Communicatievormen uitgelicht Douanier en boer op startbaan naar 1992 RADIO/TELEVISIE Ëeidóe&XMatit DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989 PAGINA 15 De Startbaan. Documentaire-serie. KRO-televieie. Nederland 1 om 17.55 uur. Vrijdag. Aan de grens zal er geen slag boom meer zijn; je kunt ge- I woon doortuffen. Als student mag je in elk land stage lopen. Het gedoe met guldens, kronen, franken en lires is voorgoed uit de wereld. Voortaan trek je zo een ECU-tje uit je portemon- l naie, bijvoorbeeld voor de voet balwedstrijd Heracles tegen Austria Wien. Of Go Ahead te gen AS Roma. Toekomstmu ziek? Welnee de grenzen gaan open in 1992. Zoveel aspecten, zoveel gevolgen. Twee televi sie-programma's van de KRO proberen een tipje van de slui er op te lichten. „Het is nog maar een tipje", vertelt Claudine Everaert, re dactrice van het programma „want de materie is zo complex dat je nooit alles in een pro- grahima kunt behandelen". Om alles op een eenvoudige manier duidelijk te maken, werd als locatie van het eerste programma gekozen voor een van de startbanen van vlieg veld Welschap in Eindhoven. Het symboliseert het begin, de start van Nederland op weg naar een Europese eenwording. Een melkveehouder, met in het kielzog enkele koeien, bezoekt de startbaan en vertelt over de macht van Brussel, de super heffing en de melkplas. Een douanier vraagt zich af of de slagboom die hij dagelijks omhoog en omlaag doet, nog wel eens omlaag gaat. Of ver dwijnt de slagboom helemaal? PSV-manager Ploegsma maakt zich minder zorgen en houdt in „De Startbaan" een warm plei dooi voor een Europese voet balcompetitie. Naast PSV-kee- per Hans van Breukelen en voormalig Philips-topman Wis se Dekker, verschijnt ook oud minister van Buitenlandse Za ken Joseph Luns op het asfalt van de startbaan, om als laatst overlevende van de onderteke ning in 1957 van het Verdrag van Rome (de feitelijke oprich ting van de EG) zijn mening over het openen der grenzen naar buiten te brengen. Maandag verschijnt het tweede EG-programma op de buis waarin twee Nederlandse stu denten op hun succesvolle weg door de EG worden gevolgd door een camera-team van de KRO. Een student Informatica uit Delft wordt bijvoorbeeld in Parijs gevolgd tijdens zijn stage bij een groot automatiserings bedrijf. Financieel ondersteund door een beurs werkt hij aan een ESPRIT-project, waarbij ook nog eens drie andere lid staten zijn betrokken. De twee programma's lopen vooruit op „Brabant Perspec tief", het jaarlijkse-evenement in Den Bosch waarin bedrijven en scholen zich aan het grote jongerenpubliek' kunnen pre senteren. „De Startbaan" wordt gepresenteerd door Willibrord Fréquin. Het programma is zijn eerste produktie sinds ,de hoof- denaffaire'. SASKIA MINKMAN Philippidea... toestel 89. Serie docu mentaires. RVU-televiaie. Nederland 3 om 21.22 uur. Donderdag. ,uw). HILVERSUM Prettig 18!televisie kijken. Dat is de ,19- laatste maanden vooral mogelijk bij de RVU, de anse zendgemachtigde die zo- laaV veel leerstof in zijn uitzen- 'aai); dingen stopt zonder dat Ijjbli het op onderwijzen lijkt, trick Onder de titel „Philippi- K» des... toestel 89" komt de Icht); omroep vanaf vanavond den): vijf weken lang met een 15! programma, die over mo- R. derne communicatievor- men gaat. Hoewel niet al- 20! lemaal van topkwaliteit, Con_ lichten ze meer dan een 3; 4" tipje van de sluier op over midt; de manier waarop taal en E9. andere communicatievor- o'han men worden gebruikt in onder meer de media, de kunst en de reclame. Hoe- nitas we^ V00r een êrote doel- ische