RVU met avondvullend programma over honger Werken aan werk' over mensen in de bouwvak 118RADIO/TELE VISIE CcidócSouoont VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1989 PAGINA 19 ite KRO met reportages van schaaktoernooi Hilversum in Tilburg yordt van vandaag tot en met %aandag 2 oktober het der- jende Interpolis Schaaktoer- 1 jooi gehouden, één van de be- e&ngrijkste Nederlandse wed- jampen, die ook internatio- -jaal in hoog aanzien staat. 3e KRO besteedt de komende veken geregeld aandacht aan |e prestaties van de binnen in buitenlandse schakers, on- jer wie dit jaar de huidige we reldkampioen Gary Kasparov, presentator Hans Böhm zorgt jowel op radio als op televizier roor tekst en uitleg, op Ned. 1 m 17.10 uur. HILVERSUM Jaarlijks or ganiseert de initiatiefgroep 'Honger hoeft niet' (een sa menwerkingsverband van tientallen organisaties die zich bezighouden met de Derde Wereld, milieu en landbouw) een actieweek waarin aan dacht wordt gevraagd voor de problemen in de ontwikke lingslanden. Ter ondersteuning van die ac tieweek - van 7 tot en met 16 oktober - zendt de RVU edu catieve omroep vanavond een twee uur durend programma uit. Onder het motto 'Keer de geldstroom!' brengt de educa tieve omroep tussen 20.29 en 22.20 uur een viertal program ma's op het scherm. Het sluit stuk, om 21.54 uur, betreft een discussie vanuit het Tropenin stituut in Amsterdam, waar aan wordt deelgenomen door demissionair minister van fi nanciën dr. O.C. Ruding, de voormalige minister van ont wikkelingssamenwerking drs. J. Pronk en dr. F. van Dam, voormalig lid van het College van Bewindvoerders van de Wereldbank. Zij zullen praten over de schuldenlast van de Derde Wereld aan de rijke landen en de gevolgen daar van. 'Honger hoeft niet' begint om 20.29 uur met de Britse docu mentaire 'Groen Goud' over Chico Mendes, de leider van de rubbertappers in het Brazi liaanse Amazone-gebied. Men des werd in december vorig jaar door huurmoordenaars om het leven gebracht. De voorman vormde een gevaar omdat hij opkwam voor de rechten van de rubbertappers zowel als voor het behoud van het regenwoud. De documen taire volgt Chico Mendes tij dens zijn acties tegen groot grondbezitters en zijn reis naar de Amerikaanse Senaat, in de laatste maanden van zijn le ven. De Amerikaanse popzan ger Little Steven toont zich in zijn songteksten zeer begaan met het lot van de Derde We reld; 'Bitter Fruit' is de titel van het tweede programma onderdeel, om 20.57 uur, waar in Bram Vermeulen met de zanger praat over zijn teksten, zijn motieven en zijn engage ment. Ook vertolkt Little Ste ven enkele van zijn songs. Het gesprek met Stevens wordt om 21.30 uur gevolgd door de do cumentaire 'Eerlijke Koffie', over de kleine Mexicaanse koffieboer Telo Hernandez en zijn gezin. 1 HILVERSUM In ons land zijn 280.000 mensen werkzaam in de (woning- i jbouw, per jaar gaan er. lienduizenden voor in de 1 >pleiding. Maar niet al- ;een voor hen maakte RVU/educatieve omroep jes nieuwe afleveringen in de serie 'Werken aan krerk', onder het kopje De bouw'. 1 londag 1 oktober wordt op led. 3 om 22.25 uur de eerste flevering uitgezonden. Om de ij de bouw betrokken te ple- ieren, maar ook om tal van nderen, zoals werklozen, toe- ;omstige omscholers te infor- oeren en natuurlijk allen, die tn baan in de bouw overwe- jen. Elke aflevering duurt een ialf uur. )ie eerste aflevering geeft te ien hoe werkzaamheden be- jinnen aan een serie huizen >an huizen in Amersfoort en ([aarden. Aannemers worden [evolgd bij hun voorbereidin- jen, een architect heeft veel lit te leggen en als het funda- nent is gelegd, komen de 'tun- lelbouwers' in actie, die tun- lels maken van wanden, vloe ien en leidingen. 