Kurver niet te spreken over doelpuntloze deling FC Lisse speelt Hoek in de kaart Rob Bink weer goudwaard voor Leiden Zevenhoven leidt in vierde klasse ARC eindigt duel met negen man? SPORT HOEK FC Lisse-trainer Wim Eilander liet er geen twijfel over bestaan: „We heb ben de 2-1 nederlaag tegen Hoek puur aan onszelf te wij ten. In de eerste helft was mijn ploeg niet vooruit te branden. Is dat nu tegen een team dat je volledig overklast dan kan ik er nog vrede mee hebben. Dit is echter niet te verkopen". Eilander kon er ook geen ver klaring voor vinden. „Het heeft zeker niets met de voor bereiding te maken, want die was optimaal. Wat ik wel weet is dat Lisse voor rust drie a vier tempo's te laag speelde en daarmee werk je Hoek in de kaart. Op die manier geef je ze zelfvertrouwen", Milan Ruzie benadrukte dat. Hij was dege ne die in de eerste helft profi teerde van een organisatiefout bij Lisse Al viel Ruzie niet al leen door deze openingstreffer op. zo bleek hij ook met zijn elleboog het hoofd van Rob Vermeulen goed te kunnen ra ken. Kon Vermeulen dankzij een 'zwaluwstaartje' de wed strijd nog uitspelen, Jan Broekhuizen daarentegen mocht voor de rust al met een gapende hoofdwond de kleed kamer opzoeken. In de tweede helft stond er een heel ander Lisse op het veld, dat Hoek met de rug te gen de muur zette. Toch bete kende de eerste de beste uitval van Hoek, na een kwartier, 2- 0. Gerard van Rooyeri werd uitgespeeld door amateurinter national Remco van Keeken, die vervolgens ook geen pro blemen met Paul Veenboer had. Lisse had op dat moment al op gelijke hoogte moeten staan, maar de kansen bleken niet aan Rob Vermeulen en Wim Bouckaert besteed. René Warmerdam zorgde een kwar tier voor tijd voor de aanslui ting, maar verder dan die 2-1 reikte Lisse niet. Al schoot keeper Paul Veenboer vanuit een vrije trap nog op de lat. CcicLeSomcwit Pluimgraaff schiet Quick Boys naar zege LEIDEN Het klasseverschil tus sen Sparta Nijkerk en Quick Boys werd ten slotte uitgedrukt in een 1-3 zege. Maar het duurde wel tot de 74ste minuut van het duel voordat de gasten definitief afstand namen. Pas toen begon de „Pluimgraaff-sto- ry". In de 74ste minuut werd I£ees Varkevisser gewisseld voor Leonard PLuimgraaff, die nog geen minuut later 1-2 aantekende. En tien minuten later maakte de gouden wis sel zelfs aan alle onzekerheid een einde door 1-3 te scoren. Niet alleen de wissel, ook het wegzenden van een Spartaan had te maken met de knieval van de thuis ploeg. Immers, de Katwijkers waren zo aan het beuken op de Spartaanse vesting dat deze eens moest bezwijken. Met tien man en een verse kracht ging dat echter aanzienlijk sneller dan met de oorspronke lijke bezetting. Voor de beslissing viel had Johan Jonker zijn ploeg in de eerste helft al op een 1-0 voorsprong gebracht. Het gehele eerste part waren de Boys overigens beter. In doelpunten werd dat echter niet uitge drukt. Sterker nog een fout in de defensie betekende vlak voor rust de onverdiende gelijkmaker. Floor van Duijn was na de puntendeling twee maal dicht bij een tref fer, maar Pluimgraaff bracht het juiste ge schut in stelling. MAANDAG 11 SEPTEMBER 1989 PAGINA lfC RCL veegt vloer aan met SVPTT9nl LEIDEN Derdeklasser RCL lijkt langzaam maar zeker op gang te ko men en reeg SVPTT dit weekeinde aan het spit: 1-6. Bij Voorschoten moet deze week tijdens de training vooral de nadruk worden gelegd op het afmaken van kansen. De