 10- 10. Het Leidse De Zijl/LGB werd reeds in de voorrond» uitgeschakeld. Tweede plaats voor Heieen van den Berg LEIDEN Heieen van den Berg heeft tij dens haar vierweekse toernooitrip in Joe goslavië de finale bereikt van het 10.000 dollar toernooi in Bol. In die eindstrijd was de met een wild card aan het toernooi be gonnen Joegoslavische Mulej de meerdere van de Noordwijkerhoutse tennisster. In de toernooien in Mali Losinc en Supetar drong Van den Berg door tot de kwartfinales, waarin verloren werd van de latere winna ressen, Martic (Joegoslavië) en Jonsson (Noorwegen). Slechts het toernooi in Sibe- nec werd een deceptie, een nederlaag in de eerste ronde tegen Csurgo (6-7, 6-7). De goede resultaten betekenenen voor Heieen van den Berg een rangschikking rond plaats 350 van de wereld. ALPHEN AAN DEN RIJN Peter-Paul Scheerder en Sannie Bombeeck veroverden in squashcentrum Nieuwe Sloot de titels in de 'Open Alphense'. De beide squashers van de SRC Alphen zegevierden zonder gameverlies over hun finaleopponenten, André Chevalier en Angelique Komen. Het brons werd behaald door veteraan Wim van der Ziel en tweede te amspeelster Jacqueline den Adel. In de B-afde- ling ging de erepalm naar Henk Nieuwendijk bij de heren en Miranda Goos bij de dames. LEIDEN Door een tac tische blunder is veldrij der René Guyt (Swift- Casba) gisteren zijn twee de overwinning van dit seizoen misgelopen. Bij de liefhebbers en veteranen liet zijn clubgenoot John Kuyvenhoven geen ste ken vallen. Hij won zowel in Heerenveen als in Til burg. Amateur Guyt toonde zich in de Tilburgse bossen te gretig in de achtervolging op concur renten die om beurten weg sprongen uit de selecte kop groep die dit seizoen de dienst uitmaakt in de veldritten. Dat waren om beurten Wim de Vos, Frank Groenendaal en Jo Martens. De laatste renner profiteerde in de slotfase dankbaar van Guyts inspan ningen nadat Guyt een aanval van De Vos had geneutrali seerd. Martens, in het wiel van de Swiftrenner meegereden, sprong onmiddellijk weg toen de bijgehaalde De Vos een gaatje liet vallen. Hij reed in korte tijd naar een voorsprong van vijftien seconden, die Guyt niet meer kon goedma ken. Wel beschikte hij nog over genoeg energie om Frank Groenendaal, vooraan terug gekeerd na pech, overtuigend te kloppen in de spurt voor de tweede plek. Liefhebber John Kuyvenho ven kwam niet eens in de om standigheid om zich te veel werk te laten opdringen. De Leidenaar nam van meet af aan de leiding en hoefde slechts gedurende korte het gezelschap van Toon v de Wetering te dulden. die zich eenmaal had „opg blazen", kon Kuyvenhove gemakkelijk naar zijn zest zege van dit seizoen fietsei Een dag eerder had hij op vri wel identieke wijze gewonni in Heerenveen. Daar was c Fries Bonne van de Meer t L! enige die het wiel van de n ft tionaal kampioen aanvankeli er kon houden. De stormachtij jg wind blies hem er echter snel uit. iel LEIDEN AV Hollan! heeft de door haar georgi niseerde 10 x 400 met< estafette door Leiden m< minimaal verschil gewor nen. De tien lopers van d Leidse atletiekverenigin legden het parcours af i 8 minuten en 59.9 secot den. AV Holland heeft gedurend vrijwel de gehele race enkel tientallen meters voorspror gehad op V en LTC. Een vooi sprong, die bij de laatste wissi teniet werd gedaan. De bei< 1 slotlopers, Marcel de Brui (Holland) en Bob de Graa kwamen na een nek aan ne spurt op de finishlijn met e kaar in botsing. In de te h nauwd bemeten aankom kwam De Graaf ten val, w; hem op een hoofdwond en zij club, op ééntiende seconde, o een tweede stek kwam staan. De strijd om de den plaats ging tussen de tweed teams van V en LTC en d Leidse Bataven. De Haagse li pers bleken 0.4 seconde ra[ per. Een niet volledig Batave I, dat een onvoorbereide tra ner Bram Wassenaar in de gi lederen had, moest na e< slechte wissel met een tijd v; 9.39.0 met een plaats in de aci terhoede genoegen nemen. Bij de dames zegevierde hi tiental van Olympia '48 u Den Haag met een totaalti van 11 minuten en 5.3 seco den. De jonge ploeg van A— Holland, zonder een gebla7 seerde Yvonne van Dorp E| nishte op 2.8 seconden op i tweede plaats. De