Ex-motorcrosser Wolsink nog steeds „vliegende tandarts" H 1 Sport op tv .1 Paul Haarhuis dendert door Elly v. Hulst tweede op sukkelige drie kilometer -SPORT; Csidoe Commit ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1989 PAGINA 17 BETAALD VOETBAL Eredivisie Morgen PSV-BVV Den Bosch FC Twente-Ajax Vitesse-Feyenoord KNVB-beker Vandaag Babberich-MVV Limburgia-Helmond Sport IJsselmeervogels-FC Den Haag (terrein FC Den Haag) Spakenburg-SC Heracles Marken-De Graafschap Rheden-Sparta DOSK-FC Utrecht WHC-Veendam Kozakken Boys-SC Heerenveen Heerjansdam-SVV SC Genemuiden-VVV HSC'21- Willem II Rijnsburgse Boys-FC Wagenin- Halsteren-DS'79 ADO'20-Eindhoven DOVO-GA Eagles ACV-NAC De Valleivogels-Emmen TOP-Excelsior Morgen RCH-Telstar Achilles "94-SC Cambuur Blauw Wit-NEC Hoogeveen-RBC AGOVV-PEC Zwolle DHC-RKC Venray-AZ Vandaag Nederland 2, 12.55 uur: Zeilen. Nederland 3, 22.04: Studio Sport. België 1, 22.45 uur: Sport op Za terdag; 23.00 uur: Autosport. Duitsland 1, 10.23: Die Sport- Reportage; 18.00 uur: Sport- Duitsland 2, 10.23 uur: Die Sport-Reportage; 22.30 uur: Das Aktuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 15.00 uur: Sport im Westen; 19.00 uur: Aktuelle Stunde; 19.35 uur: Sport im Westen. Sky Channel, 12.00 uur: Trans World Sport; 13.00 uur: Worste len; 18.00 uur: Eurosport. Super Channel, 18.30 uur: Sport. BBC 1, 11.15 uur: Grandstand; 18.15 uur: Sport. BBC 2, 17.40 en 23.40 uur: Cric ket. RTL+, 18.15 uur: Anpfiff. Rai Uno, 15.30 uur: Sport. Morgen Nederland 3, 18.50 uur: Studio Sport met voetbal. België 1, 19.45 uur: Sportweek- België 2, 15.30 uur: Paardesport; 17.00 uur: Wielrennen; 18.30 uur: Autosport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 16.35 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 15.30 uur: Sport; 19.00 uur: Aktuelle Stunde. 22.00 uur: Sport. Sky Channel, 12.00 uur: Motor sport; 13.00 uur: Motorsport nieuws; 15.00 uur Worstelen; 18.00 uur: Eurosport. TV 5, 23.35 uur: Sport. ^Uitlatingen Roy ^onderzocht door ipa&uchtcommissie ""Amsterdam Brian Roy, talentvolle linksbuiten van !~~T\jax, loopt de kans dat hij zich trappinnenkort voor de tuchtcom- rijzeinissie van de KNVB moet I99yerdedigen. Na afloop van 7*i oNax MVV zou Roy uitlatin- zen hebben gedaan, die de kofuchtcommissie in het ver seerde keelgat zijn geschoten. ==3>ecretaris Jo de Min van de ®t*uchtcommissie verzamelt mo- i585nenteel de feiten over de ==cwestie, waarin Roy verbaal 10j5iitpakte op discriminerende .uitlatingen van MVV'er Fran- Jach°is- De Limburger, die door w^rbiter Schuurmans tot kalmte verd gemaand, geeft toe de "speler gekwetst te hebben. tiaar volgens hem was het een feactie, nadat Roy hem uit de vedstrijd had geschopt. Voor l^^ie overtreding werd de Aja- |ied bestraft met geel. In een Limburgse krant haal- le Roy maandag vernietigend Ait naar Frangois. „Achteraf l^^eb ik er geen spijt van Fran cois uit de wedstrijd te hebben l^^eschopt. Hij heeft pijnlijke n? liscriminerende opmerkingen ;n [emaakt. Iemand die dat doet s voor mij „door". Het kan mij !ze liet schelen of hij ooit nog kan Voetballen. Wie discrimineert, a. 'erdient alles wat hem over- )EN HAAG Onze tips voor 22,89ie koersen van Duindigt (mor- ,6 7Qpn, aanvang 13.30 uur) en toers: 1 Akaylaah. 2 Knaapje. 3. Cree- (3-7-4) roers: 1 Cokkes. 2, Donald Tefka, 3. Da- oers: 1. Carisma Darby. 2. Clan Vrije- 3 Park It Here (2-4-8) koers: 1 Blakey Delta. 2. Moonlight Sha- Miss Leone (10-5-4) s 1 Bongo, 2 Brown Beauty, 3. De- ht Nobo (3-5-2). koers: 1 Jules Favre, 2 Give Me Jewels. Dancers Guest (5-4-3) koers: 1 Enzo Ferrari. 