Pech voor Jackie Bright Kasparov wil beste aller tijden worden Winst formatie Priem fieidae Qowuwt Terugkeer Hidding met negende plaats gantwarg ontgoocheld na cruciale vergissing Van Bracht zet status op het spel PORT MAANDAG 18 SEPTEMBER 1989 PAGINA 15 jtugbyers erslaan jtondsrepubliek EIDELBERG Het Nederlands rugbyteam is bt internationale seizoen jln start gegaan met een J/erwinning (12-6) op de jondsrepubliek Duits- ind. Bij rust was de stand tlijk: 6-6. Het was de Irste ontmoeting in de pule van de FIRA com- ititie. De ontmoeting lid tevens voor het toer- jooi om de wereldbeker. ■anje speelde in de 32e ont- 8"40|oeting tegen de Bondsrepu- 2tjiek agressief. Met vooral be- igelijk spel van de voor- iartsen. Direct na het begin igen de gastheren een kans een strafkick de score open breken. Copp faalde. Neder- id nam het initiatief over. de veertiende minuut resul- irde dat in een actie jlten, waardoor Bos voor een inversie kan zorgen (0-6). iderland bleef sterker. Nol- kreeg nog een mooie kans marge uit te breiden, maar j miste de strafkick. Daarna irstelden de gastheren zich. Westduitse druk werd gro en in de defensie van ranje werden fouten ge- aakt. Copp profiteerde bin- >n een minuut en benutte iee strafkicks: 6-6. et Westduitse offensief duur- in de tweede helft tien mi lten. Door hard en effectief lerk van Kummer, Eman, joers en Visser herstelde jjanje zich gaandeweg. De T,|estduitsers werden op eigen 'lft teruggedrongen en na 77 inuten strafde Broers een ire fout van Copp af (6-10). js had geen problemen met 'l^itrap: 6-12. Ierland bleef daarna met lpujtig> degelijk spel meester In het terrein. De beide Ne- jrlandse coaches, Snijders en lui, waren na afloop eenslui- nd in hun oordeel: „Met dit im gaan we met gerust hart jjrken aan het toernooi om aldi wereldbeker". velukkige ting voor iJdiandballers HELSINKI De nationale landbalploeg heeft fortuinlijk aatoeloot voor de Europese kwali- ratiestrijd, het vroegere we- ddB/dkampioenschap in de C- eec Dep. De herenploeg van eendscoach Guus Cantelberg °l:rd zaterdag in Helsinki in- |aP|deeld in groep B bij Bulga- Italië, Portugal, Luxem- ,rg en Finland. Het toernooi ordt gehouden van 30 maart 8 april in Finland. Groep A 'staat uit de Bondsrepubliek, raël, Noorwegen, België, k°Iirkije en Griekenland. Van twaalf landen plaatsen zich minimaal drie en maximaal jf voor de WK-kwalificaties, at vroeger de wereldtitel- rijd in de B-groep werd ge doemd. ivei Millak voor zijn vertrek naar blsinki nam de Limburger ste nnis van het afzeggen van neenk de Boer (E en O) en igeiinno Hankel (Hermes). 'hel di 'pvallend verlies ptoor bridge-dames ERTH De Nederlandse rouwenploeg heeft zich bij et wereldkampioenschap kaï idge in Perth met over- itse acht geplaatst voor de halve wf ïales, maar is er niet in ge- tbaaagd de ongeslagen status te ze iwaren. 2- vaa elf overwinningen op rij aaI1 et het ongelooflijke gemid- m ilde van 23 punten per wed- (3 rijd was de kwalificatie al ze- 3(jer, zelfs als geen punt meer .Jhi iu worden gemaakt. Die we- 56iinschap ging ten koste van de va 'ncentratie. Australië (21-9) nd i vervolgens ook Canada (21- ua profiteerden daarvan. Daar na a volgde de revanche tegen razilië (25-4). ederland speelt maandag en de halve eindstrijd Bondsrepubliek uitsland. In de andere halve nale speelt Canada tegen de erenigde Staten. Bij de man- ar kwalificeerden Brazilië, ter ustralië, Polen en de Vere- igde Staten zich voor de hal- e finales, iler Kiens ongenaakbaar in halve triathlon GRONINGEN Henri Kiens heeft giste ren ook de halve triathlon van Groningen op zijn naam gebracht. De atleet uit Eiber gen won vorige week de kwarttriathlon van Spijkenisse. Het evenement