Afgebroken partij in voordeel van Timman TOTO sportuitslagen Kasparov alleen aan de top .onder loep Tennissers starten met overwinning Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT CeidóeSouAont DINSDAG 3 OKTOBER 1989 PAGINA 9 Burning Tree kan golf van vrouwen verwachten WASHINGTON Zelfs in het imago van een van de exclusiefste mannenclubs van de Verenigde Staten, de Burning Tree Golf club, is een deuk geslagen door de vrouwen beweging. Tot nog toe waren alleen mannen lid, maar de hoogste rechter van de staat Maryland bepaalde dat in het vervolg ook vrouwen tot de course moeten worden toe gelaten. Burning Tree, waar ooit presiden ten als Eisenhower en Ford op de afslag plaats verschenen, protesteerde vergeefs te gen een nieuwe wet, die clubs dwingt vrou wen te accepteren. De beslissing van de rechter maakt een eind aan een strijd van zes jaar. Burning Tree heeft van zijn oprich ting in 1922 vrouwen geweerd. De leden, momenteel 440 mannen, zijn afkomstig uit de hogere sociale klassen. Prijs voor beste doelman gestolen TURIJN In Turijn is zondag een negen kilogram zware, uit zilver en edelste nen bestaande beker gesto len, die in 1990 zou worden uitgereikt aan de beste doelman van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal. Een man, die de bokaal na een ten toonstelling weg wilde brengen, werd overvallen door twee zwaar bewapen de personen. De daders zijn nog onbekend. De waarde van de beker wordt geschat op 240.000 gulden. DIRK NAUTAZET EINDSPRINT ÏN PUNT A DEL ESTE In de slotfase van de eer ste etappe van de zeilrace om de wereld heeft Dirk Nauta gisteren een forse eindsprint ingezet. De Friese schipper van de Equity Law had nog ruim 300 zeemijlen richting Punta del Este (Uruguay) voor de boeg, toen de wind plotseling sterk kwam opzetten. Met een snelheid van ruim twaalf knopen (twin tig kilometer) per uur stevent de enige Neder landse deelnemer aar\ de monsterzeilrace op de finish af. Zondag schommelde de meter nog tus sen de vier en vijf knopen. De vermoedelijke aankomsttijd is door die versnelling vervroegd met ongeveer twintig uur. Nauta wordt in de loop van vandaag in de haven van Punta del Este verwacht. Geesink niet meer op de mat NIEUWEGEIN De Judobond Nederland heeft vergeefs geprobeerd Anton Geesink weer op de mat te krijgen. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan heeft de JBN een aantal groten uit het judo gevraagd nog eens hun kwaliteiten op de tatami te tonen. De demonstratie van de olympische kampioe nen Geesink en Wim Ruska moest het hoog tepunt vormen van de feestelijkheden op 21 oktober in het bondscentrum te Nieuwegein. Het Nederlandse IOC-lid heeft maandag moeten afzeggen. Waarschijnlijk moet hij twee dagen na het feest opnieuw een knie operatie ondergaan. „Ik mag die gewrichten van Peter Vergouwen (NSF-arts) persé niet belasten", aldus Geesink. Naast een demon stratie staan landenwedstrijden tegen de Bondsrepubliek (mannen) en België (vrou wen) op het programma. KNGB en KNV EHBO gaan samenwerken ALMERE De