2. Expo Buiten- :g. 3. Excellent Champ (9-1-4). koers: 1. Veloce Nora, 2. Zanja, 3 Aty n de Lente (4-10-9) t koers: 1 Major Mandinski, 2. Moon lild, 3. Ballora (2-4-10). t koers: 1 Billy Vredebest, 2. Glad Lau- ton. 3 Bianca OosUand (7-4-10). n Merm. 3 2. Anton Ney- rode. 3 Don Corleone (3-10-5). 1 Chambrefille M, 2. Afra Baker, DTvens (4-5-6) 1 Crappo Elsene, 2. Crista Han- "-nzorg (7-5-1) kOC" Carlo Buiten] list (4-2-1). koers: 1 Boyke Hollandia, 2. Zestful Kijk-operatie Van Basten LEUVEN Marco van Basten heeft gisteren in Leuven een kijk-operatie aan zijn knie ondergaan. Bij de ingreep, die drie kwartier duurde, werd een stukje van het kraakbeen verwijderd. Wanneer de speler weer inzetbaar is voor AC Milan, is nog on duidelijk. De kans dat hij op 11 oktober met Ne derland de belangrijke kwalificatie-wedstrijd tegen Wales kan spelen, is minimaal. Het herstel zal in elk geval een maand en mogelijk zes weken duren. „We gaan ervan uit", aldus een woordvoerder van de club, „dat hij over 20 dagen de looptraining kan hervatten". Van Basten is de tweede Nederlander van AC Mi lan die voor enige tijd aan de kant blijft. Eerder werd bekend dat Ruud Gullit, die eerder twee keer aan zijn knie werd geopereerd, zes weken rust kreeg voorgeschreven. Ook de aanvoerder van Oranje komt vrijwel zeker niet in actie in het duel met Wales. Fanny Blankers-Koen. IOC onderscheidt Fanny Blankers-Koen SAN JU AN Fanny Blankers-Koen zal de zilveren Olym pic Order van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) worden uitgereikt. Dat heeft het congres van de IOC in San Juan beslist. Blankers-Koen wordt de eerste Nederlander aan wie deze hoge IOC-onderscheiding zal worden overhan digd. Fanny Blankers-Koen (71) is de markantste atlete in de na tionale atletiekgeschiedenis. Ze nam drie keer deel aan de Olympische Spelen. In 1948 in Londen won ze vier gouden medailles, op de 80 meter horden, 100 meter, 200 meter en 4 x 100 meter estafette. Door haar overladen programma kwam ze niet uit op het ver- en hoogspringen. Tevens was ze in die tijd houdster van zeven wereldrecords. De Olympic Order zal worden uitgereikt op de dag waarop ook alle in leven zijnde Nederlandse medaillewinnaars op Olympische Spelen in Utrecht bijeen zullen komen voor de ontvangst van de Olympic Pin. Anton Geesink, in San Juan als IOC-lid aanwezig, doet pogingen voorzitter Samaranch foto- pr voor die gelegenheid naar Nederland te halen. ARNHEM VERBIEDT SAMENSCHOLINGEN ARNHEM De Arnhemse burgemees ter P. Scholten heeft voordit weekeinde een samenscholingsverbod afgekondigd. Het verbod is ingesteld met het oog op de voetbalwedstrijd morgen tussen Vi tesse en Feyenoord. Dat heeft een woordvoerder van de Arnhemse politie vrijdag meegedeeld. In een groot deel van Arnhem is het van zaterdag 18.00 uur tot zondag 20.00 uur verboden om op de openbare weg samen te scholen. Op die manier hoopt de poli tie rellen tussen voetbalsupporters te voorkomen. De Arnhemse politie houdt overigens wel rekening met rellen. Voor de wedstrijd worden 170 agenten uit de regio Arnhem, Nijmegen en Apeldoorn ingezet. Er worden 600 Feyenoord-sup- porters verwacht. Olga Lewina kan titel nauwelijks ontglippen ROSMALEN De strijd om de vijftiende wereldtitel dam men voor dames is zo goed al gestreden. Koploopster Olga Lewina liet binnen anderhalf uur haar achtste opeenvolgen de zege aantekenen, terwijl haar directe achtervolgsters niet verder kwamen