Kokkelkoren komt in sprint tekort Matige start LSB-teams Badmintonners openen sterk op eerste wedstrijddag Hein van Heek levert een goede tienkamp af Avanti heeft weinig medelijden met Seylla QeidócQowuvnt ig;5 ,A 5 Spartaan alsnog succes SPORT MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 PAGINA I Nederlaag heren MSV tegen Binnenland NOORDWIJK De heren van MSV hebben hun eerste competitietreffen in de eerste klasse rayon met 88-71 verlo ren van Binnenland. Via 8-9 na vijf mi nuten spelen en 28-17 zette de thuis ploeg MSV bij rust al op een 48-37 ach terstand. Onnodig, omdat het ver nieuwde en zeer jonge team zestien vrije worpen miste. Al zal het ontbre ken van jeugdig talent Ronald Ohlens- lager daar ook toe bijgedragen hebben. De center brak onlangs zijn midden voetsbeentje Topscorer Patrick Voge laar deed de pijn nog enigszins ver zachten, maar zijn twaalf punten kon den niet voorkomen dat MSV uiteinde lijk met een verschil van zeventien verloor. LEIDEN De eerste wedstrijddag van de badmintoncompetitie is voor de meeste teams uit de Leidse regio goed verlopen. Flair en Vlietwijk smaakten het genoegen na lange tijd weer te winnen. De drie Leidse derby's leverden leuke wedstrijden op, maar ook verrassende uitslagen. In de eerste klasse won Flair (weliswaar nipt) na een jaar zonder competitiezege gezeten te hebben. De nieuwe kopman, Mike Wieten, zegevierde en zag ook de oude kopman. Frits Gill, winnen. Fred Hofman en Jeam Lamaison moesten de gasten de winst laten. Omdat ook het da mesenkel, de herendubbels en de mixen gedeeld werden met Zeemacht gaf de da- mesdubbel de doorslag: Van Pel en Kla ren schreven historie. Rivaal Lisse won eveneens met 6-5. In en tegen Hoorn werd desondanks een fors verlies geleden doordat tweede dame Christien van San ten in de afsluitende gemengddubbel haar enkel verzwikte en op moest geven. De 6- 5 zege was toen al binnen: Peter Velte- naar, Dennis Versteegh en Ron Kolmus pakten drie singles en ook de dames- en de beide herendubbels werden in winst omgezet. In Voorschoten startte Vlietwijk in de tweede klasse met een nipte overwinning. Het werd 5-3 bij Florida. BC Leiden start te de competitie minder fortuinlijk. Met 6- 2 werd van Delft 2 verloren. Bram Segijn had een beste dag met winst in de single en een zege in de mix met Suzanne Dieu- donne In de derde klasse stond de derby Lisse 2- Merenwiek centraal. In de Lissese ploeg viel Sander Massaar in die tegen Edwin Both kennis maakte met de grappen en grollen van de veel ervarener ex-Lisse speler. Ilse Spierings verloor haar dames enkel tegen Angela Conijn, die met Petra van Dam ook het Merenwiekse dubbel verschalkte. Flair 2, in dezelfde afdeling uitkomend, verpletterde Heerhugowaard 6 met 8-0. Wassenaar zette de opmars voort door Corbulo met 6-2 te verschal ken. Een zieke John van Egmond was na twee driesetters gesloopt, zodat de heren- dubbel verloren werd naast de single van Monique Hilgeman. In de vierde klasse een derby tussen BC Leiden 2 en het Ter Aarse Shuttle '74. De invloed van Paula van Frankfoort bij de debutant is nog niet groot genoeg om Jan Slingerland cs te verschalken. Met 5-3 startte Shuttle '74 dus niet zoals het had gewild. De strijd tussen Flair 3 en De Spotvogels kende een geflatteerde 8-0 uit slag. De Leiderdorpers streden voor elk A