yoorhouter zamelt brillen in Bustochten naar musea CTIE VOOR ZIEKENHUIS IN IVOORKUST P.uto rijdt -Ogen boom Overlast door vrachtauto's in Boschgeest Voorhout weer in de ban van najaarsfeest Zestig Noord wijkse verenigingen op manifestatie Clubwijs '89 WIDENS OMGEVING EeidócQowiarit DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1989 PAGINA 15 iter van de Burg nnaar dikke bandenrace )RDWIJKERHOUT Peter van der Burg gisteren in Noordwijkerhout de sterkste bij ,dikke-banden-race" die werd verreden na mateur-wielerronde van het dorp. Aan de deed behalve de vanouds bekende plaatse- wielerfamilies ook een flink aantal dorpe- in deel die het zomaar wel eens wilden eren. Een duidelijke favoriet was dit jaar op voorhand aan te wijzen, maar Peter eroo die al heel wat jaren voorin te vinden geweest, voelde zich goed en ging er al dig vandoor met Peter van de Burg, die de e al eens eerder op zijn naam bracht. Lan- tjd bleven» zij in het zicht van het renner- )ton, maar door elkaar steeds goed op kop 1 lossen wisten ze uiteindelijk de achtervol- op afstand te rijden. Uiteindelijk won Pe- ran de>Burg in de eindspront. Stadsklokken in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Er komen vijf stadsklokken in Noordwijkerhout. De klokken worden geplaatst op de Herenweg nabij de Brink, bij het verkeersplein aan de Gooweg/Langelaan, op de Dorpsstraat bij de aansluiting met de Viaduct- weg, op de Zilkerduinweg bij de aansluitng van de Hoogduinweg en bij de aan sluiting Wildlaan aan de Maandagsewetering. De commissie openbare werken praat donderdag 14 septem ber over de plannen om de stadsklokken neer te zetten. LEIDSCHENDAM De Culturele Raad Leidschendam (CRL) is van plan bustochten naar musea, tentoonstellingen en derge lijke naar plaatsen buiten Leidschendam te organiseren. De be volking zou dan ook buiten de gemeente en de regio kennis kunnen nemen van het kunstaanbod elders. Dat staat in het jaarverslag over 1988 en het werkprogramma voor de toekomst dat deze week ter kennis werd gebracht van de raadscommissie welzijn. Bij de jaarlijkse manifestatie van de CRL zal dit jaar in de vorm van een festival aandacht worden geschonken aan het cabaret. De CRL verzet elk jaar veel werk voor de Anjerfondscollecte Vorig jaar werd hiervoor 6.000 gulden opgehaald. De raad heeft zich verzet tegen het plan van de gemeente een apart ondersteu ningsorgaan sociaal-cultureel werk in het leven te roepen. Bij de gemeente is nog steeds het verzoek in behandeling tot het op richten van een artotheek, het uitlenen van kunstwerken dat zou moeten gebeuren in het bibliotheekgebouw aan het Fluitpol- derplein. De CRL vindt dat ook verkoop van kunstwerken plaats zou moeten kunnen vinden. Internaat 't Veerhuis in Oegstgeest OEGSTGEEST De ge- meente Oegstgeest heeft er een internaat bij: on langs werd in een karak teristieke en beeldbepa lende villa op de hoek van de Oranjelaan-Rhijn- geesterstraatweg 't Veer huis gevestigd. Het internaat is bedoeld voor schoolgaande kinderen waar van de ouders vanwege hun functie veel in het buitenland vertoeven. De maximale capa citeit is 21 jongens en meisjes in de leeftijd van 11 tot 20 jaar. Initiatiefnemer en directeur is Peter Paul ter Veer. Momen teel zijn er dertien kamers be schikbaar in het internaat. De volledige capaciteit is beschik baar als de dakverdieping is verbouwd. Ter Veer. afkom stig uit het onderwijs, wil het internaat samen met zijn echt genote verder uitbouwen. In middels hebben al vijf jonge ren voor kortere of langere tijd hun intrek genomen. Door de aanwezigheid van bijvoor beeld de internationale school op het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest is er behoefte aan internaten. Renovatie woningen NOORDWIJKERHOUT Enkele vooroor logse woningen aan de Nieuwe Duinstraat in Noordwijkerhout krijgen een grote op knapbeurt. Voegwerk, ramen, kozijnen, deuren en sanitair wordt