3e cameraploeg, die slechts, [ijf produktiédagen per afle vering had, bezat niet de mid- |elen om een groot publiek te iereiken door het onderwerp gedramatiseerd vorm te geven. Wel beschikten zij over opval- tend veel mooie, zomerse da ten, waardoor een beetje de [ndruk wordt gewekt, dat werk in de bouw het mooiste [s dat er bestaat. Maar de wer kers zelf spreken dat gedeelte- Passen en meten om een kozijn in te metselen. Fragment uit ■werken aan werk'. F0T0: RVU de bouwvakker werkzaam is. aantal andere banen, nu in- ,.j„ tegen, al hangt het er ook Een van hen had het zeer goed middels vier jaar bij dezelfde weer van af, in welke sector getroffen; hij werkte, na een kleine baas en had „nog nooit zo prettig gewerkt. Alsof ik geen vier jaar, maar vier we ken bij dezelfde baas zit". Maar hij had het dan verder ook nog goed getroffen: een goede werksfeer, een betrouw bare, dus goede ploegmakkers en een bedrijf „dat loopt als een zonnetje". Hij had niets te klagen. De meeste anderen ook niet, al komt althans in deze eerste af levering heel goed over, hoe zwaar het werken in de bouw is en waarom zoveel vijftig plussers in de WAO terechtko men: allemaal rugklachten. Of, zoals een vloerenlegger zei: „Het is zwaar werk, meneer; je komt van de bouw recht streeks bij een masseur te recht". Om van de man, die regelmatig bij tachtig graden moet werken, nog maar niet te spreken: zomer en winter, „het is altijd zweten geblazen". De aflevering ziet er oer-Hol- lands uit, met bonken van ke rels onder een blauwe hemel, allemaal Jannen van Stavast die van aanpakken weten en niet eerder rusten voor ze die berg sténen hebben wegge werkt. Al was die éne, die van de berg stenen bij een kleine aannemer terecht was geko men, een opvallend tevreden mens. „Want het drukt wel op je, zo'n hoop steen". Respect Ook brengt deze serie respect voor het eigen huis bij de kij ker bij; want al springt de ca mera vrij snel van het ene on derwerp naar het volgende over, heel goed wordt duide lijk gemaakt wat er aan ver borgen vernuft in zo'n huis wordt gestopt. Dat al die aan- en uit-schakelaartjes in huis zijn aangesloten op onzicht baar gemaakte leidingen, bij voorbeeld. En dat samenwer king in de bouw van een van de hoogste belangen is. Een metselaar: „Je kan met ie ploeg op tijd zijn, maar als de kraandrijver zich een uur heeft verslapen, ben je met z'n allen een uur te laat". En dat blijkt weer alles te maken te hebben met een goede sfeer en een goeie ploeg; want als het goed gaat, „loopt het als een zonnetje". De vrouw Aflevering 2, die 8 oktober wordt uitgezonden, gaat onder meer over de positie van de vrouw in deze nog steeds man nenwereld; een zwangere vrouw ziet onder meer toe op de vervanging van kozijnen en muren die gerestaureerd moeten worden. Wat vindt zij van haar werk? Deze aflevering gaat ook over de uitvoerder, de metselaar voor wie zelfs wereldkampi oenschappen bestaan. De vier resterende afleveringen be handelen de computer in de bouw, prijssystemen en prefa- brikatie en arbeidsongeschikt heid, feestelijkheden en va kantie, de lonen en afwerking en ten slotte de vrije tijd van de bouwvakkers, overwerk en de nieuwe bewoners, voor wie het allemaal bestemd is. Een opgewekte serie, die soms veel vragen oproept (hoe voorkom je dan al die rugklachten?) en erg veel 'goed bouwweer', dus veel blauwe luchten toont. Maar ook, dat er nog veel werkplezier voorkomt, zoals de bouwvakker in deel 1 zegt: „Soms ben je echt lekker ou derwets bezig". Want al zijn tientallen mensen betrokken bij de bouw van 1 huis, ieder spreekt over 'het huis daar, dat ik nog bouwde'. Al was één bouwvakker echt de tel kwijtgeraakt. FRITS BROMBERG NEDERLAND 1 KRO Olie documentaire serie over de invloed van olie op de geschiedenis van deze eeuw. Afl. 3: De zeven zus ters. Anne van het groene huis (Anne of Green Gables), jeugdserie naar het boek van Lucy Maud Montgom- mery. Afl. 3. Schaken, verslag van het Interpolis Schaaktoernooi in Tilburg. Presentatie: Hans Böhm. NOS Journaal. KRO Markant achterland, Afl. 17.30 17.45 18.25 19.00 19.18 19.40 20.15 21.25 21.55 Indonesië, een generatie in beweging (Indoneisa, a generation of change), do cumentaireserie. Afl. 4: Droom en werkelijkheid. NOS Journaal. KRO De muppetshow. Speciale gast: Arlo Guthrie. Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. Alle vogels vliegen, pro gramma t.g.v. het 90-jari- ge bestaan van de Neder landse Vogelbescherming. Presentatie: Frank Kra mer. Brandpunt, actualiteiten magazine. Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl.: Een veeg uit de pan. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 In 't holst van de nacht, Afl. 88: Archie's riff. 23.30 Gezin van Paemel, Vlaam se speelfilm uit 1986 van Paul Cammermans naar het gelijknamige boek van Cyriel Buysse. Met: Walter Glaessens, Senne Rouf- faer, Ronny Waterschoot e.a. Vlaanderen, einde vo rige eeuw. Het Familie Van Paemel leidt een armelijk boerenbestaan, het gezin van ten prooi aan de af hankelijke positie van de heersende klasse. 01.40 Einde. NEDERLAND2 TROS 16.00 Dieren in het wild, natuur serie. Afl.: Ecologie van een scheepswrak. 16.28 Heathcliff Co teken filmserie 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl. 19: Volstrekte nonsens. Zwager Schön- hause en zijn vrouw be schuldigen Heinz Egler van moord op zijn vrouw, die hen in doodsnood zou hebben gebeld omdat zij zich door haar man be dreigd voelde. 18.43 EZoo is de dierentuin serie over dierentuinen in nederland en Antwerpen. Frank Kramer presenteert „Boggle". Afl. 3: De Apenheul in Apeldoorn. 18.40 Tros zomer pa rade mu ziekprogramma gepresen teerd door Peter Teek- amp. M.m.v. Dennie Chris tian, Lois Lane, Clouseau 19.05 Schlagerfestival 1969, muziekprogramma m.m.v. Margot Eskens, Freddy Breek, Heino, Rex Gildo, e.v.a. Presentatie: Dennie Christian. NOS 20.00 ^Journaal. TROS 20.29 Schlagerfestival 1989, vervolg. 21.5 Jongbloed Joosten, actu eel programma gepresen teerd door Astrid Joosten en Jaap Jongbloed. 22.25 TROS Sport, wekelijks sportmagazine. 22.50 TROS Weekendfilm: Lief de op het tweede gezicht (Second sight - a love sto ry), Amerikaanse tv-film uit 1984 van John Korty naar het boek Emma and I van Sheila Hoeken. Met: Eliza beth Montgomery, Barry Newman, Nicholas Pryot e.a. Het leven van de blin de Alex wordt totaal an ders als zij kennis maakt met Emma, een blindege- leidehond. NOS 00.31 Journaal. 00.36 Einde. NEDERLAND3 18.30 18.45 18.53 20.00 20.29 NOS Cyprus (Kibris), documen taire over het etnische-po- litieke conflict op Cyprus, dat in 1977 is ontstaan door de opsplitsing van het eiland in een Grieks en een Turks gedeelte. Sesamstraat, x Jeugdjournaal. xHet klokhuis, kinderpor- gramma. TELEAC Mag het iets meer zijn?, serie over consumentenin formatie in een vrolijke fa milieserie. Afl. 4: Succes verzekerd. Roos krijgt een ongelukje met Judith's blouse. Wie dekt nu de schade? NOS The Italians, documentai re serie over Italianen. Afl. 5: De badmeester van Ri mini. Journaal. RVU Honger hoeft niet, pro gramma dat vooruitloopt op de in oktober te houden actieweek Honger hoeft niet. NOS Journaal. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. JRT 1 Sinja Mosa, Braziliaanse serie. Afl. 10. Nieuws. Tik Tak, animatieserie. Mik, Mak «n Mon, kinderserie. Afl. 2: De spookmolen. Met: Stef Danhieux, Goeie Derick, Daisy Haegeman e.a. Schoolslag, spelprogramma voor scholieren. Vandaag van uit het Stedelijk sportcentrum te leper. Presentatie: Michel Follet. Uitzending door derden, pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting. Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Buren (Neighbours), Australi sche serie. Het huis bij het gouden meer (On golden pound), Ameri kaanse speelfilm uit 1981 van Mark Rydell. Met: Katharine Hepbrun, Henry Fonda, e.a. Norman en Ethel Thayer, een ouder echtpaar, brengen de zomer door in hun huis aan het meer. Hun dochter Chelsea komt op bezoek, vergezeld van haar nieuwe vriend en diens zoon. Ze gaat met vriend Bill op reis naar Europa, terwijl Bills zoon achterblijft. Vogsls in Amsterdam. Kunst-zaken. Nieuws. Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen. Filmspot, achtergrondinforma tie bij de filmactualiteit. Citadel, 10-delige Engelse se rie naar het boek van A.J. Cro- nin. Afl. 8. Met: Ben Cross, Ga- reth Thomas, Clare Higgins D.10-0Ó.15 Coda. SCheding van licht en duister, van Jotie T'Hooft. BRT 2 Babel, wekelijkse nieuwsbrief voor Marokkaanse migranten. Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 2x7, tv-spelletje. Programmaoverzicht. Nieuws. Cortez en de Conquista, tweedelige documentaire over de verovering van Mexico door de Spanjaarden. Deel 2. 21.35 Kamerorkest Sinfonia. Het Kamerorkest Sinfonia o.l.v. Dirk Vermeulen speelt voor klassieke symfonieën vanuit het kasteel van Waregem Lede. Deel 2: Symfonie In G, Benda; Symfonie in H, C.P.E. Bach. RTBF 1 d Vacaturebank. 9 La boite aux images, kinder programma. 9 Journaal. 3 Ce soir. 9 Journaal en weerbericht. 5 Un conté de deux villes, 2-de- lige tv-film naar het boek van Charles Dickens. Deel 1. 5 Sauve qui peut, show gepre senteerd door Jean-Luc Leh man en Thierry Masselot. Met: Slmona, Michel Buhler, Maxi me Ie Forestler e.a. 5 Paardenkoersen. 9 Weerbericht. Aansl.: Laatste nieuws. 9 Bourse, beursberichten. 9-23.25 Musique balade. 15.30 Tagesschau. 15.35 Sonne, Wind und Sterne, pro gramma over de voor de derde maal gehouden zeilwedstrijd tussen medewerkers van de Deense, Zweedse en Westduit- se omroep. 15.50 Prinzessin gesucht (Prinzessa na goroschine), Russische speelfilm uit 1977 van Boris Reyzarew. Met: Andrej Podo- schian, Irina Malyschewa, Irina Jurewitsch e.a. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Konkurrenzkëmpfe. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und heute, actualiteiten. 18.52 WWF-Club, live vanuit de stu- 19.58 Programmaoverzicht. 20.00 IS Tagesschau. 20.15 Schüsse, Küsse und Spione (Gotscha), Amerikaanse speel film uit 1985 van Jeff Kanew. Met: Anthony Edwards. Linda Fiorentino, Nick Corri e.a. De verlegen Jonathan Moore is niet erg gelukkig in zijn om gang met meisjes. In Parijs wordt hij echter verliefd op de knappe Sasha. Als hij haar be geleidt naar Oost-Berlijn, raakt hij verzeild in een spionage- avontuur. 21.55 Gott und die Welt: Judenreln, documentaire over de houding van de protestantse kerk ten opzichte van de jodenvervol ging- 22.30 Tagesthemen, actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00 Sketschup, spelprogramma. 23.25 Sportschau. 23.50 DStudentin Helene Willfüer, Duitse speelfilm uit 1955 van Rudolf Jugert. Met: Ruth Nie- haus, Hans Söhnker, Elma Karlowa e.a. Helene Willfüer is assistente van professor Matti- as. Zowel de professor als de jonge arts Stefan Raiser zijn verliefd op Helene. Als Stefan Raiser onder verdachte om standigheden sterft, valt de verdenking op Helene. 01.30 Tagatachau. 01.35 Nachtgadankan. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 01.40 Einda. DUITSLAND 2 15.45 Programma-ovarzicht. 15.55 hauta. 16.00 Mach Dir ain Bild, serie over forograferen. Vandaag: De doka en macro-opnamen. 16.25 Fraizait - und was man da- raus machan kann. Vandaag: Rondom het huisdier. 16.55 hauta. Aansl.: Aus den Lën- 17.10 (S Tale-lllustriarta. Magazine met actualiteiten, sport en amusement. 17.45 Pyjama für drai, 12-delige se rie. Afl.: Liebe ist kein Lels- tungssport. Met: Ulrike Krie- ner, Klaus Wenneman, Robert Giggenbach e.a. 18.20 Pyama für drai, 12-dellge se rie. Met: Ulrike Kriener, Klaus Wenneman, Robert Giggen bach e.a. Afl.: Die Tante aus Amerika. 