in® punt, maar verloren steeds wel. Mere wiek 2 en 3 begonnen met overwinninge tegen Nieuw Vennep (5-3) en Aristo 2 2), terwijl Lisse 3 (met Marianne Deddii als opvallende invalster) fors de boot i ging tegen Hoofddorp. Veglo verloor ni| van US uit Amsterdam. r Buiten de Leidse clubs zijn ook Warmoi der Corno Meskers en Lissese Brenda Ci nijn aktief in de landelijke competiti Beiden voor het Haagse Drop Shot. Me kers won in zijn eerste wedstrijd als twee de heer in de eredivisie opnieuw zijn pa tij, Conijn zegevierde zaterdag als inva ster in het tweede, zondag won ze ha; I b normale partij in het derde. in< lat LEIDEN Martin Kok kelkoren finishte giste ren in de ronde van Al phen aan den Rijn op de tweede plaats. LEIDEN De teams uit de Leidse regio zijn de landelijke schaakcompeti tie slecht begonnen. In de hoofdklasse gaf Philidor 1 een zeker lijkende over winning weg. Tegen SMB 1 uit Nijmegen werd uiteindelijk met 3'/2-6'A verloren. In de eerste klasse staat LSG l.nog met 5-4 voor tegen HMC 1, maar de afge broken partij wordt waar schijnlijk zonder verder spelen opgegeven. In de tweede klas se' leed Philidor 2 een desas treuze 1-7 nederlaag tegen Tal 2 en verloor LSG 2 in Sehaes- berg met 4'/2-3'/2. In de derde klasse kreeg LSG 3 geen kans tegen Amstelveen 2: 6V2-IV2. De enige twee overwinningen kwamen van Lisse 1 en Voor schoten 1 die met de kleinst mogelijke cijfers respectieve lijk van Promotie 1 en DD 3 Bij Philidor 1 is Hofland ver trokken; zijn plaats is ingeno men door de sterke Utrechte naar Han Janssen. Voor de rest is het tiental gelijk geble ven, behalve dat men weer met hetzelfde probleem als vo rig seizoen te kampen lijkt te hebben: voor de eerste wed strijd waren alweer twee in vallers nodig. Aan hen heeft het in ieder geval niet gelegen, want Van Ofwegen speelde snel remise en Heieen de Greef won een partij uit één stuk. Hans Kuyf verloor als eerste. Aan het topbord was hij kansloos tegen internatio naal meester Vanheste. Bij Gelkpke leek het dezelfde kant op te gaan, maar zijn te genstander ging in tijdnood in de fout. De Graaff stond ge wonnen, maar gaf een toren cadeau en het uiteindelijke verlies van Van der Spek was nog onbegrijpelijker. Van Maaren werd weggespeeld, maar Janssen had ondanks zijn mindere stelling remise moeten kunnen maken. Ten slotte zagen teamleider Joop Piket en Nico Kuyf hun betere stellingen in remise verzan- De gevaarlijkste tegenstander van LSG 1 blijkt de bridgeclub te zijn. Duchêne is definitief bekeerd en Heemskerk en Tholenaar misten er de eerste wedstrijd door. Verder kan het team niet meer rekenen op Baart en Kuypers. Aan de vas te opstelling van LSG 1 zijn nu toegevoegd Tholenaar, Pas- senier (ex-Alphen) en Ben schop. In de wedstrijd tegen HMC uit Den Bosch waren op nieuw de invallers goed voor l'/2 punt: Sikkel speelde remise en Duyndam won na een par tij met wisselende kansen. Van Putten voegde daar een (te) snelle remise aan toe. Wiley wint vaak slechte stellingen, maar nu zijn tegenstander re mise aanbood was de verlei ding te groot. Clemens won een uitstekende partij. Hierna ging het mis. Van Moorsel stond zeer goed, maar deed eë 1 ia< P vervolgens alles fout wat h gt maar fout kon doen en ki opgeven. Benschop overspei de haar tegenstander ma; handhaafde de spanning lang, tot eigen