Sandtlaan Rijnsburg al in 1990 aangepakt Noordwijk dreigt met sluiting van The Grand Meer cursussen bij Studiehuis Positief advies over golfterrein Woningbouw Starrenburg moet in 1990 beginnen dagpuzzel LEIDEN OMGEVING SaidóaQowuvnt DINSDAG 19 SEPTEMBER 1989 PAGINA SB Bi Aarzeling over toelaten TV 10 en Veronique OEGSTGEEST Binnen de commissie bestuurlijke aangelegen heden in Oegstgeest heerst aarzeling over de toelating van de zen ders TV10 en Veronique op de kabel. Gisteravond werd daarover de vraag opgeworpen waarom de discussie zich zo toespitst op deze twee commerciële zenders terwijl er meer zijn. Bovendien zou met het bedrag dat Casema krijgt voor de toelating het abon nementsgeld moeten worden verlaagd. Alleen liberaal Kuntze had geen problemen met het voorstel van B en W de zenders op de kabel toe te laten mits dat juridisch geen problemen geeft. Hij wilde nog wel over de tarieven praten, maar dan losgekoppeld van de invulling van de twee kanalen die men nog heeft. Een vertegenwoordiger van Casema verklaarde gisteren dat beide zenders eenmalig een gulden per aansluiting betalen, een bedrag dat wordt gereserveerd voor vernieuwingen aan het kabelsy steem. De commissie had er overigens kritiek op dat wethouder Rijks zich binnen de gemeenschappelijke regeling al had uitge sproken voor toelating zonder dat ze daarover was geraadpleegd. Auto te water NIEUWKOOP Een 38-jarige automobilist uit Rotterdam is gis teravond om half elf met zijn wagen in de Ziende in Nieuwkoop gereden. De man mis te een bocht op de Ziendeweg en ver dween met zijn auto geheel onder water. De bestuurder kon op eigen kracht op de oever klimmen. De auto raakte nauwelijks beschadigd. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de auto op het droge te krij gen. Radio Sancta Maria zoekt vrijwilligers NOORDWIJK Radio Sancta Vier, de zieken omroep van Sancta Maria, zoekt nieuwe vrijwilli gers. Gegadigden moeten eenmaal per vier weken vier uur vrije tijd overhebben voor het maken van een radioprogramma dat op zondagmiddag tussen twaalf en vier uur wordt uitgezonden. Het gaat hierbij om het programma Zig-Zag-Zondag- middag waarvan de eerste anderhalf uur naar ei gen inzicht wordt ingevuld. De laatste 2,5 uur wordt besteed aan het draaien van populaire ver zoekplaten. Dit deel van het programma wordt bijgewoond door publiek terwijl ook via de tele foon verzoekjes binnenkomen. Daarnaast is het mogelijk om op een avond in de week een radio programma te maken. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij Hans Oud, afdeling Ontspan ning en Vorming Sancta Maria, Langevelderlaan 1 in Noordwijk, telefoon 02523-79755. Belbus in Oegstgeest OEGSTGEEST Er wordt een voorstel voorbereid om een belbus in te voeren in Oegstgeest, zo bleek gister avond tijdens de commissie algemene bestuurlijke aange legenheden. Op de medede ling van burgemeester Scheenstra gaf CDA'er Hel- linga het advies om bij de provincie te informeren of men hiervoor mede gelde be schikbaar stelt. De belbus wordt gezien als alternatief voor de uitbrei ding van de route van buslijn 30 die niet doorgaat. Het Dorpsberaad Ouderen heeft zich hiervoor sterk gemaakt. Verhuizing Boule 7 niet noodzakelijk DEN HAAG/NOORDWIJK De plannen van de gemeente Noordwijk om het aantal bars en dancings in Noordwijk aan Zee terug te brengen, zijn iets te verstrekkend. Dit stelt de adviseur van de afdeling geschillen van bestuur van de Raad van State. De adviseur meent dat het beroep van de gemeente Noordwijk tegen een besluit van gedeputeerde staten van Zuid-Holland ongegrond verklaard moet worden. De gemeenteraad was naar de raad van State gestapt omdat GS zijn bestemmingsplan Noordboulevards deels had afgekeurd. GS vinden dat de gemeente wat al te rigoureus te werk gaat door ook de eigenaars