Valkenburg verhoogt belastingen ai Bereikbaarheidsdienst definitief in Noordwijk Wassenaar krijgt nieuw verpleeghuis HEIDEN OMGEVING CeidócSoiwcmt WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 PAGINA 15 revangenisstraf voor igressieve Noordwijker EIDEN/DEN HAAG Een 22-jarige Noordwijker is feteren veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waar- an zes maanden voorwaardelijk. Daarbij geldt een proef- j van drie jaar waarin hij zich onder toezicht moet stel- a van de reclassering. Tevens moet de Noordwijker tij- |ns de proeftijd 850 gulden betalen aan de Noordwijkse bckeyclub. De straf is conform de eis van de officier In justitie van twee weken geleden. De man mishandel- 4 op 10 juni van dit jaar in Noordwijk zijn ex-vriendin <jen bleek dat ze na cafébezoek niet met hem meewilde. t liep daarbij een gebroken jukbeen een een versplinter- E kaak op. Verder tuigde hij met een vriend op 27 no- %nber 1988 in Noordwijk een automobilist af, maakte hij 4juli van dit jaar een Noordwijks meisje haar auto af- ïfindig en pleegde hij een inbraak bij de Noordwijkse ipckeyclub, waarbij tevens brand werd gesticht. In alle (vallen verkeerde de man onder invloed van drank. Twaalf maanden voor ontucht plegende trainer KATWIJK/DENHAAG/ZOETERMEER Een 30-jarige Katwijker is gisteren door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk wegens ontucht met voet ballertjes van de Katwijkse vereniging Quick Boys. Ook zou de man gedurende twee en half jaar ontucht hebben gepleegd met leerlingetjes van zijn school in Zoeter- meer waar hij als gymnastiekleraar werk zaam was. Tegen dè man werd veertien da gen geleden vijftien maanden, waarvan vijf voorwaardelijk tegen geeist. Hoewel hij tot twee keer door een schoolhoofd op het mat je was geroepen, dat klachten had gekregen, was hij toch doorgegaan met het onzedelijk benaderen van de leerlingen, Hij is inmid dels ook onder behandeling. Kettingbotsing bij Nieuwkoop ALPHEN AAN DEN RIJN Een ketting botsing op de Nieuwkoopse weg leverde gis termorgen drie gewonden op die naar ver schillende ziekenhuizen in de regio werden gebracht. Bij de kruising met de Achttien Ka vels wilde een 36-jarige man uit Nieuwveen linksaf slaan. Hij sorteerde voor en stopte voor het tegemoetkomende verkeer. Een 22- jarige Nieuwkoopse zag dit te laat en probeer de langs de Nieuwvener te komen. Hierbij schampte ze nog net zijn wagen. Ook raakte ze een tegemoetkomende wagen die uit de richting van Alphen kwam. De vrouw botste daarna frontaal op de auto van een 46-jarige Alphenaar die daarachter reed. Een 38-jarige man uit Reewijk reed achter de Alphenaar en kon de kettingbotsing ook niet ontwijken. ONDERZOEK NAAR RUIMTEPROBLEMEN VAN SCHOLEN SASSENHEIM Er kqmt een onderzoek naar de ruimteproblemen van de Sassenheimse protestants christelijke en katholieke basisscholen in de komende 15 jaar. CDA-er H. de Vries deed tijdens de gisteravond gehou den vergadering van de gemeenteraad een dringend beroep op wethou der W. Maris voor 1 oktober 1990 een nota uit te brengen met een oplos sing voor het te verwachten ruimtegebrek van de bijzondere scholen. Al in 1993 zouden er zes lokalen te weinig zijn. In 1997 loopt dat op tot negen, vier voor het protestantse onderwijs en vijf voor het katholieke. Wethouder Maris kondigde tijdens de vergadering van de commissie on derwijs op 5 september aan dat de voormalige Huppelhof en de ds. De Visser school nu nog in gebruik bij het Rijnlands Lyceum te zijner tijd de overtollige leerlingen kunnen huisvesten. De Vries heeft daar be denkingen tegen. „We gaan in de jaren negentig naar een situatie waar in alle christelijke scholen een lokaal moeten betrekken in de Huppelhof of de Ds. de Visserschool". Dat druist volgens hem in tegen het beginsel dat alle leerlingen van een onderwijsinstelling binnen hun eigen gebouw onderwijs moeten