TOP bevestigt status egen regioclub Pernix Dames van Gemini imponeren Schakers van Philidor behalen fortuinlijk gelijkspel T Rijnsburgse Damclub weerstaat Krommenie LMHC op valreep door de knieën PORT ■iquashbaan Alkmaar lastig voor Dekker ËoidóeSowattt MAANDAG 9 OKTOBER 1989 PAGINA 19 ,EIDEN Het in Alkmaar ebruikte type squashbaan eeft Dekker Warmond niet jeer dan een gelijkspel opge- »verd. De heren van de Leid- i SRC leden een tweede ne erlaag. ItVe hebben duidelijk proble men gehad met het in Alk- Jaar gebruikte type squash- aan", gaf captain Brian Wi- jierden van Dekker War- ïond als commentaar op het Kijkspel tegen de naar de peelplaats genoemde club. yooral Graham Smith kwam Eet tot zijn normale spel en ;d een onnodige 3-0 neder ig." Zelf won Witherden met 3-1 van de bij Squash Alk maar spelende Nieuwzeelan- der Greg Burrel. Squashleraar Briël van der Poel voegde daar een 3-1 zege aan toe. In valler Allard van der Weer den bleef lang bij, maar ver loor in de vijfde game met 9-4. Het bonuspunt was voor de squashers uit Alkmaar. De Leidse SRC leed voor de tweede achtereenvolgende maal een forse nederlaag. Te gen Tick in de Nick II kon al leen Peter Altenburg met een 3-2 score tot winst komen. In dezelfde afdeling leed Dekker III een 4-0 nederlaag tegen HSRC IV, zodat de toekomst er voor de 'Leidse' somber uit gaat zien. De hoofdmacht van Tick in de Nick deelde aan Casino Noord wijk een gevoelige tik uit. Eerste singelaar Freek Voogt werd duidelijk gemist, een grieperige Jan van Duin kwam evenmin tot winst (1-3). Anton-Will van Zoelen won de eerste game en leidde in de tweede, maar daarbij bleef het. Ibbel Ansink won de enige partij, opnieuw met een 3-0 score, invaller Arjen van Duin kwam voor dit niveau tekort. In deze klasse kwam Dekker IV tot een verdienstelijk ge lijkspel tegen Kieviten. Dik van Dijk naar WK-dammen RIJNSBURG De tweede bord- speler van de Rijnsburgse Dam Club, Dik van Dijk, is uitgenodigd voor de wereldkampioenschappen dammen voor junioren in het Rus sische Tallin. De achttienjarige Van Dijk verwierf de invitatie op basis van zijn derde plaats bij de nationa le kampioenschappen voor junio ren, die in juli werden gespeeld. Het WK, waarin de tweevoudig jeugd-wereldkampioen Koyfman opnieuw de grote favoriet is, wordt van 19 tot en 29 december ver speeld. De econometrie-student Van Dijk zal 16 december de offi ciële opening bijwonen. LEIDEN Het eerste tiental van de Rijnsburgse Damclub speelde zich met de nipte zege in en op Krommenie naar de gedeelde tweede plaats op de rang lijst van de landelijke tweede klasse. In de dezelfde afdeling moest het Leidse LDG met 9-11 de winst aan het Haagse RDG/DIO laten. Het tweede team van RDC voert met Samen Sterk uit Ha- zerswoude de regionale hoofdklasse aan. De winst voor het eerste tiental van de Rijnsburgse Damclub had veel hoger dan 11-9 kunnen uitvallen, als Dik van Dijk op bord 2 en Arno Koolloos op bord 7 hun voordelige posities in winst hadden weten om te zetten. Jeugdspe ler Van Dijk remiseerde alsnog, maar Koolloos zag zijn huisvlijt met een ne derlaag beloond. Ton Noort en Jan Schijf zagen hun aanvallende acties met partijwinst eindigen. Jan Ouds hoorn verloor door tijdsoverschrijding en omdat vijf partijen in remise eindig den, moest in de laatste partij Cor van Dusseldorp het bereikte voordeel op bord 4 tot een