Spelers van Ajax dragen Leo Beenhakker op handen Arie Haan gebruikt provocatie Pim Verbeek Schaker Jonathan Speelman blijft liever op achtergrond sportuitslagen DANNY BLIND: „ABSOLUTE RUST IN DE GROEP" Guus Hiddink: „Luzern js njet beter dan Sparta Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! SPORT QeidóaOotvumt 7 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 PAGINAL) Enkelblessure Rob Ehrens DEURNE Springruiter Rob Ehrens is voor enkele weken uitgeschakeld. Tijdens de televisie-opnamen voor het AVRO-programma „Superhorse", een soort sterrenslag voor ruiters en amazo nes, kwam de Limburger bij het onder deel voltigeren zo ongelukkig ten val dat hij naar een ziekenhuis moest wor den gebracht. Daar werd hij aan zijn enkel geopereerd. Ehrens zou juist ko mend weekeinde tijdens een concours hippique in Beek voor het eerst als zelfstandig ruiter (na het verbreken met het verband met stal De IJzeren Man in Weert) deelnemen. Hij hoopt nu op tijd genezen te zijn om begin no vember zijn opwachting te kunnen ma ken in Jumping Amsterdam. Cruijff met Barcelona voor cruciaal duel WARSCHAU Johan Cruijff staat vanavond met Barcelona voor een cruciaal duel. Mocht de Spaanse ploeg met de Nederlandse trainer de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars niet overleven, dan zullen de media ongetwijfeld opnieuw grote druk op het bestuur van de voetbalclub uitoe fenen Cruijff de laan uit te sturen. De Europe- Johan Crujiff se bekerhouder moet in Polen tegen Legia Warschau winnen of met minimaal 2-2 gelijk spelen, na de magere 1-1 van twee weken terug in het eigen stadion Nou Camp. Cruijff weet dat zijn toekomst bij Barcelona in hoge mate afhangt van het resultaat in de Poolse hoofdstad. „Ik zal zelf echter nooit ontslag nemen", verklaar de de geplaagde coach. „Bovendien heeft niemand van de clubleiding tegen mij gezegd dat ik op straat kom te staan als we de tweede ronde niet bereiken. Maar dat vormt geen enkele garantie voor mijn aanblij ven". Straf Nienhuis gewijzigd ZEIST De commissie van beroep van de KNVB heeft de straf, die de tuchtcommissie aan manager Henk Nienhuis van SC Veendam had opgelegd, enigszins gewijzigd. In plaats van vijf maanden schorsing, tot 6 februari volgend jaar, is Nienhuis nu ver oordeeld tot zes maanden, waar van twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De boete van 500 gulden werd verdubbeld. De tuchtcommissie legde de straf op omdat in de jeugdwedstrijd Volendam-SC Veendam van vo rig seizoen met medeweten van Nienhuis niet-gerechtigde spelers waren opgesteld. Sport op tv VANDAAG Nederland 1, 19.45 uur Zeilen. Nederland 2, 20.29 uur: Run the gauntlet. Nederland 3, 21.51 uur: Voetbal: samenvattingen Europa Cup. Nederland 3, 23.15 uur: Voetbal en volleybal (Neder- land-Joegoslavië). België Nederlands 2, 20.00 uur: Sportavond. Duitsland 1, 22.30 uur: Boksen en voetbal. BBC 1, 22.35 uur: Sportsnight. Sky Channel, 19.00 uur: Trans World Sport. Sky Channel, 20.00 uur: Volleybal. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. Sky Channel, 22.00 uur: Voetbal. MORGEN Duitsland 1 en 2, 10.23 uur: Voetbal (herhaling). Duitsland 2, 16.20 uur: Pfiff. Nederland 2, 17.05 uur: Zeilen. BBC 1, 13.50 uur: Golf. BBC 2, 14.15 en 16.00 uur: Paardesport. BBC 2, 16.25 uur: Golf. Sky Channel, 00.00 uur: Volleybal. Sky Channel, 17.00 uur: Golf. AMSTERDAM Veel gekrakeel en een roem loze aftocht van trainer Kurt Linder. Bij Ajax was de rust vorig seizoen ver te zoeken toen de Amsterdammers in ze ven wedstrijden niet meer dan vijf punten verzamelden. Nu is de si tuatie niet veel florissan- ter. Toch is er geen pa niek in De Meer uitge broken. En dat is volgens verdediger Danny Blind (28) te danken aan de uitstraling, het realisme en de werkwijze van Leo Beenhakker. De spelersgroep van Ajax draagt „Don Leo" op handen. Waar Linder niet - serieus werd genomen, is de vakken nis van Beenhakker boven elke twijfel verheven. De lof zang van Blind: „Met Been hakker weet je precies waar je als speler aan toe bent. Linder eiste onmogelijke din gen van ons. Hij verloo chende het karakter van Ajax door met twee spitsen te gaan spelen. En wij werden met de meest vreemde op drachten opgezadeld. Been hakker kent onze specifieke kwaliteiten en zal een speler nooit misbruiken. Dat is het hele verschil met Linder en daarom staat de positie van Beenhakker ook op geen en kele manier ter discussie. Er heerst absolute rust in de groep. Misschien heeft alleen een bankzitter wat klach- Leo Beenhakker zette bij zijn aanstelling in Amsterdam ook onmiddellijk de nodige criticasters buitenspel door te stellen dat het huidige Ajax een team in opbouw is en dat er pas over een jaar of drie internationale successen van de verzameling talenten ver wacht kan worden. „Dat ge tuigt van veel realisme. De klasse druipt van de ploeg af, maar er moet ons wat tijd ge gund worden. Beenhakker heeft dat ook goed op de pers weten over te brengen. We worden op dit moment door niemand genadeloos neerge sabeld. En dat is toch redelijk uniek. Een club als Ajax wordt in de regel geen tijd gegund om iets op te bouwen. Winnen, winnen en nog eens winnen. Dat wordt door de buitenwacht van ons ver wacht. Dank zij Beenhakker hebben we het nodige kre diet gekregen", aldus Blind, bezig aan zijn vierde seizoen bij Ajax. Afdwingen De grootste problemen liggen op dit moment in de voorste linie. Het scoren gaat de Am sterdammers moeizaam af. Blind: „Vroeger was de ver dediging vaak het zwakke punt bij Ajax. Er werden achterin, zeker onder Johan Cruijff, regelmatig teveel kansen weggegeven. Nu lig gen de moeilijkheden opeens aan de andere kant van het veld en dat is toch een onge bruikelijke situatie in Am sterdam. Ajax scoorde altijd en overal. Op dit moment missen we gewoon een speler die iets kan afdwingen in het strafschopgebied. Tot de zes tien meter verloopt alles naar wens en dan loopt het spaak. Er wordt ook niet genoeg oorlog voor het doel ge maakt, het is allemaal een beetje te tam". „Het verhaal is natuurlijk al tientallen keren verteld, maar de afwezigheid van Stefan Pettersson werkt toch zwaar door. Hij is onmisbaar voor Ajax. Pettersson maakt zelf veel doelpunten, maar stelt andere jongens ook in staat om te scoren. Niet, veel aanvallers beschikken over dergelijke kwaliteiten en daarom is hij ook niet te ver vangen. Ik heb begrepen dat zijn herstel voorspoediger verloopt dan verwacht. Maar hij is een echte prof en zal echt niet versneld zijn ren tree maken omdat Ajax hem zo hard nodig heeft. Petters son gaat pas weer voetballen als hij zichzelf honderd pro cent fit voelt. Hij zal niet be zwijken voor de druk van buitenaf. Ik