„Zoveel drukte om zo n smal strookje grond" Mznm DE NISSAN MICRAL2 Noord wijkers aangehouden BOLLENKWEKER CLEMENS WIL WEILAND OMSPUITEN Haast met bouw dure tunnel valt verkeerd NISSAN ranjeloop in Sassenheim The Grand blijft van kracht HAAG/NOORDWIJK Het staat definitief vast dat café Grand in Noordwijk 5000 gulden moet betalen voor iedere dat het de voordeuren laat openstaan. De Raad van State dit gisteren bepaald. de door de gemeente aan The Grand afgegeven hinder- f j etvergunning mogen de deuren van het bedrijf nooit perma- ?nt openstaan. Zo zou geluidsoverlast voor de omgeving voor- [/il( urnen kunnen worden. In het verleden kwam bij de gemeente de klacht binnen dat de deuren toch open werden gemeente verbond daarop aan het openstaan van de een dwangsom van 1000 gulden per overtreding. Toen spij at niet bleek te helpen, werd de dwangsom verhoogd. Nu geldt iet e regel dat The Grand 5000 gulden moet betalen voor iedere dat de deuren open staan. bedrijfsleiding reageerde op de dwangsomverhoging door ibii 'n zaak aan te sPannen bij de voorzitter van de afdeling be- l. :nvan Raacj van State in Den Haag, staatsraad J. Veringa. Veringa werd verzocht de dwangsombeschik- te schorsen wegens onredelijkheid. Daartoe heeft de staats- geen aanleiding gezien. NOORDWIJK Twee Noordwijkers van 24 en 25 jaar oud zijn gisteravond aan gehouden in de Gasthuissteeg waar ze een brommer in brand hadden gestoken. Even daar voor bedreigden ze een ouder echtpaar dat op een terrasje zat aan de Parallelboulevard. Een van de twee jongens vroeg om vijf gulden, terwijl de ander vanaf een afstandje een steen naar de auto gooide van de man en de vrouw. Bo vendien zwaaide hij met een mes. Toen het echtpaar het geld niet gaf, liep het duo door. Ondernemingsraad Rijnoord in beroep tegen benoeming ALPHEN AAN DEN RIJN De onderne- mingsraad van het Rijnoord Ziekenhuis in Al phen heeft beroep aangetekend tegen de be noeming van twee directieleden van het Elisa beth Ziekenhuis Leiderdorp in het fusiebe- stuur. De fusie tussen beide ziekenhuizen moet op 1 januari 1990 rond zijn. De enige kandidaat van Rijnoord, J. Gruijters, is afgevallen. De ondernemingsraad vreest nu dat de behartiging van de Alphense belangen onvoldoende zal plaatsvinden. De medisch spe cialisten van Rijnoord hebben inmiddels laten weten voortaan loyaal mee te werken aan het fusieproces. Wel hebben de specialisten een informatiestop ingesteld. De woordvoerder van de specialisten was vanmorgen niet voor com mentaar bereikbaar. Politie zoekt getuigen ongeval NOORDWIJK De politie van Noordwijk is op zoek naar getuigen van het ongeval dat vrijdag 8 september plaatshad op de krui sing van de Rijnsbur- gerweg, de Klei en 't Heeweg. Een 18-jarige bromfietsster werd daar rond tien voor zeven aangereden door een automobilist die vanuit de richting Noordwijk de kruising opreed. Het meisje raakte ernstig gewond. De juiste toe dracht van het ongeluk is nog niet duidelijk. Tambour-maitre neemt afscheid LISSE Jan van der Kamp neemt zaterdag na 27 jaar afscheid als tambour-maitre van Canite Tuba. Tijdens de jaarlijkse taptoe op het Hobahohaplein zwaait hij voor het laatst met zijn béton. Reeds vorig jaar opperde Van der Kamp de wens eens uit te kij ken naar „een nieuw gezicht". Niet omdat hij er geen zin meer in heeft, maar „omdat de jeugd de toekomst heeft". Sinds 1946 is Jan van der Kamp al een zeer actief lid van muziekvereniging Canite Tuba. Hij is een fre quent bezoeker van de repetities, voorziet de leden van hun natje en hun droogje en zit al sinds 1971 in het bestuur van de muziekvereniging. Carlo Seijse- ner, 18 jaar oud, zal in de toekomst de