iet Chinese i- eger in beeld VOS brengt vier films van Spencer Tracy :ADIO /TELEVISIE CcidócGouocuit DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1989 PAGINA 23 ^ILVERSUM September is jencer Tracy-maand bij de NOS. de zaterdagavonden van die i'aand staan vier films van de mar ante Amerikaanse acteur gepland. e serie begint zaterdag met Fury uit 137. De cyclus bestaat verder uit twee Inis die Tracy met Katherine Hepburn aakte: Woman of the year uit 1942 en dam's rib uit 1949. In Dr. Jekyll en Mr. yde uit 1941 is hij samen met Ingrid ergman te zien. an Spencer Tracy (1900-1967) is wel be- eerd dat hij eigenlijk zelden iets anders eeft gedaan dan zichzelf spelen. Zelf zei j daarover ooit: „Een goede acteerpres- tie hangt af van de rol en van de bijdra- hina's geheime wapen. Een jfdelige Australische docu- entaire. Eerste aflevering onderdag 7 september 22.40 ur, Vara Nederland 1. ge die de acteur zelf levert.... Mijn bijdra ge is Spencer Tracy". Tracy kon zijn vaak als 'betrouwbaar, oprecht en integer' om schreven imago inderdaad vaak uitleven in de rollen die hij speelde. Opvallend was ook zijn relatie tot Katherine Hepburn. De negen films die zij samen maakten vallen op door het hoge niveau van de ac teerprestaties. Zij waren en zogenaamd Gouden Duo. Het hoogtepunt van Tracy's cariërre lag in de jaren '30 en '40. Hij won in die jaren twee Oscars en kreeg het etiket 'de beste acteur van de wereld' opgeplakt. In totaal heeft hij in zijn leven 74 filmrollen ge speeld. In al die rollen was hij weer zoveel mogelijk zichzelf: Een oerdegelijke, ruige beer zonder veel glamour maar met wel gezegend met koppigheid, trots en een moraal waar op te bouwen valt. Fury In de film die de NOS morgenavond op Nederland 3 brengt is Spencer Tracy Joe Wilson. Hij is onderweg naar zijn verloof de en wordt in een kleine stad aangezien voor de ontvoerder van een kind. De sheriff zet hem in de gevangenis, maar de woedende bevolking wil hem lynchen. Dit lukt echter niet, maar er wordt een bomaanslag gepleegd op de gevangenis. Joe Wilson is verbitterd en wil zich wre ken. Zijn verloofde weet hem te overeden zijn onschuld in de rechtzaal te bewijzen. Fury blijft actueel. Deze debuutfilm van Fritz Lang toont aan waartoe massahyste rie zou kunnen leiden: Executie van een onschuldige. FOTO: SP IILVERSUM „Revolu- is geen theekransje", voormalig „roergan- er", Mao Zedong. Het uit Chinese revolutie oortgekomen Volksbe- rijdingsleger bestaat dan ok bepaald niet uit theel- uten. daadkracht van dit één na •ootste leger ter wereld blijkt it de vijfdelige Australische roduktie „The Great Wall of on", die de Vara vanaf van- irond uitzendt in het kader an de informatieve rubriek Impact". De Nederlandse titel an de serie luidt „China's ge- eime wapen". vlaag van „Chinese lasnost" mochten de Austra- ers in China vrijuit filmen, ij bezochten zo'n 120 locaties, >aarvan de helft officieel voor uitenlanders verboden gebied van de Amur de rivier ie de grens vormt met de ovjetunie tot het hart van 'ibet en de jungle in het rensgebied met Vietnam; van nlitaire academies .tot wapen- abrieken, marinehavens en aldatenverblijven. Zeker na e weinig op volksbevrijding jkende activiteiten van het hinese leger op het Plein van e Hemelse Vrede in Peking liet het er niet naar uit dat journalisten ooit nog eens op nieuw zo'n kans krijgen. Drie miljoen militairen vor men het Chinese Voksbevrij- dingsleger, officieel een vrij- wiligerskorps. Maar elke pro vincie is aan de staat verplicht hoeveelheid mensen voor het leger te leve