ploeg van Leo Holl leed een ongelukkige 0-1 nederlaag tegen 's Gravenzande. SVPTT - RCL 1-6 (0-1) „De eerste helft waren we niet ge lukkig. Na de thee bleek duidelijk dat we over veel meer klasse be schikken dan PTT", aldus een zeer tevreden RCL-oefenmeester Theo de Waard. Ex-ARC'er Rini Ooster- lee nam de eerste treffer voor zijn rekening. Na de thee speelde er maar één team en scoorde Remco RIJNSBURG Het feit dat Arie Kurver na afloop weinig zin toonde om commentaar te geven op de wedstrijd tegen Kat wijk sprak boekdelen. De oefenmeester van Rijns- burgse Boys was zichtbaar niet tevreden met het doelpuntloze gelijkspel. Gadegeslagen door 2500 toeschouwers liepen de Rijnsburgers daardoor al vroegtijdig hun eerste averij op. Arie Lagendijk daarentegen was heel wat spraakzamer. In de strijd om een plaatsje in de middenmoot te bemachtigen, kon Lagendijk dit winstpuntje goed gebruiken. „Al hebben wij niet bewust op één punt gespeeld". Met name in de be ginfase deed Katwijk zeker niet voor de ploeg van Arie Kurver onder. Hans Zwaan en Niek Oosterlee lagen aan de teugels bij respectievelijk Henk Langemaat en Leon DWV overtroeft jeugd van UVS LEIDEN Niet de ge doodverfde favoriet UVS, maar debutant Noordwijk is na twee volledige com petitieronden nog ongesla gen bij de landelijke jeugd. Noordwijk versloeg Ajax 2 met 1-4. UVS liet zich in de eerste helft ovèrtroeven door DWV. Ondanks de nodige werk lust werd de 0-2 niet meer goed gemaakt: 1-2. Quick Boys verzuimde tegen AFC na rust de kansen af te ronden. Het ging ook met 1-2 ten onder. Voor Roodenburg gold min of meer hetzelfde, zij het dat de uitslag wat minder, flatteus uitviel. UW won met 4-0. Ajax en Noordwijk speelden voetbal op de manier waarop het gespeeld moet worden: snel, aanvallend en attractief. De Amsterdammers kwamen op 1-0, maar Bram Marbus maakte vlak voor rust gelijk. Marbus scoorde in de tweede helft nog twee maal, maar het aardigste doelpunt kwam van de voet van Patrick Scheur water. Na een afgelagen aan val pikte hij de bal op, dolde drie Ajacieden en haalde droog uit. Ajax probeerde al les, maar scoorde niet meer: 1- 4. UVS liet zich door DWV in de eerste helft het kaas van het brood eten Geen duel werd gewonnen en DWV kreeg de 0-2 voorsprong min of meer cadeau. Er was een donderspeech van Fred Filip- po voor nodig om de Leidse jeugd tot daden aan te zetten. Werklust was er daarna ge noeg, kleine kansjes ook, maar de score van Toine Nuygen kwam te kort voor tijd om nog effectief te zijn. Quick Boys was vooral in de tweede helft beter dan AFC. Aanvankelijk moest Marco Ruwaard hande lend opheden om een voor sprong voor de gasten te voor komen. Jan Jeroen Schaap had zowel voor als na rust de openingstreffer voor Quick Boys op de schoenen, maar eenmaal-schoot hij het leer te gen de onderkant van de lat en zijn tweede inzet werd van de lijn gehaald. Toch kwamen de Katwijkers met 0-2 achter. Piet Haasnoot zorgde nog wel voor 1-2, maar daarbij bleef het. Bob van Bohemen moest na afloop van UW - Rooden burg diep slikken. Zijn ploeg verloor met 0-4 nadat met name Piet van Wanrooy drie dotten van kansen voor de Leidenaars had laten liggen. Na de 1-0 (pas gescoord na ruim een uur spelen) ging UW met een laatste man spe len. Roodenburg viel aan, maar het ontdekte de counter- sterkte van AFC. Roodenburg verloor geflatteerd, dat wel, met 0-4. Visser drie maal en Oosterlee Marcel van der Blom ieder