Zoeterwoude wil veel aandacht voor milieu CckLjc Qowumt Auto gestolen en vernield ALGEMENE BESCHOUWINGEN Progressieven hekelen regen tenmen tali tei t Batterijbak voor basisscholen We wisten niet eens hoe het zeil op de plank moest |ÏT> dagpuzzel LEIDEN OMGEVING F VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1989 PAGINA ZZ. Geen inhaalverbod op deel Lisserweg LISSERBROEK „Een inhaalverbod leidt niet tot matiging van snelheid" Dat is de overtuiging van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die overigens haaks staat op het idee dat burgemeester en wethouders van Haarlemmermeer er op na houden. Haarlemmermeer wil een inhaalverbod op een deel van de Lisserweg, de verbindingsweg tussen Weteringbroek en Lis- serbroek. Door te laat inhalen zijn op die weg een paar ernstige ongelukken gebeurd. GS voelen niets voor een inhaalverbod omdat automobilisten zich daar niet aan zouden storen. Ook zou een inhaalverbod niet leiden tot matiging van snelheid. Volgens de provincie zijn de laatste vijf jaar maar drie ernstige auto-on gelukken op de Lisserweg te wijten aan ontijdige inhaalmanoeu vres. B en W van Haarlemmermeer vonden een inhalverbod ook wenselijk met het oog op het gebruik van de uitrit van Boerderij Olmenhorst aan de Lisserweg. GS adviseren om op de uitrit een verkeersspiegel te plaatsen. GS verwachten dat een inhaalverbod niet zal leiden tot een snelheidsmatiging, onder meer omdat het onjuist zou zijn om de naleving van het ene ver bod, om sneller te mogen rijden dan 80 kilometer per uur, af te dwingen door het vaststellen van een inhaalverbod. ROELOFARENDSVEEN Een inwoner van Roelof- arendsveen keek vannacht vreemd op toen hij de voor deur van zijn huis achter zich sloot. De man was een halve minuut eerder aan het Zuid einde uit zijn auto gestapt om binnen even iets te pakken. Na zijn spullen bijeen gegraaid te hebben bleek zijn auto met sleutels en rijbewijs verdwe nen te zijn. De auto werd later met fikse deuk teruggevonden tegen een hek aan de Groene- woudskade. De dief kon niet meer worden achterhaald. Vrouwen overvallen in woning Wassenaar WASSENAAR Twee hebben gistermiddag twee vrouwen overvallen in een woning aan de Schouwweg. Onder bedreiging van een vuurwapen werd één van hen gedwongen sieraden en geld af te ge ven. Zij stalen ook haar auto. Het po litieonderzoek heeft nog geen tast baar resultaat opgeleverd. Rond half twee belden de mannen aan bij de woning en vroegen naar „de ambas sadeur". Zij dwongen de 61-jarige vrouw des huizes hen binnen te la ten en sloten haar 94-jarige moeder vervolgens op in een kast. De be woonster werd meegenomen naar de bovenverdieping, waar zij enkele goedkope juwelen moest afstaan. Uit haar tas werd 335 gulden meegeno men en haar autosleutels. Zij werd daarna met boeien aan de trap geke tend, maar kon zich korte tijd later bevrijden en de politie waarschu wen. Een zoekactie leverde weinig op. De auto werd op het Wilhelmi- naplein teruggevonden. Een spoor eindigde bij Meijendel. In de duinen werden vervolgens twee keer twee mannen aangehouden, maar zij ble ken niets met de zaak te maken te hebben. De politie gelooft niet dat de daders werkelijk op zoek waren naar een ambassadeur. Op de Schouwweg is weliswaar de Argen tijnse ambassade gevestigd, maar die ligt honderden meters van de wo ning verwijderd. „Boven zouden ze dan nooit met geld en sieraden zijn weggegaan", aldus een woordvoer der. De politie sluit zeker niet uit dat de daders alsnog gepakt worden. Kleding gestolen NIEUWKOOP Een partij trai ningspakken en T-shirts ter waar de van ruim 3.000 gulden is gister morgen gestolen uit een auto in Nieuwkoop. De auto stond gepar keerd in een afge sloten garagebox aan de Juliana- laan, maar de die ven braken een zijdeur van de