Jubileum 'Kinderen voor kinderen' voert hoogspanning landelijk op ^EMaanda^J ELEVISIE-PROGRAMMA'S CcidócSoiwatit ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1989 PAGINA 21 kab[16 8.34 KRO/RKK 11.55 (xIEucharistievie- ring, vanuit de Omroeppa- rochie te Amersfoort. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA De koraaldriehoek, afl. uit de Engelse natuurserie Natural World. Commen taar: Aad Bos. Howards way, Engelse se rie. Sir Edward vraagt zijn zoon Charles om bij hem in de zaak te komen. Charles weigert. De sprookjesverteller 9-delige Engelse serie van Jim Henson. Afl. 2: Het ge lukskind. Teneinde te voorkomen dat het geluks kind heerser over het rijk wordt, geeft de koning hem een onmogelijke op dracht. NOS Journaal. VARA Vroege vogels. Hanneke Kappen over natuur en mi lieu vanuit het bezoekers centrum in het Vroege Vo- gelbos te Almere. De grote meneer Kaktus show Dommel, tekenfilmserie. NOS Journaal VARA Flying doctors, Austra lische serie. Afl.: Familie geheimen (1). Een ruwe klant beweert dat hij Ge off's broer is, maar Geoff wil niets met hem te maken hebben. Per seconde wijzer, spel- programma gepresen teerd door Kees Driehuis. Sonja op zondag, Sonja Barend met gasten, recht streeks vanuit de Brakke Grond in Amsterdam, [s] Cagney and Lacey, Amerikaanse politieserie. Afl.: Het eremetaal. Knel- man geeft Cagney op dracht het jaarlijkse poli- tiebanket te coördineren. Chris heeft hier weinig zin in totdat ze hoort dat Sa muels in de bloemetjes zal worden gezet. Achter het nieuws, actua liteitenrubriek. Cabaret - De Vogelaar. Dubbel en dwars geven in de Leidse Schouwburg een voorstelling van De Vogelaar. Natuurmoment. Presenta tie Ati Dijckmeester. NOS Journaal onflEDERLAND 2 VPRO T.00 Charlie Brown Snoopy Show tekenfilmserie. Afl.: Rainy day/Snoopy. 19.20 ELaurel Hardy, slap- Cabaret Dubbel en Dwars (Joop van Dijk, Arie v.d. Wulp en Jack Spijkerman) speelt vanavond 'De Vogelaar'. Ned. 1 om 22.33 uur. P0T0. PR stickserie. Afl.: Two tars. Stan en Ollie huren een auto en, zoals altijd, ein digt dit in een chaos. 09.45 Sprookjes van Grimm, 5- delige serie sprookjesver- halen van de gebroeders Grimm. Vandaag: Koning Lijsterbaard. Een rijk meisje wijst alle huwelijks kandidaten af. Als straf hu welijkt haar vader haar uit aan een arme venter. 10.05 Hari-Knutselsekte deel 2, 10.25- 13.00 20.00 20.10 21.10 11.00 Hals over kop, Duit se jeugdserie. Afl.: Voltref fer. Als de kinderen per ongeluk de pruik van het hoofd van de directeurs vrouw gooien, doe vader Schimmel alsof het zijn kinderen niet zijn. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. iSJournaal. VPRO Diogenes, VPRO's venster op de wereld. Spijker, episodes uit het leven van een man, ge speeld door Jim van de Woude. Afl. 5: Vast, de kat en de uitweg. Een teken van leven... drieluik van Lex Runder kamp over jonge mensen die het niet geheel meer voor het kiezen hebben. Deel 3: Ik haat de maat schappij. Tropenjaren, toneelstuk van Adriaan van Dis. Met Helmert Woudenberg, Hans Man in 't Veld, Dick van de Toorn e.a. De con frontatie van twee half broers, die elkaar vijftien jaar niet hebben gezien, en de sterke invloed van de vaders op het leven van beide broers. NOS Journaal. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 11.30 Weekjournaal. Iley J.00 Ovide, tekenfilmserie. .20 Europese volksverhalen. Van daag: De stormachtige zee, een verhaal uit Portugal. B.35 De Freggels (Fraggle Rock), kinderserie, Eucharistieviering, vanuit de O.L.V. Bijstand te Brussel. h.00 De zevende dag. Soort praat café met om 11.00 De week in beeld, 11.15 Confrontatie: de bat met vragen uit het publiek, 12.00 Zeven op zeven: napra- Hten met studiogasten over de afgelopen week en om 12.45 Sportoverzicht. Presentatie: Tony van den Bosch. .00-13.15 Sunday Proms. Konin- gin Elisabethwedstrijd voor I viool 1989. Sonate, van debus- sy, uitgevoerd door Zhang Le. (5.00 Damiaanstoet, rechtstreekse reportage van de histotische stoet vanuit Tremelo, de ge- j boorteplaats van Pater Dami- aan (n.a.v. het Damiaanjaar). .15 Korte film. 7.30 De Cosby Show (The Cosby Show), 25-delige Amerikaanse komische serie. Afl. 12: Cliff, de kinderoppas. Met: Bill Cos by, Phylicia Rashad, Sabrina Lebeauf e.a. Cliff en zijn vader Russell moeten op de kinderen passen, wat de nodige moei lijkheden met zich brengt. Nieuws. 8.00 Tik tak, animatieserie. Afl. 27. 8.05 Draaimolen, 4-delige kinderse rie. Vandaag: Opstaan; Nare dromen pakken, lekker taart van bakken. |8.15 Mode'89. Blikvanger: Textira- ma Gent. Luc Appermont: 3 x anders; De elegantste Gordel wielerploeg; De batman-rage; De confectie-maten voor de gemiddelde Belg. Presentatie: I Ghislaine Buytten. 8.45 Sportweekend. Deel 1. 015 De loteling, Belgische speel- film uit 1973 van Roland Ver- havert. Met: Jan Decleir, Ans Beentjes, Gaston Vandermeu- len e.a. De tragedie van de jonge Jan, die in dienst gaat, waar zijn geld wordt gestolen, de slechte hygiëne en voeding hem blind maakt en in machte- j loze woede moet meemaken hoe zijn geliefde Katrien wordt verkracht. Met het beetje hoop wat ze nog hebben, trachten l ze elders opnieuw te beginnen, [140 Intermezzo. 12.00 I.Q., quiz met denk- en weet- vragen, gepresenteerd door Herman van Molle. S2.30 Nieuws. 12.45 Wenen, het einde van een rijk (Late Vienna), 3-delige Britse documentaire. Afl. 1: De Wal- senstad. 3.35 Coda. Plastische kunsten. brt 2 [5.20-18.00 Autosport, Grote Prijs van Portugal voor F-1 wagens vanuit Estoril, rechtstreekse reportage. Commentaar: dirk de Weert en Dirk Abrams. Rtbf 1 h 0.30-11.00 Les Chretiens dans la vie sociale politieke uitzen- ding. 2.00 Faire le point. 3.00 Journaal. 3.20 Actualités a la une. 13.30 Little Karim. reportage over Jan Decleir speelt de hoofdrol in de film 'De loteling'. BRT 1 om 20.15 uur. FOTO: PR de drager bij de Franse Hima- laya-expeditie. Le chemin des écoliers: Les enfants de Felgueiras, repor tage over de toekomst van de kinderen in een Portugees fa- brieksplaatsje. i Tekenfilms. Les clameurs se sont tuès (The brave one), Amerikaanse speelfilm uit 1956 van Irving Rapper. Met: Michel Ray, Ro- dolfo Hoyos, Elsa Cardenas e.a. Op de ranch van Don Ale jandro heeft de boerenzoon Leonardo vriendschap geslo ten met een jonge stier. Als deze echter verkocht moet worden voor stieregevechten, probeert hij dit besluit tegen te Dimanche musique, hoogte punten van het Koninging Eli sabeth Muziek Concours van België. Vandaag: Vadim Repin. Cinémaa la une. Papa Bonheur (Cosby show), Amerikaanse serie. Afl. 22: La grippe andalouse. Met: Bill Cosby. Phylicia Rashad, Sabri na Lebeauf e.a. Noubanimé, tekenfilms met de Smurfen. I Variétés a la une. Le week-end sportif, sportma- gazine. Presentatie: Pierre De- I Voorbeschouwingen Top 5. Journaal en Weerbericht. Cinéma a la une Au nom de tous les miens, 8- delige Frans/Canadese serie. Afl. 8. Met: Michael York, Bri gitte Fossey, Helen Hughes e.a. Martin is 40 jaar. Hij is di recteur van een hotel in de omgeving van New York. Hij zou graag een gezin stichten, maar zijn drukke werkzaamhe den maken het hem onmoge lijk deze wens ten uitvoer te brengen. Un soir avec Arthur Haulot, programma over het leven van Arthur Haulot met diverse gas ten. Presentatie: Philippe Lon- Weerbericht en Laatste 23.25-23.30 Musique balade. 