Golfen om Ryder Cup louter voor de eer Stunt LUSV blijft uit Betaald voetbal loopt bedrag twee miljoen mis sport ceidacsomotlt vriidag 22 september isxs pagina 9 Sterk begin van er bridge-vrouwen PERTH De Nederlandse vrouwen- bridgeploeg heeft in de finale van de strijd om het wereldkampioenschap O in Perth ondanks een geweldige start - in de eerste zitting werd een voor sprong van 65 punten op het viertal vereldkampioen Verenigde Sta ten genomen - een achterstand van 1179-155. Jij de mannen is de spanning zo mo- jelijk nog groter. Na 64 spellen leidt b-azilië met 138-135 tegen Amerika. p^De derde plaatsen zijn inmiddels ver deeld. Bij de mannen won Polen met 166-164 van Australië, bij de vrouwen versloeg Canada de Bondsrepubliek 'rollet 153-151. bij Huisvlijt verdringt inspiratie Kasparov TILBURG Gary Kasparov komt bij het internationale schaaktoernooi in Tilburg ij- zersterk te voorschijn. De Sov jet-grootmeester heeft inmid dels alleen de leiding geno men. Gisteren won hij op oog verblindende wijze van Hjar- tarson. Zijn meer dan twee maal zo oude concurrent Vik tor Kortsjnoj was zo verstandig om een rustdag in te lassen met een vlotte remise tegen Sax. Met een score van vijf uit zes is voor Kasparov een eindre sultaat van plus zeven zeer wel mogelijk. Goed voor de toernooi-zege en ook goed voor de hoogste elo-rating al ler tijden (hoger dan Fischer ooit bereikte). Voor de zaal was het adembe nemend te zien, hoe hij tegen Hjartarson in de Weense vari ant van het aangenomen da megambiet via een paardoffer de winst naar zich toe trok. Niemand van de aanwezige grootmeesters kon precies alle zijlijnen van de ingewikkelde variant in beeld brengen. Het leek of er sprake was van een weergaloos staaltje van impro visatie en intuitie. In het ana lyse-kamertje bleek het tegen deel. Kasparov had thuis alles al op het bord gehad. „Met uit zondering misschien van de laatste twee zetten", vermoed de gastgrootmeester Genna So- sonko. Partijverloop Wit: Kasparov (Sov); zwart: Hjartar son (IJs) 1. d2-d4, Pg8-£6, 2. Pgl-f3, d7-d5, 3. c2-c4, e7-e6, 4. Pbl-c3, d5xc4, 5. e2-e4, Lf8-b4. 6 Lcl-g5, c7-c5. 7. Lflxc4. c5xd4, 8. Pf3xd4, Lb4xc3+, 9. b2xc3, Dd8-a5, 10. Lc4-b5+, Lc8-d7. 11. Lg5xf6, g7xf6, 12. Ddl-b3, a7-a6, 13. Lb5-e2. Pb8-c6, 14. 0-0, Da5-c7, 15. Tal-bl, Pc6-a5, 16. Db3-a3, Ta8-c8. 17. Tfl-dl, Dc7xc3, 18. Da3-d6, Dc3- c7, 19 Pd4-f5, e6xf5, 20. Dd6xf6, 0-0, 21. Tdl-d3, f5-f4, 22. Td3-d5, h7-h6, 23. Df6xh6, f7-f5, 24. Tbl-b6, Ld7-c6, 25. Td5xa5, Dc7-h7, 26. Dh6xf4, 1-0. Fans tijdens WK niet strikt te scheiden LONDEN Het is onmogelijk voetbalsuppor ters van verschillende landen strikt te scheiden tijdens de wedstrijden om de wereldtitel voet bal, volgend jaar in Italië. Luca di Montezemolo, hoofd van het organisatiecomité, zei gisteren in Londen: „Ik ben bezorgd, jazeker. De scheiding van supporters uit verschillende landen is abso luut onmogelijk, helaas". Volgens de Italiaan kan niemand voorspellen waar bepaalde teams in een later stadium van het toernooi spelen. De mogelijkheid op controle neemt daarom af. De situatie wordt nog ingewikkelder, omdat kaar tjes die onverkocht blijven nadat