box open. De hele par tij kleding is mee genomen. Alphense trouwlustigen wijken uit naar park ALPHEN AAN DEN RIJN In de periode van 1 oktober tot 1 maart volgend jaar kan er niet worden getrouwd in het Oude Raadhuis in Alphen. Het Raadhuis aan het Burge meester Visserpark wordt in deze maanden grondig ver bouwd voor de huisvesting van de streekmuziekschool. Ook de trouwzaal krijgt een flinke opknapbeurt. Op donderdag, vrijdag en za terdag zullen de huwelijksvol trekkingen plaatsvinden in het gebouw CI&AC in het park Rijnstroom. In het Stads kantoor kan worden getrouwd op ZOETERWOUDE Mi lieu was gisteravond een kernbegrip tijdens de al gemene beschouwingen in de Zoeterwoudse gemeen teraad. De drie partijen, CDA, Progressief Zoeter woude en de VVD schon ken er allemaal aandacht aan. Het opstellen van een gemeentelijk beleidsplan wordt door PZ en VVD met nadruk bepleit. Voor wat betreft de financiën gaat de VVD niet akkoord met een verhoging van de onroe rend goedbelastingen. De libe ralen zijn van mening dat het niet nodig is omdat uit het Ge meentefonds extra geld be schikbaar komt. Het CDA wil de belastingverhoging iets meer gefaseerd aanpakken, terwijl de progressieven vin den dat een goede motivering voor de verhoging ontbreekt. Als het gaat om het milieu stelt Progressief Zoeterwoude dat concrete maatregelen on middellijk nodig zijn. Als eer ste noemt PZ dat het gedrag van de bevolking veranderd moet worden. Dat kan via het ;n aparte campag- autoverkeer zal moeten worden teruggedron gen. In de regio dient Zoeter woude zich hard te maken voor het bevorderen van het openbaar vervoer en het reali seren van goede en veilige fietsverbindingen voor het woon-werk-verkeer. Het in dustriegebied moet bereikbaar worden voor het openbaar vervoer. Ook in de woning bouw moet het milieubewust zijn meer aandacht krijgen. ZOETERWOUDE De fractie van Progressief Zoeterwou de (PZ) is van mening dat in Zoeterwoude nog de regenten mentaliteit van de negentiende eeuw heerst. Met die be stuurscultuur zijn de progressieven niet erg gelukkig. Gis teravond tijdens de algemene beschouwingen kwam PZ met forse kritiek. „In de achterliggende jaren is aangerommeld en het is dan ook te hopen, en het is nodig ook, dat het hui dige bestuurlijke monument wordt afgebroken en dat op de goede fundamenten van de democratie met nieuw elan wordt gebouwd aan een nieuw gemeentebestuur", aldus PZ. Het is niet voor de eerste keer dat PZ zo luidruchtig aan de bel trekt. Al vaker hekelde de oppositiepartij het collegebe- leid. De progressieven stellen nu dat de gemeenteraad in de afgelopen jaren meerdere malen heeft moeten constateren dat het schortte aan tijdige en volledige informatie. Ook de huidige taakverdeling binnen het college wordt aan de kaak gesteld. „Besturen vanuit achterkamertjes is niet van deze tijd", aldus de progressieven. Overigens wordt de heer sende regenteske bestuurscultuur niet alleen bepaald door het college, zo meent PZ. Ook de raad zelf is daar debet aan en zelfs de inwoners. Daarom roept PZ iedereen op om geza menlijk bij te dragen aan de verbetering van de bestuurs cultuur. Voorstellen met betrekking tot het milieu kunnen voor de progressieven niet ver genoeg gaan. Het CDA pleit voor geschei den inzameling van huisvuil met behulp van onder meer aparte batterijboxen en com- postvaten. De VVD wil even eens een verdere scheiding van het afval stimuleren. De liberalen willen zelfs gebruikt hout apart inzamelen zodat het voor hergebruik in aanmer king komt. De liberalen wijzen voorts met het vingertje naar het college dat regelmatig gro te hoeveelheden papierafval aanbiedt bij het huisvuil. Daarmee geeft de gemeente niet het goede voorbeeld, zo stelt de VVD. Het CDA is teleurgesteld over het feit dat er