Kingdom kan nog sneller Annemieke Fokke doet concessies in belang hockeyteam Marianne Muis toont bluf sportuitslagen CeidócSomxMit Mark Burgersdijk verrassing bij achttienjarige tennissers Frank van Veenendaal de leepste in Poeldijk SPORT DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 PAGINi Bianca S opnieuw de sterkste WASSENAAR De Stichting NDR (Neder landse Draf- en Rensport) heeft de laatste we ken de grootste moeite de koersen redelijk be zet te krijgen. Vooral voor de woensdagmeeting van Duindigt is de animo zeer gering, zo ook gistermiddag waar naast drie rennen slechts zes draverijen op het programma stonden. De ex- Hagenaar Hugo Langeweg was het succesvolst. Hij won twee maal. Vooral de overwinning van Bianca S mocht worden gezien. Langeweg heeft deze vijfjarige merrie pas enkele weken onder zijn hoede. Sedert ze bij hem in training is, is ze enorm vooruit gegaan. In drie starts voor haar nieuwe stal is ze nog steedfs ongesla gen. Bianca S, een zusje van de bekende Alexander S, heeft in haar carrière veel ver schillende trainers gekend, zoals ze nu is was ze echter nooit eerder. HEERENVEEN Na een flink aantal oninteressante partijen de dag ervoor, was het gisteren aangenaam ver toeven op het tennispark Ten Woude te Heerenveen, waar vandaag de halve fina les en de finales tot en met achttien jaar op het pro gramma staan. Bij de jongens drongen twee on- geplaatsten tot de halve finales door, Bas Snelders uit Rosmalen, de broer van Ivo, die op het ten nispark De Molen in Leeuwar den Nederlands jeugdkampioen tot en met veertien jaar werd, en dè totaal onbekende, met reclame voor radijs lopende Mark Bur gersdijk uit Hoek van Holland, die met zijn nonchalante houding iedereen in het ootje lijkt te ne men. Bij de meisjes handhaafden de vier hoogst geplaatste meisjes zich. Na zijn partij in de eerste ronde tegen Arnold Plantinga (Bur- gum), liet Mark Burgersdijk aan iedereen, die het maar wilde ho ren, weten, ondanks winst in twaalf B-toernooien, een onbe duidende tennisser te zijn: „Ik ben niet zo goed, ik kom niet ver, hoor!" Zijn moeder versterkte deze indruk: „Hij is een buiten beentje, hij heeft nooit in de bondstraining gezeten. Technisch stelt hij niet zoveel voor, maar je kunt wel om hem lachen, hij pept zichzelf zo op. Oorspronkelijk stond hij niet eens op de deelne merslijst, alhoewel hij in Den Haag kampioen tot en met acht tien jaar geworden is. Toen heb ben we naar de KNLTB gebeld en is hij toch nog toegelaten, maar hij komt niet ver, hoor!". Inmiddels weten zijn tegenstan ders wel beter. Mark bracht de als derde/vierde geplaatste Mar cel Reuter (Badhoevedorp) tot wanhoop met zijn onvoorspelbare spel, wat risicovol lijkt, maar toch een lager foutenpercentage kent dan je zou verwachten. Ook de als elfde/twaalfde geplaatste Wouter Zoomer (Doorwerth) beet zich er in de kwartfinales met 6- 4, 6-4 op stuk. Na deze partij /zocht Mark met zijn moeder een wasserette op, want ze hadden nooit gedacht dat hij zo ver zo komen, en te weinig shirts mee genomen. In een technisch hoogstaande partij rekende Bas Snelders in drie sets af met de als tweede ge plaatste Sander van Gelder (IJ- muiden). Hierna won hij van Dirk Jan Schouten uit het dis trict Gelderland, doordat deze op een 7-5, 0-1 stand in het voordeel van Bas wegens kramp op moest geven. De overige twee halve fi nalisten zijn de als eerste geplaat ste Huib Troost (Poortugaal), een imposant ogend servicekanon, en Bij de meisjes plaatsten Heieen van den Berg (Noordwijkerhout), die onlangs bij de