Mavo Johannes viert 25-jarig jubileum Bezwaren tegen nieuwbouw bank lijken kansloos LEIDEN OMGEVING £etd<tt6oincwit WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 PAGINA 1-1 Jacht op kraaien in Alphen geopend ALPHEN AAN DEN RIJN Valkenier F.J. van Leeuwen uit De Hoef heeft van de ge meente Alphen toestemming gekregen om met een havik te jagen op kraaien en eksterachti- gen. Alphen kampt al lang met een overlast door deze vogels, die in groten getale in de stad leven. Valkenier Van Leeuwen kreeg onlangs een volledige jachtvergunning van het minis terie van Landbouw en Visserij. Het jagen in Alphen is overigens aan regels gebonden. Zo mag Van Leeuwen gedurende een jaar alleen jagen op kraai- en eksterachtigen binnen door de gemeente aangegeven gebieden. Voor het jagen op de Oosterbegraafplaats moet speciaal toestemming worden gevraagd. Een lijst met de aantallen en soorten gedode dieren moet elk kwartaal worden ingeleverd. Geen snackbar aan Concertweg ALPHEN AAN DEN RIJN Er komen geen snackbar en koffieshop- /croissanterie aan de Con certweg. Een inwoner uit Alphen en een bedrijf uit Amstelveen hadden daar om gevraagd. Volgens de gemeente mogen er op de bewuste plek wel kanto ren, ambachtelijke of dienstverlenenende bedrij ven worden gehuisvest, maar geen horeca. De ge meente vreest onder meer dat jongeren van het na bijgelegen jongerencen trum Het Kasteel overlast zullen veroorzaken. Geen buurtbus naar Gemeneweg HAZERSWOUDE Er komt voorlopig geen buurtbus naar de Gemeneweg in Ha- zerswoude. Er wonen zowel ten oosten als ten westen van de Gemeneweg te weinig mensen om aan de minimum eisen van de vervoersmaatschappij West-Nederland te voldoen. West-Nederland gaat er vanuit dat er in beide gebieden ibinimaal 800 inwoners moeten wonen. Ten westen van de Geme neweg zijn dat er 537 en ten oosten slechts 281. Het wachten is nu op een evaluatie van het buurtbusproject in Zoeterwoude. Dat komt waarschijnlijk nog deze maand gereed. De provincie Zuid-Holland heeft toegezegd te bekijken of er mogelijkheden zijn om de oostelijke ziide van de Gerpeneweg te be trekken bij het Zoeterwoudse project. Ontzegging rijbevoegdheid geëist na dodeljk ongeval DEN HAAG/LEIDERDORP Tegen een 27-jarige Lei- denaar is gisteren door offi cier van justitie J. van Eek een boete van tweeduizend gulden en een jaar onvoor waardelijke ontzegging van het rijbewijs geëist. Hij ver weet de man op 30 novem ber vorig jaar „aanmerkelijk onvoorzichtig" een kruising in Leiderdorp te zijn opgere den, waarna zijn auto in bot sing kwam met een vracht wagen. Als gevolg van het ongeval overleed de 31-jari- ge mede-inzittende en colle ga van de Leidenaar. Volgens de officier had de man een grove fout begaan door niet stapvoets, maar met normale snelheid het kruispunt te nemen. De fout bleek fataal omdat het slecht weer was, de ruiten besla gen en de mannen hun autogor del niet om hadden. „Een 31-jari- ge jongeman is dood. We kunnen hem niet aan zijn familie terug geven, we kunnen wel recht doen. Daar heeft de familie recht op", aldus mr. Van Eek. Overi gens hield hij bij zijn eis rekening met het feit dat de 27-jarige zelf ook gewond was geraakt bij het ongeval, en dat de man nog steeds onder behandeling is voor psychische problemen sindsdien. De raadsman van de Leidenaar was het niet eens met de officier dat zijn cliënt een grove fout had begaan. Hij had wel degelijk uit gekeken, maar een inschattings fout gemaakt. Ondanks de ernst van het ongeval, betoogde hij daarom dat de tenlastelegging niet bewezen kon worden ver klaard, zodat voor zijn cliënt vrij spraak zou moeten volgen. Uitspraak op 17 oktober GROTE REÜNIE OP ZATERDAG ALKEMADE Mavo Jo hannes XXIII viert deze en volgende week het vij fentwintigjarig bestaan. Morgenavond staan een jongerenmisviering en een receptie op het program ma en zaterdag wordt tus sen drie en zeven uur een leerlingenreünie gehou den. De feestelijkheden worden opgeluisterd door onder meer Jongerenkoor De Toekomst en muziek vereniging Liefde voor Harmonie. Volgende week bestaan de feeste lijkheden voor de leerlin gen uit diverse work shops, een bezoek aan het Rotterdamse Tropicana en een