18.58 Programma-ovarzicht. 19.00 19.30 Dar ALta, Duitse politieserie met Rolf Schimpt, Michael Ande, Charly Muhamed Huber e.a. Afl.: Ausgestlegen. Paul Jonathan Moore in „Gotcha". Did. 1, 20.15 u. FOTO: PR Sander, getrouwd met Jutta, heeft een verhouding met de bedrijfleidster van zijn luxe schoenenzaak, Lisa Fabian. Op de morgen na een zakendiner wordt Paul dood gevonden. Het lijkt zelfmoord. Leo Kress twijfelt echter. 21.15 Kino-Hitparade, filmmagazine met Sabine Sauer. 21.45 Heute-journal. 22.10 Aspakta, cultureel magazine. 22.50 Dia Sport-Reportage. 23.15 SI Alexander, der Lebens- künstler (Alexandre Ie blen- heureux), Franse speelfilm uit 1956 van Yves Robert. Met: Philippe Noiret, Francoise Brion, Marlène Jobert, e.a. Ko medie over een man die na de dood van zijn vrouw zijn leven van ijverig en hard werken ver ruild heeft voor een leven vol flierefluiten en genieten van de natuur. Zijn hond Kaly verge zelt hem daarbij. 00.45 haute. DUITSLAND 3 16.35 Talatakstovarzicht. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II, cursus bedrijfse conomie. Les 2. 18.30 Peter und der Wolf, muzikaal sprookje verteld door Loriot, m.m.v. het Engels Kamer Or kest o.l.v. Daniel Barenbolm. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Bllck- punkt Düsseldorf. Presentatie: Christine Lemmen en Rolf 20.45 Chronist mit der Kamera, filmportret van de fotograaf Al fred Eisenstaedt. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK, Der Wochendurchbllck. 22.30 West 3 TV-Spiel Spate Lie be (Shadowlands), Engelse tv- film uit 1985 van Norman Sto ne. Met: Clare Bloom, Joss Ackland, David Waller e.a. Een bijzondere liefdesgeschiedenis, het verhaal van een late liefde, het verhaal ook van de Engel se schrijver, essayist en ge leerde C.S. Lewis (1898-1963). 00.00 Laatste nieuws, aansl.: Zur Nacht. EB Ondertiteling via Teletekst Is) Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzending KU Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lo) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels HJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels Herhaling BBC 1 Lifeline understanding - di sabilities educational trust. Charlie Brown en Snoopy, te kenfilmserie. On the waterfront revisited. Afl. 7. Newsround, jeugdjournaal. Grange Hill. Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws. Wogan, talkshow met Terry Wogan. Only fools and horses, 6-deli- ge serie. Afl. 2: Danger UXD. Challenge Anneka. Regionaal nieuws en weekend weerbericht. Casualty, 12-delige serie. Afl. 2: Accidents happen. Omnibus: Cinema of rape. Programma over het uitbeel den van verkrachting in films en de maatschappelijk mythes hierover. M.m.v. Molly Haskell, Martha Coolidge en Michael Winner. The lata film: Pursuit, Ameri kaanse speelfilm uit 1972 van Micahei Crichton. Met: ben Gazarra, E.G. Marshall, William Wlndom e.a. Weerbericht. Einde. BBC 2 Paardenraces te Goodwood. Niouws en weerbericht. Aansl.: Paardenrace te Goodwood. Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe richt. Paardenraces te Goodwood. Travel show traveller Beni- Film *9, filmrubriek. In the name of the law, Afl. 4 (slot). Atkinson Huby. I Flight of the cougar, Ameri kaanse speelfilm van Jack Hl- vely uit 1967 met Lassie in de hoofdrol. Anderen Öick Moder, William Beaudineen Robert Bray. Congresverslag van de Social Liberal Democratie Party. Farreil in pursuit of...Afl. 3: Utopia. Eye to eye, documentaireserie over Individuele successen en sociale onderwerpen binnen de zwarte gemeenschap. Afl. 2: Claudia Jones: A woman of our times, documentaire over deze communiste. I Gardeners srortd, tuinierstips. I The great bookie robbery. 