Noord wijk verhoogt afvalstof fenheffing SSL* m A BE Oran jeteest in De Zilk „Wij willen hier blijven wonen" )erde prijs voor groen Voorschoten :ed: Ha I0UR IAAL Voorhof proeftuin voor organisch afval LEIDEN OMGEVING E&tiLwQowiarit DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 WEER WEDSTRIJD OM GOUDEN BERKELKNOP ROELOFARENDSVEEN RIJNSBURG De wedstrij den om de Gouden Berkelknop liggen weer in het verschiet. Ooit opgezet als een grap door de koopliedenvereniging van bloemenveiling Berkel en om streken in Bleiswijk gaat het inmiddels om een oerserieuze en zenuwslopende bezigheid. De wedstrijd is bestemd voor professionele kopers op bloe men- en groenteveilingen. Het spel wordt gespeeld in groepjes van vijf a tien personen. Door loting wordt een getal bepaald en het is de bedoeling dat de deelnemers de wijzer van de veilingklok op dat getal laten stoppen. Wie als eerste er vijf keer in slaagt de wijzer op het gewenste getal te laten stoppen, wint. De voorronden van de zevende editie van dit ver maarde evenement, georgani seerd door Stichting De Gou den Berkelknop, worden ge houden op de vrijdagavonden 1 september (veiling EMM te Roelofarendsveen), 8 septem ber (Flora te Rijnsburg), 15 sep tember (VBA, Aalsmeer), 22 september (bloemenveiling Westland, Honselersdijk) en 29 september" (bloemenveiling Berkel en omstreken te Bleis wijk). De verandering, die is aangebracht, door niet alles in één veiling te laten gebeuren, noemt Martin Molleman als grote animator en spreekstal- meester van dit óók ontspan nende evenement een schot in de roos. De finale-avond is op zaterdag 7 oktober én na de eindstrijd is er een grootse feestavond met zangeres Mieké en André Hazes treedt als klap stuk van de avond op. Tijdens de voorronden zijn er intermezzi, waarbij koopmans vrouwen en jeugd ook eens de drukknoppen kunnen hanteren tot grote hilariteit van de echte kooplieden. Animator Martin Molleman hoopt nu met name op een grotere aanmelding vanuit de sector van de groen tekooplieden van vele Zuidhol landse veilingen. Kritiek op gebruik tropisch hardhout WASSENAAR Alle fracties in Wassenaar met uitzondering van het CDA stellen kritische kanttekenin gen bij het gebruik van tropisch hardhout voor het herstel van de ba lie-omloop van de Wassenaarse mo len De Windlust. De liggers van de balieomloop bleken tijdens onlangs uitgevoerde werkzaamheden ernstig door houtrot te zijn aangetast. De fracties vroegen gisteravond tijdens de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en openbare werken over de noodzaak van het ge bruik van het tropisch hardhout. Volgens wethouder D. Cocheret wordt de balie-omloop op deze wijze tot het jaar 2020 onderhoudsvrij. Jager raakt auto kwijt NOORDEN Een jager uit Al phen aan den Rijn is gister avond tussen half zes en negen uur zijn kapitale auto kwijt ge raakt. De man kwam terug van de jacht en toen bleek zijn BMW 530 i te zijn ver dwenen van een parkeerplaats op de Hollandse Kade in Noor den. Lading los op snelweg ROELOFARENDSVEEN Een 23- jarige automobilist uit Haarlem is vanochtend in de vangrail van rijks weg A4 beland nadat een vrachtwa gen uit Den Oever (NH) een deel van zijn lading was verloren. De Haar lemmer zag dat de lading los raakte, maar kon niet voorkomen dat een zak onder zijn wagen terecht kwam. De auto werd daardoor stuurloos, maar remde ook zo veel af dat de klap meeviel. Met gevaar voor eigen leven hebben beide automobilisten gezamenlijk de