Ceidóe Sou/ia/nt egen kan pummer J azz niet deren "mmm STAD OMGEVING w i n t e ALLER LEI(DS) bui!%dSWE0EH Circus is een roeping MAANDAG 28 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 et mes ,EIDEN Een 18-jari- Leidenaar en een 14- irige Leiderdorper zijn iterdagavond wegens dreiging aangehou- n. De Leidenaar had Leidse mannen in 35 en 39 jaar met in mes bedreigd op het ijf Meiplein. Samen iet de Leiderdorper hij ruzie met de -ee mannen. Na een •chtpartij trok de Lei- maar een mes en be- igde hen. Leidenaar trekt pistool LEIDEN Een 25-jarige Leide naar heeft zondagnacht twee man nen met een alarmpistool bedreigd en ze rake klappen gegeven. Een 19-jarige man uit Zoeterwoude en een 20-jarige uit Hazerswoude lie pen op de Blauwpoortsbrug en wilden de Leidenaar op zijn rijge drag wijzen. Ze tikten daartoe op het autodak van de Leidenaar. Deze werd daar zo kwaad over dat hij uitstapte, een pistool trok en de twee begon te slaan. Gezwollen ogen, oren en lippen liepen de twee daarbij op. De Leidenaar bleek bij zijn aanhouding onder in- Manifestatie Groen Links LEIDEN Groen Links houdt donderdagavond een verkiezingsmanifestatie in De Droomfabriek aan de Oude Singel in Leiden. De manifestatie staat in het kader van Groen Links en de cultuur politiek. Bas de Gaay Fortman opent de bijeenkomst om acht uur met een korte toespraak. Martin Richard son zingt vervolgens een aantal anti-apartheidslie- deren. In de toneelzaal wordt een forumdiscussie gehouden. Deelnemers zijn Rudi van Dantzig, Flo- rian Diepenbroek, Jan Laurier en Bas de Gaay Fortman. Er wordt gediscussieerd over een aantal passages uit het verkiezingsprogramma van Groen Links. Vragen die hierbij worden gesteld zijn on der meer: „Hoeveel mag kunst kosten?" en „Hoe dient de overheid het aanbod van cultuur te be vorderen?" Vanaf half elf volgt een swingend feest met de band Harry's Blind Date. Hoteleigenaar slaags met vandalen NOORDWIJKERHOUT Een hoteleigenaar is in de nacht van vrijdag op zaterdag slaags geraakt met enkele dronken jongeren. De jongeren vernielden een reclamebord van het hotel aan de Zeestraat. De eigenaar ging verhaal ha len. liep klappen op en deelde ook klappen uit. Niemand raakte gewond. De politie heeft twee aanhoudingen verricht. Er zal in ieder geval proces verbaal worden opgemaakt te gen één van de Noordwijker- houtse jongeren. Leidenaar ramt gevel Een 30-jarige Leidenaar is gisternacht met zijn auto tegen de gevel van een huis op de hoek van de Pelikaanstraat en Oude Rijn aangereden. De man liep daarbij ernstige inwendige verwondin gen op. De Leidenaar reed met hoge snelheid over de Hooigracht in de rich ting van de Haarlemmerstraat. In de flauwe bocht nabij de Ir. Driessenstraat raakte hij van de weg en schampte een boom. Via het fietspad op de Gepekte brug kwam hij tegen de muur van een huis op de hoek van de Oude Rijn en Pelikaanstraat tot stilstand. De gevel van de woning is ontzet. De bestuurder werd eerst door de brandweer uit zijn benarde positie ontzet. Daarna werd hij naar het Academisch Ziekehuis overge bracht. foto: wim van noort t.45] teil heJTT T :r!"i >.00. 