Noordwijk wijst Quick Boys terug naar tweede plan FC Lisse herstelt zich van slechte eerste helft GELUKKIG TER LEEDE VERSLAAT OEGSTGEEST m t CeicbeSoutont Eerste thuiszege Katwijk Leiden in de wachtkamer Winst ARC in matige vertoning iS «81 V 'V» 1 r«v- wm Rijnsburgse Boys verpest heerlijk - voetbalmiddagje KRACHTIGE TAAL EILANDER SORTEERT EFFECT RCL haakt af SPORT MAANDAG 23 OKTOBER 1989 PAGINA ltf LEIDEN Eersteklasser Katwijk sleepte dit weekeinde tegen rodelantaarndrager Kozakken Boys twee belangrijke punten uit het vuur. Hierdoor bevinden de mannen van oefenmeester Arie Lagendijk, die overigens hun eerste thuiszege boekten, zich nu bovenin de subtop. De toekomst zal leren of deze stek niet te hoog is gegrepen voor de Katwijkse nieuwkomer. Het eerste kwartier draaide de thuisploeg niet lekker. Dat leidde tot een doelpunt van ex-DS'79-speler Kees Koudstaal. Het leek wel of deze goal de Katwijkers op de een of andere manier wakker schudde. Hierna brandden de pupillen van trainer Arie Lagen dijk namelijk los. Het andere Oranje deelde in de 23ste en de 24ste minuut twee mokerslagen uit. Fred Eijsberg en Marco van der Plas hanteerden de hamer. In de 37ste minuut produceerde Piet van Duijn de derde Katwijkse treffer. Na rust wees de goed fluitende scheidsrechter De Jong gedecideerd naar de stip toen Henk Langemaat het leer met zijn hand beroerde. Kees Spaan passeerde Teun van Duivenbode vanaf elf meter en tekende 3-2 aan. Na deze treffer werd de Katwijkse defensie alleen maar sterker. Onder aanvoering van uitblinkers Leon Meys en Cees Guyt kwam de overwinning dan ook geen seconde echt in ge- LEIDEN Tweedeklasser Leiden verspeelde dit week einde twee dure punten tegen SC Everstein (2-1). Door dit resultaat is de Morsploeg voor lopig in de wachtkamer be land. De eerste periodetitel werd namelijk vergooid en een plaats in de top drie lijkt verder weg dan ooit te voren. Trainer Henny Beerenfenger was in het geheel niet tevre den en maakte een reddeloze indruk. „Tegen Den Haag en Lugdunum lukt het wel, maar tegen deze ploegen gaan we de boot in. Ik weet echt niet waar het aan ligt. Waarschijnlijk moet een aantal lieden met een andere instelling naar de wedstrijd gaan", probeerde de oefenmeester een oorzaak voor de slechte prestaties van zijn team te vinden. De partij tegen Everstein pakte slecht uit voor doelman Peter Selier, die geblesseerd het veld moest verlaten. Aan zijn vervanger, Sebastiaan Jansen, lag het ech ter niet. Nadat de matte Leide- naars in de eerste helft op een 2-0 achterstand waren gezet, scoorde Steef Pattiapon in de tweede helft de aansluiter. Maar verder dan dit doelpunt kwamen de rood-witten nooit. LEIDEN Het clubje Alphenaars dat „hun ARC" afgelopen zaterdag naar Hoek vergezelde, moet tijdens het duel flink hebben gebaald. Verschrikkelijk weer, een verschrikkelijk veld en verschrikkelijk voetbal. De 0-2 overwinning was echter een pleister op de wonde, die de terugreis minder zwaar maakte. De eerste helft gebeurde er eigenlijk niets. Zowel Hoek als ARC werd nooit echt gevaarlijk. Het team van oefenmeester Bert Jansen, dat Hans Wouter Valk al na vijf minuten zag vertrekken met een arm uit de kom, probeerde wel het spel naar zich toe te trekken, maar de felle tegenwinddrukte de Alphenaars terug op eigen helft. Na rust was het even schrikken voor de toeschouwers, want de