zege ombuigen. Dat luk te. Het Leids Dam Genootschap leed een 9-11 nederlaag tegen de reserves van het Haagse RDG/DIO. Jan Slingerland gaf opponent Jacobsen een damlesje, waar tegenover stond, dat Fred Ong van het bord werd geveegd. Jan Pas- schier op bord 6 en Aart van Beelen op 8 wonnen een schijf en de partij, Van Rheenen en Dekker moesten voor LDG echter de punten afstaan. Res teerde de partij van André van de Kwartel, die in gewonnen stand de juiste voortzetting miste en niet alleen zelf verloor, maar ook LDG niet aan de winst kon helpen. In de regionale hoofdklasse wonnen zo wel Samen Sterk uit Hazerswoude, als de reserves van RDC met ruime cijfers. Samen Sterk klopte de Hoornse Dam club met 11-5, terwijl RDC II met de zelfde cijfers Kijk Uit de baas bleef. EIDEN TOP heeft aar status van sterkste orfbalclub in de Leidse (gio bevestigd door Per- ix te verslaan, zij het ui- irst moeizaam na 5-0 met •8. Fides Pacta en De Da alden namen enige af pand van de degradatie- ilaatsen via zeges op Wa (10-12) en DKV 10-8), iets wat Fiks door e erlies tegen ODO (16-9) "liet gelukte. Zuiderkwar tier verloor in de derde door haar eerste de koppositie, in tegenstelling tot De en Velocitas, lie voor de zesde keer e)un ongeslagenheid intact -londen houden. i|et prestigeduel tussen Per- |ix en TOP ontleende haar -iharme hoofdzakelijk aan de i.portieve sfeer en aan het bi- earre scoreverloop. Carla, Pe- s pr en Rutger Kuipers, Ineke i|an der Vegte en Casper de - tooy zorgden na zeventien lhinuten voor een ongedachte i i-0-stand, die wel geflatteerd „Het was bij hun zeven leer schieten, vijf keer raak. werd aan beide kanten sfiecht afgevangen, alleen gin- en de ballen bij hun erin en an maakt dat niets uit", ver klaarde Wim Kerkum het ver schil in deze openingsfase. De coach van de bezoekers, die Barbara Romsom en Gerco Langelaan geblesseerd moest missen, zag zijn selectie al voor rust de aansluiting herstellen (15-4) en via Frank Nijenhuis en Anne van der Zaag, beiden goed voor twee goals, na 65 minuten op 6-8 komen. Daarna zette de thuisclub aan voor een slotoffensief, dat één treffer van Van der Vegt ople verde en een aantal gemiste kansen, zodat het uiteindelijk 7-8 werd. Liefst negen strafworpen kreeg Fides Pacta tegen bij Waterland, dat daardoor tot 8- 6 aan de leiding ging. De ploeg van John Tims met Ron Pracht voortaan in de plaats van John Beekman, kwam via Bettina Sommeling, Wilma Neuteboom, Frank Peter de Haas, Henny Piket en Henk van der Waals op 10-11 en speelde zo goed rond, dat in valler Dick Onderwater zelfs nog 10-12 kon aantekenen. De Danaïden vertoonde twee gezichten in het duel met DKV (D), want voor rust lukte er weinig en na de pauze werd er uitstekend gekorfbald. Hei- ko Locher (3), Marcel Keijzer en Eric Kromhout (2) scoorden soms uit fraaie aanvallen, waardoor de 3-6 achterstand werd omgezet in 10-8, wat de tweede overwinning op rij be tekende. Het spel van Fiks ontbeerde andermaal de nodige bezieling en schotvaardigheid, zodat ODO (M) moeiteloos haar zes de winstpartij kon boeken: 6-9. Sandra van Gelderen, Rob Coli en Theo Vreeken maak ten in twaalf minuten 3-1 en omdat bijna een uur verstreek tot de vierde treffer viel (4-7), stond het verlies eigenlijk al in een vroeg stadium vast. „Wij waren qua veldspel stuk ken sterker, maar de kansen werden niet afgemaakt", ver klaarde