Verdeeldheid in Koudekerk over hogere rioolrechten Fietspad langs Leidseweg kost vijf miljoen gulden e Auto uit de bocht CDA EN PVDA TEGEN JACHTHAVEN Mavo viert 25-jarig bestaan Dertig kilometerzone in wijk Hazerswoude Gomarusschool eist eigen onderwijsbegeleiding bioscopen dienstuerlenir LEIDEN OMGEVING QeidteOowumt WOENSDAG 11 OKTOBER 1989 PAGINA^ STORTPLAATS DOESGEBIED PROVINCIAAL VOLGESTORT DEN HAAG/LEIDERDORP De Leiderdorpse stortplaats in het Doesgebied wordt een echte provinciale stortplaats. Dat maakte woordvoerder H. Geerders van de provincie gis teren bekend tijdens de behan deling van de bezwaren tegen de vergunningen die aan de gemeente Leiderdorp en Ge- vulei zijn verleend op grond van de afvalstoffenwet. De Stichting Leefbaar Leiderdorp had bij de Raad van State het verzoek ingediend de vergun ningen te schorsen. Volgens de heer Geerders is het, gezien het tekort aan stortplaatsen in de provincie, aannemelijk dat er niet alleen afval uit de regio Leiden in Leiderdorp komt. Aanvanke lijk was daar wel sprake van. Verder is het mogelijk dat de installaties die op de Leider- dorpse stortplaats worden ge bruikt, de puinbreker en de sorteerinrichting, langer ge bruikt zullen gaan worden dan de tijd die nodig is om de stort plaats vol te storten. Dit omdat deze machines bij het herge bruik van het sloopafval wor den ingezet. De stortplaats zal naar wordt verwacht tussen de 10 en 15 jaar in gebruik zijn. Volgens een woordvoerder van de gemeenschappelijke re geling vuilverwerking Leiden en omstreken is inmiddels al, met de voorbereidende werk zaamheden, omstreeks een miljoen gulden in het project gestoken. Dat is een investe ring die verloren gaat als de stortplaats uiteindelijk niet zou doorgaan. In het Doesgebied wordt momenteel de onder grond van de stortplaats aan gelegd. De afscheiding, de toe gangsweg en de toegangsbrug zijn al aangelegd en aange bracht. In totaal zal er om streeks 20 miljoen gulden wor den geïnvesteerd. De advocaat van Leefbaar Leiderdorp wees er op dat na tuur en milieu in de Munnik- kenpolder door de werkzaam heden, vooruitlopend op defi nitieve goedkeuring, al schade hebben opgelopen. Ook stelde hij dat de stortplaats in strijd is met de provinciale plannen. Uit nieuw onderzoek zou ver der zijn gebleken dat het stor ten van grote hoeveelheden afval op een relatief kleine plaats toch invloed zou kun nen hebben op het milieu. Door het grote gewicht kun nen, in combinatie met zand winning, grondverschuivingen ontstaan, ondanks alle maatre gelen die worden genomen om dat te voorkomen. Geerders wees nog eens op het belang van de stortplaats, omdat er in Zuid-Holland op korte termijn geen alternatieven voorhan den zijn. „Veel afval wordt nu buiten de provincie verwerkt, maar dat is niet de bedoeling", zo stelde hij. Volgens staatsraad H. Polak wordt er feitelijk een strijd van het milieu tegen het mi lieu uitgevochten. „Het is in het belang van het milieu dat afval op een goede manier wordt verwerkt op stortplaat sen. De plaats waar dat moet gebeuren brengt echter ook weer milieubeschermers in het geweer. De hogere overheden moeten hun vuil echter toch ergens kwijt", aldus de heer Polak. De staatsraad zal op maandag 18 oktober uitspraak doen. CDA-Leidschendam wil kwijtscheldingsbeleid LEIDSCHENDAM Een kwijtschei- dingsbeleid voor gemeentelijke lasten, voortzetting van de energie-reductie en een bijdrage aan het Sociaal Fonds. Deze drie voorstellen zullen bij de be handeling van de begroting eind deze maand worden ingediend door de CDA- fractie in de gemeenteraad van Leid- schendam. De fractie wil hiervoor een deel van de ruim zes miljoen gulden ge bruiken die zijn vrijgekomen bij de fu sie van het gemeentelijk Energiebedrijf met Rijswijk. Burgemeester