ren. Die „vrijwilligers" leven onder strenge regels. Recruten mogen het eerste jaar niet naar huis. Soldaten krijgen een soldij van zes gulden per maand en er heerst een ver bod op het hebben van vrien dinnen. „Je kunt. maar aan één ding trouw zijn", is het ar gument van de Chinese autori teiten voor dit celibaat. De Chinese strijdmacht is een boerenleger en blijkt uit de filmbeelden van de Australiërs volledig geïntegreerd te zijn in de samenleving. China is een agrarische maatschappij be stuurd door één partij. Die partij staat in de Chinese maatschappij gelijk aan de staat. Het Volksbevrijdingsle ger is de beschermer van de partij. Zij heeft als belangrijk ste doel om vijanden van de staat te doden. Wie die vijand is bepaald de partij. Ieder lid van het Volksbevrijdingsleger krijgt deze theorie met de pap lepel ingegoten. Zo kent het leger politieke commandanten die de partijlijn uitleggen. Een afwijkende mening is niet mo gelijk. Het collectief staat cen traal en alle vormen van idivi- dualisme, van zelfstandig den ken, zijn uit den boze. Onderwijs en „het juiste poli tieke denken" zijn een essen- Chinese commando's in training. tiëel onderdeel in de vorming van de militairen. „Een dom leger kan de vijand niet ver slaan", was het credo van voormalig partijleider Mao Ze- dong. En deze optiek geldt nog altijd. Naast lezen en schrijven wordt ook aan culturele en po litieke vorming ongekend gro te aandacht besteed. Zo wor den in het leger kunstenaars opgeleid en bestaat er zelfs een Tweede Artillerie Dansgezel schap. Maar deze culturele verfijning sluit niet uit dat de Chinese militairen tot de hard ste ter wereld behoren. De trainingen van infanteristen en commando's zijn ongekend zwaar. En de omstandigheden waaronder het Volksbevrij dingsleger opereert vaak niet minder. Met name de barre kou aan de de Chinees-Russi sche grens, de langste grens ter wereld, lijkt weinig plezie rig. China heeft meer oorlogen ge voerd dan welk land dan ook. Het Chinese leger is actief ge weest in Korea, India, de Sov jetunie en Vietnam. Met ware doodsverachting wierpen Chi nese militairen zich bijvoor beeld in 1979 in Vietnam in de strijd. Deze colleciteve zelfop offering leverde China, naast vijftigduizend doden, wel een grote militaire overwinning op. De serie „China's geheime wapen" geeft een unieke mo gelijkheid om inzicht te krij gen over de Chinese politieke cultuur. Het optreden van het Volksbevrijdingsleger op het Plein van de Hemelse Vrede is dankzij het journalistieke werk van de Australiërs beter te begrijpen. China leeft nog altijd min of meer op gespannen voet met haar twaalf buurlanden. Het is voor deze landen te hopen dat expansiedrift de machthebbers in Peking voorlopig vreemd blijft. Want voor het soort sol daat dat het autoritaire Chine se regime heeft gekweekt, lijkt geen zee te hoog te gaan. Voor ons rest slechts de geruststel lende gedachte dat China in ieder geval heel ver weg is. FRANS BOTHOF NEDERLAND 1 VARA 16.01 Uit een duister verleden. (Out of darkness), Engelse jeugdfilm uit 1985. 17.01 Neighbours, Australische serie. Lucy wordt aangera den naar de oogarts te gaan. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 VAR A's kindermenu De avonturen van Teddy Rux- pin (Teddy Ruxpin), teken filmserie. Afl.: De dag dat Teddy Grubby ontmoette. VARA 18.08 Het kind van de sterren (Der Sternensohn), Duitse science-fictionfilm voor de jeugd. Een elfjarig jongetje gaat met de lift naar het dak van het hoogste ge bouwvan de stad. 18.23 De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Slaap Smurfje, 18.36 18.47 19.00 19.20 19.44 20.07 22.30 22.40 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Larry maakt nooit herrie. Kwik en Flupke. Vlaamse tekenfilmserie. NOS Journaal. VARA De baas in huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens. Stadsgeneugten, humo ristische Engelse teken filmserie over het leven in een grote moderne stad. Afl.: De wasseretteblues. Onder de vulcaan (Under the vulcano), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van John Huston naar de roman van Malcolm Lowry. Tommy Cooper, hoogte punten uit zijn shows. NOS Journaal. VARA Impact. Thema: China (Great wall of iron). Pre sentatie: Paul Witteman. Einde. NEDERLAND2 AVRO 16.05 EDe stille kracht serie met Pleunie Touw, Bob de Lange, Willem Nijholte.a. Afl. 2 (slot). 17.25 C-8tarrace e. Verslag van deze solo-zeiltocht van het Engelse Plymouth naar het Amerikaanse Newport. AVRO 18.20 EDe zwartkijkers 4-de- lige serie over het medium Televisie. Deel 1: Eerste tandjes. 18.40 III David, de kabouter tekenfilmserie naar het boek De Kabouter van Rien Poortvliet en Wil Huy- gen. Afl. 24: De vergiftigde 21.50 22.03 wolf. Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS HJournaal. AVRO Growing pains. Ameri kaanse comedyserie. Afl. 15: Slice of life. Huize Sea- ver staat op z'n kop wan neer Maggie plotseling een baby wil van Jason die hier niets voorvoelt. Survival of the fittest. Ver slag van dit evenement in het Canadese Nationale Park Banff. Presentatie: Jack van der Voorn. Voorlichting AVRO bridge cursus. ETerug naar Oegstgeest. Nederlandse speelfilm uit 1987 van Theo van Gogh. Met: Casper de Boer, Cas Enklaar, Tom Jansen, e.a. Jan Wolkers keert terug naar Oegstgeest om zijn stervende vader op te zoe ken. Tijdens dit proces ko men de herinneringen bo ven. Is] Ontdek je plekje Utrecht. NOS Journaal. NEDERLAND 3 ios 18.05 Waar wij vandaan ko men... Voorlichting over een serie informatieve pro gramma's over de her komstlanden van de in Ne derland woonachtige Mos- NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 ^Jeugdjournaal. 18.55 EHet klokhuis. Jeugdpro gramma. 19.10 Buddy. 5-delige Engelse jeugdserie. Afl. 2: Crying, waiting, hoping. 19.35 Vogels kijken. Afl. 5: De puttep. 20.00 Journaal. 20.29 Oog in oog. Ischa Meijer in gesprek met Johan Polak. RVU 21.15 Philippides...toestel 89, serie over hedendaagse communicatievormen. Afl. 2: Politici, de media en voorlichters. NOS 21.40 Segopotso: Aandenken. Het toneelstuk Township Boy, over een jonge mili tante dichter in Soweto, dat in Zuld-Afrika gezien werd als een levende muurkrant als vervanging van de zwijgende pers. HUM.VERBOND 22.05 Kwartslag. Dubbelleven, serie gesprekken met 4 mensen over het mogelijke ontstaan van een nieuwe wereldcultuur, als gevolg van migratie, reizen en me dia. Vandaag: f Idrissa Ouedraogo, cineast uit Burkina Faso. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag vandaag. TELEAC 22.55 Voorlichtingsprogramma over de cursus Por favor, Spaans voor beginners. NOS 23.10 Niews voor doven en slechthorenden. 23.15 Einde Britse komiek Tommy Cooper. Ned 1 22.08 uur Sinja Mosa, Braziliaanse serie Nieuws. Tik Tak, animatieserie. Afl. 10. Plons. Kung Fu, Amerikaanse serie. Waar is Pierre? (Ou est Pier re?). Canadese jeugdfilm van Jim Purdy. i Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. Buren (neighbours), Australi sche serie. Felicel QuizpFogramma waarin twee duo's spelen op .vieren twintig televisieschermen. Het winnende koppel speelt in de finale om de auto! Presentatie: Felice Damiano. Panorama. Verrassende vertellingen (Ta- les of the unexpected), serie fantastische verhalen. Afl.: Tijd om te sterven Kunstzaken. Nieuws. j Première. Filmmagazine met Jo Röpcke. i Coda. Playera, van P. de Sara- sate, uitgevoerd door Ezequiel Larrea, viool en Dana Proto- BRT 2 i Rin, Japanse serie. Afl. 4. i Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. 