in Gronin gen was het laatste in een serie van zes. Kiens werd totaal-winnaar met een pun tentotaal van 2587. Pim van de Bos eindig de als tweede met 2566. In Groningen was Kiens ongenaakbaar. Bij het eerste onder deel, het zwemmen, hield hij specialist Ben ny Mensing bij. Eenmaal op de fiets ont wikkelde hij zon snelheid, dat zelfs Axel Koenders hem niet kon bijhouden. De voorsprong van ruim drie minuten, die hij daar veroverde, hield hij op de afsluitende halve marathon vast. Nauta houdt de leiding DEN HAAG Schipper Dirk Nauta bezet met de Equity Law 2 in zijn klasse nog steeds de eerste plaats in de zeilrace om de wereld. Nauta had zater dagnacht een voorsprong van 220 zeemijlen op zijn naaste concurrent Dubois aan boord van de Rucanor Sport. In de maxi-divisie bleef de Nieuwzeelander Peter Blake op de Sternla ger 2 aan de leiding. Hij bleef op ruini 100 mijl van de Merit van Fehlmann. NEDERLANDSE SUCCESSEN BIJ WK PLANKZEILEN MALLORCA Dorien de Vries voert na de eerste dag van de wereldtitelstrijd plankzeilen in de olympische Lechner-klasse het klassement aan. De talentvolle Ne derlandse won in de grote baai van Puerto Pollenca, aan de noord-oostkant van Mallorca (Spa), met overmacht de eerste race. Margreet Keijer werd verrassend tweede. In de tweede race, gewonnen door Chantier uit Frankrijk, eindigde De Vries op de zesde plaats. Corin Heida, die in de eerste race met de achttiende positie genoegen moest nemen, ging als tweede door de finish. In het klassement heeft De Vries een voorsprong van vier punten op Way (Gbr) en van zeven punten op Horgen (Noo). Bij de man nen, die gisteren slechts één keer in actie kwamen, ging het de Nederlandse deelnemers heel wat minder af. Jac- co Koops was met de 34e plaats de minst slechte van de afvaardiging, die uit zeven man bestaat. De race werd gewonnen door de Oostenrijker Wallner. Kankkunen doet huiswerk goed PERTH De Fin Juha Kank- kunen heeft bij de rally van Australië optimaal geprofi teerd van de nauwkeurige wij ze waarop hij zijn huiswerk had gemaakt. De oud-wereld kampioen kwam twee weken eerder naar Australië en bracht de route bocht voor bocht zeer precies in kaart. Kankkunen leidde van begin tot einde. Tal van deelnemers liepen vast in de modderpoe len of gleden van de weg. Van de 58 gestarte wagens haalde bijna de helft de finish niet. Berenstein verrast met winst MUNCHEN Guno Berenstein heeft gisteren in Miln- chen de open Westduitse judotitel veroverd. Daardoor verzekerde de informaticastudent uit Spijkenisse zich van een plaats in de Nederlandse ploeg voor het toernooi om de wereldkampioenschappen. Berenstein, die uit komt in de lichtste klasse, tekende in München voor de enige Nederlandse overwinning. Halfzwaargewicht Theo Meijer eindigde als tweede. Derde plaatsen waren er voor Peter den Hoedt (ook tot 95 kg) en Louis Wijden- bosch (tot 78 kg). Jacco Quist liep een ernstige blessure op. Hij ontwrichtte de ellepijp en werd voor onderzoek in een ziekenhuis op genomen. Gisteravond kon hij naar Nederland terugke ren, waar hij geopereerd zal moeten worden. Naar ver wachting van bondscoach Wim Visser is hij mogelijk een jaar uitgeschakeld. Door de blessure van Quist is Neder land in de klasse tot 65 kg niet tijdens de wereldtitelstrijd vertegenwoordigd. Het WK wordt van 10 tot 15 oktober in Belgrado gehouden. WASSENAAR— De inte- ressantse strijd op zowel de drafpiste als de gras- baan van Duindigt werd gisteren gestreden door de jongste jaargang, de twee jarigen. De volbloeds kwamen het eerst aan bod. De virusepidemie, die momenteel vooral de drafwereld treft, heeft zich nog niet op het stal- lenterrein van Duindigt gemeld. Hier huist het leeuwendeel van de in