vervangen of op geknapt. Verder wordt het dak van de wo ningen geïsoleerd. De woningen aan de Nieuwe Duinstraat zijn eigendom van de Noordwijkerhoutse woningbouwvereniging Sint Antonius van Padua. In totaal gaat het om 26 woningen. Daarvan zijn er 16 in 1927 gebouwd en tien in 1931. De oudste wonin gen zijn in 1973 gerenoveerd, de laatste tien in 1974. De opknapbeurt van de woningen kost in totaal 1,2 miljoen gulden. De bewo ners krijgen een tegemoetkoming van 500 gulden voor eventuele schade door de reno vatie. De commissie openbare werken praat op donderdag 14 september over de renova tieplannen van de woningbouwvereniging. ORHOUT Voorhou- Wim Hamel is een in- elingsactie van brillen art. Ze zijn bestemd het ziekenhuisje Da- in Ivoorkust. Er is ■al een grote behoefte leesbrillen. dot\ iel zette de actie op poten ien bezoek aan zijn broer in Ivoorkust een rubber- ige beheert. „Mijn broer brachten een bezoek aan kinderziekenhuisje in Da- waaraan mijn schoonzusje erbonden als diëtiste. In ziekenhuisje, dat 2 '/i uur ligt van Arbidjan de dstad, liggen voornamelijk e zwaar ondervoede kinde- Van hen heeft tien pro cent Aids. Daar zagen wij een dokter zo ongeveer met z'n neus op het papier liggen bij het schrijven van een recept. Mijn broer bood hem zijn lees brilletje aan. Hij begon werke lijk te stralen. Er ging gewoon een wereld voor hem open", vertelt Hamel. Bij een tweede bezoek zag de dokter dat Hamels' broer een nieuwe bril op had en vroeg waar zijn leesbrilletje was. Toen hij hoorde dat het ergens ongebruikt thuis lag, vroeg de dokter of hij het misschien hebben mocht. Behoefte Bij navraag bleek dat er een enorme behoefte bestaat aan brillen en vooral leesbrillen. Terug in Nederland ondernam Hamel meteen actie. Hij nam contact op met de Stichting Gezondheidszorg Voorhout en besloten werd een kleine, kortlopende hulpactie te star ten om leesbrillen iiï te zame len voor het ziekenhuisje in Dabou. In het gezondheidscentrum aan de Kerkweg is nu een mand neergezet waarin men zijn of haar leesbrilletjes kan deponeren. Dit kan gedurende de hele maand september. Vervolgens gaan de brillen naar Optiek Groeneveld in Sassenheim. Daar worden alle brillen nage keken en indien nodig worden kleine reparaties uitgevoerd. Bovendien worden de brillen doorgemeten en van een stic ker voorzien met de sterkte van de glazen. Half december worden ze door de dochter van de rubberplanter meegenomen naar Ivoorkust als zij Kerstmis gaat vieren bij haar ouders. „Ik hoop echt dat de Voorhou- ters deze actie doen slagen. Het idee is niet nieuw, want twee jaar geleden heb ik op verzoek van iemand uit Fries land een hele doos brillen af gegeven bij de nonnen in Nai robi in Kenya. Maar nu coör dineer ik het project zelf. Mijn hele familie is al in actie en verzamelt enthousiast brillen. Ik hoop dat onze brillenkoe- rier straks in december flink wat krijgt te sjouwen zodat met kerstmis talrijke mede mensen geholpen kunnen worden aan 'n leesbril", aldus Hamel. Meer inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Wim Hamel, Churchilllaan 18. Telefoon 10679. WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT VALKENBURG Geboren: Thomas Sebastiaan Hugo, zn. van H. Ravens- bergen en E. M. van der Vijver; Klazi- na, dr. van T. van der Plas en G. van Vliet; Jacob Daniël, zn. van A. P. Hoekstra en D. C. Maagdelijn; Gerri- tje Johanna Maartje, dr van J. Scho- neveld en J. M. van Duijn; Merijn, zn. van M. M. van den Broek en D. Mei- ma; Ismene Charlene, dr. van J. A. Troost en M. D Slootweg; Egbert Willem, zn. van W. F. R. Knoop en H. E. Schoneveld; Femke. dr. van R. Vlietstra en G. Labots, Natascha, dr. van J. Glasbergen en Y. M. Revet; Trude Suzanne, dr. van P. de Wit en T. Noort; Pieter Jacobus, zn. van P C. Franke en A W Oosterlee; Jo hanna Jacoba, dr. van P. J. Souverijn en J. S. Grunstra; Inge Milou, dr. van R. M. Krijger en P. J. Zandbergen; Robin, zn. van