12.45- 17.05 17.50 18.20 18.30 18.45 20.00 Het Capitool. Analyse van binnen- en buitenlands nieuws. IKON 13.25 Kerkendag 1989, filmreportage. ZVK Kerkdienst, vanuit de Chr. Geref. Nebo-Kerk te Rot terdam. IKON Bericht van de Wilde Gan zen. TELEAC Rechtswijzer, afl. 3. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Studio Sport. Journaal. IKON 20.10 Tamar tv-film van Agna Rudolph. Met: Tamar Wes- terdaal, Cas Enkelaar, Connie Postel e.a. Tamar woont samen met haar va der Herman. Deze houdt weinig rekening met haar, waardoor zij zich soms in een moeilijke positie ge plaatst ziet. NOS 20.34 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. IKON 21.04 Maya en An, tv-spel van Eric Oosthoek. Met: Linda van Dyck, Marlous Fluits- ma e.a. Maya ziet onver wacht de man, die haar zoon Jorn heeft doodgere den, terug. Met haar zus An bespreekt ze wat daar door bij jaar bovenkwam. RVU 21.50 Werken aan werk, serie over de agrarische sector. Afl. 5: Bosbeheerders. NOS 22.20 Journaal. 22.25 Uitmarkt: Het spektakel, gedeeltelijke uitzending van de opening van het culturele seizoen 1989/1990 op de Dam in Amsterdam. Presentatie: Leonie Jansen. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. HILVERSUM Het zijn allemaal lieve kinderen, afkomstig uit alle provin cies van ons land, die de jury vormen van de jubi leumuitzending 'Kinderen voor kinderen': de VARA zendt dit jaarlijks terugke rende zangfestijn 16 no vember voor de tiende keer uit. De juryleden geven bij voor keur hoge cijfers, tienen vor men geen uitzondering en toch weten zij duidelijk te maken, waar hun voorkeuren liggen. Dat moet deze keer, want de VARA heeft in dit jubileum jaar gekozen voor een compe titie tussen kinderkoren uit verschillende delen van het land, om een einde te maken aan de tienjarige kritiek, dat er elk jaar licht bekakte kin deren met een duidelijke Gooise 'r' als vaste formatie staan te zingen. Het 'Kinderen voor kinderen- festival', waaraan nu zes kin derkoren deelnemen, is inmid dels in vier afleveringen - drie voorronden en de fina le - opgenomen. De kinderko ren komen uit Amsterdam, Drachten, Rotterdam, Ensche de, Emmen en Tilburg. De VARA zendt het festival vanaf 19 oktober in vier delen uit; Hanneke Kappen presenteert de vier door Rinus Spoor gere gisseerde afleveringen. Wie het festival gaat winnen en dus het openingslied mag zingen van het feestprogram ma 'Kinderen voor kinderen- 10', is bij de VARA dus al be kend, maar deze omroep ver klapt dat natuurlijk niet, om de spanning van het begin af erin te houden. En die span ning is hóóg, zoals tijdens de eerste uitzending zal blijken, wanneer de kinderkoren van Amsterdam en Drachten te- genelkaar uitkomen. Achtergrond: er is kennelijk heel hard gewerkt, thuis, door de kinderen die zich bij bosjes tegelijk aanmeldden, maar waarvan slechts een klein ge deelte kon meedoen: slechts 200 van de duizenden van 8 tot 13 jaar. Maar wat overbleef, moet hoopgevend zijn voor de landelijke zangscholen; de meeste kinderen tonen geen enkele angst voor de tv-came- ra, zijn trefzeker en muzikaal gestemd, met dat prille dat in vrijwel alle kinderstemmen zit. Stukjes die solo moeten l Programma-weekoverzicht l Der Herbst, muziek en gedich ten over de herfst, i Matinee im Ersten: Victor Va- sarely, filmportret, i