Rolling Stones hebben niks van oude vuur verloren De Sleutels viert jubileum TENNIS CIRCUIT Nieuwe indeling zendtijd Radio I Heeft u nog vragen? CDA EERSTE CONCERT IN PHILADELPHIA BEWIJST: Ton Koedam in de wolken Rabobank Q bioscopen KUNST/SPORT EfiidócSomont ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1989 PAGINA 21 HILVERSUM - Het Humanistisch Verbond en de Ikon zijn blij met het gisteren genomen besluit van het NOS-bestuur om hen elk een half uur in de week uitzendtijd te geven op Radio I. Het betekent een belangrijke doorbraak in een jarenlang gevecht om van de minder goed beluisterde zender Radio 5 af te komen, al dus de twee organisaties. Het NOS-bestuur ging vrijdag schoor voetend akkoord met de zendtijdindeling op de nieuws- en actu aliteitenzender Radio I. In de nieuwe opzet die per 1 oktober in moet gaan, worden de ANP-bulletins uitgebreid en verdwijnen de twee minuten uitzendingen van de regionale omroepen. De regionale omroepen krijgen een eigen FM-frequentie voor hun uitzendingen. Een aantal zendgemachtigden en het NOS-bestuur had grote moeite met de nieuwe zendtijdindeling omdat zij be twijfelen of de daarmee gepaard gaande zendtijduitbreiding zon der extra kosten voor de omroepen gepaard zou gaan. Maar ze stemden niet tegen het voorstel van het dagelijks bestuur, omdat zij het belang van de luisteraars belangrijker vonden dan hun eigen bezwaren en twijfels. Bovendien moet er eind deze maand een nieuwe regeling zijn, omdat dan het contract met de regio nale omroepen afloopt. Onderhandelingen toneel-cao vastgelopen AMSTERDAM - De Kunstenbond ][NV verwacht acties in de to neelsector nu gisteren de onderhandelingen tussen de bond en de werkgeversorganisatie VNT (Vereniging van Nederlandse To neelgezelschappen) zijn vastgelopen. De kunstenbond gaat op kor te termijn haar leden raadplegen over de impasse. De Kunstenbond verwijt de werkgevers een bedrag van ruim een miljoen gulden „onder de onderhandelingstafel te hebben gestopt" door het geld dat de overheid in het kader van de trendvolgersre geling ter beschikking heeft gesteld niet in te brengen in de on derhandelingen. De VNT-delegatie stelt dat dit geld ook in 1987, 1988 en dit jaar door de werkgevers is besteed. Volgens de bond is die opstelling van de werkgevers tegen de wettelijke voorschriften. Bovendien stelt de kunstenbond dat de werkgevers niet bereid waren de ruimte die is ontstaan door ver laging van de pensioenpremies in de onderhandelingen te betrek ken. De VNT is verder van. plan de vergoedingsregelingen te verlagen en de rechtszekerheid bij aanstellingen te verslechteren, aldus de bond. Prix de Rome schilderkunst voor Bettie de Haaster AMSTERDAM - De Prix de Rome voor schilder kunst is toegekend aan Bettie de Haaster (1957). De prijs van 40.000 gulden is beschikbaar gesteld door het ministerie van cultuur. De jury onder voorzitterschap van J.W. Schrofer, directeur van de Rijksacademie, beoordeelde haar abstracte werk als „sterk, eerlijk en authentiek". Uit de meer dan 600 aanmeldingen werden 27 deelnemers geselecteerd. Van hen kreeg Rob Bir- za (1962, IJmuiden) de tweede prijs van 20.000 gulden. De jury prees Birza om zijn fantasie. W.J.M. Kok (1959) en Lisa Couwenbergh (1953) kregen basisprijzen van elk 10.000 gulden. Voor het eerst was er ook de mogelijkheid mee te doen aan het onderdeel beeldende kunst en thea ter. Van de 62 kandidaten kregen Peter Baren, é>anne Danz, Hans Klasema en Erik Kouwenho- ven elk een basisprijs van 10.000 gulden omdat er kwalitatief te weinig verschil tussen hen. Sandbergprijs voor Mariene Dumas AMSTERDAM Het bestuur van de stichting Amsterdams Fonds voor de Kunst heeft de Sandbergprijs 1989 toege kend aan de beeldend kunstenares Mar iene Dumas. Zij krijgt de prijs van 10.000 gulden voor haar eerste buitenlandse schilderijententoonstelling