groep gemaakt (en dat vnl, soms op knappe wijze) zijn 5par. de uitzendingen verplich ten te kost voor een ieder die 3lwi,k zijn boodschap zo helder mogelijk wil overbrengen. wede yoor wie het niet weet: de titel 30 verbindt een oude en nieuwe and. communicatievorm met el kaar. Philippides was namelijk een Griekse boodschapper, die rond 490 voor Christus, het heugelijke feit dat de Grieken de Perzen in de slag van Ma rathon hadden verslagen, in Athene moest gaan medede len. De enorme afstand werd hem te veel. Het enige dat hij vlak voordat hij in de Griekse hoofdstad dood neerviel,,kon uitroepen was: „wij hebben ge wonnen". Tegenwoordig zou den we voor zo'n mededeling de telefoon of bijvoorbeeld de telex gebruiken. „Philippides... toestel 89" werd door drie verschillende regis seurs gemaakt. Het betekent niet meer dan dat de sfeer van de programma's enigszins van elkaar verschilt. De inhoud, een combinatie van gesprek ken en toneelspel, lijdt er in elk geval niet onder. Daarbij werd voor het toneelspel geko zen om een nieuw onderdeel in te leiden of de woorden van een deskundige toe te lichten. Het komt de helderheid ten goede. Vanaf het moment dat we worden geboren, houden we ons bezig met communicatie. Daarvoor maken we gebruik van allerlei vormen van taal... ook de lichaamstaal. In de eer ste aflevering zit een onthul lend gesprekje met Anneke Vrugt (die onderzoek doet naar gedragingen) die een haarscherpe analyse geeft van het gedrag van Henny Huis man op televisie. Een ieder die deze uitzending ziet, zal in de toekomst op een heel andere manier naar deze presentator kijken. Het trekken van de mondhoeken en het lachen naar de camera wil namelijk helemaal niet zeggen dat hij blij is. De eerste aflevering staat vol ledig in het teken van taal in al zijn vormen. Je zou het de inleiding kunnen noemen op de andere programma's. Sa menstellers Ineke Brinkmann, Actrice Trudy de Jong (links) leidt met haar spel een nieuw onderdeel in of licht de woorden van een deskundige toe. FOTO: RVU Marianne van Eldik Thieme, Hans Quatfass en Suzette Wy- ers laten niet alleen zien dat woorden verschillende beteke nissen kunnen hebben, maar ook dat een officier van justi tie een heel andere taal ge bruikt dan bijvoorbeeld Robert ten Brink van het „Jeugdjour naal". Hanneke Houtkoop legt uit dat er strakke regels zijn voor het succesvol uitnodigen van iemand, terwijl de burge meester van Hilversum laat horen hoe zij met veel woorden niks zegt. Er wordt ook een kijkje genomen in de Technische Universiteit van Eindhoven waar René Collier werkt aan een sprekende com puter. En wie denkt dat deze machine straks de wereld re geert, heeft het mis. Een com puter laten spreken, kent na melijk veel haken en ogen. Volgens Collier zal hij straks bijvoorbeeld worden gebruikt voor het lezen van korte tek sten voor blinden, het weerbe richt en de gesproken encyclo pedie. Voor het geven van commentaar bij een film blijft hij echter ongeschikt omdat hij niet in staat is accenten te leg gen. Perfect Wie alle aspecten van de taal perfect beheerst, kan het een eind schoppen in deze wereld. Politici worstelen bijna dage lijks met deze problematiek. Tenslotte wordt van hen ver wacht dat zij beantwoorden aan een bepaald beeld. Hoe het optreden van onze staatslieden in de loop der jaren is veran derd en waarom het is gewij zigd, wordt op glasheldere wij ze duidelijk gemaakt in, waar schijnlijk het sterkste pro gramma, van deze vijfluik. Het programma, dat op zeven september wordt uitgezonden, toont haarscherp het verschil