losgeschoten lading van de weg gehaald. Vervolgens maande de chauffeur van de vracht wagen de passerende automobilisten tot een lagere snelheid, waardoor de Haarlemmer ook zijn auto van de snelweg kon halen. Hardrijders betrapt LEIDERDORP Bij snelheidscontro les in Leiderdorp zijn gisteren 45 hardrijders betrapt. De politie contro leerde op het Enge- lendaal, de Vron- kenlaan en de Per- sant Snoepweg. Op deze wegen mag maximaal vijftig worden gereden, maar de politie hield alleen auto mobilisten aan die 70 kilometer of har der reden. Geen winkels in Weteringpark 1 WASSENAAR Er komen drie hui zen in plaats van twee winkels in het uitbreidingsplan Weteringpark 1 in Wassenaar. Dit maakte wethouder D. Cocheret gisteravond bekend in de commissievergadering ruimtelijke or dening en openbare werken. On danks dat de gemeente verschillende keren de Wassenaarse middenstand heeft gewezen op de mogelijkheid een winkel in Weteringpark te vesti gen, bleken er geen serieuze gegadig den te zijn. Of de gevraagde huur werd te hoog gevonden of het aantal woningen in een wijde straal erom heen werd door de middenstanders als te gering ervaren. VVD wil minder geld voor woningbouw vereniging WASSENAAR De ge- meente Wassenaar moet geen 40 maar 30. 000 gul den betalen aan de wo ningbouwvereniging St. Willibrordus. Dat stelde VVD'er J. Vos gister avond tijdens de commis sie ruimtelijke ordening en openbare werken. assenaar betaalt hiermee >n derde van de schade die woningbouwvereniging lijdt door de vertraging van de iuw in het uitbreidingsplan éteringpark 1. Oorzaak van Ie vertraging is de vondst van waarverontreinigde baggers lib op de woningbouwlokatie. "os had problemen met het [ronden van het gemeentelij- e aandeel in het schadebe- Irag naar boven. 'os: „Een derde van het scha- rag is 38.000 gulden en liet 40.000 gulden. We maken -el eens meer stampij bij het rel, of niet toekennen van een iubsidie van 500 gulden voor ;en biljartvereniging dan nu iver dit cadeautje van 2000 julden". Volgens de wetho.u- ler zal dit financiële vraag stuk in de commissie financien in economische zaken worden ihandeld. Vos wilde verder iveten wat de gemeente nu ïad geleerd van het verontrei- ïigde baggerslib van het We teringpark en of de uit te bag geren sloten nu bemonsterd worden. Volgens de wethou der wordt nu nauwlettend toe gezien op de kwaliteit van het jaggerslib in het kader van de ïieuwe wet op het oppervlakte NOORDWIJK - De Noordwijkse bevolking moet in 1990 zes procent meer betalen voor het op halen van het huisvuil. De afvalstoffenheffing be draagt volgend jaar bijna 134 gulden. Bedrijven moeten 17 procent meer gaan betalen voor het la ten verwijderen van hun vuil. Dit blijkt uit de gis teren gepresenteerde be groting van de gemeente Noord wijk. De belastingverhogingen zijn overigens al deels bekend ge maakt in de voorjaarsnota 1989. De hondenbelasting wordt met acht procent ver hoogd, zodat in 1990 voor een hond 65 gulden moet worden betaald. Een tweede hond gaat 195 gulden kosten en een der de 390 gulden. De overige be lastingen gaan trendmatig met twee procent omhoog. Huisei genaren krijgen de komende vijf jaar daarbij te maken met een extra stijging van de on roerend goedbelasting (OGB) met 0,6 procent, terwijl huur ders in deze periode per jaar 2,1 procent meer gaan betalen. Dit komt omdat de verhouding huurders-eigenaren 125:100 moet worden. Nu is die nog 150:100. Marktgelden en toe ristenbelasting gaan