A. F. Noort en A. H. Overleden: van Duijn, Dirk Pieter geb. 1900; de Vries-van der Plas, Jansje geb. 1917; de Vries. Cornelis Albertus geb. 1926. Gehuwd: J. Imthorn en W. J. Smit; W H. Wouters en L. M. J. Oosterlee; R. A. I. de Feij en A. J van "Noort; T M. van Moorsel en J. van der Na gel; G. J. A. de Croock en M. van Schelven; D. A. Rosmolen en J. M. van der Wal; F. A Bos en E. M. van Duijn; C R. Zonneveld en H. de Ko ning; C. van Delft en C. A. van der Meij; C. Wittekoek en J. de Vries; S. E. T. Star en A. W. van der Plas; R. Schrama en D. Donkers. aapcursus in "■ollenstreek a e :n- en bollenstreek rSeh Het Samenwerkingsver- d GVO Zuid-Holland rd houdt een cursus voor n die lijden aan slape- heid. De cursus is organi- d in samenwerking met idi'n kruiswerk Rijn en Duin, n e Stichting Maatschappelijke -j c istverlening Duinstreek en 7on instreek in Katwijk, Sas- }me ïeim en Lisse. De cursus ■ate 'nt °P november in Lisse. ppel Sassenheim en Katwijk ikeFdt °P 1 oktober begonnen. cursus is bedoeld voor NNPsen die regelmatig slaap- adelen gebruiken en weer Eder willen leren slapen. De en zijn er op gericht dat de jhemers stoppen met het uik van slaapmiddelen. Ze n onder meer een aantal Tieren om zich lichamelijk n3va geestelijk te kunnen ont- deiininen. De cursus bestaat uit Ni< l wekelijkse bijeenkomsten atien elk anderhalf uur duren. )lwa! ens de bijeenkomsten krij- Ungg de deelnemers informatie leiinj slapen en slaapmiddelen 18.31 er worden verschillende allee ten oefeningen uitgelegd geoefend. Voor de cursus 19 0< nt- heeft iedere deelnemer da; gesprek met de cursuslei- I8.3(i. Het cursusgeld bedraagt scerflig gulden. Opgeven kan p' het Samenwerkingsver- jd GVO Zuid-Holland eet td (telefoon 02521-10191). hola Cantorum staat 50 jaar 5olg 5STGEEST Het Oegst- 8.3Citer koor Schola Cantorum lelin aat 50 jaar. Het koor, dat Pra< erdeel uitmaakt van de ^ntg stgeester Willibrorduspa- 5zoe lie werd in 1939 door kape- r aai Sanders opgericht. Het b< den jubileum wordt op °°g| lag 24 september gevierd inje|de parochiekerk aan de grot jngeesterstraqtweg 37. Er is ii e eucharistieviering, daarna J™[t in de middaguren een jdelïnkomst PIaats vinden in ,erte nabijgelegen restaurant La r an nee'. Pater N. Wesselingh <eel uit Oosterhout zal een iogl«ierie houden onder de titel |0 0 egoriaans door de eeuwen huil ï"- Op zaterdag 23 septem- 8.30 zal 's avonds in La France ikin; ensemble Peregrino optre- ndei ^an ^and van zang, voo iek en lichtbeelden wordt stuk oude, Europese cul- tot leven gebracht. -| ORDWIJKERHOUT J i 20-jarige automobilist uit I lenheim is gisteravond op Maandagsewetering in F ordwijkerhout tegen een im opgereden. Volgens de tuurder, die vanaf de 's- ivendamseweg kwam, wor- rd hij in zijn spiegel ver- hori- id door de zon die in de ava" 'rruit reflecteerde van een 39 0 die achter hem reed. Een jarige passagier, ook afkom- uit Sassenheim raakte in gezicht gewond door glas erven. Het slachtoffer is ïgebracht naar een zieken- S- De auto liep behoorlijke luofi ade op aan de rechtervoor- m 1 ie. VOORSCHOTEN De wijk Boschgeest in Voor schoten ondervindt veel hinder van geparkeerde vrachtauto's. Dat is de me ning van de heer A. van der Heijden, een bewoner van de Douw van der Kraplaan, die een brief aan het Voorschotense ge meentebestuur heeft ge schreven. Een jaar geleden werd al ge klaagd over de vrachtauto's tijdens een hoorzitting over de bouw van het buurthuis. Wet houder L. Marselis verklaarde toen dat het moeilijk is de vrachtwagenschauffeurs aan te pakken, omdat er weinig uitwijkmogelijkheden zijn. De situatie is er volgens de brief schrijver sindsdien niet beter op geworden. Met name de Hamellaan, Douw van der Kraplaan en Baron Schimmel- penninck van der Oyelaan moeten het ontgelden. Grote bestelauto's, vrachtauto's en zelfs trucks met opleggers met grote containers staan regel matig in de wijk. De