Koninklijke Nederlandse Gymnas tiek Bond (KNGB) en de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken (EHBO) hebben gisteren in Almere een samenwerkings-over- eenkomst officieel bekrachtigd. Het is de bedoeling dat de samenwerking tussen beide organisaties leidt tot een nieuwe visie op de sport-medische praktijk. De KNV toonde zich, bij monde van voorzitter Van den Hoorn bezorgd over het gebrek aan EHBO-ken- nis in het leger van trainers en begeleiders buiten de topsport. Voordat Jack Bons, de voorzitter van de turnbond zijn handtekening zette onder de overeen komst, had hij uit handen van Anton Geesink sym bolisch een bedrag van 25.000 gulden gekregen, uit het naar de oud-olympisch en wereldkampioen judo genoemde fonds. De turnbond heeft het bedrag in middels besteed aan de financiering van het semi-in- ternaat voor de ritmische sport gymnastiek op Pa pendal, dat dit jaar van de grond is gekomen. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.20 uur Studio Sport. Veronique, 19.50 TV 5, 20.50 uur: Sport. Duitsland 2, 22.10 uur: Der Sport-Spiegel. Sky Channel, 18.00 uur: Auto- Sky Channel, 19.00 u sport-weekoverzicht. Sky Channel, 20.00 i leybal Sky Channel, 22.00 ui Sky Channel, 23.00 i Sport- Golf. MORGEN Sky Channel, 00.00 uur Auto sport. Sky Channel, 17.00 uur: Tram polinespringen. Complete turnploegen naar WK i ALMERE Nederland zal van 14 tot 22 oktober bij de strijd om de wereldtitels tur nen in Stuttgart, evenals twee jaar geleden in Rotterdam, zijn vertegenwoordigd zijn met een complete dames en heren- ploeg. Eerder was al bekend dat Mi reille Lemaire, de nationale kampioene van dit jaar niet naar Stuttgart zou gaan. De zestienjarige Brabantse, die in mei bij de Europese titelstrijd met de 27e plaats de beste Ne derlandse was, is afgevallen omdat haar prestaties tijdens de training op Papendal in de voorbereiding op het toernooi om de wereldkampioenschap pen, tegen vielen. De heren afvaardiging werd gisteren bekend, nadat het af gelopen weekeinde nog enkele selectiewedstrijden, onder meer in Ierland, waren gehou den. De Nederlandse ploegen voor Stutt gart zien er als volgt uit. Dames: Chantal Bruijn en Sylvia Smal (Bato. Haarlem), Bianca Doornebosch (Moba, Zutphen). Miranda Pluk (Olympia, Cuyk), Simone Veldman (Bato, Winschoten), Susanne Beere- poot (K en V, Opmeer) en Miranda van der Borst (Veerkracht, Prinsen beek). Trainers: Boris Orlov en Wim Veldman. Heren: Jan Mantel (Trios, Enkhui zen), Willem Geurts (SSS, Slie- drecht), Marcel de Greef, Christian Selk, Jeroen Jacobs en Carsten Nio (OKK, Ridderkerk) en René Kessens (Tumlust, Alkmaar). Trainers: Dieter Weymans en Jos Strijbosch. Coene zevende op wereldranglijst LONDEN Na haar ning in de open Nederlandse ti telstrijd bezet Eline Coene de zevende plaats op de wereld ranglijst. De 25-jarige badmin- tonspeelster moet op de lijst slechts een Europese, de Zweedse Christine Magnusson, voor zich dulden. De eerste vier plaatsen worden bezet door Chinese speelsters, van wie Tang Jiuhong de eerste