dan remi se. De Nederlandse debutante Erna Wanders profiteerde daarvan. Door een zege op de Belgische Leonard achterhaal de zij de drie grootmeesters Goloebjeva, Van Lith en Rat- kovitsj en klom naar een met hen gedeelde tweede plaats. LOCHEM Toen Gerrit Wolsink in de jaren ze ventig tot de mondiale motorcrosstop behoorde stond hij al algemeen be kend als „de vliegende tandarts". Toen hij na het beëindigen van zijn glans rijke carrière, die hem on der meer tweemaal (1976 en '79) het vice-wereld- kampioenschap in de klas se 500 cc opleverde, de tandartsboor daadwerke lijk ter hand nam, bete kende dat niet het einde van Wolsinks bemoeienis sen met zijn favoriete sport. Want onder het motto „oude liefde roest niet" bleef hij ach ter de schermen op vele fron ten actief en met name deze maand zullen kiespijnklanten uit zijn woonplaats Lochem en het aanpalende Laren, waar Wolsink momenteel afwisse lend „praktizeert", hun tand arts nogal eens moeten missen ten behoeve van de motor sport. Allereerst is Wolsink dit weekeinde druk met zijn „ei gen" stadioncross, een spekta kel dat hij nu alweer voor de negende keer samen met plaatsgenoot Joost Carlier or ganiseert. Eerst vier keer in het Olympisch Stadion te Am sterdam, vervolgens ook vier jaar in het Nijmeegse Goffert- stadion en morgen voor de eerste keer in de Rotterdamse Kuip. Als de beslommeringen rond het Kuip-spektakel goed en wel achter de rug zijn reist, Gerrit Wolsink met drie va derlandse topcrossers, te weten Kees van der Ven, Gert Jan van Doorn en John van den Berk, af naar het Westduitse Gailsdorf, waar op zondag 10 september de Motocross des Nations wordt gehouden, een landenwedstrijd met deelname van de sterkste Europese cross-naties en ook het team van de Verenigde Staten. Wol sink fungeert hierbij als team chef. En dan wacht hem eind deze maand opnieuw een trip naar West-Duitsland. In Walldtirn wordt van 24 tot en met 30 september de 64e editie van de internationale motorzesdaagse (de WK enduro) afgewerkt Hij fungeert bij deze zesdaagse in West-Duitsland als manager van de beide teams die er on der de vlag van de KNMV aan deelnemen; het Trophy Team (met als rijders Simon Schram, Wilhelm Palthe, Gerard Jim- mink, Carol Mulder, Jan van Oorschot en Henk Knuiman) en het Junior Trophy Team (Berry Bakker, Rolf Selling, Bijnaam Gerrit Wolsink, afkomstig uit Hengelo Gelderland, hét Ach- terhoekse motorsportbolwerk bij uitstek, doet zijn vroegere bijnaam van „vliegende tand arts" met al zijn gereis en ge trek langs de circuits derhalve nog steeds alle eer aan. „Ach, je weet hoe dat gaat. Ik ben dan wel in 1982 met crossen op topniveau gestopt, het blijft toch je hobby. En van KNMV- zijde wordt dan steeds vaker een beroep op je gedaan om iets te doen in de begeleidende sfeer en je eigen ervaring in dienst te stellen van volgende generaties motorsporters. En ik doe dat ook erg graag", al dus Wolsink, die destijds in motorcrossland nogal opzien baarde door als gestudeerd man, met het tandartsdiploma al op zak, toch te blijven cros sen. Er werd wat vreemd te gen hem aangekeken; garage houders, monteurs etcetera, dat waren begrijpelijkerwijs beroepen waaruit normaal ge sproken menig motorsportbe oefenaar gerecruteerd werd. Anderzijds leverde de „gentle- man-crosser" ook een fikse bijdrage aan de verbetering van het imago van deze sport. In zijn eigen actieve motor crosscarrière ontdekte Gerrit Wolsink tijdens zijn Grand Prix-trips naar de Verenigde Staten het fenomeen stadion cross en