talentenjacht gevolgd door AVRO's Top Pop Disco Show. Dat de Mavo alweer een kwart eeuw in Alkemade bestaat, is voor de plaatselijke bevolking geen nieuwtje, want in het bloemencorso van de Veense kermis enige weken geleden, trok ook een prachtige Mavo praalwagen door de straten. Hierop waren de data van het jubileum en de reünie in kan jers van letters te lezen. De or ganisatoren menen dan ook dat het merendeel van de tweeduizend oud-leerlingen inmiddels op de hoogte moet zijn van de mogelijkheid om elkaar in een feestelijke sfeer opnieuw te treffen. Voor directeur L. van Dueren betekenen de feestelijkheden niet alleen de viering van het zilveren schooljubileum, maar zij luiden tevens zijn afscheid als directeur in. Van Dueren gaat namelijk gebruik maken van de DOP-regeling, dit is een eenmalige VUT-regeling voor leerkrachten. Wanneer Van Dueren (57) zijn toko pre cies zal overdragen aan ad junct-directeur Beurze is nog niet bekend. Die datum ligt volgens hem ergens tussen 1 januari en 1 juli van 1990. „Ei genlijk voel ik me nog te jong om al te stoppen. Alleen, als ik het nu niet doe. moet ik er nog minstens zes jaar tegenaan en dat is een lange tijd. Zeker als je bedenkt dat er in de Mavo- structuur in de komende jaren ingrijpende wijzigingen wor den doorgevoerd. Ik laat dat alles liever over aan mijn op volger, de huidige adjunct-di recteur Beurze". Wieg Aan de wieg van de Veense Johannes XXIII Mavo stond vijfentwintig jaar geleden on der meer de in Alkemade niet onbekende J. S. Wagenaar. Deze voormalig burgemeester was destijds KVP-wethouder. In een oprichtingscomité ijver de hij samen met de toenmali ge pastoor Tweehuysen, de heer J. Th. Wesselman, de heer L. van Dueren (toen nog onderwijzer in Leimuiden), mevrouw Van Berken en de oude Weteringse architect G. F. Stroek voor de komst van een ULO (Uitgebreid La ger Onderwijs). Zijn ervarin gen uit die tijd heeft de heer Wagenaar op schrift gesteld. Hieruit blijkt dat de aanleiding om tot de oprichting van een eigen ULO te komen, onder meer was gelegen in het feit dat destijds lang niet alle kin deren van buiten op een stads middelbare school konden worden, geplaatst. De stadskin deren gingen altijd voor. De Alkemadese kinderen, die wel werden geplaatst, moesten dagelijks door weer en wind naar Leiden heen en terug fietsen. Dit leverde tijdverlies op en was voor sommigen een te zware belasting. Het oprich tingscomité „overviel" als eer ste poging de heren pastoors van het dekenaat Alkemade, die toevallig voor een vergade ring bijeen waren in de pasto rie aan het Noordeinde in Roe- lofarendsveen. Daar kreeg het comité vrij mandaat om een Rooms Katholieke ULO van de grond te krijgen. Wel werd de uitdrukkelijke voorwaarde gesteld dat het de kerkbestu ren geen geld mocht kosten. Van pastoor/deken Th. van Niekerk kreeg men vijfhon derd gulden krediet. Later zou de pastoor zeer verrast zijn dat geld nog terug te krijgen ook. Kandidaten De plaatselijke hoofden van scholen schatten het aantal kandidaat-leerlingen vooraf op achttien, hetgeen te weinig zou zijn voor een eerste klas. Toen echter de inschrijving eenmaal officieel open stond, bleken er 42 kandidaat-leer- .lingen te zijn, waaronder di verse uit de gemeenten Lei muiden en Rijnsaterwoude. In die tijd werd aan de Meer- kreuk in Oude Wetering een nieuwe lagere school gebouwd, de Sint Gerardusschool. De oude drieklassige school aan de Kerkstraat was „op" en volledig afgekeurd voor on derwijsdoelen. De gemeente, eigenaar van het schoolge bouw, wilde het pand slopen om zo ruimte te creëren voor andere zaken. Het comité zag echter mogelijkheden om de oude school door een renovatie geschikt te maken als ULO. Zodra men de. school „had", begon het comité direct te kla gen dat het er een onhoudbare situatie was. Zo was het voor malige kolenhok in gebruik genomen als lerarenkamer. De noodzaak om dan ook zo spoe dig mogelijk een nieuwe school te bouwen was voor alle betrokkenen overduidelijk. De school was in september 1964 direct gestart met twee klas sen. Daarna zou de school bloeien en blijven groeien. Op de kleine speelplaats verrees al snel een noodklokaal. De fietsen werden bij de buren