keer. De goed keepende Ron teur moest na de thee slechts maal vissen. Voorschoten - 's Gravenzande Ofcale (0-1) „Net als de vorige wedstrijd we ook nu weer het beste spel. Toch doet één aanval van tegenpartij ons de das om. Zo zie iar" maar dat het niet altijd rechtvaardL. is wat er gebeurt", meende een teleurgestelde Leo Holl, die dat hij recht had op twee Hij zag Rik Abma len en Hein de Hulsbos enkele dotten van Meijs. Aan de andere kant zorgden individuele acties van Marco van der Plas en Piet van Duyn voor heel wat meer gevaar. Van Duyn kende ech ter de pech dat in eerste in stantie een klutsbal langs de voor hem verkeerde kant van de paal verdween en Dick Heemskerk hem later in het strafschopgebied vasthield. Van een strafschop wenste scheidsrechter Storm echter niets te weten, zoals hij later ook een handsbal van Meijs over het hbofd zag. Het was Ron Carli die het tij voor de thuisploeg halverwege de eerste helft deed keren. Carli, constant bewaakt door Arie van Beele, had weinig te duchten van zijn Katwijkse opponent en kon zich op de linkerflank naar hartelust uit leven. Lagendijk zou later in grijpen door Meijs en Van Beele van positie te laten wis selen. Maar niet voordat Carli met een nauwkeurige voorzet op Hans Zwaan het Rijnsburg- se offensief inleidde. De bij de verre paal staande Zwaan gaf echter niet thuis. Zelf vond Carli, na een dieptepass van Heemskerk, de uitstekend keepende Teun van Duyven- bode op zijn weg. „Een jongen met perspectief", reageerde Lagendijk met een understate ment. Daar waar de meeste spelers van Katwijk snakten naar het rustsignaal, zorgde hij er immers voor dat die bereikt werd zonder tegengoal. Zo wierp Duyvenbode zich met succes voor de inkomende Zwaan en Oosterlee, nadat hij een bal van Carli niet klem had, en keerde de talentvolle keeper een schot van Huug Aandewiel met de voet. Het was ook de fase waarin Rijnsburgse Boys afstand van Katwijk had moeten nemen. Na rust verviel de thuisploeg immers weer in een tempoloos spelletje. „Een verdienste van Katwijk", zou Lagendijk later verklaren. Wat het aantal mo gelijkheden betreft hoefden de gasten na rust dan ook niet voor de Rijnsburgers onder te doen. De scoringskansen van Hans Zwaan (tikte een voorzet van Carli over) en Wim Drie bergen (een kopbal die door Van Duyvenbode uit de hoek werd getikt) werden ruim schoots gecompenseerd. Zo waren Marco van der Plas en Kees Guyt na een corner van Jaap Guyt dicht bij de ope ningstreffer, terwijl een door gebroken Piet van Duyn door Dick Heemskerk op hardhan dige wijze werd neergehaald, waarvoor de Rijnsburger een boeking ontving. De vrije trap van Van Duyn werd door Blankespoor gekeerd, waar mee de spits zijn revanche werd onthouden. Na afloop trachtte Lagendijk het gelijke spel nog wat extra glans te geven. „Zeven van mijn voetballers speelden veertien maanden terug im mers nog in de derde klasse", aldus Lagendijk, die voorts de discipline van zijn team roem de. PETER VAN DER HULST RIJNSBURGSE BOYS: Blankespoor, De Kroon. Aandewiel. Driebergen. Heems kerk. De Louw (78 Van Dijk), Bodaan. Hooymans. Carli. Zwaan. Oosterlee (67 Vonk) KATWIJK Van Duyvenbode, Meijs, Kees Guyt, .Langemaat, Eysberg. Van Beele. Pouw, Scholte. Jaap Guyt, Van Duyn (91 Leen Guyt), Van der Plas Rob Bink (rechts) nam tegen Excelsior Pernis de winnende treffer voor zijn rekening. fqto SNAT£F LEIDEN Zonder zelf tot goed voetbal te komen behaalde de