positie inneemt. Coene heeft voor de tweede keer in een etmaal ge wonnen van Cristine Magnus son uit Zweden. Na haar zege in de finale van de Open Ne derlandse kampioenschappen van zondag in Nieuwegein, volgde gisteren gemakkelijke winst van 11-1 11-6 tijdens de interland tegen Zweden. Neder land verloor de wedstrijd in Enschede overigens met 1-4. Prijsvragen De resultaten van de sport- prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto: le en 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 54 winnaars, f. 6779,00 bruto; 4e prijs: 2399 winnaars, f. 152,50; 5e Ïrijs: 52232 x f. 5,00. 'oto: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 winnaars, bruto f. 6515,50; 3e prijs: 41 winnaars, f. 794,50. Toto-gelijk: le en 2e prijs: geen win naar; 3e prijs: 9 winnaars, f 166,60, 4e prijs: 209 winnaars, f 11,00. LONDEN Jan Tim man en Jonathan Speel man hebben gisteren de openingspartij van de halve finales .van het kandidatentoernooi voor het wereldkampioen schap schaken bij de zes tigste zet afgebroken. Timman staat met wit in het voordeel, maar het is nog lang niet zeker of de Amsterdammer de partij in winst om kan zetten. Timman maakte een zeer ontspannen indruk in het Sadler's Welles Theatre. Drie maanden had hij zich buiten de schaakarena gehouden. In Londen leek het aanvanke lijk alsof hij nooit was weg geweest. Met eenvoudige middelen nam hij de on nauwkeurig spelende Speel man in de houdgreep. Pas toen hij rond de dertigste zet een technisch gewonnen stand had bereikt, gaf hij zijn tegenstander wat lucht. Een riskante onderneming, want Speelman vocht zich na zes tig zetten naar een afgebro ken toren-eindspel, waarin Timman weliswaar een ge zonde pion meer heeft, maar waarvan de kenners absoluut niet met zekerheid durven te beweren dat wit royaal ge wonnen staat. Na klachten van Speelman over het te felle licht kwarrx er op het bord een Tartako- wer van het klassiek "dame- gambiet te voorschijn, die Timman bijzonder rustig aanpakte. Speelman bracht er vaart in met zijn dertiende zet (Dd6). Timman reageerde haarscherp met b5 en ver wierf een duurzaam voor deel. De Amsterdammer speelde buitengewoon vin dingrijk en Speelman moest zijn toevlucht nemen tot on natuurlijke zetten om op de been te blijven. Kwetsbaar Zijn 17e zet Lc8 leek buiten gewoon kwetsbaar, maar de Brit had diep gerekend. Hij gaf het centrum op, verloor tijdelijk twee pionnen, maar creërde met a6 enig tegen spel. Timman gaf één pion terug, en kreeg na zwarts 21e zet (De6) uitzicht op de over winning. Zwart ruilde een Terwijl Jan Timman (links) ongeduldig om zich heen kijkt, controleert tegenstander Jonathan Speelman zijn horloge voor aanvang van de openingspartij. foto: ap TILBURG De top van de schaak-olym- pus biedt Gari Kasparov een panorama dat hem uitstekend bevalt. De wereldkam pioen deed gisteren in de slotronde van het Interpolistoernooi het laatste stapje zonder dat een gevoel van hoogtevrees hem be ving. Heel ver beneden hem - nauwelijks zichtbaar met het blote oog - probeerden de vier van Londen elkaar van de flank van het bergmassief te stoten. Voorlopig staat Kasparov alleen op de top. Slechts de geest van Fischer houdt hem gezelschap. Met een overwinning in dertig zetten op Agdestein bracht hij zijn eindscore op het monsterachtige totaal van twaalf uit veer tien. De Noorse voetbal-international mis handelde het Frans als de eerste de beste amateur en werd via een geestig dame-of fer van het bord gezet. Kortsjnoi maakte remise met Ljubojevic en eindigde met een achterstand van 3 1/2 punt als tweede. De wereldkampioen brak bij het Interpo listoernooi vrijwel alles records, die er te breken waren: winst in alle partijen met wit, de hoogste score ooit in een toernooi behaald en de eerste plaats op de Elo-rang- lijst aller tijden. Fischer had dat record met 2785. Kasparov gaat daar tien punten bo ven. Bij het eerstkomende toernooi in Bel grado kan hij de magische grens van 2800 doorbreken. van sterke lopers voor een paard en na dertig zetten had Timman een technisch ge wonnen stand bereikt. Vanaf dat moment kwamen er lichte haperingen in het spel van Timman. In een toernooi had Speelman waar schijnlijk de klok stil gezet als teken van overgave en de hand van zijn tegenstander gedrukt, in een tweekamp over acht partijen wordt er tot de laatste snik gestreden. De Amsterdammer vond achter het bord niet het winstpad dat Nigel Short in de perskamer demonstreerde. Hij bepaalde zich er toe zijn voordeel te behouden, maar de consolidatie verliep niet rimpelloos. Speelman, een groot kenner van eindspelen, werd in zijn uitzichtloze posi tie lastig voor wit. Irritant lastig zelfs en produceerde consequent probleempjes, die de witte stelling er niet voor deliger op maakten. Timman zocht zijn heil in versimpeling. Hij ruilde ma teriaal af en zette de de strijd tegen zwart voort met toren en drie pionnen tegen toren en twee kleine voorposten. In de eerste zitting slaagde hij er niet in de partij direct tot een goed einde te bren gen. Hij laat zijn secondant An derson op de stelling los. Voor de Zweed, door Ree ooit een hasjhondje genoemd die in de kleinste hoeken van het schaakbord een weg vind, is het klusje naar zijn hand. Als er nog winst in de stelling zit, zal hij die vinden. Toch verliet Timman het to neel met het onbestemde ge voel de jarige nerveuze hip pie aan de overkant te heb ben laten glippen. De partij wordt eventueel morgen voortgezet. Aan de andere tafel remi seerden Joesoepov en Kar- pov na 44 zetten. Er kwam een dame-indiër op het bord, die Karpov als van zijn par tijen tegen Kasparov als bei de broekzakken kent. Toch raakte hij even in de ver drukking. Hij redde zich sub tiel. De partij tussen Timman (wit) en Speelman (zwart) had het volgende verloop: I d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, e7-e6, 3. Pgl-f3, d7-d5, 4. Pbl-c3, Lf8-e7, 5. Lcl-g5, h7-h6, 6. Lg5-h4, 0-0, 7. e2- e3, b7-b6. 8. Tal-cl, Lc8-b7, 9. Lh4xf6, Le7xf6, 10. c4xd5, e6xd5, II Lfl-d3, Tf8-e8, 12. 