Nederland getrainde renpaarden. Alle tien inge schreven paarden kwamen dan ook aan de start voor hun strijd over het 1800 meter lan ge parcours, waarin 24 mille te verdelen viel. Onder dit tiental bevond zich het in drie starts nog ongesla gen talent Jackie Bright, een begin dit jaar vanuit Ierland geïmporteerde merrie, die mede met de vakkundige steun van de kampioensjockey Terry Cain als het „te kloppen paard" mocht worden be schouwd. Het zat de aan een 'cote van 1,60 vertrokken fa voriete niet mee. In het ge drang voor een goede uit gangspositie werd ze in de eer ste bocht tegen de rechterknie geraakt door concurrent Tem- tation, gereden door Tony Ma nual. Ze vervolgde haar weg en werd op pure klasse nog derde achter de voortreffelijke winnaar Mr. Tequila, die goed ondersteund door de bekende jockey Kevin Davies zijn eer ste grote succes boekte. Temta- tion finishte als tweede. Van een eventueel protest tegen hem was geen sprake, omdat er natuurlijk geheel geen opzet in het spel was. De knieblessu re viel achteraf alleszins mee, ry die in zijn carriefe veel goede paarden reed, durft te bewe ren dat Jackie Bright de beste merrie is die hij ooit heeft mo gen sturen. Een klein half uur later was het de beurt aan de „voor het karretje gespannen viervoe ters" die om 23000 gulden draafden in de Grote Buiten zorg-verkoping prijs. Een koers waarin uitsluitend op de vorig jaar georganiseerde Bui tenzorgveiling verkochte jaar lingen mochten starten. Stoe terij Buitenzorg is reeds jaren de grootste en bekendste draf paardenfokkerij van ons land. Namen als Henri, Jojo en Monty Buitenzorg herinneren aan de grote cracks uit de ja ren zeventig. Nog steeds druk ken de Buitenzorgjes hun stempel op het koersgebeuren. Dante Buitenzorg won dit jaar de Derby en Yick Buitenzorg boekte onlangs successen in Elenora Oldeson met C.J. de Leeuw gaat op weg naar de zege in de Grote Prijs van de Buitenzorg verkoping. FOTO: ANP internationaal gezelschap. De koers stelde helaas niet veel voor. Twee afmeldingen waren er, waaronder het ta lent Enzo Ferrari, die ook ziek is, zodat slechts zes paarden op pad gingen. In een spannende aankomst was het Ellionora Oldeson die met de eer ging strijken'. Rijder Cees de Leeuw vertelde achteraf dat deze merrie een der weinigen op zijn entrainement is die (nog) niet ziek is. Internationaal boekte een aan tal bekende paarden gisteren succes, waaronder de vierjari ge Carisma Darby die in een sterk bezette koers in het Zweedse Aby Startte en wist te winnen, waarbij onder andere de Zweedse nationale coryfee Traffic Jam werd verslagen. Carisma Darby wordt als de beste Nederlandse draver van dit moment beschouwd. Ze verdiende met de winst 75000 kronen, een slordige 24 mille. In Denemarken hield de won derbaarlijke Yellowa de natio nale eer hoog, door in een be langrijk nummer als derde te eindigen, niet' slecht voor een paard dat een jaar geleden nog bijna beschouwd werd als af geschreven. Tineke Hidding in actie in Talence. TALENCE Tineke Hidding, die na de eerste dag tiende stond, is giste ren als negende geëindigd bij de zevenkamp in Ta lence. Zij behaalde een to taal van 5782 punten. Het was Hiddings eerste optre den in de zevenkamp nadat zij tijdens de Europese bekerstrijd in Helmond, eind juli, gebles seerd uitviel. Christian Plaziat won de jaarlijkse internationa le tienkamp bij de mannen met een totaal van 8434 pun ten. Plaziat bleef 111 punten verwijderd van de beste we- reldseizoenprestatie van de Amerikaan David Johnson, die in juni tijdens de Ameri kaanse titelstrijd tot een totaal van 8549 punten kwam. De Fransman mocht zich echter terecht de beste tienkamper van dit seizoen noemen. In Talence bleef Plaziat John son in een rechtstreekse con frontatie 77 punten voor.