en wethou ders willen dat bedrag toevoegen aan het eigen vermogen dat dan op 18 mil joen gulden komt. Het college wil hier mee onder meer de ontwikkeling van het centrumgebied en het nieuwe ge meentekantoor financieren. ZOETERWOUDE WIL EIGEN AFDELING VEILIG VERKEER ZOETERWOUDE Zoeterwoude wil een eigen afdeling Veilig Verkeer Ne derland. Daarvoor wordt morgenavond in het gemeentehuis van Zoeterwoude een bijeenkomst gehouden. Burgemees ter Houdijk, portefeuillehouder ver keerszaken, voert tijdens de informatie bijeenkomst het woord. Belangstellen den zijn welkom. Sinds september 1987 werken de gemeenten Zoeterwoude, Hazerswoude en Benthuizen samen in het kader van de actie -25%. Deze actie heeft tot doel het aantal verkeersslacht offers met een kwart terug te brengen. Een gezamenlijke aanpak via voorlich ting, educatie en politietoezicht moet leiden tot beter verkeersgedrag en min der ongevallen. Een plaatselijke afde ling van Veilig Verkeer Nederland moet daaraan bijdragen. Varen met bomen onhaalbare kaart HAZERSWOUDE Het varen met bomen dreigt te verdwijnen uit Hazerswoude. Vol gens eigenaar Rijkaart van een Hazers- woudse boomkwekerij is „varen geen haal bare kaart meer. Als dit zo doorgaat ga ik failliet". Tussen de Burgemeester Smitsweg en het perceel van Rijkaart ligt veel water. Volgens Rijkaart kan een deel daarvan ge dempt wórden, om zo een weg naar de Smitsweg te maken. Dat gebied is echter be stemd als landelijk gebied, waar niet aan ge morreld mag worden. Al generaties lang vaart de familie Rijkaart met de bomen heen en weer. „Het klinkt natuurlijk ro mantisch, maar economisch gezien kan ik niet blijven varen, anders ga ik failliet". De commissie ruimtelijke ordening en volks huisvesting besloot aankomende week een kijkje te gaan nemen. Wethouder Van der Werf meende dat het besluit dan waar schijnlijk positief voor Rijkaart uitvalt. ROELOFARENDSVEEN Door bovenop de rem te gaan staan heeft een 24-jarige Lei- denaar vannacht op het nip pertje kunnen voorkomen dat zijn auto de sloot in reed. De man schoot door nog onbeken de oorzaak uit de bocht van een afrit van rijksweg A4 ter hoogte van Roelofarendsveen. De wagen belandde net met de koplampen in het water. Een takelbedrijf moest er aan te pas komen om de auto weer op de weg te krijgen. De bestuur der kon daarna ongedeerd zijn weg vervolgen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het verhogen van de rioolrechten met een tientje, zoals in de be leidsnota bij de begroting voor 1990 door het college van B en W was voorge-, steld, roept bij de ver schillende politieke partij en in Koudekerk zeer uit eenlopende reacties op. Dat blijkt uit de algemene beschouwingen, die giste ren bekend werden ge maakt. Het CDA gaat ak koord met de belasting verhoging, de PvdA vindt de verhoging te laag ter wijl de VVD falikant te gen is. Volgens de liberalen is er geen rekening gehouden met de in komsten van een rijksbijdrage die een heel wat hoger dek kingspercentage als uitkomst heeft dan dat wat de gemeente nu hanteert. De PvdA vindt het extra inkomen van een tientje beslist te weinig. De so cialisten zeggen zeer verbaasd te zijn dat er, gezien de kleine financiële ruimte in de begro ting, nog niet veel meer belas tingen verhoogd worden. „De stofkam moet maar eens door de begroting" om hier en daar nog wat geld op te diepen, me nen de sociaal-democraten. Extra inkomsten kunnen ook gehaald worden uit het verho gen van de andere belastingen en leges. Alleen de onroerend goedbelasting moet met rust gelaten worden. Het CDA stemt in met de plannen voor een eventuele reconstructie van de Honds- dijk. Wel moeten verkeers- remmende voorzieningen ge troffen worden om ervoor te zorgen dat de Hondsdijk geen „noordelijke