„Voor het nieuws kijk ik naar de publieke omroep' £eube @ou/iant ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1989 PAGINA 19 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA i Thuis in de dierentuin (Zoo family), Australische serie. Afl. 8: Yvonne de verschrikkelijke. Nick en Suzie weten Mitch over te halen om Yvonne, een veertienjarig onder voogdij geplaatst meisje, een weekend te logeren te vra- NOS Journaal. VARA (S)Zomerro(c)k, muziek programma. Vandaag: het popfestival van Werchter met o.a. The Robert Gray Band en Texas. Presenta tie: Jan Douwe Kroeske. VARA's kindermenu: De grote meneer Kaktus show .34 In het land van de Mini kins (The Minikins), 12-de- lige jeugdserie. Afl. 9: De ballonvaart. De Minikins wagen een tweede poging om Pincuste redden. NOS ffe{9.00 Journaal VARA Tot elke prijs, (He shoots, he scores), 13-delige Ca nadese serie. Afl. 11. Gi- nettes wanhoopsdaad zorgt voor veel emoties en is er de oorzaak van dat Pierre te laat op de training verschijnt, i SLaat maar zitten extra», programma met blunders, i Philip Marlowe, privé-de- tective, Engels/Ameri kaanse serie. Afl. 11: Pa rels en politiek. In de om geving van Frank Barsley, die ernaar streeft een hoge functie in het openbare le ven te gaan bekleden, ver laten nogal wat mensen voortijdig het aardse be staan. I The Oprah Winfrey Show, Amerikaans praatpro gramma met de presenta trice-actrice Oprah Win frey. Thema: Familieleden die je je echtgenoot afpik ken. ^2.01 Achter het nieuws, aótua- liteitenrubriek. ierÏ2.31 Golden girls, Amerikaan se comedyserie. Afl.: Stand goudmijn. Terwijl Blanche en Rose zich voor bereiden op hun rol in de musical Cats wordt Sophie ineens ziek. Qc 2.56 De wereld van Boudewijn Büch Vandaag: De 50- nd NOS !3.39 Journaal JU23.44 Einde. NEDERLAND2 VPRO 09.00 Zeno, animatieserie. Afl.: De ballon. 09.05 De Charlie Brown Snoopy Show teken filmserie. Afl.: Rerun Schooldays. 09.20 CLaurel Hardy, slap stickserie. Afl.: Slipping wi ves. 09.50 Vanessa de speurneus, Franse jeugdserie. Afl.: Het geluid van de muis. 10.05 Wat? Waar? Hoe laat? kin derprogramma. 10.25 Hals over kop, Duitse jeugdserie. Afl.: Het grens geval. 11.00 Einde. NOS 20.00 iTlJournaal. VPRO 20.10 Tv-toen of: Hoe de Neder landse televisie geschiede nis schrijft, 4-delige serie over de Nederlandse tele visie en film als bron voor historici. Deel 3: Een wak ker meisje met fietstassen achterop. Films en tv rond het thema Bezetting. 20.50 Portret van Anton Adri- aan Mussert, film van Paul Verhoeven uit 1969 over de leider van Nationaal So cialistische Beweging in Nederland. 21.40 De Dijk is dicht, Neder landse speelfilm uit 1950 van Anton Koolhaas. Met: Kees Brusse, henny ALma, Jan Teulings, e.a. Oktober 1944 - De Zeeuw Bert Ver- bloeme werkt in Rotter dam wanneer hij hoort dat Walcheren gebombar deerd is. Tijdens zijn po gingen naar huis terug te keren wordt hij door de Duitsers gearresteerd. Pas na de bevrijding verneemt hij het lot van zijn vrouw. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Einde. NEDERLAND 3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.05 12.00 12.30 22.20 22.25 22.45 22.50 Einde. Weekjournaal. Einde. TELEAC De erflaters, venster van de toekomst, documentai re serie. Einde. NOS Studio Sport, E.K.-zwem- men Bonn; E.K.