nog nauwelijks iets bekend is over de nieuwe wijk Bloemenweide. „Het ge duld, niet alleen van de raads leden, maar vooral van de in woners, wordt danig op de proef gesteld", aldus het CDA. Zij moeten tevens constateren dat voor een drietal werken wel de kredieten zijn gevo teerd maar dat de werken nog niet zijn uitgevoerd. Het gaat dan om de verbouw van het gemeentehuis, door PZ op nieuw bestreden: „Een ge meente die haar geld over de balk gooit voor nieuwbouw van het gemeentehuis moet die rekening niet afwentelen op de inwoners", de recon structie van het Gelderswoud- se Kerkepad en de verkeers maatregelen op de Zuidbuurt- seweg. De VVD vindt dat de vernieuwbouw van het ge meentehuis zo spoedig moge lijk moet worden uitgevoerd. Progressief Zoeterwoude meent dat er geld moet komen voor een aantal belangrijke in vesteringen. PZ noemt daarbij onder meer stimulering van het openbaar vervoer en aan leg van goede fietsverbindin gen, echte maatregelen om het sluip verkeer tegen te gaan, een versnelde uitvoering van het opknappen van de Noord- buurtseweg en ondersteuning van de kinderopvang. Dat zijn, aldus PZ wensen die het leef milieu in Zoeterwoude kun nen verbeteren. Voorstellen van andere ge meenten om een nieuwe ver binding Leiden-Zoetermeer te maken (die dan via Zoeter woude moet lopen) worden door alle partijen met klem af gewezen. Zoals bekend vloeit veel koop kracht vanuit Zoeterwoude weg naar omliggende plaatsen. Het CDA meldde gisteravond niet afwijzend te staan tegen over ideeën van de Zoeter woudse ondernemers om het dorpswinkelcentrum te verbe teren. Voorts is het CDA posi tief over een hoger subsidiebe drag aan het comité „Kind van de Dijk" dat zich aan de Hoge Rijndijk inzet voor de al lerkleinsten. De VVD vindt het wegbeheer relatief hoog uitvallen en stelt dat in het wegenonderhoud prioriteit gegeven moet wor den aan goede voet- en fiets paden. Verkeersveiligheid moet volgens de VVD begin nen met het weren van het sluipverkeer bij de wegen van het dorp. Burgemeester Boelen (links) overhandigt de eerste batterijbak. FOTO: WIM VAN NOORT LEIMUIDEN/NIEUWVEEN- /RIJNSATERWOUDE Met de overhandiging van een spe ciale batterijbak gaf burge meester M. Boelen van Lei- muiden gistermorgen een nieuwe dimensie aan de be wustwording op milieugebied. De batterijbak is bestemd voor de bovenbouw van de basis scholen en is bedoeld voor het inzamelen van droge huishou delijke batterijen. Boelen overhandigde de batte rijbak gisteren op de basis school De Kinderarcke in Rijnsaterwoude. De nieuwste aanwinst haakt volgens Boelen in op de aandacht die op som mige scholen al wordt gegeven aan het afvalprobleem. Daarbij wordt ook volop aandacht be steed aan het gescheiden inza melen van zogenaamd klein chemisch afval. Boelen hoopt met de nieuwe batterijbak zo wel de leerlingen als hun ou ders nog meer bewust te ma ken van het afvalprobleem in Nederland en in de eigen leef omgeving. Een grotere kennis en motivatie om voorzichtig met chemisch afval om te gaan zijn volgens Boelen de sleutel woorden voor de toekomst. Bij de gisteren overhandigde batterijbak zit een uitgebreide informatieset, met een lesbrief over de batterij, posters, bro chures en stickers. Alle andere basisscholen in de drie dorpen Dat de voorlichtingscampagne en het rondrijden van de che- mocar vrucht afwerpt, blijkt uit de resultaten van de maan delijkse inzameling. Werd er in 1988 in totaal 5.511 kilo che misch afval opgehaald, na ne gen inzamelingen dit jaar is de magische grens van 10.000 kilo al gepasseerd. Het aantal kilo grammen per inwoner behoort hiermee tot de hoogste in de regio, waartoe 25 gemeenten behoren. Het ophalen van het klein chemisch afval vindt plaats op iedere eerste maan dag van de maand. aan tafel Bietensalade