2eidóeSomo4it Krakers eisen stroom STAD OMGEVING De strijd tegen de gehaktballen WEEK EINDE Gemeente wil klein chemisch afval van bedrijven inzamelen Slimme EHBO-kit ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 i| I# fIS eidse politie houdt groepje oplichters aan IIDEN De Leidse politie heeft indse terochtend drie vrouwen en een n aangehouden die ervan worden •dacht in Leiden verschillende po- igen tot oplichting te hebben ge- De vrouwen, 25, 35 en 49 jaar probeerden bij met name oudere nsen binnen te komen. Ze belden ,i en vroegen dan om een glaasje ter, met de bedoeling geld of goede- weg te nemen, aldus de politie. De -jarige man stond even verderop t zijn auto klaar om weg te rijden, iar deed alsof hij motorpech had. iterochtend belde het stel aan bij ,e bewoners van Leiden-Noord, die iden voorkomen dat de vrouwen agden in hun opzet. Na een melding i een van de „slachtoffers" kon de jitie hen rond elf uur aanhouden. De Leidse politie heeft fcontact opgenomen met korpsen in de regio en gebleken is dat zich de afgelopen week vergelijk bare situaties hebben voorgedaan in Voorschoten, Leiderdorp, Hazerswou- de, Zoeterwoude en Zoetermeer. In een aantal gevallen is ook daadwerke lijk iets weggenomen. „Het is ons be kend dat de groep dagelijks op pad ging", zo zei een woordvoerder van de Leidse politie. Ook in Leiden zijn nog andere gevallen bekend, maar gister avond kon de politie nog niet zeggen of de aangéhouden personen daar iets mee te maken hebben. De vier blijven voorlopig nog in hechtenis, aldus de zegsman De verdachten hebben geen vaste woon- of verblijfplaats. Drie van hen zijn geboren in Polen, de ander is geboren in Joegoslavië. Symposium over Maleise flora LEIDEN Het onderzoeksinstituut Rijksherba rium/Hortus Botanicus houdt vanaf maandag het eerste symposium over de beschrijving van plantenwereld van Maleisië (Flora Malesiana). Het symposium wordt geopend door C. Oomen, voorzitter van de het college van bestuur van de Leidse universiteit. De Flora Malesiana is een van de grootste floraprojecten ter wereld. Sinds 1947 zijn ongeveer 25.000 gegevens van hogere planten en varens van Zuid Oost Azië beschre ven. Dit is belangrijk voor diverse, vaak weten schappelijke doeleinden. Bij de ongeveer 200 deelnemers aan het symposiurrwal worden aan gedrongen op een snellere voortgang van het verdere onderzpek. Tegenwoordig worden nog steeds nieuwe soorten ontdekt. Er sterven er echter ook uit. Bevolkingsdruk is hiervan de oorzaak. Eveneens alarmerend is de illegale uit voer van orchideën. „Een krachtige natuurbe scherming gebaseerd op kennis van de flora is zeer urgent", volgens de organisatoren. ADVOCAAT: DAMIATE KAN NIET WORDEN GEDWONGEN l/v) DEN HAAG/LEIDEN Het bedrijf Damiate lties- iHolding moet toestem- biJ ming geven aan het nb'i energiebedrijf om elek triciteit aan te sluiten in een kraakpand aan de Witte Singel. Deze eis werd gisteren tijdens een kort geding in Den Haag geuit door advo caat T. Visser van de be woners van het pand. ;„Mijn cliënten hebben groot ture" belang bij een spoedige reali- udcr satie van de energievoorzie- iof7. ning. Elektriciteit is nodig voor studiedoeleinden, maar ook voor heel gewone din gen als lampen, een koel kast, een stofzuiger en een radio. Ze gebruiken nu kaar sen, en lampen met batterij en. Dat is echter duur en ook slecht voor de gezond heid". Visser voerde aan dat de Energie- en Watervoor ziening Rijnland (EWR) be reid is de elektriciteit aan te leggen, maar. dat daarvoor de toestemming nodig is van de eigenaar van het pand. Volgens hem zijn de bewo ners bereid de duizend gul den koséen te betalen die de aansluiting met zich mee brengt. Onrechtmatig Advocaat W. van Vugt van Damiate stelde dat het be drijf „niet wil en kan wor den gedwongen om toestem ming