niet om hoog. De begroting voor 1990 ziet er met een voordelig saldo van ruim 388.000 gulden rooskleu rig uit, maar voor de komende jaren is er geen reden tot opti misme. Voor 1993 is een nade lig saldo van ruim 430.000 gul den geraamd. Ombuigingen in het beleid zijn daarom noodza kelijk, zo wordt geconstateerd. De school voor openbaar voortgezet onderwijs gaat in augustus 1990 van start. Bur gemeester en wethouders van Noordwijk verwachten dat de staatssecretaris van onderwijs snel toestemming verleent voor de bouw. In januari zal worden begonnen met het in schrijven van leerlingen. Zoals bekend is de nieuwe school een splitsing van de Louise de Coligny in Leiden. Waar de school moet komen is nog niet bekend. Voor het onderwijs moet in de nieuwbouwwijk Vinkeveld moet. snel een gym nastieklokaal worden ge bouwd. Sportpark Duinwetering moet door de bouw van het nieuwe politiebureau opnieuw worden ingedeeld. Het bureau komt op de plaats van het verharde veld van handbalvereniging MSV en op het trainingsveld van voetbalvereniging Noord- wijk. Binnen het huidige com plex moet ruimte worden ge vonden. In de begroting wordt niet gezegd hoe, maar in het verleden is al gesproken over de aanleg van een kunstgras veld voor de voetballers. Te vens moet veld 2 van de VV Noordwijk worden gereno veerd en wordt de drainage van de velden van Fluks aan gepakt. Minder overlast Burgemeester en wethouders hebben de indruk dat de over last van de horecabedrijven aan met name de Grent min der lijkt te worden. Zij stellen dat het stringente beleid zal worden voortgezet. B en W zijn nog niet geheel tevreden over de afscheiding trottoir-te rassen op De Grent. „Dit heeft nog niet het gewenste resul taat, maar wij zullen niet aar zelen om verdergaande maat regelen te treffen", aldus het college in de begroting. Op verkeersgebied bestaan plannen om in 1990 fietsstro ken langs de Parallelboule vard te leggen. Voorts zal de reconstructie van de Voor straat volgend jaar zijn afge rond. Dat het gevaarlijke kruispunt Lijnbaan weg/Zee straat/ Weteringkade/Zeestraat moet worden aangepakt, is duidelijk. B en W willen ech ter eerst een onderzoek af wachten. De kosten van de re constructie bedragen 120.000 gulden. Voor de bescherming van overstekende padden op de Kapelleboslaan en Voge- laarsdreef moet een perma nente oplossing komen. Tij dens de paddentrek in 1990 wordt een proef gedaan. Mo menteel worden de padden ge holpen door vrijwilligers die de weg met afzetten wanneer veel padden oversteken. Deze werkwijze is echter niet ideaal. Nog volgend jaar willen B en W een oplossing vinden voor de overlast die wordt veroor zaakt door in de dorpskern ge parkeerde vrachtwagens en bussen. Andere wensen zijn een fietspad langs de Duinweg en fietstroken en parkeerha vens aan de Duinwetering. Het aantal woningzoekenden blijft hoog in Noordwijk. Nu staan er zo'n 1.039 ingeschre ven. Het aantal nieuw te bou wen woningen in 1990 is niet toereikend om aan de vraag te voldoen. Noordwijk mag tot het jaar 2000 88 woningen per jaar bouwen. Wandelpad Voor de langere termijn be staan er plannen voor een apart wandelpad van Noord wijk naar Katwijk. Op het huidige duinpad is het zeer druk met fietsers. Tevens wordt gedacht aan de aanleg van een evenemententerrein in het middengebied. De kos ten bedragen 350.000 gulden. Bij dé museumboerderij moet een expositieruimte worden gebouwd. Deze plannen staan echter pas na 1993 op het pro