introduceerde dit spektakel in Nederland. Mo torcrossen op het binnenter rein van een stadion biedt het publiek immers de gelegen heid het hele gebeuren van begin tot einde op de voet te volgen, waar men op een tra ditioneel boscircuit vaak ge noegen moet nemen met een eens per paar minuten voor bijtrekkende optocht. Dat is geheel andere koek bij de sta dioncross, een soort bontge kleurd „vlooiencircus", met overal hoog opspringende en over elkaar heen tuimelende de piste. Supercross De bazen Wolsink en Carlier zijn nu met de te Lochem ge vestigde Stichting Europa Su percross, zoals hun onderne ming officieel heet, voor het eerst neergestreken in de Rot terdamse Kuip, waar dit soort activiteiten tegenwoordig het publiek moeten vermaken nu vaste bewoner Feyenoord het wat dat betreft grotelijks laat afweten. Overigens hebben de organisatoren van de stadion cross bij hun omvangrijke voorbereidende werkzaamhe den ongevraagde bijstand on dervonden van Feyenoord- supporters. Er moest onder meer het nodige hekwerk rond het veld gedemonteerd worden en woedende aanhan gers van de voormalige Rot terdamse voetbalgrootheid be gonnen enige weken geleden al met dat sloopwerk uit on vrede over de smadelijke ne derlaag van hun club tegen Fortuna Sittard. De stadioncross mag dan een op zakelijke basis gestoeld eve nement zijn („daar ben je het hele jaar druk mee, we zijn nu, aan de vooravond van de edi tie van 1989, alweer bezig met de voorbereidingen voor vol gend jaar", aldus Wolsink), de begeleiding van de ploegen voor de Motocross des Nations en de zesdaagse komen neer op liefdewerk oud papier. „Maar ik heb het er allemaal graag voor over, al blijft mijn tandartspraktiik wèl voorop staan", aldus Wolsink, die zich momenteel aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen be kwaamt in het specialisme tandvleesafwijkingen. „Ik heb het tot nu toe altijd goed kun nen regelen voor wat vervan gers betreft. Die praktijk wordt steeds belangrijker voor me en dus zal ik op den duur toch echt eens wat gas terug moeten nemen voor wat mijn bemoeienissen met de motor sport betreft. Maar ja, een mens heeft tóch een hobby no dig", meent Gerrit Wolsink. Gerrit Wolsink in 1983, toen hij als actieve motorcrosser afscheid nam tijdens zijn „eigen" stadioncross in het Olympisch Stadion. Morgen wordt de cross voor het eerst in de geschiedenis in de Rotterdamse Kuip gehouden. foto: anp Conflict Den Helder en basketbalbond verscherpt HAARLEM Bondscoach Ruud Harrewijn heeft zes spe lers van Den Helder opgeno men in de voorlopige selectie van de nationale basketbal- ploeg voor de trip naar de Verenigde Staten. Met die uit verkiezing wordt het conflict tussen de bond (topsportliga) en de landskampioen verhard. De landskampioen wenst geen spelers af te staan voor de trip van 5 tot en met 18 november. In die veertien dagen speelt de nationale ploeg acht oefen wedstrijden tegen Amerikaan se colleges ter voorbereiding op drie kwalificatiewedstrij den vóór het eindtoernooi van de Europese titelstrijd tegen Polen (uit), België en Italië (thuis). Coach Ton Boot van Den Helder heeft laten weten zijn functie ter beschikking te stellen als de club zijn spelers beschikbaar stelt voor de oe fenreeks. Hij wil zijn interna tionals niet voor zo'n lange pe riode afstaan. De topsportliga heeft in een schrijven aan Den Helder sancties aangekondigd, indien de club zijn spelers niet be schikbaar stelt. De liga zal in dat geval de club niet inschrij ven voor