te geven". Het bedrijf heeft „geen enkele rechtsbe trekking" met de krakers die „geheel onrechtmatig ge bruik maken van het pand", aldus de raadsman. Als het bedrijf toestemming geeft voor de aansluiting, dan houdt dat in dat de eigenaar ook kan worden aangespro ken als problemen ontstaan, redeneerde Van Vugt. „Mijn cliënt wil niet de verant-. woordelijkheid dragen voor de situatie in het pand. Het bedrijf wil geen aansluiting en heeft er geen behoefte Van Vugt was van mening dat de krakers zich recht- streekts tot het energiebe drijf moesten wenden. „Het is onredelijk van het nutsbe drijf om onder alle omstan digheden vast te houden aan de eis van toestemming van de eigenaar. Damiate hoeft niet lastig te worden geval len door mensen met wie het bedrijf niets te maken wil hebben", aldus Van Vugt. Uit de woorden van advo caat Visser bleek dat de kra kers al rond de jaarwisseling contact hebben gehad met de EWR en dat toen is ge zegd dat eerst toestemming van de eigenaar van het pand nodig is! „De opstelling van Damiate noemde Visser „hard en onbegrijpelijk". Ontruiming Het pand aan het begin van de Witte Singel wordt sinds medio 1986 gekraakt. Na een brand kwam het leeg, waar na in juni vorig jaar anderen erin trokken. Er wonen nu zeven mensen. Van Vugt verwacht dat Damiate bin nen een jaar een ontrui mingsbevel uitvaardigt. Dit omdat het bedrijf vergevor derde plannen heeft voor nieuwbouw aan de Witte Singel. Het is niet bekend of dat een nieuw bedrijfsge bouw wordt voor het Leidsch Dagblad dat onder deel is van Damiate. Rechtbankpresident Port- heine doet volgende week uitspraak. Overigens voerde Van Vugt nog aan dat de eis van de krakers niet in Den Haag maar door de recht bank in Haarlem moet wor den behandeld omdat Dami ate in dat arrondissement is gevestigd. Visser vond het „weinig zinvol" om de zaak opnieuw aan te kaarten bij de rechtbank in Haarlem. „Bovendien meen ik dat ik hier goed zit omdat de toe stemming moet binnenko men bij het energiebedrijf in Leiden". EL CID- WEEK AFGESLOTEN LEIDEN ,,Ik wist niet goed wat ik me bij Lei den voor moest stellen, maar nou weet ik het", vertelt de 18-jarige stu dent bestuurskunde uit Alkmaar Mark-Jan Borst. Het was gisteren alweer de laatste dag van de Leidse introductie week. Het algemene beeld van Leiden d^t bij El Cid groep 190 heerste, was positief. „Het was leuk en gezellig, maar de week was wel een opof fering". Mark-Jan vond het ergens wel jammer dat hij Leiden maar van een kant heeft le ren kennen. „Ja, ik ken het studentenleven wel, maar de studiekant ontbreekt nog. In de toekomst kom ik daar nog genoeg mee in aanraking", relativeert hij snel. De 17-ja- rige René Verel kwam eer gisteren ook met het studen tenleven in aanraking. „We moesten eten bij studenten vereniging Minerva. De dop erwten waren niet heiemaar gaar, maar dat was nog wel te eten. Maar toen ik mijn ge haktbal open maakte, was hij aan de binnenkant nog hele maal rauw, bah", gruwt hij De rest van de groep kwam ook rauwe gehaktballen te gen. Eensgezind pakten ze een dienblad, sneden de tien gehaktballen in stukjes en legden ze op het blad. „Met een vorkje erbij en een brief je met de tekst: Tast toe, heerlijke Minerva-ballen", vult Inge van Straalen aan. „Een argwanend lid van de vereniging proefde vervol gens een stukje en hij zei dat de ballen goed waren". Daar waren we het dus niet mee eens. Net toen we weg wil den gaan kwam de voor het eten verantwoordelijke per soon naar ons toe. Hij vroeg of we een klacht hadden", vertelt mentor Peter van Dijk. Toeval Klachten had het strijdlustige groepje wel. „Die Minervaan vond het heel erg, hij zei dat het de eerste keer was deze week. Volgens hem was het een ongelukje en kregen we zo een verkeerd beeld van de normaliter zo uitstekende keuken. Maar