-concours hippique Rotterdam; Wiel rennen - Ronde van Zü- rich. Nieuws voor dovem en slechthorenden. RVU Jealousy, Britse documen taire over extreme vormen van jaloezie. NOS Sesamstraat. Malvira, Belgische pop penserie. Afl. 26 (slot).. Studio Sport. iiiJournaal. IKON Skin, korte Vietnamese film van Gilbert W. Taylor waarin drie jongeren uit verschillende landen in korte gespeelde scènes la ten zien hoe de maat schappij op hen reageert. NOS Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. Jurre en Maaike, tv-spel van Eric Oosthoek. Met: Renée Fokker, Bert Wage naar e.a. De 16-jarige Jur re Vrijland heeft een ad vertentie gezet: „Ik ben al leen thuis en ik verveel me. Wie praten wil belt. Ik luis ter graag terug. De der tiende die belt is Maaike. RVU Werken aan werk, serie over de agrarische sector. Afl. 1: De prijs van de idea le koe. NOS Journaal. TELEAC Voorlichtingsprogramma Schrijvers van de nieuwe tijd, van Ibsen tot Kafka. Voorlichtingsprogramma Por favor, Spaans voor be ginners. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Einde. TONY SCHWARTZ, AMERIKA'S KONING VAN DE RECLAME NEW YORK Tony Schwartz's werkkamer biedt de aanblik van een gigantisch archief. Aan de ene kant staan kasten vol met video- eri geluidscas settes met zijn werk, aan de andere kant een muur vol sou venirs, foto's van onder andere president Kennedy, onder scheidingen en boeken, waar van hij er zelf twee schreef. De inmiddels bejaarde man wordt in Amerika gezien als de koning van de reclame. Hij maakte er tot nu toe ruim 20.000 voor zowel radio als te levisie. Maar hij bedacht ook uiterst succesvolle politieke campagnes. Zijn bekendste is wellicht de „Madeliefjes"-re- clamespot van Lyndon B. Johnson. Hij ontwierp in totaal 450 politieke reclamecampag nes en hielp zo menig senator, gouverneur en presidentskan didaat aan een overwinning. „Er moet een uitdaging voor mij inzitten of ik moet de per soon aardig vinden. Dat zijn bij een politieke campagne mijn stelregels. Voor één man zal ik nooit meer werken: An drew Young. Hij past in mijn rijtje onbetrouwbare mensen. De slechtste politici om voor te werken aan de democratische zijde zijn degenen die religieus en liberaal zijn. Aan de repu blikeinse kant, religieus en ui terst rechts. Deze mensen den ken dat ze werken aan een be tere wereld en voor God en vinden daarom dat ze geen normale zakelijke relatié met je aan te hoeven gaan. Het komt er op neer dat ze niet willen betalen. Ze hebben zo iets over zich van: wil je ook nog geld voor al het plezier dat je hebt gehad door voor mij te werken. Ik heb Andrew Youngs-campagne gedaan toen hij in het congres gekozen wil de worden. Hij moet zijn reke ning nog betalen. Normaal had ik hem nooit als klant geno men, maar ik zag het als een uitdaging een zwarte gekozen te zien worden in het zuiden. Hij heeft mij zelfs nooit be dankt voor mijn werk, terwijl er kandidaten waren die ver loren en dat wel deden". Graficus Tony Schwartz kreeg een op leiding als graficus. „Maar mijn hobby is altijd het maken van geluidsopnamen geweest. In 1945 kocht ik de eerste draagbare bandrecorder waar mee ik mij vooral op het opne men van folksongs stortte. Ik ruilde veel en had al snel een archief met 40.000 nummers uit 46 landen. Deze interesse bezorgde mij ook een uitnodi ging wat materiaal te komen laten horen in een radio-pro gramma. Daar kwamen enorm veel reacties op, ook van een miljonair, die mij de gelegen heid bood me te bekwamen-in het vastleggen van geluid. Na dat ik een aantal langspeelpla ten had uitgegeven over het Newyorkse straatleven, werd ik door verschillende reclame- bureau's benaderd het geluid van hun radio en televisie-re clames te verzorgen. Dat ik, zonder te willen opscheppen, heel gauw succes boekte en werd