schade. Koninj leek lang verloren te staai maar hij bleek de stelling be ter begrepen te hebben dan d omstanders en won. Eerste bordspeler Van der Vorm zuimt te vaak gewonnen ste lingen te winnen, zoals 00 nu. Passenier staat in de afge broken stelling twee pionne achter, zodat er waarschijnlij niet verder gespeeld zal woi den. Philidor 2 versterkte zich me het 14-jarige talent Machiel d Heer (afkomstig van de sterk jeugdclub OEW). Tegen Tal kon hij nog niet van de part zijn, terwijl ook twee speler aan het eerste afgestaan moes ten worden. Hetzelfde patroo als in het vorige seizoen lijk zich te herhalen, ook nu wer in de eerste ronde met grot cijfers verloren. Teamleide Van Halderen verloor als eer ste. De tegenstander van in| h valler Pajcin bleek te sterk}'li evenals die van Vriend, ma; Van Loon gaf een stuk weg een volkomen gelijke stelling fc Ook de van Leiderdorp af komstige jeugdspeler De Ni; faalde in zijn KNSB-debuut invaller. Henriëtte de Grei had de betere kansen ma; kwam niet verder dan remij en ook Vergeer kreeg tmogelijkheden, maar verlooj Jj zelfs nog. Daarentegen had dj remiserende Smit over gelul niet te klagen. LSG 2 speelde in Schaesbei een wedstrijd van onderboni niveau, waarbij het mins slechte team won. Van der P< (speelde vorig seizoen bij Ooievaar) en Stelling (ex-AJ phen) wonnen op min of mee normale wijze en Van Kete had de pech dat een stukoffe net niet doorsloeg. De partijei van Westra Hoekzema, Di Boer en Geertsma waren nie om aan te zien. Dat zij verloj ren lag dan ook niet aan d kwaliteit van de tegensta™ ders. Hockx won en Hagendijl speelde remise, maar ook da' was nauwelijks hun eigen ver j dienste. In de derde klasse verging hel LSG 3 nog slechter. Allee; Lind, Harms en Otten wistei een halfje te behalen. Van dei Boogaard, Bakker, Van dej Giessen, Van der Steen Vink verloren kansloos. Liss; 1 won met 3'/2-4'/2 bij Promotil uit Zoetermeer, maar had nol één punt meer verdiend aan gezien Rosdorff zich met twej pionnen meer liet foppen. Ooi Lommerse verloor. De remise} kwamen van Lemmers, Vail Hal en Rliigrok, terwijl Bak j ker, Van der Aardweg en Vat der Poel wonnen. Voorschotel 1 vierde zijn herintrede in d KNSB met een AVz-2>Vz over winning. Bongers, Den Her der, Wise en Combé Fritschy speelde remise ei Wiebes, Van der Ven Boer verloren. LEIDEN De landelijke competitiefinale voor de C- en D-jeugd heeft De Spartaan alsnog het succes gebracht waar het team het hele seizoen op ge wacht heeft. In een weergaloze wedstrijd eindigden de C-jongens uitein delijk net iets achter de ploe gen van Prins Hendrik (Vught) en Attilla (Tilburg). Uitschieter in de ploeg was Mark Stoel, die met zijn wat ongebruikelijke combinatie veel punten vergaarde. Met de kogel stootte hij naar 13.40 me ter wat enigzins tegenviel, maar op de 1500 meter ver baasde hij iedereen door een nieuw clubrecord van 4.20.2 minuten te realiseren. De Ba taven jongens konden de stunt van het winnen van de dis trictsfinale niet herhalen. Te veel onderdelen verliepen niet lekker, zodat de ploeg niet verder dan een zevende plaats kwam. Opvallende prestaties kwamen van Rens Bouman, die met 11.06 meter kogel en 15.3 seconden op de 100 meter horden zijn records ruim ver beterde en Ties Molenaar, die naar een nooit verwachte tijd van 5.00.1 minuten liep op de 1500 meter. Mare