2 x 7, tv-spelletje met Mark Demesmaeker. I Programma-overzicht. I Nieuws. I Mijn ooms nalatenschap (Zi- vot sa stricem), Joegoslavische speelfilm uit 1988 van Krsto Papic. Met: Davor Janjic, Alma Prica e.a. (Originele versie met Nederlandse ondertiteling). Martin, een wat oudere schrij ver. krijgt bezoek van zijn oude, zieke oom Stefan, ooit een vooraanstaand commu nist. Deze verzoekt hem na drukkelijk zijn laatste wens te vervullen: een kerkelijke be grafenis, i Container, praatprogramma over beschaving. Thema: de fi guur van Don Juan. Presenta tie: Lieven De Cauter en Bart Verschaffel. Einde. tTBF 1 Schooltelevisie. Vacaturebank. La bolle aux images, kinder programma met Edouard et ses amis, Smurfen en Mystère et bulle de gomme. Journaal. Journaal en weerbericht. Autant savoir, consumenten magazine. Vandaag: Train grande vltesse. L'anti-gang (Sharky's machi ne), Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Burt Reynolds. Spécial cinéma, 10 kleinere reportages over de wereld van de film-fantasie. Uitslagen Nationale Loterij. Laatste nieuws. Bourse, berusmagazine. Reflets du libéralisme, politie ke uitzending. Lebenswege. Die Heimat ist so fremd geworden. Hulp voor emigranten. Die Trickfilmschau. Thomas Senior, Nederland se jeugdserie met o.a. Lex Goudsmit. Afl. 1: Die geklaute Taschenuhr. Achtung Klappel Kinderen maken een reportage. Van daag: De zesdaagse van Bre- Tagesschau Thunderbirds, serie. Afl.: Das fliegende Gefangnis. Tagesschau. Hier und Heute, actualiteiten. Die Wiesingers, serie. Afl.: Der verlorene Sohn. Programma-overzicht. (STagesschau. Veto. Verachtet und verheizt - Die Polizei wehrt sich, discus sieprogramma. Der 7. Sinn. s. Schebenwischer, een caba retprogramma van en met Die ter Hildebrandt. M.m.v. Gisela Schneeberger, Gerhard Polt en Die Biermöselblosn. Miterlebt. Wenn die Medien Volksfest feiern. tagesthemen. ARD-Sport extra. EK Volleybal voor dames. West-Duitsland - Sovjet Unie, samenvatting van vanavond: Hockey om de Champions Trophy voor da mes te Frankfurt: Australië' - West-Duitsland, samenvatting.- Tatort misdaadserie. Afl.: Freunde. Met: Götz George, Eberhard Feik, Ulrich Mat- schoss e.a. Schimanski ver moedt dat zijn oude vriend Frieder aan het hoofd van een bende staat om met ander mans geld de droom, die zij vroeger deelden, te kunnen verwezenlijken en dit brengt hem In een moeilijke positie. Tagesschau. Nachtgedankan, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. Einde DUITSLAND 2 15.45 Programmaoverzicht. 15.55 Heute. 15.58 Indian River, Canadese jeugd serie. Met: Graydon Gould, Mi chael Zenon, Ralph Endersby e.a. Afl.: Schabernack. 16.20 Logo, jeugdjournaal. 16.30 Logo in Togo, scholieren uit Bonn lopen voor Afrika. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.10 Tele-lllustrierte, magazine met actualiteiten, sport en amuse- 17.45 Der Engel auf Erden, Ameri kaanse serie. Met: Michael Landon, Victor French, Eileen Heckart e.a. Afl.: Club der ar men Unternehmer (1). Aansl.: Mode höchst-persönlich. Van daag de garderobe van Ira von Fürstenberg. 18.20 Ein Engel auf Erden. Afl.: Club der armen Unternehmer (2). 18.58 Programmaoverzicht. 19.00 Heute. 