overspoeld met werk, kwam omdat ik er een eigen werkwijze op na hield. Ieder ander gebruikte geluid als de basis waarover de geschreven tekst kon worden gezegd of gezongen, ik liet de klanken een zelfstandig leven leiden. De eerste reclame, waarvoor ik verantwoordelijk was, heeft het zestien jaar op de radio uit gehouden Ik maakte ook ge bruik van kinderstemmen. Dat was een braakliggend ter rein omdat bij de reclame-bu- reau's werd gezegd: kinderen kunnen niet lezen, dus daar hebben we niks aan. Dat is na tuurlijk onzin. Ik maakte er een spelletje van, zei tegen die kinderen: je moet mij nazeg gen en koos vervolgens de bes te opnamen voor de reclame. Na een paar jaar stond ik in de reclamewereld bekend als de „koning van het geluid". Daisy Niet veel later zou Tony Schwartz uitgroeien tot Ame- rika's koning van de reclame. „Mijn eerste politieke campag ne was in 1964 voor Lyndon Johnson. Ik ontwierp zeven spotjes, één daarvan was de „Daisy-commercial". Politieke reclame-campagnes ontwerpen is veel moeilijker dan een nor male reclame-strategie uitden ken. Om even de vergelijking met de jaarlijkse uitverkoop te maken: bij eerstgenoemde gaat het om aanbiedingen die maar een dag duren en waarbij de klant slechts een of twee mi nuten in de winkel (het stem hokje) is. Als hij na die dag zijn koopwaar niet heeft ver kocht, is hij failliet. Als een normale reclame-campagne, die altijd over meerdere we ken loopt, niet direct effect heeft, kan hij nog altijd wor den bijgestuurd". „Reclame is een belangrijk on derdeel van de Amerikaanse samenleving geworden. Ik heb er twee boeken over geschre ven „The responsive court" en „Media of the second guard". Laatste boek handelt over hoe reclame onze maatschappij heeft veranderd. Ik ontwerp nog steeds politieke campag nes, maak nog steeds reclames voor bijvoorbeeld grote vlieg tuigmaatschappijen, maar heb mij de laatste 20 jaar, naast mijn docentschap aan de Har vard Universiteit, gestort op het uitdenken van manieren om de media te gebruiken voor sociale doeleinden. Hoe kan ik bijvoorbeeld voorko men dat er naast een woon wijk een nucleaire installatie wordt neergezet. Dat is moge lijk. Ik herinner mij dat ik een keer een gouverneur en een burgemeester voor schut heb gezet nadat ze een school had den laten sluiten. Ik bedacht een serie reclamespotjes en een maand later werd die Tony Schwartz (I.): „Dat ik in de reclame-wereld succes boekte, kwam omdat ik er een eigen werkwijze op na hield". FOTO: HANS PIËT school heropend. Zo heb ik ook geholpen bij het terug draaien van de vermindering in het college-geld. Met mijn reclames heb ik 84 miljoen dollar losgekregen voor stu denten. Toen mij dat was ge lukt, heb ik een „dank je wel"- boodschap verzonnen en die rondgestuurd naar degenen die ervoor verantwoordelijk waren. Ze waren verguld, want dat had nog nooit ie mand gedaan. Niet veel later kreeg ik een telefoontje van gouverneur Michael Dukakis. Hij zei: „kun je ook zorgen dat hij op de radio komt". Ik zei: „natuurlijk, maar waarom", waarop hij antwoordde: „ik ga overal in korten, behalve in het college-geld". Kwaliteit „Hoewel er door de inkomsten uit reclame veel kan worden gedaan op radio en televisie, zegt het niets over de kwaliteit van de programma's. Als het om nieuws gaat bijvoorbeeld kies ik voor de publieke om roep. Uiteindelijk is het eerste doel van de commerciële zen ders om reclame-tijd te verko pen. Dat betekent dat ook het nieuws amusement is. Je zou dus kunnen zeggen dat het goede nieuws de reclames zijn en het