tussen de premiers Beel en Van Agt, maar tegelijkertijd de verandering in aanpak bij de televisie van een schrijvend naar een sprekend medium. De keurige manier waarmee minister president Beel tege moet wordt getreden, verschilt hemelsbreed met de wat op dringerige wijze waarop Willi brord Frequin minister-presi dent Van Agt wat uitspraken probeert te ontlokken. Roos „Philippides... toestel 89" is een schot in de roos. Het is een programma-serie die de buis- bezitter een andere kijk geeft op een wereld, die van com municatie aan elkaar hangt. HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 17.01 Neighbours, Australische serie, 17.24 Popeye, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.41 VARA's kindermenu: 17.41 De avonturen van Teddy Ruxpin (Teddy Ruxpin) tekenfilmserie. Afl.: Het kasteen van Koning Nog- burt. VARA 18.04 De Freggels (Fraggle Rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: De freggelgrot bevriest. (2). 18.17 De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Ja, ik wil. 18.40 Boes, tekenfilmserie. Afl.: Shampo op het liefdespad. NOS 19.00 Journaal. 19.17 PP: Verkiezingsuitzending van Lijst Janmaat/Cen trum Democraten (CD). VARA 19.21 1 De baas in huis? (Who's the boss?), Amerikaanse comedyserie. Afl.: Oma's foto. Jonathan wil op school graag dat erebaan tje hebben waarvoor je ge kozen moet worden. Mona probeert een aardige om slag te bedenken voor een blad van een van Angela's klanten. 19.45 Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens. 20.07 Stadsgeneugten, humo ristische Engelse teken filmserie over het leven in een grote moderne stad. Afl.: Kettingreactie. 20.20 De kat den de kanarie (The cat and the canary), Amerikaanse speelfilm uit 1978 naar het-tonnelstuk van John Willard. Met: Wil fred Hyde-White, Wendy Hiller, Honor Blackman e.a. Regie: Radley Metz- ger. Na twintig jaar wordt het testament van de mil jonair Cyrus West open baar gemaakt. Tijdens het voorlezen arriveert echter onverwachts de dokter van het naburige gekken huis met een uiterst sinis tere boodschap. 21.55 Tommy Cooper, hoogte punten uit shows. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 Bridgets keus, 4-delige Engelse miniserie naar de roman Behaving badly van Catherine Heath. Afl. 4: Eind goed? Mark stelt alles in het werk om te voorko men dat hij zich belachelijk maakt. Maar als hij Giles ontmoet rijst de twijfel. 23.30 Einde. NEDERLAND 2 AVRO 16.10 TDe stille kracht serie met Pleunie Touw, Bob de Lange, Willem Nijholte.a. Afl. 1. Op Java noemen ze het dat waarover je niet spreekt. Het is overal: het is de stille kracht. AVRO 18.45 s David, de kabouter tekenfilmserie naar het boek De Kabouter van Rien Poortvliet en Wil Huy- gen. Afl. 23: Een reis naar Australië. 19.10 Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00 r Journaal. 20.28 PP: Uitzending van Groen Links. AVRO 20.30 Gentlemen prefer blonds. Amerikaanse speelfilm uit 1953 van Howard Hawks. Met: Marilyn Monroe, Jane Russell, Elliot reid e.a. De blonde Lorelei ontmoet tij dens een cruise de schat rijke Sir Francis Beekman. In Parijs aangekomen be weert Sir Francis Beekman dat Lorelei haar diamanten tiara heeft gestolen. 22.05 Vragenvuur, debat tussen de fractievoorzitters van de drie grote politieke par tijen i.h. kader van de Tweede Kamerverkiezin gen op woensdag 6 sep tember. 23.35 IS Ontdek je plekje Giethoorn. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Einde. NEDERLAND 3 Katherine Helmond als Mona en Judith Light als haar dochter Angela in ,,De baas in huis". Ned. 1. 