19.30 Aus Wien: Was wiire wenn...? Spelprogramma, gepresen teerd door Hans-Jürgen Baumler. Met: José Feliciano en Mauvance. 21.00 Von Krebs geheilt - Erlebnis- se und Erfahrungen aus Euro pa, documentaire over de strijd tegen kanker in Europa. 21.45 Heute-journal. FOTO: ANP 22.10 ,(sl Live, talkshow met Amelie Fried en Harry Valérien. 23.40 Das kleine Femsehspiel Empfanger unbekannt, Duitse tv-film van Sohrab Shanid Sa- less. Met: Manfred Zapatka, Iris von Reppert-Bismarck, Umran Ertok e.a. Een vrouw verlaat haar man, die nog slechts met de mond de idea len van mei 68-beweging be lijdt. Zij leert een werkloze Turkse architect kennen, die zich zorgen maakt over de groeiende vreemdelingenhaat in de Bondsrepubliek. 01.00 Heuta. DUITSLAND 3 I Sport im Westen extra: Cham pions-trophy Hockey voor da mes vanuit Frankfurt: Australië - West-Duitsland. l Schooltelevisie. I Telekolleg II, cursus natuur kunde. Les 1. I Die Sendung mit der Maus. l Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.40- 19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). I Das Geheimnis des Wachsfi- gurankabinetts (The mystery of the wax museum), Ameri kaanse speelfilm uit 1933 van Michael Curtiz. Met: Lionel At- will, Fay Wray, Glenda Farrell e.a. Na 10 jaar heropent Ivan Igor zijn wassen beelden-mu- zeum, dat destijds door brand werd verwoest. Het publiek staat versteld van de treffende gelijkenis van de beelden met de ware personen. I Filmtip: Ariel van Aki Kauris- maki. l West 3 aktuell. i Menschen-Lander-Abenteuer: Die Orang-Laut, Menschen des Meeres, documentaire over het leven van de zeenomaden stam Orang-Laout. i Auf Wiedersehen in Kairo (Fortunes of war), 7-dellge En gelse serie van James Cellan Jones. Afl. 3. Fernseh-Schatze Brot und Steine, documentaire over het leven van de dorpsbewoners van Westerwald. Laatst# nieuws. BBC 1 i Gardener's direct line. I Children's BBC, met Ewoks. i Mysterious cities of gold Afl. 12. i Newsround, Jeugdjournaal, i We are the champions speci al. i Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e.a. i Nieuws en weerbericht, i Regionaal Nieuws. I Top of the pops, Engelse hit parade. Presentatie: Gary Da- vies en Simon Mayo. I Eastenders, Australische serie met Judith Jacob, Susan Tully, Letltia Dean e.a. i Blankety Blank, i In sickness and in health, 7- delige serie met Warren Mit chell en Arthur English. Afl. 1. i Nieuws. i Regionaal nieuws en weerbe- l Crimewatch. i Omnibus: Prince of Wales, a vision of Britain, prins Charles geeft zijn visie op de moderne architectuur. i Crimewatch update, i Weerbericht, i Einde. BBC 2 Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws en weerbe- Open Europese Golfkampi- oenschappen. Film '89. ECrack-up, Amerikaanse speelfilm uit 1946 van Irving Reis. Met: Pat O'Brien, Claire Trevor, Herbert Marshall e.a. The Victorian kitchen garden Vanavond: Juli. Wildlife showcase, natuurdo- cumentaire serie. Afl. 6: Kook aburra. Open space. Namibia - nucle ar reactions, documentaire over de campagne van dok werkers in Liverpool om het transport van uranium uit Na mibië en Zuid-Afrika te blokke- 22.00 Police squad: Spoof comedy cop show, 6-delige Amerikaan se serie. Met: Leslie Nielsen, Alan North e.a. Afl. 1: The Substantial gift. 22.25 Slow boat from Surabaya, 6- delige documentaire serie van Jack Pizey. Afl. 4: Diplomatic Thai's. 23.20 Voices from the dolls house. Afl.: Fiona the model. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Europacup atletiek, compila tie. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.35 Einde. 