en rösti met kaas - custard pudding met chocoladt saus vegetarisch) Boursin wordt over het alg meen met toast of crackei gepresenteerd, maar als o derdeeltje van een wam maaltijd doet deze zachl romige kaas het ook verra send goed. Als u met z'n beiden bei dan heeft u nodig: 500 g ra we bieten, zout, 1 zure appt 2 schijven verse) ananas, lepels azijn, zout, pept mosterd, 1 lepel ananassa\ 1 lepel olie, 75 g Boursi (peper of kruiden), paar pels melk, 1 hardgekookt 0,5 tot 1 kg aardappelei zout, peper, ui of sjalot, 2 (o 4 lepels olie, 75 g plakjt Goudse kaas, peterselie; 4 dl melk, 36 g custard, 32 suiker 1,5 dl melk, 4 maizena, 10 g cacao, 15 g su ker. Schil de bieten, spoel ze af kook ze met weinig zout twintig minuten beetga Laat de kroten afkoelen rasp ze grof. Meng een saus) van azijn, zout, peper, mosten ananassap en olie. Meng er grofgeraspte appel en kleingt sneden ananas door. Voeg d bieten toe. Roer de boursi zacht met weinig melk en do het mengsel in een garneei spuit. Snijd het gepelde ei i plakjes of partjes, leg deze o de salade en spuit daartusse: toefjes kaas. Rasp de halfgaar gekookte ei daarna lauw geworden aard appelen grof en meng ze mt zout, peper en kleingesnede ui of sjalot. Laat de olie wan worden in een koekepai Temper de warmte sterk ei druk de aardappelmassa stevi en gelijkmatig in de pan. Le er een deksel op en bak d rosti in twintig minuten - steeds op een klein vuur bruin. Keer de koek met be hulp van een deksel, leg er di kaas op, sluit de pan en bak dj tweede kant in vijf minuter bruin. Maak de pudding vai dan is hij op tijd stijf. Kook di meeste melk. Meng de res met custard en suiker tot eei papje. Zet de pan af, schenk e het papje in en laat de pudding stevige roerende een minuu koken. Doe de hete massa ii een natgemaakte vorm en zt deze koel weg. Kook op di zelfde manier een sausje vai melk, maizena, cacao en sui ker. Schud de pudding koju- voor het opdienen uit de vorn en schenk er de saus omheen JEANN Bouwgereedschap weg uit container ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een container op het par keerterrein van Avifauna is gisternacht voor duizenden gul dens aan gereedschap gestolen. De container is eigendom van een bouwbedrijf uit Voorscho ten. Het hangslot was opengebroken. OUDE WETERINGER NEDERLANDS KAMPIOEN BRANDINGSURFEN 99 OUDE WETERING Al- kemade heeft er een na tionale sportkampioen bij. De 25-jarige Peter van der Meer uit Oude Wetering behaalde onlangs het Ne derlands kampioenschap brandingsurfen voor ama teurs. Zijn vriend Paul Bakker van de Noorder- hemweg in Roelofarends- veen behaalde daarbij een eervolle vierde plaats. De finalewedstrijden werden „gevaren" tijdens drie surf- weekeinden, achtereenvolgens op Texel, in Hoek van Holland en Zandvoort. Gesurfd werden course-races op lange surf- fdanken met zwaard en sla- oms op korte zeer snelle surf planken. „Het gebruikelijke onderdeel „wave-performan ce" op korte, zeer wendbare surfplanken verviel bij gebrek aan voldoende windkracht en de bijbehorende hoge golven. Daardoor vervielen ook be paalde acrobatische toeren bij ruwe zee, zoals hoogspringen, salto's en onverwachte wen dingen. In totaal deden 130 zeesurfers uit heel Nederland Over alle drie de weekeinden werd Peter Nederlands kam pioen amateur brandingsurfen en Paul behaalde de vierde plaats. Uit handen Jeffrey Jongh kreeg Peter een enorme wisselbokaal en een kleinere beker om te houden. Beide overwinningssymbolen staan nu fe pronken in de huiska mer van vader en moeder Van der Meer in het karakteristie ke voormalige observatorium van Rijnland naast de brug over de Ringvaart in Oude Wetering. Prikkie Een gesprekje met Peter leert dat hij al van jongsaf aan surft. „Mijn twee broers en ik had den van mijn vader