amusementswaar de steeg zowaar. Een direct ingeschoten vrije trap van Dik Ernst bracht de Alphense elf aan de leiding. De thuisploeg probeerde hierop de gelijkmaker te forceren, maar Rene de Graaf bleek een betrouwbare sluitpost. Een counter via Cees Bonefaas en Johan Boer belandde bij Wilco van Leeuwen, die Hoek de laatste illusies op de overwining ontnam. l+f .F Tom van der Niet pakt de bal voordat Noordwijker Leonard van Utrecht, die met twee assists en een treffer een hoofdrol voor zich opeiste, gevaarlijk kan worden. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN NOORDWIJK Melbi Raboen wenste zaterdag na afloop van de verloren topper tegen Noordwijk geen blijk te geven van zijn teleurstelling. „De klad erin? Nee, feit is ge woon dat in de eerste wedstrijden jacht is ge maakt op Quick Boys. Nu is die geopend op Noord- wijk", luidde zijn oordeel na de 3-0 op de door ruim 3500 toeschouwers beman de Duinwetering. Dat Noordwijk één van die clubs was die de jacht hadden geopend, gaf John Eelman rui terlijk toe. „Noordwijk kon vandaag niet onderuit gaan. Overal waar ik kwam, hoorde ik dat Quick Boys wel kam pioen zou worden. Vraag was alleen hoeveel wedstrijden van tevoren? Dat was voor ons een prikkel om goed te preste ren tegen Quick Boys". De aanpassingen van Raboen konden die goede prestatie niet voorkomen. Zo zei de trai ner geen beroep te kunnen doen op Leen van der Plas. De speler die fit genoeg bleek om in het tweede te acteren, had tijdens de training een knietje in het bovenbeen gekregen. Marcel Harteveld heette zijn vervanger, terwijl op de ande re flank Mart van der Plas zijn opwachting maakte in plaats van Fred Kanbier. „Kanbier heb ik vorige week tegen Kat wijk niet gezien", verklaarde de oefenmeester zijn keus. Aan de andere kant durfde John Eelman wel de gok met Ruud Ort aan. Het meespelen van de middenvelder, die eerder deze week onzacht in aanraking kwam met Fred Luesken, was tot vlak voor het duel nog onzeker. Eenmaal in het veld bleek hij het vertrou wen van de trainer niet te be schamen, dit in tegenstelling tot de beide Katwijkse buiten spelers. Raboen zocht het excuus na afloop echter niet in de matige aanvalskracht van Quick Boys, maar in de vroege tegen treffer. „Na die rappe 1-0 lo pen wij natuurlijk al snel ach ter de feiten aan", probeerde Raboen het, maar een echt ex cuus voor het matige vervolg mocht dit nauwelijks heten. Leonard van Utrecht was het die Quick Boys al vroegtijdig de eerste domper bezorgde. Los van bewaker Hans van der Plas wist hij wel raad met een dieptepass van Ted van Berkel. Tom van der Niet bleef het antwoord op de nauwkeurig ingeschoten bal schuldig. Zoals heel Quick Boys vervol gens geen adequate middelen voorhanden had om het hecht opererende Noordwijk te ont rafelen. Daar waar het dan ook in de combinatie nauwe lijks lukte, kreeg Quick Boys wel diverse kansen uit spel hervattingen. De vele vrije trappen op toch kansrijké posi ties konden de Noordwijk-ves- te echter nauwelijks in gevaar brengen en ook schoten van afstand misten de juiste rich ting of verdwenen simpel in de handen van Dortmundt. Jos Smits vergrootte het leed voor Quick Boys. Een halve meter voor de doellijn mocht hij de corner van Leonard van Utrecht simpel intikken, 2-0. Floor van Duyn kreeg vlak voor rust nog kans op de aan sluiting. Zijn schot werd door