gestald en de ruimtenood groeide gelijk met het aantal leerlingen. Het oprichtingscomité ver voegde zich vele malen bij de onderwijsinspectie om een nieuwe school te mogen bou wen. Het enige dat aanvanke lijk werd bereikt, was dat de Alkemadese urgenties moch ten worden ingeleverd in Waddinxveen. In Den Haag begreep men aanvankelijk na melijk niet dat de afstand Waddinxveen-Oude Wetering te groot is om dagelijks heen en weer te fietsen. Herfstavond Twee heetgebakerde comité leden, Wagenaar en Stroek, vervoegden zich vervolgens op een stormachtige herfstavond op het spreekuur van de On derwijs Inspectie in Leiden. Het tweetal vertikte het dom weg om de kamer te verlaten zonder een toezegging voor een nieuw schoolgebouw voor de Alkemadese ULO. Diep in de nacht gingen ze weg met achterlating van bouwtekenin gen en zónder de toezegging. Toch veranderde nadien lang zaam maar zeker de houding van de Haagse bureaucratie. Men raakte van de ruimtemi sère in Oude Wetering over tuigd en Alkemade zou zijn school aan de P. de Jongstraat in Roelofarendsveen krijgen. Wagenaar bleef tien jaar (1963-1973) lang voorzitter van de Johannes XXIII Mavo. Thans bekleedt hij het ere voorzitterschap. ELLEN VERHAAR Susserwalder Dorpsfest in muziekcentrum ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse St. Jan's fanfare viert zondag het Susserwalder Dorpsfest. Een muzikale happening in het muziekcentrum aan de Schenkelweg dat zon dag is omgetoverd in een Weinstube. Op klanken van de Egerlandermuziek van de Susserwalder Mu- sikanten moet het een heuse Tirolermiddag wor den. In het programma is tevens opgenomen de ver kiezing van de wijnkonin gin. Het spektakel begint om half twee, maar al een uur eerder is de zaal geo pend. Zo'n zes jaar geleden kwam fanfaredirigent Paul OlischlS- ger met het idee een Egerlön- derkapel te vormen. Als ras echte Limburger wist Olisc- hlager op voorhand dat zo'n orkest een succes zou worden. In een mum van tijd was er een volwaardig repertoire en kon het orkest aan de slag. Het succes kwam inderdaad en nu is de formatie van de Susser walder Musikanten niet meer weg te denken. De Egerlën- dermiddag inmiddels dus omgedoopt tot Susserwalder Dorpsfest is in enkele jaren tijd uitgegroeid tot een ware happening. Van heinde en verre komen de mensen naar Zoeterwoude. Het is zelfs mo gelijk tafels te reserveren want in toenemende mate blij ken hele families naar het Dorpsfest te komen. De entree is 2.50. Reserveren kan via telefoon 01715-3323. Jorisplein wordt parkeerterrein ALPHEN AAN DEN RIJN Na de sloop van de streekmu- ziekschool wordt het St. Joris plein in Alphen ingericht als parkeerplaats. Het oude raad huis moet echter eerst worden verbouwd voor de komst van de streekmuziekschool. In de loop van volgend jaar moet ook de dependance van het Bospark worden ontruimd. Pas dan is het terrein beschik baar als parkeervoorziening. Concert Het kwintet Nico de Gier, Eeva Koskinen, Pieter Wis- pelwey, Martin Kaay en Jan Jansen geeft morgenavond een klassiek concert in de Oudshoornse Kerk in Al phen aan den Rijn. Op het programma staan composities van Telemann, Bach en Schubert. Aanvang kwart over acht. Kaarten kosten 15, voor houders van een CJP of Pas 6512,50 en voor kinderen 7,50. Redden De Leidschendamse Red dingsbrigade start morgen een cursus reddend zwem men. Het praktische gedeelte wordt elke donderdagavond van kwart over negen kwart over tien gegeven in zwem bad De Fluit aan het Fluit- polderplein. De vier theorie avonden zijn in het Koets huis, het clubhuis van de Al gemene Zwemvereniging Leidschendam (AZL) aan de Kon. Wilhelminalaan. De kosten bedragen 80Voor nadere informatie: telefoon 070-175896 of morgen in het zwembad. De Reddingsbriga de start tegelijkertijd een op leiding voor jongeren van ze ven tot vijftien jaar. Morgen avond zeven tot acht uur CNB Hein Schrama is werkzaam bij de bloemenveiling CNB (Coöperatieve Nederlandse Bloembollencentrale) en niet bij de Hobaho in Lisse, zoals afgelopen maandag abusieve lijk in de krant stond aange geven. Schrama vierde on langs zijn 25-jarig jubileum bij de CNB. Er is een dahlia naar hem genoemd. Onderscheiding Voorhouter