ondankbare taak hebben om „Ome Jan zoals hij genoemd wordt, te vervangen. Jan heeft Carlo zelf de fijne kneepjes bijgebracht en nu is de tijd daar dat Carlo de tam- bour-maitrestok ter hand zal nemen. Jan van der Kamp blijft overigens actief in de vereniging. Vader en zoon overvallen NOORDWIJKERHOUT Twee overvallers hebben gister avond een gezin overvallen in Noordwijkerhout. De twee mannen drongen een vrijstaand huis binnen. Binnen werd de zoon verrast, die in de woonka mer naar de televisie zat te kij ken. Onder bedreiging van een vuurwapen moest de zoon de slaapkamer van zijn vader aan wijzen. In de slaapkamer werd aan de vader geld gevraagd. Vervolgens onstond een hand gemeen waarbij de bewoner en zijn zoon het huis konden ont vluchten. De daders wisten nog een onbekend geldbedrag buit te maken alvorens zij zelf aan de haal gingen. con wil voor 1 oktober weten of de tunnel inderdaad doorgaat of niet. want anders is de nieuwe spoordijk aangelegd en wordt de aanleg van een tunnel twee keer zo duur. M. van der Kloes (VVD) viel uit te gen Marselis en Van Dalen: „Wat voor een bureau zoeken jullie dan uit? Kunnen ze voor 50.000,- nog niet eens een bestek maken". W. Val kenburg (CDA): „We laten ons niet voor het blok zetten. We willen eerst wel eens een schriftelijk voorstel. Ar- ticon is niet de baas, dat zijn wij nog altijd.". J. Aikens (D66) twijfelde aan het nut van een tunnel op 900 meter afstand van de stationstunqel. M. Breunesse (PvdA) zag dat nut wel omdat de Leidse wijk Stevenshof die voor een aantal voorzieningen is aan gewezen op Noord-Hofland ermee wordt ontsloten. Nadat wethouder Van Dalen becijferd had dat de Voor- schotense bijdrage aan die Wedde- tunnel komt te liggen rond de 750.000,-, vroegen <ïe commissies dringend een eventueel schriftelijk voorstel bij de komende raadsverga dering. De provincie is slechts bereid een ton mee te betalen. OMGEVING QeidóeQowumt DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1989 PAGINA 13 dan door een ruimere vrucht- wisseling minder vaak nodig. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland willen geen ont heffing verlenen omdat de percelen liggen in het bestem mingsplan Natuurgebieden Leeuwenhorst en Waterlei dingduinen. Bollenland zou het landschap ernstig versto ren en ontsieren. Tevens zou het type, het karakter en de schaal van het landschap wor den aangetast door verande ring van het weiland in een kale zandvlakte. Ook vrezen GS voor aantasting van mi lieu, schade aan ecologische waarden en vernietiging van waardevolle vegetatie. Hard De advocaat van Clemens, P. Duijsens, noemde dit algemene argumenten. Volgens hem wordt de zaak wat betreft de natuurwaarde sterk overdre ven. „Het wordt echt niet zo'n gruwelijke aantasting van het landschap als door GS wordt gesteld", zo zei de raadsman. Hij wees er tevens op dat het bewuste grasland niet in het natuurgebied Leeuwenhorst ligt, maar er direct aan grenst. „Er is geen sprake van afbrok kelen van een natuurgebied. Dit perceel hoort eigenlijk lo gisch bij bollengrond, het ligt er midden in. Dertig jaar gele den was het ook als bollenland in gebruik". Mevrouw E. Zandwijk van de kring Duinstreek van de LTB zei dat de landbouworganisa ties er niet op hadden gere kend dat Clemens geen ont heffing zou krijgen. Zij voerde aan dat de landbouworganisa ties destijds akkoord waren ge gaan met de aanwijzing van categorie I grasland in het be wuste gebied. Deze categorie I mag absoluut niet worden ver anderd in bollenland. „Wij hebben daar mee inge stemd mits enkele perceeltjes aan de rand wel mochten wor den omgespoten. Dat Clemens geen ontheffing heeft gekre gen is erg