Straf kost Ajax zes miljoen gulden Speelman mist in beslissende fase Knieblessure houdt Vanenburg aan de kant sportuitslagen Sport op tv Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT Eeidóe Gouaa/nt VRIJDAG 6 OKTOBER 1989 PAGINA 9 Ekimov naar ploeg Post ALMERE Eerzucht is een van de kenmerkende karakter trekken van Peter Post. Als trendsetter van de jaren zeven tig, toen hij met zijn Ti Raleigh- ploeg een waar schrikbewind over het professionele peloton voerde, werd de ploegleider in de jaren tachtig voorbij ge streefd door de concurrentie. Dat zit de 55-jarige Amstelve- ner niet lekker. Hij broedde al enige jaren op revanche en denkt zeker de eerstkomende twee jaar zijn sportieve gram te kunnen gaan halen. Na eerst het koningsduo Rooks/Theunis- se te hebben gecontracteerd, maakte Post gisteren wereld kundig, dat hij een arbeidsove reenkomst heeft afgesloten met Viatcheslav Ekimov, de Russi sche meervoudige wereldkam pioen. Bovendien wordt co- sponsor Isostar vervangen door Sportlife en breidt Panasonic zijn activiteiten uit door ook de fietsen te leveren. Post krijgt de komende jaren zowel meer fi nanciële als sportieve armslag. Na de teleurstellende prestaties van met name Eric Vanderaer- den en Eric Breukink, die Pa nasonic gaan verlaten, was te verwachten dat Post actie zou ondernemen. Begin mei in de Trump Tour raakte de ploegleider onder de indruk van Ekimov. Ruim een maand later bracht Post al een bezoek aan de Cycling Club Lo- komotiv in Leningrad om de transfer van de 23-jarige Rus rond te maken. De onderhande lingen, die verder per telefoon en fax werden gevoerd, duur den al met al drie maanden. Pas enige weken geleden kreeg Post het bericht dat Ekimov, voor .wie nog een zestal andere ploegen interesse had, voor Pa nasonic had gekozen. Naar ver luid gaat de Rus, die een con tract voor twee jaar zal teke nen, een jaarsalaris verdienen van om en nabij een miljoen gulden. Ekimov dankt zijn bekendheid voornamelijk aan zijn prestaties als baanrenner. Hij werd welis waar twee maal wereldkam pioen bij de junioren, maar als amateur veroverde hij in '85, '86 en '89 de wereldtitel achter volging. Ekimov is bovendien houder van maar liefst vijf we reldrecords: 4, 5, 10 en 20 kilo meter, als wel werelduurre cordhouder voor amateurs met een afstand van 49.672 meter. Tevens veroverde Ekimov vo rig jaar in Seoul olympisch goud op het onderdeel ploeg achtervolging. De ploeg Post ziet er voor 1990 als volgt uit; Eddy Bouwmans, Michel Cornelisse, Thomas D'urst (Wdl), Viatcheslav Ekimov (Sov), Urs Freuler (Zwi), Louis de Koning, Ene van Lancker (Bel), Jef Lieckens (Bel), Henk Lub- tierding, Guy Nulens (Bel), Jos van der Pas, Allan Peiper (Aus), Jean- Paul van Poppel, Steven Rooks, Theo de Rooy, Harry Rozendal, Mare Ser- 1 geant, John Talen, Gert-Jan Theu- nisse, Teun van Vliet en Jean-Marie I Wampers (Bel). Karlsson leidt PSV DEN HAAG De Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft de Zweed Bo Karlsson aan gewezen als scheidsrechter voor de wed strijd Steaua - PSV, die 18 oktober in Bu- karest wordt gespeeld in de tweede ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen. De return op 1 novem ber in Eindhoven wordt geleid door de Oostduitser Siegfried Kirschen. De Deen Henning Lund-Sörensen is arbiter in de wedstrijd FC Groningen - Partizan voor het toernooi van de bekerwinnaars. De re turn in Belgrado wordt geleid door de Westduitser Karl-Heinz Tritschler. Ignace van Swieten leidt op 18 oktober Admira Wacker (Oos) - Frencvaros (Hon) in het toernooi van de bekerwinnaars. In het toernooi om de UEFA-beker komen op 18 oktober twee Nederlandse arbiters in actie: Paris SG - Juventus (Blankenstein) en Hi bernian - FC Luik (Reygwart). Van Basten viert rentree met hattrick BOSTO ARSIZIO Marco van Basten heeft zijn rentree bij AC Milan gevierd met drie doelpunten. De Europees voet baller van het jaar maakte al zijn treffers in de eerste helft van het oefenduel tegen Pro Patria, een club uit de derde divisie van Italië. Milan won met 6-0. De spits, die de ne gentig minuten volmaakte, werd ruim een maand geleden in Leuven aan de linker knie geopereerd door dokter Mar tens. Het is nu vrijwel zeker, dat Van Basten zondag in de wedstrijd voor de Serie A te gen Cremonese met Milan meedoet. Zus Ludo Coeck ontslaat Ruiter BERCHEM De voormali ge doelman Jan Ruiter is gis teren ontslagen als trainer bij de Belgische tweedeklasser Berchem Sport. Ruiter was daar aan zijn eerste seizoen bezig. Na vijf wedstrijden neemt de club met drie pun ten de elfde plaats. De Ne derlander kreeg zijn ontslag van voorzitster Suzie Coeck, die pas maandag was aange treden. Suzie Coeck is de zuster van de voormalige topvoetballer Ludo, die bij een auto-ongeluk om het le ven kwam. Herstel Gantwarg RIGA Anatoli Gantwarg heeft in de derde ronde van internationale damtoernooi in Riga eindelijk zijn klasse getoond. Na een zwakke start speelde hij gisteren in een agressieve stijl de Senegalese koploper Macodou N'Diaye van het bord. De koppositie wordt na drie ronden ingenomen door de Sovjet-dammers Bozenkov en Vignan. Hans Jansen had in een positioneel duel tegen Vignan de bes te kansen, maar op slimme wijze wist de Letse grootmeester de partij naar remise af te wikkelen. Daarmee bleef Vignan aan kop. Hij moet die positie delen met zijn plaatsgenoot Bozen kov. De 27-jarige speler uit Riga speelde een overtuigende aanvalspar- tij tegen Bauke Bies. Van der Zee verloor van Tingas, de 18-jarige jeugdkampioen van Estland. Longo gaat gewoon door MEXICO Jeannie Longo zet haar recordreeks in Mexico onverminderd voort. De Franse we reldkampioene op de weg legde gisteren op de olympische piste de drie kilometer af in 3 minuten en 38,190 seconden. Tien dagen geleden had ze op dezelfde baan (hoogte 1419 meter) het record op 3.41,640 gebracht. Longo verbeterde eerder op de wielerbaan in Mexico het uurrecord (46,353 km) en het record op de 5 kilometer (6.14,135). Ook dames op loonlijst volleybalbond LEEUWARDEN Ook dames-internationals kunnen in het vervolg op de loonlijst van de Ne derlandse Volleybal Bond terecht komen. Mana ger Joost Veeger heeft van de penningmeester van de NeVoBo het groene licht gekregen voor het aangaan van financiële