- De Fransman had ongetwijfeld de seizoenprestatie van Johnson overtroffen wanneer zijn speerwerpen beter was ge weest dan 52,82 meter. In Ta lence kwam ook wereldre cordhouder en -kampioen Da ley Thompson (GBr) aan de start. De 31-jarige model-atleet stond na de eerste dag op de negénde plaats en staakte de strijd nadat hij een knie had geblesseerd bij het hoogsprin gen. In de zevenkamp was de Russin Larisa Nikitina, de Eu ropese recordhoudster met 7007 punten, de sterkste. Als tweede polsstokspringer bedwong Rodion Gataullin uit de Sovjetunie dit weekeinde in de open lucht een hoogte van zes meter. Gataullin, die zege vierde tijdens wedstrijden in Tokyo, verbeterde de beste prestatie van dit seizoen met vijf centimeter. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.29 uur: Sport Studio. Sky Channel, 18.00 uur Auto- en motorsport. Sky Channel, 19.00 uur: Tennis. Sky Channel, 21.00 uur: Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 23.00 uur: Boksen. MORGEN Nederland 1, 15.59 uur: Liever sportiever. Sky Channel, 00.00 uur: Biljar- DEN HAAGOnze tips voor de koersen van Hilversum (morgen avond aanvang 18.30 uur) luiden als volgt: HILVERSUM le koers 1. Dutch Dakota, 2. Diamond Sunshine, 3. Dream of Mendel. (2-6-8) 1 Duke of Thijssen, 2. Dakadvies, 4e koers 1 Charitable, 2. Cassanova Boy. 3 Dream of Wiba, (4-7-3) 5e koers 1 Dereddertranss R. 2.Ysbrand C. 3 Bravour G. (1-8-10) 6e koers 1 Bartina W, 2. Comeet Ruim zicht, 3. Chario Chan, (9-6-1) 7e koers 1. Carola van Ranum, 2. Camiel Kes, 3 Brown Beauty. (7-3-1) H. 2.Eagle G, 3. Elton 3. Bob Bush, (4-7-3) TILBURG Voor Gary Kasparov is Tilburg een ideaal bezinningsoord. De wereldkampioen klaagde tot voor kort over gebrek aan inspiratie, waardoort hij te vaak veelbelovende stellingen liet vervlakken. In het Interpolis-toernooi wil hij zijn scherpte terug winnen met het spelen van ongewone stellingen. Daarmee passeert hij de legen darische Elo (2780) van Bobby Fischer en mag hij zich met recht het etiket van de sterk ste schaker van de wereld al ler tijden op de brede borst spelden: de vervulling van een kinderdroom. In Tilburg gaan beide doelstel lingen nog hand in hand. De wereldkampioen nam in het eerste weekeinde met Korts- jnoj de leiding. Hij liet in drie ronden een halfje liggen, za terdag met zwart tegen Ljubo- jevic. Met wit scoorde hij hon derd procent. Vrijdag werd Pi ket het eerste slachtoffer, gis teren Sax het tweede. De par tijen vertoonden veel overeen komst. Er kwamen inderdaad, voor Kasparov, ongebruikelij ke posities op het bord, tegen Piket de drakenvariant van het Siciliaans, tegen Sax de Keres-aanval. Hjartarson bracht Piket diens tweede nederlaag toe. De Lei derdorper bereikte met zwart een gelijkwaardig eindspel, maar miste in tijdnood de juis te voortzetting. Gisteren stuur de hij tegen Ljubojevic bewust aan op remise. De debutant had voor de eerste keer wit en verwierf in de Meraner het t initiatief. Toch ging hij na ze ventien zetten akkoord met de deling van het punt. Een der de nederlaag op rij, in scha kersjargon de lange rokade ge noemd, wilde hij voor alles voorkomen. Wit: Kasparov, zwart: Sax 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 e7-e6, 3. d2- d4 c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl- c3d7-d6, 6. g2-g4 h7-h6, 7. h2-h4 Pb8- c6, 8 Thl-gl h6-h5, 9. g4xh5 Pf6xh5, 10 Lcl-g5 Ph5-f6, 11. Lfl-e2Lc8-d7, 12 h4-h5 a7-a6, 13. Ddl-d2 b7-b5, 14. a2-a3 Lf8-e7, 15. Lg5-e3 Pf6xh5, 16. 