hard voor de organi saties", aldus Zandwijk. Zij zei dat gedeputeerde Van Heemst geen bezwaren had geuit tegen omzetten van het weiland van Clemens en sprak gisteren van een „ereschuld" van Van Heemst. Burgemeester F. Winkel van Noordwijkerhout sprak van willekeur en uitte ernstige kri tiek op de bestuurlijke gang van zaken in deze affaire. „De beschikking van GS gaat al leen over landschappelijke be langen, de agrarische belangen van Clemens zijn niet meege wogen en dat had wel gemoe ten". Winkel wees op de ad viezen van verschillende orga nisaties waaruit blijkt dat de uitbreiding noodzakelijk is voor het bedrijf. Ook zei Win kel dat niet duidelijk is „waar die twee hectare weiland nu precies bijhoren". In dat geval moet het voordeel van de twij fel aan de burger worden ge geven, zo oordeelde Winkel. Hij merkte verder op dat de hele zaak voor de bollenkwe ker een bestuurlijke martel gang moet zijn. Compromis De burgemeester moest overi gens wel toegeven dat Cle mens het land al had kunnen omspuiten als er geen commu nicatiestoornis in het bestuur lijk apparaat van Noordwij kerhout was geweest. Noord wijkerhout was enige tijd gele den bereid tot een compromis met de provincie. De gemeen te was genegen in het bestem mingsplan Natuurgebieden Leeuwenhorst en Waterlei dingduinen op vlotte wijze een omspuitverbod voor grasland tussen de Maandagsewetering en Leeuwenhorst op te nemen. In ruil daar voor zou Clemens zijn twee hectare weiland mo gen omzetten in bollenland. Toen het compromis in een provinciale statenvergadering ter sprake werd gebracht bleek wethouder Heemskerk van Noordwijkerhout van niets te weten. Daarmee was het compromis van de baan. „Dat is toen inderdaad de mist ingegaan", aldus Winkel die het compromis-destijds wel bij de provincie maar niet bij zijn wethouder had aangekaart. Dat schoonheid niet alleen een kwestie En de tientallen standaard extra's die van uiterlijk is, .is duidelijk te merken bij 'm supercompleet maken zijn ook mooi de Nissan Micra 1.2. Natuurlijk, 't is een meegenomen. Maar de schoonheid van zeer opvallende verschijning die niet de Micra zit 'm vooral ook onder de mo- alleen vlot oogt maar 't ook is met z'n torkap. De soepele 4-cilinder motor van sportieve styling en pittige acceleratie. 1.2 liter en 40 kW (54 pk) brengt je niet alleen in rap tempo waar je wezen wilt, maai- maakt de Micra ook tot één van de schoonste auto's die er te koop is. Voorzien van elektronisch motormanagement en een geregelde driewegkatalysator met lamb- daSonde voor 'n schone emissie. Beter voor de natuur èn voor je portemonnee. De Micra 1.2 is er met vijfbak of met han dige automaat, als sportieve driedeurs of riante vijfdeurs. Wat let je om je auto in te ruilen voor 'n schone... De Micra -staat klaar bij de Nissan dealer. Vanaf Veiling voor kunstwerk LISSE Met een veiling van werken van „zondagskunste naars" uit Lisse wordt zater dag tijdens de najaarsfeesten geld bijeengebracht voor een kunstwerk bij 't Poelhuys. De veiling volgt om 16.00 uur op de expositie Creatief Lisse in het handelcentrum Hobaho aan de Haven. Op de expositie is werk van 43 amateurs te zien. Het gaat on der andere om schilderijen, keramiek, bronswerk en pop pen. In de veilingcatalogus staan ruim 50\ werken. De ge kwalificeerde veilingmeesters van Hobaho brengen ze onder de hamer. Het kunstwerk waar de op brengst van de veiling dit jaar voor is, is een ontwerp van Lejo den Hertog. Hoewel Lisse en de provincie subsidie heb ben verleend is er nog niet ge noeg geld om alle kosten te dekken, 't Poelhuys is inmid dels ook een actie begonnen om geld bijeen te brengen. Het cultureel centrum verkoopt