overeenkomsten met speelsters van het nationale team in leeftijd varië rend van 17 tot 27 jaar. In het contract moet tot uiting komen dat de betreffende speelster „volley- bal als hoogste prioriteit ziet". VANDAAG Nederland 2, 2Z45 uur TROS Sport. Veronique, 18.50 uur Match. Duitsland 1, 23.25 uur Sportschau. Duitsland 2, 22.55 uur Die Sport-Reportage. Sky Channel, 18.00 uur Honkbal. Sky Channel, 19.00 uur Rug- MORGEN Sky Channel, 00.00 uur Snooker. (Vervolg van de voorpagina) ZURICH De ijzeren staaf, geworpen door een onbenul, kan de doelman van Austria Wien onmo gelijk harder hebben ge troffen dan de uitspraak van de tuchtcommissie van de UEFA Ajax. De Amsterdamse club mag, in afwachting van de be roepszaak volgende week vrijdag in Geneve, twee seizoenen niet deelnemen aan Europees voetbal. Bovendien werd de uitslag van de gestaakte wedstrijd te gen Austria in de eerste ronde van de strijd om de UEFA-be ker bepaald op 3-0 in het voordeel van de Oostenrij kers. Met de laatste beslissing had Ajax gisteren vrede. Met de uitsluiting van twee seizoenen van internationale toernooien, kon de ploeg onmogelijk ak koord gaan. „Dit is het ergste dat ons kon overkomen", zei voorzitter Van Praag, nadat hij het harde oordeel van de eerste man van de tuchtcom missie, Alberto Barbé, in Zti- rich had vernomen. Volgens Van Praag kan de schade, althans financieel, worden beraamd op drie mil joen gulden per uitgesloten seizoen. Over de sportieve schade wilde hij niet vooruit lopen. „We wanhopen nog niet". De straf geldt overigens voor twee seizoenen, waarin de Amsterdammers .zich ook daadwerkelijk voor Europees voetbal kwalificeren. Het kan niet anders of de tuchtcommissie heeft een voorbeeld willen stellen, ten einde het om zich heen grij pende voetbalvandalisme Woordvoerder Rudolph Rothenbühler van de UEFA deelt de belsissing van de tuchtcommissie mee aan de verzamelde pers. FOTO: EPA enigszins te beteugelen. In het verleden werden zelden straf fen van dit formaat uitgespro ken. De tuchtcommissie ba seerde zich slechts op de rap porten van waarnemer Barde en scheidsrechter Galler. Nie mand werd gehoord. Ook Van Praag niet, die in het Möven- pick-hotel met verweerschrift en al de deur werd gewezen. De argumenten van de uit de ivoren toren sprekende tucht commissie worden pas van daag bekend gemaakt. Het lijdt echter geen twijfel dat het feit dat de wedstrijd niet kon worden uitgespeeld, van groot belang is geweest. Het kwam in de Europese toer nooien niet eerder voor, dat een duel om gewelddadige re den definitief moest worden afgebroken. Het vaak onduidelijke beleid van de UEFA leidde slechts twee keer eerder tot uitslui ting van een club, afgezien van de schorsing van de En gelse ploegen naar aanleiding van het Heizeldrama. Lazio Roma werd in 1974 een jaar op non-actief gezet, hetzelfde lot trof Hajduk Split in 1987. In het laatste geval zorgde een door een supporter ge worpen traangasbom voor pa niek in het stadion. Jurisprudentie Ajax zal zich echter in geen geval bij de uitspraak neerleg gen. Voorzitter Van Praag kondigde onmiddellijk aan in beroep, te gaan en zei