0-0-0 Ph5-f6, 17. Tglxg7 Dd8-b8, 18. Pd4xc6 Ld7xc6, 19. Dd2-d4 e6-e5, 20. Dd4-d3 Ke8-f8, 21. Tdl-gl Db8-c8, 22. f2-f4 Dc8-h3, 23. Tg7-g3 Dh3-h2, 24. Le2-f3 Th8-g8, 25. Tg3xg8+ Pf6xg8, 26. Pc3-e2 Dh2-h3, 27. Pe2-g3 e5xf4, 28. Le3xf4Dh3-h4, 29. Dd4-e3 Ta8-c8, 30. Pg3-h5 Dh4-h3, 31. Lf4-h6+ zwart geeft zich gewonnen. Nigel Short wordt de tegen stander van Jan Timman in de traditionele KRO-tweekamp. De match over zes partijen wordt van 13 tot 20 december gehouden te Hilversum. Short heeft zich in principe akkoord verklaard, maar nog niet defi nitief toegestemd. Indien de Britse grootmeester terugkomt op zijn beslissing, zal Salov uit de Sovjetunie zijn plaats irtne- Volleyballers beleven slechte „generale" ORLEANS Het Nederlands herenvolleybalteam heeft za terdag ook de lóatste wedstrijd in het vierlandentoernooi te Orleans verloren. Oranje bleek niet opgewassen tegen gastland Frankrijk, 3-0. De setstanden waren 15-10, 15-10 en 15-7. Vrijdagavond had Ne derland al in vier sets van Ita lië verloren. Van Argentinië werd donderdag wel, in vijf sets, gewonnen. Coach Brokking speelde zater dag alleen in de eerste set met zijn basisteam. Het zestal, be staande uit Blangé, Posthuma, Grabert, Benne, Zoodsma en Zwerver, bood redelijk tegen stand, maar moest na ruim veertig minuten de zege toch aan Frankrijk laten. In de tweede en derde set maakte het spel van Neder land een rommelige indruk. Brokking wisselde veel, waar door de ploeg geen moment in het juiste ritme kon komen. Vlak voor de Europese titel strijd, die zaterdag in Orebro (Zwe) van start gaat, had de opvolger van Selinger zich een betere „generale" kunnen wensen. :ht had 'ooi Dst )EVENTER Ook al<j rootmeesters kunnen L5'ich vergissen. Anatoli Jantwarg zaterdag bij oorbeeld in de vierde 'al:,artij uit de herkamp van eft iet wereldkampioenschap ^gen Sijbrands. 'a slechts achttien zetten en vee uur werd tot remise be oten op voorstel van de Ne- edander, die zijn voorsprong hij ar) twee punten (5-3 nu) be- le'd. De winnaar mag we reldkampioen Tsjisjov uitda gen. De Sovjet-grootmeester was ontgoocheld na de partij. Gantwarg, die zestien jaar ge leden in een landenwedstrijd op de eerste dag ook van Sij brands verloor en de volgende dag revanche nam, meende dat zijn tegenstander in deze vierde partij zijn voorsprong zou proberen te consolideren. De Voorstenaar had echter met secondant Johan Krajen- brink een geheel andere stra tegie ontwikkeld en kwam met een zo originele, maar ge compliceerde, opening dat Gantwarg volledig werd ver rast. Na tien zetten stond de Wit-Rus voor de beslissing: kiezen voor een onzekere voortzetting, of voor een wat overzichtelijker en tot vereen voudiging leidende variant. Na ruim twintig minuten bedenk tijd koos Gantwarg voor het laatste en meende dat Sij brands ook het vervolg had uitgeplozen. Een misrekening. „Ik voelde dat Sijbrands dit goed had voorbereid. Omdat ik bij de ene variant voordeel zou krijgen, veronderstelde ik dat Sijbrands daarop wel het juiste tegenspel had ontwik keld. Pas na afloop erkende hij dat de opening wel was voor bereid, maar slechts even was gekeken naar de door mij ver onderstelde studievariant. Dat was dus pech, want ik had daardoor mogelijk een kans gekregen", aldus Gantwarg. Vierde partij: wit: Gantwarg (Sov), zwart: Sijbrands (Ned): 1. 33-29, 16- 21, 2. 31-26, 11-16, 3. 39-33, 19-23, 4. 44-39, 14-19, 5. 33-28, 10-14, 6. 38-33, 6-11, 7. 42-38, 5-10, 8. 50-44, 1-6, 9. 48- 42, 20-25, 10. 36-31, 15-20, 11. 31-27, 17-22, 12 26x17, 22x31, 13. 37x26, 11x21, 14. 28x17, 12x21, 15. 26x17, 7- 12, 16. 41-37, 12x21, 17. 46-41, 21-26, 18. 