van een aantal bestaande horecagelegenheden te dwingen hun bedrijf te verplaatsen. Zo zouden vol gens de gemeentelijke plannen de disco Boule 7 aan de Koningin Wilhelminaboulevard en het cafe Full House aan de Parallelboulevard daar moeten ver dwijnen. Met GS vindt de adviseur dat dit te ver gaat. De geschillenafdeling van de Raad van State, die in het merendeel der gevallen het advies van de advi seur opvolgt, doet over enkele weken uitspraak. BEGROTING 1990: RIJNSBURG De Sandtlaan wordt al in 1990 onder handen geno men, De geplande recon structie van de Brouwer straat' wordt uitgesteld. Voorts neemt Rijnsburg meer ambtenaren in dienst en wordt de ko mende jaren geld gereser veerd voor uitbreiding van het gemeentehuis. Deze uitbreiding moet in het begin van de negenti ger jaren worden uitge voerd. Dit staat in de gis teren gepresenteerde be groting voor 1990. Mn de begroting wordt een sombere financiële positie ge schetst. Rijnsburg moet in 1990 150.000 gulden bezuinigen, maar volgens burgemeester en wethouders komen er geen voorzieningen in gevaar. Bur gemeester Jonkman zei giste ren bij de presentatie dat het maken van de begroting nog nooit zoveel hoofdbrekens had gekost. De Brouwerstraat zou eerder moeten worden aangepakt dan de Sandtlaan, maar gevreesd wordt dat men niet de volledi ge subsidie kan krijgen. Wel wordt de Brouwerstraat opge lapt, waar nodig worden het wegdek en de riolering her steld. Reconstructie van de Sandtlaan, hierbij hoort tevens vervanging van de riolering, tussen de Langevaart en de gemeentegrens met Katwijk is op korte termijn noodzakelijk vanwege de nieuwe wijk Klei- petten. De rioleringscapaciteit is anders volstrekt onvoldoen- *dé. Met de bouw van Kleipetten wordt eind volgend jaar be gonnen. Gisteren werd bekend gemaakt dat Rijnsburg alsnog toestemming krijgt er 750 wo ningen te bouwen. Ook de kr.uising Boslaan-Sandtlaan- /ontsluitingsweg Kleipetten wordt onder handen genomen. In 1991 wordt door de provin cie een fietstunnel aangelegd onder de Noordwijkerweg, ter hoogte van de brug. Dit in verband met het fietspad langs het Oegstgeesterkanaal. Rijns burg wil dan tegelijkertijd de kruising Noord wijkerweg- Waardlaan-Voorhouterweg van asfalt voorzien. Aanpak van de Sandtlaan en de krui sing Noordwijkerweg kost 3,7 miljoen gulden, de gemeente Rijnsburg moet daarvan in 1990 en 1991 1,7 miljoen voor haar rekening nemen. In verband met de riolerings werkzaamheden aan de Sandt laan worden de rioolrechten in 1990 per aansluiting met tien gulden verhoogd. De reini gingsrechten gaan volgend jaar met 2,35 procent omhoog en bewoners van woonboten kunnen een verhoging van de rechten woonschepen met vijf procent tegemoet zien. Huur ders van woningen gaan de komende jaren meer onroe rend goedbelasting betalen, ei genaren krijgen geen belas tingverhoging. Dit komt om dat de verhouding gebruikers deel-eigenarendeel moet wor den recht getrokken. Huur ders betalen in 1990 vier gul den meer. Een gebruiker van een huurwoning heeft dit jaar ƒ105,60 betaald, in 1994, wan neer de juiste verhouding is bereikt, is dat J'129,20. Verder staan er in Rijnsburg geen al gemene tariefsverhogingen op het programma. B en W kon digen aan dat de bevolking de komende tijd kan rekenen op een jaarlijkse lastenverhoging van 2,5 procent. Reorganisatie Uitbreiding van het gemeente huis en personeel heeft de ko mende jaren een hoge priori teit. Tevens valt aan reorgani satie van het ambtelijk appa raat niet te ontkomen, zo wordt gesteld in de begroting. Er sprake van onder meer ad vies op advies situaties en ver snipperde administraties en dit staat efficiënt bestuur en een goede dienstverlening in de weg. Burgemeester en wethou ders willen het Organisatiebu reau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (ODRP) inschakelen