Race-Weg 11" zal worden. De PvdA deelt de zorg dat het CDA over de toe name van het sluipverkeer, zeker nu de reconstructie van de Hoogewaard bijna klaar is. Verkeerslichten bij de Gnep- hoek, zoals al eerder door de PvdA voorgesteld, zouden het sluipverkeer moeten afschrik ken. Voor de reconstructie van de Hondsdijk voelt de PvdA dan ook weinig. Het wordt dan alleen nog maar aantrek kelijker om de Rijndijk te mij den, menen de progressieven. Jachthaven De PvdA laat zich ook duide lijk negatief uit over de jacht havenplannen van het college. Gevreesd wordt dat het uit gangspunt om in de toekomsti ge Kerkewijk, als die er al komt, uitsluitend te bouwen voor Koudekerkers, uit het oog wordt verloren als er een jachthaven wordt gerealiseerd. Luxe woningen voor niet- Koudekerkers zullen het "ge volg zijn en dat vindt de PvdA niet verantwoord. „Liever een tweede brug over de Rijn dan een jachthaven", zo stelt de partij. De VVD oordeelt dat het bestaansrecht van een jachthaven maar eens bezien moet worden. Het CDA laat er geen twijfel over bestaan dat het jachthaven-idee van B en W hoogstens met wat humor behandeld moet worden. In de algemene beschouwingen doet de partij het voorstel af met slechts één zin: „Wij willen voor het woon-werkverkeer in de toekomstige Kerkewijk gaarne de aanleg van een heli haven". Ten opzichte van het zwem bad neemt de VVD een duide lijk standpunt in: het Prins Willem Alexanderbad moet een openluchtbad blijven. Het al dan niet realiseren van een overdekt bad is geen reden om het huidige onderhoud van het bad achterwege te laten. Het bad is door Koudekerkse vrij willigers tot stand gebracht en moet dus blijven. Het sluiten van openluchtbaden elders zal er voor zorgen dat het Koude kerkse zwembad een regionale functie krijgt. De VVD wil wel in de speciale commissie bekij ken of een overdekt bad tot de mogelijkheden behoort. De PvdA verwijt het college dat de zwembadproblematiek te lang vooruitgeschoven is. Het wordt steeds moeilijker om een overdekt bad te realiseren. Ook over een tweede sporthal voor de Ridderhof wil de PvdA snel duidelijkheid. Geen varkens mesterij aan het Spookverlaat HAZERSWOUDE Het ge meentebestuur van Hazerswou de blijft gekant tegen de komst van een varkensmesterij van bijna 4.400 dieren naar het Spookverlaat in Hazerswoude. Het bedrijf Smits is nu nog ge vestigd aan de Stationsweg. De gemeente wil het bedrijf daar graag kwijt, maar wil geen nieuwe grootschalige intensie ve veehouderij toestaan aan het Spookverlaat. De leden van de commissie ruimtelijke ordening sloten zich hier gisteravond bij aan. De gebroeders Smits dienden al in 1987 een verzoek in voor een nieuwe vestiging van een var kensmesterij. De gemeente stel de zich toen al op het stand punt dat het bestemmingsplan een grote uitbreiding niet toe stond omdat de Spookverlaat bestemd is als landelijk gebied. De vestiging aan de Stations weg moet echter plaats maken voor de aanleg van de rijksweg. Om die reden ging het college akkoord met een nieuwe vesti ging voor het fokbedrijf aan het Spookverlaat voor 500 var kens. Dat betekende toen al een verdubbeling van het toe-, gestane aantal. Uiteindelijk besloot het college toch om geen bouwvergunning te verlenen, omdat het niet ging om verplaatsing van een bestaand fokbedrijf, maar om het stichten van een aanzien lijk grotére varkensmesterij. De gebroeders Smits verzuimden vervolgens bezwaar aan te te kenen, waardoor ook latere procedures op niets uitliepen. Smits wil nu een milieu-effect rapportage laten opstellen om de gevolgen voor het milieu te berekenen. B en W voelen daar weinig voor omdat niet de mi lieu-aspecten maar de planolo gische regelingen ten grondslag liggen aan de afwijzing van het verzoek. Het college