Th.J.L. Bakker is onderscheiden met de ere medaille in zilver in de orde van Oranje Nassau. De me daille werd hem op Schiphol opgespeld door wethouder IJdo. Bakker was daar werk zaam, als controleur op de di visie inkoop van de KLM. Hij is nu met pensioen. Theo Bakker was ruim 30 jaar bakker/broodbezorger in Voorhout. De Voorhouter is coördinator van het Bloem bollencomité Herwonnen Le venskracht en sinds mensen- heugnis lid van het collectan tencollege van de Bartholo- meusparochie. Leergang Onder de titel „Een sterk verhaal is niet kapot te krij gen wordt door het kerkge nootschap der Zevende-dags Adventisten gemeente Lei den een leergang gehouden. Plaats van handeling is Het Centrum van de Immanuel- kerk aan de Kerkstraat in Rijnsburg. In totaal worden in de periode oktober-maart 19 studiebijeenkomsten ge houden onder leiding van de dominees G. Altink en G.W. Frenk. De bedoeling van de cursus is met een aantal kernverhalen uit de Bijbel bezig te zijn op een niet-dog- matische manier en de ver halen actueel te maken. Deelname kost 40Meer in formatie: 030-281222. MOKER Het Media overleg van ker ken in Rijnland en de Bol lenstreek (Moker) besteedt in zijn radio-uitzending van morgen aandacht aan het Studium Generale over de Is lam aan de Leidse universi teit en de pc Ouderenbond regio Leiden. De uitzending begint om zeven uur en is te beluisteren via omroep Rijn land. Bestuur De heer R.G. Greve uit Voorschoten en J.J. Schouten uit Voorhout zijn benoemd in het bestuur van het psychia trisch ziekenhuisSancta Ma ria in Noordwijk. Schouten (62) was tot voor kort voorzi- ter van de Koninklijke Ne derlandse Boeren- en Tuin- derbond en is lid van de Eer ste Kamer en de Sociaal Eco nomische Raad. Greve sloot onlangs zijn loopbaan bij het ministerie van WVC af. Hij was daar 12 jaar directeur Planning en Bouw. De nieuwkomers volgen H.J. Anbeek en E. Bunders op. Theo Bakker. Jubileum Het Noordzeekoor The Seasi de Singers viert vrijdagavond zijn 25-jarig jubileum in de Grote Kerk in Noordwijk- Binnen. Medewerking wordt verleend door Marco Bakker en het Leiderdorps Kameror kest. Het concert begint om acht uur. De toegang kost '12,50houders van een CJP of Pas 65 moeten flO betalen en donateurs hebben op ver toon van hun kaart gratis toegang. De AU that Jazz Band en de Ted Easton Jazz Band geven vrijdagavond een concert in brasserie Bon Bon aan de Koningin Wilhelmina Boule vard in Noordwijk. Het op treden begint om acht uur, de toegang kost 7,50 Bellmartin De zanger Jimi Bellmartin FOTO: PR treedt vrijdagavond 6 okto ber op in bar-dancing Blues Brothers aan het Henri Du- nantplein in Hillegom. In juli verscheen zijn single „TeU me why". Zijn optreden bestaat uit nummers als „Sexmachine", „Loverboy" en „I wanna know what love is". Blues Brothers opent om negen uur. Foto's In de polikliniek van het zie kenhuis Sint Antoniushove in Leidschendam wordt van 6 tot en met 28 oktober een tentoonstelling gehouden van de Fotokring Leidschendam (FKL). De FKL bestaat dit jaar dertig jaar. De 50 foto's zijn geselecteerd uit het werk van het afgelopen jaar. Aan de expositie is ook een coUec- tie antieke foto-apparatuur verbonden. Die is in bruik leen afgestaan door het Mu- seon in Den Haag. LEIMUIDEN Wanneer de Rabobank in Leimui den een vergunning aan vraagt voor nieuwbouw in de Dorpsstraat, dan is de gemeente verplicht deze uit te reiken. Tot deze conclusie kwam burge meester M. J. J. M. Boelen gisteravond in een extra bijeen geroepen commis sievergadering. Dit van wege bezwaren van de heer A. W. van Haasteren, die naast het geplande bankgebouw woont. Van Haasteren voelt zich ge dwongen te protestereri, omdat hij bang is dat de nieuwe gel dinstelling naast zijn huis te veel zonlicht wegneemt. Ook denkt hij dat zijn privacy ern stig wordt aangetast gezien de geringe afstand tussen het ko mende kantoorpand en zijn ei gen woning. Voorts voorziet de voormalig Leimuidense smid parkeeroverlast. Belangrijkste reden voor bankdirecteur Mutsaers om te verhuizen is de groei van zijn personeel. Burgemeester Boe len presenteerde Van Haaste ren gisteravond een nieuw plan waarbij er in ieder geval geen sprake zou zijn van