kan hem geen ongelijk geven". Zonder de Zweedse spits en ook zonder Danny Blind moet Ajax vanavond in De Meer proberen om ten koste van Austria Wien de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup te halen. De uit het Zeeuwse Oost-Souburg afkomstige verdediger komt niet in actie omdat hij nog steeds geschorst is voor de rode kaart die hij in mei 1988 in de finale van de Europa Cup 2 tegen KV Mechelen opliep. De Westduitse scheidsrechter Pauly stuurde Blind toen al na tien minuten uit het veld hetgeen de rechtsachter een schorsing van vier duels op Europees niveau kostte. Vorig seizoen speelde Ajax door de snelle uitschakeling tegen Sporting Lissabon slechts twee Euro pese duels. En dus werd de straf van Blind verder over geheveld naar dit seizoen. Danny Blind: „Straf zou na één jaar verjaard moeten zijn". FOTO: DIJKSTRA De 28-jarige verdediger, die wel de gehele voorbereiding op het komende duel mee maakte, is allerminst te spre ken over deze bureaucrati sche gang van zaken. „Het komt er op neer, dat ik bijna twee jaar ben geschorst voor één rode kaart. Dat lijkt me toch iets teveel van het goe de. Zo'n straf zou na één sei zoen veijaard moeten zijn. Helaas denkt de UEFA daar iets anders over. Natuurlijk was die rode kaart tegen KV Mechelen volkomen terecht. Hoewel, ik zie die Pauly bij na wekelijks op de Duitse te levisie fluiten en dan han teert hij toch andere normen dan destijds. Daar kan ik me nog steeds mateloos over op winden. Als hij iets soepeler was geweest, dan had ik nu gewoon Europa-Cupvoetbal kunnen spelen". GERT VAN DIJK ROTTERDAM Slim als trainer Arie Haan van VfB Stuttgart is, heeft hij in de Westduitse media dankbaar gebruik ge maakt van een argeloze opmerking, die collega' Pim Verbeek van Feye- noord zich na afloop van de royale zege op Willem II permitteerde. „We zullen Stuttgart meedo genloos aanpakken", sprak de Rotterdammer provocerend. „Dat heb ik meteen aan de Duitse journalisten doorgege ven", gniffelt Haan. „Een beetje stemming maken kan nooit kwaad. Vriend Verbeek zal in zijn uitspraken toch iets voorzichtiger moeten worden". Verbeek bracht inmiddels eni ge nuance aan. „Het moet ui teraard geen ordinaire schop- Arie Haan (links) tijdens de training in de Kuip met zijn aanvallers Maurizio Gaudino (zittend) en Fritz Walter. FOTO: ANP partij worden. Maar we zullen op de grens van het toelaatba re spelen. De scheidsrechter (José Rosa Santos uit Portugal) bepaalt die grens. Die West duitsers zullen ongetwijfeld weer het nodige toneel spelen. Het is te hopen, dat Santos daar doorheen prikt." Tegendoelpunt Het voorkomen van een kost baar tegendoelpunt is in de op tiek van Verbeek vanavond in het tweede UEFA-bekerduel met VfB Stuttgart lastiger dan het produceren van (mini maal) twee treffers. „Zo lang we de nul vasthou den, hebben we een kans", meent de jeugdige oefenmees- ter. Haan is het met die stel ling eens. „Maar Feyenoord zal dan toch echt drie keer moeten scoren om de tweede ronde te bereiken. Eerlijk ge zegd, zie ik dat niet gebeuren. Bovendien heeft Feyenoord tot dusver in elke wedstrijd één of meer doelpunten tegen gekregen. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat wij in de Kuip scoren". Haan, die met VfB Stuttgart de laatste weken in een „win ning mood" verkeert, beseft dat het opbloeiende Feyenoord tot een verrassing in staat is. „Maar wij hoeven op dit mo ment voor geen enkele ploeg bang te zijn. We hebben nu het juiste ritme te pakken. Ei genlijk hadden we in Stuttgart de strijd al moeten beslissen. Die gemiste kansen zitten me nog steeds een beetje dwars". De opstelling van Feyenoord kent twee vraagtekens. Troost (kuit) en Roth (enkel) moesten in het duel met Willem II met pittige blessures uitvallen. Pas vandaag weet Verbeek of hij op de twee fysiek sterke ver dedigers kan rekenen. Nortan en/of Wasiman nemen even tueel de honneurs waar. „Als Roth niet meedoet, is dat voor ons een meevaller", vindt Haan. „Sinds hij weer speelt, gaat het de goede kant op met Feyenoord. Roth is een hele goeie, net als Kiprich." VfB Stutggart zal in dezelfde formatie aantreden als in de eerste wedstrijd tegen Feye noord. De blessure van doel man Immel, die in de moei zaam gewonnen bekerwed strijd tegen de amateurs van Gütersloh uitviel, blijkt mee te vallen. „Er is gelukkig slechts sprake van een bloeduitstor ting", aldus Haan. „Immel staat in de Kuip dan ook zeker onder de lat". Feyenoord hoopt bij het duel minimaal 20.000 toeschouwers te mogen begroeten. De club heeft slechts 60 mille aan in komsten uit het UEFA Cup toernooi begroot. Een winst van ruim een ton ligt in de lijn der verwachting. TEGENSTANDER TIMMAN IN HALVE FINALE KANDIDATENTOERNOOI LONDEN „Ik wil altijd winnen, mijn tegenstan der behoeft niet te verlie zen". Met zo'n zin zou je een «prijs kunnen winnen voor de meest bizarre uit spraak. Uit de mond van Jonathan Speelman klinkt het natuurlijk. Want de tekst past bij de persoon lijkheid van de Brit. De bijna 33-jarige vrijgezel uit Londen is volgende maand in het historierijke Sadlers Well-theater in de Britse hoofdstad de oppo nent van Jan Timman in de halve finale van het kandidaten-schaaktoer nooi. Deze tweekamp is weer een obstakel op het smalle pad naar het wereldkampioen schap waar de Nederlandse grootmeester al een boek aan heeft gewijd. Na de Russische technocraat Salov in Saint John en de zingende bard Por- tisch in Antwerpen treft Tim man nu een poëzie-liefhebben- de Brit die wel wil winnen, maar het liefst op de achter grond zou blijven. Was Por- tisch, keurig in' het pak, een beetje saai en hoogst confor mistisch, Speelman is precies het tegenovergestelde. Oncon ventioneel, warrig, aardig, met een voorliefde voor weinig ge bruikelijke openingen en een veelheid aan intuïtie in het vervolg. Hij is lang, broodmager, slor dig gekleed; de ogen sterk ver tekend achter een bril met jampotglazen. Desondanks ziet hij zo slecht dat zijn neus de stukken bijna beroert en zijn lange haren de tegenstander het uitzicht op het bord ontne men. Er is een tijd geweest dat Speelman dacht blind te wor den en paniek zich van hem meester maakte. Dat gebeurde vooral op momenten dat hij zich sterk inspande. De laatste tijd is een zekere stabilisatie opgetreden. Met om de schouders een ver kleurde zak, waar zo te zien al zijn bezittingen in waren opge borgen, kwam hij van de zo mer langs bij het toernooi om de wereldbeker in het deftige Rotterdamse World Trade Center. Of de organisatie wel licht een paar simultaansean ces wilde verzorgen, dan kon hij van de opbrengst een paar dagen blijven en tegelijkertijd de verrichtingen van Timman van nabij volgen. Speelman