met het oog daarop zeker „geen slecht gevoel" te hebben. De voorzit ter zegt over vier velletjes ju- rispudentie te beschikken, die aantonen dat de strafcommis- sie in vergelijkbare situaties eerder met mildere uitspra ken kwam. Verder zal Ajax aanvoeren dat het er alles aan gedaan heeft het mogelijk te maken, dat de in de eerste helft van de verlenging gestaakte wed strijd in elk geval zou worden uitgespeeld. Scheidsrechter Galler heeft volgens Van Praag echter geen enkel voor stel in die richting willen ac cepteren. Ook voert de club aan dat de politie het niet noodzakelijk achtte in te grijpen, nadat de eerste schermutselingen ach ter de doelen plaatvonden. Bovendien zullen Van Praag c.s. de beroepscommissie een lijst voorschotelen van pre ventieve maatregelen, die vooraf waren genomen. Alsof dat nog niet voldoende is wijst de club op het imponerende verleden, en de deelneming aan Europese toernooien sinds 1957, vrijwel zonder een smet. Ajax wordt volgende week bij de door de Zwitser Strassier voorgezeten beroepscommis sie verdedigd door mr. H.P. Utermark, de Hagenaar die eerder de „bom" van Neder land - Cyprus in hoger beroep demonteerde. De pleitbezor ger maakte daarbij gebruik van de medische verklaring van dokter Co Greep, die aan toonde dat de Cypriotische doelman Charitou simuleerde, nadat een inwoner van Oss hem bijna tot ontploffing had gebracht. De zaak ligt nu anders. Van Praag: „De gezondheidstoe stand van de Oostenrijkse doelman doet in dit opzicht niet zo veel terzake. Het gaat slechts om het feit dat de wedstrijd is gestaakt door de arbiter". Van Praag zei nog niet in op perste staat van paniek te verkeren. „Het stoort mij dat er zo'n zware uitspraak is ge daan, zonder dat er ook maar iemand is gehoord. Dat wij onze argumenten niet monde ling mochten toelichten kan ik billijken, dat we zelfs geen verweerschrift mochten in dienen niet. Het is een vreem de vorm van rechtspraak. Wellicht moeten we onder zoeken of daar iets aan te doen is". Mocht de beroepszaak, waarin de straf overigens ook zwaar der kan uitvallen, niet gunstig verlopen, dan heeft de straf voor Ajax volgens Van Praag verstrekkende gevolgen. De voorzitter zei te hopen dat de genen die voor deze ellende verantwoordelijk zijn, zich dat realiseren. Geen oplossing Hoewel hij ongaarne op de zaak vooruit wilde lopen, zei hij in het ergste geval geen di recte oplossing voorhanden te hebben. „We kunnen door het spelen van vriendschappelijke duels onze recette enigszins opvoeren. In dergelijke wed strijden ontbreekt echter de spanning en de sportieve druk. Ook voor de spelers zal het niet meer dan surrogaat zijn. Wat daar weer de gevol gen van zijh? Daar wil ik nu nog niet aan denken". De problemen na het incident in de wedstrijd tegen Austria Wien staan bovendien niet al leen. Op Ajax ligt nog een forse aanslag van de belasting in verband met de zwart geld affaire te wachten, er zijn problemen rond de afbetaling van het salaris van de vorig jaar ontslagen trainer Linder, de extra veiligheidsmaatrege len kosten meerdere, niet be grote tonnen, en bovendien staat de ploeg in de