3- delige Australische miniserie uit 1986 van Mark Joffe en Mary Cole over een beroemde overval. Deel 3: Met: John Bach. Catherine Willem e.a. I Newsnight, actualiteitenmaga zine. Comedy double Bill: met Jack Benny. Afl.: The letterman. The honeymooners, serie met Jackie Gieason, Art Carney, Audrey Meadows e.a. Afl.: Un- convential behavtous. I I They Wve by night, Ameri kaanse speelfilm uit 1949 van Nicholas Ray. Met: Farley Granger, Cathy O'Donnell, Ho ward da Sllva, e.a. Einde. SKY ONE BRT 1 16.15 Young Doctors. 17.00 Countdown. 18.00 Close. EUROSPORT 18.00 Major League Baseball. 19.00 Wrestling World Ch. 20.00 PGA European Golf. 22.00 European Community Cycling 23.00 Football World Cup. 00.00 Australian Rugby League. 01.00-02.00 Weightlifting Championships. World 10.00 I.O. op zaterdag: Wereldoriën tatie. Week van het bos. De groei van een boom. 10.30 TV tam tam. Win nen en verliezen. 10.55 Technologie: Afvalstoffen. Afl. 1: Huishoudelijk af val. 11.20 Wiskunde. Getallen, wat zijn dat? 11.45 Engels. Muzzy in Gon- doland. Afl. 1. 12.10 Kwaliteit van A tot Z (denken in kwaliteit). Afl. 1: Wat is kwaliteit? 12.35 Astma op school (n.a.v. de Astmaweek van 16 t/m 24/9). 12.45 Einde. SUPER CHANNEL DUITSLAND 1 On the air. The Gobal Chart Show. The Lloyd Bridges Show. Touristic Magazine. Hollywood Insider. Transmission. World News and Goodyear Weather. Chart Attack. In Concert. World News and Goodyear Weather and The Mix. 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.50 Dingsda 11.40 O'zapft isl Live-verslag van de oktoberfeesten in München. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Programma- weekoverzicht. BBC 1 MTV EUROPE 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 XPO. 21.00 Yol 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb tekenfilm. 09.30 Up 2 U, kin dermagazine gepresenteerd door An- thea Turner. Met: Kissyfur. 12.00 The rose and the ring. 12.20 DHips, hips, hooray, Amerikaanse speelfilm uit 1934. 13.27 Weerbericht. 13.30 Grandstand, met o.a. Paardenkoer sen te Goodwood; WK waterskiën; Tafeltennis mastertoernooi. (14.00 Nieuwsoverzicht). SKY ONE 07.00 Countdown. 08.00 Fun Facto ry. 12.00 Countdown. 13.00 Frank Bough's World. TV 5 SUPER CHANNEL 16.05 BravM. 16.10 Magazine. 17.10 La chance aux chansons. 17.30 La vérité est au fond de la 07.00 Superkids. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hollywood In sider. 13.30 The Mix Continues. 14.00 Charlie Chaplin. 18.00 Des chiffres et des lettres. 18.30 Recreation. 19.00 Ushuaia. 19.30 Bréves et métèo Europèenne. 19.40 Papier Glacé. 20.00 Club de l'Europe. 21.00 Destination Ie monde. 22.00 Journal Tèiévisé. 22.25 Métèo Eropéenne. 22.30 Ciné-dub: La vie est nous. 23.35 Du cöté de chez Fred. 00.35-00.55 Papier Glacé. MTV EUROPE 07.00 MTV! Videoclips en amuse ment. 10.00 Yol Mix. 10.30 Club MTV. 11.00-14.00 Maiken Wexe. TV 5 RTL+ 12.00 Les carnets de l'aventure. 13.00 Journal tèiévisé. 13.15 Club TV5. 13.30 Club Loisirs. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Der Preis ist heisa, spelshow. 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: tekenfilm. 17.55 RTL-aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh (Switch). Am. serie (1). 18.45 RTL aktuell. 19.10 Kartchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Die glorTeichen Zwei (Houston Knights), Am. misdaadserie. 20.15 Ein Mann liebt geführtich Many rivers to cross), Ameri kaanse speelfilm uit 1955. 21.50 RTL aktuell. 22.00 Anpfiff - Die Fussball-Show. 23.00 Die 100 Tage von Palermo (Cent jours Palermo), It./Fr. speelfilm uit 1984. 00.30 Minnermagazin M 01.10-01.15 RTL+ 08.00 Konfetti, kinderprogramma met Nicole Bierhoff. 08.30 Die Welt der Schnorchel, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: In Ketten gelegt. 08.40 Tal der Dinosauriër, Amerikaanse te kenfilmserie. Afl.: Die Amelsen greifen an. 09.05 Die Jetsons, Amerikaanse tekenfilmserie. Afl.: Der grosse Irrflug. 