trainer Wim Nijenhuis van Crescendo de 9-6 neder laag tegen Hoogvliet. Debbie Blogg, Henk Alberts en John Huigsloot werkten in de eerste helft een 3-0 achterstand ge heel weg, voordat vier tegen treffers op rij in het vierde kwartier een onoverbrugbaar Wijkend verschil tot stand brachten. KNS nestelde zich vaster in de middenmoot door hekkes- luiter Stormvogels (U) met 10- 7 terug te wijzen. Edwin Kool- en, goed voor vier doelpunten, Louis Kok, Hans Kooien en Peter Zitman hielden goed in stelling gebracht door de vrou wen rondom de korf, na 3-4 steeds een voorsprong van twee a drie treffers in stand. Zuiderkwartier verspeelde de koppositie van 3K op ongeluk kige wijze aan KVR, dat op haar kunstgras met 6-5 aan het eind trok. Els van Lunteren, Aldo Spadon en Martin Verhorik hadden im mers voor 0-2 en 1-3 gezorgd, maar daarna stokte de aanval en viel Wil de Wit met een ernstige kuitblessure uit én werd ook nog in de slotfase met een strafworp de mooiste kans op een verdiend gelijk spel onbenut gelaten. Daarentegen behield De Alge mene haar ongeslagen status door Terheijden met 12-7 te klopen. Enrico Mud met twee strafworpen, Brenda Venema, Wim Ba velaar, Marcel van Duyvenbode en Alfred Lam- booy vergrootten in twintig minuten een 5-4 voorsprong tot 11-4 en daarmee was de te genstand definitief gebroken, al vond in de resterende tijd enkel de eerstgenoemde schut ter nogmaals de vijandelijke korf. De kampioenskansen van Tempo zijn thans wel vervlo gen, want na de 6-5 nederlaag tegen Excelsior is de achter stand tot acht punten opgelo pen. Rob Zwaan (2), Joke Boot en Rudolf de Jonge brachten de koploper uit Delft in de tweede omgang (4-1 rust) da nig in verlegenheid en met wat meer speeltijd over, was de gelijkmaker beslist nog ge vallen. De eerste verdediging van Ve locitas mocht de 3-4 winst op De Dijkvogels voor het groot Ineke van der Vegte voor Pernix in balbezit scoorde tegen TOP twee maal. ste deel op haar conto schrij ven door in een uur slechts één goal door te laten en wel de laatste. De Leiderdorpers waren aanvallend beduidend minder op dreef en nadat Jets- ke Goudsmit, Bert van Osna- brugge en Robert Schoof in vijfendertig minuten 0-3 had den gemaakt, vond na de paal- wisseling enkel Ine Goedege- buur nog een keer het gat van de vijandelijke mand. Alleen in de tweede helft speelde Fluks bij DVS'69 naar vermogen, te weinig om een 7- 5 nederlaag te voorkomen. Topscoorster Nel Hordijk (2), Foto-onderschrift: Foto: Henk Snaterse Marleen Passchier, Hans Mer- tens en Koos Passchier begon nen eerst te scoren, nadat de achterstand via 4-1 (rust) tot 7- 2 was opgelopen. iEIDEN De eerste ompetitieronde is voor de egionale volleybalploe- en wisselend verlopen. ran de in de landelijke livisies uitkomende ploe- en imponeerden alleen le dames van Gemini- Kangoeroes en de heren ran NOVO. De Leython- ïeren verzaakte een goed ngezettë inhaalrace af te naken. Het tweede team ran Leython werd in de lerde divisie met de neus ip de feiten gedrukt. )e heren van Leython had- en zich afgelopen week ter- lege voorbereid op de sterke luitenaanval van Sliedrecht iport. Zonder spelverdeler lob Mudde (ziek) kon de iloeg de eigen aanvalskracht liet uitbuiten. De eerste twee ets gingen dan ook verloren net 15-12. Later hervond Ley- hon zich onder aanvoering an Paul de Winter, 15-6 en 5-11. In de beslissende