0-0, c7-c6, 13. b2-b4, Dd8-d6, 14. b4-b5, c6-c5, 15. d4xc5, b6xc5, 16. Pc3-a4, Pb8-d7, 17. Ld3-f5, Lb7-c8, 18. Lf5xd7, Lc8xd7, 19. Tclxc5, d5-d4, 20. Pf3xd4, a7-a6. 21. Pd4-b3, Dd6-e6, 22. Pa4-b6, De6xb6, 23 Ddlxd7, a6xb5, 24. Tc5xb5, Db6-d8, 25. Dd7xd8, Te8xd8, 26. Pb3-cl, Td8-d7, 27. g2- g3, Lf6-e7, 28. Tb5-b7, Le7-a3, 29. Pcl-b3, Td2xa2, 30. Tfl-dl, La3-f8, 31. Tdl-d7, f7-f6, 32 Pb3-d4, Ta2- d2, 33. Pd4-e6, Td2xd7, 34. Tb7xd7, Ta8-a6, 35. Pe6-f4, f6-f5, 36. Kgl-g2, Lf8-d6, 37. Pf4-g6, Ld6-b4, 38 Pg6- e5, Lb4-c3, 39. Pe5-d3, Kg8-h7, 40. h$-h4, h6-h5, 41. Pd3-f4, Kh7-h6, 42. Pf4-d5, Lc3-f6, 43. Kg2-f3, Ta6- c6, 44. Td7-b7, Tc6-d6, 45. Tb7-b5, g7-g6, 46 Pd5xf6, Td6xf6, 47. Kf3- f4, Tf6-e6, 48 f2-f3, Te6-a6, 49. e3- e4, f5xe4, 50. f3xe4, Ta6-f6+, 51. Kf4-e3, Tf6-a6, 52. Tb5-d5, Kh6-g7, 53. Ke3-f4, Ta6-a3, 54. Td5-d7+, Kg7-f6, 55. Td7-d6+, Kf6-g7, 56. Td6-c6, Ta3-b3, 57. Tc6-c7+, Kg7- f6, 58. Tc7-a7, Tb3-c3, 59. e4-e5+, Kf6-e6, 60. Ta7-a6+, Ke6-f7, afge broken. Afgebroken stand, wit: Kf4, Ta6, e5, g3, h4; zwart: Kf7, Tc3, g6, h5. „Ik houd nietvan bepaalde werkwijzen van Ruhling, die verafschuw ik. Hij bemoeit zich altijd met dingen die hem niet aangaan en hij zit altijd te wroeten. Hij wil elke vorm van concurrentie uit de weg rui men, gaat het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks. Jam mer voor hem laat Aad Wester- laken zich niet uit de weg rui men. Ruhling ging, toen hij lucht had gekregen van de pro blemen tussen mij en Lefeber, onmiddellijk bij de boksunie stoken. Lefeber zou niet kun nen boksen tegen die Frans man en dus wilde hij zijn eigen bokser, Pedro van Raamsdonk, in Jan zijn plaats daar laten boksen in Sète. Dat vind ik stiekeme klerestreken, dat be schouw ik als achterbaks ge doe". Bokspromotor Aad Westerlaken in de Haagsche Courant „Ik heb nu maar een doel voor ogen en dat is genieten van het leven. En daar hoef ik niet eens mijn best voor te doen, dat gaat vanzelf. Als ik Nederland kom, merk ik dat veel mensen mij nog steeds zien als Onze Lieve Heer. Waarom?'Ik ben nog steeds Joop Zoetemelk. Die bescheidenheid is ook mijn ka raktertrek. Als mijn vader meeging naar de koers, zag je hem niet. Zo ben ik ook. Ik kan mij niet anders voordoen dan ik ben, anders val ik zo door de mand". Joop Zoetemelk in de Telegraaf „Ik kan wel tegen een coach zeggen: die man speelt volgens de computer als een krant, maar als de coach dan zegt: maar hij is toevallig wel de mo tor van het team, dan blijft die krant mooi meespelen. Dat is natuurlijk ook de kracht van de coach, dat hij kan zeggen: en toch heb ik het gevoel dat.... Zijn visie is dan statistisch mis schien niet hard te maken, maar zo werkt het toevallig wel". Joop Albeda, tijdelijk assistent-coach van het Nederlands volleybalteam, in Trouw „We staan elke ochtend om zes uur op, want alleen 's ochtends vrieg kan er worden getraind. Overdag is het bloedheet in La gos. Zeker de trainingen vlak voor een interland zijn een happening. Toen Jan van Dein- sen en ik op de eerste dag ons trainingspak uittrokken, be gonnen zeker 15.000 mensen