het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen. Bovendien wordt de club uitgesloten van deel neming aan de Haarlemse bas- ketbalweek, een voor de spon sor lucratief evenement. De voorlopige selectie bestaat uit: Van Rootselaar, De Waard, Cooper, Van Dinten, Franke. Te Velde (Den Helder). Kuipers. Sehilp, Korthout, Pieterse (Den Bosch), Bottse (Ulm). Houben, De Jager (Weert), Van der Ark, Van Noort, Dam (Meppel), De Haas, Emanuels (Amsterdam), Dijk stra (Das), Huybens (Orca's). Romario hervat training PSV DEN HAAG PSV-trainer Guus Hiddink verwacht Ro mario vandaag op de training. Als blijkt dat de Braziliaanse spits fit is, voegt Hiddink hem toe aan de selectie voor het duel met Den Bosch van mor gen. Romario arriveerde gistermor gen met zijn vrouw op Schip hol. Hij is ruim drie maanden weg geweest. Na de bekerfina le op 23 mei tegen FC Gronin gen vertrok de aanvaller topscorer van Nederland naar Brazilië. Hij speelde vervol gens om de Copa America en een aantal WK-kwalificatie- wedstrijden. In het uitduel te gen Chili werd hij uit het veld gestuurd en aanvankelijk voor een, later voor drie duels ge schorst. Verbeten retourneert Chris Evert de bal in haar partij tegen de Argentijnse Tarabini. NEW YORK Paul Haarhuis heeft de vierde ronde bereikt van de open Amerikaanse tenniskam pioenschappen. Nadat hij donderdag op magistrale wijze John McEnroe uit schakelde, versloeg hij gisteren de Puertoricaan Miguel Nido. De tennisser uit Eindhoven, als sportman gevormd in de Verenigde Staten, had opge zien tegen het duel met Nido. Hij meed na zijn belangrijk ste triomf uit zijn loopbaan de festiviteiten, gaf niet hoog op van zichzelf, maar con centreerde zich onmiddellijk op zijn volgende opgave. „Winnen van McEnroe is leuk", oordeelde hij, „maar als ik in de volgende ronde van een onbekende speler verlies, ben ik mijn hier op gebouwde reputatie in één klap kwijt. Dan praat nie mand meer over mijn over winning op McEnroe. Dat wil ik voorkomen". Haarhuis slaagde in de op dracht, die hij zichzelf stelde. Tegen Nido had hij twee sets noemenswaardige tegen stand. Het duel, met veel lange slagenwisselingen, ging lang gelijk op. Na de al moei zaam gewonnen eerste set (7- 5) kon Haarhuis in de tweede set zijn stempel helemaal niet op de wedstrijd druk ken. Hij kreeg twee set- points tegen, maar ontsnapte in de tie-break. Op één van de bijbanen van Flushing Meadow was de partij daarmee gespeeld. Nido stortte na twee verlo ren sets in en raakte geen bal meer. De laatste set was een formaliteit, 6-0. In het herendubbelspel werd het duo Schapers/Sjeber in de tweede ronde uitgescha keld door het Amerikaane koppel Leach/Pugh. Chris Evert zorgde opniew voor een spraakmakende mijlpaal in haar loopbaan. De 34-jarige speelster won gisteren in eigen land voor de honderdste keer een partij bij de Open Amerikaanse tenniskampioenschappen. Bij dit jubileum fungeerde de Argentijnse Patricia Tarabini als slachtoffer, 6-2, 6-4. De als vierde geplaatste Evert bereikte daardoor voor de 19e achtereenvolgende keer de laatste 16 van het be langrijkste tennistoernooi van de Verenigde Staten. Op weg naar haar 101-ste zege op Flushing Meadow ontmoet Evert in de volgen de ronde het aanstormende talent Seles, uit Joegoslavië. De 15-jarige speelster, voor de eerste keer van de partij bij de Open Amerikaanse kampioenschappen, versloeg in de derde ronde de Ameri kaanse Stafford. Het werd 7- 6 (7-3), 6-2. MONTE CARLO Elly van Hulst heeft gisteren ondervonden dat het ver zamelen van punten voor de