de Boer ver gaarde de meeste punten door met de kogel naar 13.83 meter te stoten en met de speer 51.92 meter te werpen. De D-jon- gens van De Spartaan werden uiteindelijk zevende, med dankzij goed presteren Mathijs Ransdorp (5.11 mete ver en 3.08.1 op de 1000 me ter). Tijdens de zondag gehoudei nationale D-spelen, een offi cieus 'nationaal kampioer schap, sloeg Holland-atlet Monica Zoetemelk twee ke; toe. Winst op de 60 meter hor; den voor de eerste jaars mei: jes in 11.2 seconden en ee tweede plek op de 60 met; zonder horden in 9.0 seconde; Martijn Bruin kwam na eei indrukwekkende solo op d< 1000 meter binnen in een tij van 2.57.0 minuten. Dicht de buurt van een medailll kwam ook Bas Spoelstra v; De Bataven die als eerste jaai 4.64 meter versprong en vieri de werd. Thirza Horn kwanf met de speer weer een metej verder (nu 28.76 meter) eij werd achtste. In Rijswijk hield Te WervJ eveneens een wedstrijd vooj junioren. Talenten van De taven kwamen beladen mei medailles terug. D-meisje Van essa Wassenaar werd tweed; op de 60 meter met en derd; op de 60 meter zonder hordei Evelien van der Plas eindig; als tweede op diezelfde 60 m< ter, Marlies Koster noteerd; als C-meisje een eerste (80 m< ter horden) en een plaats (80 meter), Yidiz v« der Zijden won de 600 met; voor C-meisjes, terwijl Thom; Crijnen het verspringen bij jongens D won. De Noordwijkerhouter ont- I snapte in de laatste vijf ron den met Michel van der Wolf I uit een kopgroep van negen I renners In de sprint toonde I de Rotterdammer zich de I rapste. Bij de liefhebbers won I andermaal Richard van I Kempen. Karei Teeuwen I beëindigde in Voorhout de I koers bij de liefhebbers en I veteranen als eerste. I Met nog zestig kilometer te I gaan reden negen renners in I Alphen uit het peloton weg. I De rest van het verbrokkelde I peloton had geen verweer te- I gen de inspanningen van de I leiders en werd gedubbeld. I Met nog vijf ronden te gaan I namen Kokkelkoren en Van I der Wolf het initiatief en I ontliepen daarmee de sprint I met de snelle Wilco Zuider- I wijk en Erwin Kistemaker. I Kokkelkoren, zelf ook niet I de traagste uit het peloton, I bleek na negentig kilometer I echter niet opgewassen te zijn tegen de snelheid van Michel van der Wolf. Ook Peter Hogervorst maakte I zich nog van de anderen los I en eiste met deze inspanning I de derde plaats op. Achter de Idrie eersten werd fel gespurt. Diederik Kemkers trok daar- I bij aan het langste eind vóór I Wilco Zuiderwijk en Erwin I Kistemaker. Marco Vermeij I finishte op de achtste plaats. I Ronald van der Tang eindig- I de in het peloton als veer- I tiende. I Bij de liefhebbers ontsnapte 1 eerst Stan Paardekooper, maar de Zoeterwoudenaar werd later achterhaald door zijn clubgenoot Van Kempen en Eddie van Rooijen. De be slissing viel in de sprint. Van Kempen wón voor Paardeko- per en Van Rooijen. Vlak daarachter finishte het pelo ton met Paul Kooijman op de LEIDEN De tienkamp /an de atletiekvereniging Holland is dit weekeinde door Spartaan-atleet Hein /an Heek gewonnen. Met een totaal van 6736 pun- en herleefden de oude Leidse ienkampdagen weer. On- lanks een opzienbarende pres- atie van Marco Kortleever verd het district West 2 weg gevaagd in de jaarlijkse 'Vijf iistriktenontmoeting'. In Leiden werd het afgelopen weekeinde voor het eerst