Bildergeschichten: Der Mann im Barengraben, kinderver- i Magazin der Woche, regionaal overzicht, i Programma-weekoverzicht, i Janna, jeugdserie van Janusz Leski I 45 Fieber - das Magazin aus l ARD-Sport extra: German Classics, concours hippique vanuit de Stadthalle te Bre men. Commentaar: Hartmann von der Tann; Ryder Cup, golf- kampioenschappen. Vandaag: Europa-Amerika, samenvatting vanuit The Belfry, Engeland; E.K. Volleybal voor heren: west-Duitsland - Italië, samen vatting vanuit Stockholm, i ARD-Ratgeber: Recht. I Das Kreuz - das Siegeszei- chen, heilige biis vanuit de Wallfahrtskirche zum heiligen Kreuz in Wechselburg, Oost- Duitsland. Voorganger: De- kaan Horst Hoffmann. Tagesschau. i Wir über uns. i Sportschau. I t Lindenstrasse, serie. Afl. 199: lm Ernst. Met: Christian Kahrmann, Joachim Hermann Luger, Marie-Luise Marjan e.a. Die Goldene 1, winnaars van de ARD tv-loterij. I Weltspiegel, reportages van buitenland-correspondenten. Sportachau-Telegramm. I Programma-overzicht. ETagesschau. i O Die Herrin von Thornhill (Far from the madding crowd), Engelse speelfilm 1967 van Joh Schlesinger. Met: Julie Christie, Peter Finch, Terence Stamp e.a. I Tagesschau. i Staisten, reportage over het beroep figurant. Hundert Meisterwerke. Flag- ge, schilderij van Jasper Johns, besproken door Wenzel Jacob. Outfit, reportage over plasti sche chirurgie. Tagesschau. Nachtgedanken. DUITSLAND 2 i Programma-weekoverzicht. i Mittbiirger, protestantse kerk- Mo8aik: Kleiner Kultursom- mer am Attersee. Documen- Grundrechte in Gefahr, balans van 40 jaar grondwet. i m Aus Fritzlar: Das Sonntags- konzert auf Tournee, populai re muziek gepresenteerd door Bebette Einstmann. M.m.v. Ak- fkordeonorchester Fritzlar, Blë- serkrops "Hubertus" Fritzlar, Collegium Vocale Grebenstein 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 Damals vor vierzig Jahren. Serie oude weekjournaals. 13.30l®1-2 oder 3, spelprogramma voor kinderen. 14.15 Neues aus Uhlenbusch. Serie met Volker Sauer, Tanja Ka- nitz, Egon Schaefer e.a. Umwelt. Presentatie: Felix Tolxdorff. Danke schön, verslag van de actie Sorgenkind. Heute. Die Sport-Reportage, met o.a. Autosport: Grote Prijs van Por tugal voor Formule 1-wagens vanuit Estoril; Paardensport te Keulen; Handbal om de super cup. Presentatie: Christa Gier- ke-Wedel. ML - Mona Lisa, vrouwenma gazine met Petra Gerster. Programma-overzicht. Heute. Bonn direkt, politiek magazi ne. Presentatie: Peter Ellgaard. Bilder aus Europa, von Haus zu Haus, informatieve serie over woonhuizen in Europa. Allein gegen die Mafia. 6-deli- ge Italiaanse serie. Afl. 4. Met: Michele Placido, Patricia Mil- lardet, Remo Girone e.a. Heute. Aansl.: Sport am Sonn- tag. 1 Die Toten (The Death), Duits-Engelse speelfilm van John Huston naar de gelijkna mige vertelling van James Joy ce. Met: Donal McCann, Anjeli- ca Huston, Donal Donnelly e.a. 1 Faszination Musik: Mozart in Japan, verslag van het tour nee door Japan van de pianis te Mitsuko Uchida en het haar begeleidende English Chamber Orchestra. 00.35 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II Kopfball, spelprogramma. Pre sentatie: Barbara Weber en Ranga Yogeshwar. Ihre Heimat - unsere Heimat. Tele-Akademie: Die Lust im neuen veranderten Wesen zu wirken, programma over Goe the, Forster en de Franse Re volutie, m.m.v, prof. dr. Gert Meding. Sehen statt horen, magazine voor doven en slechthorenden. Reiseführer toeristische Musik in West 3 Die Klari- nette, muzikale serie. Bangladesh - Land der Ben galen, 4-delige documentaire serie over Bangladesh. Afl. 3: Der Traum vom Motorboot. Von Wirten, Pilgern und Gal- genvögeln, liedjesprogramma. HollymUnd. Presentatie: Man fred Erdenberger. Die Besucher, 16-delige jeugdserie. Afl. 15: Kleine Re- paratur der Welt. Gott und die Welt, meditatie. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. ElDer Schwimmer (Plowet- z/Motsurave), Russische speel film uit 1986 van Iraklij Kwiri- kadze. Met: Elgudzha Burduliu, Ruslan Mikaberidze, Baadur Zuladze e.a. West 3 aktuell. deels E Sergeant Pepper's: Es war vor 20 jahren documen taire over het gelijknamige Be atles-album. Experimente: Aus meinem Fenster; Party, twee videofilms van de Poolse avantgarde-re- gisseur en videokunstenaar Joséf Robakowski. Jazz vor Mitternacht: 18. In ternationales Jazz Featival Moers. Deel 2. Prestentatle: Michael Rüsenberg. Laatste nieuws. De 'Kinderen voor kinderen-ploeg' worden gezongen, klinken muzikaal en spontaan. De vraag waarom kinderen in play-back-shows hun kunstjes moeten vertonen, wordt met dit festival afdoende beant woord: dat moeten ze helemaal niet; van zichzelf kunnen ze al zo veel, zingend en acterend. Het is daarom niet zo verwon derlijk, dat na de repetities en afsluitende camera-presenta ties nogal wat korén bijelkaar zijn gebleven en een eigen be staan zijn gaan leiden. Zoals het koor uit Drachten, dat tij dens de eerste uitzending te gen Amsterdam moet zingen en een dermate hom.ogene eenheid vormen, dat het wel een Drachter Zangcompagnie moest worden. Voortreffelijk Wat de kinderen uit Drachten presteren, is meer dan voor treffelijk en, vindt de 12-kop- pige jury, beter dan wat de Amsterdammertjes doen en die doen het al zo goed. Ken nelijk doen kinderen en hun begeleiders uit kleinere ge meenten hun uiterste best om die kinderen uit Amsterdam eens muzikaal mores te leren. En mogelijk speelt ook een rol, dat in een kleinere gemeente het gevoel van saamhorigheid groter is dan in de grote. BBC 1 I Africa Watch. Natuurdocu- mentaire over het Musiara moeras in de Masai Mara. Oost-Afrika, en de registratie van 's morgens vroeg tot 's avonds laat van de verhuizing van een miljoen wilde dieren naar de Serengeti-steppe In Tanzania, i Open University, i Playbus. i Africa Watch, vervolg, i Harvest Festival te Guildford, i Thorn in the flesh, i Tom and Jerry. Tekenfilm. Sign extra: My brother David. Africa Watch, vervolg. Country file. Magazine over het buitenleven. Weerbericht landbouw. Country File, vervolg. Nieuwsoverzicht. On the record, politiek maga zine, gepresenteerd door Jo nathan Dimbleby en John Cole. xEastEnders Omnibus,, feuil leton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. Filming for victory. Africa Watch, vervolg. Maigret: Death in mind. The clothes show, modepro- tramma gepresenteerd door elina Scott, Geoff Banks en Caryn Franklyn. 31 My family and other ani mals 10-delige serie. Afl. 4. Nieuws en weerbericht. t Songs of Praise. Harvest vanuit Lincoln. xFirst of the summer wine, 6- delige serie. Afl. 4: Ain't love dangerous. x Howard's way, 14-delige se rie. Afl. 5. x Bread, 7-delige serie. Afl. 3. x Screen one: The accoun tant. Tv-spel van Geoffrey Case over een Joodse boek houder, die door de Mafia wordt ontvoerd omdat hij de zwendelpraktljken van een aantal belangrijke accountants aan het licht heeft gebracht. In de hoofdrol: Alfred Molina. Re gie: Les Blair. Nieuws en weerbericht. Everyman: One fatal day. Africa Watch, samenvatting. Network East: Nursat Fateh Eli Khan in concert Weerbericht. BBC 2 13.05 Sunday Grandstand. Sport programma, met: Golf: Ryder Cup te Belfry: Autosport: Grand Prix van Portugal voor Formule 1-wagens te Estoril. 