53 Ondertiteling via Teletekst Is) Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending KD Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst (Q) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels Hl Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling TV I ^iPMorger^J SKY ONE NEDERLAND 1 Young Doctors. Countdown. EUROSPORT Women's European Volleyball Championships. World Polo Champiosnhips. World Cup Badminton. Indy Car World Series. Australian Rules Football. Closedown. NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. KRO 15.45 Olie, documentaire 16.35 Anne van het groene huis NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 KRO's teken filmfestival. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. TROS 16.00 Dieren in het wild. 16.28 Heathcliff Co e. 17.00 Derrick e. SUPER CHANNEL DUITSLAND 1 15.30 The Rock of Europe. 16.30 On the air. 18.30 Nino Firetto. 19.30 The Lloyd Bridges Show. 20.00 Wagon Master. 21.50 World News 22.00 Mrs. R's Daughter. 23.45 Look Out Europe. 00.15 World News and Goodyear Weather. MTV EUROPE 10.00 Heute. 10.23 Appétit Paul Bo- cuse e, recepten 10.30 Was ware wenn...? 12.00 Umschau. 12.10 Von Krebs Geheilt. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Einde. 13.15 Deutschlandbilder. 14.00 Hallo Spencer, kinderserie. 14.30 Kein Glück mit Frauen. 15.30 Tages schau. 15.35 Papi, was machts Du eigentlich den ganzen Tag? Ontwer per van foto-apparatuur en muziek- therapeute. 15.50 Der Tonbandfreak, Speelfilm 17.05 Foxi...der vielgelieb- te Plüschhund. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaua, serie. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. 20.00 The Video Music Awards 22.30 Kristiane Backer. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. DUITSLAND 2 TV 5 16.05 Les artistes naïfs suises. 17.00 JAzz In. 17.20 Écho. 18.05 Brèves et Mètèo Européenne. 18.10 Rècrèation. 18.30 L'imagination au Galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Histoires Naturelles. 20.00 Cinè-club. 21.40 Papier Glacé. 22.00 Journal Télévisé. 22.25 Métëo Européenne. 22.30 Apostrophes. 23.45 Edition Spéciale. 00.45 Fin de Programme. Netto: Ihre Wlrtschaft heute. RTL aktuell. Die Springfield Story, serie. Reich und Schön, serie. Der Preis ist heiss, spelshow Radsport aktuell. RTL aktuell. Die Zwie mit dem Dreh RTL aktuell. Karlchen. Weerbericht. Pulaski, Engelse serie. Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau serie. Herzen im Fieber (Torch song), Amerikaanse speelfilm RTL aktuell. Ein Fressen für Django (W Djangol). Italiaanse western Sketchotel. Betthupferl. Einde. 10.00 Heute. 10.03 Bon appétit Paul Bocuse Nieuwe recepten 10.30 Was ware wenn...? 12.00 Umschau. 12.10 Von Krebs geheilt. 12.55 Per soverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15. Zu Besuch bei Arnaldo Pomodoro. Filmportret 13.45 der eiserne Weg. serie. 14.45 Der eiserne Weg. serie. 15.45 Programma-overzicht. 15.55 heute. 16.00 Mach Dir ein Bild. Foto magazine. 16.25 Freizeit...und was man daraus machen kann. Vandaag: het Schnalstal in Zuid-Tirol. 16.55 heute. Aansl.: Aus den Lëndern. 17.10 üi Tele-lllustrierte. Magazine met actualiteiten, sport en amuse ment. 17.45 Pyjama für drei. 07.00 Teletekstoverzicht. 07.30 The Flintstones. 07.55 Weerbericht 08 00 Breakfast time. 09.55 Regionaal nieuws 10.00 Nieuws Aansl.: Arthur Negus enjoys. 10.30 The French Way. Blacksmith; baker; blood pud ding maker. 10.50 Town portraits: Helmsley. 11.00 Nieuws Aansl.. Pink Panther 11.25 Children's BBC. 11.30 Playbus. 11.50 Bunyip. 