te applaudiseren. Waar maak je dat nog mee, dat ze voor je Joop Zoetemelk.foto: dijkstra René van der Gijp. foto: sp klappen als je je broek uit trekt Technisch adviseur Cle mens Westerhof van de Ni- geriaanse voetbalbond in het Algemeen Dagblad „Waarom zegt de NSF niet: NOC probeer het maar, jullie kunnen het immers zo goed. Desnoods zet je een commissa ris van de NSF in dat fonds. Natuurlijk zou het NOC finan cieel fantastisch kunne scoren. Het is overzichtelijk, redelijk klein, flexibel en de olympi sche ringen zijn een prachtig verkoopargument. De fusie is daarvoor helemaal niet nodig. Laten NSF en NOC de komen de vier jaar nu maar transpa rant maken wat ze eigenlijk doen. De NSF heeft net een re organisatie achter de rug, waarvan ze nog nauwelijks hersteld is. Laat ze eerst zelf gezond worden. Je gaat toch niet twee zieken bij elkaar zet- „Ik heb aardig wat reacties ge had. Barry Hughes belde nog op. Die sprak ik voor het eerst sinds onze Spafta-tijd. „Hé Re- neé, wat is er met die Zwitsers aan de hand begon hij in dat sappige taaltje van hem. Ik kreeg ook nog een telefoontje uit Rotterdam. Een paar van die klerenkasten die ik ken uit mijn Rotterdamse jaren. Vielen meteen met de deur in huis. „Wat zijn ze daar nou allemaal met je aan het uitvreten, René Zijn ze van de pot los Dat re gelen we voor je. We komen wel even wat knuppelen tussen die klotebergen. We stappen zo in de kar". Wacht nou even, heb ik snel gezegd, laten we dat nou niet doen. Het is al in gewikkeld genoeg zo. Ik schrok me dood. Het is misschien goed bedoeld maar op dat soort stampij zit ik nu echt niet te wachten". Voetballer René van der Gijp in Voetbal International „Twee hazen zouden tot aan twee kilometer rondjes van 70.71 lopen. Dat had ik nog nooit gedaan maar ik dacht ge woon, hup, achter die ruggen aan en je ziet wel waar het ein digt. Het leek wel of ik vloog. Ik geloofde er ook in dat ik on der die negen minuten-grens zou lopen. Toen ik de laatste bocht uitkwam zag ik de klok. Het klinkt gek, maar ik voelde me net Aouita. Als je zo'n klok ziet met nog honderd meter te gaan en je weet dat je het gaat halen, dat je een bepaalde grens gaat doorbreken, zoiets is een heel mooi gevoel. Al was het dan geen wereldrecord". Atlete Christine Toonstra in Atletiekwereld „Het slaat inderdaad nergens meer op. Vroeger was er nog wel een argument te vinden in hét feit dat vrouwen fysiek veel minder waren dan man nen. Tegenwoordig is dat niet meer zo. We zijn volledig ge trainde topsporters. Maar ja, dat vrouwen tot elf spelen is traditie en die is in de badmin- tonwereld moeilijk te doorbre ken". Badmintonspeelster Eline Coene in NRC Handelsblad Trip basketbalploeg naar VS afgelast DEN HAAp De trip van het nationale basketbalploeg naar de Verenigde Staten, die voor november op het pro gramma stond, is afgelast. Dat besluit is genomen door de Topsportliga, de organisator van de reis. De Liga vindt dat het draagvlak voor de toernee ontbreekt. Alle voorzitters van clubs in de eredivisie waren namelijk