voetbalver eniging Leiden toch al weer zijn tweede overwin ning in de tweede klasse zaterdag, waarin het dit jaar debuteert. Na de 3-6 overwinning op Monster, rolde er nu een beschei den 1-0 zege uit de bus te gen Excelsior Pernis, dat de intentie heeft dit sei zoen bovenin mee te draaien. Leiden mag dit seizoen gema tigd optimisch tegemoet zien, want Katwijk bewees vorig seizoen al, dat de tweede klas se onberekenbaar is. De eerste echte graadmeter heette Ex celsior Pernis te zijn. Na ne gentig minuten stiervervelend voetbal was Leiden twee pun ten rijker en nog niets wijzer. Misschien alleen de weten schap, dat wanneer Leiden zelf weer tot aanvaardbaar voetbal weet te komen, het. voor weinig ploegen bang hoeft te zijn. De gasten uit Pernis konden al evenmin im poneren ondanks een aanzien lijk veldoverwicht, dat illu strerend genoeg zelden tot nooit uitmondde in werkelijke doelrijpe kansen. De eerste helft kende zegge en schrijve twee aardige momen ten. In de elfde minuut ver keek libero Ronald van Wat- turn, nog lang niet in goede doen, zich op een dieptepass wat de gevaarlijke Excelsior- spits John van Diggelen de ge legenheid gaf alleen op doel man Peter Selier af te gaan. De foutloos keepende Leide- naar bleef de zaak echter meester door met zijn benen te redden. Acht minuten later stond het plotseling 1-0 voor de thuisclub. In een fase, dat er werkelijk niets gebeurde belandde een voorzet van linksachter Koos Siera op het hoofd van de geheel vrijstaan de Rob Bink, die via de bin nenkant van de paal raakkop- te. Dit had het keerpunt in de wedstrijd kunnen zijn, maar werd het niet. Er ontstond slechts enige opwinding bin nen de lijnen toen Mark Duin dam tegen de grond werd ge werkt en Leiden een straf schop claimde, maar de incon sequent leidende scheidsrech ter Reedijk wilde nergens van weten. Na de rust bleef het spelpeil onder de maat, maar werden de overtredingen venijniger. Met name de Excelsior-verde- digers Martin Bijl en Rob van Bodegraven solliciteerden na drukkelijk naar een waarschu wing, maar Reedijk bleef de tolerantie zelve. Ruud Boot onderscheidde zich in de Leid se defensie als een rots in de branding, want iedere bal die in zijn buurt kwam werd rich ting DIOK getransporteerd. De spaarzame keren, dat Ex celsior een vrije schietkans kreeg, miste Nico Konijnen burg de juiste richting. Aan de andere kant kreeg het eenza me spitsén-duo Rob Bink en Arjan Wilting, na een perfecte actie van Erik van Doeselaar, nog goede mogelijkheden op 2- 0, maar de scherpte ontbrak. Peter Selier voorkwam een gelijkspel door in de laatste minuut een inzet van John van Diggelen onschadelijk te maken. Trainer Hen Beeren- fenger wilde nog geen conclu sies verbinden aan de volle winst na twee wedstrijden.„Ik ben blij met deze start, maar daar is dan ook direct alles mee gezegd. Wij spelen niet goed, maar zullen niet mis staan in deze klasse. Straks be schik ik weer over jongens als Rick Bink, Steef Pattiapon en Hassan Kartal waardoor ik een bredere selectie krijg. La ten we eerst maar eens even de komende weken aankij- JELLE RAAP Storevcrloop. 19 Bink 1-0 LEIDEN Selier; Van Delft, Boot. Van Wat- tum. Siera; Duindam. Kerkhof. Teske. Van Doeselaar, Wilting (Van Oosten). Bink EXCELSIOR P Van Bergen; Zwasma. Bildstroo, Bijl, Bodegraven, De Wolf.