trof het. Timman passeerde met een geweldige eindsprint Speelman voelde zich er wel bij. Hij bewondert Timman om zijn gedegen vakkennis. Die leerde hij al een jaar of tien geleden kennen, toen hij als Timman's secondant fungeer de tijdens het kandidatentoer- Kasparov tegen wereldkampioen der computers NEW YORK Wereld- kampioen schaken Gary Kasparov heeft de uitda ging aangenomen om te gen de sterkste schaak computer ter wereld te spelen. Deze heet Deep Thougt en is geprogram meerd door wetenschappe lijk medewerkers van de Carnegie-Mellon Universi teit in Pittsburgh. De com puter kan in een enkele seconde 720.000 mogelijke zetten overwegen. Het duel tussen de twee we reldkampioenen is op 22 oktober in de Academie van Schone Kunsten in Manhatten. nooi van Las Palmas. De be wondering was niet geheel wederzijds. Timman kon Speelman's chaotische denk wijze slechts met moeite vol gen. „Het kon gebeuren dat hij mompelend iets voorstelde dat hij direct daarop in de meest krachtige termen verwierp. Ik was dan toch altijd geïnteres seerd in zijn gedachtenspron- gen die hij desgevraagd met weerlegging en al aan me voorlegde", aldus de Amster dammer. Timman's optreden in Las Palmas was geen succes. De Nederlandse grootmeester heeft zijn secondant nooit de schuld gegeven. Speelman van zijn kant: „Ik hoop dat ik van enig nut ben geweest. Zo niet, jammer. Ik kan me voorstellen dat het wat verwarrend op Timman overkwam. Ik zit graag naar de meest onwaar schijnlijke zetten te kijken. Dat is nu eenmaal mijn tic. Het zal wel samenhangen met de manier waarop ik in het le ven sta. Altijd als underdog. Nooit als favoriet". Speelman is in Oxford afgestu deerd als wiskundige, maar heeft het vak nooit uitgeoe fend. Redelijk in de theorie, „slecht" in de toegepaste wis kunde, zoals hijzelf zegt. Speelman werd beroepsscha- Jonathan Speelman (links) in actie tegen landgenoot Nigel Short. FOTO: AP ker. Dat is hij nu alweer een jaar of tien. Driemaal werd hij Brits kampioen; in 1978, '85 en '86. Hij kwalificeert zichzelf als een middelmatig toernooi- schaker, speelde de eerste vier toernooien in de serie om de wereldbeker en kwam daarbij niet boven de vijftig procent. Dat resulteerde in een acht tiende plaats in de eindrang schikking (van de 25). Het spelen van matches gaat hem beter af. Al heeft hij daarin weinig ervaring. Vier jaar geleden speelde hij als kampioen van Engeland tegen de Amerikaanse kampioen Al- burt. Een jaareerder was er de driekamp met Van der Wiel en Gravilov. Dat was alles toen hij aan de kandidaten matches begon. Daarin over trof Speelman zichzelf. Hij versloeg de Amerikaan Yasser Seirawan met 4-2 en landge noot Nigel Short met 3,5-1,5. Manna Al teveel moet men zich daar bij volgens Speelman niet voorstellen. Het ligt nu een maal in zijn aard de eigen ver richtingen onderbelicht te la ten. „Seirawan had bij wijze van grap gezegd dat hij de nieuwe wereldkampioen zou worden. De Amerikanen na men het serieus. Dat legde een enorme druk op hem. Tegen Short zat ik dringend verlegen om een goed idee voor de der de partij. Laat de Noorse vriendin van mijn secondant John Tisdal nu met een Noor se krant aankomen met daarin het nieuwtje uit de partij tus sen Goerevitsj en Sokolov. Precies wat ik nodig had. Het kwam als manna uit de hemel vallen". In de komende match geeft