Bataven eii digden met ruim verschil een derde positie. Tien spelm van het eerste voetbalelfla (f van UVS legen met een tijn van 9.50.2 besleg op de eerst plaats in de recreatiegroep, i Het organiserende Hollar y( boekte niet alleen winst, ma; ook een pijnlijk verlies. Ro b Hendriksen gaat na 13 ja^n: trainingsarbeid in zijn drieër n twintigste jaar als lid de veri iti niging verlaten. De traine wiens ambitie bij de topatle g tiek ligt, kon zich niet veren i gen met het bestuur, dat metig een beleid in de breedte voo staat. Kleyweg wint 1 halve J marathon LEIDEN De tafelten- nissers in de eredivisie hoefden dit weekeinde niet in aktie te kómen. De schijnwerpers waren dus volop gericht op de lagere teams. Zij behaalden wei nig verrassende uitslagen: BT-Lifters verloor ook dit keer van de Verenigde Spaarbank, terwijl de da mes van Scylla slechts vijf punten scoorden tegen Shot. De strijd tussen de dames van Avanti en Do- cos eindigde in een 6-4 overwinning voor Hazers- woude. Volgens speler Ron Schipaan- boord werden er mooie potten gespeeld in de eerste divisie wedstrijd van BT Lifters tegen de Verenigde Spaarbank. He laas voor de Oegstgeestenaren eindigden slechts vijf van die mooie potten in een overwin ning voor hen. Paul de Jong, Ron Schipaanboord, Herman van de Broek en Friso Reitsma wonnen allen van Drent. Een dubbel en een overwinning van Reitsma op Tammenga zorgden voor het vierde en vijfde purtf. In de eerste divisie dames speelde Scylla tegen Shot. Bij Scylla ontbrak Sophie Vaal- burg, die in haar pas geopende winkel moest werken, inval ster Nienke Sneller verloor al haar partijen. Voor Judith Le pelaar en Heidy de Haas was alleen Juliet van Veen te sterk. Met Keen en Demon LEIDEN Luba Leiden heeft zaterdag de aan sluiting met de top van de promotiedivisie kun nen vasthouden. Ben de Jong wees zijn ploeg de weg naar de 89-77 over winning op Zeemacht. In de damespromotiedivisie moest Lisse de koppositie in Nijmegen afstaan aan Cheetah (59-53). De da mes van Grasshoppers behaalden in Katwijk een knappe overwinning op het sterke Manu- dax/Flash (81-60). Luba Leiden staat op de vierde plaats in de promotie divisie, maar slechts op twee punten van de top. Geen slechte uitgangspositie voor een ploeg die nog steeds niet op volle sterkte heeft kunnen aantreden. Toch lijkt Leiden zich zonder al teveel proble men te hebben aangepast aan het erg fysieke en snelle bas ketbal van de op één na hoogste klasse. Met name Ben de Jong lijkt op het ni veau te zijn aangeland waar hij eindelijk eens tegen ie mand aan kan leunen zonder onmiddellijk,om te vallen. De Jong speelde ook zaterdag een uitstekende partij. Zijn directe tegenstander Simon Bruin, vorig jaar nog een voor hem niet af te stoppen kwelgeest, was nu slechts nog een lastige vlieg die door De Jong krachtig tegen het bord werd geplakt. Bruin scoorde slechts elf punten, waarvan zes vanaf de strafworplijn en kroop snel schamper lachend in zijn schulp. De Jong ge noot en toen hij zeven minu ten voor tijd rust kreeg van coach Rudi van Eijck teken de hij vpor dertien punten, veertien rebounds en vijf in tercepties. De komst van Erik Huybens heeft Leiden ook duidelijk goed gedaan. Huybens was opnieuw goed voor 24 punten en hij creëerde samen met De Jong voor Van Weeren (27 punten) en Kemp (10) alle ruimte om aan te leggen. Bij 25-25 demareerde Leiden naar 42-30 en 48-37 met de rust. Zeemacht had niet vol doende reserve om dat na de pauze nog goed te maken. Manager Hans Halvemaan constateerde: „Wij hebben een bredere ploeg dan zij. Dat bleek toen er gewisseld moest gaan worden. De laat ste zeven minuten speelden wij met onze tweede garni tuur, een luxe die je jezelf normaal in de promotiedivi sie niet kan veroorloven". Leiden houdt daardoor aan sluiting met de tpp drie: Ak- rides, Goba en Gunco die elk één keer meer wisten te win nen. Zondag reist Leiden naar Gunco, mèt Thomas Gussen die deze week terug keert uit Australië. „Rudi van Eijck kennende", weet Halvemaan, „zal hij niet veel minuten krijgen. Kansloos zijn we zeker niet". Dat Simon Bruin ASVU liet voor wat het was en zijn laat ste dagen bij