scha- duwoverlast in de zomer. Als >r eventuele par keerproblemen suggereerde hij Van Haasteren een hek of tuin voor zijn woning te plaat sen. Van Haasteren bleek hier niet tevreden mee. Met het nieuwe plan mist hij nog teveel zon licht in de winter. Bovendien is het privacyprobleem voor hem nog niet opgelost. Boelen beaamde dit: „Het is niet leuk als straks iedereen Van Haas teren in zijn onderbroek ziet liggen". Oorzaak hiervan is een gepland terras bovenop het bankgebouw, dat is be stemd voor het personeel in de pauzes. Toch lijkt het ernaar uit te zien dat het bezwaarschrift van Van Haasteren de bouw van een nieuw bankgebouw niet kan weerhouden. Zoals de heer Kea (CDA) al opmerkte: „Het toekomstig pand voldoet aan de eisen van het bestem mingsplan". Van Haasteren was daar echter ook niet door te overtuigen: „Als er niemand naast woopde, was het plan reëel. Maar het is niet reëel als iemand straks daardoor nog maar een klein stukje van de blauwe hemel kan zien". Het college doet volgende week woensdag in deze zaak uitspraak. Bij eventuele goed keuring, kan alleen de Raad van State het nieuwe bankge bouw nog tegenhouden. .Zijn jullie mij vergeten?' ALKEMADE Zorgt de ge meente dan zo slecht voor zijn personeel? Dat kon menige Vener die gisteren toevallig langs de Noordhoek in Roelof arendsveen liep toch ook weer niet geloven. Het had er ech ter alle schijn van dat er door de Alkemadese bestuurders ambtelijke onzorgvuldigheid was betracht. Op een spandoek was door een van de ambtena ren met grote letters een drin gende vraag gekalkt. „Zijn jul lie mij vergeten?" hing er op een groot doek dat uit een raam was gestoken. Het is niet te hopen dat er werkelijk ie mand in het pand is achterge bleven. De sloopwerkzaamhe den zijn immers in volle gang. De conciërgewoning heeft in middels de geest gegeven en ligt in puin en gisteren werd het postkantoor gesloopt. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende dagen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. De film week loopt in heft vervolg van vrijdag t/ma donderdag. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCI- v NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, telU( 01720-20800): Indiana Jonas and th« last Crusads (al); 20.30. wo. ook 13.30. EUROCINEMA II: Indianae Jones and tha last crusada (al)jei 20.30. wo. ook 13.30. a EUROCINE- c MA III: Lathal Weapon II (12); 18.45, e 21.30. Platvoat an zijn vriendje* (al), wo. 14.00. EUROCINEMA IV: Road 1 House (al); 18.30, 21.15. wo. ooke 13.45. tel. 071-121239): Sea no evil, haar n evil (al); 19.00, 21.15. wo. 14.30 LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): The Last Crusade (al); 14.15, 18.45, 21.15. Lathal Weapon II (16); 14.15, 18.45, 21.15. Lock ups (12); 14.30, 19.00, 21.15. Licence tol kill (al); dag 18.45 en 21.15. A touch of infidelity (al); 18.45, 21.15. ma. di. do. 14.30. Taran en de tovarkatal (al); wo. 14.30. Platvoat vriandjas (al); wo. 14.45. «TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Two moon function (al); 19.00, 21.15. wo. ook 14.30. a REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Dirty Blonds (16); 14.30. 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Bad- straat 30. tel. 01718-74075): Licence to kill (al); ma. t/m vr. 20.30. wo. ook 14.45. CITY THEATER II: Lethal Wea pon II (12); ma. t/m vr. 20.30. book (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (01717-13269) Licence to kill (al); ma. t/m do. 20.15. Dangerous liai sons (12); vr. za. 20.45. ma. t/m wo. 20.45. KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit?; wo. 14.00. Frank an Freij; wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA tel. 01751- 13269):Scandal (16); ma. t/m wo. 20.00. DEN HAAGASTA: 1 (Spul 27, tel. 463500): See no evil, hear no evil (al) 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Lock up (12) 14.00, 18.45, 21.30. a ASTA 3: Roadhouse (16); 14.00, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 471656): A Touch of infidelity (al); 14.00, 19.15, 21.45. BABYLON 2: The adventures of Baron Munchausen (al); 14.00, 19.00, 21.30. BABYLON 3: Beaches (al); 19.00, 21.30. ma. di. ook 14.00. CI NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. 