Speelman zichzelf hooguit 45 procent kans om te winnen. „Tegen de Timman van Bel fort (één van de mindere toer nooien van de Nederlander, red.) heb ik een kans. Tegen de Timman van Rotterdam ben ik kansloos". LUZERN De tweede wedstrijd tegen FC Lu- zern wordt voor PSV na tuurlijk maar een klein klusje. Voor Guus Hid dink is dat een zekerheid. „Luzern is niet beter dan Sparta, na de 3-0 van Eindhoven mogen we niet meer in de problemen ra ken", is zijn oordeel. Luzern zelf weegt de tweede wedstrijd in de eerste ronde van de strijd om de Europa Cup voor landskampioenen ook naar zijn waarde. Zoals John Eriksen zei: „De compe titie is voor ons belangrijker. Met zo'n achterstand tegen PSV kun je niet meer verder komen. Maar in de competitie staan wij negende, de eerste acht spelen de play-offs. De achtste plaats is wel haalbaar voor ons". De prikkel voor de Nederland se kampioen moet in het sta dionnetje Almend dan ook niet van de tegenstander ko men, maar uit de eigen groep. Omdat geen van de spelers zich een slechte wedstrijd kan veroorloven met zoveel con currentie op de bank. „Ik heb geen vrees voor het Galatasa- ray-effect", lichtte Hiddink toe. Twee jaar geleden begon zijn ploeg met een voorsprong van 3-0 op de Turkse tegen stander. „Maar in Istanbul hadden we vijf minuten voor tijd nog een redding van Niel sen op de doellijn nodig om een verlenging te vermijden. Dat zal niet weer gebeuren". FC Twente De bluffende Belgen van Brugge kijken uit naar het treffen met de timide Tukkers van FC Twente. Voor Club- trainer Georges Leekens vlas de 0-0 in Enschede de aanzet tot plaatsing voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup. „We gaan hipr doelpunten maken", meent Leekens te weten. Ook vdbr Ernst Happel, destijds oefefri- meester van Leekens, zijn <jle kaarten geschud. De Oostenrij ker pleegt bij elke Europese thuiswedstrijd zijn prognose naar één van zijn vroeger be zochte lokalen door te bellan. Brugge-FC Twente 3-1, st« at achter Happel's naam, vl k boven de 0-7 van suppor ;r Rudy. Die is Cercle-fan, wel te verstaan. FC Groningen Een flinke vloek galmde gis e- ren over het trainingscomp] :x van h,et nietige Deense clul je Ikast FS. Edwin Olde Riel e- rink had zojuist gehoord at de beroepscommissie van le UEFA zich voorlopig niet o\i er het protest tegen zijn schorsi ïg van drie Europa-Cupduels al buigen. De middenvelder m st daardoor in elk geval 1 et tweede duel met de Deerjse amateurs, maar dat is niet tie voornaamste zorg van 'C Groningen. De speler en de technische staf kijken njet spanning uit naar de beslissing van de beroepscommssie, rr^et het oog op de tweede ronde van de strijd om de Euroj a Cup. Want de Groninge s gaan er van uit dat het bert - ken van de volgende ron< e geen grote problemen zal opl ■- veren. Twee tickets voor e loting, vrijdag in Ztlrich, zijn al besteld. In de basis-opstel ling zal Olde Riekerink's plaats worden ingenomen door Harry Sinkgraven. Guus Hiddink toont zijn voetbalkunsten aan reserve-doelman Jan Nederburgh. FOTO: ANP Dynamo Bukaraat (Roa)-Dynamo Tirana (Alb) 2-0 (0-1): 8. Mateut 1-0, 13. Mihaescu 2-0. Graaahoppara (Zwi)-Slovan Bratislava (Joe) 4-0 na verlenging (0-3): 16. Gren 1-0, 56. Egli (strafschop) 2-0, 84 Strudal 3-0, 110. Gren 4-0: AS Monaco (Fra)-Belenenses (Por) 3-0 (1-1): 31. Weah 1-0, 35. Mege 