seniorenkampi oenschappen de halve finales haalde en onder andere Manon Bollegraf versloeg, Nederlands hoogst op de wereldranglijst bi vakkerende dame, Kristie Boog- ert (Zuid-Beyerland), Linda Nie mandsverdriet (Rotterdam) en Eva Haslinghuis (Den Haag) de halve finales. Kristie, de laatste tijd goed in vorm, had hiervoor in de kwartfinales tegen de ook al niet onbekende Petra Kamstra (Rotterdam) als enige een drie setter nodig. „Viersterren" R tennistoernooi pi Vai DEN HAAG Op het ter e van de Haagse tennisver ging Thor-RW begint lP staande maandag het jaarlj zogenaamde „viersterrei toernooi". Op de banen tennispark De Bataaf (1 huëllweg 2) bij Madurodai f 25.000 aan prijzengeld schikbaar. Van maandag r en met woensdag is het kw ficatie-toernooi (met open >ar schrijving) en vanaf don oc dag wordt dagelijks 11.00 uur voor het hoofdt|jep nooi 'gespeeld. ZURICH Een na-olym- pisch jaar staat nooit bol van topprestaties in de at letiek. De traditionele „Weltklasse Meet" in het Letzigrund-stadion in Zu rich vormde gisteravond geen uitzondering op die stelling. Toch konden de 25.000 toeschouwers in de aanvankelijk bijna tropi sche temperatuur één we reldrecord (110 m horden) en twee beste wereldsei- zoenprestaties (1500 m vrouwen en 200 m man nen) bejubelen. Roger Kingdom heeft nog maar een ding -te wensen: we reldkampioen worden. De 28- jarige Amerikaan, die in Los Angeles olympisch kampioen werd en die titel vorig jaar in Seoul prolongeerde, kan die wens wellicht over twee jaar nog in Tokyo nog in vervul ling zien gaan. Kingdom verbeterde het we reldrecord van zijn woensdag morgen boos vertrokken land genoot Renaldo Nehemiah met een-honderste seconde tot 12,92 seconden. Nehemiah ver trok boos omdat hij zijn start- geld niet hoog genoeg vond. De Amerikaan had zijn we reldrecord acht jaar geleden ook in Zürich gevestigd. De prestatie van Kingdom be tekende het veertiende we reldrecord in de geschiedenis van de wedstrijden in Zurich. De hordentraditie gaat zelfs terug tot 1959 toen de West duitser Martin Lauer het re cord (met de hand geregi streerd) op 13,2 seconden bracht. Dat record zou veer tien jaar standhouden. De prestatie van Kingdom was het tweede wereldrecord op de baan dat dit seizoen werd ver beterd. Od 3 juli verbeterde Peter Koech in Stockholm het record op de 3000 meter stee ple chase tot 8.05,35. Colin Jackson, de Europese re cordhouder op de 110 meter horden, vroeg zich na afloop verbijsterd af hoe veel sneller Kingdom nog had kunnen zijn wanneer hij de laatste drie hindernissen niet omver had gelopen. Kingdom zelf had er geen moeite mee. „Er komt nog wel een wedstrijd waarin alles perfect gaat. Dan is een tijd onder de 12,90 seconden zeker mogelijk". De tropische temperatuur in Zurich, bij het begin van de wedstrijden was het nog 32 graden, maakte toptijden op de langere loopnummers onmoge lijk. De luchtvochtigheid was zeer hoog en de organisatoren keken angstvallig naar de lucht omdat zwaar onweer was aangekondigd. Dat kwam ook vlak voor het einde van de wedstrijd op het moment dat de 5000 meter lo pers op we^ waren. Voor Said Aouita, die afgelopen zondag in Hengelo voor de beste we- reldseizoenprestatie op de 1500 meter zorgde, was een aanval op zijn wereldrecord op de vijf kilometer al bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Nederland had in het Letzi grund-stadion met Elly van Hulst en Nelli Cooman een zeer bescheiden vertegenwoor diging. Van Hulst, die een jaar geleden in Zürich opzien baar de door de tweevoudige we reldkampioene van 1983, Mary