competitie op een straatlengte van PSV. Ajax zal ongetwijfeld in staat zijn de klappen op te vangen, maar zoals het er nu voor staat zal het herstel jaren ver gen. De tegenvaller voor het Ne derlandse voetbal daarente gen valt, relatief gezien, mo gelijk mee. Uiteraard werpt het incident een onmiskenba re smet op de uitstraling en de reputatie en is het een verlies van ongekend formaat dat het mooiste paradepaardje voorlo pig op stal staat, maar de uit sluiting van de Amsterdam mers kost Nederland, waar schijnlijk, geen Europees startbewijs. Slechts wanneer Ajax lands kampioen wordt, mag Euro pees geen vervanger worden aangewezen. De kans daarop is, het moet gezegd, voorlopig klein. Consternatie in Amsterdam AMSTERDAM De beslissing van de tuchtcommissie van de UEFA Ajax twee jaar van de Europese bekertoernooien uit te sluiten, heeft bij de Amsterdamse club voor enorme conster natie gezorgd. Algemeen directeur Van Eijden verwoordde de teleurstelling in De Meer als volgt: „Deze beslissing is rampzalig voor ons. De teleurstel ling bij de leiding, en natuurlijk ook de spe lers, is enorm. Tot de motivatie van de straf bekend is, kunnen we weinig doen. Vandaag weten we meer", aldus Van Eijden. Voor de vedetten is de straf, als die blijft staan, een absolute ramp en een financiële domper. Met spanning wordt de uitslag van het beroep afgewacht. „Het wordt vooral moei lijk de spelers te motive ren. Er valt niets meer te verdienen in de com petitie. Dat maakt de competitie volstrekt on- interssant", meende John van 't Schip. „Voor de jongeren is het even eens een tegenvaller. LONDEN Agatha Christie en Len Deighton hebben prachtige thrillers bedacht. Maar hun intri ges verbleekten bij het scenario dat Timman en Speelman gisteren voor de vuist weg schreven op het toneel van het Sadler's Wells Theatre. De derde partij uit de twee kamp bevatte een overdosis van alles dat het schaken kan bieden. Speelman had met zwart lange tijd het beste van het spel. Na zeventien zetten gaven de verzamelde Britse (jubelend) en Nederlandse (schoorvoetend) supporters geen shilling meer voor de witte kansen van Timman. Hij was strategisch overspeeld en zwart stond op het punt zijn nederlaag uit de tweede ronde te compenseren. Maar daarvoor miste de Brit in de beslissende fase de denk kracht. Hij was nog net even te aangeslagen na de opdoffers in de voorafgaande twee ron den. In het bijzonder ingewik kelde middenspel verspeelde hij zijn voordeel door een te trage voortzetting. Hij verloor het overzicht en Timman was er als een sneltram bij om niet alleen de remise veilig te stel len, maar zelfs nog een winst poging te ondernemen. Ongrijpbaar Die winst lag na de eerste tijd- controle voor de hand. Maar het grijpbare bleef gisteren in de antieke schouwburg on grijpbaar voor Timman. Hij zag de winnende combinatie niet en na vijf uur en dertien minuten tekenden beide groot meesters na hun opwindende kunststukje de vrede. Door dat resultaat bleef Timman na drie van de acht partijen in de halve finales van het kandida tentoernooi een vol punt voor (2-1). Op het bord kwam de sa- misch-variant