gramma, evenals de verbete ring van de Molenstraat en de Bronckhorststraat en een par keerterrein tussen de RABO- bank aan de Zeestraat en de Kerkstraat. Oude foto's bekijken op de Zilkse braderie. FOTO: HENK VAN DEN ENDE DE ZILK De Zilkse braderie, onderdeel van de jaarlijkse Oranjefees ten, werd gisteren druk bezocht door vooral moe ders met kinderen. Vooral de stand met oude foto's trok veel belangstelling. Gisteravond was het stil ler tussen de kramen op de Zilkerduinweg. Toen stroomde het hele kerk dorp samen rond het tob betje steken. Allereerst was het de beurt aan de jeugd. Menig kinder- paar dat gereed stond om geza menlijk op de kar te gaan zit ten, rilde alleen al bij de ge dachte aan die emmer water met die ring eronder. Omdat de stok nogal lang was, ging het vrijwel altijd verkeerd. Tot groeiende ontzetting van de deelnemertjes maar tot grote vreugde van het publiek. „Nu hebben we tenminste een uit slag voor de krant", was het commentaar van de speaker toen iemand zowaar de ring niet miste. In totaal hadden 32 kinderen zich in laten schrij ven. Terwijl zij droge kleren aan konden gaan trekken, was het de beurt aan de volwasse nen die verkleed hun opwach ting maakten. Ook daar kreeg menigeen een emmer water over het hoofd. De start van de Zilkse Oranje feesten was dit jaar wat on wennig. De kinderspelen vie len voor het eerst in een perio de dat het nog gewoon zomer vakantie was. Toch meldden zich meer dan tweehonderd jeugdigen op dé speelplaats van de Egelantierschool verge zeld van ouders, broers en zus ters, oma's en opa's.. Op de kla- verjasavond was Jan Ruigrok de beste van de 72 deelnemers. VVD Wassenaar wil minder ;r L (Woningbouw WASSENAAR De VVD wil minder woningen )ouwen dan het college sest[van B en W voorstelt. Dat )leek tijdens de gister- ivond gehouden vergade- 'ing van de commissie uimtelijke ordening en apenbare werken. BEWONERS 'T HOOGT BEZORGD OVER TOEKOMST )e VVD wil slechts een con- ingent van 82 woningen /oor 1990 terwijl het college 130 woningen wil bouwen op Ie lokaties Kloosterland, Mo- enweg en Ernst Casimir- traat. De VVD stelde bij* nonde van A. Pruijs dat er ,niet alleen woonruimte noet worden gerealiseerd maar ook ruimte moet zijn >m te wonen". Hij meende dat de drie bouwlokaties te dicht bebouwd werden in de ilannen van het college. Wet de opvatting van A. 'ruijs, slechts het aantal wo ningen te bouwen zoals in- lertijd was afgesproken bij Ie samenstelling van het col- ege, bleken W. Olijslagers CDA), H. Goulooze (PvdA) :n A. de Vries (D66) het to- aal niet eens te zijn. Volgens loulooze is het duidelijk dat woningbouw in de jaren '90 iét item van de aanstaande jemeenteraadsverkiezingen [aat worden. „De PvdA be- reurt het dat de VVD op en zo minimaal bod gaat zit- en bij zoveel Wassenaarse voningzoekenden". Volgens iet raadsvoorstel kent Was- enaar per 1 augustus 2036 /oningzoekenden die gemid- eld 7 tot 8 jaar op de lijst taan voordat ze geholpen unnen worden. NOORDWIJKERHOUT „Ik wil op 't Hoogt blijven wo nen en met mij wil de hele buurt dat. Bewoners en be langhebbenden zouden graag daarover in gesprek komen met de Bavo, want die is nog altijd onze verhuurder". Aan het woord is Ruud Veltman, zelf bewoner van 't Hoogt, een klein Noordwijkerhouts wijkje dat ligt achter de Bavo op het terrein van de inrichting. Volgens Veltman was de eer ste reactie van de Bavo dat men daar open stond voor een rechtstreeks gesprek met de bewoners om te praten over