slechte nieuws het nieuws". „Belangrijk is dat de reclame onverwachts aan de kijker of luisteraar wordt gepresen teerd. Als hij weet dat het komt, schakelt hij over naar een andere zender. De grootste uitdaging, vooral voor de ma kers, is dan ook om met de boodschap de aandacht vast te houden. Om dat te kunnen doen, moet je weten wat men sen bezighoudt. Dus analyseer het onderwerp en speel er ver volgens met veel gevoel voor wat er om je heen gebeurt op in. Dat geldt ook voor een po litieke campagne. Belangrijk is wel dat je eerlijk blijft. Poli tiek is een gevecht, maar het moet wel een eerlijke strijd zijn. Het heeft iets weg van een bokswedstrijd. Als er eer lijk wordt gestreden, krijgen beiden evenveel applaus, speelt er echter een vals, dan zal hij in de ogen van het pu bliek het onderspit delven". Helder „En je moet het de kijker of luisteraar helder vertellen. Er wordt wel gezegd dat blinde beter kunnen horen. Nou, dat is niet zo. Ze worden alleen minder afgeleid. Neem de televisie. Als je een aantal snel achter elkaar gesneden beelden toont en laat dat ver gezeld gaan van een bood schap, dan zal een deel van wat je zegt verloren gaan om dat de kijker door de beelden wordt afgeleid. Ik maak daar om vaak gebruik van stilstaan de plaatjes en langzaam bewe gende beelden, tenzij de kijker moet worden gegrepen door het visuele aspect natuurlijk". HANS PIËT BRT 1 Zoetekoek, met om: Beertje Colargol, kinderserie. Afl. 50. i Ovide, Belgische tekenfilmse rie. Afl. 2. Kinderen van de vrijheid (Les enfants de la libertè), Franse tekenfilmserie. Afl. 6. Krokant laatste van twee zo- merprogramma's waarin de meest succesvolle recepten uit de vorige uitzendingen her haald worden. Presentatie: Nest mertëns. De spartelaar, (Der Zappler), Westduitse jeugdfilm van-Wol fram Deutschmann. Met: Kar- sten Kumitz en Nicolai Nie mann. Stefan is spastisch en is daarom het mikpunt van pla gerijen van zijn leeftijdsgeno ten. Ondanks alles blijft hij ho pen op een operatie. De speelvogels (The persua ders), Amerikaanse serie. Afl. 14: The morning after Met: Roger Moore en Tony Curtis. Na een feestje blijkt Brett de kersverse echtgenoot van Kir- stin te zijn. Hij tast volledig in het duister en verzoekt Kerstin toe te stemmen in een schei- 5 Nieuws. Tik tak, animatieserie. Afl. 267. 5 Plons. Afl.: Plons en het rood- borstje. Verhalen uit een speelgoed winkel (Tales from a toyshop), Canadese jeugdserie met Pe ter Ustinov, deel 2. 5 De impala, korte documentai- S De collega's serie. Afl. 15: De examens. Met: Bob Van- derveken, Nelly Rossiers, Tes- sy Moerenhout e.a. 5 Mededelingen en programma overzicht. Nieuws. 5 Sportweekend. Aansl.: Ver- keerstip. Vandaag: Opgepast 5 Shogun, 5-delige Amerikaanse serie van Jerry London naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain, Toshiro Mifune en Yoko-Shinada. Afl. 3. Blackthorne verklaart niet te kunnen leven als hij de dood van de dorpelingen op zijn ge weten krijgt en dreigt een ri tuele zelfmoord te plegen. Omi belet dit. De Engelsman redt nogmaals het leven van Tora- naga en wordt opgenomen in de rangen van de Samoerai. 5 Matlock, Amerikaanse serie met Andy Griffith. Afl. 6. De therapeut. De filmster Brett Cassldy is woedens als de pers er lucht van krijgt dat hij in het geheim een kuuroord bezoekt. Als zijn therapeut dan ook nog wordt vermoord en Brett als de dader wordt aangewezen, is hij niet meer weg te denken van de voorpagina van de schandaalbladen. Matlock neemt het voor hem op. 3 Nieuws. 5 Wielrennen, W.K.