Decker een nederlaag op de 3000 meter toe te brengen, prolongeerde de winst op dit onderdeel. Cooman mocht ook haar beste seizoentijd begroeten. De klei ne Rotterdamse kwam als achtste met 11,34 seconden uit de de serie$ en werd in de fi nale in 11,29 seconden zesde. „Het begint er weer een beetje op te lijken," stelde zij afloop tevreden vast. Roger Kingdom op weg naar zijn wereldrecord op de 110 meter horden. POELDIJK Frank van Veenendaal is een goede be kende bij de vele jaarlijkse wieler-rondjes om de West- landse kerken. De beresterke amateur-renner uit Sassen- heim, vaker voor- dan achter in het peloton terug te vinden, was ook gisteravond de onbet wiste smaakmaker in Poeldijk waar voor de veertigste keer een dergelijk criterium plaats vond. De ijver van de man uit de Bollenstreek werd beloond met een dik verdiende over winning. Van Veenendaal trok zowel aan het begin als aan het einde 'van de honderd kilometer lan ge koers, die overigens wat weinig publieke belangstelling trok, ten aanval. Hij nam al vroeg het initiatief voor de vorming van een kopgroep van vier die deze wedstrijd ge heel naar hun hand zetten. In het kielzog van „tempobeul" Van Veenendaal namen ook Axel Hermans (Voorburg), Arie Overbeeke (Dordrecht) en Henk Woltman (Giessen- burg) vervolgens een ronde voorsprong. In de slotfase bleek Overbeeke te zijn uitge teld, voor hem was de vierde plaats het hoogst haalbare. Bij het ingaan van de laatste ronde leken de twee snelste sprinters, Hermans en Wolt man, in het voordeel. Maar al ras bleek dat Van Veenendaal de leepste van het trio koplo pers was. Terwijl zijn twee overgebleven concurrenten al leen oog voor elkaar hadden en geen van beiden het „vuile werk" wenste op te knappen, plaatste Van Veenendaal een overtuigende demarrage die hem tot aan de finish een rui me voorsprong verschafte. Woltman won de sprint om de tweede plaats van Hermans. Marianne Muis steekt haar duim omhoog ten teken dat zij uiterst tevreden is over het behalen van de zilveren medaille op de 200 meter vrije slag. FOTO: EPA BONN „Zij moest met Amsterdamse lef afgaan". Met die opdracht had bondscoach Ton van Klooster Marianne Muis naar het startblok gediri geerd in Bonn. En de Amersfoortse toonde die lef in de Europese eind strijd van de 200 meter vrije slag. Marianne Muis ging met zulke krachtige slagen op weg, dat het halfsweegs leek alsof zij Manuela Stellmach botweg zou ringeloren. Maar als door een computer gestuurd vond de Oostduitse in het tweede deel van de race toch de cadans voor het binnenhalen van de Europese titel (1.58,93). Het zil ver dat Marianne Muis be- machtige (1.59,96) blonk er evenwel niet minder om. De 21-jarigp Marianne Muis open de het EK dinsdag met het brons op de 100 meter vrije slag, en sleepte vervolgens Di ana van der Plaats, Kirsten Sylvester en haar tweelingzus Mildred Muis mee naar een zilveren medaille op de borst- crawl-aflossingsrace over 200 meter. Gisteravond tussen de regen buien door hielp Marianne Muis het Nederlandse vrou- wenzwemmen voor het eerst sinds vijftien jaar op een EK aan een individuele tweede plaats na 200 borstcrawl-me- ters. Zij vatte de reden van het opdelven van al dat eremetaal in één, krachtig uitgesproken zin samen: „Ik voel me hard- stikke sterk". In de sterke falanx van de be zetting van de crawlfinale werd Mildred Muis gemist. Een verkeerde baanindeling fn de series kostte haar een plek tussen de beste acht van Europa. Dat zij wel degelijk tot dat gilde behoort, bewees zij in B-finale waarin zij zelfs snel ler