hun wensen. De bewoners ma ken zich bezorgd over hun toekomst in dat kleine buurt schap van tweedehands hou ten huizen. De huizen werden daar na de oorlog neergezet om er personeel van de Bavo in onder te brengen. De Bavo was en is nog altijd huisbaas, maar deze huisbaas vertrekt over niet al te lange tijd. „Als de Bavo hier weg wil, wil ik best zelf het beheer over mijn woning overnemen", al dus Veltman die zijn woning maar wat graag zou willen ko pen. En er zijn er meer die er zo over denken op 't Hoogt. Er zijn echter meer belangheb benden in het spel. Zo voert de gemeente Noord wijkerhout een passief uitstervingsbeleid voor 't Hoogt, wat wil zeggen dat volgens het bestemmings plan leegkomende woningen moeten worden afgebroken. Veltman: „In het bestem mingsplan is sloop opgenomen. Er moet hier een groenstrook komen, 't Hoogt moet uitein delijk verdwijnen. Daarbij gaat de gemeente er steeds van uit dat dit toch maar tijdelijke noodwoningen zijn. Het mag dertig jaar duren, zeggen ze, en het mes staat niet op scherp en zo. Noodwoningen vallen onder het woonketenbesluit. Tot drie keer toe kan de ge meente besluiten om de perio de dat zo'n keet mag blijven staan met vijf jaar te verlen gen. Maar deze huizen staan er al veel langer", aldus Veltman. Hij stelt dat volgens het minis terie van volkshuisvesting de woningen als „permanent" en niet als tijdelijk staan geregi streerd. „En de motivering van de gemeente was juist dat de opzet van 't Hoogt altijd tij delijk is geweest. Dat gaat dus niet op. Niet dat er daarom niet gesloopt mag worden, maar de gemeente zelf houdt zich ook niet aan dat passieve uitstervingsbeleid. Er is hier al 17 keer een huis opnieuw be woond en er zijn mensen bij die gewoon van een gemeente woning vandaan komen. Be grijp me goed, ik vind dat uit stekend, het is goed dat de ge meente zo'n woningvriendelijk beleid voert", zo meent de Noord wij kerhouter. De zaak is voor Veltman mede actueel geworden omdat hij zijn woning een kwart groter wil maken, terwijl volgens het bestemmingsplan maar 15 pro cent is toegestaan. De bewo ners van 't Hoogt leven in on zekerheid. Als het aan Velt man ligt wordt het bestem mingsplan over 't Hoogt ver anderd. Dan kan het wijkje gewoon blijven bestaan. dal Aa- ?di' n, 'OORSCHOTEN Voor- loten heeft de derde prijs jen in de internationale Istrijd groenvoorziening: itente Florale. In de catego- ie grote gemeenten veroverde Ingers in Frankrijk de eerste •rhel rijs" De tweede Prijs ging aar het Engelse Burry Saint dmunds. Het verschil tussen e tweede en de derde prijs is .fi laar 9 punten. De bedood- ppffld Hfinnoor kat Palmraka :rfde winnaar, het Belgische lasselt, eindigde op de 4de laats. Carlow Townin Ter- ind en Baden in Oostenrijk sluiten de rij. Voorschoten is niet ontevre den, maar heeft wel ophelde ring gevraagd over het pun- tenaantal aangezien er maar een klein verschil is tussen Engeland en Voorschoten. Het Engelse jurylid Ann Childs was niet aanwezig tijdens het jurybezoek aan Voorschoten en is ook later niet gekomen. Daardoor waren er slechts vijf juryleden die punten gaven. In de andere gemeenten deelden zes juryleden punten uit. Ook de jury blijkt daar nog niet he lemaal uit te zijn en daarom is de uitslag voor de eerste drie „voorlopig". De jury kwam unaniem tot de volgende beoordeling ten aan zien van Voorschoten: „Voor schoten is een woongemeente met veel rustgevend groen in harmonie met goed verzorgde voortuinen en