is niet van plan om voor Smits een uitzon dering te maken. Het bedrijf kan wel nog steeds gebruik maken van het oude aanbod om te verhuizen met een maxi male capaciteit van 500 var kens. OUD ADE De aanleg van een drie meter breed (brom)fietspad langs de zuidoostzijde van de Leid seweg nabij Oud Ade kost vijf miljoen gulden. De werkzaamheden voor de aanleg van dit fietspad zijn inmiddels vorige maand gestart. Langs de gehele lengte van de weg vinden momenteel ingrij pende grondwerkzaamhe den plaats. In 1991 moeten fietspad en de andere werkzaamheden gereed zijn. Tegelijk met de aanleg van het fietspad wordt de doorrijhoog- te van de viaducten in de Pro vinciale Weg S5 vergroot van 3.80 m naar 4.20 m. De huidige geringe doorrijhoogte vormt namelijk een knelpunt voor het vrachtverkeer. Eveneens gelijktijdig wordt de boezem kade langs de Tertiaire Weg 16 (T16), waarvan de Leidseweg deel uitmaakt, tussen de Nieu we Weg en de Langebrug op de door het Hoogheemraad- schap van Rijnland gewenste hoogte gebracht. Het betreft hier achterstallig onderhoud. Ook worden enige bochten verlegd en wordt de Leidse weg in zijn geheel gerecon strueerd. Prioriteit Provinciale Waterstaat besloot al in 1979 tot de aanleg van het fietspad langs de Leidse weg. Een inventarisatie van Zuidhollandse wegen zonder fietspad had uitgewezen dat de fietspad Leidseweg hoge prio riteit verdiende vanwege het grote aantal (brom)fietsers die gebruik van deze weg maken. De provincie heeft verder ge constateerd dat de meeste aan rijdingen op de Leidseweg plaats vinden nabij enige smal le en zeer hoge bruggetjes. Daarom is besloten om de rij baan ter plaatse van de drie smalste bruggetjes te verbre den. Ook worden op een on derlinge afstand van tweehon derd meter enkele wisselplaat sen aangebracht. Van de Langebrug wordt de gemetselde borstwering ge sloopt. Daardoor ontstaat vol doende ruimte voor gemotori seerd verkeer om elkaar te passeren. Aan de buitenzijde van de brug wordt een nieuwe leuning geplaatst. De zuidelij ke oprit van de Langebrug wordt zodanig verlegd dat deze in het verlengde van de brug komt te liggen. De uitrit van de Weeswoning wordt enigszins verlegd zodat deze haaks kan worden aangeslo ten, hetgeen een goed uitzicht mogelijk maakt. De intensief gebruikte bushaltes bij het Vennemeer en de Boekhor- sterweg zullen voor de door stroming van het verkeer en voor de verkeersveiligheid buiten de weg worden ge plaatst. Werkzaamheden aan het fietspad langs de Leidseweg in Oud Ade. FOTO: WIM VAN NOORT ALKEMADE De jaren zes tig stonden gisteren en eergis teren centraal op Alkemadese mavo Johannes XXIII die deze week' het zilveren jubile um viert. De diverse klassen hadden muurkranten gemaakt tijdens de verschillende work shops, ondermeer over de ja ren zestig in Roelofarends veen. Hierbij kregen de leer lingen advies en hulp van Tom van der Meer van de his torische Vereniging Oud-Al kemade. Eén klas was voor een dag tot Beatles-klas gepro moveerd. Ook hielden de leer lingen zich bezig met het ma ken van affiches voor jazz-op- tredens. Met behulp van kra len en andere materialen wer den schitterende sieraden ge maakt. Zo was er overal van alles te doen en te leren. Van daag gaan de leerlingen een dagje zwemmen in Tropicana in Rotterdam en morgen orga niseren de leerlingen een ta lentenjacht op school. Dit eve nement wordt besloten met een discofeest waarbij AVRO's Toppop Disco Show acte de présence geeft. Vrijdag is het opruimdag en daarna gaan de leerlingen herfstvakantie hou den om na de vakantie weer op volle kracht het gewone schoolwerk aan te pakken. Voorvork van fiets breekt door zware tassen aan het stuur ALPHEN AAN DEN RIJN Een 69-jarige man uit Alphen is gistermiddag ten val geko men toen de