van het koning- indisch, een opening die een lange, positionele strijd voor spelde. Speelman speelde agressief en scherp, Timman wellicht iets te passief. Hij liet op de damevleugel de zwarte b-pion ongehinderd oprukken en ook aan de andere kant ontstond gevaar. Wits 17e zet was wellicht te optimistisch. Ta3 had het gevaar op de da mevleugel ingetoomd. Wit kwam precair te staan en Timman zocht met 21. f4 zijn heil in een kwaliteitsoffer. Veel compensatie kreeg hij er niet voor terug, maar de Ara- sterdamer vlocht complicaties in de stelling die Speelman zeeën van tijd kostte om door te rekenen. De Brit deed het te simpel. Zijn 21e zet (Pc5) was te traag net als zijn 25e (Dxa4), 21. Pd3 en 25. b3 hadden wit weinig hoop gegeven. Machtig Timman zag mogelijkheden en offerde op de 30e zet een paard. Zwart was gedwongen zijn dame te offeren om niet mat gezet te worden. Door die afwikkeling had Timman dame en paard tegen twee to rens, loper en paard. Maar de witte dame was machtig op de koningsvleugel tegen de vrij staande zwart koning en zwarts batterijen stonden verkeerd opgesteld. Na de eerste tijdcontrole broedde Timman een plan uit dat naar de winst moest voe ren. Eigenlijk lag het voor de hand. Met 43. Pg5+ had wit de overwinnig geforceerd: 43. Pg5+ Kg8, 44. Dh6 Ld3, 45. d7 Td8, 47. Pe6 fxe7, 48. Dg5+ en wit neemt de zwarte toren op d8 van het bord en promo veert vervolgens de pion. Speelman verschoot van kleur achter het bord. Stond haastig op en begon te ijsberen. Tim man rekende alles rustig door, zag de beslissende zet maar dacht in Pf4 een nog idealere voortzetting te hebben. Dat was een ernstige misrekening. Op zijn beurt liet Speelman zich niet meer van de wijs brengen en wikkelde af naar remise. Ontsnapt De vrijgezel was daarmee zo in zijn Britse nopjes dat hij opge togen in de perskamer kwam uitleggen hoe hij ontsnapt was. Dat hij het zelf in eerste in stantie had laten liggen, deer de hem niet. De tweekamp was gered. Het verschil bleef slechts één punt. Vuurwerk en dramatiek ont stonden er ook op het bord tussen Joesoepov en Karpov. Joesoepov had opnieuw de winst in handen, maar een blunder voorkwam de eerste opening in het Russische on deronsje. De partij werd afge broken, maar de kansen op winst voor Joesoepov zijn ni hil. 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl- c3 Lf8-g7, 4. e2-e4 d7-d6, 5. f2-f3 0-0, 6. Lel-e3 c7-c5, 7 d4-d5 e7-e6, 8. Ddl-d2 e6xd5, 9. c4xd5 a7-a6, 10. a2- a4 Tf8-e8, 11. Pgl-e2 Pb8-d7, 12. Pe2- g3 h7-h5, 13. Lfl-e2 h5-h4, 14. Pg3-fl Pf7-e5, 15.Le3-g5 h4-h3, 16. g2-g4 Dd8-a5, 17. Pfl-g3 b7-b5, 18. 0-0 b5- b4, 19. Pc3-dl c5-c4, 20. Lg5-e3 Pf6- d7, 21. f3-£4 Pd7-c5, 22. f4-e5 Pc5-b3, 23. Dd2-el Pb3xal, 24. Del-£2 Te8-f8. 25. Le2xc4 Da5xa4, 26. e5xd6 b4-b3, 27. Le3-d4 Lg7xd4, 28. Df2xd4 Pal- c2, 29. Dd4-c3 Lc8-d7, 30. Pg3-h5 g6xh5, 31. Dc3-f6 Da4xc4. 32. Df6- g5+ Kg8-h8, 33. Dg5xh5+ Kh8-g7, 34. Dh5-g5+ Kg7-h8, 35. Dg5-h6+ Kh8- g8, 36. Dh6-g5+ Kg8-h8. 