„La storia": tranenvloed in bewogen oorlogsdrama RADIO/TELEVISIF fatidóaOowtOMl VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1989 PAGINA 15- Stoeien met de Nederlandse taal HILVERSUM „Van de rug af gezien" is een nieuw AVRO- programma, dat vanaf donder dag 5 oktober wekelijks aan het eind van de avond op het scherm wordt gebracht. In „Van de rug af gezien" gaat een vast panel elke week stoei en met de Nederlandse taal on der leiding van eèn onbekende voorzitter die door het gezel schap van de rug af wordt ge zien. Het panel bestaat uit de Vlaamse schrijfster Brigitte Raskin (winnares vgn de AKO- prijs), de Vlaamse journalist Jo- han Anthierens en de Neder landse auteurs Marijke Howeler en Levi Weemoedt. Het redac tieteam bestaat uit Ivo de Wijs, Dick Poons en Jan Ravesteijn. Culturele zenders willen fuseren AMSTERDAM De stichting Culturele Hoofdstad Zender (CHZ) in Amsterdam en de stichting Kunstkanaal in Rot terdam hebben gisteren over eenstemming bereikt over een verregaande samenwerking. De directies van beide stichtingen zullen hun besturen adviseren de instellingen per 1 januari 1990 volledig te laten fuseren. De directies van de twee stich tingen hebben dit bekend ge maakt. Voor hun financiën zijn de beide stichtingen afhankelijk van subsidies van de gemeen ten, het ministerie van WVC en verscheidene sponsors. Met de fusie neemt ook het aantal steden dat via het kabel net zal worden voorzien van kunstprogramma's toe van vier naar zeven. De twee stichtingen zullen vanaf januari kunstpro gramma's produceren voor de kabelnetten van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Gronin gen, Hilversum, Weert en Roer mond. De nieuwe stichting CHZ/Kunstkanaal zal er naar streven de programma's overal volgens dezelfde formule en bij voorkeur op dezelfde dag uit te zenden. CHZ zendt momenteel elke zondag een twee uur durend programma uit (volgens de Ci neac-formule) tussen 11.00 en 01.00 uur dat kan worden ge zien in Amsterdam en Gronin gen. Kunstkanaal zendt op maandag een programma van één uur uit via de kabelnetten van Rotterdam en Den Haag. De produkties worden betrok ken van diverse videobedrijven en onafhankelijke producenten. Gestreefd wordt naar een ver der uitbreiding in zowel bin nen- als buitenland. Momenteel zijn onderhandelingen gaande met organisaties in Berlijn. HILVERSUM Drama lijkt de Italianen op het lijf geschreven. Misschien komt het door de taal, misschien is het een com binatie van elementen, waarbij hun gezichtsdra- matiek, hun brede geba ren en klagerige intona ties een centrale rol spe len. In films gaan ze in elk geval vaak zwaarmoe dig door het leven. Het regisseren van deze le venswandel beheerst Lui- gi Comencini, de meester van de Italiaanse film, tot in de toppen van zijn vin gers. Hij weet bij zijn kij ker bijna probleemloos door te dringen tot het hart. „La storia", een drie delige dramaserie die de VPRO vanaf zondag op het scherm brengt, staat bol van deze gedragen dramatiek. Het geeft dit drieluik zijn bijzondere karakter en zijn toeschou wer een gevoel van wee moed en hulpeloosheid. Een pakje papieren zak doekjes in de buurt is dan ook aan te raden. „La storia" is een heel per soonlijke oorlogsvertelling. De serie is namelijk gebaseerd op het gelijknamige boek, dat de inmiddels overleden auteur Elsa Morante in 1974 publi ceerde. Haar boek illustreert de gruwelen van de Tweede Wereldoorlog, nu eens niet be keken vanuit een historisch oogpunt. Hoewel... De drie hoofdrolspelers dragen even zeer als bijvoorbeeld