kunnen volgen. Bovendien voorzag hij dat de gebou wen moeten worden aangepast. Wethouder Maris gaf gisteravond toe door de nieuwe prognoses overvallen te zij. Maar ze voegde er aan toe: „Na 2005 zullen we terug zijn op de huidige behoefte aan leslokalen". Nieuwbouw zou daarmee zinloos zijn. Oud Oegstgeest verzet zich tegen bouw Geversstaete OEGSTGEEST Het bestuur van de Vereniging „Oud Oegstgeest" heeft een beroep op de gemeenteraad gedaan niet in te stemmen met de bouw van het appartementencomplex Geverstaete dat in de Geversstraat het „Gat van Kamsteeg" moet opvul len. Het bestuur meent dat dit plan niet ten goede komt aan het voorge nomen behoud/herstel van het dorpskarakter van de gemeente. Het bouwplan Geverstaete heeft zon der de beoogde verlenging tot de Willem de Zwijgerlaan al een lengte van 48 meter en een nok en goo- thoogte van 11 meter 80. Volgens Oud Oegstgeest heeft het daarmee een stedelijke allure en is het alleen daardoor al ongewenst. rappe |o ld oen de jroor iiilieu in "iuid- [olland 'pN HAAG De inwo- van Zuid-Holland larderen de situatie van milieu in de provincie Ifet een krappe voldoen- tri. Dat blijkt uit een on- Jrzoek dat de provincie Lijeft gehouden naar de pknier waarop de mensen l«jt milieu beleven. Voor k onderzoek werden in ^aal duizend gesprekken 'Soerd op lokaties, die i br een groot deel in in- sistriegebieden liggen. gaat om de plaatsen Bode- z0[ven, Delft, Dordrecht, Gou- j Hellevoetsluis, Hoek van Hoogvliet, Maassluis, jzenburg, Spijkenisse en Ik Jiardingen. Op de vraag om istai1 rapportcijfer aan het mi- n r<r te êeven. gaf driekwart chef1 ondervraagden een zes. n ijchts zeventien procent gaf ;n if V1jf °f lager- Vooral in a jaardingen-Zuid en Hoog- kolft-Noord was de beoorde- e laag. krappe voldoende wordt •orzaakt door de beoorde- \NS van het milieu in zijn to- iteit. Bij een afzonderlijke van de diverse ^^ieuaspecten komt aan het dat veel mensen zich wel zorgen maken. Dat geldt naifcterke mate voor de lucht- Meer dan de van de ondervraagden hiervan in de woonomge- ENllg in meer of mindere mate te ondervinden. w09 poll grootste ontevredenheid C.ujtaat in Spijkenisse-Noord ,U-J Vlaardingen-Zuid, de ge- "zie^ste ontevredenheid in eidefdrecht en Bodegraven. De erstivincie is van plan het on- eink^oek naar de milieubele- jjg voortaan iedere twee jaar •njnq te voeren. °9: a P Va jaarsfeesten ;indi rjior ouderen 1 ""iSE Het was gisteren de aan de ouderen tijdens Najaarsfeesten in Lisse. In Dienstencentrum De Beu- was er voor hen een ue-achtige middag. Lunapark ging gistermid- rond 16.00 uur officieel Hn. Het centrum van Lisse ]Bdt tot en met morgen- ■Bnd 24.00 uur beheerst door ;ermisattracties. jeugd kon gisteravond doen in de Hobaho-halle- ;n aan een steprace en aan tonknuppelen. Bovendien l er de Najaarsfeestloop. De 1 werd besloten met vuur- |ook Ida is het sportdag, ge- [d door de lampion-trom- iptocht om 19.00 uur, van- Ie glazen hal van Hobaho. jr begint een half uur later Je Driekamp gehouden. Op kermisterrein is van 20.00 122.00 uur het vermaarde ■jkslaan. De slotdag begint [gen met om Om 08.00 uur in De Ring- r. 8 rt; van 09.00 tot 11.00 zijn in de tuinen De Bijenkorf en Marijke 10.00 uur begint een 6 'Voetbalwedstrijd tussen de erel<re en onderwijzers in Meerzicht. Een uur and;'f begint de ballonnenwed- iteitsjd vanuit de glazen Hoba- sJ?uAal. De Kortebaandraverij 'fk,:,it om 14.00 uur op de eweg, nabij het gemeente- iraak woning rHEN AAN DEN RIJN feen inbraak in een woning de Groenoord in Alphen I gistermiddag sieraden, 2 leJheques, 13 girobetaalkaar- eurocheques en 15 be- S UKaarten van de bank. De BBoiUgn klommen via het dak het balkon, waar ze de ojfifpui van de achterkamer De hele woning Ot 'd vervolgens doorzocht. RIOOLRENOVATIE MOET DOORGAAN VALKENBURG - „We hebben een ambitieus in vesteringsprogramma en daar mag wel wat tegen