37. Tfl-f6 Dc4xe4, 38. Tf6-h6+ De4-h7, 39. Dg5- f6+ Kh8-g8, 40. Th6xh7 Kg8xh7, 41. Pdl-f2 Ta8-e8, 42. Pf2xh3 Te8-el+, 43. Kgl-f2 Ld7-b5, 44. Ph3-f4 Tel- fl+, 45. Kf2-g3 Pc2-el, 46. Df6-f5+ Kh7-g8, 47. Df5-g5+ remise. Teleurgesteld zit Gerald Vanenburg thuis op de bank met zijn ingezwachtelde knie. foto: anp EINDHOVEN Voor de zoveelste keer is het Ne derlandse topvoetbal op gevoelige wijze aan de knie geraakt. Gerald Va nenburg is het meest re cente slachtoffer dat door een onwillig gewricht wordt gekweld. Door een fel duel met ploegge noot Romario raakte de 25-ja- rige international dermate ernstig aan de rechterknie ge blesseerd, dat zowel Oranje als PSV het de komende vier we ken zonder zijn diensten moeten stellen. Luttele oggenblikken na de noodlottige botsing met Roma rio, die na een sliding van Va nenburg 'vol' op de knie van de Nederlandse international viel, werd het gewricht van de middenvelder al in een Eind- hovens ziekenhuis aan een on derzoek onderworpen. Daar bleek de schade (voorlopig) nog mee te vallen. „De eerste diagnose", aldus een teneerge- slagen Vanenburg, „is dat er een knieband is gescheurd. Ik mag me nog gelukkig prijzen dat de meniscus intact is geble ven en dat de kruisbanden niet zijn geraakt". Onmiddellijk nadat PSV's clubarts Van den Hoogenband de blessure van Vanenburg had bekeken, werd de knie van de international in het gips gezet. Dat gips zal ver moedelijk vandaag weer - voorlopig - verwijderd worden om na te gaan wat er verder met de knie dient te gebeuren. Vanenburg gaat er zelf vanuit dat de bewuste kniebanden moeten worden gehecht. „Ik ben er mooi klaar mee", verzucht Vanenburg, die vol gens eigen zeggen een luide vloek bezigde na de fatale bot sing met Romario. „Toen het gebeurde", herinnert de kleine PSV'er zich, „flitste het met een door me heen: daar gaat Steaua en daar gaat Wales. Die wedstrijden zal en moet ik dus uit m'n hoofd moeten zetten. Dat is natuurlijk verschrikke lijk voor een voetballer. Die wedstrijden hadden nu juist het hoogtepunt van het jaar moeten worden. En dan is het natuurlijk rampzalig om je aan de kant te moeten zitten ver bijten". Tweeduizend fans steunen Oranje ZEIST Ruim 2.000 Nederlanders zullen het Nederlands elftal woensdag in Wrexham steunen tegen Wales, tijdens het kwalifi catieduel voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in 1990. Er worden zware veiligheidsmaatregelen getrof fen voor de opvang van de fans. De Engelse politie heeft laten weten streng toe te zien, dat het alcolholverbod in autobussen wordt nageleefd. Dronken fans krijgen geen toegang tot het land. Het verzoek aan de rederijen tijdens de overtocht de ver koop van belastingvrije alcohol stop te zetten, is door de maat schappijen afgewezen. BADMINTON Open Weelduitse kampioenschap pen in Düeseldorf: Dsmea, eerste ronde: Van der Knaap (Ned)-Krickhaus (Wdl) 11-8 11-2, Smith (Gbr)-Hoogland (Ned) 0-11 11-4 11-7, Ubben (Wdl)-De Boer (Ned) 5-11 11-6 11-5, Wlhlborg (Zwe)-Van Dijck (Ned) 11-6 11-6. Tweede ronde: Van der Knaap-Sjili- kovskaja (Sov) 11-0 11-4. Heren, eerste ronde: Pelupessy (Ned>- Carlsen (Den) 15-1 15-12, Hoyer-Larsen (Den)-Meljer (Ned) 15-10 15-0. Tweede ronde: Kusuma (lndo)-Pelu- pessy 15-10 15-10. BASKETBAL Europa Cup Haren, landakampioenen, aersta