in de Kunst- halle in Bern, aldus een bekendmaking van het fonds. De jury bestond uit Maria van Elk, Philip Peters en Jan Sierhuis. Zij complimenteert de in Zuidafrika ge boren kunstenares met „de vormgeving van haar werk, de formulering en de manier waarop de beeldmiddelen ge bruikt zijn". Daaruit spreekt volgens de jury een hoge mate van betrokkenheid en menselijk gevoel. Dumas combineert abstractie en figuratie op schilderijen die algemene observaties van „menselijke si tuaties" tot onderwerp hebben. tuigjes, die lichtkranten onder de vleugels hebben. En na tuurlijk ook op het gigantische fabrieks-achtige decor. Het zet de toon van de laatste elpee 'Steel Wheels': ouderwetse, knetterharde stampers van de straat. Dus ook veel verval en staal in het decor: de twee der tig meter hoge gevels zijn gro tendeels verborgen achter stei gers, schuttingen, brokken golfplaat, hekken en pijpen. Later blijken er ook nog twee knap weggewerkte video schermen in te zitten, evenals rook- en vuurwerkkanonnen, vlammenwerpers, honderden computerspots en meer van dat fraais. Ruzie Alles op en aan de fabriek flitst, knalt en ploft als de Sto nes opkomen met hun traditio nele opener „Start me up". Ri chards is in net zwart pak, Jagger stapt parmantig rond in een groenzijden pandjesjas. Het is alsof ze nooit zijn weg geweest. Die stem, dat geluid, 'Old Rubber Lips' met z'n pas jes: op 130.000 armen staat kip- Dan is het mis. Het derde nummer is nog niet afgelopen of Jagger stapt op, gevolgd door de hele band „Ruzie", mompelt CBS-persman Jos Lauwers laconiek op de tribu ne. Maar nee, na vijf minuten blijkt het een stroomstoring. „De spullen zijn wat verroest", excuseert Jagger, en zet met een 'Say Say Say' van 'Steel Wheels' in. Met de single 'Mixed Emotions' en het ijzer- sterke 'Rock and a hard place' zal het't enige werk van 'Steel Wheels' zijn. Meer nieuw werk wordt gaandeweg toege voegd als publiek (en groep) 't beter kennen. De nadruk ligt dus op oud werk. 'Undercover', 'One hit', 'Miss You', 'Harlem Shuffle', maar ook 'Tumbling dice', 'Dead Flowers' (Jagger: „Ik weet niet meer welke elpee 't was"), 'Paint it black', 'Gimme Shelter' en 'Brown Sugar'. Weinig ballads: een rustpuntje Mick Jagger blijft hét gezicht van de Rolling Stones, ook op de nieuwe toernee in de VS. bij 'Ruby Tuesday' en op drie kwart nog een met 'You can't always get what you want' en 'Little Red rooster.' Keith mag twee nummers zingen: 'Before they make me run' en 'Happy', maar hij bakt er niet veel van. Maar voor de rest is het gas op de plank, wegwezen en door schakelen. Op het enorme po dium lopen ze elkaar wat uit de weg, maar de heren hebben overduidelijk plezier Jagger kraait en kroelt als een krolse kater, Richards kronkelt als een cobra om z'n gitaarhals. Een koortje van drie, vier bla kers en twee toetsenspelers dikken het geluid nog verder De hoogtepunten zijn onverge telijk. Net als de aandacht dreigt te verslappen, zet Jag ger 'Honky Tonk Woman' in. En als raketten vliegen er opeens dertig meter hoge op blaaspoppen de lucht in: twee wufte barmeiden. „Je had jul lie gezichten eens moeten zien", hinnikt Jagger na het nummer. Indrukwekkend is 'Sympathy for the Devil': Jagger als het vleesgeworden kwaad boven op de fabriek, die uit alle ga ten rood vuur braakt. Tegen de verwachting in is het lijf lied 'It's only rock 'n' roll (but I like it)' niet de finale. Dat is 'Satisfaction', 24 jaar oud, maar de Stones spelen het als of ze 't gisteren schreven. Een toegift: Jumping Jack Flash. En daarna een vuurwerk dat de rondcirkelende tv-helicop- ters bijna neerhaalt. Voor de bevoorrechte kaste der persmuskieten is er nog een party in een duistere dis co Maar die wordt slecht be zocht. Iedereen zit op hotelka mertjes te schrijven. Maar 't gaat moeizaam. De harten zijn te vol van