ze zijn toege wezen aan de betreffende landen, terug naar de verkooppunten in Italië gaan. Hierdoor zou de kans dat ze in handen van relschoppers vallen, groter worden. Bij de vorig jaar gehouden Euro pese titelstrijd weigerde de Engelse voetbalbond de onverkochte kaarten terug te sturen, om te voorkomen dat ze in de vrije verkoop terecht kwamen. Douw net niet in kruisfinales DEN HAAG Steef Douw heeft giste ren in de biljartstrijd om de Verkeers school Tempo-bokaal net naast de kruis finales van vanavond in café Duiven voorde gegrepen. Douw versloeg eefst in een schitterende partij Fons Duiven voorde met 40-23 in 24 beurten, na een voorsprong van 23-1 na vier beurten. Een ronde later in dit driebanden-klein- toernooi verloor hij echter van Wigbers, waardoor zijn moyenne te veel zakte om de laatste vier te halen. Uitslagen groep A: Ter Hoek-L. Duivendvoorde 35-20/26, L. Duiven voorde-Verwijs 40-24/34, Ter Hoek-Scholtes 35-34/32. Eindstand: 1. L. Dui venvoorde 4/0.961, 2. Ter Hoek 4/0.907, 3. Ver wijs 4/0.796, 4. Scholtes 0/0.919. Groep B: Douw-F. Duivenvoorde 40-23/24, Wigbers-Douw 40-31/36, F. Duivenvoorde-Koekkoek 35-24/36. Eindstand: 1. Wigbers 4/1.051, 2. F. Duivenvoor de 4/1.044, 3. Douw 4/1.027, 4. Koekkoek 0/ 0.819. AMERIKANEN AZEN TEGEN EUROPEANEN OP REVANCHE DEN HAAG Eens in de twee jaar bundelen de beste golfers van Europa enerzijds en de Verenigde Staten anderzijds hun krachten voor het toer nooi om de Ryder Cup. De baan van The Belfry, bij het Engelse Birming ham, vormt vanaf van daag het strijdtoneel voor dit uiterst prestigieuze evenement. Waar voor de verandering nu eens niet om massa's geld, maar louter en alleen voor de eer wordt gespeeld. Het toernooi dateert al uit 1927 toen de Schotse zaken man Samuel Ryder de tot dan vooral door zichzelf onver slaanbaar geachte Amerika nen uitdaagde. Een toen nog volledig Britse équipe maakte de oversteek naar de Verenig de Staten en keerde tot ieders verrassing niet met lege han den terug. Sindsdien betwis ten beide continentale ploe gen elkander elk oneven jaar op het scherpst van de snede. Waarbij overigens de Ameri kanen in de geschiedenis nog altijd duidelijk aan de win nende hand zijn. Bij de laatste twee ontmoetin gen, die in 1985 op dezelfde locatie en in 1987 in het Ame rikaanse Muirfield (Ohio) werden afgewerkt, zegevier den evenwel de Europeanen. De na hun jarenlange alleen heerschappij danig gefrus treerd geraakte Amerikanen, die bij hun vertrek naar En geland door president George Bush himself werden uitge zwaaid („En waag het niet zonder de Ryder Cup terug te komen"), willen dan ook niets liever dan een trilogie voor komen. Hun successenreeks in de belangrijkste individue le toernooien van dit seizoen - het Britse Open werd gewon nen door Mark Calcavecchia, het US Open door Curtis Strange en de USPGA-titel was voor Payne Stewart - vormen een welkom rugge- steuntje voor het geschonden zei f ver trouwen Ervaren ploeg De Europese captain Tony Jacklin wenst dan ook geen overbodige risico's te lopen en heeft een ervaren ploeg sa mengesteld. Van de twaalf ge selecteerde spelers wacht al leen de Noordier Ronan