1 27 te(lEIDEN Gekleed in 14.00,en dun bloesje en met 2®n3c0*en glas bier in de hand her iiijkt de oudere heer be- (2^0prgd naar boven. „Dat lacheJelooft niks goeds", zegt BA-iij bezorgd tegen zijn tmBA-,rouw die mct ®én hand ai«on»robeert haar colbert aan ^Letf trekken. Op de klan- i8.45ien van de jazz lopen zij ?neac40£ net °P naar een i8.45j^^rdekt gedeelte van het camejiuziekparcours in de -Vo^idse binnenstad. Geen an (ai)jeconde te vroeg, want ndrHt nen kortste keren is MEtet dringen geblazen on- d guner het tentzeil. Een'fikse f Wan£genbui doorweekt de eon sestgangers naar het 'i^jeidse Summer Jazz die dn 2<ervolgens uren moeten 13.45] wachten tot het droog wordt. Bij aanvang van het Leidse jazz-festijn leek niets een nieu we klapper in de weg te staan Vanuit de wijde omtrek waren de mensen naar de sleutelstad getogen om al swingend een pilsje te happen. Voor de wat frivolere dansbewegingen was overigens weinig ruimte, want je kon over de hoofden lopen. De Kaiserstraat, Boisotkade, de Doezastraat en het Rapen burg, het was er vergeven van de mensen die zich de deuntjes met ritmisch bewegende hoof den lieten welgevallen. Een enkel groepje dat wel de ruim te had om de benen uit te slaan maakte daarvan dank baar gebruik. Op de klanken van Livin' Doll van Cliff Ri chard The Young Ones werd hartstochtelijk meege bruld en omstanders moesten uitkijken geen onbedoelde Summer Jazz bracht vele duizenden jazzliefhebbers op de been. Ook deze band in de Kaiserstraat had over belangstelling niet te klagen. trap tegen de schenen te krij gen. Bij de Boisotbrug ver keerde het publiek in een dui delijk rustiger stemming. De wat gezapige jazzy klanken werden met een golfbeweging over de hoofden heen ge speeld, een muziekje waar je normaliter naar luistert wan neer je onderuit gezakt in je luie stoel ligt. Hectisch Hectischer was het bij café De Tregter aan de Herenstraat. Stevige blues gecombineerd met flitsende discolichten brachten de stemming er aar dig in. De Pub Band had er daar aardig de gang in en wist zelfs enige hardrockfanaten te bekoren. De in zwarte kledij gestoken en met zware riemen en laarzen uitgedoste „head- bangers" lieten hun stoïcisme bij tijd en wijlen varen voor een juichkreet en kregen zelfs de handen op elkaar. Naarmate de avond vorderde smoorde de muziek echter steeds meer in de regen. Om zich te wapenen tegen de ge staag neervallende druppels werden honderden paraplu's de lucht in gestoken, waardoor het voor de meesten onmoge lijk werd om nog een oog te werpen op de muzikanten. Die namen het ongemak voor lief en probeerden de weergoden gunstig te stemmen door de ene solo na de andere af te ste ken. De stemming bleef er dankzij de animo van de muzi kanten en de aanwezigheid tADVERTENTIE Dinsdag 12 september verschijnt bij deze krant Deze special biedt modehuizee en boetieks een prima gelegenheid om hun wintercollecties en aanbiedingen onder de aandacht te brengen van een groot publiek. Informatie over de adverteermogelijkheden wordt graag verstrekt door Mieke Zuidwijk, bereikbaar onder nummer 071 -122.244. I I I I CeidócGouocmt Clowns op wijkfeest Met hun grappen en grollen verhoogden Kettie de Clown Dodo zaterdag de feestvreugde op het Burchtplein, waar wijkvereni- ging Pancras-West haar jaarlijkse buurtfeest hield. Behalve de clowns traden ook twee bands op: het Ontzettend Leids Saxo foon Kwartet en de Haagse vrouwengroep Bek. De vijf leden van deze groep waren op het laatste moment gecontracteerd nadat de band Why is She zich had afgemeld omdat een van de muzi kanten een auto-ongeluk had gehad. Bek viel „zeer in de smaak" bij het publiek, weet een van de organisatoren van het feest. Ook de rommelmarkt werd volgens hem goed bezocht. De opbrengst was ruim duizend gulden. Dat bedrag is gebruikt voor de organi satie van het feest. foto: wim van noort Bromfietser breekt enkel VALKENBURG Een 16-ja- rige jongen is zondagmiddag met een gebroken enkel ver voerd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De jon gen reed in de Hoofdstraat in Valkenburg met zijn bromfiets achterop een stilstaande auto. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnummer 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond thuisbezorgd. ADVERTENTIE TANGEN _^Lskai\idia VAKGEREEDSCHAP van een groot aantal bars mid den op straat goed in. De bars zorgden er ook voor dat het publiek gauw door het geld heen raakte. Stoere, regenbe- stendige jongens boden hun paraplu te koop aan om aan geld voor een nieuw biertje te komen, zeer tot ongenoegen van hun vriendinnen die hoe langer hoe natter vergeefs probeerden de verkoop te voorkomen. Onder het tentzeil was het aanmerkelijk beter toeven. De flessehals bij Pardoeza was daardoor voor de uitbater van het restaurant een bijzonder lucratieve lokatie. Aan weers zijden stond de tap open, broodjes hamburger voor flin ke prijzen en crêpes al dan niet met suiker werden goed verkocht. Ondanks het minde re weer trokken vooral de jazzbands op de hoek Rapen burg/Kaiserstraat en in de Doezastraat volop publiek. Vooral de muzikanten van de Harbour Jazz Band kregen met veel solowerk de handen van de mensen op elkaar. Schuilend bij elkaar probeer den de meeste jazzgangers zo lang mogelijk het gebeuren op straat te blijven volgen, maar niet overal met succes. De band op de praam in het Ra penburg hield het tegen twaal ven toch maar voor gezien. Op een dappere enkeling na was het publiek toen toch al de ca fé's binnengespoeld JOEP VAN ZEIJL Roeitocht Het Instituut voor Natuur beschermingseducatie (IVN) houdt woensdag een stadsroeitocht. Per boot kunnen naast een gids en vier personen mee. De tocht duurt ongeveer twee uur en begint om 19.00 uur bij het Galgewater. Voor informatie: 071-143726. Ouderen Ouderen kunnen het ko mende seizoen voor allerlei activiteiten terecht bij Pandje 65 aan de Hoge- woerd en bij buurthuis Noordrijnevest op de hoek van de Groenesteeg en de Kaarsenmakerstraat. Op maandagochtend tussen negen en twaalf uur is er open huis in Pandje 65 aan de Hogewoerd. 's Middags worden daar spelletjes ge daan, dinsdagmorgen wordt er gezongen, en de dinsdagmiddag staat in het teken van handwerken en sjoelen. Op donderdagoch tend kan worden gebrid ged, terwijl 's middags an dere kaartspelen worden gedaan. Om de week is er op zondagmiddag tussen twee en vijf uur open huis. Volksdansen op dinsdag ochtend, naailes op dins dagmiddag en kaarten en sjoelen op donderdagavond zijn de activiteiten voor ou deren in buurthuis Noord rijnevest. Tennis De directie sport en recrea tie houdt een cursus tennis voor beginners en gevor derden. De cursus start volgende week in de Drie Octoberhal aan de Sma ragdlaan. Er worden tien lessen van 55 minuten ge- geven. De kosten zijn 150 gulden inclusief gebruik van ballen en racket, een week later wordt in sa menwerking met de Key- town Hitters een cursus softbal gegeven, de kosten hiervan bedragen 20 gul den voor 6 lessen van an derhalf uur. Opgave en in formatie bij Elly Wulms of Aad van der Luit: 071- 315601 tussen 8.00-9.30 uur). Creativiteit De Stichting Kadercursus sen Leiden biedt vanaf 11 september een pakket cur sussen aan op het gebied van de creativiteit-ontwik- keling. Het geleerde moet ook overgedragen kunnen worden op anderen. Daar om wordt naast handenar beid tevens aandacht be steed aan omgangskunde en groepsbegeleiding. Be langstellenden kunnen te recht bii de Volksuniversi teit K&O aan de Oude Vest in Leiden: 071-141141. Volksdansen De Stichting voor Folklo ristische Dans, Feta, start 5 september met lessen voor kinderen. De theaterdans is uitgangspunt bij de les sen