en 300.000 gulden storten in een nieuw te vormen reservepot reorganisatie. Voor uitbreiding van het per soneel wordt volgend jaar 120.000 gulden beschikbaar ge steld, zodat drie nieuwe amb tenaren kunnen worden aan genomen. Onderzoek heeft uitgewezen dat het Rijnsburg- se ambtelijke apparaat zo'n acht medewerkers tekort komt en onder een grote werkdruk staat. De situatie wordt verer gerd door een hoog ziektever zuim en de gescheiden huis vesting van secretarie en ge meentewerken. Uitbreiding van het gemeentehuis is daar om erg belangrijk. Burgemees ter en wethouders willen in 1990 500.000 gulden reserveren voor uitbreiding van het raad huis. Dit geld is afkomstig uit de reserve waterleiding. Men wil deze pot elk jaar spekken zodat in 1993 bij een investe ring van vijf miljoen gulden direct 1,8 miljoen gulden op ta fel kan worden gelegd voor uitbreiding van het gemeente huis. Veld Het hoofdveld van Rijnsburgse Boys wordt niet, zoals eerder aangekondigd, in 1990 opge knapt. Gezien de financiële problemen willen burgemees ter en wethouders een pas op de plaats maken. Zij achten dat verantwoord omdat het veld van de voetbalvereniging dit jaar een extra „dressing" heeft gekregen. Renovatie van het veld wordt nu verschoven naar de periode 1991-1994. Dan zal worden gekozen tus sen kleine renovatie (30.000 gulden) of algehele renovatie (110.000 gulden). Zwembad Het Waterbos krijgt in 1990 een korting op de subsidie van één gulden per inwoner. Rijns burg, dat ruim 13.500 inwoners telt, pompt jaarlijks zeven ton in het zwembad. De komende tijd wordt voor de Rijnsburgse woningzoeken den een weinig rooskleurige. Pas bij de realisering van de wijk Kleipetten ontstaat er weer een constante doorstro mingsketen. In de eerste helft van dit jaar is het aantal te verdelen woningen sterk ge daald; 36 personen konden aan een huis worden geholpen, terwijl 20 a 25 personen zich maandelijks als woningzoe kende inschrijven. Het aantal woningzoekenden is ten op zichte van vorig jaar met 141 gestegen tot 711 per 1 juli van dit jaar. Het gemeentebestuur van Rijnsburg houdt vast aan kas senbouw in de Noordwijkse Hogewegpolder. Als er geen alternatieven zijn, dan moet weer worden bekeken of in deze polder geen glastuinbouw kan komen. Rijnsburg is dan ook in beroep gegaan tegen de beslissing van de gemeente Noordwijk om geen glastuin bouw in de Hogewegpolder toe te laten. Men is van plan dit besluit tot aan de kroon toe aan te vechten. Burgemeester en wethouders zijn zeer tevreden over de stichting Consument en Huis houding. Deze stichting helpt onder meer mensen met schul den en is sinds juli 1988 in Rijnsburg bij wijze van proef werkzaam. B en W willen dat de stichting permanent aan het werk gaat omdat „deze zich een vaste plaats in de Rijnsburgse dienstverlening heeft verworven". Het college wil voorts met behulp van de kerken en maatschappelijke organisaties een fonds voor de minima in het leven roepen. Ontwerp voor politiebureau Architect A. Leesberg heeft dit voorlopige ont werp gemaakt voor een nieuw politiebureau an nex brandweerkazerne in Noordwijk. Als alles naar wens verloopt kan de Noordwijkse politie na de zomer van 1991 het oude, al jaren te krappe bureau aan de Oude Zeeweg, verruilen voor een behuizing aan de Duinwetering. Het nieuwe gebouw wordt uitgevoerd in witte beton- steen en voorzien van getint niet-spiegelend glas. De entree wordt automatisch beveiligd zo dat niet gewenste bezoekers buiten de deur ge houden worden. Achter het gebouw komt een blok met acht cellen. Het is nog niet zeker of de brandweerkazerne tegelijk met het politjebureau wordt gebouwd. Dat kan ook later gebeuren, maar dan stijgen de bouwkosten van 1,5 tot 2 miljoen gulden. foto: wim van noort DEN HAAG/NOORD WIJK De gemeente