ronda: Bayreuth (Wdl)-Den Helder (Ned) 97-79 (47-38). Eerste wedstrijd 97-75 voor Den Helder, dat zich plaatst voor tweede ronde. Toeschouwers: 4.000. Scores Den Helder: De Waard 25. Te Velde 13, Cooper 12, Jones 11, Van Rootselaar en Van Dinten 6, Wingard 4, Fran' - 12P' Dames, vrouwan, landakampioenen, eerste ronde: Den Helder (Ned)-Arkiva (Zwe) 62-58 (31-28). Den Helder uitge schakeld. eerste wedstrijd 46-69 voor Akiva. Scores Den Helder: Carla Maas 10, Ua Maas 11, Linda Mol 16. Joet Lewis 13, Marion Velzeboer 8. DAMMEN Internationaal toernooi in Riga 3e ronde: Specogna (lta)-Vermln (Zwi) 2-0, Gantwarg (SovFN'Dlaye (Sen) 2-0. Tingas (Sov)-Van der Zee (Ned) 2-0, Bles (Ned)-Bozenkov (Sov) 0-2, Vignan (Sov)^ Jansen (Ned) 1-1, Valneris (Sov)-Korts- jov (Sov) 1-1, Autar (Sur)-Casarll (Bei) 1- 1. Virny (Sov)-La)mite (Sov) 1-1. Stand: 1. Bozenkov en Vignan 5 punten. 3. N'Diaye. Valneris en Vlrny 4, 6. Autar. Casaril, Gantwarg, Jansen en Specogna 3. 11. Bies, Van der Zee, Vermin, Korts- jov en Tingas 2, 16. Laimlte 1. Itand; >tand: 1. Langer (Wdl) 67 slagen, 2. Da- vis (Aus). Llewellyn, BoxaJI en Waters (Gbr) 68. 5. Stewart (Vst), Martin (Spa). Couples (Vst), Ray en Faldo (Gbr) 69, gedeelde 40e plaats Bos (Ned) 73. HONKBAL Amerikaans* play-offs National Lea gue, bast ot sevan: Chicago Cubs - SCHAKEN Halve finales kandidatsntoarnooi 3e ronde: Timman (Ned)-Speelman (GBr) 1/2-1/2 na 47 zetten. Stand: Timman- Speelman 2-1. Joesoepov (Sov)-Karpov (Sov) afgebro ken na 60 Stand: Jo broken. SQUASH WK, mannen, kwartfinales: Jahangir Khan (Pak)-McLean (Aus) 15-11 15-11 15-12, Dlttmar (Aus)-Eyles (Aus) 15-3 15-8 10-15 15-12, Robertson (Aus)-Mar- tin (Aus) 15-12 17-15 9-15 15-13, Jans her Khan (Pak)-Beeson (Gbr) 15-7 15-2 15-3. TENNIS Internationaal satelliet-toernooi van Casablanca Achtste finales: Koevermans (Ned)-Alba- no (Arg) 6-4 6-3, Benhablles (Fra)-Wöhr- mann (Wdl) 7-5 6-4, Visand (Sov)-Alaml (Mar) 1-6 6-4 6-1, Vogel (Ts))-Plstolesi (Ita) 7-6 6-2. Toernooi in Basel: Mannen, tweede ronde: Camporese (lta)-Schapers (Ned) 6-4 6-4, Delaltre (Fra)-Svensson (Zwe) 6-7 (4-7) 6-4 7-5. Federatie-beker in Tokyo Kwartfinales: Spanje-Sovjetunle 2-1, Martinez (Spa)-Savsjenko (Sov) 6-1.6-1; Sanchez (Spa)-Zvereva (Sov) 7-5, 6-3; Martinez/Sanchez-Savsjenko/Zvereva 4- 6. 6-2, 1-6. Australië-Bulgarije 2-1. Smylie (Aus)-Ka- tarina Maleeva (Bui) 2-6. 1-6, Mlnter (Aus)-Manuela Maleeva (Bul) 6-3, 2-6, 6- 4, Thompson/Smytle-Maleeva/Maleeva 5-7. 6-4, 6-0 Invitetlstoemooi Stuttgart Groep 1: Mecir (Ts|)-Skoff (Oos) 6-3 6-1, Manclni (Arg)-Muster (Oos) 6-4 6-3 Groep 2: Lendl (Ts))-McEnroe (Vst) 6-4 6-4. VOETBAL Haarlem, vier-laodentoemooi ims- DDR-Nederlands* Antillen 6-0 (5-0). 18. Strecker 1-0, 29. en 33. Rische 2-0 en 3-0, 41. Strecker 4-0. 44. Prause 5-0, 55. Burger 6-0 (strafschop). Scheids rechter: Brekelmans. Rode kaart: Pop pen (Ned. Antillen). Nadertand-Surinama 2-0 (1-0). 25. Van Keeken 1-0. 77. De Letter 2-0. Scheidsrechter: Overkleeft. Toeschou wers. 1000. Gele kaarten: Van Ameis- foort (Ned), Borgia en Braafheid (Surina me).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9