was over 100 meter dan zus Marianne; 58,67 om 58,75. Na 200 meter gaf het, bij voortdu ring haperende scorebord 2.01,46 aan, de zesde beste tijd van de finaleavond. De in de Verenigde Staten stu derende Erik Ran voegde in Bonn een nieuw hoofdstuk aan zijn grillige loopbaan toe De Hagenaar van origine gok te op een finaleplaats op de 100 meter vlinderslag, en ver loor. Ran opende het snelst van het veld, 25,31 seconden, maar moest op de terugweg tol betalen voor zijn ultieme in spanning: 55,70. Zwemmend in de B-finale, tussen de tweede garnituur van Europa, haalde hij nog wat tienden van secon den van die tijd af: 55,24. HANS VOS NICOLS NAAR FINALE PLAY-OF] AMSTERDAM Haai Nicols heeft zich gepit voor de finale van de play- om het Nederlands honk kampioenschap. Nicols, da titel verdedigt, treft in de n gen te te beginnen Holland ries Neptunus. De Haarl mers behaalden gisteren Amsterdam hun vierde zeg een best-of-seven tegen F tes: 4-0. Wegens invalle duisternis konden niet n dan zeven innings worden speeld. Storks en Wings beslissen play-offs DEN HAAG De softbal! van Storks hebben gisterei de play-offs van de ee klasse met' 7-0 gewonnen Wassenaar 2. Door de oi winning van Storks en Wi (10-0 op Hygiea) valt zater aan de Haagse. Mozartlaar het onderlinge duel de be sing. Werpcijfers Storks: Jt ca Campfferman 3-0-7-3. S cijfers: Renee Daniels 1. Yvonne Wooning 1.000; Yv Bos Sulpke 0.667. Edwin Jongejai slechts zevende BONN De finale van schoonspringtoernooi heren op de 3-meterpl heeft niet gebracht wat win Jongejans er zich had voorgesteld. Hij werd vende, met een totaal 597,12 punten. De Nederl der kon zich wel voor hoofd slaan wegens een lukte drieënhalve salto hoekt. Jongejans verspel er zeker vijftien tot 20 ten mee. De wetenschap, dat een geslaagde poging hem nii de buurt van de besté vier gebracht, was geen en troost. Jongejans bleef boo zichzelf, ook nog toen A Killat (Wdl, 672,65). Alexar Gladtsjenko (Sov, 666,42) Jan Hempel (DDR, 663,84) schitterende totalen en de behorende medailles al het erepodium waren a „RESULTATEN OP KORTE TERMIJN NIET VERWACHTEN" LEIDEN Het is haar niet aan te zien, maar An nemieke Fokke (21 jaar, tenger postuurtje) wordt momenteel wel degelijk geacht als één van de lei dende figuren in het Ne derlands dameshockey team op te treden. Na de teleurstellende derde plaats bij de Olympische Spelen, volgde een ware uittocht. Vele gelouterde speelsters, door de jaren heen buitengewoon suc cesvol, maakten plaats voor een volgende, vast en zeker getalenteerde ge neratie. Die, weet Fokke, opeens één van de „oud jes", voorlopig enig kre diet behoeft. „Resultaten op korte termijn mag nie mand van ons verwach ten, nóg niet althans", al dus de speelster van HGC die er begrip voor vraagt dat al die nieuwelingen de kans moeten krijgen om te rijpen. Annemieke Fokke, die als „zestiende speelster" in Seoul maar twintig minuten speeltijd kreeg, dient in de huidige situ atie het doen van enige con cessies voor lief te nemen. „In belang van het gehele team", meldt de Leidse studente fy siotherapie. „Ik ben een lief hebster van mooi, technisch goed verzorgd hockey. Vloei ende combinaties, lekker een beetje knutselen met die bal". Maar Gijs van Heumen, nog bondscoach tot en met de strijd om de Champions Trophy vol gende maand in Frankfurt, stelt het collectief als hoogste prioriteit. „Niet voor het mooi willen spelen, maar knokken voor iedere meter, soms zelfs maar eens een harde klap op iemands stick uitdelen. Zo'n type ben ik eigenlijk niet van nature. Dat