de we reldleiders hun steentje bij tot de geschiedenis van deze oor log. Met wat korte authentieke flitsen van onder meer de ont moeting tussen Hitler en Mus solini wordt het decor geschil derd waarin het verhaal zich afspeelt. Daarna wordt het his torische element vooral be paald door de aankleding van de figuranten. Ze lijken met hun te grote kleding en mage re uiterlijk zo weggelopen uit de oorlogsfoto's, die bij een ie der in het geheugen staan ge grift, terwijl de stoffige omge ving dit beeld completeert. In zekere zin is „La storia' ook een psychologisch drama. Het handelt over Ida (gespeeld door Claudia Cardinale), een weduwe van Joodse afkomst uit Rome, die met haar twee kinderen Nino en Useppe moet proberen te overleven in deze heksenketel. Knap Elsa Morante leverde met „La storia" een knap geschreven boek af, dat regisseur Luigi Commencini met veel gevoel in beelden omzet. Met zijn keuze van Claudia Cardinale als de schooljuffrouw Ida Man- cuso verraadt hij zijn vakman schap. Na door een dronken Duitse soldaat, die op weg is naar Afrika, te zijn verkracht, wandelt zij door de rolprent als een moeder wiens enige zorg die van de kinderen is. Zij zal er tenslotte aan onder door gaan. In de zeven jaar die het verhaal belicht (van 1941 tot 1947) verandert ze van een moedeloze vrouw in een wrak. Ida neemt nergens een stand punt over in en laat de we reldlijke gebeurtenissen, zelfs als haar huis door een bom- memregen wordt vernietigd, gelaten over zich heen komen. De lust om te leven lijkt vanaf de eerste beelden uit haar weggezogen. Het enige dat haar op de been houdt zijn de kinderen. Claudia Cardinale speelt deze rol op zo'n overtui gende wijze, dat je soms de be hoefte krijgt haar moed in te spreken, te wijzen op de mooie dingen van het leven, ondanks de verschrikkingen van de oorlog. Haar oudste zoon Nino lijkt haar tegenpool. Hij is een le venslustige scholier, die overal waar hij verschijnt direct in het middelpunt van de belang stelling staat. In zekere zin is hij een positieve uitgave van de Duce, maar ook een oppor tunist, die met elke nieuwe wind meewaait. Hij vecht dan ook in eerste instantie als overtuigd facist in het Itali aanse leger, is daarna parti zaan om zich uiteindelijk aan te sluiten bij de geallieerden. De hele oorlog lijkt voor hem een grote komedie. Vroegrijp Bij Useppe, die wordt geboren uit de ongelukkige ontmoeting tussen Ida en de Duitse sol daat, liggen de zaken anders. Schrijfster Elsa Morante maakt van hem een bijzonder ventje. Als vroegrijp kind doorziet hij de tragedie die zich voor zijn ogen afspeelt. Bovendien beschikt hij over de gave met iedereen te commu niceren, ook zonder woorden. Hij strompelt niet, zoals de volwassenen in deze film, vol slagen blind door de geschie denis. Hoewel aanvankelijk vrolijk en vitaal, grijpen de ge beurtenissen diep in op zijn le ven. Het heeft epileptische toevallen tot gevolg. Er vloeien onzichtbare tranen in „La storia", het zijn de tra nen van de miljoenen, naamlo ze mensen, die hebben geleden onder de tirannie van Hitier. De film, die in zes maanden werd geschoten en ruim een miljoen gulden heeft gekost, brengt ze met gepast eerbetoon in beeld. HANS PIËT NEDERLAND 1 19.40 20.05 21.27 21.55 22.30 22.40 KRO Olie documentaire serie over de invloed van olie op de geschiedenis van deze eeuw. Afl. 1John D. Roc kefeller, vader van de mo derne olie-industrie. Anne van het groene huis (Anne of Green Gables), jeugdserie naar het boek van Lucy Maud Montgom- mery. Afl. 1Matthew en marilla