tegenstander. Zij hadden hun spelers geadvi seerd niet deel te nemen. Brenda Schultz in actie in haar partij tegen Sabrina Goles.foto: epa TOKYO De Nederlandse damesploeg is het tennistoernooi om de Federatiebeker in Tokyo goed begonnen. In het Ariake- park werd Joegoslavië, dat zonder het sterretje Monika Seles aantrad, gisteren met 2-0 verslagen. Gezien het late uur en het feit, dat de beslissing al was gevallen, werd het dubbelspel niet meer afgewerkt. Nederland speelt morgen in de tweede ronde (laatste zestien) tegen Spanje. Het duel met Joegoslavië, dat zich via een zege op Jamaica (3-0) voor het hoofdschema had geplaatst, begon enkele uren later wegens de regen. In het eerste enkelspel had Nicole Jagerman tegen de onbekende Nadine Rezikovic enige tijd nodig om in haar spel te komen. Na verlies van de eerste set (2-6) kwam de 22-jarige nationale kampioene steeds beter op dreef: 6-4, 6-0. Brenda Schultz kwam vervolgens eindelijk weer eens tot een zege. De 18-jarige Heemsteedse, door een langdurige inzinking van een plek bij de eerste dertig afgezakt naar de 70e plaats van de wereldranglijst, bedwong de internationaal bekende Sabrina Goles na een straf begin: 7-6 (8-6), 6-0. Schultz nam daarmee re vanche voor twee recente nederlagen tegen dezelfde speelster, die 85e is van de wereld. BADMINTON Nederland-Zweden 1-4. Dames enkel: Coene-Magnusson 11-1 11-6; heren enkel Stalenhoef-Axelsson 10-15 9- 15; dames dubbel: Coene/Van Oijck - Catri- ne en Maria Bengtsson 4-15 12-15, heren dubbel: Pelupessy/Meljer - Jonsson/An- tonsson 5-15 8-15; gemengd dubbel: Van Dijck/Meijer - Antonsson/Marla Bengtsson PAARDESPORT Koersen van Joure 1e koers, 2000 m: 1 Due van de Lente (L. Dooper) 2.51,3 - 1.25,7, 2. Donna Bella. 3. Sugar Flower. Toto. winnend 1,70, plaats 2,00, 3,50, koppel 5,10, covercall 2,50. 2e koers, 2000 m: 1. Charlemagne N (A. van 4,00. 3e koers, 20ÓÓ m: 1. Beauty Boszorg (T Smeding) 2.43.1 - 1.21,6, 2. Concorde B. 3. Zarelli. Niet gestart: Barbie del Sol en Attl- la's Shadow. Toto: winnend 2,30, plaats 1,30, 1.70, 1.90. koppel 5,70, cc 4,40. 4e koers, 2000 m: 1. Chance Enkhulzen (M. Eeken) 2 44.6 - 1.22,3, 2. Young Boy Weber, 3. Baukje Hanover. Toto: winnend 11,10, plaóts 1.90, 4,20, 3,20, koppel 33,10, cc 7,00. 5e koers, 2000 m: 1. D Abord Frlsla (T Smeding) 2.41,4 - 1.20.7. 2. Arjen Enkhul zen, 3. Bas Loo. Niet gestart: Atlanta, Aras de la Vesta en Zlny B. Toto: winnend 2,30, plaats 1,90, 1,60, koppel 3,90, cc 2,10. 6e koers, 2000 m: 1. Zebode (S. Woudstra) 2.42.3 - 1.21,1, 2. Zorro Ulandia. 3. Winner Princess Niet gestart: Zie zo Boszorg. Toto: winnend 3,90, plaats 1,30, 1,60, 2,00, kop pel 12,60, cc 4,00. 7e koers, 2000 m: 1. Zweden (K. Smits) 2.44,3 - 1.22,2, 2. Wodjek, 3. Yroml W. Niet Toto: winnend 3,00, plaats 1,70, 1,90, kop pel 9,00, CC 2,40 9e koers, 2000 m: 1. D'Abord Frlsla (T. Smeding) 2 44,4 - 1.21.2, 2. Arjen Enkhui zen, 3. Chance Enkhulzen. Toto: winnend: 1,70, plaats 1,40, 1,90, 3,20, koppel 5,60, cc 10,50. 