•Leython stunt tegen Rentokil [■Oranje Groen bezorgt VTL eerste nederlaag DIOK blijft zonder moeite RRC de baas Zevenklapper velt jeugd Noordwijk Koplopers maken in generale geen fout SPORT CcidaeSou/umt maandag 23 oktober i989 pagina 19 n LEIDEN In de zonda- r, gafdeling leed VTL zijn ?e eerste nederlaag. Oranje n Groen verraste de Vliet- )r ploeg in eigen huis door '8 met 0-2 te winnen. Rand- |P stad Sport mag zich nu, dankzij een 6-1 overwin- y ning op VNA, de nieuwe koploper noemen. ASC 2- blijft goed volgen door >r een knappe 3-0 zege op •2 VNL. VTL - Oranje Groen 0-2 (0-1) Johan de Ridder was weer eens goud waard voor Oranje Groen. Zijn twee doelpunten waren genoeg om voor de ver- rassing van de dag te zorgen. De status van koploper zorgde voor teveel druk bij VTL, dat deze middag aanvallend een machteloze indruk maakte. Bij Oranje Groen ontbreekt deze druk, waardoor de ploeg ver diend beide punten mee naar huis kon nemen. Alkmania - Leidsche Boys 2- 3 (2-0) Een wedstrijd met twee ge zichten. De eerste helft domi neerde Alkmania volledig. Door doelpunten van Ed Mul ler en Rob de Jeu werd dan ook verdiend met 2-0 aan de thee begonnen. Leidsche Boys speelde na rust een stuk agres siever en besloot dankzij tref fers van invaller Peter Kooien (2x) en Patrick Kooien succes vol de inhaalrace. VNA - Randstad Sport 1-6 (0-4) Het gehandicapte VNA was geen partij voor Randstad Sport dat vooral in de eerste helft prima voetbal speelde. Marcel Groenendijk scoorde hierin een zuivere hattrick. Marco van der Zon, Peter Ho- gewoning en Piet Sloos zorg den voor 0-6 voordat Ruud Pe per uit een penalty de eer kon redden. Unitas Leiden - MMO 0-6 (0- 2) Unitas Leiden verzuimde in de eerste helft de leiding te nemen toen Nico Lefeber een dot van een kans miste. De 1-0 van MMO deed vervolgens de ploeg mentaal knakken waar door MMO simpel een 0-6 overwining kon behalen. Paul Wolvers (3x), Ed Borst (penal ty), Hans Disseldorp en Hans van Goozen troffen doel. ASC - VNL 3-0 (2-0) ASC toverde deze middag een prima spelletje op de mat te gen VNL. Met deze afgeteken de 3-0 overwinning voegt de ploeg zich bij de kampioens kandidaten. Piet Plezier (2x) en Freek Weseling drukten het overwich# van de thuis- ëloeg in treffers uit. lernardus - Teylingen 0-1 (0- 1) Weinig uitgespeelde kansen voor beide ploegen die er een slechte wedstrijd van maakten. Robert van Leeuwen had de bezoekers voor rust met 1-0 aan de leiding geholpen. Die goal bleek voldoende want Bernardus kon het windvoor- deel in de tweede helft niet uitbuiten. Scheidsrechter Vink was de beste man van het veld. ZLC - Warmunda 1-2 (1-2) Na verscheidene malen in de slotfase van de wedstrijd on fortuinlijk te verliezen, lachtte het geluk Warmunda ditmaal wel toe. Chris Gubler misste een kwartier voor tijd een strafschop en verzuimde daar mee de ploegen op gelijke hoogte te brengen. Voor die tijd hadden Leon Kortekaas en Peter Verver namens War munda en Drikus van der Lin den voor rust al voor de eind stand gezorgd. LEIDEN De beide kop lopers in de afdeling za terdag maakten dit week einde geen fout. De Sleu tels ging op bezoek bij Al- phia en boekte daar een ruime 2-5 overwinning. Valken '68, dat thuis GWS ontving, ging het al even gemakkelijk af: 3-1. De lijstaanvoerders kunnen zich nu gaan opmaken voor de topontmoeting aanstaande zaterdag op het terrein van De Sleu tels. Valken '68 - GWS 3-1 (2-0) Het technisch veel vaardiger Valken '68 was negentig mi nuten de betere ploeg, maar liet eigenlijk te veel goede kansen liggen. Niettemin werd het een gemakkelijke zege. Kees van de Bos, Willem de Wit en opnieuw Van de Bos zorgden voor 3-0. In de laatste minuut redde Tinus Bel de Sassenheimse eer. Alphia - De Sleutels 2-5 (1-3) De overwinning die De Sleu tels