besluiten een weesjongetje te adopte ren. Als Matthew hem van de trein gaat halen blijkt hij echter een zij te zijn. NOS Journaal. KRO Tom Jerry, tekenfilm. De startbaan, gesprekken met Joseph Luns, Wisse Dekker en de manager van PSV Ploegsma over een Europa zonder grenzen. KRO Indonesië, een generatie in beweging, documentai reserie. Afl, 2: Een plaats in de zon. NOS Journaal. PP: Uitzending van het Ge reformeerd Politiek Ver bond (GPV). KRO Slimme Vogels, de 90-ja- rige Vogelbescherming stuurd 3 bekende Neder landers op speurtocht in een vogelgebied naar keu ze. Af 1.2: Minister van Ver keer en Waterstaat Neelie Smit-Kroes bezoekt Mey- endel. Muppetshow. Gast: Rita Moreno. Boggle, woordspel gepre senteerd door Frank Kra mer. Inspecteur Dalgliesh: In specteur Dalgliesh en het Berowne-Mysterie, Engel se serie. Afl.5: Dalgliesh komt steeds dichter bij de oplossing van het raadsel. Wie zal uiteiondelijk de moordenaar blijken te zijn? Brandpunt, actualiteiten rubriek. Drie hoog achter, (Rising damp), Engelse comedy serie. Afl. 13: Damesbe zoek. Alan wil zijn vriendin netje ontvangen. Rigsy heeft zo zijn bedenkingen tot hij erachter komt wie de dame in kwestie is. NOS Journaal. KRO In't holst van de nacht. (Nightheat), Canadese po litieserie. Afl.: Zelfmoord? Kevin probeert te voorklo- men dat een 19-jarig meis je van het dak springt. NCRV De ene dief is de andere niet (To catch a thief), Grace Kelly in „To catch a thief" (De ene dief is de andere niet). Ned. 1. 23.30 u. FOTO: PR Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Alfred Hitchcock. Met: Cary Grant, Grace Kelly, Jessie Royce Landis e.a. Bij een juwelenroof wordt de bekende in braakmethode van de ex- juwelendief John Robie geïmiteerd. Alle verden king valt natuurlijk meteen op hem... 01.16 Einde. NEDERLAND2 16.28 17.00 18.39 19.02 20.00 20.29 TROS Dieren in het wild, natuur serie. Afl.: De Indische neushoorn. Heathcliff Co teken filmserie. Derrick Duitse misdaad serie. Afl. 17: De dame uit Amsterdam. Privè-detecti- ve Albert Hufland wordt in een telefooncel doodge schoten. Derrick weet slechts één ding: Hufland had de opdracht de chemi cus Dr. Soest uit Frankfurt te schaduwen. EöZoo is de dierentuin, se rie over dierentuinen in ne- derland en ANtwerpen. Afl. 1Burgers Dierenpark Safaripark-Arnhem. Tros zomerparade, mu ziekprogramma. Knight Rider, Amerikaan se serie. Afl. 16: Vreemde gasten. Nicholas Arkett, zoon van twee briljante computer-geleerden, is zeer jaloers op hun talent en komt daardoor in het gezelschap van verkeerde vrienden terecht. NOS lt! Journaal. PP Verkiezingsuitzending van de Realisten Neder land (RN). TROS Corrie en haar mannen show rond Corrie van Gorp met André van Duin, Henk Molenberg, Ria Valk e.v.a. TROS Weekendfilm: De laatste onschuldige (The last innocent man), tv-film uit 1986 van Roger Spot- tiswoode. Met: Ed Harris, Roxanne hart, David Su- chet e.a. De verleidelijke jonge vrouw Jenny Staf ford begint een hartstoch telijke verhouding met de dynamische advocaat Har ry Nash. Zij brengt hem er toe haar te vertegenwoor digen in het proces rond haar van moord verdachte echtgenoot... 23.15 TROS Sport, wekelijks sportmangazine. Van daag: De deelname van zeiler Dirk Nauta aan de Whitbread Round the World race. NOS 23.50 Journaal. 