een afge keurde plank gekregen, die hij bij toeval voor een prikkie op de kop kon tikken. We wisten nog niet eens hoe het zeil op de plank moest worden gezet. Walter Vesseur van het Zuid einde in Roelofarendsveen moest het ding voor ons optui gen. In die tijd woonden wij nog aan de Noordkade met het Braassemermeer voor de deur. Dagelijks waren we met die surfplank in de weer. Dat het surfen zo'n enorme rage zou worden, wisten we toen niet". „Mijn vader, Brord van der Meer, zag het surfen steeds meer zitten. Hij ging naar de Hiswa en kocht er een tiental surfplanken voor de verhuur. Later kwam daar een surf plankstalling en een surf- school bij", ratelt Peter. „Paul Bakker was een van de eerste klanten. Toen Watersportvere niging Brassemermeer op een gegeven moment begon met het organiseren van surfwed- strijden, bleek dat ik toch wel in het voordeel was in verge lijking met anderen. Dankzij het verhuurbedrijf van mijn vader kon ik altijd de snelste plank uitzoeken". Op een gegeven moment kwam de klad in het verhuur bedrijf. „Onze klanten kochten allemaal zelf een surfplank en het vele werk aan op- en af tuigen en repareren was na verloop van tijd niet lonend meer. Kortom, zeven jaar gele den zette mijn vader een punt achter zijn surfplankenbusi- ness. Achteraf heeft hij dat op het goede moment gedaan, want drie jaar geleden kwam ook de klad in de verkoop van surfplanken. Het is gewoon een rage geweest, maar vol gens mij moeten er in schuren en op zolders nog talloze'surf planken liggen". Spectaculair voor Peter en Paul is de surf- - sport echter geen rage geble ken. Zij sloten zich vier jaar geleden aan bij de KSN (Kust Surfvereniging Noordwijk) omdat „brandingsurfen veel spectaculairder is". Volgens de kersverse Nederlandse kam pioen is surfen eigenlijk een sterk individuele sport. „Ge lukkig wordt dat in clubver band gecompenseerd met veel gezelligheid", meent Peter. „Het is ook een dure sport. Wij hebben het voordeel dat wij onze surfplanken zelf kunnen bouwen. Dat scheelt per plank gauw 2.000 gulden. Per seizoen hebben we 5 a 6 verschillende planken nodig. Ze gaan welis waar enkele jaren mee, maar jaarlijks moeten we toch min stens een of twee planken ver vangen plus elk jaar een surf- pak. Gelukkig heben we voor volgend jaar een sponsor ge vonden". Het succes van het Alkemade- se tweetal in de amateurklasse van het brandingsurfen heeft ervoor gezorgd dat Paul en Peter volgend jaar kunnen uit komen in de A-poule, ofwel de klasse van de professionals. In die klasse maakt met name Stefan van den Berg furore. Aan de Olympische Spelen zullen Paul en Peter echter nooit toekomen. „Wij varen op platbodems en bij Olympische wedstrijden wordt uitsluitend op rondbodems gevaren". Over de duur van zijn surfcar- rière heeft Peter uitgesproken ideeën. „Ik denk nog twee a drie jaar wedstrijden te varen. Daarna wil ik gaan helpen met de organisatie van werd- strijden. Daar zit veel werk aan: boeien in het water leg gen, starten en finishen. Vrouwen Gevraagd naar de reden waar om zo weinig vrouwen de surfsport op zee beoefenen, vertelt Peter dat het toch wel een „rauwe, natte en koude sport" is. „Je moet erg veel kracht in je handen hebben om het zeil te kunnen vast houden. Vrouwen lijken meer een voorkeur voor de zeilsport te hebben". De kampioenstitel is Peter ook niet bepaald ko men aanwaaien. Hij traint ie der weekeinde en ook vaak op doordeweekse avonden. Een avond in de week zwemt hij, twee avonden holt hij Alke- Peter van der Meer en Paul Bakker blijven met hun bekers liever op het droge. made in de rondte en een keer per week trekt hij er met de Wat ,1S v0°r Peter <1® belang- racefiets op uit. Op zee surfen "'tdaS'n6 'n ,de, SUTI hou je volgens Peter niet lan- f°De «Jarige electnciën ger