Noordwijk heeft The Grand zes maal een dwangsom laten betalen wegens het laten open staan van de voordeuren met als gevolg lawaaio verlast als gevolg. Dat is in strijd met de hinder wetvergunning. Bij vol gende overtredingen wil de gemeente het horeca bedrijf een dwangsom van vijfduizend gulden opleg gen. Wordt er dan nog geen acht geslagen op de vergunning, dan zal slui ting worden aangezegd. Bij de voorzitter van de afde ling geschillen van bestuur van de Raad van State, dr. G.H. Veringa, diende gisteren een verzoek van The Grand Noordwijk Exploitatie B.V. om de nieuwe aanzegging te schorsen. The Grand erkende dat de omstreden deuren wel eens openstaan, maar de in gang is volgens haar smal en het vergrendelen zou gemak kelijk leiden tot ongelukken wanneer zich calamiteiten voordoen. De advocaat van The Grand vond een dwang som van vijfduizend gulden per overtreding bovendien een onevenredig middel voor de enkele keren dat de deur niet gesloten is. De nieuwe dwang som kan de doodsteek voor het bedrijf betekenen. De gemachtigde van de ge meente zei dat er gewoon sprake is van nalatigheid. Er is tot een hogere dwangsom be sloten -met de oude is de Raad van State destijds akkoord ge- gaan- omdat de duizend gul den steeds grif is betaald, alsof het er niet toe deed. Veringa wilde weten of vijfduizend gulden een norm is die ook geldt voor andere horecabe drijven. Dat bleek niet het ge val. De gemeente wil de vijf duizend gulden alleen voor The Grand hanteren. DEN HAAG/NOORDWIJK Het golfterrein aan de Van Berckehveg in Noordwijk moet kunnen worden aange legd. Dat schrijft de adviseur van de geschillenafdeling van de Raad van State in haar rap port, dat ze naar aanleiding van een beroepszaak over het golfterrein heeft opgesteld. De gemeente Noordwijk had de plannen al goedgekeurd. Het terrein, in beheer bij Golf Centrum Noordwijk bv, zou negen oefenholes omvatten. Het zou komend voorjaar in gébruik genomen kunnen worden. Maar gedeputeerde staten van Zuid-Holland heb- b.en bezwaren tegen de plan nen. Het terrein tussen de Van 'Berckelweg en het Schie is van landschappelijke en na tuurwetenschappelijk waarde, menen GS. Het stuk grond vormt een buffer met de pol der Hoogeweg, waar veel wei devogels zijn. .Maar de adviseur vindt dat onzin. Het betreffende stuk grond heeft niet zo geweldig veel natuurwaarde, schrijft ze. Volgens het bestemmingsplan moet er „grasland" blijven. „Wel, een golfterrein is ook -grasland", vindt de adviseur. De geschillenafdeling van de Raad van State doet over een 'aantal weken uitspraak. Koninklijk goud De heer J.B. Mittendorff uit Wassenaar is gisteren in Oegstgeest Groot Optiek werkzaam bij het Marine Elektronisch en Optisch onderscheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Bedrijf (MEOB) in Oegstgeest. De medaille werd hem opgespeld Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de onderscheiding wegens door de heer L.J. Antonides, directeur van het MEOB. zijn 40-jarig ambtsjubileum. Mittendorf (58) is als chef werkplaats foto: henk van den ende VOORSCHOTEN In 1990 zullen in de nieuwe wijk Starrenburg, die in het zuidoosten van Voor schoten tussen de Vliet en de Veurseweg gebouwd wordt, 120 woningen ge bouwd worden. Daarnaast staan 60 houtskeletbouw- woningen op het pro gramma. In november wordt waar schijnlijk begonnen met cie aanleg van een ontsluitings- weg door de Bijdorptuin, waarover met de congregatie van de Heilige Catharina van Siena een principe-over eenkomst is gesloten. Een projectgroep Starren burg, waarin de gemeente, projectontwikkelaar Kom- mesto en de Christelijke Wo ningbouwvereniging zitting hebben, begeleidt de bouw van de 120 woningen. Veer tien hiervan zijn bestemd voor de sociale huursector. De Christelijke Woning bouwvereniging, die hier voor als