00.00 Einde. NEDERLAND3 19.22 19.47 20.00 20.20 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Bruintje Beer, tekenfilm serie. Afl. 5: Bruintje en de draak. TELEAC Mag het iets meer zijn?, serie over consumentenin formatie in een vrolijke fa milieserie. Afl.2: Rood slaat dood. NOS The Italians, documentai re serie over Italianen. Afl.3: De man van Alfa. Verhalenvertellers. Van daag: Jamaica. Alexander Parker met de lotgevallen van het meisje Shelly Hig- gens. PP Verkiezingsuitzending van De Groenen (DG). NOS Journaal. 23.55 00.00 PP Verkiezingsuitzending van de Socialistiese Partij (SP). NOS Vijftig jaar later, docu mentaire over de inval van de Nazi's in Polen op 1 september 1939. Avondvoorstelling: War schau 1 septembner 1939, rechtstreeks vanuit het Grote Operagebouw in Warschau een concert met werken van Mahler, Pen- derecki, Schönberg, Beet hoven, Chopin en Bern stein. Uitgevoerd door het Pools Nationale Radio Symfonie Orkest met ko ren en solisten. PP Verkiezingsuitzending van de Socialistiese Arbei ders Partij (SAP). NOS Journaal. Studio Sport, IAAF GP fi nale atletiek. Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. Ida (Claudia Cardinale) met haar vroegrijpe zoontje Useppe (Andrea Spada). FOTO: VPRO BRT 1 17.30 De woudlopers (Forest ran gers), Britse jeugdserie met Rex Hagon, Ralph Enderson e.a. Afl. 24: De eenzame man (The lonely man). 17.55 Nieuws. 8.00 Tik Tak animatieserie. 18.05 Plons, Afl.: Plons en de stoom machine. 18.10 Speel op sport. Serie jeugd programma's waarin op speel se wijze eerï bepaalde tak van sport wordt toegelicht. Van daag: Judo. Presentatie: Gert Verhulst en Wilfried Mostinckx. 18.55 Korte film. 19.00 Uitzending door derden, pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. 19.25 Mededelingen en programma overzicht. 19 30 Nieuws. 20.00 Buren (Neighbours), Australi- 20.25 Zijn de Goden gek? (The Gods must be crazy), Botswaanse speelfim uit 1980 van Jamaie Uys. Met: N'Xau, Marlus Weij- ers, Sandra Prinsloo e.a. (Ori ginele versie met Nederlandse ondertiteling). Een confrontatie tussen een stam bosjesman nen in de kalahari-woestijn in Botswana en de moderne be schaving, gesymboliseerd door een cola-flesje. 22.15 Intermezzo. 22.25 Kunst-zaken. 22.30 Nieuws. 22.45 Weerbericht. Aansl.: Paarden- koersen. 22.50 Citadel, 10-delige Britse serie naar het boek van A.J. Cronin. Afl. 6. Met: Ben Cross, Gareth Thomas, Clare Higgins e.a. An drew zet een zelfstandige praktijk op InPaddington, maar de patiënten blijven weg. ALs de praktijk dan eindelijk begint te lopen, manisfesteert zich een zekere geld- en status- honger bij Andrew. Dit tot on genoegen van Christine. 23.40-23.45 Coda, The naked human form divine-blake, van Erik van Ruysbeek. BRT 2 19.05 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.25-22.00 Grand Prix Atletiek te Monte Carlo, rechtstreekse re portage van de finale. Com mentaar: Yvan Sonck en Alain Coninx. (Eurovisie-uitzending). RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 3.15 L'ecran des vacances, teken- 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.05 Jours de guerre: Jour de sur- sis, documentaireserie over de Tweede Wereldoorlog. Afl. 1 Mobilisation générale. 21.00 Cycle: Frissons de lété: La plage sanglante (Blood beach), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van Jeffrey Bloom. Met: David Huffman, Harriet Medin, Mari anne Hill e.a. 22.35 Coeur et pique: I'Album, hoogtepunten gepresenteerd door Philippe Luthers. 23.05 Paardenkoersen, laatste nieuws en weerbericht. 23.10 Weerbericht. 23.15 Laatste nieuws. 23.35 Bourse, beursmagazine. 23.50-23.55 Musique balade. 15.00 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: (S)1 ist Trumpf, amusementsprogram ma. Met: Sigi Harreis, Jürgen von der Lippe, Klaus Eberhar- 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie. Afl.: Der Wodong-Meteor. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und heute. 18.52 WWF-Club. 19.58 Programmaoverzicht. 20.00 STagesschau. 20.15 August '39, documentaire serie over 11 dagen tussen oorlog en vrede. Vandaag: Vrijdag 1 september 1939. 20.30 Als der Krieg begann. Recht streekse uitzending naar aan leiding van het feit dat de 50 jaar geleden Duitsland de tweede Wereldoorlog begon met de aanval op Polen. 21.45 Loriot im Gesprach mit Axel 22.30 Tagesthemen, actualiteiten met Bericht aus Bonn. 23.00.Was diese Frau so alles treibt (The thrill of it all), Amerikaan se speelfilm uit 1963 van Nor man Jewison. Met: Doris Day, James Garner, Arlene Francis e.a. Beverly Boyer krijgt de kans om aan een reclamespot voor zeep mee te doen en haar optreden wordt een groot suc ces. Als de drukte rond zijn vrouw en de opdringerigheid van de reklamemensen hem teveel worden, neemt dr. Boy- er tegenactie. 00.45 Gauner, Gauner: BBankraub des Jahrhunderts (The day they robbed the bank of Eng land), Engelse speelfilm uit 1960 van John Guillermin. Met: Aldo Ray, Elizabeth Sellars, Peter O'Toole e.a. De Ameri kaanse avonturier van Ierse af komst, Charles Norgate, plant voor de Ierse bevrijdingsorga nisatie een overval op de En gelse Bank. Hij hoopt hiermee de Ierse Iris te imponeren. Dan roepen zijn opdrachtgevers hem terug, maar het is al te laat om de overval af te bla- 02.10 Tagesschau. 02.15 Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 02.20 Einde. DUITSLAND 2 16.30 Pippi Langstrumpf, 21-delige jeugdserie naar de verhalen van Astrid Llngren. Met: Inger Nilsson, Për Sundberg, Maria Persson. Afl.: Plppi auf Sa- chen-Suche. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. 17.10 Is) Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: Der Super- flip, spelprogramma. Presenta tie: Michael Carl. (Teufelskreis Alpha). Did. 2, 23.15 u. 17.50 Pyama für drei, 12-delige se rie. Met: Ul;rike Kriener, Klaus Wenneman, Robert Giggen- bach e.a. Afl.: Schlafsack für 18.20 Pyama für drei, 12-delige se rie. Met: Ulrike Kriener, Klaus Wenneman, Robert Giggen- bach e.a. Afl.: Eisbare sind 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandcorresponden ten. Presentatie: Horst Schatt- le. 20.15 tËEurocops, Europese politie serie. Afl.: Die helmliche Jagd. Met: Juhn Benfield, Linda Hen ry, Judy Loe e.a. Commissarie George Jackson zit in de pro blemen. Aan de ene kant moet zijn aan de alcohol verslaafde vrouw Linda worden opgeno men, aan de ander kant hoort hij dat een ontslagen gevange ne van plan is amok te maken, (twee kanalen). 21.07 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: Showfen- ster, actueel ameusements- magazine, gepresenteerd door Sabine Sauer. 21.45 Heute-journal. 22.10 Aspekte, cultureel magazine. 22.50 Die Sport-Reportage. Met o.a. Budesliga-voetbal. Presentatie: Wolfram Esser. 23.15 Teufelskreis Alpha (The Fury), Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Brian de Palma. Met: Klrk Doyglas, John Cassavetes, Carrie Snodgress e.a. Peter Johnson wil met zijn zoon Ro bin naar Amerika terug. Zijn vroegere vrlen Childress ens ceneert echter een terroristi sche overval om Robin in zin macht te krijgen. Childress werkt namelijk voor een gehei me organisatie, die het voor zien heeft op kinderen zoals Robin, die telepathische gaven bezit. 01.10 Heute. DUITSLAND 3 Sport im Westen extra: Fun- kausstellung: Sport-Treff. Schooltelevisie. Telekolleg II cursus econo mie. Les 13. Die Pfütze Paula, jeugdfilm. Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en Blick- punkt Düsseldorf. Globetrotter: Thailand. Plus 3 extra: Lauter Bosse und kein Chef, documentaire over successen en problemen bij al ternatieve bedrijven. West 3 aktuell. ZAK, Der Wochendurchblick. Der Dokumentarfilm: EHun- dert Jahre ohne Krieg oder das Münchner Abkommen (Munich, ou la paix pour cent ans), Franse documentaire van Marcel Ophuls over 100 vrede en getuigen van de overeen komst van München 1938. Laatste nieuws. BBC 1 16.50 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC, met Andy Crane. Aansl.: Charlie Brown en Snoopy tekenfilm. 17.35 On the waterfront revisited. Afl. 5. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 Lowdown Afl.: Unhappy fa milies. 18.35 Neighbours Australische se- Nieuws en weerbericht. Regionaal nieuws. Wogan, talkshow met Terry Wogan. Summer rental, Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Carl Rei ner. Met: John Candy, Karen Austin, Richard Crenna e.a. Nieuws. Regionaal nieuws en weekend weerbericht. News '39, nieuws uit archief materiaal gebracht in heden daagse stijl door Sue Lawley. The fortunes of War 7-deli- ge serie. Afl. 7. Met: Kenneth Branagh, Emma Thompson, Ronald Pickup e.a. Omnibus at the proms: Het BBC Symphony Orchestra 0.1.v. Gennadi Rozhdestvensky voert de volgende werken uit: 1. Ouverture La Cenerentola, Rossini. 2. 2e akte uit het bal let Cinderella, Prokofjev. The late film: Brainwaves. Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Ulli Lommei. Met: Keir Dul- lea, Suzanna Love, Tony Curtis 02.05-02.10 Weerbericht. 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: World about us. Afl.3: A girl named Tirtza. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en weerbe richt. 17.00 Attic Archives. 17.30 The admiral of the Fleet, Earl Mountbatten of Burma - a man of our times. 18.25 Flaming star, Amerikaanse speelfilm uit 1960 van Don Sie- gel. Met: Elvis Presley, Barbara Eden, Steve Forrest e.a. 19.55 Atletiek. Finales. 21.00 Farrell in pursuit of... 21.30 Gardeners world, tuinierstips. 22.00 The great bookie robbery. 3- delige Australische miniserie uit 1986 van Mark Joffe en Mary Cole over een beroemde overval. Deel 1: Met: John Bach, Catherine Willem e.a. 23.30 Newsnight, actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.20 Edinburgh Festival report. Met: The garden of earthly nights, ballet. 01.15 Comedy double Bill: met Jack benny. Afl.: Mary has a May Co reunion. 01.40-02.10 The honeymooners, se rie met Jackie Gleason, Art Carney e.a. Afl.: The worry S Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■3 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstallge zen ders uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels Herhaling SKY ONE 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 18.00 Close. EUROSPORT 19.00 Granbd Prix Athletics Final from Monte Carlo. 22.00 Major League Baseball. 23.00 Australian Rugby League. 00.00-01.00 Asian Open Snooker. SUPER CHANNEL 16.30 On the air. 18.30 The Gobal Chart Show. 19.30 Foley Square. 20.00 Touristic Magazine. 20.25 Hollywood Insider. 20.50 Transmission. 21.50 World News and Weather. 22.00 Chart Attack. 23.00 In Concert. 00.00 World News and Weather and The Mix. MTV EUROPE 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies. 19.30 Remote control. Spelprogr. 20.00 XPO. 21.00 Yol 21.30 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Erotica. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 16.05 Spécial Aquitaine. 