11.55 Five to eleven 12.00 Nieuws Aansl.: Far eas tern cookery 12.35 First impressions 13.00 Nieuws Aansl. The garden par ty. 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours. 14.50 An chors aweigh.17.10 Children's BBC 17.35 On the waterfront revisited. SKY ONE 06l30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 General Hospital. 14.50 As the World turns. 15.45 Loving. 16.15 Young Doctors. 17.00 Countdown. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.04 Onder tafel. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 Midnight hour 02.02 Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.04 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance trax. 21.02 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.30 VPRO: De Beweging. 18.00 Nieuws 18.02 Britten: War Requiem 20.00 Nieuws. 20.02 Het podium. 00.00-01.00 Het ISCM-Festival Jour- RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Schrijvers van deze tijd. REGIONAAL Radio West: (Via FM-frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Edi tie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Van daag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv-overzicht, 'Kwis en waar achtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band 18.45 Gastprogramma: V.U. 19.10 Actueel 19.33 Welkom in Vlaanderen. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 17.00 (FM) Antwerpen apart. 18.10 Over stuur. 20.00 Het orgeltje van yesterday. 22.05 Boem Boem. 23.30 Nachtradio. BRT 3 16.30 Jean Sibelius. 17.30 Als 't hart danst (1). 18.00 Nieuws. 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier. 20.00 BRT-Filharmonisch orkest. 21.32 Kamermuziek. 23.15 The byg Year. 24.00 Nachtradio. MORGEN MTV EUROPE 07.00 Kristiane Backer. 12.00 Remo te control 12.30 Kristiane Backer. 15.00 Yol Mix. 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.I.P- room. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo 07.20 KRO's Ontbijtshow. 08.50 Postbus 900. 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 14.04 Ratel plus. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha, die Holland. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Het internationale consertcir- 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Alcohol. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Interview. 14.00 Euroburo 16.35 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, reportages en actualiteiten. 14.02 Ie wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Nederland. 16.02-17.00 Gesprek van de dag. Radio Rijnmond: 07.03 Och tendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma van Liesbeth van der Kruit. 14.03 RR-Express: non stop muziek 16.03-17.00 Getapt, cul tureel café met Annemarle de Jong. VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1989 BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor: culturele info. 14.03 78 Toeren tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 06.05 Dag en dauw 08.10 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 (FM) Antwerpen apart. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Het algemeen belang. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 (FM) Antwerpen apart. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 Vooruitblik. 10.00 De muziekwinkel. 11.00 Parade. 12.15 Tafelmuziek 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento. 14.00 Nieuwe muziek. 14.30 Namiddag bij BRT III 16J0 Wel Thuis met Amadeus. 17J0 Vakantieland: Scandinavië.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 23