19.19 u. 3 FOTO- ANP NOS 18.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Bruintje Beer, tekenfilm serie. Afl.: Bruintje en de hazelnoten. 18.50 Buddy, Engelse jeugdse rie. Afl. 1: Raining in my he art. Met: Wayne Goddard, Roger Daltry, Kay Ston- ham e.a. Terry, een oudere jongere, heeft zijn zoon Buddy genoemd naar zijn grote idool Buddy Holly. Buddy is echter netjes en doodsbang dat hij net als zijn vader het dievenpad gaat bewandelen. 19.15 Vogels kijken, natuurfilm serie. Vandaag: Vlieland. 19.45 verhalenvertellers. Van daag Cuba: Francisco Garzon Cespedes met De Dood en Dona Francesca. 19.55 PP: Verkiezingsuitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD). 20.00 Journaal. 20.20 PP: Verkiezingsuitzending van de Vooruitstrevende Minderheden Partij (VMP). IKON 20.26 Droom en daad. Afl. 6: V.S., de eersten en de laat- sten. RVU 21.22 Philippides...toestel 89, serie over hedendaagse communicatievormen en de affacten daarvan. Afl. 1: taal. NOS 21.52 Een keur van Kylians, se rie balletten van Jiri Kylian. Afl. 9: Soldatenmis, ballet m.m.v. het Nederlands Dans Theater, het Utrechts Symfonie Orkest en sol. 22.25 PP: Verkiezingsuitzending van de Partij van de Arbeid (PvdA). 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag vandaag. 22.55 Niews vopr doven en slechthorenden. 23.00 Einde 3RT 1 17.00 De woudlopers (Forest ran gers), Britse serie. Afl. 23: De stroper (The poacher.). 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak, animatieserie. Afl. 3. 18.05 Plons, Afl.: Plons en de verge ten verjaardag. 18.10 Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 50: De belegering: dood op een koude berg (Besieged: death on cold mountain). 19.00 Korte film. 19.10 Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Syn dicale Omroepvereniging. 19.25 Mededelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (neighbours), Australi sche serie. Afl. 181 en 182. 20.45 Panorama, Beestachtig. 21 40 Where there is a will, Engelse tv-film. Met: Michael Howe, Patrick MacNee e.a. Cavatina komt onverwachts naar Lonen en ontdekt dat haar geliefde Rupert alles behalve trouw is geweest Zij haast zich naar het huis van Rupert om hem eens goed de waarheid te ver- >2.30 Nieuws. >2.45 Wie schrijft die blijft. De le gende van Tijl Uilenspiegel, film van Jean-Pierre Lavaud over de legendarische Uilen spiegel-figuur naar het boek van Charles De Coster. 23.25 Coda. Sonate in d, van D. Scarlatti, uitgevoerd door Mare Matthijs. 23.30 Einde. BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. 19.23 Superkat en supermuis. 19 28 Programma-overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Landendocumentaire: Tanza- 21.00 De vlucht van de Fenix (Flight of the Phoenix), Amerikaanse speelfilm uit 1966 van Robert Aldrich. Met: james Stewart. Peter Finch, Ernest Borgnine e.a. Na een noodlanding in de woestijn trachten de overle venden uit de wrakstukken van het vliegtuig een machine te bouwen om hun terugvlucht van ongeveer 800 mijl te kun nen maken. >3.20 Einde. RTBF 1 8.00 Vacaturebank. 8.15 L'écran des vacances, kinder programma. 9.00 Journaal. 9.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 9.30 Journaal en weerbericht. I0.00 Autant savoir, consumenten magazine. Vandaag: Qui regar- de la Télè? I0.25 Young blood, Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Peter Markle. Met: Rob Lowe, Cynt hia Gibbs, Patrick Swayze e.a. Dean Youngblood heeft een passie voor Ijshockey. Hij krlgt het voor elkaar bij het team van de Mustangs te komen. 