over staan". Zo verdedig de burgemeester C. Sinke gisteren bij de presentatie van de begroting de belas tingverhoging waarmee de Valkenburgers vol gend jaar. te maken krij gen. Valkenburg wil blij ven doorgaan met het vernieuwen van de riole ring en daarom gaan de lasten voor de burgers omhoog. „We kunnen een sluitende be groting krijgen zonder belas tingverhoging, maar dan kun nen we niet verder met de rio lering", aldus wethouder M. Vos. Volgens de wethouder moet het werk worden voort gezet omdat er anders gevaar bestaat voor bodemverontrei niging. Valkenburg investeert in vijf jaar tijd ruim twee mil joen gulden in het vervangen van de rioleringen. In 1990 wordt zes ton besteed aan het riool in het resterende gedeel te van de Marinus Poststraat en een gedeelte van de Broek- weg. Voor de twee volgende jaren wordt in totaal nog ruim vijf ton gereserveerd voor de werkzaamheden aan het riool. De belastingverhoging spitst zich toe op de afvalstoffenhef fing en het grafrecht. De af valstoffenheffing gaat per ge zin met 15 gulden omhoog naar 125 gulden en het gra frecht stijgt met 10 procent. Voorts moet in 1990 voor meer gemeentelijke zaken leges worden betaald. De onroerend goedbelasting gaat weer naar het niveau van 1988. Dit jaar moest Valkenburg de OGB verlagen omdat men volgens de landelijke norm teveel in rekening bracht. Het eigena- rentarief wordt 2,50 gulden per 3.000 gulden en het gebrui kerstarief twee gulden per 3.000 gulden. De belasting maatregelen moeten ruim 90.000 gulden in het laatje brengen. Overigens toonde wethouder Vos zich gisteren optimistisch over de financiële toekomst van Valkenburg. De komende jaren werd uitgegaan van een nadelig saldo, maar nu blijkt dat de komende vier jaar over schotten op de begroting zijn te verwachten. Ook burge meester Sinke was positief. De beleidsnota voor 1990 werd door hem een begroting met perspectief genoemd. Bedrijventerrein De belangstelling voor het be drijventerrein in 't Boonrak is goed. Vijf bedrijven, voor het merendeel afkomstig uit Val kenburg, hebben zich aange meld voor vestiging in de drie bedrijfsverzamelgebouwen die op het voormalige HANAB- terrein worden gebouwd. Vol gens Sinke gaat het om klein schalige en milieuvriendelijke bedrijven. De burgemeester zei te verwachten dat men snel tot zaken kan komen met deze vijf kandidaten. Hij voegde er aan toe dat doorgaan van de plannen een geringe uitbrei ding van de werkgelegenheid kan betekenen. Wethouder Vos meldde dal het 16 hectare grote recreatie terrein tussen Zonneveld en Wetering moet gaan dienen als uitbreiding voor de glastuin bouw. Volgens hem kan men de grond, de Zijlhoek ge naamd, gemakkelijk kwijt aan Valkenburgse tuinders. Sinke toonde zich wat voorzichtiger dan Vos door te stellen dat het verwerven van de grond moeilijk verloopt. „Maar er is wel enig perspectief", aldus de burgemeester, die verzuchtte dat het niet gemakkelijk is om aan alle wensen te voldoen. De impasse rond het te bou wen bejaardentehuis in Val kenburg is verbroken, zo wordt in de begroting gemeld. Het project heeft in de meerja renbegroting 1990-1992 van de provincie een hoge prioriteit gekregen. Sinke zei gisteren dat niet meer moet worden ge dacht aan een verzorgingshuis met 60 bedden. Nu wordt ge dacht aan een satellietmodel van zowel verzorging in het tehuis als verzorging van de mensen in hun eigen huis. Valkenburg mag tot het jaar 2000 140 woningen bouwen. Dit betekent zo'n 14 huizen per jaar. Wethouder H. van der Nagel zei dat men de 140 woningen liever in twee fasen wil bouwen. Nu men de plan nen over tien jaar moet sprei den worden ze kostbaar. Het op zo'n lange termijn uitsme ren van de rente van de inves teringen betekent dat het moeilijk wordt betaalbaar te bouwen voor de Valkenbur gers. In 1990 wil men in de flat aan het Frankenburg een lift aanbrengen. Men wil trachten