bij Alhia boekte was vol gens vertegenwoordigers van beide ploegen dik verdiend. Henny Siebert en Leo Com peer waren verantwoordelijk voor de eerste twee treffers. Nadat Leen Baay zijn ploeg naar 1-2 gekopt had, trof voor rust Klaas Dekker nog een maal doel. Na rust pakten we derom Siebert en Compeer een goaltje mee. Alle Uitvlugt was de enige Alphenaar die wat te rugdeed. Abbenes - Meerburg 5-1 (3-1) Binnen het kwartier waren er in het treffen tussen Abbenes en Meerburg al vier doelpun ten gevallen. Alex Bos scoorde in de derde minuut de eerste en enige Meerburgtreffer. Pe ter Tamerus en Marco Troost (2x) zorgden in een mum voor tijd voor 3-1. Na rust waren de eerste twintig minuten voor Meerburg, maar konden de Zoeterwoudenaren niet tot scoren komen. Remco Zijsling en opnieuw Peter Tamerus hadden daar minder moeite mee: 5-1. ZLC - Woubrugge 1-3 (0-2) Het lukt ZLC maar niet een puntje te vergaren. Thuis te gen Woubrugge werd de acht ste nederlaag op rij geleden. Marco Kuiken en John van der Does voor rust en Eric Brunt erna, scoorden 0-3 alvo rens de thuisploeg iets terug kon doen. Uit een rommelige situatie, waarbij de Woubrug- ge-defensie niet vrijuit ging, scoorde Frits Heijsbergen 1-3. KRV - MVKV 1-0 (1-0) De derby tussen de buren le verde een terechte zege voor KRV op. Fred Verboom maakte na een half uur spelen het enige doelpunt in dit duel, dat vooral zeer sportief was. Zoals bij bijna alle wedstrijden die zaterdag gespeeld werden, maakte de stormachtige wind ook in Katwijk goed voetbal vrijwel onmogelijk. LSVV '70 - Lugdunum 4-0 (0- 0) In beide helften van deze wedstrijd was de thuisploeg heer en meester, maar alleen in de tweede helft kwam dat in het aantal doelpunten tot uitdrukking. Martijn Verbeek opende de score en nadat een eigen doelpunt LSVV '70 op 2- 0 had gezet, zorgden Jan Daan en Mare Rothuizen voor de uiteindelijk toch nog ruime S^OW - TAVV 1-1 (1-0) Eén punt, meer verdienden beide ploegen echt niet uit dit matige duel. Casper Klomp profiteerde voor rust een keer van gerommel in de TAVV- verdediging, 1-0. Na rust schoot Richard van Lammeren de gelijkmaker tussen de pa len. SVOW-er Johan Willems veranderde de bal op het laat ste moment van richting en hielp daarmee Van Lammeren een handje. Korfballers onfortuinlijk in inhaalduels LEIDEN De Danaïden en Zuiderkwartier waren de enige korfbalclubs, in het weekeinde van de vel- dinterland Nederland- België (18-7) die in actie moesten komen voor in haalduels. De eersteklas ser leed na drie opeenvol gende overwinningen een nederlaag bij De Bermen (7-5) en de derdeklasser moest eveneens haar te genstander, Phoenix de punten laten (11-9), wat alweer de derde verlies- partij op rij was. Het lukte De Danaïden niet om de benodige snelheid in haar spel te brengen om De Bermen in verlegenheid te brengen. De Leidse ploeg, die voorlopig door oud-eersteling Hans van der Leek wordt ge coacht, bleef via Joke van Nood, Marcel Keijzer en Heiko Locher tot even na de paalwis- seling met 3-3 in het spoor van de thuisclub, die vervolgens op 5-3 kwam. Doordat invallers Kay Locher en Wouter Renes net zo min als hun ploeggeno ten konden scoren en er twee strafworpen onbenut bleven, bleek het gat onoverbrugbaar: 7-5. Ook Zuiderkwartier keek bij Phoenix de meeste tijd tegen een achterstand aan, want op 0-1 volgde 5-1. „Wij verliezen momenteel elk duel onder de korf en kampen met een chro nisch gebrek aan zelfvertrou wen", somde trainer Ko Pae- per de tekortkomingen op van zijn ploeg, die ook in een nieu we opstelling zich bleven voordoen. Theo van Leeuwen, Michael Martens en Aldo Spa don, die allen tweemaal zou den scoren, brachten hun club vier keer tot op twee goals te rug tot 8-6, waarna in het vijf de kwartier de vroegtijdige be slissing