set peelde Sliedrecht Sport con- tanter, 8-15. )e heren van NOVO ging het :en stuk beter af. Het kwalita- ief veel mindere Odin uit leemskerk werd met 0-3 (15- 7, 12-15 en 13-15) teruggewe- en. Het enige euvel aan loordwijkse kant was concen- ratieverlies. De lengte van 4acco Kortenweg en de aan- 'alskracht van Bart Pedersen leden Odin uiteindelijk de das im. iemini/Kangoeroes startte egen Tonegido voortvarend. )oor de goede pass kon spel verdeler Matti de Tombe de ianval goed spreiden, 15-11. laar in de tweede set kwam le ommekeer, 10-15. Daarna ïervonden de Voorschotena- en zich en waren via 15-4 en Ronald Besuyen smasht de bal langs het blok van Tonegido Voorburg. Fouten deden Gemini echter de das om. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN 12-8 dicht bij de overwinning. Door persoonlijke fouten werd dit echter uit handen gegeven. De eerste kennismaking van het tweede herenteam van Leython met de derde divisie verliep slecht. In de thuiswed strijd tegen het Woerdense Thornax werd kansloos verlo ren. Alles wat mis kon gaan, ging voor de Leiderdorpers mis. Een ongeorganiseerd Ley thon ging met 3-0 ten onder via 13-15, 12-15 en 6-15. In de promotieklasse maakte Graficon/Donar goed ge bruik van het jeugdig over moed van de tegenstander. Het aanvallend sterke PVC/Blokkeer imponeerde al leen in de eerste set, mede door een slechte pass bij Grafi con. In de overige sets maak ten de Merenwijkers gebruik van hun routine. Via de set standen 15-10, 15-12 en 15-4 De heren van VCS stonden in Bergambacht tegenover een versterkt Thor. De oorzaak van het 3-1 verlies was gele gen in een slechte servicepass. De derde set kon in winst om gezet worden, mede door een goed debuut van Erik van Seggelen. De derby in de promotieklasse tussen LUSV en Gemini- Kangoeroes 2 werd beslecht in het voordeel van de Leidse studenten met 3-2. LUSV buit te in de beslissende set de ver kregen voorsprong goed uit. NOVO 2 speelden tegen Oi- kos/S lauw en konden alleen de derde set winnen (3-1). Het derde team van Leython ver loor, ondanks het meespelen van John Groen, in eigen huis van Be Fair met 0-3. Bij de dames baarde vooral Gemini/Kangoeroes opzien door met 2-3 te winnen bij* Madjoe. Aanvallend hadden de Voorschotense dames meer in hun mars, terwijl Madjoe ver dedigend beter bleek. Het jon ge en leergierige Gemini/Kan goeroes forceerde via 16-14, 11-15, 11-15 en 16-14 een tie break te forceren. Met 16-17 werden twee welverdiende punten uit Enkhuizen meege nomen. Leython verloor uit bij Slie drecht Sport met 3-1. De da mes wonnen onder aanvoering van de goedspelende Anne- miek van Vliet alleen de twee de set met 14-16. NOVO startte tegen de ver wachting in met een 2-0 set- voorsprong tegen Velo. Een 13-5 voorsprong in de vierde set werd echter niet uitge bouwd. Velo maakte de wed strijd geroutineerd af (2-3). WVV speelde in Boskoop te gen een sterk Agon. In een slechte wedstrijd waarin alleen Jeanette Rietkerk opviel werd kansloos met 3-0 verloren (15- 11,8,9). Gemini/Kangoeroes 2 schudde Acco/DOS 2 met 2-3 van zich af. Het derde team van Gemini/Kangoeroes had het, 3-1 winst, een stuk ge makkelijker. LEIDEN De mannen- ploeg van LMHC moest gisteren in eigen huis bui gen voor koploper For ward. Zowel de dames van LMHC als de heren van Alecto en Roomburg speelden gelijk. De hoc- keyelftallen deelden met