10e koers, 2000 m: 1 Carlo Pluto (L. Doo per) 2.47,5 - 1.23,8, 2. Annemlek Victory, 3. Benelux Toto: winnend 2,10, plaats 1,20, 2,20, 1,20, koppel 6,00, cc 10,70. Omzet totalisator 66 928.00. Koersen van Nootdorp 1e koers, 2000 m: 1 Bartha Victory (M. van de Togt) 2 47,8 - 1.23,9, 2. Chantal Loo, 3, Ceroja H Toto: winnend 6,80, plaats 2.00, 1,60, koppel 18,90, trio 154,20. 2e koers, 1640 m: 1 Double Trouble (T. Kooyman) 2.21.7 - 1.26,4. 3. Caracella, 3. Call Girl. Niet gestart: Balanda. Toto: win nend 4,20. plaats 2,60, 1,70, koppel 10.10. 3e koers. 2000 m: 1. Zegneur (T. van Eijden) 2.46.7 - 1.23.4. 2 Ascot K, 3 Blyblow Pro mise. 4. Corry Westland. Toto: winnend 3.50. plaats 1.80. 1.80, koppel 7.10. trio 62,50, kwartet 169,60. 4e koers, 2000 m: 1 Black Beauty (R. Pools) 2.47.2 - 1.23,6, 2. Boy B. 3. Crownstar. 1,30, plaats 1,10, 1,50, kop- Rheenen) 2.46,2 - 1.23,1, 2. Zlerat Kandia, 3. Zesttul Dream. Niet gestart: Ares Wogr meer. Toto: winnend 4,20, plaats 3,30, 2,50,. koppel 9,80, trio 64,10. 6e koers, 2000 m: 1. Amerie Uithuizen (J. Wagenaar) 2.40,2 - 1.20,1, 2. Zlngaro Even- to. 3. Yke Bakker, 4 Wally Heynen. Toto: winnend 4,20, plaats 1,70, 2,70, koppel 13,00, trio 75,30, kwartet 295,20. 7e koers, 2380 m: 1 Yoco Oostland (C. de Leeuw) 3.17.3 - 1.22,9, 2. You Oostland, 3. Woodcock Toto winnend: 5,30. plaats 3,20, 8e koers, 2000 m: 1. Arjen SteenwIJk. (T. taliaator 97.132.00. I gestart: Apple Buitenzorg. (ADVERTENTIE) Afgelopen zondag had b niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 50.000,-. T/-\rn Dus als u'ns echt uw slag wilt slaan. I Ur«°' SCHAKEN Toernooi in Tilburg 14e ronde: Sax (Hon) - H|artarson (IJs) 1/2- 1/2, Ljubojevic (Joe) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2- 1/2, Piket (Ned) - lvants|oek (Sov) 0-1. Kas parov (Sov) - Agdestein (Noo) 1-0. Eind stand: 1. Kasparov 12 punten. 2. Kortsjnoi 6 1/2, 3. Ljubojevic en Sax 7. 5. Ivantsjoek 6 1/2, 6. Agdestein en HJarlarson 5 1/2, 8. Pl- Federatiebeker Tokyo Uitslagen eerste ronde: Nederland - Joegoslavië 2-0 (Jagermap - Rezikovic 2-6 6-4 6-0; Schultz - Goles 7-6 (8-6) 6-0 Dubbelspel niet meer gespeeld) Nederland speelt morgen In de tweede ron de tegen Spanje. Australië - China 3-0 (Smylte - Min 6-2 6-1. Minter - LI 6-3 6-2, Thompson/Byrne - Fan- g/Yanling 6-2 6-1). Argentinië - Flllpljnen 2-0 (Tarablnl - Dyar Castlllejo 6-1 6-1, Paz - Sarah Castlllejo 6-2 6-3). Bulgarije - Zuldkorea 3-0 (Katerlna Malejevs - lm 6-2 6-2, Manuela Malejeva - Kim 6-1 8- 0, Malejeva/Male|eva - lm/Lee 7-5 6-0). Sov|etunle - Zwitserland 2-0 (Savtsjenko - Zardo 7-6 6-3, Zvereva - Cohen 6-4 6-3). Span|e - Frankrijk 2-0 (Martinez - Demonge ot 6-7 7-6 6-4, Sanchez - Tauziat 6-4 6-2). Nieuwzeeland - Italië 2-1 (Toleatoa - Cecchl- ni 6-4 4-6 10-6, Cordw Seeman/Richardson - C 5-7). Canada - Brazilië 2-1 (Hetherlngton - Teüt 4-6 6-1 5-7. Kelesi - Miro 6-4 6-1. Hethe rlngton/Kelesi - Mlro/Tella 6-1 6-4). Toernooi In San Francisco Mannen, finale; Gilbert (VSt/3) - Jarryc (Zwe) 7-5 6-2

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9