het kan toch geen toeval zijn. Alle tien hadden we een rauwe ge haktbal. Volgens mij deden ze het expres", aldus een boze Inge. „De Minervaan bood ons ver volgens persoonlijk zijn excu ses aan. We konden meteen een nieuwe maaltijd krijgen. Hier gingen we echter niet op in. We zijn naar het crisis centrum gegaan van de El Cid-commissie om te vragen of er nog meer mensen had den geklaagd, maar dat bleek niet het geval". De groep kwam erachter dat de commissie al ruzie had ge had met Minerva over de slechte kwaliteit van het eten. „De commissie kijkt nu naar het invullen van de en quêtes. Valt dat slecht uit voor Minerva, dan worden er maatregelen genomen", aldus de mentor. Pascal van Kuijen had kri tiek op de Koets-o-theek aan de Kruisstraat. De discotheek had donderdagavond de groep Lois Lane als act en daar kwamen heel veel men sen op af. „Ze lieten steeds maar meer mensen binnen. Het was gewoon onverant woord. Ik was echt van plan om de brandweer te bellen". Blunder Bianca Schaeffer was uiter mate tevreden over de info markt gisterochtend op het Rapenburg. „We kregen van alles, ik ging met tassen vol folders naar huis", 's Middags werd er gepicknickt in het Van der Werfpark. Van de El-Cid commissie kregen 1500 eerstejaars een mandje met lunch. Aangezien er ruim 2000 deelnemers waren aan deze introductieweek, kwamen een hoop mensen deze middag voor niets. Veel eerstejaars bleven met ram melende magen zitten. Ook de stunt, het uitdelen van 1500 tompoezen, mocht niet Groep 190 sloot de introduc tieweek af met een barbecue bij zeilvereniging De Blauwe Schuit. Daarna ging ieder zijns weegs. Het grote slot feest in de Stadsgehoorzaal werd bezocht, evenals een aantal verenigingen. Nie mand verwachtte dat het groepje het de hele nacht vol zou houden en de volgende ochtend nog compleet aan het ontbijt zou zitten. Mentor Peter kijkt tevreden terug op zijn groepje. Groep 190 kijkt eveneens tevreden terug op ..steunpunt" Peter. „Een ca deautje9 Nee, daar hebben we niet aan gedacht, maar be dankt voor de hint". KARIN SWIERS Met bijdragen van: Frank Buurman, Janet van Dijk, Rudolf Kleijn en Joep van Zeijl. Vossenjacht (1) Is de vos een kwaadaardig roofdier dat te vuur en te [waard bestreden moet wor pen, of gaat het om een waar devolle diersoort in onze na- juur die bescherming geniet? Ifoor wat betreft de aanwezig heid van de vos in het duin gebied staan twee partijen ijnrecht tegenover elkaar. Er jn mensen die de vossen be lhouwen als vandalen en loordenaars en hen liever 'andaag dan morgen naar de ieuwige jachtvelden zouden illen sturen. Maar er zijn jk natuurbeschermers die inden dat de vos het uitste- :end doet in de duinen en dat ir geen enkele reden bestaat )m jacht op het slimme roof- Sier te maken. De strijdende partijen kunnen elkaar wel chieten. Volgens de natuurbescher mers, waaronder de Stichting Duinbehoud, gaat het bij de inti-vosbeweging om meedo genloze massamoordenaars, pie steeds opnieuw de vos in pen kwaad daglicht proberen |e stellen. Onder het mom Van het herstellen van het pvenwicht in de natuur wor sen gruwelijke praktijken be dreven. Drijfjachten, de Jioogst onsportieve jacht met lichtbakken en stroperijen, Activiteiten waar de echte Jachtliefhebber veel genoegen han beleeft. De ongelukkige Vreedzame recreant die de pech heeft om tussen een eroep tot de tanden bewapen de „Rambo's" terecht te ko en, moet rennen voor zijn leven, want de jachtlustige ieren schieten op alles wat weegt, zonder enig begrip oor de „natuursofties". Vossenjacht (2) De vossen worden echter niet plleen door plezierjagers be kritiseerd. Er zijn ook natuur liefhebbers die de activiteiten Van de vos met de nodige arg waan bekijken. Zo worden ^erhalen verteld over'de vos ten die slachtingen hebben pangericht onder de oorspron