de kosten voor de huurders te beperken. Zodra een flatwoning aan het Fran kenburg vrijkomt wordt die gereserveerd voor asielzoe kers. Bus Valkenburg blijft hameren op een snelle busverbinding met Leiden en Katwijk. Als de S4 klaar is, is het de bedoeling dat er over deze weg een bus tus sen Leiden en Katwijk gaat rijden. De kans bestaat dat er voor Valkenburg een halte bij het viaduct komt. Volgens Vos verlopen de onderhandelingen met de NZH zoals altijd zeer moeizaam. Op 3 mei worden in Valken burg piloten ontvangen die in in de meidagen van 1945 voed sel op onder meer het vlieg kamp Valkenburg hebben ge dropt. Volgens Sinke is dit waarschijnlijk de laatste keer dat een dergelijke ontvangst wordt gehouden. Reden daar voor is dat de piloten steeds ouder worden. Burgemeestersvrouw bakt voor winnares Mevrouw C. van de Wouw, echtgenote van de Voorhoutse burge meester, heeft gisteren een taart gebakken voor de negenjarige Saskia van Aken. Zij was winnares van de publieksprijs van een kleurwedstrijd. Tien winnaars van de wedstrijd mochten gisteren bij pattisier Hoek in Voorhout zelf een taart versieren. Voor de winnares van de publieksprijs <zou aanvankelijk de burgemeester een taart bakken, maar die was verhinderd doordat hij in het zie kenhuis ligt. Daarom nam zijn vrouw voor hem waar. Samen met Saskia versierde ze de slagroomtaart met mandarijn tjes en rode kersjes. foto: henk van den ende RENOVATIE GULDEN HUIS WASSENAAR De staatssecretaris van volks gezondheid heeft het groene licht gegeven voor twee belangrijke initiatie ven van de Katholieke Stichting voor Verzorging en Verpleging (KW) in de regio Den Haag. Het betreft de nieuwbouw van een verpleeghuis in Was senaar en de renovatie van het verpleeghuis Gul den Huis in Den Haag. De toestemming hiertoe is door de staatssecretaris ver leend in het kader van de zo genoemde EVI-regeling (ex ploitatie verlagend initiatief) en is gebonden aan de voor waarde dat een capaciteitsver mindering van 50 verpleeg huisbedden wordt bereikt. Het verpleeghuis Duinstede in Den Haag (het voormalige 't Sun- neke) dat bouwkundig niet meer aan de eisen voldoet, met op dit moment 70 bedden, zal begin 1994 worden gesloten. Het nieuwe verpleeghuis in Wassenaar gaat 120 bedden omvatten. Volgens het bestuur van de KW zijn met de ge meente Wassenaar al de nodi ge kontakten gelegd. Volgens wethouder J. Greep (PvdA, volksgezondheid) is zeer verheugd over het besluit. „We hebben er als college ze ven jaar voor geknokt. Dit zou één van de belangrijkste wa penfeiten kunnen worden van dit college". Hij verwacht dat na het offi cieel bekend worden het nog minstens twee jaar duurt voor dat het verpleeghuis is ge bouwd. Wethouder Greep voorziet een jaar onderhande len met de stichting Twickel, eigenaresse van de grond waar het verpleeghuis is gepland, aan de Rijksstraatweg, tussen de in aanbouw zijnde Ameri kaanse School, de Leliestraat en de Deylerweg. Als het verpleeghuis in Wasse naar is gebouwd, wordt in ja nuari 1993 begonnen met de renovatie van het Gulden Huis in Den Haag. Dit in 1966 ge bouwde verpleeghuis omvat momenteel 280 bedden. Na de renovatie zal het Gulden Huis 180 bedden tellen waardoor de privacy van de bewoners zal verbeteren. KRITIEK OP MILIEUNOTA VALKENBURG VALKENBURG Het Val kenburgse PvdA-raadslid A. Bremer vindt de gemeentelijke milieunota eenzijdig samenge steld. Hij wil een vervolg waar in ook een afvalstoffen beleid duidelijk naar voren komt. Dat bepleitte hij gisteren in de raadsvergadering. De nu vast gestelde nota is volgens hem al leen een eerste aanzet. H. Dijkhuizen(CDA) vond de nota een goede eerste stap. „Een kleine gemeente heeft nu eenmaal minder mogelijkheden om ineens alles te inventarise ren", vond hij. Overigens wil het raadslid in de toekomst de milieuaspecten flink aanpak ken met o.a. een boekje te ont werpen voor huis