voorvork van zijn fiets brak door de zware tassen vol boodschappen die de man aan zijn stuur had hangen. Volgens de politie liep de Al- phenaar diverse verwondin gen op aan zijn gezicht. Het voorval had plaats rond kwart over drie plaats op de Tous- saintstraat. HAZERSWOUDE De straten tussen de Potgie terlaan, Rhynenburcher- laan, Bilderdijkstraat en de vijver van de Da Costa- singel in Hazerswoude worden waarschijnlijk in gericht als 30 kilometerzo ne. Dat antwoordt het col lege van burgemeester en wethouders naar aanlei ding van suggesties die bewoners van de wijk hebben gedaan. De maat regel moet de verkeers veiligheid vergroten. De omwonenden zien liever dat het gebied wordt ingericht als woonerf, maar dat kost volgens de gemeente te veel. Om de snelheid toch te druk ken wordt nu de 30 kilometer limiet ingesteld. Om een en ander juridisch mogelijk te maken moeten de straten wel zodanig worden heringericht dat het automobilisten onaan trekkelijk wordt gemaakt om harder te rijden dan 30 kilo meter per uur. Daartoe wor den de trottoirs langs de Pot gieterlaan, Rhynenburcher- laan en Bilderdijkstraat door getrokken. „Automobilisten krijgen zo het idee dat ze een gebied inrijden waar voorzichtig moet worden gereden", verklaart chef J. Stok van de afdeling ruimtelij ke ordening van de gemeente de plannen. „Andere maatre gelen zijn het plaatsen van ob stakels op lange rechte wegge deelten. In de Nicolaas Beets- straat en de Staringstraat wordt de wegas verschoven waardoor er een soort slinger ontstaat. Daarbij zullen ook de parkeervakken wisselend links en rechts worden gesi tueerd. Het kruispunt van het Helène Swarthplantsoen en de Jan Luykenstraat zal worden verhoogd en met een afwij kende steen worden aange legd. Dat soort veranderingen in straatpatroon verhogen de aandacht van de automobilist", aldus Stok. Andere maatregelen die de ge meente gaat nemen, zijn het herstellen van kapotte trottoir banden, het beter verankeren van de palen van verkeersbor den en het plaatsen van hou ten palen op alle kruisingen van het Helène Swarthplant soen voor de bescherming van de voetgangers. De kosten vallen overigens veel hoger uit dan begroot. De verbeteringen zijn echter zo noodzakelijk dat B en W toch ruim 43.000 gulden willen uit trekken. Wanneer de maatre gelen worden uitgevoerd is nog niet duidelijk. In de loop van november komt er eerst een 1 informatiebijeenkomst met de buurtbewoners. „De nu voorgestelde maatregelen ko men weliswaar voort uit sug gesties van de buurt, maar lang niet iedereen heeft zich daar het hoofd over gebroken. Er zijn ook veel grotere veran deringen voorgesteld dan ei genlijk de bedoeling was. Wij dachten meer aan ideeën voor het plaatsen van bloembakken of zo". Het college is voorts van plan om het eenrichtingsverkeer op het oostelijk deel van de Bur gemeester Warnaarkade op te heffen. Omwonenden daar hadden geklaagd over de hoge snelheden die dankzij het een richtingsverkeer mogelijk zijn. Naast het versmallen van de rijbaan wordt het voetpad iets verbreed. Ook al omdat er niet il te veel verkeer gebruik maakt van de Warnaarkade verwacht het college dat deze maatregelen de veiligheid vol doende zullen waarborgen. De voorstellen van burge meester en wethouders komen morgen aan de orde in een commissievergadering. LEIDERDORP Het recht op onderwijsbegelei ding op gereformeerde grondslag voor leerlingen van de Gomarusschool te Leiderdorp. Dat is de in zet van de AROB-proce- dure die is aangespannen door de Stichting Begelei dingscentrum Gerefor meerd Schoolonderwijs. (SBGS). De gemeenteraad van Leiderdorp, met uit zondering ,van het CDA weigert deze stichting te subsidiëren. De raads- meerderheid vindt dat de Gomarusschool voor on derwijsbegeleiding even