18.40 Juke box jury. 19.15 Adventure. 20.05 Das Boot. Vijfdelige Duitse mi niserie uit 1981 van Wolfgang Petersen. Met: Jürgen Proch- now, Herbert Grönemeyer e.a. Afl. 2. 20.55 Artist's eye. Zesdelige serie waarin artiesten hun artistieke punten naar voren brenger!. Afl. 2: Paula Rego 21.25 Golf: Ryder Cup. Samenvat- 22.15 Risky business. Amerikaanse speelfilm uit 1983 van Paul Brickman. Met: Tom Cruise. Rebecca de Mornay, Richard 00.15 Autosport. Grand Prix van Portugal voor F 1-wagens, sa menvatting. 00.50-01.25 Rapldo. Popprogramma. In elk geval is het optreden van de Drachter kinderen op merkelijk en als na het eerste van de vijf gezongen liedjes de punten worden gegeven, blij ken zij al op voorsprong te ko men. Terwijl de Amsterdamse kinderen toch ook al hoog scoorden met 'Ik heb zo waan zinnig gedroomd'. Met een kind dat al op bijna volwassen wijze hobo speelt, zeker voor kinderen een heel zwaar in strument. 89 Punten krijgt de groep uit Amsterdam. Maar als Drach ten komt zingen, dat moeders wil wet is, en daar 101 punten voor krijgt, wordt het gevoel voor rechtvaardigheid bij kin deren en ouders thuis ruim schoots beloond. Nog is het verschil maar twaalf punten. Maar zelfs, wanneer de des kundige kinderjury de Am sterdammertjes met tienen gaat belonen, wordt de span ning tamelijk snel gebroken, omdat Drachten nog méér tie nen krijgt. En wanneer Drach ten voor het slotliedje louter tienen krijgt, is de winnaar van deze ronde althans be- Sommige liedjes zijn regel recht vondsten, al doet ook de mode een beetje mee, wanneer Drachten komt te zingen over scheiding. Stil, een beetje wee moedig; zo kan het toch ook best. Maar aardiger is dan weer het liedje van de Amster dammertjes die gedrieën zin gen over een kat, die een vo gel heeft opgegeten. De drie kinderen zijn er stil en treurig van en het liedje klinkt na tuurlijk ook heel verdrietig. Maar omdat een van de kinde ren ter illustratie van al dat vreselijks, een speelgoed kat in de armen torst en dat dier een grijns draagt van oor tot oor, valt het allemaal toch wel weer mee. Er valt veel te genieten. Mooi en boeiend is het Drachtster lied 'Mijn naam is haas', dat voor sommige kinderen be paald een hart onder de riem geeft. Bestemd voor kinderen die om een vervelende (ach terinaam worden geplaagd. „Mijn naam is haas", zegt een kind berustend. En zo is er veel en veel meer, zelfs een rap-nummer 'Sleutel kampioen' door Drachten, dal meteen al na de eerste uitzen ding solliciteert naar een plaats in de finale. Kan het be ter? Nauwelijks. Misschien niet. Vermoedelijk niet. Maai pas als de overige steden zijn uitgezongen, zijn de echte fi nalisten bekend. Al blijfl Drachten favoriet, voorlopig... FRITS BROMBERG 06.00 Hour of Power. Religieus pro gramma. 07.00 Fun Factory. Kindermagazine. 11.00 The Nescafe UK Top 50. Pop programma. 12.00 Beyond 2000. Documentairese- 13.00 That's Incredible. Informatief programma. 14.00 WWF Superstars of Wrestling. 15.00 Incredible Hulk. Tv-serie. 16.00-17.00 Emergency. Dramase rie.' EUROSPORT 17.00 Ryder Cup Golf. 18.00 F1 Grand Prix Portugal. 20.00 Ryder Cup Golf. 22.00 Football. 23.00-01.00 Volleyball. SUPER CHANNEL 07.00 Super Kids, met o.a. Super B.O.O.S. met Bart de Graaff. 11.00 Coca Cola Eurochart. Poppro gramma. 12.00 Video Fashion. Modemagazi- 12.30 Today's World. 13.00 It's written. 13.30 Blakes Seven. Science-fiction- 14.30 Dundee and the Culhane. Westernserie. 