Noordwijker Andries Wendt van richting veranderd en be landde tegen de buitenkant van de paal. De ergenis had op dat moment al toegeslagen bij Quick Boys. Driemaal greep scheidsrechter Nulle uit Rijswijk daarom in de eerste helft naar zijn borst zak om een Katwijkse speler te noteren. Marco Dijkhuizen, Floor van Duyn en Johan Jonker zagen na rust ook nog ploeggenoot Kees Haasnoot (die met natrappende bewe gingen richting Fred Luesken nadrukkelijk naar een tweede boeking solliciteerde) en Noordwijkers Geert-Jan Bak ker en René van Hensbergen in het boekje verdwijnen. Nadat dan toch Fred Kanbier en Dennis Jan Mieras ruim in de tweede helft hun opwach ting maakten, leek Quick Boys eventjes aan een offensief te denken. Gert Aandewiel kopte rakelings naast, terwijl Dick Dortmundt en het houtwerk een lob van Kanbier verijdel den. Zelfs de hulp van Noord- wijk-speler Ted van Berkel, die de bal nipt over het eigen doel krulde, kon het tij voor Quick Boys niet keren. Inte gendeel, uit een schitterend uitgevoerde counter vond Leo nard van Utrecht de geheel vrijstaande Fred Luesken: 3-0. Dat het leed voor Quick Boys daarmee geleden was, hadden de Katwijkers voornamelijk aan Noordwijk te danken. Im mers, Peter Ruigrok en Jos Smits vergaten vlak voor tijd de marge te vergroten. PETER VAN DER HULST Scoreverloop: 2. Leonard van Utrecht 1-0, 37. Jos Smits 2-0, 74. Fred Luesken 3-0. Noordwijk: Dortmundt, Wendt, Van Hensbergen, Nulkes, Van Berkel, Smits, Ruigrok, Ort (Gerlof), Van Utrecht, Bakker, Luesken Quick Boys: Van der Niet, Haasnoot, Hoogervorst, Jonker, Hans van der Plas, Floor van Duyn, Dijkhuizen, Jaap van Duyn (Mieras), Mart van der Plas, Aandewiel. Harteveld (Kanbier). K I* RIJNSBURG De Rijns burgse fans gingen er voor de wedstrijd van hun Boys tegen Sparta Nijkerk eens lekker voor zitten. Een nulletje of drie, vier moest toch zeker tot de mogelijkheden behoren. Sparta heeft zich dit sei zoen immers niet ontpopt als één van de smaakma kers van de eerste klasse. Echter, wat een heerlijk voetbalmiddagje moest worden, werd een teleur stelling van de eerste orde. Sparta toonde inder daad aan terecht één van de staartploegen te zijn, maar wat de eigen ploeg liet zien was evenmin ver heffend. Het werd een zege, dat wel, maar het aantal doelpunten bleef tot slechts één beperkt. En dat terwijl het begin veel belovend was. Nadat Léon Vonk net iets te kort was ge komen om de openingstref fer aan te laten tekenen, zorgde aanvoerder Huug Aandewiel er in de vierde minuut met een weergaloze solo voor dat de gedachte aan dat fijne voetbalmiddagje al leen nog maar vastere vor men begon aan te nemen. Aandewiel ondervond bij zijn succesvolle doelpoging overigens de bereidwillige medewerking van Nijkerk- keeper Rob Hiersch die zich wel heel gemakkelijk liet passeren. De zich verkneu kelende toeschouwers had den op dat moment beter hun biezen kunnen pakken. In ieder geval wat de eerste helft betreft. Bij gebrek aan hoogtepunten op voetbalge- bied, verlegde alle aandacht zich naar de bewegingen van scheidsrechter Slijkhuis uit Doornspijk. Immers, op de tribune had Leo van der Kroft, Neerlands hoogste scheidsrechterbaas, plaatsge nomen. Slijkhuis deed het inderdaad goed, voelde het spelletje feilloos aan en was door zijn parmantige manier van lopen een genot voor het oog. Maar Van der Kroft was, naar later bleek, even