daartoe voor 250 gulden per stuk een speciale gouden „Poelhuys-Speld", waarvan de vorm is afgeleid van het ont werp voor het kunstwerk. VOORSCHOTEN De haast die het bouwbedrijf van de Nederlandse Spoorwegen aan de dag legt bij de aanleg van tunnels is de raadscom missies welzijn en financiën in het verkeerde keelgat geschoten. Articon wil voor 1 oktober weten of Voor schoten bereid is 25.000 gulden be schikbaar te stellen voor het maken van een bestektekening voor de Weddetunnel onder de spoorweg Lei- den-Den Haag. Nphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Lejjden BV, Koperweg 1, tel. 01720-40366. Leiden, Auto Heemskerk BV, Lammenschansweg 128, tel. 071-310811. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe OfTemweg 2, tel ^"19-19246/13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-12866. De commissies welzijn en financiën reageerden daar kwaad op, ook al omdat er geen schriftelijk voorstel was geformuleerd door B en W. Bo vendien was de betrokken wethou der J. Visser (PvdA) ook tot verba zing van zijn collega's L. Marselis (CDA) en J. van Dalen (VVD) afwe zig. Van Dalen kon alleen mededelen dat de eerste kostenbegroting door Arto- con uitkwam op 1,6 miljoen gulden. Samen met Leiden is voor een be drag van 50.000,- (iedere gemeente 25.000,-) een nadere kostenbereke ning gevraagd. Nu blijken de kosten 1,9 miljoen gulden te bedragen. Arti- DEN HAAG/NOORD- WIJKERHOUT „Zo veel drukte om zo'n smal strookje grond". Met deze woorden vatte bloembol lenkweker Th.B.J. Cle mens gisteren de al jaren slepende gang zaken rond het omspuiten van twee hectare weiland tot bloembollenland samen. Clemens wil de twee per celen weiland veranderen in bollenland, maar mag dat niet. Gisteren vroeg hij de commissie AROB van de provincie om ont heffing van die door de Kroon vastgestelde regel. FOTO HENK VAN DEN ENDE snelste tijd met 22.38 minuut, in de klasse tot 50 jaar was dat Arie Meywaard met 24.08 mi nuut en in de categorie 50 plussers werd Ben van Kem pen met 25.48 min. winnaar. Bij de dames tot 35 jaar liep Annet van Velthuizen de beste tijd met 25.56, bij de 35 tot en met 44 jarigen won Lenie van der Plas. Truus van der Zwat was de snelste loopster in de klasse 45 plus. De twee percelen grenzen di rect aan het bedrijf van Cle mens aan de Leeweg 9. De bollen- en bloemenkweker zei gisteren dat uitbreiding van zijn bedrijf noodzakelijk is. Hij wil twee zoons een goede toe komst bieden en dat kan al leen als zijn nu acht hectare grote bedrijf wordt vergroot. „Als ik dat land niet mag om- spuiten, dan zoek ik ergens anders uitbreiding. Dat bete kent dat ik met trekkers de weg op moet". Clemens wees er de leden van de commissie Arob gisteren op dat hij min der bestrijdingsmiddelen hoeft te gebruiken als hij meer land heeft. Grondontsmetting is Het ontwerp van Lejo den Hartog voor het kunstwerk bij 't Poelhuys. FOTO: PR SSENHEIM Ongeveer leden van de Oranjever- ging Sassenheim versche- gisteren aan de start van zesde Oranjeloop die tijdens najaarsfeesten werd gehou- Zij konden kiezen uit een N imilieloop over twee kilome- en afstanden van 3,5 kilo meter voor de jeugd eh zeven kilometer voor meer gerouti neerde lopers. Het parcours leidde hen door het centrum van Sassenheim. In verschillende categorieën werden prijzen uitgereikt. Op de twee kilometer door Mar- tijn Wolmerstett in 7.42 mi nuut en Christa Meywaard in 8.07 minuut. Bij de 13 tot en met 16 jarigen kwamen als eersten over de finish Vincent Audifred met 12.48 en Mariel- le van Rijn met 14.42. Bij de heren veteranen tot 40 jaar maakte Peter Veldhuizen de

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13