Raf- ferty, die na een spannende play-off met de nu ook aan wezige Spanjaard Josè-Maria Olazabal tweede werd in het open Nederlands kampioen schap in Zandvoort, zijn eer ste optreden op dit allerhoog ste niveau en dus waarschijn lijk enige plankenkoorts. „Deze ploeg is ten minste even sterk, zo niet sterker dan die in 1987", aldus een zelfverzekerde Jacklin. Zijn Amerikaanse collega Raymond Floyd koos voor een geheel andere aanpak en geeft met vijf debutanten dui delijk zijn vertrouwen aan de jongeren, die overigens al hebben bewezen over grote talenten te beschikken. Floyd's pleidooi liegt er aan de vooravond bepaald niet om: „Onze trots is bij de laat ste twee toernooien om de Ryder Cup ernstig geschaad. De golfwereld kijkt met veel minder respect naar Amerika dan voorheen. Dat doet pijn. We zullen er dan ook alles aan doen om in die situatie verbetering te brengen. Men moet weten dat het beste golf nog altijd in de Verenigde Staten wordt gespeeld". Het driedaagse toernooi wordt gespeeld volgens het zogehe ten „foursome"-principe. Tweetallen, de golfers slaan beurtelings, binden met el kaar de strijd aan op basis van „matchplay" waarbij niet de score over achttien holes, maar de score per hole afzon derlijk telt. De BBC-televisie zal dit weekeinde ruimschoots aandacht aan het in de golf wereld met ongeëvenaarde spanning tegemoet geziene evenement besteden. De Europese ploeg bestaat uit: Severiano Ballesteros, Josè- Maria Canizares, Josè-Maria Olazabal (allen Spanje); Gor don Brand junior, Sam Tor rance (beiden Schotland); Ho ward Clark, Nick Faldo, Mark James (allen Engeland); Bernhard Langer (West Duitsland); Christy O'Connor junior (Ierland); Ronan Raf- ferty (Noord Ierland) en Ian Woosnam (Wales). De twaalf geselecteerde Amerikanen zijn: Paul Azinger, Chip Beek, Mark Calcavecchia, Fred Couples, Ken Green, Tom Kite, Mark McCumber, Mark O'Meara, Payne Stewart, Cur tis Strange. Lanny Wadkins en Tom Watson. DICK KÏERS opDEN HAAG Onze tips voor azencte koersen van Groningen kelij(morgen om 16.00 uur) ouwije kogj-g. j Dean Martin, 2. Benonja, sct™3. Donja van Lady (1-3-2). C. Hge koers: 1. Cantina Tim, 2. Dunor JroblHanover, 3. Demerick Star (3-6-7). h3e koers: 1. Zelateur B., 2. Chantal v>.. 3. Alfred M (4-6-5). ^le koers: 1 Amplex K., 2 Zebode, 3. glSSefyax Buitenzorg (3-4-5). n dje koers: 1 Dimache Severe, 2. Dan ige ïfnark S. 3, Crist Renka (5-3-4). tojBe koers: 1. Aldfaers Dream, 2. Zan- 1; Jier Dorado, 3. Ace Maid (2-7-3). '1 Pfïe koers: 1. Zie Die Detvile, 2. York •or^hfortuna, 3. Udo Windspiel (5-3-6). Soepele start riljarters rkwajTYKOBING De Neder- biljartploeg is de Euro- ei dofcese titelstrijd in de vijfkamp tijd Restart met een overwinning de rif an 4-1 op Denemarken. Het ster Toernooi, dat tot zondag duurt, rnattf^ordt gehouden in de Deense wildcats Nyköbing. Nederland :n weeft een sterk team naar de forntferste Europese pentathlon »eper>inds vijf jaar gestuurd: Koore- vaar (libre), Bongers (47/1), Van der Stappen (71/2), Jas- iebb|)ers (bandstoten) en Weijen- un strurë (driebanden) horen tot de 1 fer|avorieten voor eindzeêe- >tern ^onthult' opegebruik ikkeif Lrriffith ■■"en Lewis HAMBURG Het Westduitse 'eekblad „Stern" beschuldigt de laatste uitgave de Ameri- anse atleten Florence Grif fith- Joyner en Carl Lewis van iet gebruik van spierverster- 1 f^ende middelen. Als belang rijkste kroongetuige voert het yjblad de Amerikaanse atleet ^arrell Robinson op. De voor- 13 junioren-wereldrecord houder op de 400 meter zou de -^niddelen zelf aan Griffith- oyner verstrekt hebben. ~:n sluitend bewijs voor zijn schuldiging kon Robinson :hter niet leveren. De atleet it in de rest van het verhaal lechts zijn vermoedens de ije loop. NOS NIET HOOGSTE BIEDER BIJ ONDERHANDELEN OVER MEDIA-CONTRACT DEN HAAG Secretaris betaald voetbal Jan Huij- bregts en oud-voorzitter André van der Louw wor den er van beschuldigd de clubs in het betaalde voet bal financieel ernstig te hebben gedupeerd. Het tweetal, van wie Van der Louw inmiddels is ver dwenen, zou in een bui tengewone algemene le denvergadering onvol doende informatie hebben verschaft over de moge lijkheid twee miljoen gul den meer in de wacht te slepen dan waartoe uitein delijk werd besloten door met de NOS in zee te gaan. „De clubs in het betaald voet bal zijn op 24 juli uitermate onvoldoende en op een leuge nachtige manier voorgelicht over de mogelijkheden rond een nieuw, collectief televisie- contract". Dat schrijft het woensdag verschenen voetbal maandblad „Elf". Tijdens de buitengewone mene ledenvergadering kreeg de NOS het exclusieve con tract voor competitie- en be kervoetbal voor een bedrag van zes miljoen gulden. De missionair voorzitter van de sectie betaald voetbal Van der Louw en secretaris Huijbregts gingen toen bijna volledig voorbij aan een lucratief aan bod van het Hilversumse be drijf Reco Productions Inter national. De interesse van Reco werd even aangeroerd, maar op de inhoud werd ver der net ingegaan. Directeur Henri Remmers van Reco Productions wilde een bedrag van acht miljoen gul den neertellen voor beelden van de competitie. Voor de zo genaamde „Match of de week" zou voorts nog vijfeneenhalf miljoen gulden boven het bna- sisbedrag betaald worden. Remmers: „De bond heeft ons maar aan laten klooien, hoe wel de offerte heel serieus was. En dat vind ik het ergste van alles, terwijl ik een con sortium van grote allure ach-, ter me had staan. Het lag in de bedoeling de samenstelling daarvan in een tweede ge sprek bekend te maken, maar zover is het niet eens geko- Onvoldoende De informatie werd niet alleen achtergehouden tijdens de ad- gemene ledenvergadering, ook de mediacomissie werd onvol doende ingelicht door Van der Louw en Huijbregts. Deze commissie, bestaande uit Kees Ploegsma (PSV), Arie van Eij- den (Ajax), Hans Kraay (toen nog Feyenoord) en Karei Aal- bers (Vitesse) is in leven ge roepen om over mediazaken advies uit te brengen. Toen Van der Louw en Huijbregts met het viertal de kandidaten voor het contract doornamen werd de inhoud van het bod van Reco echter niet openbaar gemaakt. Vervolgens ontving Remmers een brief met slechts enkele regels van Huijbregts en bondsdirecteur Been. Daarin stond dat „na raadpleging van de clubs, de keuze op de NOS was gevallen". Tussentijds had