goed een beroep kan doen op de regionale schoolbe geleidingsdienst Rijnland. Tijdens de hoorzitting die gis teravond door de commissie beroep- en bezwaarschriften werd gehouden, betoogde wet houder G. Keijzers (PvdA) dat een zorgvuldig onderzoek heeft uitgewezen dat de SBD Rijnland bereid en in staat is met inachtneming van de godsdienstige overtuiging van de leerlingen de onderwijsbe geleiding op de Gomarusschool op zich te nemen. Subsidiëring van de landelijke stichting zou volgens Keijzers betekenen dat de gemeente Leiderdorp extra geld daarvoor moet uit trekken. Ook bestaat er de vrees dat andere scholen op le vensbeschouwelijke grondslag zoals de pc- en rk-scholen zich uit de SBD Rijnland zouden terugtrekken. Het draagvlak van deze dienst, thans 16 ba sisscholen uit Leiderdorp, zou daardoor erg klein worden. De Gomarusschool eist echter dat de schoolbegeleiders de zelfde levensovertuiging heb ben als de leerlingen van de school. Aan die eis, zo stelde de heer Verhage gisteravond namens de SBGS, kan de SDB Rijnland niet voldoen. Het beroep op precedentwerking vond SBGS-woordvoerder Verhage niet reëel. Volgens hem waren er geen signalen dat andere scholen op levens beschouwelijke grondslag de SBD Rijnland vaarwel zouden zeggen. De voorzitter van de commis sie beroep- en bezwaarschrif ten mr. C. van Vliegen ver- wachtje in de loop van novem ber advies aan de gemeente raad over deze principiële zaak te kunnen uitbrengen. fAAGASTA: 1 (Spui 27,] 1 i): See no evil, hear no evil 18.45, 21.30. ASTA 2: Li I 14.00, 18.45, 21.30. A| i CaifE B1l al): if 3: Thefl Voor een uitgebreide ageriXV/ ook voor de komende dagpS raadplege men „UIT", ko gratis wekelijkse bijlage een deze krant. J i' ui iïï LEIDEN LUXOR (StationswegfP6 tel. 071-121239): See no evil, hetfs c evil (al); 19.00, 21.15. wo. 1kt i LIDO en STUDIO (Steenstraaftoi tel. 124130): Old gringo (al); 1 18.45, 21.15. Great balls of fir«r1J 19.00, 21.15. ma. di. do. ook llas The Last Crusade (al); 14.15, iflee 21.15. Lethal Weapon II (16); llje' 18 45, 21.15. Lock up (12); 11 2 21.15. ma. di. do. ook 14.30. TL en de toverketel (al); wo. 14.30. I voet en z'n vriendjes (al); wo. 1fte •TRIANON (BreeStraat 31. I 123875): Two moon function 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. «j i (Haarlemmerstraat 52. tel. /- 125414): Sex op advertentie |x 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (L_ straat 30, tel. 01718-74075): LicTl to kill (al); ma. t/m vr. 20.30. wol 14.45 CITY THEATER II: Lethal M pon II (12); ma. t/m vr. 20.30. TM en de toverketel (al); wo. 14.45.M VOORSCHOTEN GREENjl (01717-13269) Licence to kill ma. t/m do. 20.15. The accidq tourist (al); zo. t/m do. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit?; 14.00. Lady en de vagebond; |T 14.00. I WASSENAAR ASTRA tel. Oil 13269):Karate kid III (al); wo. iM Scandal (16); ma. t/m wo. 20.00JT DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27,M 463500): f 14.00, 18.4 up (12) 1 3: Roadhouse (16); 14.00. 1lc 21.30. BABYLON 1 (naast f Haag Centraal tel. 471656): Cai Claudel (al); 14.00, 20.15 LON 2: Leedvermaak (al); 19.00, 21.30. BABYLON 3: ventures of Baron Munchausen^ 19.00, 21.30. ma. di. do. ook 1I CINEAC 1 (Buitenhof 20, 630637): Great balls of firel jar 14.00, 18.45. 21.30. CINEAC, Kickboxer (16); 18 45. 21.30. maei do. ook 14.00. CINEAC 3: K9,g 14.00, 18.45, 21.30. METROPL° 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Indr Jones and the last crusade |n 14.00, 18.45, 21.30. METROPL 2: Old gringo (12); 14.00, if 21.30. METROPOLE 3 Licencfl kill (al); 14.00, 18.45, 21.30 II touch of infidelity (al); 14.00, 1£h 21.30. ODEON 1 (HerengrachtL' tel. 462400): Indiana Jones andf last crusade (al); 13.45, 18.45, 2: ODEON 2: Two moon junc 1 (12); 13.45, 18.45, 21.30. ODEOLi Lethal weapon 2 (16); 13.45, 1s 21.30. ODEON 4: Sunset )ei 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (jld tingstraat 12b, tel. 656402): Rainfu (al); 19.15, 21.45. STUDIO 2: DoU right thing (16); 19.00, 21.30. X, DIO 3: DAngerous liaisons 19.00, 21.30. HAAGS FILM!