15.30 The Mix. 17.30 The World Tomorrow. 18.00 European Business weekly. 18.30 Roving Report. Actualiteiten rubriek. 19.00 Look Out Europe. 19.30 Richard Diamond. Detective- 19.55 Goodyear Weather Report. 20.00 The Chart Show. Poppro gramma 21.00 Dempsey And Makepeace. Politieserie met Michael Bran don en Glynis Barber. 21.55 Goodyear Weather Report. 22.00 Royal wedding, speelfilm uit 1952. 23.45 Goodyear Weather Report 23.50 The Mix. 02.00-06.00 ReteMia. MTV EUROPE 07.00 Marcel Vanthilt. 11.00 Kristiane Backer. 14.00 MTV's European top 20. 15.00 Week in rock 15.30 MTV Classics. 16.30 Ray Cokes. 18.00 Maiken Wexo. 21.00 Marcel Vanthilt. 00.00 XPO, nieuwe videoclips met Maiken Wexo. 01.00-07.00 Night videos. 12.00 Emission proposée par Ber nard Rapp. 13.00 Journal telévisé. 13.15 Sports loisirs. 14.30 Sports. 15.00 Sous le Regard de Lenine. 16.00 Breves. 16.05 Le grand Echiquier. 18.00 Trente millions d'amis. 18.30 Flash Varicella. 19.00 Evasion. 19.30 Brèves et mètëo Européenne. 19.35 L'affaire Caillaux. 20.30 Champs-Elysées. 22.00 Journal Telévisé et Météo Eu ropéenne. 22.30 Sept sur Sept. 23.30 Viva. 00.15-00.45 Jazz'in. Adeline van Lier presenteert 'Look out Europe*. Super Channel om 19.00 uur. FOTO: DIJKSTRA RTL+ Li-La-Laune-Bar. Die Mit- machsendung mit Metty. Der Gestiefelte Kater, Duitse speelfilm uit 1955 van Herbert Oenicke naar het gelijknamige sprookje van de gebroeders Grimm. Met: Harry Wüstenha- gen, Günther Hertel, Martin Volkmann e.a. Die Wel» der Schnorchel Amerikaanse tekenfilmserie. Dennis Amerikaanse teken filmserie. i Unglaubliche Geschichten e. Afl.: Leben im Kosmos. i Rosenball '89, benefiet gala avond ten behoeve van leuke- mie-onderzoek. Gast: José Carreras. Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. Heute bei uns. Tal der Dinosauriër Ameri kaanse tekenfilmserie. Die Jetsons tekenfilmserie. Gut schmeckt's, culinair ma gazine met Eva Müller. Mask Amerikaanse teken film. Afl.: Das Geheimnis des Mondsteins. He Man - Das Geheimnis des Zauberschwertes (Secret of the sword). Amerikaanse speelfilm uit 1985. Der Mann mit der tausend Ei genschaften (Ultimate impos- ter). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Paul Stanley. Met: Joseph Hacker, Macon Mac- Calman, Keith Andes e.a. 5 Kunst und Botschaft. Jesus im Haus von Martha und Maria, van Vermeer. RTL Musikrevue, schlagers. Presentatie: Frank Papke. 5 RTL aktuell, actualiteiten. Ein Tag wie kein anderer, toe ristische quiz gepresenteerd door Björn Hergen Schimpf. 5 Eine hübscher als die andere, Duitse speelfilm uit 1961 van Axel von Ambesser. Met: Heidi Brühl, Peter Vogel. Rudolf Pla te e.a. 3 Spiegel TV. Back Fire - Eine Mutter sieht rot (Liste noir), Franse speel film uit 1984 van Alain Bonnot. Met: Annie Girardot, Jean- Claude Dreyfus. Paul Crauchet 3 Sexy Clipps. (Gardenia - Eine Frau will vergessen (The Blue Garde nia), Amerikaanse speelflljh uit 1953 van Fritz Lang. Met: Anne Baxter, Raymond Burr, Richard Conté e.a. Betthupferl. 'Rondom Tien' over pesten op school HILVERSUM Voor duizenden, misschien wel tienduizenden jongeren is de schooltijd een hel, om dat zij door 'collega-leer lingen' worden gepest; ze worden geslagen, uitge scholden of -wat nog er ger is- totaal genegeerd. Bij sommigen zijn de trei- terijen zo ernstig dat ze geregeld spijbelen uit angst om weer het slacht offer te worden. De pesterijen op school zijn vaak van grote invloed op het latere leven. Uit onderzoek blijkt dat zondebokken zo on zeker geworden zijn dat ze moeite hebben hun plaats in de samenleving te vinden. In 'Rondom Tien', morgen om 22.41 uur op Nederland 1, praat presentator Hans Sleeu- wenhoek zowel met jongeren, die getreiterd worden, als met de pestkoppen. Ook laat hij mensen aan het woord, die vroeger het slachoffer van pesterijen waren en daar nu nog de gevolgen van onder vinden. 