-wielrennen op de baan te Lyon. Samen vatting. 5 Coda, Plastische kunsten: Rev. Robert Walker Skating (1784), van Henry Reaburn. (National Gallery of Scotland-Edinburgh) uit de reeks 100 Meesterwer- 5l Einde. HBRT 2 DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht 10.00 ARD-Festspielsommer: Aste- rlx im Römerpark. 11.30 Die Sendung mit der Maus, kinderprogramma. 12.00 (si Presseclub. 12.45 Tagesschau met Wochenspie- 13.10 „Verhalen uit de speelgoed winkel" met Peter Ustinov als gast. BRT 18.10 uur. FOTO: ANP portage. Commentaar: Mark Vanlombeek. 16.05 Paardensport: E.K.-concours hippique te Rotterdam, recht streekse reportage. Commen taar: Louis de Pelsmaeker. 17.50 Einde. RTBF 1 08.50 Heilige Mis, vanuit Santiago de Compostella, Spanje. 11.40 Einde. 14.20 Actualités a la une, actuaiitei- 14.25 Wielrennen: kampioenschap pen van Zürich. 16.05 L'héritage des Samourais, do cumentaire serie over Japan. Afl. 1. L'école des maïtres du monde. 17.05 Dimanche musique, herhaling van gedeelten uit het Concours Musical International Reine Eli sabeth. 17.45 Cinémaa la une. 17.50 Papa bonheur (The Bill Cosby Show), Amerikaanse serie. Afl. 17: Docteur ou papa. Met: Bill Cosby. Phylicia Rashad, Mal- colm-Jamal Warner e.a. 18.15 Noubanimé, tekenfilms met de Smurfen. 18.30 Le week-end sportif, sportma- gazine. Presentatie: Michel Le- 19.25 Voorbeschouwing paarden- 19.30 Journaal en Weerbericht. 20.00 Cinéma a la une 20.05 Au nom de tous les miens, 8- delige Frans/Canadese serie. Afl. 4. Met: Jacques Penot, Mi chael York, Macha Meril e.a. Tijdens de jodendeportatie in Warschau wordt, na zijn vader, ook Martin met zijn moeder en broers naar Treblinka ge bracht. Nadat hij hen in de gaskamers heeft zien verdwij nen. weet Martin te ontsnap pen naar Polen. 21.00 Billet de faveur: Chéri, toneel stuk van Freddy Charles. Met: Jacqueline Bir, Olivier Monne- ret, Robert Guilmard e.a. Léa heeft een verhouding met de zoon van haar vriendin, Fred, bijgenaamd Chéri. Fred's moe der is hiervan op de hoogte en regelt een huwelijk met de jon ge Edmèe voor haar zoon. Léa is verbitterd omdat zij weet dat Fred haar laatste liefde is. 23.35 Wielrennen: W.K.-wielrennen op de baan vanuit Lyon. Sa menvatting. 00.05 Einde. Qb.05 Magazin der Woche, regionaal overzicht. Programma-overzicht. Die Freunde des fröhlichen Teufels, vijfdelige Poolse jeugdserie. Afl. 3: Der Zauber- kristall. Pogo 1104, vierdelige serie. EDie zitadelle (The citadel), Amerikaanse speelfilm uit 1938 van King Vidor. Met Robert Donat, Rosalind Ryssell, Ralph Richardson e.a. Cartoons im ersten. Morgenstund' hat Gold ARD-Ratgeber: Recht. Umweltspiegel, politiek maga- Tagesschau. Wir über uns. Sportschau, met o.a. E.K.- zwemmen te Bonn en atletiek te Keulen. IxILindenstrasse, serie. Afl. 194: Fromme Lügen. Die Goldene 1, winnaars van de ARD tv-loterij. Weltspiegel, reportages van buitenland-correspondenten. Sportschau-Telegramm, met E.K.-zwemmen te Bonn. Programmaoverzicht. ETagesschau. EBTatort, Duitse misdaadserie met Götz George, Eberhard Feik, Gerhard Olschewski e.a. Afl.: Blutspur. Schimanski en Thanner zijn getuige van de moord op twee Poolse vracht wagenchauffeurs door een Arabisch moordcommando. De Poolse banneling Laczek ont kwam daarbij aan de dood maar 'als er in het hotel waar hij zich bevindt een bom ont ploft, lijkt het, of men het ook op hem heeft gemunt. Kulturweltspiegel, met Hans- jürgen Rosenbauer. Tagesschau. Die Kriminalpolizei rat. Tips ter voorkoming van misdrijven. Frisch, fromm, fröhlich, reich: Die Werbung und der Sport, documentaire over reklame en sport. Detektiv Rockford: Anruf ge- nügt, Amerikaanse misdaadse rie. Afl.: Die Polizei, dein Freund und Felnd. Met: James Garner, Susan Strasberg, Art Lund e.a. Kate Banning gelooft niet dat haar zoon, de jonge agent Dave, is omgekomen ten gevolge van een ongeluk. De politie houdt dit echter vol. De ontdekking die Rockford tij dens zijn onderzoek doet jaagt niet alleen de politie tegen hem in het harnas. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwing door Hans Joachim Kulen- kampff. Einde. DUITSLAND 2 09.00 El Programma-weekoverzicht. 09.30 Heilige Mis vanuit de Abdij kerk SLLudgerus in Essen- Werden. Celebrant: Kapelaan Josef Hartmann. 10.15 Mosaik: Europa ergraut - Die Jungen reagieren aggressiv, discussieprogramma. 11.15 Der Idiot im Hintergrund, speelfilm van Gerhard Schmidt. Met: Otto Tausig, Barbara Valentin, Peter Kuiper 12.00 El Das Sonntagskonzert auf Tournee, populaire muziek vanuit Amberg. Met de Bir- glander Sëngerinnen, de Acht- ler Musikanten, Regensburger Bordunmusik e.a. Presentatie: Elmar Gunsch. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagagesprach. 13.15 Damals. Vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. Vandaag: Het bezoek van Tho mas Mann aan West- en Oost- Duitsland. Presentatie: Hans Werner Schwarze. 13.30 Herr Böhm und der Hering. Zweedse tekenfilm. 13.40 Reise nach Italien, Tsjechi sche jeugdfilm. 14.15 Neues aus Uhlenbusch, Duit se jeugdserie. 14.45 Laokoon oder das Ende einer Legende, documentaire over het in 1506 te Rome opgedol ven beeldhouwwerk, de Lao- koön-gcoep. 15.15 Danke schön, verslag van de actie Sorgenkind. Aansl. Der grosse Preis. Bekendmaking van de winnaars van deze 15.25 Heute. 15.30 Die Sport-Reportage met o.a. WK zwmmen te Bonn en EK paardesport te Rotterdam. 18.10 ML - Mona Lisa. Vrouwenma gazine. Presentatie: Petra Ger- 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt, politiek magazi ne. Presentatie: Peter Ellgaard. 19.30 Schauplatze der Literatur: Carl Anton Postl aus Poppitz bei Znaim. Documentaire over de Amerikaanse schrijver Charles Sealsfield. 20.15 Sommerfestival im ZDF: Fac- keln im Sturm (North and South), 12-delige Amerikaanse 21.45 Heute. Aansl.: Sport am Sonn- 22.00 Die Saat des Krieges: Hitlers Angriff auf Europa, 2-delige re constructie van het begin van WO II. Afl.: 1: Der erkaufte frie- 00.00 Briefe aus der Provinz. pro- gramma over Kiel en de Kieler Förde. 00.05 heute. DUITSLAND 3 3.35 Teletekstoverzicht. 4.00 Sport im Westen extra: 1. Au tosport, prototype WK te Neu renberg: 2. International ASV- sportfeest te Keulen; 3. WK waterpolo te Berlijn. 7.00 Hollymünd. 8.00 Die Besucher, 16-delige jeugdserie. 8.30 Wir leben in Westjordanland, documentaire over het dage lijkse leven van een Palestijn en een Israëlische op de bezet te Jordaan-oever. 9.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.30 Sport im Westen.). 0.00 Die Miles Davies story, docu mentaire over deze jazz-musi- Satirefest I. West 3 aktuell. Gesucht - gefunden - special. Puzzle, spelprogramma. Sommer-Jazz. Elfde Keulse Jazz Haus Festival '89. Laatste nieuws. BBC 1 07.45 Open University. 09.50 Einde. 09.55 Playbus e. 10.15 Morning worship open air ser vice. Kerkdienst vanuit Bristol. 11.00 EThe bells of St. Mary's, Amerikaanse speelfilm uit 1945 van Leo McCarey. Met: Bing Crosby, Ingrid bergman, Henry Travers e.a. 13.05 Sign extra. 13.30 Country file, magazine over het buitenleven, deel 1. 13.55 Weerbericht voor de land- 13.58 Country File, vervolg. 