het gebodene. Hoe beschrijf je 't podium? Hoe vang je dat snelvuur van stac cato hits in woorden? Ach, ter- gender is de vraag hoe we het komend halfjaar doorkomen. Want pas in de zomer strijken de Stones in Nederland neer. „Ach, in De Kuip wordt het vast gezelliger", probeert een collega troostend MAX STEENBERGHE (ADVERTENTIE) Vast en zeker. Bel dan vanavond met één van onze bewindslieden of CDA-kandidaat-kamerleden. Na onze uitzending op Ned. 3 (19.55-20.00 uur) kunt u bellen: 070-183090. VERDER MET LUBBERS PHILADELPHIA Ze hebben elkaar niet een keer aangeraakt, niet een keer in dezelfde micro foon gezongen tijdens het ruim 2,5 uur durende con cert. Maar ook al is het nog niet helemaal koek en ei tussen Mick Jagger en Keith Richards, toch bewezen ze in het Ameri kaanse Philadelphia dat het afgelopen is met de stilte rond de Rolling Sto nes. Ze zijn terug. En niet zomaar, ze zijn nog altijd 'worlds greatest Rock 'n' roll band'. Dat de gemiddelde leeftijd der Stenen nu op 47 ligt, doet niet ter zake. „Dit is geen afscheid- stour, Dit is 't begin van het tweede deel van de Stones-ge- schiedenis", constateert gitarist Richards tevreden. Toernees van de Stones zijn nooit akkefietjes geweest. Elke keer nam de groep een breder podium mee, deed ze grotere zalen aan, bezocht ze meer landen. Maar deze 'Steel Wheels'-toer moest nog meer worden. Hij moest bewijzen dat de groep, ondanks drie jaar openlijke onenigheid, inder daad nog de grootste rockband ter wereld was. En vatidaar dus een podium van ruim 50 meter, een decor van een dertig meter hoge fa- briek-achtige constructie met loopplanken, platforms, schoorstenen, pijpen en stei gers. En vandaar dus dat ruim 500 journalisten uit de hele wereld naar Philadelphia vlogen om de krachtproef bij te wonen. Veertig tv-ploegen kwamen over, om slechts twee minuten te filmen. Geeft niet, al goed. Want de Stones stonden voor de moeilijkste opgave uit hun leven. Om zich te bewijzen moesten ze zichzelf overtref fen. Elk foutje zou opgemerkt worden, begrip of medeleven wegens de hoge leeftijd kon den ze nu vergeten. De Stones hadden een kans gehad om hun carrière stilzwijgend af te sluiten. Zo niet, dan moeten de bewijzen op tafel. Koorts En Philadelphia - met 5,5 mil joen inwoners de vierde stad van de VS - heeft het geweten. Er heerste een onzichbare maar zinderende, stomende Stones-koorts. Geen winkel meisje, kassadame, of ober die het er niet over had. Het Sto- nes-hotel was te herkennen aan een horde fans. Een pres tigieuze club, de Chestnut, die deze week nieuwe apparatuur heeft aangeschaft, wordt de avond voor het concert platge- De dag zelf was de koorts ver boven de buitentemperatuur van 35 graden opgelopen. Alle kranten hadden een Stones- bijlage, het toonaangevende Time-Magazine schonk de groep zelfs de felbegeerde co verfoto. De Stones-koorts is niet ver wonderlijk. Drie jaar lang stonden dezelfde kranten im mers vol van de ruzies tussen de Stones. Leider Jagger wei gerde niet alleen op toer te gaan, maar nam zelfs een solo elpee op. De zwijgzame Ri chards, door image en spel de verpersoonlijking van het rui ge rock-element van de Sto nes, liet de hanige faambeluste Jagger kraaien. Totdat Jagger opeens solo ging toeren. Toen was ook voor Keith Richardas- de maat vol en begon hij aan een eigen solo-elpee. Teken voor de drie 'stillere' Stones om ook eigen wegen te zoeken. Nog opvallender dan het dertigkoppige jazzorkest van drummer Watts was het huwelijk van bassist Wyman (53) met fotomodel Mandy Smith (19), een relatie die be gon toen ze 13 was. Maar even snel als hij ont stond, is de ruzie weer bijge legd. „Ruzie? Ik wilde niet toe ren omdat de groep er niet aan toe was. We hadden geen puf genoeg om de Champs Elysee over te steken, laat staan voor 'n wereldtoer", vertelde Jag ger later. Keith Richards