dan eeS uur achtereen vol. denkt eve" ,na en antwoordt Een half uurtje rust is dan wel dan z.eer besl'st. „Het wmnen geboden. van de wedstrijd en de snel- FOTO: WIM VAN NOORT heid waarmee je over. het wa ter vaart". Hij legt uit: „Geen watersporter gaat zo .hard als de surfer. Het snelheidsrecord op de surfplank ligt nu al rond de tachtig kilometer per uur". ELLEN VERHAAR Show Ruim twintig ondernemers van het winkelcentrum Leid senhage in Leidschendam geven morgen shows van de herfstcollecties op het gebied van mode, accessoires, schoe nen, kapsels en make-up. Presentator is de van de tele visie bekende Jack van Gel der. De shows op het centrale plein zullen worden begeleid en afgewisseld door het ballet Maddies Act op choreografie van Marion Schouten. Daar naast is er een demonstratie stijldansen door de Dans school Kaptein uit Zoeter- meer. Voor de muziek zorgt de Haagse Frisco Five terwijl de van de soundmix-show bekende David Ray imitaties laat zien van bekende inter nationale sterren. Na de show laat op het centrale po dium van Leidsenhage van twee tot vier uur de uit acht tien man bestaande Big Band Voorschoten zich horen. Kindershow De Kindershow Lachfestijn komt zondag naar het Poel- huys in Lisse. Op program ma staat de soundmixshow met Hennie Abuisman, Pun- kipunkipunk, Frots Flits de Persfotograaf en de Super- turbotestmachine. Presenta tor is Alfons Borm. Kaarten kosten /6 per stuk. De voor stelling begint om twee uur. Kerken In Leidschendam wordt zondag in het teken van het conciliair proces in alle ker ken eenzelfde dienst gehou den. Gezangen, lezingen en tafelgebed zijn in de geest van de oecumene gelijk in hervormde,rooms-katholie- ke en gereformeerde kerken. In de drie r.k.-kerken is dit ook het geval in de zaterdag- avond-diensten. De Raad van Kerken wil alle christenen en iedereen die zich hierbij wil aansluiten mobiliseren in de strijd tegen onrecht, ge weld en milieuvernietiging. WAO-groep De eerste bijeenkomst van dit seizoen van de WAO- groep Voorhout wordt maandagmiddag gehouden. Plaats van handeling is het Parochiehuis, aanvang twee uur. Uitgangspunt van deze, aan de FNV-afdeling Voor hout gelieerde organisatie is om wekelijks op de reeds vertrouwde maandagmiddag een gezellig samenzijn te or ganiseren waarbij onder an dere een kaartje wordt ge legd voor de plaatselijke WAO'ers en eventueel hun partners. 18 oogftolte; 20 naam van muziek- gebouwen; 22 zinnebeeld v.e. be haalde overwinning: 24 hemelli chaam; 27 voor (Latijn); 28 snel drogend mengsel; 20 0.1 liter (afk.); 31 boksterm (afk.). OPLOSSING o-» te w OC ->|B| 82 !ojd LZ ïueeiu pz isueJ>| ZZ luoepo 02 :se>| 8t lejuea si :aii9| ft :|99ise>( zi -9J8U ot Ijjbuis l :lf! 9 'S9| g :sode f :se/v\ e :>in 2 -8)8|u j. :|eeo!JJ9A sno>)uo| -Au ze '4BBJP oe 'bi 62 :|Bd LZ :6e 92 92 :®!P ZZ btais t2 :9!I0 02 UueBeie 61 -Isb>) et :iuejs 91 :iep 9t !|9l et :bh zi SOS tl :"9 6 '.|8de>j 8 :s>j(!ieMneu i iieejuozuoH KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1 bijna niet; 8 muziek gezelschap; 9 voegwoord; 11 noodsein (afk.); 12 bazige vrouw; 13 ogenblik; 15 mannetjesbij; 16 zangorgaan; 18 bergmeubel; 19 sierlijk; 20 vloeistof; 21 uitschot van fruit; 23 aanwijzend vnw.; 25 alvorens; 26 landbouwwerktuig; 27 onwrikbaar; 29 muzieknoot; 30 monster; 32 kledingstuk. Verticaal: 1 niemendal; 2 'dreumes; 3 stijging van de waterstand; 4 hel dendicht; 5 onderricht; 6 van gerin ge dichtheid (van lucht) 7 verdriet; 10 hachelijk; 12 slot; 14 bloem; 15 Italiaans dichter; 17 honingdrank; Pater van Lieshout morgen geïnstalleerd ZOETERWOUDE Patel R. van Lieshout O.F.M. V( wordt morgenavond om half acht geïnstalleerd als nieuwe pastor van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan. en

Leidse Courant | 1989 | | pagina 14