op dinsdag- en woens dagavond. Bij voldoende belangstelling wordt ge werkt aan een optreden in ..echte" kostuums. Bel voor informatie: 071- 215650/123377. Het circus is voor Mauri ce Veldkamp een roe ping. Ooit werkzaam als journalist bij het dagblad De Stem uit Breda kwam hij via een functie als pr- man bij circus Holiday terecht in het wereldje van dompteurs, clowns en een reizend bestaan. Nu heeft, hij sinds drie jaar zijn eigen, kleine cir cus onder de naam Roy al. ,,Het blijkt dat een klein circus goed in de smaak valt bij het pu bliek. Barnum en Bai ley's valt toch niet te overtreffen en voor twintig olifanten is bij ons gewoon geen plaats". Toch vindt Veldkamp dat zijn circus alles heeft wat het hebben moet. Van een nummer met een llama tot de enige vrouwelijke boeienko- ning van Europa. Maar bovenal een goede „aan- raakbare" binding tussen circus en publiek. Royal is bewust kleinschalig gebleven. Het is sinds de op richting zelfs kleiner gewor den. „Het nostalgische idee dat veel mensen van een cir cus hebben komt bij ons uit. Bij Royal heb je nog de kans dat je in de pauze een ijsje koopt van iemand die je net hebt zien optreden, of dat de gene die achter de kassa zit later een nummer met een hond heeft". Zelf kondigt Veldkamp het programma aan. helpt bij de opbouw en het afbreken van de tent en regelt de nieuwe lokaties, de reclame, kortom alles wat bij een kleine circusorganisatie van pas komt. Gezin Van half maart tot begin no vember toert Royal door Ne derland en soms ook door Belgie Royal is een circus voor alle 'leeftijden. De na- 11 De enige vrouwelijke boeienkoning van Èuropa is te bewonderen bij circus Royal. Op de foto wordt zij jn een dwangbuis gesnoerd. foto: henk van den ende leuks over", vertelt Veld kamp. In verschillende wagens die om de circustent zijn opge steld. huizen de diverse die ren die in het circus optreden. Telkens als Veldkamp tijdens een rondleiding bij een van hen in de buurt komt raken ze opgewonden en laten zich gewillig door hem aanhalen. Het bord bij twee pony's met als opschrift Pony's Bijten", blijkt alleen uit voorzorg te zijn opgehangen. Vooral de llama is een goede vriend van Veldkamp want samen doen ze een nummer. Op de vraag of het circus niet een ouder wetse vorm van amusement is antwoord Veldkamp: ..Het aanbod van amusement is groter geworden maar voor het circus zal altijd nog een plaatsje zijn ingeruimd. Circus Royal staat vanmiddag opgesteld naast het winkel centrum in de Stevenshof. Morgen en woensdag staat Royal naast de Kopermolen in de Meren wijk. De voorstel lingen beginnen om 16.00 uur. Komt dat zien Bijdrage: Loman Leefmans druk ligt niet speciaal op kin deren want ook volwassenen worden bij diverse nummers betrokken. Voor het hele ge zin dus. Daarom zoek ik loka ties in buitenwijken en niet in de binnenstad. Daar wonen meer gezinnen en we hante ren het principe dat het circus naar je toe komt en niet om gekeerd". aldus Veldkamp, die om die reden in Leiden niet heeft gekozen voor het terrein van de Groenoordhal. maar voor de Merenwijk en Stevenshof. In de kleine rood-oranje tent van Royal passen maximaal 500 bezoekers. De ring is slecht enkele meters in door snee en het publiek zit daar dicht op. „Dat vinden de mensen gewoon leuker en ze voelen zich dan meer betrok ken. Bij. sommige nummers heb je ook de hulp van het publiek nodig en dat gaat makkelijker. In het begin had ik nog twee olifanten maar zelfs die passen niet bij het streven naar kleinschaligheid. Maar er blijft nog genoeg

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7