verklaarde: „Mick en ik zijn tegenpolen, maar wat ons bindt is de mu ziek. Als we werken gaat het goed, maar als we niks doen, krijgen we ruzie. En het afge lopen halfjaar was er geen tijd voor ruzie". Nee, want toen werd -in een recordtijd van zes maanden- de vorige week verschenen elpee „Steel Wheels" geschreven en opge nomen. Brein Bij een dergelijke elpee hoort een toer. En vandaar ook dat Jagger geen tijd had voor ru zie, want als zakelijk brein sloot hij een binnen de pop unieke deal af. De Stones krij gen eèn uitkoopsom van 150 miljoen gulden te verdelen. Alle risico is voor organisator Cohl. Maar Cohl hoeft zich geen zor gen te maken. Hij krijgt geld van sponsors, van de T-shirt- verkoop, van de tv-rechten en de video's. Het Veteran Stadium in Phila delphia is z'n 65.000 kaarten in iets meer dan een uur kwijtge raakt. Maar het duurt vier keer zo lang, om alle ticket houders echt binnen te krij gen. Nee, parkeren is geen probleem, als er hier in Ame rika ergens rekening mee wordt gehouden, is het de auto. Nee, de moeilijkheid zijn de veldkaarten, want dit is de eerste keer dat het publiek het speelveld opmoet. Er zitten twee poortjes in het hek, en daar moeten 10.500 man door- Dubbeldekker Het is dan ook ver over half tien eer de Stones het podium betreden. Dat geeft niet, er is genoeg te zien. En dat slaat niet alleen op het voorpro gramma, de Jagger-ontdek- king Living Colour. Maar op de dubbeldeks-feclamevlieg- LEIDEN Het gaat Ton Koe- dam in Rijpwetering op Salvo nog steeds voor de wind. De speler van tennisvereniging Alkemade, die eerder met 'e Harry van Veen de halve fina- le in het herendubbel bereikte en zich daarom nog altijd kan- t- didaat mag wanen voor een h door hem felbegeerde LCMas- ïr tersplaats, liet niets heel van in de aspiraties van Piet van der in Meer. Door de 6-2, 6-2 winst :t- op Van der Meer van de orga- e" niserende club is Koedam ook J- in het enkelspel tot de laatste rs vier doorgedrongen, a- in In die halve eindstrijd ontmoet tg Ton Koedam opnieuw een te- al genstander van Salvo, Harry dt van der Star. De thuisspeler rs hoefde in zijn kwartfinale te- jk gen Leo van Berkel niet tot de et bodem te gaan. De Alkemade- ?r, speler voelde zich allesbehalve le goed, lag zelfs de gehele dag ik met buikgriep te bed maar IR wilde zijn partijtje tennis toch niet opgeven. Op de stand 6-3, 1-0 in het voordeel van Van der Star vond Van Berkel het wijzer de pijp aan Harry te ge ven. De wedstrijdleiding had zoveel consideratie met de zie ke dat zii ziin voor gisteren ge plande dubbel met Sjaak van Veen tegen Gerard van Haa- stregt en Hans Vinkesteijn naar vandaag doorschoven. Wel gespeeld werd de kwartfi nale tussen de koppels Leo van Santen /Gerard van der Voort en Hans Witting/Jan Kleian. Volgens het plaat singsschema moesten eerstge- noemden deze strijd in hun voordeel kunnen beslissen. De als derde genoteerde combina tie kreeg echter behoorlijk lik op stuk van de Lissers: 2-6, 1- 6. Eveneens een duidelijke overwinning behaalde Corry Zonderop. „De moeder van Bionda" gunde Joan van Hal geen enkele game. Zuid-West Marcel Vink bereikte als laat- respectievelijk Luc van Wijk, Erik-Paul van Weeren en Ar jan de Nooy. Een ronde verder is reeds Kees de Vroedt. De HED2-speler belette, tot groot verdriet van heel Zuid-West thuisspeler, Wim Kamping de doorgang naar de finale. Ver driet ook bij Ton Pfots en Leo van Tongeren in het „hoofd nummer" het herendubbel D30+. Na ruim drie uur ging hun droom zich te kwalifice ren voor de LCMasters in rook op. De eerste finaleplaats in dit onderdeel was voor het duo Kees Groenveld/Gerrit de Ridder, dat „nog een toernooi- tje samen wilde doen" en zich plotseling Master-kandidaat wee». OLTC Een optreden op Unicum heb ben eveneens Hein Chrispijn en Gerard Bakker nog in ei gen hand. De voormalige ta