afrekening in het Grand Prix-circuit be langrijker was dan een goede eindtijd. De Rotter damse, die met haar we reldrecord (8.33,82) van de strijd om de wereldtitels indoor in Budapest nog steeds de snelste drie-kilo- meterloopster van dit sei zoen is, heeft een hekel aan een langzaam tempo. De Belgische Veronique Cos- lard voerde het veld in 3.11,58 zeer traag door de eerste kilo meter. Toen daarop de Austra lische Carolyn Schuwalow de kop overnam ging het weinig beter. Van Hulst, die om uit het gedrang te vrijwel con stant in de tweede baan liep en daardoor heel wat meters meer aflegde, schoof pas in de laatste 600 meter naar voren met haar grootste concurren tes, de Schotse Murray en de Amerikaanse Plumer. Murray, van wie Van Hulst had gehoopt dat zij voor een hoog tempo zou zorgen, zette vlak voor het ingaan van de laatste 200 meter de aanval in. Murray sloeg meteen een gat van enkele meters en het was duidelijk dat Plumer en Van Hulst alleen nog maar zouden moeten vechten om de tweede plaats. Murray zegevierde in 9.02,58, Van Hulst kwam in 9.03,76 over de streep. Plumer, die op het laatste rechte stuk naar de derde plaats werd ver wezen eindigde als derde in 9.04,00. Met haar tweede plaats stelde Van Hulst de tweede positie in het eindklassement van de 3000 meter Grand-Prix achter Plummer veilig. Het leverde haar een premie van 8000 dol lar op, die Internationale Amateur Atletiek Federatie binnenkort naar het trustfonds van de KNAU overmaakt. Voor de finale stonden Van Hulst en de Russin Artjemova gelijk in punten; 25. Artjemova speelde gisteravond echter to taal geen rol. De 26-jarige Rus sin finishte slechts als achtste. Erik de Bruin vocht in de dis- cusring een privé-duel uit met de Westduitser Danneberg, die naar zijn mening ten onrechte is aangewezen voor de Euro pese ploeg, die van 8 tot 10 september in Barcelona strijdt om de wereldbeker. De Bruin, die Danneberg dit seizoen drie keer versloeg en ook een bete re jaarprestatie (67,58 m) heeft staan, bleef dit maal duidelijk achter bij de Westduitser: 62,82 tegen 64,42 m. De Bruin, die dit seizoen in te genstelling tot zijn gewoonte zeer veel wedstrijden afwerk te, had slechts twee geldige worpen. De laatste twee liet hij, wegens lichte blessure, lo pen. De Nederlandse kam pioen discus en kogel eindigde het klassement van de Grand Prix als derde (7000 dollar) achter de Westduitser Schmidt en de Cubaan Delis. Wereldre cordhouder Jürgen Schuit won in Monte Carlo met 67,48 meter. Nelli Cooman pikte in het Prinsdom ook een graantje uit de Grand-Prixpot mee. De snelste vrouw ter wereld op de 60 meter indoor, die de finale net haalde, finishte daarin als zevende in 11,50 seconden. De Rotterdamse bleef achter de Engelse Paula Dunn waardoor zij zich uiteindelijk tevreden uiteindelijk tevreden moest stellen met de 1000 dollar van de achtste plaats. Merlene Ot- tey bevestigde haar toppositie op de sprint dit seizoen door in 11,04 met een tegenwind van 0,2 meter te zegevieren. Tot de gevallen „koningen van het seizoen" behoorden in Mo naco Roger Kingdom en Rob- son Caetano da Silva. De Amerikaan en de Braziliaan kenden dit jaar tot nu toe geen nederlagen op respectievelijk de 110 meter horden en de 200 meter. Kingdom, die op 16 augustus in Zurich het wereldrecord op de 110 meter horden op 12,92 seconden bracht, moest zelfs twee tegenstanders laten voor gaan. Colin Jackson, de Engel se Europese recordhouder (13,11) en Kingdoms landge noot Tonie Campbell kwamen in 13,22 seconden gelijk over de streep. Kingdom finishte in- 13,24. Da Silva, sinds vorige week vrijdag (Brussel) de snelste 200 meter loper van het seizoen (19,96), voelt duidelijk de ver moeidheid van een zwaar sei zoen, kon op de laatste meters de Fransman Daniel Sangou- ma niet meer opvangen. Op de finishfoto was te zien dat de donkere Fransman in 20,23 se conden, éénhonderdste sneller was dan Da Silva. sportuitslagen ATLETIEK Grand-Prixfinale Monte Carlo Dames. 