18.05 Breves et Métèo Europèene. 18.10 Récréation. 18.30 ('Imagination au Galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Montagne. 20.00 Le Loufiat. 21.00 Lettres de Mon Village, Noy- ers-Sur-Serein. 21.05 Jazz. 21.30 Le Divan. 22.00 Journal Télévisé. 23.05 Météo Eropéenne. 23.10 Sports Loisirs. 00.00-01.00 Du cóté de chez Fred. RTL+ 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inapektor Gadget tekenfilm- 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: tekenfilm. 17.55 RTL-aktuell. 18.00 Die Zwei mit dem Dreh, Am. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Die glorreichen Zwei (Houston Knights). Am. serie. 20.15 Erste Sehnaucht (Premiers désirs), Franse speelfilm uit 1983. 21.50 RTL aktuell. 22.00 Wege aus dem Hass, docu mentaire ter herdenking van het begin van WO II, 50 jaar geleden. 22.30 Anpfiff - die Fussbal-Show, sportprogramma. 23.00 Der Riicher der Unterwelt (Death wish), Engelse speelfilm uit 1985. 00.25 Mannermagazin M. 01.00-01.05 Betthupferl. NEDERLAND 2 TROS 12.55 TROS Sport extra, ver slag van de zeilrace Whitbread Round the World, waaraan o.a. de Nederlan der Dirk Nauta meedoet. 10.00 I.O. op zaterdag, met om: 10.00 Promotie volwassenvorming. 10.30 Wikken en wegen. 11.00 Angst, vriend en vijand: Angst, vriend en vijand van de adolescent. 11.40-12.10 Pronto: A che ora c'e il DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Die Sport-Reportage. 10.50 Stars...wie Du und ich De Jörg Knor Show. 11.10 Loriot im Ge sprach mit Axel Corti. 11.55 Um- schau. 12.10 Auslandsjournal. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 In ternationale Funkausstellung Berlin '89: Top 1 amusementsprogramma. DUITSLAND 2 09.30 Programma-weekoverzicht. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die Sport-Reportage. 10.50 Stars...wie Du und ich die Jörg Knor Show. 11.10 Loriot im Ge sprach mit Axel Corti. 11.55 Um- schau. 12.10 Nachbarn in Europa, internationaal magazine. 12.55 Diese Woche. weekjournaal. (met ondertite ling). 13.15 m International Funkaus stellung Berlin 1989: 1 bis drei. Het ARD-middagmagazine. BBC 1 07.45 Open University. 09.25 Roob- arb tekenfilm. 09.30 Up 2 U, kin dermagazine. Met: Kissyfur. 11.12 Weerbericht. 11.15 Grandstand, met Cricket: finale Natwest Trophy te Lords; Paardenraces vanuit Haydock Park. (14.00 Nieuwsoverzicht). SKY ONE 07.00 The Nescafe UK Top 50. 08.00 Fun Factory. 12.00 N.E.C. Trans- world Sport. 13.00 Wrestling. SUPER CHANNEL 07.00 Superkids. 11.00 The Mix. 12.00 Touristic Magazine. 12.30 The Mix Continues. 13.00 Hollywood In sider. 13.30 The Mix Continues. RTL+ 08.00 Konfetti, kinderprogramma. 08.30 Die Welt der Schnorchel, te kenfilmserie. 08.40 Dennis, tekenfilm serie. 09.05 Die Jetsons, tekenfilmse rie. 09.30 Klack, kinderspelprogram ma. 10.00 Gewusst wie, doe-het-zelf- magazine. 10.15 California Clan (Santa Barbara) serie 11.00 Explo- siv Der heisse Stuhl, magazine. 11.40 Bornemanns Nahkastchen, brieven. 11.50 Tekenfilm. 12.05 Die Jetsons tekenfilmserie. 12.30 Klas sik am Mittag, m.m.v. het RTL-or- kest. 13.00 Heute bei uns. 13.05 Dennis, tekenfilmserie. 13.30 Ragaz- zi, muziekprogramma voor de jeugd. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. 19.30 NCRV: Bulletin. 20.03 Weekend blues. 21.03 Jazz time. 22.03 NCRV Vrijdag sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 AVRO: AVRO's radiojournaal 19.03 Hobbyvitaminen 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 VOO: Stenders en van Inkel. 