als de Rijnsburg-fans voor niets gekomen. De 34-jarige Slijkhuis voelt namelijk he lemaal niets voor een fluit- carrière in het profvoetbal: „Ik fluit uit principe niet op zondag en bovendien ben je in die prof wereld de ene dag een topper om de volgende dag weer uitgekotst te wor den." In de tweede helft was de schijnwerper weer gericht op het voetbal. Niet omdat het_ nu allemaal zo oogstrelend was, maar omdat de Boys toch enkele kansjes wisten te creëren. Waarvan de mooiste waren voor Martin de Louw (voorlangs) en voor invaller Wim Hooymans, die na een rush alleen voor Hiersch verscheen maar overschoot Toen ook die mogelijkheden niet benut werden, kreei Boys-trainer Kurver het toch wel even te kwaad. Halver- 1 wege de tweede helft zette hij zijn elftal enigszins om, „om te voorkomen dat ze in de laatste minuut de 1-1 erin leggen". Zijn woorden had den bijna profetische waarde. In de allerlaatste minuut mocht Sparta een corner ne men die door Jan Blankes- poor slecht verwerkt werd, waardoor Marco Brouwer de angst van Kurver had kun nen doen uitkomen. De inzet van de Sparta-back stond, gelukkig voor 'de Rijnsbur gers, op hetzelfde peil als het spel van de Nijkerkse ploeg, Slecht. Kurver hierover: „Ik heb zoiets nog nooit gezien Waarom zijn ze eigenlijk hier gekomen?" Het siert de Rijnsburgse oefenmeester dat hij ook zijn eigen formatie kapittelde eri zich niet liet verleiden tot allerlei excuses als wind en het niet meespe len van een aantal bassisspe- lers als Arroyo, De Kroon, Koet, Driebergen en Hooy mans (die wel voor een in valbeurt beschikbaar was). „We hebben het gewoon niet ARNOLD VAN DER CAPELLEK Scoreverloop: 4. Aandewiel 1-0. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Dick. Heemskerk, Aandewiel, Bodaan, Van Delft, Henk Heemskerk (Hooymans), Oosterlee, Carli, De Louw, Zwaan Vonk (De Groot). LISSE Voor FC Lisse was de wedstrijd tegen Vi tesse Delft niets meer of minder dan een sleutel duel. Bij verlies zou men in de bekende hoek te recht komen waar de klappen plegen te vallen en bij winst zou een score van zeven punten uit ze ven duels garant staan voor een middenmoot- klassering. Het werd het laatste, want door een overtuigende tweede helft slaagde FC Lisse erin een 0-1 achterstand om te bui gen in een 2-1 overwin ning. Het blijft opmerkelijk om te constateren hoe twee speel- helften van elkaar kunnen verschillen. FC Lisse miste te gen Vitesse Delft voor de pau ze iedere vorm van zelfver trouwen, agressie en de wil om te winnen. De bezoekers ver zuimden echter om de wed strijd vroegtijdig te beslissen waardoor Wim Eilander tij dens de rust gelegenheid kreeg om zijn manschappen op scherp te zetten. Tegen zijn ge woonte in gebruikte de Lisser coach krachtige bewoordingen om zijn elftal duidelijk te ma ken wat er aan schortte en dat was nogal wat. Toch sorteerde het effect. Al na drie minuten keek de thuisclub tegen een 0-1 achter stand aan en de wijze waarop Vitesse aan ziin treffer kwam sprak boekdelen over de in stelling van een aantal Lissese spelers. Een vrije trap van de slimme René Slegtenhorst mocht zomaar door de geheel vrijstaande André Gronsveld worden ingeknikt zonder dat hem daarbij een duimbreed in de weg werd gelegd. Mark Ens, die tegen Martin de Graaf weinig had in te brengen, had een minuut later de gelijkma ker op zijn voet, maar de vin gertoppen