viel met 11-6, want in de resterende tijd werd deze achterstand slechts ten dele met 11-9 goedgemaakt. ROTTERDAM DIOK behaalde gistermiddag in Rotterdam een gemakke lijke overwinning op de plaatselijke rugbyclub RRC. In een sportieve en voor het publiek aantrek kelijke wedstrijd werd het 82-3 voor de Leidse for matie. Het betekende ein delijk weer eens een over tuigend resultaat na de nog vers in het geheugen liggende nederlaag tegen Castricum. Na een gedwongen rustpauze van twee weken in verband met wedstrijden van het Ne derlands team, kwam de landskampioen weer eens in de wei tegen het pas gepromo veerde RRC. Aan Leidse zijde bleven Erik-Jan Berendsen, Marcel van Loon, Richard Huisman en Dick Altink door blessures aan de kant. Dit gaf hun vervangers, met name John Stadhouder, Peter Koe nen en Frans Kins, de gele genheid om te bewijzen dat DIOK kan putten uit een bre de selectie van getalenteerde spelers. Óndanks hun inspanningen kwam de eerste helft wat stroef op gang. Wellicht dat de tegenwind hier de oorzaak van was. Toch stond halverwege de wedstrijd de stand op 22-3 in Leids voordeel, door try's van Diederik Renardel, Mare Michelsen, David John en Bert Wisse. Van een echt overwicht aan Leidse zijde was echter geen sprake. De Rotterdammers hadden een voudig weg te weinig inhoud om enige weerstand van bete kenis te kunnen bieden. In de tweede helft brokkelde de Rotterdamse defensie nog verder af en scoorde DIOK middels enkele mooie try's. David John, Frans Kins, Ro nald Vermeulen, Bert Wisse, Robert Broers, Diederik Re nardel en een goed schoppen de Gottfried Bos voerden de score op tot 82-3. De twee komende weken wordt er door DIOK niet ge speeld in verband met wed strijden die het Nederlands team in Madrid moet afwer ken. De Morschbewoners leve ren negen man voor de natio nale selectie, die in Madrid met Polen, België en gastland Spanje zal vechten om kwalifi catie voor de WK. Het Sassenheimse The Bas sets heeft zijn laatste kans om de nationale play-off te berei ken nu wel verspeeld. Tegen het Amersfoortse Eemland werd een teleurstellende 31-19 nederlaag geleden. De Sassen- heimers, die al sinds het begin van het seizoen steunpilaren als Ruud Vos en Tinus Hars kamp moeten missen, kwamen al na vijf minuten op achter stand (6-0). Na een try van Marcel Meuldijk en een penal tykick van Perry Noorder- meer werd de rust bereikt met een achterstand van 15-9. Ook in de tweede helft lever de The Bassets goed tegenspel, maar kwam de Sassenheimse rubbyformatie toch vooral col lectief tekort tegen een Eem land dat vooral in de driek warten sterker bleek. Via sco res van Gerard Vos en Maar ten Verschoor werd de eind stand bepaald op 31-19 voor de Eemlanders. KNVB zaterdag: Rob Bink (Leiden) 8; Rik Abma (SV Voor schoten), Paul Domburg (Zevenhoven), Arno Filipo (Koude kerk) 6. KNVB zondag: Ronald de Rijk (Kickers '69) 9; Peter van der Star (NSV '46) 7; Hans van Marwijk (DOCOS) 6. Afdeling zaterdag: Henny Siebert (Sleutels) 9; Daan Noote- boom (KRV), Leen Baay (Alphia), Klaas Dekker (Sleutels), Ben van Klaveren (Alphia) 6. Afdeling zondag: Marcel Groenendijk (Randstad Sport) 12; Marco van der Zon (Randstad Sport), Fred van Haarlem (VTL) Richard Boot (VTL) 7. Regionale jeugd: Patrick Scheurwater (Noordwijk) 10; Bram Marbus (Noordwijk) 9; Tuan Nuygen (UVS), Richard Onstenk UVS). Ernst Jan Schoneveld (Noordwijk) 4. LEIDEN In de strijd om de bovenste plaats bij de landelijke jeugd moest Noordwijk een flinke veer laten. Met maar liefst 7-3 moest de ploeg het hoofd buigen voor Hollandia. Roodenburg en UVS de den het aanmerkelijk be ter door beiden met 1-0 te winnen van respectieve lijk DWV en Ajax 2. Quick Boys deelde met UW: 1-1. De landelijke jeugd van Noordwijk staat garant voor aanvallend