opdrachtgever zou fungeren, heeft volgens de gemeente nog geen definitief uitsluitsel gegeven. Het bouwprogramma voor het komende jaar is onderdeel van de eerste fase die in 1995 gereed moet zijn en 500 wo ningen omvat. De tweede fase, die in 2000 gereed moet zijn, omvat 376 woningen. Behalve de veertien sociale huurwoningen komen er 39 premie-A-koopwoningen, dertien huurwoningen vrije sector en 44 koopwoningen vrije sector. Het houtskelet- bouwproject bestaat uit 15 premie-A-koopwoningen, 8 premie-C-koopwoningen en 24 vrije sector-huizen in di verse prijsklassen. Daarnaast worden drie seniorenwonin gen gebouwd. BOLLENSTREEK Het programma van het op 1 augustus van start gegane Studiehuis Duin- en Bol lenstreek is uitgebreider dan de programma's van de zes organisaties die voorheen de basiseducatie verzorgden. Zo biedt het Studiehuis een aantal oriëntatiecursussen waar bij kennis kan worden ge maakt met verschillende basiscursussen. Daarnaast zijn er cursussen als het leren vergaderen, leren solliciteren en studievaar digheden die door het Studiehuis worden geor ganiseerd. Dat ruimere cursusaanbod is, volgens directeur van het Stu diehuis Duin- en Bollenstreek N. Prins, een van de voordelen van de op 1 augustus van start gegane Stichting Basiseducatie voor Volwassenen in de Duin en Bollenstreek. In deze stich ting zijn de zes organisaties op gegaan die tot augustus 1989 de basiseducatie in de Duin en Bollenstreek verzorgden. Aanleiding voor de oprichting van de nieuwe stichting was de Rijksregeling Basiseducatie voor Volwassenen die op 1 au gustus 1987 van kracht werd.' Deze regeling had tot gevolg dat de vier organisaties in de noordelijke Bollenstreek, de afdelingen basiseducatie van de Mast, Qbus en de Kulturele Raad Hillegom en het Studie huis, plotseling met geldtekort kregen te maken. De twee or ganisaties in Katwijk, Open School en de Stichting VEEG, die altijd gemeentelijke subsi die en weinig rijkssubsidie hadden gekregen, kregen plot seling wel rijksgeld. A. Berkheij, portefeuillehou der onderwijs van het Samen werkingsorgaan Duin- en Bol lenstreek, hierover: „We kon den toen kiezen. Of de activi teiten op het gebied van basis educatie moesten verminderd worden of we moesten naar een heel nieuwe organisatie. We hebben voor het laatste ge kozen". Door de samenwerking bij de basiseducatie kan er goedko per worden gewerkt. „Ir plaats van zes programma boekjes hoeft er maar eer boekje te komen. Zo zijn er nog meer voorbeelden van ef ficiënter werken waardoor geld bespaard wordt". Dat be tekent niet dat de basiseduca tie geld overhoudt. De ge meenten uit het Samenwer kingsorgaan Duin- en Bollen streek hebben besloten dat de basiseducatie uit moet komen met de rijkssubsidie. Aa zien vroeger ook nog geld door de gemeenten beschikbaar werd gesteld, is er uiteindelijk minder geld voor de basisedu catie", aldus Berkheij die niet uitsluit dat de gemeenten eventueel bijspringen als de stichting financieel niet rond kan komen. Het Studiehuis Duin- en Bol lenstreek geeft cursussen voor volwassenen met een laag op leidingsniveau. De cursussen spitsen zich toe op de taalvaar digheid, Tekenvaardigheid en sociale vaardigheid. Ook wordt les gegeven aan buiten landers die Nederlands moeten leren. Mensen die meer willen dan alleen een basiscursus kunnen deelnemen aan keuze vakken. Informatie en opgeven kan bij het Studiehuis voor Katwijk, Rijnsburg, Valkenburg 01718- 15157, Studiehuis voor Noord- wijkerhout, Noordwijk en Voorhout 02523-72450 of Stu diehuis voor Lisse, Hillegom, Sassenheim en Warmond 02521-10155. aan tafel Zelfgemaakte slavink met paprika spaar tomaat en aardappelen - g°|„b karamelvla |'juyi Slavinken kunnen met wei; man nig moeite zelf gemaakt laa.S, worden en het leuke is dai striJa' dat we er een eigen