opvallende ruimtewerking van de vele waterpartijen en gazons in de woongebieden en het rekrea- tiegebruiksgroen". De prijs wordt op 16 september uitge reikt in Frankrijk. het Kasteel Oud-Poelgeest. Dan komt Fons Jansen voor lezen uit eigen werk. Expositie Concert Het nieuwe seizoen van jon gerencentrum Het Kasteel in Alphen aan den Rijn wordt zaterdag geopend met een concert van de Twentse for matie East Coast. Aanvang half tien in het pand aan de Concertweg. Entree7,50 Rosarium De afdeling Lisse en omstre ken van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt zater dag een wandeling in het Roasarium van het West- broekpark in Den Haag. Om half twee wordt vertrokken bij de Mariakerk aan de Nas- saust raat in Lisse. Film In het Evangelisch Ontmoe tingscentrum De Ark aan het Picképlein in Noordwijk wordt zaterdagavond de film „Thin Ice" vertoond. Zes jon geren gaan een weekeinde skiën. Tijdens de vakantie komen allerlei tegenstellin gen naar boven en dit heeft fikse botsingen ten gevolg. De voorstelling begint om acht uur, de toegang is gratis. Country De formatie Side-Kick treedt zaterdagavond op in dans- en partycentrum Unique aan de Leidsevaart 171 in Noord- wijkerhout. De groep speelt Side Kick zeer gevarieerde countrymu- ziek. Ook is er een optreden van de North-Hill Country Dancers. De zaal gaat om ne gen uur open, de toegang kost 10 Open dag K& O Oegstgeest houdt za terdag een open dag in het gebouw Het Drieluik aan de Geverstraat. Tussen elf en drie uur 's middags kan ie dereen zich laten voorlichten over de activiteiten van deze volksuniversiteit. Docenten die cursussen gevenzijn aan wezig. Voorts wordt de aan dacht gevestigd op een serie Groene Kerkconcerten en een groot aantal lezingen. De eerste lezing wordt op 14 sep tember aanstaande gehouden en wel in het Koetshuis van Toos Vos en Johan Hazen berg exposeren tot en met 29 september in de bibliotheek van Noordwijkerhout. Vos toont beeldhouwwerk. Ha zenberg foto's. Toos Vos uit Hilversum werkt met hard materiaal als marmer of al bast, Hazenberg uit Lelystad exposeert foto's waarop de medemens een bewuste of onbewuste rol speelt. Uitkering obligaties SJZ Obligaties De Zoeterwoudse voetbal vereniging SJZ is deze week gestart met het uitkeren van gelden van obligaties. Zo'n acht jaar geleden is de ac commodatie op sportpark Haasbroek uitgebreid en om de kosten te drukken zijn obligaties a 25 uitgegeven. Jaarlijks zijn via loting een groot aantal obligaties uitge keerd. Dit jaar is de laatste serie aan de beurt. Om tot te rugebetaling over te kunnen gaan is het wel noodzakelijk dat de obligatie zoals die des tijds is verstrekt getoond kan worden. Don Bosco Don Bosco Zoeterwoude presenteert zaterdagavond een terugblik op het zilveren jubileum. Vanaf negen uur zijn doorlopend video-opna men te zien van de muzikale hoogtepunten van de viering van 25 jaar Don Bosco. De entree is gratis. De beelden worden vertoond op een le vensgroot schèrm. Zondaga vond begint Don Bosco weet met de wekelijkse disco. Vanaf negen uur zal Studio 17 volop in de lucht zijn. Ambachtsschuur Zoeterwoude begint aan laatste seizoen ZOETERWOUDE Het creativiteitscentrum De Ambachtsschuur in Zoe- terwoude-Dorp begint in september met het tiende cursusjaar. Het is dan te vens voor het laatst dat onder de bezielende lei ding van mevrouw Lolita Schaepman de serie crea- tiviteitscursussen wordt opgezet. Het tweede lu strum gaat in ieder geval wel gepaard met