2-0, 41. Mege 3-0. Hamrun Spartans (Mal)-Valladolid (Spa) 0-1 (0-5): 37. Hidalgo 0-1. UEFA CUP FC Antwerp (Bel)-Vitosha Sofia (Bul) 4-3 (0-0): 5. Svlacev 0-1, 80. Geilen-' kirchen 1-1, 82. Donkov 1-2, 87. Mihtarskl 1-3, 88. Claesen 2-3, 89. Clae^ sen 3-3, 90. Quaranta 4-3. Jeunesse d' Esch (Lux)-Sochaux (Fra) 0-5 (0-7): 8. Carrasco 0-1, 28. Tho» mas 0-2, 29. Thomas 0-3, 38. Silvestre 0-4, 53. Thomas 0-5. Videoton (Hon)-Hibemian (Seh) 0-3 (0-1): 9. Houchen 0-1, 60. Evans 0-2, 80. Collins 0-3. Vienna (Ooe)-La Valette (Mal) 3-0 (4-1): 20. Jenisch 1-0, 53. Balzls 2-0, 80. Balzis 3-0. Real Zaragoza (Spa)-Apollon Limassal (Cyp) 1-1 (3-0): Pittas 0-1, Pardezq 1-1. BASKETBAL Heren erediviaie: Donar-Den Helder 58-67. Europa Cup 2: Oostende (Bel)- Den Bosch (Ned) 75-69. HOCKEY WK militairen in Laren: Frankrijk-Ne derland 1-6, Paklstan-België 0-5. PAARDESPORT Koereen in Hilveraum 1e koera, 2000 m: 1. Day van de Len te (R. Pools) 2.46,8 - 1.23,4, 2. Dannie J, 3. Dart Cosmo. Niet gestart: Don Faunen. Toto: winnend 4,70 plaats 2,00 1,90 koppel 12,10 trio 68,70 2a koera, 1609 m: 1. One To Many (R. van Stam) 2.06,8 - 1.18,8, 2. Esmeral da, 3. Jan Hazelaar. Niet gestart: El- toro dl Robles, Earldevil Belwin, En tertainer W. Toto: winnend 1,10 plaats 1,00 1,20, koppel 1.30 trio 4,00. 3e koera, 1609 m: 1. Chario Chan (M Heynen) 2.09,4 - 1.20,4, 2. Rittas Star, 3. Anjo. Niet gestart: Chamonie T. Toto: 2,20 plaats 1,60 1,70 koppel 54,80 trio 34,50. 4e koera, 2000 m: 1. Dancing Hano ver (H. Grift) 2.42,0 - 1.21,0, 2. Dewi Groenhof. 3. Bonanza V. Niet gestart: Dandy Loo. Toto: winnend 2,00 plaats 1,50 1,10 1,70 koppel 4.50 trio 56,70. 5e koera, 2000 m: 1. Cinderella Crown (R. Heynen) 2.38,6 - 1.19,3, 2. Chromoskrommenle, 3. Claudia's Dream, 4. Carlos S. Niet gestart: Diz zy Dean. Toto: winnend 1,80 plaats 1,30 1,40 1,80 koppel 3,30 trio 24,30, kwartet 56,30. 6e koera, 2000 m: 1. Anna Baker (R. Tljms) 2.37,3 - 1.18,7, 2. Chianti van Epse, 3. Zegneur. Niet gestart: Zarlpa del Sol. Toto. winnend 39,60 plaats 1,90 1,10 2,00 koppel 14,50 trio 606,90. 7e koere, 2000 m: 1. Winston Oxford (R. Pools) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Be Be,l3 Blanca A. Niet gestart: Aronson Mac Toto: winnend 2,70 plaats 1,60 1,60 koppel 3,70 trio 13,20. 8e koert, 2440 m: 1 Carlsma Darby (A. Mollema) 3.09,7 - 1.17,7, 2. Cortoz Crown, 3. Concorde. 4. Clan Vrljenes- se. Niet gestart: Calista Cunera, Ce- sar dl Trlcia, Crack M. Meadow- branch Clara. Toto: winnend 1,40 plaats 1,30 2,10 2,20 koppel 7.80 ttio 43,30 kwartet 191,10. 9e koere. 1609 m: 1. Yorky (W. Strcfc- per) 2.03,0 - 1.16,4, 2 Voila Carldü- che. 3. Adrienne. Niet gestart. Arend Toto: winnend 5,40 plaats 3,00 2,p0 koppel 14,70 trio 474.90 T W-5: 4-5-2-5-8. Uitbetaling: J 1899,30. Omzet totelieetor j 228.345.00. i SCHAKEN Toernooi in Tilburg 10e ronde: Hjartarson (IJs)-lvants|oek (Sov) 0,5-0.5, Kortsjnoj (ZwIj-AgdJs- tein (Noo) 0,5-0,5, Sax (Hon)-Kasi}ï- rov (Sov) 0,5-0,5, LJubojevlc (Joe)-PI- ket (Ned) 1-0. Stand: 1 Kasparov 815 2. Kortsjnoj 7; 3. Sax 5; 4. Hjartarson Ljubojevlc 4,5; 6. Agdesteln, Ivants Joek 4; 8. Piket 2,5. SQUASH Dames eredivisie: Dickysquash Olckysquash 2 3-0, HSRC 1-HSRC 3-0. ESCV-ASRC 1-2, Centre Court Victoria 0-3. :eln, ivants- ^squash f 1-HSRC11

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9