smaakjtl m<?ve aan kunnen geven. Probeeij het maar eens met weinii }'JKS gedroogde dragon. U krijg av' zeker complimentjes voor del Jie bijzondere smaak. Lruij. Als u met z'n beiden bem er va dan heeft u nodig: hall ties sneetje brood, 150 g gehakt zout, peper, dragon, 4 tot niet te korte plakjes ontbijt K spek, 25 g margarine, mes f 1 punt bloem, worcestersaus; 1 grote ui, 5 g margarine, 0,1 dl water, zout, 1 rode papri ka, 1 groene paprika, 1 duii,- ne prei, tijm, 3 tomaten, pe ygpf; terselie; 0,5 -1 kg aardappelen, zout jj peterselie; 75 g suiker, 1 lepel water, 0,i y - liter melk, 25 g maizena, lepel gemalen kokos. ,s Week het brood tien minuten *>-'-3 in water, druk het zo droog te-;, mogelijk uit en maak het fijni W/a f Kneed brood, gehakt, zout, pei|pf per en (weinig gedroogde) dra- gon tot een samenhangende I massa en vorm er per persoon IpC^ een korte, stevige rol vanj Wikkel de gehaktrollen eerst in de lengte in een plakje spek en draai er vervolgens in di"%Mp breedte nog een of twee plak- jes spek omheen en wel zo, dat er geen gehakt meer te zien is Leg het vlees een uur koe weg. Bak de slavinken een klein vuur en met he deksel schuin op de pan - ii twintig minuten bruin en in de margarine. Maak de ju af met even meegebakkei bloem, weinig water en wor oestersaus en laat hem nog drie minuten zacht koken. Stoof grove stukken ui in de margarine met het water en weinig zout in tien minuten gaar en bak ze dan lichtbruin Bak vervolgens korte reepjes paprika en stukjes prei regel matig omscheppende vijf mi nuten mee met de ui. Leg ei dan de ontvelde en in stukken gesneden tomaten met wat tijm bij. Sluit de pan en smooi de groenten nog drie minuten. Strooi êr in de schaal fijnge knipte peterselie over. Laat de suiker in een droge braadpan op een klein vuui lichtbruin worden. Wacht tot de helft van het suikeropper vlak bruist, voeg dan het wa ter en de meeste melk toe Laat de karamel oplossen it de melk en bind deze met e&l q papje van maizena en de rei. melk. Garneer de afgekoelde Tot vla met gemalen kokos. prij JEANNE prij Tot 49,0 Dirk N; DEL reld Puei eers divi: Sp Lot 57 U dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht-: diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendiensll elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tol zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraal in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; C'- 897762; 033-620244 (dit laatste r mer is dag en nacht bereikbaar). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t dag 9-12. Horizontaal: 1 akelig; 8 oosterleng te (afk.); 9 tovergodin; 10 in oprich ting (afk.); 11 duivenhok; 13 insekt; 14 voedsel; f6 bloeiwijze; 17 stad in Nevada (V.S.); 18 plaatselijke verharding van de opperhuid; 19 godin van de vrede; 20 volksover levering; 22 stad in Rusland; 25 stad in Duitsland; 26 bevlieging; 27 onbepaald vnw.; 29 vallei; 30 oude lengtemaat; 31 verachtelijk; 33 re giment infanterie (afk.); 34 weten schappelijk onderzoek van eigen- Verticaal: 1 zuivelprodukt; 2 kleine groep van uitgelezenen; 3 voltooid; 4 tenen mand; 5 dieregeluid; 6 on deraards afvoerkanaal; 7 behoefte aan drinken; 12 verzachten (van verdriet); 13 rad met sporten of schoepen; 15 soort schaatsen; 16 zangstem; 20 gezamenlijk; 21 wel penleidster; 23 ontzag; 24 bloem; 28 boom; 31 0.001 meter (afk.); 32 tegenwoordig. OPLOSSING nu ZZ te :>)!a 82 ^IPI 72 :pje6a ZZ 'e\9*e iz "uaiues 02 :jou -ai 9i. :uaiou gt :pejaajj ei :ua6 -juei zv UsJOp l :l°ou 9 'sq 9 p :je z ;a»!l® 2 ^®loq i qeeojpeA •epunxuieeu pz ld ZZ :u|ui j.e !|e OG 'IBP 62 LZ :e6ej gz :uaxv 92 ;I®J0 22 :®6es 02 :euaj| 61 UI®® 81 'ouay n '.sojj gi :ueje pi Moi ei :i!i ll 01 :®a) 6 "TO 8 :pJ9qqe|aq i :|eeiuoz|JOH

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12