voetbal. De kans om daarmee flink onderuit te gaan neemt Noord wijk- trainer Ruud Bröring voor lief. Hij had met het ruime verlies, 7-3, dan ook weinig moeite omdat Hollandia deze middag eenzelfde instelling aan de dag legde. Tegenover de zevenklapper van Hollan dia kon Noordwijk slechts treffers van Ernst Jan Scho neveld, Bram Marbus en Pa trick Scheurwater stellen. Na vorige week al geklopt te zijn door Roodenburg was het ditmaal de andere Leidse ploeg, UVS dus, waar Ajax 2 zich op stukbeet. Tot het doelpunt van Gaby Kloet was er sprake van een gelijk- opgaande strijd. Het laatste kwartier drong Ajax nog fel aan maar kon het UVS niet meer dan enkele benauwde momenten bezorgen. Roodenburg leverde een matige partij voetbal af tegen het Amsterdamse DWV. Het mag daarom van geluk spre ken dat de thuisclub daar maar weinig beters tegen over kon stellen. Nu was het .benutten van de enige kans door Peter van Wanrooij vol doende voor de winst. Quick Boys-trainer Arjan van der Werff was niet echt ontevreden met het 1-1 gelij ke spel dat zijn pupillen bij UW boekten. Al had er vol gens hem wat meer in kun nen zitten. Paal en lat ston den namelijk een grotere voorsprong voor de Katwij- kers in de weg nadat Jaco Heringa voor 1-0 had ge zorgd. Te weinig voor de winst, want UVV buitte in de tweede helft ook eenmaal het windvoordeel uit. 'S ;e ;e n n LEIDEN Met name de Leidse heren-volleybal- ploegen waren het afgelo pen weekeinde succesvol. .[jLeython nestelde zich in i de top van de ranglijst, e terwijl het tweede team i-de eerste overwinning te ?t pakken heeft. De heren van NOVO en de dames van Gemini Kangoeroes incasseerden hun eerste verlies. 1 ;rLeyton gaat steeds beter spe llen. Het sterke Rentokil/ZVH 112 werd deze keer aan de zege- 'ekar gebonden (3-0). Met name -tde uitblinkers Rob Mudde en 3aul de Winter lieten weinig heel van de kampioensaspira- ;- ties van de Zevenhuizenaren 1,(15-2, 15-11, 15-8). Ook Gemi- Mii/Kangoeroes gaat de goede i-kant op. In Den Haag werd i), Inter Amicos het slachtoffer jt van de dadendrang van de Voorschotenaars. De equipe van trainer-coach Kees de D Ridder won vrij gemakkelijk ft met 0-3. Middenaanvaller lepe Roosjen had een groot aandeel in deze overwinning. In de zelfde derde divisie haalde Leython 2 de eerste drie pun ten binnen. In een korte wed strijd werd met 3-0 gewonnen van Rentokil/ZVH 3. Door goed spelverdelen van Hans Broere konden met name Rob van de Bosch en Don van Hal zich aanvallend uitleven. Ley thon 2 en Gemini/Kangoeroes kunnen zich opmaken voor de onderlinge confrontatie op 4 november in Voorschoten. Ook het derde herenteam van de Leiderdorpse vereniging haalde de eerste punten bin nen. Uit bij VS Haag 2 werd vrij gemakkelijk met 1-3 ge wonnen. Alleen de tweede set ging verloren door een niet scorende buitenaanval. In de vierde set werd een 10-3 ach terstand door geconcentreerd spel omgebogen in een 13-15 set winst. De Noord wijkse vol leyballers van NOVO gingen strijdend ten onder tegen een ijzersterk Madjoe (1-3). NOVO kon geen goed blok zetten te genover de sterke buitenaan val van de Enkhuizenaren. De tweede set werd onder aan moediging van het fanatieke NOVO-publiek met 15-11 ge wonnen. Een snelle 1-7 achter stand in de derde set kon niet meer goed gemaakt worden (12-15). In het vierde deel bij de stand 10-10 ging de tegen stand van NOVO als een nachtkaars uit (10-15). Grafi- con/Donar bleek aanzienlijk meer voltage te bezitten dan het Bleiswijkse Super Span ning 220. Door een gerichte service werd het aanvalsspel van de tegenstander volledig ontregeld (0-3). LUSV en VCS vochten afgelopen vrijdag een verbeten duel uit. De Leidse studentenploeg, gehandicapt door de afwezigheid van twee spelers, bleek echter geen ver weer te hebben tegen