12.15 Spécial cinéma. SFX - des ef- fets trés spèciaux, documen taire over speciale fllmeffecten. I3.00 Loterij-uitslagen, laatste nieuws en weerbericht. I3.35 Einde. DUITSLAND 1 15.55 Die Trickfilmschau. 16.05 Auf und davonl Abenteuer im 5. Kontinent Australien um 1810, jeugdserie. Afl.16: Das Duell. 16.30 Internationale Funkausstel- lung Berlin 1989: SI Top 1, amusementsprogramma. Pre sentatie: Petra Schürmann en Gerd Dudenhóffer. 17.15 Tagesschau 17.25 Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Mord per Telefon. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Die Wiesingers, serie. Afl.: Re volution! 19.58 Programma-overzicht. 20.00 El Tagesschau. 20.15 August '39, documentaire serie over 11 dagen tussen oorlog en vrede. Vahdaag: Donderdag 31 augustus. 20.30 Aus eigener Kraft. Documen taire over de geschiedenis van de fiets. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 SI Mensch Meier, amuse mentsprogramma. Presentatie: Alfred Biolek. Met: Tina Tur ner, Marianne Rosenberg. Lui- gi Colani e.a. 22.30 tagesthemen. 23.00 Bolero tv-spel van Rüdiger en Monika Nüchtern. Met: Kat- ja Rupè, Michael König, MAx Nüchtern e.a. De jazzmusicus Pete en de galeriehoudster Lena zijn getrouwd en hebben een kind. Als Pete in een artis tieke crisis raakt en jaloers wordt op Lena's succes, lijdt hun huwelijk daaronder. 00.40 Tagesschau. 00.45 Nachtgedanken, beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. 00.50 Einde DUITSLAND 2 15.00 SI Die 2 im Zweiten, amuse mentsprogramma. Presentatie: Thomas Gottschalk en Gün- ther Jauch. Met: Gruppe „1964", Hannes Wader, Man- dy Winter e.a. 17.40 Heute. Aansl.: Aus den Lën- 17.50 Der Engel auf Erden, Ameri kaanse serie. Met: Michael Landon, Victor French, James Troesh e.a. Afl.3: Denn du bist ein Mensch. Aansl.: Mode Höchst-persönlich. Vandaag met Paloma Picasso. 18.20 Ein Engel auf Erden, vervolg. 19.00 Heute. 19.30 EKriegsgericht, Duitse spee- film uit 1958 van Kurt Meisel. Met: Kerlheinz Böhm, Christian Wolff, Klaus Kammer e.a. 1942. De Duitse kruiser Pom- mern wordt door de Engelsen tot zinken gebracht. Slechts 3 bemanningsleden overleven de ramp. Ze worden als helden in Duitsland binnengehaald, maar i volcano" (Unter dem Vulkan). FOTO: PR het oorlogstribunaal denkt dat ze hun redding te danken heb ben aan vroegtijdige desertie. 20.50 Tierportrat: Der Marderhund. 21.00 Ich mag ihn acht gern leiden, documentaire uit de serie Kin der Kinder over broers en zus ters van gehandicapte kinde ren. Presentatie: Michael Al- 21.45 Heute-journal. 22.10 50 Jahre nach Weltkriegsbe- ginn, discussieprogramma over de Duits-Poolse verhou ding Gespreksleider: Reinhard 23.25 Unter dem Vulkan (Under the volcano) Amerikaanse speel film uit 1984 van John Huston naar de gelijknamide roman van Malcolm Lowry. Met: Al- bert Finney, Jacqueline Bisset, Anthony Andrews e.a. Consul Firmin is alcoholicus en wordt verlaten door zijn vrouw Yvon ne, die dit niet langer kan aan zien. Maar op Allerzielen be sluit ze terug te gaan naar de kleinen Mexicaanse stad. De ontmoeting verloopt bepaald niet voorspoedig. 01.15 Heute. DUITSLAND 3 15.35 Teletekstoverzicht. 16.00 Funkausstellung: Sport-Treff. 16.30 Raus aus der Klassel, docu mentaire over AIDS. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II cursus schei kunde. Les 26. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.40- 19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). 