29-24. Remise op voorstel van Gantwarg (1.18 - 0.37). De formatie van Cees Priem op weg naar de zege in de grand prix de la liberation. EINDHOVEN TVM, de wielerformatie van Cees Priem, heeft gisteren in Eindhoven de Grand Prix de la Liberation gewon nen. De renners van Priem legden de ploegen tijdrit over 114 kilometer, tellend voor de wereldbe ker voor merkenploegen, af in 2 uur; 16 minuten en 35 seconden. De gemid delde snelheid bedroeg 50,073 km per uur. De tweede plaats was voor de Franse ploeg Super U, met Laurent Fignon, op 22 se conden. De Belgische His- tor-formatie werd derde op 31 seconden. De ploeg van Peter Post eindigde op de vierde plaats. De formatie van Jan Gisbers, PDM, verstevigde de leiding in de strijd om de wereldbeker voor ploegen door als vijfde te finishen. In het klassement heeft PDM 91 punten. De Zwitserse formatie van Paul Köchli, Helvetia, staat tweede met 72 punten. Er volgen nog twee wedstrijden. Charly Mottet heeft, net als vorig jaar, de Ronde van Lati- um gewonnen. De Fransman nam minder dan tien kilome ter voor het einde afstand van zijn vluchtmakkers Ivanov en Joegroemov, vlak voor de groep terugkwam. De wedstrijd over 236 kilome ter in de buurt van Rome werd vijftig kilometer voor het einde beslist. Bij de be klimming van de Rocca di Papa ontsnapte Mottet met de twee rijders uit de Sovjetunie. Het peloton zag de vluchters niet meer terug. In de tweede van de drie ron den van vijf kilometer rond het Coliseum in Rome liet Mottet het tweetal Sovjets ach ter om alleen aan te komen. Ruim een minuut na Mottet won Scinadri (Ita) de sprint van het peloton voor Sörensen (Den). Laurent Fignon stapte al voor de helft van de koers uit het zadel. Andrew Hampsten schreef de driedaagse van Stuttgart op zijn naam. De Amerikaan, ook vorig jaar winnaar en dit jaar derde in de Ronde van Italië, had in de eindrangschikking een voorsprong van vijf secon den op de Belg Luc Roosen. De dagzege ging naar Nico Roose. De Belg versloeg in de eindsprint van de 206 kilome ter lange etappe Thomas Wëg- muller uit Zwitserland en Adriano Baffi uit Italië. De zege van Hampsten leverde de Amerikaan dertig punten voor het wereldbekerklasse ment op. Hampsten was de etappekoers als grote favoiet gestart. OOSTERHOUT Als Rini van Bracht niet uit kijkt, wordt hij biljartprof op afroep. De Waalwijker raakte zijn bevoorrechte positie in het kleine groepje profdriebanders dit weekeinde in Ooster hout kwijt. Presteert hij volgende maand in Spa weer slecht, dan mag hij alleen nog hopen dat de proforganisatie zo vriendelijk is hem een zogenaamde wild card voor een of meerdere van de zes toernooien om de we reldbeker te verstrekken. Van Bracht werd al in de eer ste ronde van het Grand Prix- toernooi uitschakeld door zijn mogelijke opvolger Raymond Burgman. Hij plaatste zich daardoor niet automatisch voor de" zes toernooien, omdat hij niet voorkomt bij de eerste acht van de wereldranglijst. Het Brabantse evenement le verde een zege op voor de prof met het meest uitgestreken ge zicht van allen, de Japanner Komori. Hij won de finale met 3-2 van de Belg Dielis en kreeg daarvoor ruim 6000 gul den. Wereldkampioen Torb- jörn Blomdahl werd derde, door in een prachtig gevecht de oude meester Ceulemans met 3-2 te verslaan. Voor Van Bracht wacht nog één herkansing, toch met mensen als Blomdahl, Ceule mans en de Japanners naar toernooien in bijvoorbeeld Las Vegas, Yokohama en Palma de Mallorca te reizen: over drie weken moet hij in Spa bij de eerste twee eindigen. Als Van Bracht niet slaagt wordt hij afhankelijk van de wille keur van de Billiards World- cup Association, BWA. De or ganisatie geeft voor elk toer nooi drie wildcards weg. Van Bracht gaat ervan uit, dat hij als eerste in aanmerking komt. Secretaris-generaal Michel Cielen echter: „Het is beslist niet zo, dat Van Bracht per de finitie aan alle toernooien mag meedoen".

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15