aan huis aan bieding en daarbij een actie daar aan verbinden. De CDA-fractieleider wil met het voorlichten van de bevol king best wel wat geld uitge ven. P. Mizee (VVD) en A. de Vries (GPV/RPF) steunden Dijkhuizen. Wethouder M. J. Vos wilde ze ker wel inhoud geven aan voorstellen uit de raad en had dan ook geen moeite met het verzoek van Bremer over de aanduiding van de notitie. NOORDWIJK Schoor voetend heeft de Noord wijkse gemeenteraad gis teren ingestemd met het voorstel om het experi ment met zeven keer 24 uurs bereikbaarheids dienst in het maatschap pelijk werk om te zetten in een definitieve rege ling. Het experiment begon in 1987. Toen besloten 17 gemeenten, waaronder Noordwijk, een Be reikbaarheidsdienst Buiten Kantooruren (BBK) voor de Duin- en Bollenstreek, Leiden en Midden Rijnland op te zet ten. Het werkgebied is inmid dels uitgebreid met de Aar- en Veenstreek en het aantal deel nemende gemeenten is op 24 gekomen, daarvan hebben nog slechts 19 gemeenten een toe zegging gedaan om mee te doèn. Maar volgens wethouder J. Bedijn zijn er geen negatie ve reacties binnengekomen van de andere vijf. Een aantal raadsleden, had moeite met de kosten. Noord wijk zou 27 cent per inwoner beschikbaar moeten stellen, terwijl deelnemende gemeen ten ook eventuele tekorten moeten garanderen. Het to taalbedrag dat in 1990 voor de BBK wordt begroot is 6700 gulden en dat geld is volgens Bedijn welbesteed: „Zeker als men bedenkt dat het hier gaat om mensen in nood". Het plaatselijk opzetten van een BBK hoort volgens Bedijn tot de onmogelijkheden. „De huisartsen kunnen dat niet aan". Dat deed Noordwijks Be lang deed besluiten toch met het voorstel mee te gaan om dat men niet wilde dat de cliënt de dupe zou worden van „ons gekissebis". Het CDA bleef tegen omdat het contract dat moet worden getekend niet voorziet in tussentijds af haken van deelnemers. Bo vendien ziet deze partij meer in een kleinschaliger opzet, bij voorkeur binnen het Samen werkingsorgaan Duin- en Bol lenstreek. Ook de VVD zei nee tegen het voorstel. Raadslid boos over uitblijven van groene wal SASSENHEIM CDA'er J. Karremans heeft tijdens de gister avond gehouden raadsvergadering in Sassenheim zijn ongenoe gen uitgesproken over het uitblijven van een groene wal om manege de Poelruiters in de Klinkenbergenpolder. „We zitten 1 nog 'steeds tegen bergen bedrijfsafval aan te kijken, van een groene voorziening is nog steeds geen sprake." Wethouder J. Dreef gaf toe dat de betreffende manegehouder de verplichting heeft zaad in te planten om een wat vriendelijker aanzicht te bewerkstelligen. Het wachten zou echter naar zijn mening zijn op de pachtoverkomst met de provincie die nog niet rond zou zijn. Dreef was het met de CDA-fractieleider eens dat het entree van Sassenheim er vanuit de richting Den Haag niet mooier op geworden is. Een opmerking die partijgenoot A. Ma- zee de uitroep ontlokte: „Dan moeten de automobilisten op de A44 hun ogen maar op de weg houden." Verheer Bewoners van de Oranjelaan, Ommedljkseweg en omlig gende Straten in Zoeterwou- de kunnen vanavond vanaf 20.00 uur in de Eendenkooi hun. mening geven over de verkeersmaatregelen die sinds enkele maanden gel den. Het gaat om de proef zo wel de Oranjelaan ter hoogte van het industrieterrein als de Ommedijkseweg ter hoog te van de Burg. Smeetsweg af te sluiten. Cabaret Doris Baaten, De Berini's en Mars Teunisz treden zater dagavond op in Tripodia in restafette, een theaterinitia tief waarin enkele jonge, ge talenteerde artiesten op één avond optreden. De voorstel ling begint om kwart over acht. Toneel De toneelgroep De Gezellen geeft vanaf vrijdag in Thea ter '88 aan het Molenpad in Leidschendam een zestal voorstellingen van de thriller Valstrik voor een man al leen van de Franse schrijver Robert Thomas. De regie heeft Jan Klein. Behalve op 29 september zijn er voorstel