20.00 BDie Schenke zum Vollmond (Dedèe d'Anvers), Franse speelfilm uit 1947 van Yves Al- légret. Met: Simone Signoret, Bernard Bller, Parcel Pagliero e.a. Het Antwerpse anlmeer- meisje Dedée droomt van een ander leven, nadat ze hals over kop verliefd is geworden. Maar haar „beschermheer" ziet zijn inkomsten verdwijnen en heeft het voorzien op het nieuwe vriendje. 21.38 West 3 aktuell. 21 50 25 Jahre Schuldfarnsehan: lm grünen Himmèl. 22.50 Auf Wiedersehen in Kairo (Fortunes of war), 7-delige En gelse serie van James Cellan Jones. Afl.2: Guy Pringle, die zich steeds meer in het intel lectuele leven van Boekarest stort, merkt niet dat zijn vrouw zich steeds meer verwaarloost voelt. Guy gaat zelfs zo ver dat hij de jonge Brit Lawson vraagt, zich om haar te be kommeren. Dat doet Lawson maar wat graag. 23.50 Ein Deutsches Schicksal - Kaplan Josef Rossaint, film portret van de 86-jarlge Dr. Josef Rossaint. 00.35 Laatst» nieuws. BBC 1 16.25 Tekenfilm. 16.40 Gardener's direct line. 17.10 Children's BBC, presentatie: Andy Crane. Met: Hokey Wolf. 17.20 Simon and the witch Afl. 12. 17.35 Mysterious cities of gold Afl. 11. 18.00 Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 Move it, sportprogramma. 18.35 Neighbours, Australische serie met Anne Charleston, Kylie Mi- nogue, Fiona Corke e".a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal Nieuws. 20.00 Top of the pops, Engelse hit parade. Presentatie: Gary Da- vies en Simon Mayo. 20.30 Eastenders, Australische serie met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. 21.00 Pepple, documentaireserie over de levenswijze met men- sen in Engeland. Afl.10. 21.30 First of the summer wine 6- delige serie met David Fen- x ck, Maggie Ollerenshaw, Gary Whitaker e.a. Afl.6: Youth wanted. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe- 22.30 News '39, nieuws uit archief materiaal gebracht in heden daagse stijl door Sue Lawley. 22.45 Where Eagles dare, Ameri kaanse speelfilm uit 1969 van Brian G. Hutton. Met: Richard Burton, Clint Eastwood, MAry Ure e.a. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: World about us. Afl.2: A girl named Adriana. 16.50 Nieuws en weerbericht. 16.53 Regionaal nieuws en regionaal weerbericht. 17.00 Attic archives. 17.30 The rose and the thistle story. 17.55 World about us. The magnifi cent adventure. 19.00 EBabes in arms, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van Busby Berkely. Met: Mickey Rooney, Judy Garland, Charles Wlnni- 20.30 The Victorian kitchen garden Vanavond: Juni. 21.00 Wildlife showcase, natuurdo- cumentaire serie. Afl.5. 21.30 Open space. Avon calling - for action, programma over het gebrek aan begeleiding van geestelijk gehandicapten. 22.00 Th» travelshow. 22.30 Slow boat from Surabaya, 6- delige documentaire serie van Jack Pizey. Afl. 3: Five faces of God. 23.30 Newsnight, actuallteitenmaga- 00.15 Edinburgh Festival report. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.35 Einde. CD Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzending ■I Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst E) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng In orginele versie met ondertitels Herhaling NEDERLAND 1 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 18.00 Close. EUROSPORT 19.00 Mobil Motor Sport News. 19.30 Surfer Magazine. 20.00 Volleyball-Savvin Tourne- mant Moscow. 21.00 Rugby Union. 22.00 Grand Prix Athlétics. 23.00-01.00 Asian Open Snooker. KRO 15.45 Olie documentaire serie (1). 16.40 Anne van het groene huis (Anne of Green Gables), jeugdserie (1). NOS 17.30 Journaal. KRO 17.45 Tom Jerry. 17.55 De startbaan, ge sprekken met Joseph Luns. Wisse Dekker en PSV-manager Ploegsma over een Europa zonder grenzen. NEDERLAND 2 SUPER CHANNEL TROS 16.00 Dieren in het wild, na- tuurserie. 