het aan- vals- en blokgeweld van Ad van Elk. Alleen de tweede set wist LUSV door een scherpe service en goed aanvalsspel naar zich toe te trekken (1-3). Gemini/Kangoeroes 2 speel de tegen Punch een wisselval lige wedstrijd. De tweede en derde set speelden de Voor schotenaren sterk (13-15, 2-15). De overige sets gingen verlo ren mede omdat door een slechte pass de middenaanval niet aangespeeld kon worden (3-2). NOVO 2 wist het spelni- veau van de vorige wedstrijd niet vast te houden. Tegen de sterk spelende IJsselvogels uit Moordrecht konden de Noord- Petra van Wissen passeert het blok van Molenwiek. Toch verloor haar ploeg Gemini/Kangoeroes kansloos. wijkers onder aanvoering van Jan Voortman alleen de twee de set in winst omzetten (1-3). De dames van Gemini/Kan goeroes wisten zich geen raad met de messcherpe service van Molenwiek/Combinatie. Elke set liepen de Voorschotense dames tegen vijf a zes directe servicepunten op. Ondanks hard werken kon niet worden ontkomen aan een verdiend verlies (0-3). Leython kwam er tegen het degelijke en ge routineerde RVC/Libanon niet aan te pas. De dames van Willem Spierdijk hadden veel moeite met de servicepass en miste daarnaast kracht aan het net om tot scoren te komen (0- 3). Alleen Orpa Clement scoor de aan Leython-kant een vol doende. Het tweede dames team van Gemini/Kangoe roes houdt de goede lijn van de afgelopen weken goed vast. Met een goede organisatie en teamwork werd vrij gemakke lijk gewonnen van Skania (3- 0). Ook het derde team was succesvol. Coach Bernard van de Pols had een paar speelsters van plaats laten verwisselen. Een wisselvallige zege op To- negido/Vbg 5 was hiervan het gevolg (15-4, 16-14, 16-14). Roomburg bij Alecto weer op goede spoor LEIDEN De hockeyheren van LMHC hebben op een belangrijk moment in het sei- zoen de vierpuntenwedstrijd tegen Rotter dam uit handen gegeven: 2-3. In Leiderdorp liet Roomburg Alecto met lege handen staan. Het inhaalduel eindigde met een 2-3 je stand op het scorebord. lit De heren van coach Edwin Dekker faalden op- lg nieuw tegen het tevens onderaan hangende Rotter dam. Leiden kwam uit een veldsituatie met 1-0 voor via Jeroen Dubbeld. De gasten kwamen voor rust nog op gelijke hoogte. In de tweede helft werd inde stand wederom door Leiden uitgebouwd. Willem 'hde Keyzer scoorde 2-1, maar zijn ploeg vèrzuimde e- vervolgens verder afstand te nemen. De grootste kans was voor Harmen van Bolhuis. Hij presteerde pj het om voor open doel hoog over te schieten. Daar na liet Leiden de heren uit Rotterdam geheel hun >e eigen spel spelen. Door twee verdedigingsfouten in r* de slotfase liep LMHC daarom alsnog een nederlaag B* op: 3-2. Roomburg sloot een periode met slechte re sultaten af door met 2-3 van Alecto te winnen. De ^gastheren kregen het in de eerste helft al moeilijk 1 tegen streekgenoot Roomburg. De Leidsè heren wa- 1 ren technisch beter maar de acties stierven vaak in schoonheid in de Leiderdorpse cirkel. Voor rust ^kwam Roomburg door een goede strafcorner van Rutger van Schaik aan de leiding. Na rust was het w Ludo Mennes die via de stick van Alfonds Woudstra ;n keeper Enno Schets wist te passeren en beide ploe- le gen op gelijke hoogte bracht. In de twintigste mi- t- nuut veroorzaakte Wouter Eikenhout voor zijn team ir. een strafbal. Het was wederom Rutger van Schaik c die van de zeven meter raak schoot. Binnen vijf mi ni nuten tikte vervolgens Eric Brabander, na onoplet- le tendheid van Bas de Koning, 2-2 in. Kansen waren gj er daarna voor beide ploegen, maar Roomburg was j. het gelukkigst. Alfons Woudstra stelde vlak voor in tijd de overwinning voor zijn ploeg veilig. Alecto-speler Erik Brabander stopt de bal voor de inslaande Ludo Mennes.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19