heer Van der Heijden stelt dat de woon omgeving erdoor wordt ont siert. Het uitzicht wordt soms belemmerd, er is geluidsover last in de vroege ochtend als de chauffeurs vertrekken en de lading kan gevaar opleve ren voor de omwonenden bij brand of lekkage. Het persoon lijk benaderen van de chauf feurs heeft nog niet veel resul taat opgeleverd. De brief schrijver verzoekt de gemeen te om maatregelen. Hij stelt dat de vrachtwagens op een industrieterrein thuishoren. Elf vrouwen doen komende zaterdag een gooi naar de titel Miss Voorhout 1989. De verkiezing heeft een sterk regionaal karakter en een zelfs een landelijk tintje; slechts twee van de deelnemers zijn uit Voorhout afkomstig: de zusjes Angelique (18) en Henriëtte (16) Warmerdam. Ook Katwijk aan Zee levert twee kandidates: Mary Koppe (21) en Jeannette Varkevisser (20) en dat geldt eveneens voor Noordwijkerhout dat wordt vertegenwoordigd door de nichtjes Natasscha (19) en Carola (18) Hulsebosch. Een bekende voor het Voorhoutse publiek is José van Rijn (18) uit Noordwijk. Deze VVV-werkneemster deed al twee keer eerder mee en eindigde telkens op de vijfde plaats. Voorts doen nog mee Afra Schooneman uit Enkhuizen, Patricia Scheurs uit Val kenburg, Angelique Bakker (19) uit Avenhorn en Astrid Donker (21) uit Twisk. De verkiezing wordt gehouden in het Parochiehuis en begint om acht uur. Op de foto zeven van de elf kandidaat missen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORHOUT De na jaarsfeesten van Voorhout gaan morgenavond van start met de traditionele autopuzzelrit. De festivi teiten, georganiseerd door de Oranjevereniging, du ren tot en met zaterdag 16 september en worden be sloten met een groot vuur werk. Zondagochtend om zeven uur starten de viswedstrijden voor ouderen bij de Noordwijker- hoekbrug. 's Middags vanaf drie uur wordt door de Voor houtse jeugd gevist aan het Rietpad in de wijk Oosthout. Maandag komen de bridgers om acht uur in actie in het pa rochiehuis. Dinsdagmiddag is er om twee uur in het paro chiehuis een feestelijke mid dag voor alle Voorhoutse ou deren. Om acht uur 's avonds wordt geschaakt in hotel-res taurant Boerhaave. Op woens dag is er om half acht disco voor de jeugd in het jeugdcen trum de Spelewey aan de Boekhorstlaan met medewer king van de jeugdvereniging de Boei. Om acht uur kunnen de kaarters gaan klaverjassen in het parochiehuis. Kinderoptocht Op donderdag barsten de na jaarsfeesten pas echt los met de kermis, de kinderoptocht en een muzikale show. De lampionoptocht start dit jaar op twee plaatsen tegelijk. Om acht uur geven burgemeester van de Wouw en wethouder IJdo het startsein voor deze optocht. De burgemeester op het Oosthoutplein en de wet houder op de Herenstraat. Na de optocht wordt de kermis of ficieel geopend en om negen uur begint de muzikale show met St. Cecilia, Canita Tuba uit Lisse, Excelsior uit Noord- wijk, de Rijntamboers uit Zoetrwoude en tot slot de Flo raband uit Rijnsburg. Na deze happening starten bij Boerhaa ve twee evenementen. In de grote voorzaal is er bingo en in de achterzaal is het schieten voor dames en heren. Om tien uur kan men in café Welgele gen vlotbruggen (biljarten). Vrijdag is het de hele dag feest. Om acht uur wordt de Herenstraat afgesloten want om negen uur beginnen de t kinderspelen. Om half tien gaan de kleuters naar het pa rochiehuis met een „lawaaiop- tocht" zodat alle Voorhouters weten dat de kleuters eraan komen. Om half elf gaat ook de kermis weer open. 