kelijke duinbewoners. Wen- lelkonijnen, wulpen, bergeen- Pen, meeuwen, zelfs bunzin gen, hermelijnen en hagedis- ten zijn hun leven niet meer '.eker omdat grote hoeveelhe den vossen zich moeten voe den. Ook zijn er uitstapjes be kend van vossen die in de groene buitenwijken van het stedelijk gebied terechtkomen en zich daar vergrijpen aan kippen en ander smakelijk pluimvee. De natuurbeschermers ont kennen «niet dat de vossen zich aan konijnen vergrijpen. Maar het natuurlijk even wicht zou nergens zijn ver stoord en dat kan juist wel ge beuren als de jagers hun ha gelkorrels in de duinen blij ven rondsproeien. Zoals met zoveel van dit soort dingen zal de waarheid wel ergens in het midden liggen. De vos is ongetwijfeld geen lieverdje; in de middeleeuwse literatuur staat hij al bekend om zijn lis ten en boosaardige streken. Maar groepen jagers die voor de lol met zwaar geschut die ren opjagen die zich niet kun nen verdedigen en de duinen onveilig maken zijn al hele maal niet sympathiek. Als er te veel vossen zouden zijn, lijkt een oordeelkundige ver mindering, bijvoorbeeld door klinisch afschieten en niet on der het mom van een „spor tieve" vrijetijdsbesteding, de enige juiste oplossing. Medeplichtig Doodgemoedereerd liep de 22- jarige Leidschendammer woensdagmiddag rond - vijf uur over parkeerterrein De Duinroos bij winkelcentrum Leidsenhage. Vijf minuten la ter lag hij bewusteloos op de grond. Neergetrapt. Verwon dingen in zijn gezicht en een gescheurde jas. Hij werd met een hersenschudding opgeno men in ziekenhuis Antonius- hove in zijn woonplaats. In elkaar geslagen door een onbekende, die hem tegemoet liep en volgens de politie „een beledigende opmerking" maakte. Toen het latere slachtoffer daarop inging, ont stond een vechtpartij en de onbekende trok een stiletto. De politie stond de volgende dag nog voor een raadsel. Be greep niet waaróm de woor denwisseling zo uit de hand was gelopen. Benadrukte dat de twee elkaar niet kenden. Met rascisme had een en an der niet te maken, omdat het ging om twee blanke jongens. „Die knaap had wel opvallen de kleding aan, maar dat moet toch kunnen", merkte een politiewoordvoerder op. „Het was gewoon een geval van: mijn gezicht staat je niet aan". Duidelijk is in elk geval dat het op klaarlichte dag op een parkeerterrein bij een druk winkelcentrum even gevaar lijk is als middenin de nacht op de stille Haarlemmerstraat in Leiden. Omstanders belden donder dagmiddag de politie, legden later een verklaring af en be keken politiefoto's om te kij ken of ze de verdachten her kenden. Maar op het moment dat de jongen werd bedreigd - -F -v. Er zijn mensen die de vossen beschouwen als vandalen en moordenaars en hen liever vandaag dan morgen naar de eeuwige jachtvelden zouden willen sturen (zie Vossenjacht). foto: p.r. en mishandeld, deden zij De dader wordt een poging tot doodslag ten laste gelegd, zo verzekerde de zegsman van de politie. De toeschou wers kan minstens mede plichtigheid worden verwe- Kansloos Hij blijft gewoon een slim mannetje, die Cor Vergeer, die al sinds 1982 in de Leidse gemeenteraad de Socialistiese Partij (SP) vertegenwoordigt. Als er iets aap de hand is, springt hij er meteen op af. Of het nu gaat om een mileu- schandaal of óm een woonwa genkamp dat de gemeente in een woonwijk wil aanleggen. Vergeer helpt de bewoners, waar ze ook voor of tegen Hij en de zijnen proberen op alle mogelijke manieren in de publiciteit te komen. Zo ook afgelopen week, toen een persbericht werd verspreid waarin melding werd ge maakt van het feit dat het Leidse raadslid op de lijst staat van Tweede-Kamerkan didaten van de SP. De opstel ler van het bericht was zo verstandig geweest om niet de plaats te vermelden die Ver geer inneemt. Navraag leerde dat het gaat om de zesde plaats. Daarmee