een aan tal nieuwe cursussen waarbij het menselijk li chaam en de verzorging ervan centraal staat. Feitelijk bestaat de Ambachts schuur al langer want in de periode 1975-1980 werden de cursussen gegeven in het woonhuis van de familie Schaepman. Vervolgens werd een voormalige boerenschuur verbouwd tot creativiteitscen trum en hebben in de loop der jaren honderden mensen een of meer cursussen gevolgd. In het nieuwe seizoen vormt de verzorging van het menselijk lichaam een nieuw cursuson derdeel. De Ambachtsschuur besteedt daar op vijf maandag avonden aandacht aan. Aan de orde komen de verzorging van de voeten, fysiotherapie, ver zorging van de gezichtshuid, haarverzorging en voetreflex- therapie. De serie avonden be gint op 18 september. Andere cursussen zijn in willekeurige volgorde be studeren van de Nederlandse literatuur, tekenen en schilde ren in de herfst, kantklossen voor gevorderden, dozen ma ken van weggooimateriaal, di alezingen over Spanje, Engels, zijdeschilderen, keramiek, et sen, sieraden maken, tekenen, boekbinden voor beginners, Spaans en beenbewerken. De jeugd is op woensdagmiddag welkom in de Ambachts schuur om deel te nemen aan keramiek en tekenen. Op vrij dag 10, zaterdag 11 en zondag 12 november is in de Am bachtsschuur de traditionele cadeauwinkel geopend. Dan zijn allerlei spulletjes te koop die vervaardigd zijn in de Am bachtsschuur en goed van pas kunnen komen in de decem bermaand. De kerstknutsel- middag en -avond staan op het programma voor dinsdag 12 december. Voor informatie over de cursussen en alles wat met de Ambachtsschuur te maken heeft kunnen belang stellenden kontakt opnemen met mevrouw L. Scheapman, Dorpsstraat 46, Zoeterwoude, telefoon 01715-1987. LEIDERDORP De Leider- dorpse wijk Voorhof wordt een proeftuin voor organisch afval. In september gaat een proef van start met het ge scheiden ophalen van groente- fruit- en tuinafval. Voorhof is gekozen vanwege de grootte van de wijk (1450 huishou dens) en de combinatie van ge stapelde en lage bouw. Ieder huishouden krijgt gratis de beschikking over een keu- kenbak, een grotere bak voor buiten en papieren zakken om het groenafval apart weg te goooien. Eens in de week kan de speciale groenzak met het gewone huisvuil op straat wor den gezet. De gemeentereini ging haalt de zakken met groenafval met een aparte wa gen op. Daarna wordt het ver voerd naar Drente, waar de VAM het verwerkt tot com post. Ambtenaren van de ge meente hebben het bewaar- en ophaalmateriaal enkele weken in hun eigen huishouden op stevigheid en handigheid ge test. De proef in Voorhof duurt een half jaar. Aan de hand van de resultaten van de Leiderdorpse proef en andere proefprojecten worden aanbe velingen opgesteld voor de wijze van inzamelen van het groenafval in het samenwer kingsgebied Zuid-Holland- West, waarvan Leiderdorp deel uitmaakt. De kosten van de proef bedragen ruim 18.000 gulden. De bakken en zakken worden in de tweede week van september aan huis be zorgd. Dansen voor Dorpskerk ZOETERWOUDE De Zoe terwoudse commissie culturele evenementen Dorpskerk houdt vriidag een dansavond waarvan de opbrengst ten goe de komt aan het restauratie fonds van de monumentale Dorpskerk. De groep El Son brengt dan een Zuidameri kaans programma van 20.30 uur tot 00.30 uur. Zuidameri- kaanse hapjes zorgen voor ex tra sfeer. De entree is, vanwe ge het goede doel, minimaal f 7,50 per persoon.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11