09.30 Klack, kinderspelprogramma met Nicole Bierhoff. 10.00 Gewusst wie, doe-het-zelf-magazine. 10.15 California Clan (Santa Barbara), Amerikaanse serie. 11.00 Explosiv magazine met Olaf Kracht. 11.45 Auto-auto - spezial verslag van de autobeurs in Frankfurt. 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei uns. 13.05 Dennis, Amerikaanse teken filmserie. Afl.: Surf's up. 13.30 Ragaz- zi, muziekprogramma voor de jeugd. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 22.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal. 19.04 Hobbyvitaminen. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02-00.00 Open huis consertge- bouw 1989 RADIO 5 18.10 VPRO: Het gebouw. 18.30 NOS: HOMONOS 19.00 Voor buitenlanders. 20.30 EO: Kom over en help onsl 21.00 Zicht op Israel 21.20-22.00 Geloven met het oog op de toekomst. REGIONAAL Radio Wast: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (vla kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Lelden Lokaal 21.00- 22.00 Gettotone. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de te lefoon (010-4334433). BRT I 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 18.45 Vakbondskroniek: ACLVB. 18.55 Intermezzo met een BRT-en- semble. 19.10 Actueel. 19.33 Welkom in Vlaanderen. 20.05 Podium. 21.03 Folk 22.05 Crooners Special: „Welke Si natra bedoelt u?" 23.30 Nachtradio. BRT 2 18.00 Nieuws. 18.10 Hitrlders. 20.00 Zig-zag. Pop- en wereldmuziek. 22.05 Country-slde. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital 19.00 Kroniek. 20.00 Festival van Vlaanderen - Brus sel 1989. Het BRT-Fllharmo- nlsch Orkest m.m.v. Brigitte Engerer, plano. Dirigent: Alexander Rahbari. 1. Taras Bulba, Janacek. 2. Concerto nr. 22 in Es. K 482 voor piano en orkest, Mozart. 3. Symfonie nr. 4 in Es, („Romantische") versie Novak 1887/80, Bruck ner. Tijdens de pauze: Het Consortium Classlcum vertolkt werk van Joseph Haydn en Carl Maria von Weber. 22.30 Voor zang en orkest. 23.15 On the bandstand. 24.00 Nachtradio RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.06 Music Phone in 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.04 Haagse spijkers. 13.04 Wie in het' Nederlands wil zin- 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbpra. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Popsjop. 12.04 Paperclip-Radio. 14.04 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Met je ogen dicht... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Een mens In de tijd. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 1125 Beste van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, muziek en gasten. 11.02 DJ Wedstrijd, met een regl&nale dj. 12.02 Westpunt-muziek non stop. 13.02-14.00 Jazz met Fred Racké. Omroep Rijnland: 12.00 Hlndoes- taans/Surlnaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Van daag de dag op zaterdag Radio Rijn mond: 10.03 Rijnmonds diep, achter gronden. 11.03 Jazz met Doei der 12.03-13.00 Gezellig programma met Jan Rietman en gasten. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. Toeristisch maga zine. 10.03 Onze keuze. Kritisch overzicht van nieuwe platen. 11.03 Het Kraaien est 13.15 Matinee 15.03 Chansons Flambèes. BRT 2 06.05 Welkom weekend 06.10 Te bed of niet te bed. Live op Brussels Garden 10.03 Buitenspel. Sportmagazine. 11.30 De Vlaamse top tien 12.00 Top 30 14.00 Radio Rljswijek. BRT 3 07.10 Klassiek om het nieuws. 06.15 Prelude 09.15 Vooruitblik. 10.00 Van den Vos Reynaerde - 3. 11.00 Harnonles en Fanfares. 11.30 Het BRT-Koor. 12.12 Tafelmuzlek 1. Suite In G voor hobo en continuo. Hotteterre. 2. Vuurwerkmuziek, Haendel. 3. Piece de clavecin en concert nr. 3, Rameau. 13.10 Nieuw Belgisch Kamerorkeat. Dirigent: Jan Caeyers.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19