22.03 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Holland festival oude muziek 1989. 22.00 Musica Nova. 23.00-00.00 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Het gebouw. 18.20 Verkiezingsuitzending D66. 18.30 Homonos. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: Kom over en help onsl 21.00 Zicht op Israel. 21.20-22.00 Geloven met 't oog op de toekomst. REGIONAAL Radio Weat: (Via FM- frequentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zesl Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19.00 Een uur cultuur Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00 Leiden Lokaal 21.00-22.00 Ge- ttotone. Verder als. Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03 Erik Post met tv- overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010-4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Radio Bond (BGJG). 18.45 NCMV 18.55 BRT-ensemble. 19.10 Actueel. 19.33 Welkom in Vlaanderen. 20.05 Podium. 21.03 Folk. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 18.10 Hitriders. 20.00 Zig-zag, pop- en wereldmuziek. 22.05 Country-side, country- en wes- ternmuziek. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Recital: Brahms. 19.00 Kroniek. 20.00: het dameskoor i het conservatorium van Plovdiv, Bulgarije. 22.00 Orkestmuziek. 23.15 On the Bandstand: Het Chet Baker-Kwintet in Flrenze (1956). 24.00 Nachtradio. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 TROS: TROS nieuws show. 11.04 Kamerbreed. 12.04 Oud plaatwerk. 13.07 TROS Aktua 13.30 TROS Country. 07.04 VARA: Non-stop oude hits. 08.04 De opening. 11.04 Bal op 't dak. 12.00 Spijkers met koppen. 14.04 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Rabarbara. 08.04 Drie voor negen. 09.04 Gospel-rock. 10.04 Jongeren surfdag. 11.30 Weer man Hans de Jong RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Met je ogen dicht. 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 VOO klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Een mens in de tijd. 10.00 Hollandse nieuwe. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.20 Het beste van orkesten. 11.50 Verkiezingsuitzending De Groe- 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Jazzspectrum. REGIONAAL Radio West: 09.02 Zaterdagmagazine, uitgaanstips, mu ziek en gasten 11.02 DJ Wedstrijd, met een regionale dj. 12.02 Westpunt- muziek non stop. 13.02-14.00 Jazz met Fred Racké. Omroep Rijnland: 12.00 Hindoestaans/Surinaams pro gramma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zater dag. Radio Rijnmond: 10.03 Rljn- monds diep, achtergronden 11.03 Jazz met Deelder 12.03-13.00 Gezel lig programma met Jan Rietman en gasten. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraatenest. 13.15 Matinee 15.03 Chansons flambees 16.05 Brosbisnls. 17.10 Rij- en vliegwerk Verkeersma- gazine. 18.10 Het goede doel. BRT 2 06.05 Welkom weekend. 06.10 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. Sportmagazine. 11.30 De Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. 14.00 Radio Rijswijk. 17.05 Vandamme's beatbox. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 07.40 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 Vooruitblik. 10.00 Van den Vos Reynaerde-2 11.00 Harmonies en fanfares. 11J0 Koormuilek. Het jeugdkoor Csalogany. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Een reek zomerconcerten. Concert door het gitaarduo David Russell-Raphaella Smits. 14.30 Op verzoek. 16.30 Nieuws uit de BRT-dlscotheek. 16.15 Tristano en co.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15