Zeemacht slijt, is iets waar coach Ben Ponsi- oen van BVO zeker niet rou wig om is. De Alphense ploeg moest het tot zaterdag nog zonder overwinning stellen, maar in Amsterdam tegen ASVU lag er de eerste winst. Via een ruststand van 35-35 werd het uiteindelijk 71-76. Ponsioen had vooral bewon dering voor de Joegoslaaf Dimbrovski van ASVU. „Een geweldige speler, maar alleen redde hij het niet. Wij con centreerden met name in de tweede helft onze verdedi ging op hem en dat bracht ons succes". Zorgen zijn er natuurlijk nog wel in Al phen, dat de laatste plaats in de competitie deelt met ASVU. Ponsioen is evenwel niet al te somber gestemd: „Wij hebben het met name tegen Leiderdorp en Festo knullig laten liggen. Ik denk dat we van die ploegen net zo goed hadden kunnen win nen. Pessimistisch ben ik daarom niet". Leiderdorp kon het succes van afgelopen week tegen Voorburg niet prolongeren. Zonder Martin Hogendoorn verloren de mannen van coach samson met ruim ver schil in en tegen Rotterdam (91-68). De dames van Grasshoppers behaalden een uiterst knappe overwinning op Manudax Flash. Yvonne Plug (10 pun ten) en Esther van der Bosch (20) braken de bucket open met echte afstandsspetters. Margreet Visser profiteerde van de ruimte die zij daar door kreeg. Visser speelde zeer sterk onder het bord ge tuige de 31 punten en 16 re bounds. Voor Flash was het international Marja van Hei voort die de wedstrijd open hield, maar na haar uitvallen halverwege de tweede helft was het gebeurd. Haar ploeg verloor alsnog met duidelijke cijfers. De eindstand was 81- 60 (rust 46-35). In de damespromotiedivisie verloor Lisse in Nijmegen de koppositie aan Cheetah (59- 53). Coach Lapidaire, die de onverwacht hoge notering van zijn ploeg wegwuift met de mededeling dat handha ven het doel is, was teleurge steld. Maar: „We komen hier niet gefrustreerd uit de wed strijd vandaan. Een kampi oenschap, daar denken wij eenvoudigweg niet aan. Daarvoor zijn en Cheetah en Akrides toch nog te sterk voor ons. Ik ben blij dat we het nog zo goed doen". De dames van MSV raakten in Amsterdam dieper in de problemen door van hekkes- luiter Landslake Lions te verliezen. MSV was kansloos getuige de 48-37 rust- en 69- 57 eindstand. De Noordwijk- se ploeg deelt nu de laatste plaats met Landslake. De heren van Lisse verloren in eigen huis van BC Kim- bria uit Maastricht. De lange reis hield de bezoekers wel van verdedigen maar niet van scoren af. Voor Lisse gold er geen enkel excuus. Eindstand: 100-110. De heren van Grasshoppers bezochten in Utrecht Canga- roes. Grasshoppers verloor ondanks vijf driepunters van Martin Hoekstra via 39-40 met 78-72. hadden ze weinig moeite. Sa men schreven de Scylladames de dubbel op hun naam. Slechts vijf punten tegen de gradatiekandidaat Shot is wei nig voor dit team dat strijd om het kampioenschap. Concur rent Tempo Team heeft de koppositie nu weer overgeno men. Avanti en Docos die in dezelf de poule uitkomen ontmoetten elkaar in Hazerswoude. Na twee en een half uur pingpon gen konden de aanvoerders van beide teams het wedstrijd- formulier tekenen: 6-4 voor Avanti. Verantwoordelijk voor het snelle tempo van deze wedstrijd was invalster Linda Heijke. Na haar eerste partij, die ze van Petra Buitelaar ver loor, haakte ze geblesseerd af. Docos kreeg op die manier twee partijen cadeau. Dat José en Ellen Bakker te sterk zijn voor de eerste divisie bewezen ze in hun enkelspelen. Zonder enige moeite zetten zij die in winst om. De enige spannende partij was de dubbel. In twee games boven de twintig ver sloegen Petra Buitelaar en Ma- rijn Olden het duo Bakker en Bakker, waardoor de stand op 6-4 kwam. Het tweede herenteam van Scylla, dat in de tweede divisie uitkomt, draait in de midden moot mee. De overwinning met 6-4 tegen SKF was ver diend. Frits Kantebeen won al zijn partijen. Martin van Rijn en Jozef Homans kónden slechts één keer tot winst ko men. Door de dubbel te win nen scoorde Scylla het zesde Kim Dirkse kwam op eigen Unicumgrond tot twee singlefinales, die echter beide verloren gingen. FOTO: KEES VAN DEN BURG

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20