Remmers wel bezoek gekregen van Joop Steenbergen jr., directeur van Inter Football. Steenbergen stelde Remmers voor de keuze van of samenwerken of el- kaars concurrenten te worden. IF is belast bij de verkoop van reclameborden en houdt het liefst vast aan de vertrouwde samenwerking tussen de NOS en de KNVB. „Dit soort zaken vergt een nuchtere afhandeling, geen schimmenspel", aldus Rem mers. „Het gaat tenslotte om miljoenen guldens en vooral om het belang van het betaal de voetbal. De KNVB-ers schijnen nog altijd niet te be seffen welk een fantastisch medium ze met het voetbal in hun bezit hebben". Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 23.45 uur: TROS Sport. Duitsland 1, 23.25 uur Sport- Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 17.00 uur: Golf: Ryder Cup. Sky Channel, 18.00 uur Honk bal. Sky Channel, 20.00 uur: Paarde- Sky Channel, 21.00 uur. Golf. LEIDEN LUSV heeft gisteravond in het, Luba basketballtoernooi niet voor een stunt kunnen zorgen. Het duel tegen BV Leiderdorp, dat bepalend was voor het bereiken van de tweede ronde, ging met 80-89 naar de mannen van Bert Samson. Al had zijn defensief inge stelde ploeg een alles behalve gemakkelijke avond. Bij rust had LUSV immers nog elf punten over van de aanvan kelijke 20-0 voorsprong. On der impulsen van Marcel Hoogendoorn en Jeroen van Veen slonk deze in de twee de helft echter gestaag en na zestien minuten leidde Lei derdorp dan ook met tien punten verschil. Een marge die tot het slotsignaal nauwe lijks werd aangetast. LUSV- trainer Hans van Rooijen was tevreden en noemde de 80-89 „een leuk resultaat". Waddinxveen Flyers kende tegen Blitz weinig moeite om zich van een plaats in de vol gende ronde te verzekeren. De 108-79 winst deed niet ter zake, omdat de wedstrijdlei ding Blitz diskwalificeerde. Elke ploeg mag maar twaalf spelers aan het toernooi laten deelnemen. Blitz daarente gen stond afgelopen vrijdag al op een totaal van veertien. Met het opstellen van oud- eredivisiespeler Sid Bruins- ma als vijftiende man sloeg de Voorschotense ploeg de officiële waarschuwing in de wind. BV Hoofddorp nestelde zich in poule B naast Luba Lei den, waarmee ook voor dit team de voorgang van het toernooi is verzekerd. Grass hoppers was niet bij machte het de Hoofddorpers echt moeilijk te maken. De in breng van Lace Strong kon niet verhinderen dat Grass hoppers met 80-70 (rust 36- 31) verloor. Luba Zoeterwoude tegen MSV was een wedstrijd om des keizers baard. Ook al wil de stand het tegendeel doen geloven. Na een tussenscore van 45-46 besliste Ron Bech- tum de strijd met 72-73 in het voordeel van MSV. En dat met geen enkele seconde meer op het bord. Bij deze blanco tijd kreeg Bechtum nog twee strafworpen toege kend, waarvan hij de eerste miste en de tweede raak mikte. Eerder al had het on ervaren MSV tweemaal een ruime voorsprong uit handen gegeven. Ondanks het feit dat er nog twee wedstrijden moeten worden gespeeld, ziin de deelnemers aan de volgende ronde die op 11, 12 en 19 no vember plaatsvindt al be kend. Het zijn: BVO, BV Lis- se, Festo Voorburg 2, Oegst- geest, Luba Leiden, BV Hoofddorp, BV Leiderdorp en Waddinxveen