is hij kans loos bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 6 sep tember. Dat viel dus tegen voor dege nen die hoopten- dat Vergeer zijn hielen zou lichten en Lei den achter zich laten. Dat zit er niet in. Behalve als iemand een voorkeursactie begint om van hem af te komen. Al met al heeft Vergeer het verder geschopt dan zijn col lega Joop Walenkamp. De CDA'er die al sinds mensen heugenis deel uitmaakt van de Leidse gemeenteraad, had ook wel ambitie om zijn stek kie in het stadhuis te verwis selen voor een bankje op het Binnenhof. Hij werd echter gepasseerd bij het samenstel len van de kandidatenlijst. Walenkamp moet eerst maar eens wethouder zien te wor den. Of zichzelf opgeven als lid van de SP. Zwemgeld Hoe rijk is Sasenheim? Die vraag zal menige inwoner van het bollendorp zich stellen na het lezen van het bericht dat de onroerend goed belasting met vier procent omhoog gaat. En waarom? Omdat er zo nodig een spiksplinter nieuw zwembad gebouwd moet worden, tot welzijn van het sportieve deel van het Sassemse volk. Het lijkt er toch wel erg veel op dat de dames en heren bestuurders van het dorp zich groter ach ten dan ze zijn. Nog een zwembad, en dat in een omge ving waar het onderhand bulkt van de waterpaleizen en tropische zwemparadijzen. Bijna elke gemeente die aan Sassenheim grenst, bouwt of heeft val zo'n natte speelhoek. Maar Sassenheim respecteert zichzelf, en bouwt dus ook een zwembad. Is het soms niet mogelijk dat zwemlustigen uit het dorp eerst een paar kilo meter fietsen voordat ze een frisse duik nemen? Fietsen is per slot van rekening ook ge zond. Welke sportieve en zwemlustige Sassenheimer zou daar nou oprecht moeite mee hebben? En welke Sassenheimer die niet van zwemmen houdt, vraagt zich niet handenwrin gend af waarom hij ooit in het bollendorp is komen wonen. Van het vroegere imago van het rijke belastingparadijs Sassenheim blijft op deze ma nier niet veel over. Een deel van de Sassemse bevolking gooit graag haar geld in het water, dat hebben de gemeen telijke bestuurders wel goed gezien. Maar een ander, aller minst onaanzienlijk deel houdt het geld liever in eigen zak. Veel Sassenheimers zwemmen liever in hun geld dan in het chloor. Gebakken lucht De nevenfuncties van de bur gemeester, het invoeren van wijkagenten, het houden van een plaatselijk referendum en deze week dan weer de smog- problemen die opgenomen moeten worden in het ram penplan. Het Leidse D66- raadslid Pex Langenberg lijkt constant op de barricades van de gemeentepolitiek te staan. En anders zit hij wel weer achter de tekstverwerker. Driftig tikkend aan weer een nieuwe nota waarin „de frac tie van D66" aangeeft hoe het anders, beter, kan in de Leid se politiek. Met een goed gevoel voor ti ming geeft hij zijn geestes vruchten steeds weer prijs aan de publiciteit. Hij kan dan ook tevreden constateren dat D66 als kleine groepering in Leiden er telkens weer in slaagt de aandacht te trekken. Kortom Pex voegt zich naad loos in de traditie van zijn partij waar vanaf de oprich ting de toon is gezet door co pywriters en andere handige reclamejongens. Binnen die traditie past ook dat veel van de pennevruch- ten van Pex de geur van ge bakken lucht verspreiden. Dat was al enigszins het geval met zijn ijveren voor het D66- stokpaardje van het lokale re ferendum. maar met zijn smog-nota is dat helemaal het geval. Pagina na pagina doet Pex constateringen die lang en breed al landelijk zijn gedaan. Inderdaad, niemand liet de auto staan toen dat werd ge vraagd. En als de commissaris van de koningin een rijverbod afkondigt wordt het openbaar vervoer een chaos. En om een Leidse ergernis mee te ne men: als er smog is moeten ook de speedboten die de grachten onveilig maken aan de ketting. Je zou er bijna op gaan hopen dat die situatie