14.00 Nieuwsoverzicht. Aansl.: High Chaparral, Amerikaanse Westernserie met Cameron Mitchell in de hoofdrol. Afl.: The promised land. 14.55 Tekenfilm. 15.00 Eastenders Omnibus, feuille ton met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 Operation Petticoat, Ameri kaanse speelfilm uit 1959 van fclake Edwards Met: Cary Grant, Tony Curtis, Dina Merill e.a. 17.55 Our house, serie met Wilford Brimley, Deirdre Hall, Shannen Doherty e.a. 18.45 The Great picture chase, 6- delige serie waarin sterren hun favoriete kunstwerk uitkiezen. Deel 5: The Marchiones of 19.15 Lifeline, vandaag: The Royal Lafe Saving Society UK. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 Songs of Praise. Religieus programma vanuit Cowes, the Isle of Whigt. 20.15 Harry and son, Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Paul Newman. Met: Paul Newman, Robby Benson, Joanne Wood ward e.a. 22.10 Nieuws en weerbericht. 22.25 Chelworth inheritance, 8-deli- ge Engelse dramaserie met Peter Jeffrey, Gemma Jones, John Stride e.a. Afl. 7: My dear jamie. 23.20 Cathedral classics, 4-delige serie concerten. 00.20 Who cares? serie van Jona than Miller. 00.50 Sky at nigt. Observing from the Atacama. 01.10 Weerbericht. 01.15 Einde. BBC 2 07.50 Open University. 14.05 The sky at night, Pluto. 14.25 Sunday Grandstand, sport programma met cricket, mo torraces vanuit Truxton, atle tiek te Keulen en paardepsort. 19.45 One man and his dog. finale. 20.30 The nature of Australia 6- delige natuurdocumentairese- rie over de exclusieve flora en fauna van het werelddeel Au- 21.25 Werken Tsjaikovsky, uitge voerd door het Borodin Strij- kwartet. 21.55 The Wannsee Conference, documnetaire over de Holo- 23.20 Moviedrome intro: The Buddy Holly story, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Steve Rash, met: Gary Busey, Don Stroud, Charles Martin Smith e.a. 01.15 Einde. Rachel Welch speelt de hoofdrol in „The Legend of Walk far wohman". SUPER 22.00 FOTO: PR SKY ONE Hour of Power. Fun Factory. International Motor Sports. Mobil Motor Sports News. Fashion TV. Marathon. Beyond 2000. Big Valley. EURO SPORT Watersports. Alpine Skiing World Cup. European Showjumping. Grand Prix Athletics. World Cycling Champion- European Championships Watersport. Closedown. SUPER CHANNEL Boogaloo Poo per Doo. Coca Cola Eurochart. Video Fashion. Documentary TBA. It's written. Blake's Seven. Dundee and the Culhane. EURO Magazine. The Mix. The World Tomorrow. European Business weekly. Roving Report. Tracking Music. Weather. The UK Chart Show. Shoestring. Weather Report. Legend of Walks far Woman. The Mix. TV 5 16.00 l'Ëcole des fans. 16.45 Immédias. 17.15 Apostrophes. 18.30 Bréves Et Métèo Europèenne. 18.35 Machinations. 19.30 Flash Varicella. 20.00 Sacrée Soirée. 21.30 Les Animaux Du Monde. ES Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst BI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels ■3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzendlng in orginele versie met ondertitels Herhaling 22.30 Météo Europèenne. 22.35 Reportages. 23.30 Sport. 00.30 Le Quart D'heure Du Procope. 