Flyers. LEIDEN De KNVB heeft de derde ronde van de district beker vastgesteld voor het weekeinde van 7 en 8 oktober. De Leidse regio telt in totaal nog dertien vertegenwoordi gers. Naast de derby Hazers- woudse Boys - UVS staan voor de zaterdag de volgende wed- Loting derde ronde beker strijden gepland: Schevenin- gen (za.) - Noordwijk, Rijswijk - FC Lisse (za.), Blauw Zwart - Feijenoord 2, Leiden - FC Den Haag 2, Quick Steps - Rijns- burgse Boys, DEVJO - Al- phense Boys, Quick Boys - Gouda, ARC - Woerden. Op zondag worden drie duels ge speeld, te weten: Tonegido - LDWS, Lugdunum - RKAVV, VVSB - DONK. etyJSport wereld maak" OVI)lJshockey Ben Tijnagel Yan Rotterdam Panda's is in Breda uitgeroepen tot de meest waardevolle speler van het af- volleybalclub Paderborn heeft als eerste een Sovjet-speler ge contracteerd. Het is de 32-jari- ge, 1,95 meter lange aanvaller Stanislav Goeda, die uitkwam voor Lokomotive Kiev. landse viertal is bij het we reldkampioenschap ploegen tijdrit voor militairen in de Belgische plaats Leke vierde geworden. Italië werd eerste voor België en Oostenrijk. Nieuwe techniek Ivan Lendl is op dit moment aan de slag In Barcelona. Daar toont de juist gehuwde tennistopper een geheel nieuwe techniek. FOTO: AP Marathoncommissie niet gelukkig met loting Elfstedentocht LELYSTAD - De LTC-mara- thon is allerminst gelukkig met de plannen van de Vere niging Friesche Elfsteden om per 1 maart 1990 de deelne mers voor een Elfstedentocht via loting toe te laten. „Wij be treuren dat ten zeerste", zei Hans Brandt, voorzitter van de LTC, gisterayond in Lelystad. „In de praktijk betekent dat dat mensen die al jaren en ja ren lid zijn nu gewoonweg uit geloot kunnen worden. En dat mensen die zich net hebben aangemeld zomaar plots een Elfstedentocht mogen rijden" De LTC-marathon heeft overi gens geen invloed op beslissin gen van de Vereniging Frie sche Elfsteden. ^sportuitslagen BILJARTEN EK vijfkamp landenploegen Groep B: Nederland-Denemarken 4- 1 libre: Koorevaar-J. Larsen 2-1 (100-0, 42-100, 100-0). Moyennes: 40,33 en 16,66. 47/1: Bongers-Nlel- sen 2-1 (38-60, 60-44, 60-0). 14,36 en 9,45. 71/2: Van der Stappen-T. Lar sen 2-0 (60-37, 60-56). 13,33 en 11,62. Bandstoten: Jaspers-Lieber- kind 0-2 (44-50, 17-50). 4,35 en 6,66. Driebanden: Weijenburg-Korte 2-1 (15-9, 9-15, 15-9). 0.847 en 0,733. Oostenrijk-Spanje 2-3. Groep A Bondsrepubliek Duitsland- Griekenland 3-2, België-Frankrijk 4-1. BOKSEN WK boksen Moakou Middengewicht, eerste ronde: Franek (Tsj) wint van Brink (Ned) na opgave In tweede ronde. PAARDESPORT German Claaaic Bremen internationale springrubriek, tabel A, na barrage: 1. Schroder (BrD) Lacros 0-32,78, 2. Lansink (Ned) Libero H 0-33,27, 3. Brinkmann (BrD) Fidelia 0-34,15, 4. Hafemeister (BrD) Orchidee 0-35,10, 5. Huck (BrD) Classiker 4-34,12, 6. Vangeenberghe (Bel) Queen of Dia monds 4-36,44, 7. Lansink Felix 8- 45,65, 9. Tops (Ned) Activate 23- 66,39, 15. Tops Doreen La Silla geen barrage. Koersen van Wolvega Eerste koers, 1900 m: 1. Dandy Loo (Ao. de Wrede) 2.37,8-1.23,1, 2. Deo- volente H, 3. dead heat 4. Daisy W en 6. Draisine C. Niet gestart: Ceradine Jeanet. D'Day Detvile, Donja West corner Toto: winnend 1,50, plaats 1,10 1,30, koppel 3,70, trio 9-5-4 6.00, trio 9-5-6 9,00. Tweede koers. 