^Bou- (Purperhartl^Van' Diggelen" Noordwijk verliest punt tegen Roda LEIDEN De harde werkers van Roda verlieten juichend sportpark „De Maaskant" na een 0-0 puntendeling tegen een technisch beter voetbal lend Noordwijk. Bij Roda zijn ze kennelijk in de veronder stelling dat thuis een punt pakken tegen Noordwijk nog een prestatie van formaat is... In technisch opzicht was Noordwijk superieur. Maar ie dereen weet zo langzamerhand dat, ook al ben je nog zo bal vaardig, een flink portie vechtlust geen kwaad kan. De mannen van trainer John Eel- man ondervonden dat tegen het agressieve Roda aan den lijve. Ze konden aanvallend geen potten breken, vooral ook omdat de gastheer op de grens van het toelaatbare speelde. Een grens die overi gens door scheidsrechter Wijn- holds wel erg hoog gesteld werd. Door deze tactiek kwam Noordwijk nooit lekker in het juiste ritme. Gevaarlijk wer den de gasten dan ook niet. Of het moeten de twee halve mo gelijkheden van René van Hensbergen en Geert-Jan Bakker zijn geweest. Forse nederlaag dames Valken '68 LEIDEN Het is voor Val ken '68 duidelijk wennen in de interregionale klasse. Afge lopen zaterdag werd voor de tweede maal een forse neder laag geïncasseerd. Als excuus voor de 10-0 nederlaag in en tegen Kloetinge mag het ont breken van vijf basisspeelsters worden aangevoerd. Ter Lee- de behaalde een 2-2 gelijkspel tegen Rijsoord. Maijon van der Ploeg opende na een kwartier spelen de score voor Ter Lee- de, dat Rijsoord op slag van rust langszij zag komen. Vijf minuten voor tijd leek de ploeg uit Sassenheim ten on rechte te verliezen toen Rijs oord tegen de verhouding 1-2 scoorde. Nathalie Geeris zorg de vlak voor tijd echter voor gerechtigheid door de 2-2 bin nen te schieten. LEIDEN In de vierde klas se A gaat Zevenhoven met een 100% score aan de leiding. De ploeg van trainer Arie van der Laan versloeg Rohda met speels gemak: 4-0. Hazers- woudse Boys rekende met de zelfde cijfers af met zwakke broerder Oudewater. Ter Lee- de, Oegstgeest en Koudekerk lieten een punt liggen. Kagia was de kluts kwijt en werd weggespeeld door Xerxes. Zevenhoven - Rohda 4-0 (1-0) „We blijven met twee benen op de grond", reageerde trai ner Arie van der Laan prompt op de opmerking dat het bij zonder goed gaat met zijn club. „Ik moet het allemaal eerst nog eens zien. Twee wedstrij den zeggen nog niets", breekt hij het gesprek af. Tegen Roh da ging zijn team er in ieder geval „op en over" en waren de kaarten eigenlijk al kort na de rust geschud. Paul Dom burg, Wino Verleun (2) en Pierre van Eik waren verant woordelijk voor de produktie. Jodan Boys - Ter Leede 0-0 Beide teams hadden vorige week hun eerste partij met ruime cijfers gewonnen en wa ren bang af te gaan. De thuis ploeg creëerde zeer weinig kansen en bij Ter Leede, dat speelde zonder Verkuijlen, Grosman en Leget, was het al niet anders. Een afgekeurde goal van Rocky Pitty en een schot tegen de lat van Sam Eradus waren de hoogtepun ten van een teleurstellende vertoning. Nootdorp - Oegstgeest 1-1 (1- 0) „We moesten van die nul af en dat is gelukt", vertelde Oegst- geest-trainer Wim Visser. Toch was hij niet echt tevre den over zijn ploeg. Vooral bij de manier waarop de tegen- goal tot stand kwam, plaatste hij enkele vraagtekens. „Een 'fout in de organisatie achterin die voorkomen had kunnen worden". In de tweede helft hadden de gasten de beste kansen. Willem-Jan Pott Hofs tede en Joris van Benten ro ken aan een doepunt. Teamge- noot'Eric Onderwater tekende I' uiteindelijk de verdiende lijkmaker aan. Kagia - Xerxes 3-6 (1-1) „Wij zaten niet in de wedstriji en zij hadden een topdag. Van! af het begin speelden ze zeefl agressief en daar lieten wij oni door intimideren", legt Kagiaj~ coach Rob Suttorp de neder'O laag van zijn team uit. De gasL ten scoorden na één minuutjj -■ maar Jos Ditmar bracht zijinv ploeg snel op gelijke hoogte) Na de pauze werd doelmai] Frenk Roubos weer direct gefJI passeerd: 1-2. Als Eric WijnjQe, hout kort hierop in plaats vail op de paal raak had gemiktr was de match wellicht anderfn afgelopen. Nu liep de Rotterjikt damse tegenstander uit naar ltou 5 en 2-6. Richard Trompert eiL Marco van der Ham maakteiLn de overige twee doelpunteii .- van de thuisploeg. Hazerswoudse Boys - Oude^ld water 4-0 (0-0) et Werd de promovendus vorigdari week nog met 4-0 het bos injuk gewezen door Ter Leede, Hitl0 maal wees de thuisploeg Oude^ water met 4-0 richting wan"., delgebied. De gasten, die zekeipje in de onderste regionen van d$ft€ vierde klasse zullen belandi d den, beschikken over een der-Lp mate zwakke verdediging daLjr iedere spits een wereldmiddat heeft. Voorhoedespelers LeoifP Laros (3) en Koen WarnoiPZ vermaakten zich dan ook kosjas telijk. e t Koudekerk - Reeuwijk 2- (1-0) vet Arno Filippo en Ron Palinj brachten hun team aan de lei ding en er leek geen vuiltj1 aan de lucht. Totdat verdedi1601 ger Ron Langhout het leeau' achter zijn eigen doelmai:r i Cock Dorrepaal deponeerdeen De tegenstander putte moei J'1 uit dit weggevertje en in n< ^"2 time stond de 2-2 op het score bord. In de laatste minuter^30 keurde scheidsrechter Val lls Steenerden een zuivere goaln- van Hans Balvert af. Teleur-"080 stelling alom bij de Koudeker ®8e kers die een 2-0 voorsprong op kinderlijke wijze uit handenUro gaven. 00r ÜBSfcËfr* 'ISHHHH Nadat Leon Meijs de bewaking van Ron Carli had overgenomen, ging er heel wat minder gevaar van de Rijnsburg-speler uit. L Fl LEIDEN e- „We zijn vanuit een 0-2 achterstand goed te ruggekomen. Daar ben ik te vreden over. Ik ben zeer zeker niet tevreden over het gedrag van enkele spelers. Maar daar komen ze deze week wel ach ter", aldus ARC-oefenmeester Bert Jansen na afloop van het duel tegen Marken dat in 2-2 eindigde. Jansen doelde wat het gedrag van enkele Alphense spelers betreft op de fase na de gelijk maker van Ruud van Es. Na deze goal had de thuisploeg de match in handen en hing de winnende treffer in de lucht. Dat voelden de spelers van Marken ook en die gooiden het over een andere boeg. Dat leidde in eerste instantie tot de tweede boeking, dus rood, voor Arno Lancel. Na deze kaart werd de sfeer er niet prettiger op en dat resulteerde uiteindelijk in een rode kaart voor Ruud van Es. Na deze prent gebeurde er een aantal dingen die het daglicht norma liter niet verdragen. Scheids rechter Hondebrink, die zijn handen vol had om de rust te rug te brengen, verbond daar geen consequenties aan. Behal ve „gekaard" werd èr wel dew. gelijk ook gevoetbald. De eei^ ste helft gebeurde er weiniiy zaten de Alphenaars niet in JT wedstrijd en scoorde Wim 0-1. Na de thee en een dondei| speech van Jansen leek ha]ID beter te gaan. Toch liep dlen, thuisploeg weer tegen een aan, ditmaal van Dik Kaar£ tide Doelpunten van Sjaak Key eden Ruud van Es (pingel na neetier halen van Key) brachten cL mannen van Jansen weer voL- ledig in de race. Totdat ARfT met open ogen in de provocf ties van Marken trapte. >pje

Leidse Courant | 1989 | | pagina 16