betekende dus een hele omschakeling". Zaterdag, in de eerste van twee oefen duels met Spanje (2-2), speelde Fokke naar eigen zeggen „als een krant". Dat kreeg ze na Vicrlandcntoernooi bij Klein Zwitserland DEN HAAG Op het sportcomplex Klein Zwitserland aan de Klatteweg in Den Haag vindt komend weekeinde het negende hockeytoernooi om de Mees Hope Trofee 1989 plaats. Vier landenploegen (dames) zullen hiervoor de strijd aanbinden. Van 1980 tot en met 1987 was het toernooi een jaarlijks terugkerend gebeuren, vorig jaar vond het evenement in verband met de overvolle kalender (Olympische Spelen) geen doorgang. Het programma luidt als volgt: Vrijdag, 17.00 uur. Canada-Groot Brittannië, 19.00 uur: Neder land-Verenigde Staten; zaterdag, 14.00 uur: Groot Brittannië- Verenigde Staten, 16.00 uur Nederland-Canada; zondag, 12.00 uur: Verenigde Staten-Canada, Nederland-Groot Brittannië. Bij programma heren: zaterdag, 12.00 uur: Klein Zwitserland-Am sterdam; zondag 16.00 uur: Klein Zwitserland-Bloemendaal. afloop dus te horen ook: „Ik heb er flink van langs gehad, Plichtsbesef De volgende dag bleek Fokke „de knop omgezet" te hebben, ging ze voorop in de strijd die prompt leidde tot een ruime overwinning: 5-0. Vol plichts besef. „Ik ga er altijd maar vanuit dat Gijs goede redenen heeft om zijn maatregelen te treffen", aldus de nu links op het middenveld actieve all- rounder die Van Heumen, of wie dan ook, niet zo snel zal afvallen. „Ik ben het oneens met Carina Benninga die riep dat Van Heumen niet deugde. Op persoonlijk vlak. Tuurlijk, hij kan speelsters breken, maar dat ligt toch meestal aan jezelf. Als je een bal laat glip pen die je eigenlijk had moeten stoppen, dan is dat stom, en dat mag je best horen ook, vind ik. Probeer er je voordeel mee te doen zodat het de volgende keer wel lukt, een kwestie van zelfdiscipline, in ieders belang. Kun je dat niet opbrengen, dan heb je niks in het Nederlands team te zoeken". De gepasseerde conflict-situa ties gingen voornamelijk aan Annemieke Fokke voorbij. „Ik was maar zoveelste reserve en moest allerlei klusjes opknap pen. Ballen verzamelen, hesjes tellen, water halen, dat soort dingen. Vervelend, maar moet ik dan gaan protesteren, dat iemand anders kwalijk ne men? Nee, als de coach er zo over denkt, dan is dat zijn goed recht. Ik had dit nooit meegemaakt, dat bankzitten was een nieuwe ervaring. In die verloren wedstrijd tegen Annemieke Fokke. Australië heb ik me enorm op zitten vreten. Dan voel je je zó machteloos aan de kant". „Maar het had z'n nuttige kan ten ook, ik heb nu kunnen merken hoe zo'n bank aan voelt. Als ik in het veld loop, kan ik me vreselijk ergeren aan al dat mekkeren van de wisselspeelsters. Daar kunnen hockeyspeelsters wat van, hoor. Nee, daar heb ik niet aan mee gedaan, ik besef dat ik maar beter had moeten hoc keyen, om basisplaats af te dwingen". Zo vindt Annemie ke Fokke het ook geen punt dat ze nogal eens voor ver schillende posities in het elftal wordt uitverkoren. „Ik zou niet graag elke wedstrijd op één en dezelfde plaats willen spelen. Dan raak je vastgebak ken. Ik hou wel van een beetje afwisseling, nu eens hier, dan weer eens daar. En dat knok ken nu, ach, dat is ook best leuk, hoor". Dat haar sportieve kwaliteiten hooglijk worden gewaardeerd, bleek al in 1987 toen Fokke tot „meest waardevolle speelster" werd uitgeroepen. „Die Dita- trofee heb ik weer moeten in leveren, maar ik heb er in ie- FOTO: DIJKSTRA der geval een aardig horloge aan overgehouden* Maar die prijs zei me niet zo gek veel, hoor. Je wordt