zich voordoet. En met die hele stapel papier constateert Pex dat er lokaal niets is geregeld om de chaos op te vangen die ontstaat als de smog de alarmfase ingaat. Maar ook dat was al lang be kend. Regionaal en landelijk is dat in feite ook zo. Pex had er dan ook beter aan gedaan zijn baas Van Dijk een gede gen ambtelijke notitie te leve ren om de zaak algemeen goed te regelen. Dat zou con structiever zijn dan weer plaatselijk politiek boter te braden met als gevolg dat de Leidse raad er weer tientallen vergaderuren in gaat steken. Wachten Geduld is een schone zaak. Dat vinden ze ook in Nieuw- veen. Een half jaar lang staat daar al een kunstwerk te pronken. Allerminst onopval lend, en daarom is het des te opvallender dat het beeld nog steeds niet is onthuld. Geduld, geduld lijkt het adagium van de Nieuwveense bestuurders. Het heeft lang geduurd voor dat het kunstwerk er stond, en daarom kan de onthulling ook nog wel even wachten. Of eigenlijk, zo hoor je ze denken in het gemeentehuis, kan de onthulling maar beter worden vergeten. Dat ding staat er inmiddels al een half jaar. Je maakt jezelf toch wel enigszins belachelijk als je dan nog iets onder neemt. Het kunstwerk onder tussen doet zichzelf alle eer aan. Kunstenaar Hans Bayens had kennelijk een vooruit ziende blik toen hij zijn crea tie van een naam voorzag. ,jDe Wachtkamer" moest het worden, en de wachtkamer wacht en wacht en wacht. Evenals de gemeente, die ook nog niet heeft gezegd dat er geen onthulling komt. Het tafereeltje zit er vredig bij. Als het nog lang duurt dommelen vader, moeder en kind ook in, net als de buur man op de zitbank die al on deruit gezakt in slaap is ge vallen. Als de gemeente wil voorkomen dat de beelden groep straks helemaal een lig gend karakter gaat vertonen, moet er toch echt wat gebeu ren. Maar ambtelijke molens zijn traag, en Nieuwveen wacht en wacht en wacht. LEIDEN Klein chemisch afval dat afkomstig is van bedrijven moet apart worden ingezameld. Om dat te bereiken wordt bin nen de gemeente momenteel gewerkt aan een nota. Dat schrijft het college van B en W in antwoord op vragen van raadslid J. Laurier (Links Leiden). Die vroeg zich in mei af of het waar is dat afval van de verffa- briek Sikkens in Sassenheim terechtkomt in de Leidse vuilver branding en wat voor gevolgen dat heeft. Laurier stelde zijn vragen naar aanleiding van een artikel in een landelijk week blad. B en W vinden echter dat de antwoorden moeten worden gegeven door het bestuur van de Gemeenschappelijke Vuilver branding Leiden, de Gevulei. Verder stelt het college dat chemisch afval nooit in de Leidse vuilverbrandingsinstallatie mag worden verwerkt: „In het geval van Sikkens zou het waarschijnlijk gaan om verfresten van de produktieafdeling en dus om chemisch afval dat nooit aanwezig mag zijn in de reguliere bedrijfsafvalstoffen". Overigens voegen B en W eraan toe dat zij geen zeggenschap hebben over het afval dat afkomstig is van bedrijven die elders zijn gevestigd. Het college vindt voorts dat bij de vuilverbran ding een „strenge controle" van de bedrijfsafvalstoffen moet plaatshebben om te voorkomen dat chemisch afval wordt ge mengd met ander afval en dat op die manier de Wet chemische afvalstoffen wordt ontdoken. Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze vtu krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: I I j Aores: Postcode/plaats Telefoon (voor controle Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per j maand automatisch betalen f 24,24 I kwartaal per acceptgiro f 72,34 Stuur als dank de EHBO-kit naar Adres: Postcode/plaats: j Sluur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar leidse Courant, Antwoordnummer 948, 2500 VD Den Haag. T ITuè*, JNZj CeicLeSowio/nt

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13