lingen op zaterdag 30 septem ber, die beide beginnen om kwart over acht en op zon dag 1 oktober, aanvang twee uur. Verder op vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober, weer om kwart over acht en tenslotte op zondag 8 oktober weer om twee uur. Kaarten a f7 zijn telefonisch te bestellen bij E. Scholten, 275190. Channah De zangeres Channa treedt vrijdagavond op in bar-dan- cing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hille- gom. Zij maakte onder meer furore als Tina Turner in de Soundmix Show. De dancing gaat om negen uur open. Mars Teunisz. Rijnstraat Veilig half-tevreden over verkeersmaatregelen KATWIJK De stichting Rijnstraat Veilig is maar gedeeltelijk tevreden met het pakket van maatrege len om de Rijnstraat in Katwijk aan den Rijn vei liger te maken voor het langzame verkeer. Eind vorige week is de ge meente gestart met het aan passen van deze drukke ver keersader. Over drie weken moeten' de aanpassingen ge reed zijn. Ze moeten leiden tot een lagere snelheid van het autoverkeer en moeten de oversteekkans ter hoogte van de Turfmarkt vergroten. De Stichting vraagt echter om meer maatregelen, zoals het college in de gemeenteraads vergadering van april reeds toezegde. De veel te hoge snelheid waar mee het autoverkeer door de Rijnstraat door davert en de onoverzichtelijke verkeerssitu atie door de flauwe bocht in de *veg, leidde aan het begin van dit jaar tot acties. Tot twee keer toe werd het verkeer min of meer geblokkeerd, terwijl de stichting Rijnstraat Veilig ijverde voor een aanpassing van de verkeersader door het binnendorp. De gemeente rea geerde met het aankondigen van maatregelen, waarvan een aantal nu wordt uitgevoerd. Voor de rest zou nader onder zoek nodig zijn. Voor voorzitter J. M. van Duijn van de stichting duurt het allemaal te lang. Dat nu een begin gemaakt wordt met een duidelijk zichtbare over steek ter hoogte van de Turf markt, noemt hij verheugend, maar het uit blijven van voor stellen hoe het verder moet betreurt de Stichting Rijn straat Veilig. In een brief aan de raad deze week vraagt de Stichting dan ook wat de an dere maatregelen zijn en wan neer de uitvoering daarvan verwacht kan worden. Oegstgeest optimistisch over financiën OEGSTGEEST Het Oegstgeester college van burgemeester en wethou ders ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. Wethouder Prof. drs. P. van Veen van financiën sprak gisteren bij de offi ciële presentatie van de begroting voor 1990 van een ruim jasje. „De uitkeringen uit het ge meentefonds was, in tegenstel ling tot andere jaren, royaal. De inkomsten vallen mee, en dat resulteert in een ruime be groting met een vrij besteed bare reserve van een half mil joen gulden. De komende raadsperiode, van 1990 tot 1994 zien wij dan ook met vertrou wen tegemoet. Dat was vier jaar geleden wel anders". De betere financiële positie re sulteert niet in lagere lasten voor de burgers. „Indirect is daar wel sprake van, omdat wij de onroerend goedbelastin- gen hadden mogen verhogen. Daar wordt nu slechts een kleine aanpassing gepleegd. Wat wel omhoog gaat zijn de tarieven voor rioolrechten, met ƒ2,25 per maand", aldus wethouder Van Veen. Die ver hoging houdt verband met de verbetering van het Oegst geester rioolnetwerk. Ook het bezitten van meer dan één hond wordt fors duurder aan hondenbelasting, in verband met de belasting van het mi lieu. De besteding van de overge schoten 500.000 gulden zal vol gend jaar bij de behandeling van de Voorjaarsnota aan bod komen. „De nieuwe gemeente raad moet daar maar over be slissen", aldus de heer Van Veen. Toch heeft het college al aangegeven hoe dat geld be steed zou kunnen worden. De uitvoering van de Groennota, de ambtelijke huisvesting, het uitvoeren van milieutaken zijn zaken die in dat verband wor-. den genoemd.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15