's Mid dags begint om half twee kus sen vechten boven een grote waterbak vlak voor het grote podium op de Herenstraat. Om drie uur begint het tobbetje steken eveneens voor het po dium. Nieuw is het Water Hangen. Aan een kraan die boven het water wordt ge draaid moet de deelnemer po gen zo lang mogelijk te blijven hangen. Om kwart over zeven start de Oranjeloop Voorhout. Om kwart voor acht gaan de echte wedstrijdlopers van start. Hierna is het vrachtwa gen duwen op de Herenstraat. Dat is een wedstrijd voor ploe gen bestaande uit vier perso nen waarvan er minimaal drie uit Voorhout moeten komen. Zaterdagochtend om tien uur start de kinderbraderie waar bij kinderen tot ongeveer 13 jaar hun spullen kunnen ver kopen. Op dezelfde tijd ver richt wethouder B. Joon de of ficiële opening van de grote braderie. Eiergooien/ vangen, een wedstrijd voor teams van twee personen, begint om tien uur voor het podium. Om elf uur volgt de spuitbalwedstrijd met medewerking van de Voorhoutse vrijwillige brand weer. Om twaalf uur is het touwtrekken in de Willem Botsstraat, om kwart voör een de wielerronde voor liefheb bers, om twee uur is er tonk- nuppelen in het O verbos ter wijl om half drie de Ronde van Voorhout begint, om half vier is het ringrijden met voorgespannen paarden en om acht uur de solexrace. Om tien uur is de prijsuitreiking in het parochiehuis en tevens de trekking van de grote kermis- loterij. Om ongeveer elf uur worden met -een groot vuur werk op het kermisterrein de najaarsfeesten 1989 afgesloten. Cursussen De Volksuniversiteit K&O Katwijk houdt drie infor matiebijeenkomsten over de cursussen die in het nieuwe seizoen gevolgd kunnen wor den. Op deze avonden kan tevens direct ingeschreven worden. De data en tijden waarop de bijeenkomsten worden gehouden zijn: don derdag 7 september van ze ven tot negen uur. vrijdag 8 september van vier tot zes uur en maandag 11 septem ber van zeven tot negen uur. Plaats van handeling is het K&O-kantoor aan de Sluis- weg 16. Volksuniversiteit K&O verzorgt taal-, algeme ne en creatieve cursussen. EHBO Bij voldoende belangstelling start de EHBO-vereniging af deling Zevenhoven deze maand een nieuwe cursus Eerste Hulp Bij Ongelukken. De cursus omvat 14 avonden van twee uur en de kosten bedragen 90 gulden plus 25 gulden inschrijfgeld. De kos ten voor lesmateriaal, exa men en koffie zijn hierbij in begrepen. Nadere inlichtin gen kan men verkrijgen bij mevrouw Slof-Pouw, tele foon 01723-8919 en bij me vrouw Bos-Dol, telefoon 01723-9848. Sporthal Wethouder W. Glasbergen opent morgenmiddag om vijf uur de nieuwe sporthal Mid- delmors aan de Noordwijker- weg in Rijnsburg. Orgelconcert Kamiel D'Hooghe geeft mor genavond een orgelconcert in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee. Hij bespeelt daar het Van den Heuvel-orgel. In zijn programma zijn werken opgenomen van J. Bach, Charles Tournemire, R. Steyaert en César Auguste Franck. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij het VVV-kan toor in Katwijk en op de avond van het concert aan de kerk vanaf half acht 's avonds voor f8,50CJP'ers en 65'plussers betalen /7, jon geren tot 12 jaar J5. Be Quiet Meerpunt in Warmond Deze rockband speelt in hoofdzaak covers van onder andere The Cure, U2, The Police en Gol den Earring. De bezetting van Be Quiet is: Corno Zwetsloot (gitaar), Peter Leichtenberg (bas), Marijn Kunst (drums), Yvo Goslinga (gitaar/keyboards), Karin Woppenkamp (zang). De zaal is open vanaf half tien. De toegangsprijs is 10 Keramiek Wies Dur exposeert van 9 tot en met 24 september kera miek in 't Huys De ver aan de Heerweg 349a in Lisse. Te zien zijn: vazen, schalen, gro te lampen en kandelaars. Dur, die vaak wordt geïnspi reerd door de natuur, volgde jarenlang de cursus beeld houwen bij Expressie'70 in Alphen aan den Rijn en be haalde in Engeland het diplo ma Art and Design in Cera mics. 