630637): Kickboxer (16); 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: Lethal weapon 2 (16); 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14.00. CINEAC 3: K9 (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegie-L laan, tel. 456756): Indiana Jones and r the last crusade (al); 14.00, 18.45,3 21.30. METROPOLE 2: Dead calm (12); 14.00, 18.45, 21.30. METRO- POLE 3: Licence to kill (al); 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Dan- gerous liaisons (al); 18.45, 21.30. ma. di. ook 14.00. METROPOLE 5: Rain ri man (al); 14.00, 18.45, 21.30. ODE- a ON 1 (Herengracht 13, tel. 462400) Indiana Jones and the last crusadi (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 2: Cyborg (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 3: Two moon junction (16); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: Lethal weapon 2 (16); 13.45, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Blueberry hill (16); 19.00, 21.15. wo. ook 14.00. STUDIO 2: Do the right thing (16); 19.15, 21.45. STUDIO 3: Het rode korenveld (16); 19.00, 21.15. HAAGS FILM-, HUIS: Zaal 1: Secret wedding; 19.30, 21.45. Zaal 2: Thérèse; 19.30. Family Viewing; 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45 Anguelos; ma. The beekeeper; d. Rembetiko; wo. The night with Sile na; do. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON: Platvoet en zijn vriend jes; wo. 14.00. CINEAC: Taran de toverketel; wo. 14.00. METRO POLE: Platvoet en zijn vriendjes; wo. 14.00. STUDIO: Pippi Langkous wo. 14.30. Sjakie e/d chocoladefa briek; wo. 14.30. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koorn brugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be- reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- i steeg 10. tel. 130775; afdaling balas-1 tingen: alleen op afspraak, klachten- bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15)1 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: a vr 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek vane mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en li nacht bereikbaar. Telefoonnummer a achterop de telefoongids (071- 0 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP -É Herengracht 50, tel. 123942; spreeku-'J ren ma. en dl. 10.00-12.30 u„ wo. u 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. rc DIERENHULP- EN AMBULANCE- e DIENST Hulpverlening In Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, c Valkenburg, Voorschoten, Warmond r en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. it BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru- ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rem- [j brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m a vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). 3 KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 16.00 tol e 20.00 uur. Het nummer is 071- a, 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Stich ting Maatschappelijk Werk, Lange- e gracht 1b, spreekuur ma. t/m vr. e 9.00-10.00 en volgens afspraak, tel. 142144. Gezondheidscentrum Meren- ii wijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel. 212195. Gezond- heldscentrum Stevenshof, spreekuur0 do. 10.00-11.00, tel. 311506. Sector® Noord: Herensingel 53, spreekuur n ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. 146041. j. Sector Zuid: Morsweg 83, spreekuur ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volgens af- spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk in geval van directe noodsituaties 's nachts en in het weekeinde bereik- J' baar onder nummer: 06-8212141. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI- e NATIE HOMOSEXUALITEIT 071- 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071-899375. Kantoor k geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. e Telefonische informatie over kinder- a bijslag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VOOR- SCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00- c 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leid- seweg 33, Voorschoten. Tel. 3254.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14