felten nistoppers wonnen met 6-1, 6-2 van Hank Feunekes en Bobby Logger, waarmee een kwartfinale-plaats ver diend werd. In het damesdub- bel D lijken de ongeplaatste Anja de Wit en Martine van Amstel op weg naar hun derde toernooi-zege. Of Hoogstraten- Da velaar hen daarvan af kan houden is maar de vraag. Het damesduo troefde in drie sets het Oegstgeestse koppel Oost- lander en Dirksen af. Bij het HEC zijn de vier halve finalis ten bekend. De grootste moeite daarvoor moest Jaap van Delft zich getroosten. De Rijnsbur ger, die eerder Lodewijk Kal lenberg verraste, versloeg na een marathon-partij en twee matchpoints tegen Jan Mens. Van Delft ontmoet vandaag Nico Dofferhoff. De winnaar speelt zondag tegen de win naar van de strijd tussen Jack Manuputty en Coen Heringa. Manuputty hield Peter van Paridon eronder, Heringa de boomlange Hans Snik. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Voorzitter Smits en zijn vrouw (links) bekijken één van de cadeaus die de Sleutels kregen aangeboden, foto: henk snaterse LEIDERDORP Met een re- bestaan. Zo'n zestig genodig- Fonds Sport Gehandicapten, Octoberhal In totaal nemen ceptie voor genodigden in het den, waaronder de heer Kor- kwamen het bestuur felicite- daar elf Nederlandse, waaron- activiteitencentrum de Gading tekaas van de Nederlandse In- ren. Ter gelegenheid van het der de organiserende vereni- vierde de Gehandicapten validen Sportbond, burge- jubileum houdt de Sleutels van ging, vijf Belgische en drie Sport Vereniging (GSV) de meester A. Bruggeman en de 8 tot 10 september een goal- Westduitse teams aan deel Sleutels gisteren haar 30 jarig heer Laken van het Nationaal ball-toernooi in de Leidse 3 ste de halve finale van het he renenkelspel B. Eerder deden dat Mark Fleischeuer (die enigszins verrassend Mare Na- gelkerken versloeg), Frank Liefbroer en Joost van Leeu wen. De Hillegommer kende weinig problemen met de jongste Liefbroer, Rogier. De tweesets-zege brengt hem nu tegen „dikkertje" Van Leeu wen, die op het snelle kunst gras tot opmerkelijke presta ties in staat lijkt. Het belooft een hele aardige wedstrijd te gaan worden tussen Vink en Van Leeuwen. Spannend was de HECl-partij tussen Marco Mattke en Reinier Kraal. Mattke, die op het volgende week op Unicum te houden LCMasters een achtste plek kreeg toegewezen, was een uitschakeling nabij. Kraal hield echter niet lang genoeg vast en verloor met 6-7, 7-5, 6- 2. In het HEC2 bereikten Wim Visser, Ruud Kramer en Jan de Mooy eenvoudig de halve finale via overwinningen op Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. De film week loopt in het vervolg van vrijdag t/m donderdag. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Let hal weapon II (16); vr. za. wo. 13.45, 18.45, 21.30. ma. di. do. 18.45, 21.30. zo. ook 16.15. EU ROCINEMA II: Road House (16); vr. za. wo. 13.45, 18.30, 21.15. ma. di. do. 18.30, 21.15. zo. ook 16.15. EUROCINEMA III: Levi athan (al); 18.45, 21.15. zo. ook 16.15. Platvoet en zijn vriendjes (al); vr. za. zo. wo. 14.00. EU ROCINEMA IV: Licence to kill (al); vr. wo. 13.30, 20.30. za. zo. 13.30, 16.30, 20.30 ma. di. do. 20.30. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, tel. 071-121239): Road Hou se (al); 19.00, 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Lethal weapon II (16); K-9 (al); 14.30, 19.00, 21.15 Beaches (al); 18.45. 21.15. Licence to kill (al); 14.15, 18.45, 21.15. Wilde harten (12); 19.00, 21.15. Taran en de toverketel (al); 14.30. Platvoet en z'n vriendjes (al); 14.45. «TRIANON (Breestraat 31. tel. 123875): Dance academy (al); 19.00, 21.15. za. zo. wo. ook 14.30. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Come with me my love (16); 14.30, 19.00, 21.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Karate Kid III (al). 