400 m horden: 1. Patrick-Far mer (Vst) 54,60, 2. Prottl (Zwi) 54,71, 3. Gunnell (Gbr) 54,96. 3000 m: 1. Murray (Gbr) 9,02,58, 2. Van Hulst (Ned) 9.03,76, 3. Plummer (Vst) 9.04,00. 800 m: 1 Quirot (Cub) 1.59,02, 2. Wachtel (DDR) 1,59,84. 3. Edwards (Gbr) 2.00,83. Heren, 200 m: 1 Sangouma (Fra) 20,23, 2 Da Silva (Bra) 20,25, 3. Tilli (Ita) 20,48. 110 m horden: 1 Jackson (Gbr) en Campbell (Vst) 13,22, 3. Kingdom (Vst) 13,24. DAMMEN WK in Rosmalen Dames, 8e ronde: Minkina (Pol)-Paske- vitsj (Sov) 2-0, Wanders (Ned)-Leonard (Bel) 2-0, Gozdecka (PolJ-Lewlna (Sov) 0-2, Van Lith (Ned^Goloebjeva (Sov) 1- 1. Karmi (lsr)-Danese (Ita) 0-2, Polman (Ned)-Ratkovitsj (Sov) 1-1 Stand: 1 Le wina 16 punten. 2. Goloebjeva, Van Lith, Ratkovitsj en Wanders 11, 6. Minkina 10, 7. Polman 9, 8. Paskevitsj 8, 9. Goz decka 4, 10. Danese 3, 11. Karmi en Le onard 1. Open NK in Groningen Heren, 7e ronde: Bies-Germain 1-1, Van der Stap-Koeperman (Vst) 1-1, Spanjer- Stokkel 0-2, Schuitema-Salomè 1-1, Scholma-Jansen 1-1, Eggers-Faber 0-2, Tjing A Ong-Heusdens 1-1. Stand aan kop: 1. Scholma, Salomé, Jansen. Stok- kel 11 punten, 5. Schuitema en Faber 10. HONKBAL EK in Savigny Zweden 001 000 0 1 Ned. 441 700 x 16 Werpcijfers: Zweden: Hopkins (3 5): 1- 0-13-4. Persson (3) 0-0-3-0. Nederland: Kostee (3) 5-0-4-0. Nanne (2) 4-1-0-0, Lommerde (1) 1-0-0-0, Volkerijk (1) 3-0- 0-0. TENNIS Open Amerikaanse kampioenschap pen op Flushing Meadow Dames, enkelspel, 3e ronde: Evert (Vst)-Tarabini (Arg) 6-2 6-4, Seles (Joe)- Staflord (Vst) 7-6 (7-3) 6-2, Zvereva (Sov)-Whitlinger (Vst) 6-0 6-2, Rajchrto- va (TsjFBenjamin (Vst) 2.6 6-3 6-2, Ma- nuela Maleeva (Bul)-Tauziat (Fra) 6-1 6- 3. Dubbelspel, 2e ronde: Bollegraf/ Paz (Ned/ArgFScheuer-Larsen/Tan vier (Den/Fra) 6-2 6-1, Pfaff/Suire (Wdl/FraF Bakkum/Jagerman (Ned) 6-2 6-2. VOETBAL Bundesliga Bayer Uerdingen - VFI Bochum 3-1, Werder Bremen - Karlsruher SC 4-0. Jeugdtoernooi Kaptenberg (Oos) Oostenrijk-Denemarken 1-0, Sovjetunie- Nederland 4-1 Stand: Sovjetunie 2-4; Denemarken 2-2; Oostenrijk 2-2; Neder land 2-0. WIELRENNEN Ronde van Groot-Brittannië 3e etappe: 1 Stumpf (Wdl) 169 kilome ter in 4 uur, 10 minuten en 32 seconden, 2 Anderson (Aus), 3. Dauwe (Bel). 4. El liott (Gbr), 5. Lillywhite (Gbr), 6. Kuum (Noo), 7 De Clercq (Bel), 8. Pensee (Fra), 9 Sörensen (Den), 10. Erlksen (Den) allen zeilde tijd als Stumpt Klas sement: 1 Earley (Gbr) 12.32.56. 2. Stumpt (Wdl) op 8 seconden. 3. Elliott (Gbr) 0,11, 4 Lilholt (Den) 0,14, 5. Cur- ran (Gbr) 0,23, 6. Lance (Fra) zelfde tijd, 7. Walton (Can) 0,24, 8. Reynolds (Gbr) zelfde tijd, 9. Anderson (Aus) 0,25, 10. Winterberg (Zwi) 0,30. ZEILEN NK regenboog Aalsmeer 1 Van Staveren (Leimuiden), 2 De Kraa (Den Haag), 3. Möllers (Kaagdorp). Stand na drie wedstrijden: 1 Van Sta veren 8.7 punten, 2. Hettinga (Sneek) 19,0, 3. Bayer (Den Haag) 31,0. NK Star Medemblik Stand na 2 races: 1 Peet/Peet 0,0 pun ten. 2 Engel/Fehres 8,7, 3. Douze/Alte- na 14,7, 4 De Jong/Ekels 18,0, 5. Van Leeuwen/Vollebregt 22,0.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 17