't Huys Dever is van dinsdag tot en met zondag van twee tot vijf uur geo pend. Postzegels De Nederlandsche Vereeni- ging van Postzegelverzame laars afdeling Hillegom houdt in het Ontmoetings centrum De Hoeksteen aan de Karei Doormanplein 4 in Hillegom een regionale ruil beurs. Men kan er van tien tot vijf uur terecht, de toegang is gratis. Brandweer De vrijwillige brandweer van Leiderdorp houdt zaterdag open huis in het kader van de nationale brandweerdag. Plaats van handeling is de brandweergarage aan de Si mon Smitweg 9. Van tien tot twee uur zijn er demonstra ties. er wordt informatie ge geven en er is een doorlo pend videoprogramma met brandweerfilms. Er wordt onder meer een auto openge knipt en een voertuig wordt met hefkussens opgetild. Kinderen mogen de brand weerspuit hanteren en ver der kunnen brandblussers worden gecontroleerd. Ver der wordt informatie gege ven over brandveiligheid en brandwonden. Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman geeft om elf uur het startsein voor de prestatieloop over 3, 5. 10 en 21 kilometer. Start en fi nish bij de kazerne De op brengst is voor de Neder landse Brandwondenstich ting. Inschrijven vanaf tien uur: de kosten variëren van f3 tot f7,50. Brandweer (2) Ter gelegenheid van de Na tionale Brandweerdag houdt de Leidschendamse Brand weer zaterdag tussen tien en vijf uur open dag in het ge bouw aan de Veurse Achter weg 14. Er worden demon straties gehouden op het ge bied van brandbestrijding, hulpverlening en rampenbe strijding. Verder zullen alle voertuigen, inclusief het nieuwe hulpverleningsvoer tuig, te bezichtigen zijn en worden videofilms gedraaid met informatie over het brandweerbedrijf. Voor de kinderen staat een ritje met een brandweerwagen op het programma. Concert De Nederlandse 'gelegen heidsformatie A us Dem Mauer speelt zaterdagavond in Het Kasteel aan de Con- certweg in Alphen aan den Rijn. De band bestaat uit le den van de begeleidingsgroep Wild Romance van Herman Brood en speelt stevige rock. De zaal gaat om half tien open, de toegang bedraagt f7. NOORDWIJK Was Clubwijs in Noordwijk vo rig jaar nog een try-out, inmiddels is het evene ment uitgegroeid tot een volwaardige manifestatie die om de twee jaar zal worden gehouden. Aan de editie '89, die op 23 sep tember in de Northgo- Sporthal plaatsvindt, ne men 60 verenigingen deel. Tussen elf en vier uur presenteren de verenigin gen zich aan het Noord- wijkse publiek met pro motiestands, optredens en demonstraties. Al vroeg in de ochtend zal het publiek attent worden ge maakt op de manifestatie. Een aantal clubs maakt dan een rondgang door het dorp in ge zelschap van de Clubwijs-mas- cotte Joli en met muzikale on dersteuning van twee muziek korpsen. Wethouder J. Bedijn van welzijnszaken verricht om elf uur de opening. De hele dag zullen in en om de sporthal aan de Duinwetering tal van activiteiten plaatsvin den. Muziekkorpsen en zang koren verzorgen optredens, de brandweer is er om haar nieuwste materieel te laten zien en te demonstreren, sportverenigingen spelen kor te oefenpartijtjes en dansgroe pen laten staaltjes van hun kunnen zien. De verenigingen die aan Clubwijs meedoen val len onder de noemers sport, zorg, sociaal-cultureel werk, muziek, milieu en algemeen. Voor de kinderen valt er ook veel te beleven tijdens de ma nifestatie. De hele dag zal de clown Joli Clubwijzer de kin deren vermaken en bovendien kunnen de kleintjes samen met hem op de foto De Stich ting Veilig Verkeer Nederland komt met een levensgrote pop penkast naar Noordwijk om de jeugd met een viertal voorstel lingen te verrassen. Een prijs vraag kan de winnaar een reisje naar Parijs opleveren. Het is de bedoeling dat een aantal letters worden gezocht die in de stands in de sporthal zijn verborgen. In de juiste volgorde vormen de letters de Club wijs-slogan. De winnaar zal bij het scheiden van de markt om vier uur bekend worden gemaakt. De voor de streek unieke manifestatie is volgens het organiserend co mité niet bedoeld als fancy fair of ledenwerfactie voor de clubs, maar uitsluitend om be langstellenden te informeren over de mogelijkheden die er in de badplaats zijn op het ge bied van de vrije tijdsbeste ding. Men verwacht een nog grotere toeloop dan vorig jaar, toen duizend mensen een kijk je namen op de manifestatie.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15