1900 m: 1. Zozo Ol- deson (A. v.d. Wal) 2.31.5-1.19,7. 2. Zodiak, 3. Avanti S. Toto: winnend 8,80, plaats 4,20 2,80 1,90, koppel 45,80, trio 979,80. Derde koers. 1900 m: 1. Annlgje S A. de Wrede) 2.34,4-1.21,3. 2. Yard Boekelte. Niet gestart: Bosvink T, Cees Wielinga, Yrus du Bois. Toto: winnend 5,00. plaats 1,80 1,50, kop pel 6,00, trio niet gespeeld. Vierde koers, 1900 m: 1. Zmanza Princess (J. Oorthuijsen) 2.33.0- 1.20,5, 2. Alex di Tricia, 3. Sir Dunni- gan. Niet gestart: Zally Ashton, Zlsja M, Whippet Postille, In My Time. Toto: winnend 1,10, plaats 1,00 1,00, koppel 2,60, trio 2,90. Vijfde koers, 2600 m: 1. Boogie Ru- melaar (Ao. de Wrede) 3.34,1-1.22,3, 2. Alysses V. 3. Zandor Dorado, 4. Cesaro Speed. Niet gestart: Zoroas ter, Djashln, Bunzer Junge, Alberdina Gerron. Toto: winnend 1,70, plaats 1,40 2,10, koppel 7,60, trio 34,70, kwartet 116,50. Zesde koers. 1900 m: 1. Bettine d'Aster (C. Kamminga) 2.36,7-1.22,5, 2. Concorde B, 3. Brandywine. Niet gestart: Charly Quick, Corry Belwin, Blits Hope, Chanel Groenhof. Cathy Buitenzorg. Toto: winnend 2,00, plaats 1,70 2,10. koppel 6,50, trio 40,00. Zevende koers. 1900 m: 1. Brenda Oostland (M. v.d. Togt) 2.35,8-1.22,0, 2. Anna Hanover, 3. Ajan Top. Niet gestart: Chenk Hanover. Donna Log- niat, Zarinda Narteg, Cherie Wielinga. Toto: winnend 1,80, plaats 1,10 1,20, koppel 3,10, trio 12,60. Achtste koers, 1900 m: 1. Zetor D (C. Kamminga) 2.30,8-1.19,4, 2. Zlny B, 3. Annemiek d'Aster, 4. Zilverstar G. Niet gestart: Zustara D, Cesar di Tri cia, Blrmana B, Boy S, Amerlyon. Toto: winnend 3,60, plaats 1,20, 1,10, koppel 3,20, trio 20,50, kwartet 61,20. Negende koers. 2240 m: 1. Zmanza Princess (J. Oorthuijsen) 2.58,8- 1.18,9, 2. Zozo Oldeson, 3. Yard Boe kelte. Toto: winnend 1,30, plaats 1,20 2,00 2,90, koppel 2,30, trio 21,10. Tiende koers. 1900 m: 1. Bastille (J. Pool) 2.36.1-1.22,2. 2. Alex Wielinga. 3. Zico van Shadow. Niet gestart: Chambrefille M. Boelo Helium. Toto: winnend 4,80, plaats 1,40 1,50, kop pel 13,20, trio 121,90. W5-spel: 6-6-10-8-5. Uitbetaling: 29,30. Omzet totalisator: 135.681.00. SCHAKEN Toernooi in Tilburg Zesde ronde: Kasparov (Sov)-Hjartar- son (IJs) 1-0, Sax (Hon)-Kortsjnoj (Zwi) 1/2-1/2, Piket (Ned>-Agdestein (Noo) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe>- Ivantsjoek (Sov) 1-0. Stand: 1. Kasparov 5 pnt, 2. Kortsjnoj 4 1/2, 3. Hjartarson en Ivantsjoek beiden 3, 5. Agdestein, Ljubojevic en Sax allen 2 1/2, 8. Piket 1. SOFTBAL Europe Cup In Psrms Groep A: HCAW-Luchtbal Greys (Bel) 11-0 Groep B: Terrasvogels-NIce Dyna mics (Fra) 5-0, Terrasvogels-Crocetta Parma 2-0. VOETBAL Vierlsndentoemooi jeugd Oldenzeef Belglö-ltaliö 1-1 (0-0), Nederland- Schotland 1-0 (1-0) 45. Scheepers 1- ZEILEN WK FD Alaesio Stand na vijf races: 1. Batzill/Lang 11,7, 2 Wteser/Froschl 41,7, 3. Do- reste/Manrlque 46, 4. Borowski/Kroh 50,7, 5. List/List 52,7, 21. Potma/Pot- ma 115, 37. Schouten/Schouten 162, 49. De Koek van Leeuwen/Vos 214.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 9