van doelman Hans Schot verijdelden dit. Vitesse had totaal geen haast na de vroeg verkregen voorsprong en speelde de bal lange tijd be hoedzaam rond, waarna uit eindelijk de lange pass volgde op het gevaarlijke spitsenduo Ronald Vermeulen-Paul Rie- mens. Lisse stond erbij en keek ernaar en mocht in zijn handen knijpen, dat Riemens in de 39ste minuut een dot van een kans om zeep hielp, terwijl scoren toch echt een stuk ge makkelijker was. Met Jan van der Salm na de pauze als vervanger voor Ge rard van Rooyen en Wim Bouckaert als vormgever op het middenveld, herstelde FC Lisse zich knap. Met de felle wind in de rug drong het Vi tesse Delft ver terug op eigen helft, maar moest wel toezien dat de gasten twee maal razendsnel uitbraken. De eer ste keer stond doelman Paul Veenboer op de goede plaats na een actie van Ronald Ver meulen, terwijl Paul Riemens met alleen de Lisser goalie voor zich naast kogelde. Het zou het laatste Delftse wapen feit zijn, want rond de zeven tigste minuut brandde Lisse los. Eerst verdween een lobje van Ens over het doel, vervol- fens redde doelman Hans chot met een katachtige reac tie op een inzet van Leon van der Zwet, maar de derde keer was het wel raak. In een duel om de bal werd Jan van der Salm binnen de beruchte lij nen tegen de grond gewerkt door de twee koppen langere Ruud Karsdorp, waarna Ed ward van der Putten de door de warrig leidende scheids rechter Van Egdom toegeken de strafschop verzilverde: 1-1. Onder de aanhoudende druk van FC Lisse maakte Vitesse achterin steeds meer fouten en het verbaasde dan ook nie mand, dat Wim Bouckaert ze ven minuten voor tijd na een verre uittrap van Veenboer de bal uit een klutssituatie kon oppikken om Hans Schot kansloos te passeren: 2-1. Met de uitwedstrijd tegen Quick Boys in gedachten en in de wetenschap, dat zijn ploeg een betere generale had afgeleverd dan de formatie van Melbi Ra boen, schreeuwde Wim Eilan der kort voor het einde oppor tunistisch naar het publie- k:„En nu volgende week even die Katwijkers opknappen"! JELLE RAAP 1. FC Lisse: Veenboer, Arnold Vermeu len, Van der Putten, Rob Vermeulen, Warmerdam, Bouckaert, Broekhui zen, Van der Zwet. Van Rooyen (Van der Salm); Ens. Kattenberg. Lisse-spits Mark Ens kende tegen Vitesse een moeilijk middagje. Ondanks diverse kansen kwam hij niet tot scoren. FOTO: HENK SNATERSE LEIDEN Ih de vierde klas se B eindigde de derby tussen Ter Leede en Oegstgeest in het voordeel (2-1) van de Sassen- heimers. Daarmee kreeg de gelukkige ploeg van trainer Jan Kroese een punt te veel. Lijstaanvoerder Zevenhoven maakte gehakt van Kagia en heeft volgende week voldoen de aan een punt om de eerste periodetitel te veroveren. Regioclubs Koudekerk en Ha- zerswoudse Boys leverden twee punten in en het lijkt er steeds meer op dat deze teams zich in de strijd om de degra datie zullen gaan mengen. Ter Leede - Oegstgeest 2-1 (0- 1) De pupillen van oefenmeester Wim Visser hadden de eerste helft het initiatief. Dat resul teerde onder andere in een kopbal tegen de lat van Henk Jan Versteeg. Rond de dertig ste minuut werd het overwicht ondraaglijk en ging verdediger Philip Hogervorst binnen de Spits Joris van Benten benutte het buitenkansje: 0-1. Na rust tapten de Sassenheimers uit een ander vaatje. Adrian Car ter was er als de kippen bij toen doelman Frits Bleichrodt de lastige vrije trap van