16.28 Heathcliff Co te kenfilmserie. 17.00 Derrick serie. 15.30 Tracking. 16.30 On the air. 18.30 Nino Firetto. 19 30 Allo Allo. 20.00 Pirates of Blood River. 21.50 World News and Weather. 22.00 Good Guys Wear Black. 00.00 World News and Weather, fol lowed by the Mix. MTV EUROPE DUITSLAND 1 15.30 Marcel Vanthill. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. 18.30 Club MTV. 19.00 MTV at the movies 19.30 Remote control. Spelprogr 20.00 Kristiane Backer. 21.00 MTV's Metal hour, hardrock. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene: Away from the pulsebeat. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 16.05 Les Ascensions Célébres. 16.55 JAzz In. 17.20 Écho. 18.05 Bréves et Météo Européenne. 18.10 Récréation. 18.30 L'imagination au Galop. 19.00 Des Chiffres et des Lettres. 19.30 Histoires Naturelles. 20.00 Ciné-club. 21.30 Papier Glacé. 22.00 Journal Télévisé. 22.30 Météo Européenne. 22.35 Apostrophes. 23.50-01.00 Édition Spéciale. RTL+ 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm- 17.45 RTL-Spiel. Aansl.: Tekenfilm. 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwie mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Pulaski, Engelse serie. 20.15 Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau (The bionic woman), Amerikaanse serie 21.10 Nur für Offziere (The america- nization of emily), Amerikaanse speelfilm uit 1964. 23 05 RTL aktuell. 23.10 Adios Gringo Italiaans- Frans-Spaanse speelfilm uit 1965. 00.45-00.50 Betthupferl. 10.00 Tagesschau. 10.23 Bon appé- tit Paul Bocuse recepten. .10.50 Umschau. 11.00 Der Deutsche Über- fall, rechtstr reportage vanuit Gdansk van de Poolse herdenking v.h. uitbreken v.d. oorlog 50 jaar ge leden. 13.15 El Internationale Fun kausstellung Berlin: heute mittag, actualiteiten 15.00 Internationale Funkausstellung Berlin 1989: 1 ist Trumpf, amusementsprogr. 17.15 Ta gesschau. 17.25 Das Buschkranken- haus, serie (WDF). BBC 1 07.00 Teletekst. 07 30 The Flintsto- nes. 07.55 Weerbericht. 08.00 Bre akfast time. 10 00 Nieuws. Aansl.: But first this. 10.05 Muppet babies. 10.25 Hartbeat 11.00 Nieuws. Aansl But first this. Aansl.: Gentle Ben jeugdserie. 1130 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Popeye double bill. 12.15 The O-Zone. 12.30 Handles. 12.50 Bana- naman 13.00 Nieuws. Aansl The garden party. 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours, serie. 14.50 Pandora and the flying Dutchman, Eng speelfilm uit 1951. 16.50 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. Aansl Charlie Brown en Snoopy 17.35 On the waterfront revisited. SKY ONE 06.30 European Business Channel. 07.00 Th» DJ Kat Show. 09.30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 General Hospital. 14.50 As the World turns. 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Op zoek naar Hem. 19.03 Onder tafel. 19.53 Column. 20.03 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: True light. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Gospel van toen. 04.02 Ochtend-mix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits. 19.03 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 TROS: Dance trax. 21.03 De CD Show. 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: Op bezoek bij Tristan. 18.00 en 20.00 Nieuws. RADIO 5 18.10 Grammofoonmuziek. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00-20.30 NOS Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL - Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel: FM 92.9 Mhz) 18.00-19 00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv- overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010- 4334433). BRT 1 18.10 Actueel 18.30 BRT Big Band. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Huisorkesten. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club: jazz. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 18.10 Over stuur 20.00 Orgeltje van yesterday 22.05 Boem Boem 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier. 20.00 FVV: BRT Filharmonisch Orkest met fluit. 21.40 Kamermuziek. 23.15 Criss Cross: The Byg Year. 24.00 Nachtradio. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09 10 Die Springfield Story serie. 10.00 Reich und Schön serie. 10.25 In- spektor Gadget tekenfilmserie. 11.00 Die zwei mit dem dreh serie 12.30 Klaaaik am Mittag. 13.00 Heu te bei una. Aansl.: Mask, tekenfilmse rie. 13.25 California Clan (Santa Bar bara). serie. 14.15 Pulaaki serie 15.00 Meaae - Markt - Meinungen, live vanaf de IFA. 15.45 Netto: Ihre Wirtschaft heute. 15.55 RTL aktuell. 16 00 Die Springfield Story, serie 16.50 Reich und Schön, serie. 17.15 Inspektor Gadget tekenfilmserie. 17.45 RTL-Spiel. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.06 NCRV-V.i.P - roem. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord 07.13 Echo. Actualiteiten. 07.20 KRO's Ontbljtshow. 08.50 Postbus 900 09.04 Adres Onbekend. 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900. 12.04 Van twaalf tot twee. 13.04- 13.15 Echo. 14.04 Als er één over de dam is. 15.03 Pierement. 15.30 TROS: Gerard de Vries draalt op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO: Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha. die Holland. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Het internationale concertcir- cuit. 10.25 Liederen. 10.50 Kamermuziek 11.35 Kondrashin dirigeert Sjostako- vitsj. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Crème du Baroque 17.00 De Cantates van J.S. Bach. 17.40 The best of brass. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Alcohol 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 11.50 Verkiezingsuitzending. WD. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het interview. 14.00 Euroburo. 15 00 Achtergron den bij ontwikkelingen In bin nen- en buitenland. 16.35 Welingelichte kringen. 17.55 NOS: Mededelingen ert uitgebreid weerbericht. REGIONAAL Radio West: 06.02 Mogge provincie. 09.02 Speurwerk, muziek, repor- I lages en actualiteiten. 14.02 Ie wie West weg. Zuid-Hollanders op vakantie in Ne derland 16.02-17.00 Gesprek van de dag Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine met Jan Eikelboom. 09.03 Hans van Vliet en Drs P Leen, met tussen 10.00 en 11.00 Ruilbeurs. 12.03 Lunchprogramma. 14.03 RR-Express: nonstop muziek 16.03-17.00 Getapt, cultureel café. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 'Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor, culturele Info. 14.03 78 Toeren tijd, Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen BRT 2 06.05 Dag en dauw 08.10 Brussel X, 10.03 Platenpoets. 12.00 (FM) Antwerpen apart. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Het algemeen belang. 16.00 Abraham al gezien? 17.00 (FM) Antwerpen apart. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude. 09.15 Vooruitblik. 10.00 De muziekwinkel 11.00 Het Windsbacher Knabenchor. 12.30 Tafelmuziek 13.10 Actueel. 13.25 Divertimento. 14.03 Van Scelsl tot Ravel. 15.15 Namiddag bij BRT-3.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 15