sinds jaren weer een „normale" meerkamp verwerkt. Onder toeziend oog van vader Jan (vroeger meervoudig meer kamp international voor Hol land) versloeg Hein van Heek de toch niet mis te verstane concurrentie door geen enkel slecht onderdeel te laten note ren. De serie 11.5 seconden (100 meter), 6.76 meter (ver), 11.80 meter (kogel), 1.93 meter (hoog) en 53.0 seconden (400 meter) zorgden de eerste dag al voor een positieve stem ming. Zondag werden op nieuw enkele persoonlijke re cords geschrapt: 15.4 seconden (110 meter horden), 36.08 me ter (discus), 3.80 meter (pols- hoog), 54.92 meter (speer) en 4.39.5 minuten (1500 meter). Harry van der Velden werd de beste Bataaf met een fraai to taal van 5596 punten, vooral vergaard op de 100 meter (11.4 seconden) en het 'polshoog' (3.50 meter). Tijdens de jaarlijkse wedstrijd voor de beste jeugd van de vijf KNAU-districten zorgde de regio voor een stevige inbreng al was Ellen Silverentand het enige Leidse meisje dat mee deed (15.42 seconden op de 100 meter horden). Bij de jongens zorgde eën incomplete ploeg voor een aantal verrassingen. Het eindresultaat was nog nooit zo slecht (vierde), maar aan de positieve kant stond het optreden van Marco Kort leever. In de bus op weg naar Arnhem werd hem gevraagd eens de 400 meter horden te lopen. In zijn debuutwedstrijd realiseerde de Voorschotenaar een zeer goede 57.97 seconden. •Op de 400 meter vlak was de koek daarna wel op. Broer Wilmar vergaarde de nodige puntjes door 11.48 seconden en 23.30 seconden te lopen op 100 en 200 meter. Peter Rijnsbur ger leverde op de 1500 meter een nuttige maar nauwelijks opzienbarende bijdrage, terwijl Stefan Molenaar te veel door het slechte weer werd gehin derd om goed hoog- en ver te springen. In het Belgische Sint Truiden verscheen Bataaf-atleet Kees van Klink aan de start van een 10 kilometer lange wed strijd. Hij behaalde een fraaie derde plaats in 30.24 minuten. Op de zevende stek, kort ach ter het Belgische 1500 meter talent Eddy Steevens, finishte George Draaisma. Hij werd op de hielen gevolgd door Fred Sluijs. Karei Teeuwen leidt in Voorhout de kopgroep. Hij zou uiteindelijk ook winnen. foto: henk snaterse vijfde plaats. Frans Paarde kooper eindigde op de zeven de stek, nog twee plaatsen voor Hans Wubben. In de jaarlijkse braderieronde van Voorhout ontstond een grote kopgroep van ruim vijftien renners die op het bochtige circuit niet meer. te achterhalen was. Met nog tien ronden te gaan sprongen Dirk Sassen, Sjaak Spreeuw en Karei Teeuwen weg van de anderen. Deze drie leken het in de sprint uit te gaan makert, maar Paul Kooijman reed het grote gat juist in de laatste ronde dicht. In de sprint had Teeuwen toch de meeste reserves in petto. Sjaak Spreeuw eindigde als tweede voor Dirk Sassen en Paul Kooijman. Thuisrijder Cees van Haastregt legde be slag op de vijfde plaats. Ook bij de nieuwelingen viel een aantal overwinningen te noteren. Swift-Casba renner Mark Varkevisser won zater dag in Achthuizen de massa sprint, terwijl gisteren in Prinsenbeek Mike Hassing over de sterkste benen bleek te beschikken. Hassing sprong weg uit het peloton en had daarna geen moeite met vluchtmaatje Visser. Etienne Vergeer finishte vlak achter het duo, maar vormde geen bedreiging voor de Noordwij- ker Wél eiste de Bollenstre- ker daarmee de derde