**1 Zaal 1: Secret wedding; 19.30, 2k Zaal 2: Plaffl; 19.30, 21.45. Zaf 19.45, 21.45. Skepp till Indialanèj; Hon sansade en sommer; za.|, stora aventyret; zo. Kare John; Ir Alskande par; di. Puss och kfïn wo. Hugo och Josefin; do. >b KINDERVOORSTELLINGEN p BABYLON: Platvoet en zijn vrit jes; wo. 14.00. CINEAC: Tarai de toverketel; wo. 14.00. STUs De postroof. wo. 14.30. PippiU Taka-Tuka-land; wo. 14.30. wo. 14.30. ALPHEN AAN DEN RUN EUFC NEMA I (Van Boetzelaerstraat 61 01720-20800): Indiana Jones a last Crusade (al); 20.30. w< 13.30. EUROCINEMA II: I Jones and the last crusaded 20.30. wo. ook 13.30. EUROCT MA III: Lethal Weapon II (12); 1| 21.30. Platvoet en zijn vriendjes! wo 14.00. EUROCINEMA IV: r House (al); 18.30, 21.15. 13.45. APOTHEKEN De avond- en na dienëten van de apotheken in de gio Leiden worden waargeno door de apotheken die ook week dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN Ongevallendi1 elke dag Academisch Ziekenhuis halve van dinsdag 13.00 u. tot wo dag 13.00 u. (Diaconessenhuis po nieken tel 155543, afdeling S.C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u. zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zie huis). De Geneeskundige Dienst Leide verhuisd van de Roodenburgerst in Leiden naar de Cronesteink 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING GEBOREN KIND Hulpverlenin ongewenste zwangerschap voor i der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste i mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KIND OPVANG (Koornbrugsteeg 2, i EK Leiden, tel 254810.) Inforrr over en aanmelden voor kinde vang in Leiden. Geopend: ma t/i dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTR MELDPUNT LEIDEN Ketelbol steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch relkbaar van 10.00 tot 16.00 vial: 120903. Spreekuur ma. 13.00-1 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL disch Adviesbureau, Ketelboel I steeg 10, tel. 130775; afdeling bil tingen: alleen op afspraak, klachj bureau: di. en do. 18.30-20.30, l j ling vreemdelingenrecht: ma. 1! en do. 18.30-20.30, afdeling vrci vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst den e.o. Voor een gesprek mens tot mens. Vertrouwelijk. Da nacht bereikbaar. Telefoonnurr achterop de telefoongids (I 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50, tel. 123942; sprei ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u DIERENHULP- EN AMBULAN DIENST Hulpverlening in Leil Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsb Valkenburg. Voorschoten, Warm en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 BURGERRAADSLIEDEN Ko brugsteeg 2, tel. 143171 (kanto ren). Spreekuren ma., di. en 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u GEZINSVERZORGING Stief gezinsverzorging Leiden. Aanvri hulp voor bejaarden en langdu zieken en gezinsverzorging, fl brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.001 KINDER- EN JONGERENTELEFt Dagelijks geopend van 16.00 20.00 uur. Het nummer is I 120611. VRIJWILLIGERS CENTRALE gegracht 246a, Leiden. Tel. 149 Dagelijks bereikbaar van 9.00-1 u. voor Informatie over vrijwillig werk en cursussen of een persoo gesprek. MEIDENTELEFOON Tel: 141616, bereikbaar maandag 1f 20.00, donderdag 19.00-22.00. WERKENDE JONGEREN K ten- en Informatieuur Elke dins avond van 17.00 tot 20.00 u. K kantoor Koppenhlnksteeg 2, Lei Tel. 071-121139.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 10