00.45 Fin de Programme. RTL+ Li-La-Laune-Bar. Inspektor Gadget, tekenfilm serie. Afl.: Fotosafari. Lady Lockenlicht. (Lady lovely locks), tekenfilmserie. Afl.: Die noble Tat/Der Zaubertrunk. Heatchcliff, der Kater, Ameri kaanse tekenfilmserie. Afl.: Die Super-Mausefalle. Die Welt der Schnorchel e, Amerikaanse tekenfilmserie. Afl.: Juniors Geheimnis/Die Zeitungsente. Lauf, Ober lauf, Tsjechische speelfilm. EKinderarzt Dr. Engel, Duitse speelfilm uit 1936 van Anthony M. Dawson. Met: Paul Hörbi- ge'r, Arthur Fritz Eugens, Victo ria von Ballasko e.a. Klassik am Mittag, met het RTL-orkest. Heute bei uns. Buck Rogers Amerikaanse serie. Afl.: Der Horror-Planet. Tekenfilm. EDie Privataffaren des Bel Ami (The private affairs of Bel AMi). Amerikaanse speelfilm uit 1948 van Robert Lewln. Met: Georges Sanders, Angela Lansbury, Ann Dvorak e.a. Tekenfilm. Dominique, die singende Nonne (The singing nun),Ame rikaanse speelfilm uit 1965 van Henry Kosters. Met: Debbie Reynolds. Ricardo Montalban. Greer Garson e.a. Kilometer 330, countrymuzlek. RTL aktuell, aktuallteiten. Knight rider, Amerikaanse se rie. Afl.: Goldschmugel (1). Kunst und Botschaft. Van daag: Moses vor dem bren- nenden Dornbusch, schilderij van Norbert Grund. Tennis - Extra, finale van het Virginia Slim toernooi te New Jersey. REST PROGRAMMA'S ONDER VOORBEHOUD. Spiegel TV, actualiteitenmaga- Zwei Schlitzohren auf dem Highway (In hot pursuit), Ame rikaanse speelfilm uit 1981 van James I. West. Met: Bob Wat son, Debbie Washington, Don Watson e.a. Catch up, Vechtsport. Sexy folies. Betthupferl. Einde. iJjV-Maandag^ NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws. 13.05 Einde. KRO 15.35 Neighbours 16.00 De fa milie Perwanger 17.00 Poppen kraam NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Professor Poopsnagle. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws 13.05 Einde. AVRO 16.50 The real Ghostbusters 17.13 Foofur 17.35 Bluffers BRT 1 DUITSLAND 1 1003 Kulturw«lltpi«g*l. 10.35 Schön war die Zeit 12.25 Um weltspiegel: Tod nach eintausend Jahren 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 14.10 5 Teletekstoverzicht. 14.30 Unternehmen Arche Noah. 15.00 Tagesschau. 15.05 Die Camp bells. 15.30 Blauer Montag. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Die Sen dung mit der Maus. 16.45 Die Freun de des fröhlichen Teufels 17.15 Tagesschau. 17.25 Auf Achse DUITSLAND 2 10.03 Kulturweltspiegel. 10.35 El Schön war die Zeit 12.25 Um weltspiegel. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Zu Besuch bei Arnaldo Pomodoro 13.45 Einde. 14.55 El Teletekst-overzicht. 15.15 ZDF - Ihr Programm. 15.25 Heute. 15.28 Die Muppets-Show. 15.50 Kim Co 16.15 Logomobil 16.30 Alice im Wunderland 16.55 Heute. 17.10 Mein Name ist Has». 17.15 Sommer festival im ZDF DUITSLAND 3 08.55 Seniorengynastik. Afl. 6. 09.10 Schooltelevisie. 11.50 Einde. 16.35' Teletekstoverzicht. 17.00 Schoolte levisie. BBC 1 08.00 Breakfast time. 09.55 Regio naal nieuws. 10.00 Nieuws. Aansl.: But first this. Aansl.: Rolf Harris' car toon time. 10.25 Why don't you... 11.00 Nieuws. Aansl But first this. Aansl.: Charlie Brown en Snoopy Show. 11.30 Playbus 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl.: Popeye double bill. 12.15 The O-Zone. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuw. Aansl.. Garden party. 13.55 Regionaal nieuws 14.00 Nieuws 14.30 Neighbours 14.50 Star brass. 15.20 Knots Landing 16.05 Laver- ne and Shirley. 16.30 Awayday. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Laurel and Hardy. 17 15 Children's BBC BBC 2 07.55 Open University. 08.20 Eind». 10.00 Teletekst. 11.00 The Pennine challenge. 11.30 Open University. 11.55 Fun in Acapulco. 13.30 Ope- nUniversity. 14.20 Chock a block. 14.35 Look, Stranger. 15.00 Nieuws. Aansl,: Songs of praise. 15.35 Living on the land. 16.00 Nieuws Aansl. Sutton Hoo. 16.50 Nieuws. 16.53 Re gionaal nieuws 17.00 Attic archives.

Leidse Courant | 1989 | | pagina 19