Je roen Desar losliet en tikte de gelijkmaker binnen. De 2-1 mag Bleichrodt zich wel per soonlijk aantrekken. John Kroese profiteerde van een fout van Bleichrodt die de bal los liet in plaats van klem vast: 2-1. Hierna gooiden de gasten nog eens alles uit de kast. Tot aan de laatste minuut hing de gelijkmaker in de lucht. Toen schoot Reindert Grooters te gen doelman Blankespoor en knalde Joris van Benten het leer tegen de onderkant van de lat. Zevenhoven - Kagia 5-1 (1-0) „Het had op een gegeven mo ment wel 12-1 of 13-1 voor ons kunnen staan", vertelde Ze- venhoven-oefenmeester Arie van der Laan. „Ik baal er wel van dat we zoveel gemakkelij ke kansen om zeep helpen, maar wat moet je er van zeg gen als je met 5-1 wint?" aldus de succescoach. Pierre van Eijk scoorde de eerste treffer. Voor deze goal kopte „Kagi- aan" Kees van der Zwet op de lat. Na de thee was de beer los en doelpuntte de thuisploeg er lustig op los. Paul Domburg (2), Leo Aartman en Gert Jan Pellegrom maakten het kwin tet doelpunt vol. Richard Trompert was verantwoorde lijk voor het tegendoelpunt. Jodan Boys - Koudekerk 3-2 (0-2) De eerste helft gaf de Kouder- kerkse burger veel moed. Treffers van Arno Filipo en Ab Vergunst en goede moge lijkheden voor Ron Paling zorgden voor een goede sfeer in de kleedkamer. Die zal na afloop van de match op zeker zijn omgeslagen. In het tweede part presteerde Koudekerk doelman Cock Dorrepaal het namelijk evanals collega Jos de Haas vorige week om drie maal niet vrijuit te gaan bij inzetten van de Boys. Hazerswoudse Boys - Noot dorp 0-2 (0-1) Adriaan van Elswijk en Koen Warnou hadden de beste kan sen voor de thuisploeg. Het ontbrak de pupillen van Kors van Bemmel echter aan een flink portie scherpte. Na rust zakte het peil naar een beden kelijk niveau. Het spel van de Boys nam toen dramatisch slechte vormen aan. LEIDEN In de derde klasse A verloor RCL dit weekeinde de aansluiting met de top. De Leiderdor pers waren tegen koplo per Scheveningen niet in staat hun jarige coach Theo de Waard een toe passelijk cadeau aan te bieden. Zij verloren met 1-0 en gingen met lege handen naar huis. Voor schoten deed het iets be ter. De pupillen van coach Leo Holl pakten een punt van nummer twee HBSS. Scheveningen - RCL 1-0 (0- 0) Zonder Remco Visser, Paul van der Blom, Cees Ruis en Ben Heemskerk waren de Leiderdorpers naar de kust plaats afgereisd. Het team van coach Theo de Waard vocht voor iedere meter en creëerde zelfs nog enkele goede mogelkijkheden. Cees Borst en Cisken Capri had den het geluk echter niet aan hun zijde. Scheveningen had Vrouwe Fortuna wel inge schakeld en dat resulteerde in de laatste fase in de enige goal van het duel. Zelfs de sterk keepende Ron Sinteur kon dat niet voorkomen. Voorschoten - HBSS 2-2 2) De eerste vijftien minuten bakte de thuisploeg er bitter weinig van, maar incasseer de geen tegengoals. Na deze fase speelden de mannen van trainer Leo Holl agressiever, maar kreeg het team twee countergoals te verwerken. Hein de Graaff scoorde voor rust tegen. Na de hervatting had de thuisploeg dé kans op de gelijkmaker toen de scheids een overtreding op Rik Abma met een penaltj beloonde. Ruud Boenderma ker miste echter van elf me ter. Pas enkele minuten voor tijd stelde De Graaff de 2-2 veilig. Geen krant ontvangen Bd tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 18