respectievelijk Voordaan, Groen Geel en Were Di. De mannen van Alecto, Forescate en Noord wijk zegevierden. In de overgangsklasse verloor het herenteam van LMHC met 0-1 van koploper For ward. Lange tijd zag het er naar uit dat de wedstrijd doel puntloos zou blijven, maar in de slotfase stelden de gasten alsnbg de zege veilig. De da mes Speelden tegen Voordaan gelijk. Sietske Meijers en Ka ren van der Lee troffen doel en stelden daarmee het gelijke spel voor hun team veilig. Alecto deelde de punten met Groen Geel. In Den Haag werd het 2-2. De Leiderdorpse treffers kwamen op naam van Peter Willem Hoekstra en Maurits Huygen. De dames kwamen in de eerste klasse te gen Gooische voor rust met 0- 1 voor. In de tweede helft werd de marge tot twee doel punten vergroot, waarna Gooi sche de eindstand een paar mi nuten voor tijd op 1-2 bepaal de. Pauline Huygens scoorde beide doelpunten uit een straf- corner. Roomburg stond al vrij snel met 1-0 voor tegen Were Di. Wouter Eikenhout doelpuntte uit een strafcorner die werd aangegeven door Rutger van Schaik. In de tweede helft kwamen de heren van Were Di langszij en vervolgens zelfs op voorsprong, ondanks het feit dat Roomburg het betere spel liet zien. Vlak voor het einde van het duel bracht Rut ger van Schaik beide ploegen weer op gelijke hoogte. Trai ner Juriaan van Aken, die slechts over een krappe da messelectie kon beschikken, zag zijn ploeg in en tegen Rijs wijk het onderspit delven: 3-1. Veerle Kuipers was verant woordelijk voor de enige Leid se treffer. Tweedeklasser Forescate stond tegen VCL na 35 minu ten spelen met 1-0 voor. In de tweede helft werd de voor sprong verder uitgebouwd. De Voorschotenaren scoorden driemaal. De doelpunten kwa men op naam van Martijn van Paassen. Peter van Esveld en Wouter" van Paassen. De da mes verloren van koploper Cartouche met 1-2. Een sterk veldoverwicht werd niet in winst omgezet. De treffer, uit een strafcorner. kwam van de stick van Brechtje Vriends. De heren van Noord wijk boekten een 1-2 overwinning op Xenios. Bij rust stond de Noordwijkse formatie met 1-0 voor. Nadat Xenios in de tweede helft de stand weer op gelijke hoogte bracht, scoorde gouden wissel Kim van der Does (een jeugdspeler) de win nende treffer. Het eerste Noordwijkse doelpunt kwam overigens op naam van Hans Wiggender. Het vrouwenteam van trainer/coach Ruud van der Veen kon het niet bolwer ken tegen mededegradant As- vion. De dames uit de bloe- menbadplaats verloren met 3- 0. Tien minuten voor tijd liet coach Van der Veen de 14-ja- rige Britta van Egmond haar debuut in het eerste maken. Maar ook zij kon niets meer aan de achterstand doen. LEIDEN In de tweede ronde van de KNSB-com- petitie heeft Philidor I in de hoofdklasse met enig geluk een 4-5 voorsprong genomen tegen De Vari ant uit Breda. De afgebro ken partij van De Graaff gaat waarschijnlijk verlo ren. In de eerste klasse speelde LSG I gelijk tegen DD I uit Den Haag. Phili dor II versloeg in Amster dam VAS/ASC met 5»/2- 2'/2. In de tweede klasse verloor LSG met 31/2-41/2 van Bloemendaal. Een klasse lager won Voor schoten met ruime cijfers in Overschie: IV2-6V2. LSG III versloeg MEMO II met 5-3 en Lisse verloor in Den Haag met dezelfde cijfers van De Ooievaar II. Philidor I keek al snel tegen een achterstand aan. Bakker verloor als eerste en ook Gel- pke en Janssen waren kans loos