plaats op. Broer Pascal werd in een zeer sterk juniorenveld in de spurt verslagen door Jeroen Hermans. Zaterdag reed Etienne zich in Schevenin- gen ook al goed in de prijzen door als vierde te eindigen. liezen". Bartok verloor zater dag al met 18-0 van De Blaeu- we Werelt, terwijl Odion bij Tempo Team kansloos was (17-1). Voor Avanti zat Jaap Jong kind („Ik werd gisteren pas gevraagd") weer als coach op de bank Na een jaar Walter Janssen is de kans groot, dat Jongkind het „eerste" weer gaat begeleiden Jongkind roemde Cheng Sung: „Dit is een opsteker. Gerard Bakker en Rob Turk zijn goed voor veel punten, maar dat Sung al zover was, wist ik nog niet". Ook Robert de Groot speelde prima. „Ik heb wat meer tijd en kan meer trainen. Dat is waarschijnlijk precies het ver schil tussen winst en verlies. Nu won ik van Meijer bijvoor beeld, waar ik vorig jaar van verloor", aldus De Groot. De Avanti-speler verloor wel met 21-13 en 21-7 van De Vrind, terwijl Meijer excelleerde in het duel met Bakker: 21-15 en 21-15. Avanti-coach Jongkind weigert zich bij voorbaat neer te leggen bij de suprematie van Tempo Team: „Zij zijn dan misschien favoriet, maar ik heb drie spelers die Heister kunnen verslaan. Laat ons dan maar de outsider zijn". In de eerste klasse maakte BT Lifters een valse start. In het Groningse Haakstede verloor Oegstgeest met maar liefst 15-3 van Verenigde Spaarbank. Al leen Friso Reitsma was goed voor een tweetal punten, ter wijl een dubbel het derde bin nenbracht. Als invaller voor de in Finland verblijvende Paul de Jong speelde Michel van Oord uit het derde mee. Zowel Van Oord als Ron Schi- paanboord en Herman van den Broek bleven puntloos. In de eerste divisie dames be sliste Scylla het duel tegen DOCOS in haar voordeel: 3-7. Tessa Bröcker was voor thuis ploeg tweemaal succesvol. Zij versloeg Judith Lepelaar en Heidi de Haas, terwijl haar te amgenote Marijn Olden won van Sophia Vaalburg. Aan Scylla-zijde scoorden de drie dames allen tweemaal. DO- COS-speelster Petra Buitelaar bleef in de opmerkelijk lange partij (vijfeneenhalf uur) punt loos. Avanti speelde in dezelfde klasse voor de derde opeenvol gende maal met 5-5 gelijk. Dit maal deelde het team met Schimmert. Jose Bakker, de nog steeds ongeslagen Ellen Bakker (3x) en een dubbel van Jose en Ellen zorgden voor de punten. Annette Janssen ver loor al haar partijen. LEIDEN De kop is eraf voor Scylla. De Leide- naars zullen zich echter een andere start van de competitie hebben voor gesteld. Het verlies van Danny Heister (winnaar van de jeugd-top twaalf) aan het Amsterdamse Tempo Team blijkt hard te zijn aangekomen. Ri vaal Avanti toonde in Lei den aan hoe verzwakt Scylla op dit moment is: 2- 16. Zaterdagavond waren alleen Peter Paul de Vrind en Sjoerd Meijer in staat Hazerswoude een puntje af te snoepen. Mir jam Kloppenburg en de goed spelende invaller Martin van Rijn bleven puntloos. Sjoerd Meijer is echter niet in paniek: „Natuurlijk is 16-2 veel, maar we gingen al een beetje uit van 14-4 of mis schien zelfs 15-3. Het is maar één wedstrijd en nog wel de eerste ook. We moeten alleen Odion of Bartok achter ons zien te houden en die zullen foto: henk snaterse ook nog weieens met 16-2 ver- Sjoerd Meijer excelleerde in het duel met Gerard Bakker.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 20