'Rondom Tien' heeft ook en kele deskundigen uitgenodigd. Aan het woord komen Bob van der Meer van het Katho liek Pedagogisch Centrum in Den Bosch, die onderzoek deed naar pesterijen op school, drs. J. Pikard, conrector van het Sweelinck College in Am sterdam, en de psychologe Marleen Faber, die in Venlo en omgeving gespreksgroepen leidt voor kinderen die op school zondebokken zijn. Uit Bob van der Meer's onder zoek blijkt dat mensen die op één of andere manier uit de toon vallen gepest worden. Zij vallen op door andere kleding te dragen, door hun schuchter heid, door hun uiterlijk, door hun opvallend gedrag of door een ander gezinssamenstelling dan de rest van de groep. In het algemeen moeten slachtof fers nog aan een tweede voor waarde voldoen: zij bijten niet of nauwelijks van zich af. Uit hetzelfde onderzoek blijkt dat de pestkoppen in het alge meen weinig verschil weten tussen 'goedmoedige' plagerij en en bewuste pesterijen. Dui delijk wordt dat sommigen zich niet realiseren wat zij bij hun slachtoffers veroorzaken. NEDERLAND 1 KRO 15.50 Neighbours 16.15 Natuur in eigen land. 16.45 Poppenkraam. 17.10 Schaken, Interpolis Schaak toernooi. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Professor Poopsnagle. NEDERLAND 2 AVRO 15.30 SI AVRO service salon 17.00 The real Ghostbusters. 17.22 Sportpanorama extra. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Tages schau. 10.03 Die tollen Abenteuer des Monsieur L. 11.50 Umschau 12.15 Weltspiegel. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Heute. 15.00 Ta gesschau. 15.05 Die Campbells, se rie. 15.30 Traume, die keine blieben 16 00 Die Trickfilmschau. 16.15 Bil- dergeschichten: Der Mann im Ba rengraben. 16.45 Janna, jeugdserie. 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse. DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Bild(n)er der Chemie. 15.45 Pro gramma-overzicht. 15.55 Heute. 15.58 Pippi Langstrumpf, jeugdserie. 16.20 Logo 16.30 Auf Kollisions- kurs. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllu- strierte. 17.45 Ein Colt für alle Falie BBC 1 06.05 The Flinstones. 06.30 BBC breakfast news. 09.00 Nieuws. 09.05 Arthur Neagus enjoys Stanway Hou se. 10.00 Nieuws. 10.05 Pink Pan ther 10.25 Children's BBC. 10.55 Five to eleven, compilatie. 11.00 Nieuws. 11.05 Hidden depths. 11.35 Geoffrey Smith's world of flowers. 12100 Nieuws. 12.05 Africa Watch. 13.00 Nieuws en weerbericht. 13.30 [t:Neighbours. 13.50 Four square 14.15 Knots landing 15.00 Hudson and Halls. 15.25 She's the sherrif 15.50 Children's BBC. 16.55 News- round. 17.05 EBlue Peter. 17.35 t Neighbours SKY ONE 05.30 Business Channel. 06.00 DJ Kat Show. 08.30 Panel Pot Pourri. 10.00 Sullivans. 10.30 Sky By Day. 11.30 A Problem Shared. 12.00 Ano ther World. 12.55 General Hospital. 13.50 As the World Turns. 14.45 Lo ving. 15.15 Young Doctors. 16.00- 17.00 Countdown. SUPER CHANNEL iat heiss 10.30 Reich und Schön 11.00 Ihr Auftritt, Al Mundy •- 11 45 Polizeibericht 12.05 Der Hammer 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Haute bei uns. 13.25 California Clan. 14.15 Auto-Aufo-Spezial 15.00 Gaunar gagan Gaunar. 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21