tegen de internationaal meesters De Boer en Blees. Hans Kuijf stond tegen groot meester Ree wat beter, maar kwam niet verder dan remise. Stehouwer won dankzij het re glement: tegenstander Vogel raakte een stuk aan, niet zien de dat hij schaak stond. Indien mogelijk moet dan met het aangeraakte stuk het schaak opgeheven worden. Dit leidde tot onmiddellijk verlies. Ook bij Van der Spek zat het mee. Zijn tegenstander miste een eenvoudige remiseweg. Joop Piket en Nico Kuijf wonnen wel op normale wijze. Met de remise van Van Maaren was dit voldoende voor een gelijk spel. De Graaff brak nog af, maar staat slecht. LSG I heeft de vorm van het vorig seizoen nog niet te pak ken. Zo verloor Heemskerk in slechts 14 zetten na een blik seminslag op f7. Van Putten stond beter, maar kon er niet doorheen komen. Konings had voor het verkrijgen van zijn goede stelling te veel tijd ge bruikt, wat hem de partij kost te. Wiley, vorig seizoen topsco rer, is enigszins overschaakt en speelde opnieuw remise. Clemens is nog de enige met 100 procent. Hij versloeg oud- LSG-er Kort, in vroeger jaren negen maal clubkampioen. Benschop, kort tevoren toege rust met de titel Nationaal Da- mesmeester, bleef staan na een stukoffer en won uiteindelijk dankzij haar materiaalvoor- sprong. Zowel Sikkel als Van der Vorm mochten van team leider Mieremet geen remise aannemen, forceerden te veel en verloren. Van Moorsel won een goede partij en Passenier kwam goed uit de opening, slecht uit het middenspel, maar met winst uit de tijd noodfase. Philidor II won, na de 1-7 ne derlaag in de eerste ronde, verrassend van het sterke VA S/ASC. Jeugdtalent De Heer won met een aardige combina tie als eerste. Van Loon liet zich in goede stelling foppen. Vervolgens boekten Henriëtte de Greef en Vriend solide overwinningen. De konings- aanval van Van Halderen had hetzelfde resultaat. Om de overwinning veilig te stellen nam Smit remise in een veel betere stelling. Van Of wegen verloor nog, maar Heieen de Greef maakte het Leidse feest compleet. LSG II verloor na een wedstrijd met een onregel matig verloop, zowel op het bord als daarbuiten. Bloemen daal arriveerde te laat en met een speler te weinig. De team leider moest na een half uur wachten invallen, maar won gemakkelijk van Hagendijk. Landsbergen stond goed, rqaar werd in tijdnood weggecombi- neerd. De Boer kwam er niet aan te pas, maar Van Ketel kon tegenscoren. Westra Hoekzema was de. tweede die een goede stelling verknalde. De tegenstander van Van der Pol ging door zijn vlag, maar claimde dat deze te vroeg was gevallen. Onder protest werd verdergfespeeld, maar winst maakte een actie in deze rich ting overbodig. Ook de andere nieuwkomer, Stelling, behaal de zijn tweede overwinning. Hockx gaf in tijdnood de winst uit handen. In de derde klasse was Voor schoten op geen enkel bord in gevaar. Bongers, Fritschy, Wiebes, Van der Ven en Driessen wonnen en Houwe- ling, De Boer en Combé speel den remise. LSG III won ver rassend, alleen Harms verloor. Bakker, Otten en Van der Steen zorgden voor de hele punten; Van den Boogaardt, Lind, Van der Giessen en Vink voor de halve. Lisse had weinig kans. Bakker, Van Hal, Rosdorf en invaller Boude- wijns (voor Lommerse) verlo ren; Van der Aardweg en Go- dijn remiseerden en Lemmers en Van der Poel wonnen.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19