19.00 Roof tops (al); 21.15. za. zo. wo. ook 14.45. CITY THEATER II: New cannonball fever (al); 19.00, 21.15. zo. ook 14.45. Nieuwe avonturen van Pippi Langkous (al); za. wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY tel. 01717-4354): The accuced (12); vr. t/m do. 20.45. Rainman (al); vr. t/m zo. 21.15. ma t/m do. 20.15. The three fugitives (al); vr. t/m zo. 15.45. 19.00. wo. 15.45. Karate kid III (al); vr. t/m zo. 14.00, 15.45, 19.00. wo. 14.00, 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN Frank en Fry; vr. t/m zo. wo. 14.00. WASSENAAR ASTRA tel. 01751-13269):Rooftops (12); vr. t/m zo. 20.00 Rainman (al); ma. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Who framed Roger Rabbit; za. zo. wo. 14 00 DEN HAAGASTA: 1 (Spui 27. tel. 463500): Roadhouse (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21 30. ASTA 2 Licence to kill (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 3 My stepmother is an alien (al); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 1 (naast Den Haag Centraal tel. 471656): The ad ventures of Baron Munchausen (al); 14.00, 19.15. 21.45. za. zo. 14.00, 16.45, 19.15, 21.45. BABYLON 2: Beaches (al); 14.00, 19.00. 21.30. za. zo 14.00, 16.30, 19.00, 21.30. BABYLON 3 Running on empty (al); 19.00, 21.30. ma. di. ook 14.00. CINEAC 1 (Buiten hof 20, tel. 630637): Lethal wea pon 2 (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: K9 (al); 14.00. 18.45. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3: The naked gun (al); 18.45, 21.30. ma.di. do. ook 14.00. METRO- POLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): Wilde harten (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. METRO- POLE 2: Rain man (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3: Licence to kill (al); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4: Dan gerous liaisons (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: A fish called Wanda (al); 18.45. 2130. ma. di. do. ook 14.00. ODEON 1 (Herengracht 13. tel. 462400): Lethal weapon 2 (16); 13.45, 19.00, 21.45. zo. 13.30. 16.00, 19.00, 21.45. ODEON 2: Three fugitives (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 3: Dirty rotten scoundrels (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 4 De stam van de holebeer (al); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Kettingstraat 12b, tel. 656402): Do the right thing (16); 19.15, 21.45. zo. wo. ook 14.00. STU DIO 2: Scandal (16); 19.00, 21.30. STUDIO 3: Cry freedom (al); 20.00. 14.00 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: El Verano de la senora Forbes; 19.30, 21.45 Zaal 2: Apartment Zero; 19.30. Slaves of New York; 21.45. Zaal 3: 19.30, 21.45. zo. ook 14.00, 16.15. Tirez sur le pianiste; vr Jules et Jim; za. Vivement di- menche; zo. La peau douce; ma. Fahrenheit 451; di Lafem- me d'a cötè; wo. Baisers vo- NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1 Lock-up (16); za. 00.15. CINEAC 2: Lethal wea pon 2 (16); za. 00.15 CINEAC 3: K9 (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN BABYLON: Platvoet en zijn vriendjes: do. t/m za. wo. 14.00. zo 14,00, 16.30 CINEAC: Ta ran en de toverketel; vr. za. wo 14 00. zo. 13.15, 16.00 ME TROPOLE Platvoet en zijn vriendjes; vr. za. do. 14.00. zo. 13.15, 16.00. Jubilerende sportorganisatie speelt tegen Bax SASSENHEIM Drie selec tieteams van Sportorganisatie Sassenheim spelen maandag avond tegen het zaalvoetbal team Bax. De wedstrijden te gen de Nederlands kampioen en bekerwinnaar worden ge speeld ter gelegenheid van het 12' 2-jarig bestaan van Sportor ganisatie Sassenheim. De drie zaalvoetbalduels duren 25 mi nuten elk en vinden plaats in de Sassenheimse sportnal Was- beek. Het eerste treffen begint om half negen. Voor de Sas- senheimers komt Erwin Vuur- ens van eredivisieclub Sparta als gastspeler uit.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 21