beoordeeld door buitenstaanders. Het heeft daarna toch nog vrij lang geduurd voordat ik een vaste plek in het Nederlands elftal had. Er stond een heel erva ren, heel hechte ploeg. Nu is het dan zo ver dat ik opeens één van de gevestigde namen ben. Daarom was Gijs ook zo kwaad. „Als jij het niet doet, wie dan welf Er is niemand anders meer", riep-ie". Ondanks de wetenschap dat topsport en studeren veelal maar moeilijk samengaan, zou Annemieke Fokke het hoc keyen voor geen goud willen missen. „Het is echt een be langrijk deel van m'n leven geworden. Al is het ook wel eens lastig, hoor. Als je vroeg van een feestje weg moet of geen pilsje meedrinkt, dan heet je al gauw een saaie trut te zijn. Maar ja, je bent maar eenmaal jong, hè, en daarom grijp ik nu m'n kans. Boven dien heb ik al heel wat van de wereld kunnen zien. En dan zijn ze plotseling jaloers op je. Maar het één kan niet zonder het ander, dat is men zich meestal niet bewust". DICK KIERS BUITENLANDS VOETBAL WEST-DUITSLAND FC Köln-1.FC Kaiserslautern 4-1, Karslruher SC-Bayern München 3-3, Borussia Dortmund-Fortuna Düssel- dorf .1-0, Eintracht Frankfurt-VfL Bo- chum 4-0, Hamburger SV-VfB Stutt gart 1-0. Dinsdag reeds gespeeld: SV Waldhof Mannheim-Uerdingen 1-1, FC Homburg-Leverkusen 2-1, FC Nürnberg-Werder Bremen 1-1, Bo russia Mönchengladbach-FC St. Pauli 4-1. Stand: Eintracht Frankfurt 4-7; FC Köln 4-7; Bayern München 4-6; FC Kaiserslautern 4-5; Werder Bre men 4-5; VfB Stuttgart 4-5; Urdingen 4-4; Bor.Mönchengladbach 4-4; FC Nürnberg 4-4; Bor. Dortmund 4-4; Le- verkusen 4-4; Hamburger SV 4-4; Waldhof Mannheim 4-3; FC Homburg 4-3; Fortuna Düsseldorf 4-2; VfL Bo- chum 4-2, Karlsruher SC 4-2; St. Pauli 4-1. BELGIË KV Mechelen-AA Gent 3-0, Lokeren- FC Antwerp 0-0, Anderlecht-Ware- gem 6-0. Cercle Brugge-FC Luik 1-0, St Truiden-Beveren 1-1, Beerschot- Lierse SK 0-0, Standard Luik-Club Brugge 1-1, KV Kortrijk-Germinal Ekeren 3-1, Charleroi-Racing Meche- len 3-0. OOSTENRIJK VSE St. Poelten-Austra Wien 2-1, Ra pid Wien-Kremser SC 3-1, FC Tirol- Graz AK 4-1, Wiener Sp-Vorwarts Steyer 1-4, Sturm Graz-Austra Salz burg 0-0, Admira Wacker-Vienna 3-3. ATLETIEK Wedstrijden in Zürich Heren, 100 m: 1. (Lewis Vst) 10,09, 2. Mitchell (Vst) 10,14, 3. Burrell (Vst) 10,19. 110 m horden 1. Kingdom (Vst) 12,92 (WR). 2. Jackson (Gbr) 13,12, 3 Campbell (Vst) 13.23. 200 m: 1. Da Silva (Bra) 20,04 (beste wereldsei- zoenprestatie), 2. Mitchell (Vst) 20,21, 3. Sangouma (Fra) 20,31. 3000 m steeple chase: 1. Kariuki (Ken) 8.15,98, 2. Sang (Ken) 8.20,19, 3 Lambruschini (Ita) 8.21,21. Polshoog: 1. Jegorov (Sov) 5,80 m, 2. Gataoellin (Sov) 5,70 m, 3 Bell (Vst) 5,60 m. 400 m horden: 1. Farmer (Vst) 54,44, 2. Gunnel (Gbr) 54,64. 800 m, Ie loop: 1 Kibet (Ken) 1.43,91, 2. Parpala (Fin) 1.45,24, 3. Clark (Vst) 1.45,48. 2e loop: 1. Ereng (Ken) 1 43,16 (beste wereldseizoen- prestatie), 2. Kiprotich (Ken) 1.43,38, 3. Bile (Som) 1.43.60 400 m: 1 Rey nolds (Vst) 44,31, 2. Everett (Vst) 44,36, 3. Hernandez (Cub) 44,76. Ko gelstoten: 1. Günthör (Zwi) 21,83 m, 2 Barnes (Vst) 21,71 m, 3. Stulce (Vst) 20,05 m. 1500 m: 1. Kirochi (Ken) 3.33,85, 2. Coe (Gbr) 3.34,05, 3. Kip Cheruiyot (Ken) 3.34,14 5000 m: 1. Aouita (Mar) 13.24,45, 2. Domingos Castro (Por) 13.25,08, 3. Ngugi (Ken) 13.25,50. Hoog: 1. Sjöberg (Zwe) 2,36 m, 2. Sotomayor (Cub) 2,34 m, 3. Conway (Vst) 2,31 m. Speer: 1. Bac- kley (Gbr) 84,90 m, 2. Einarsson (IJsl) 80,64 m, 3. Raety (Fin) 78,56 m. Dames, 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,07, 2. Ashford (Vst) 11,11, 3. Davis (Bah) 11.23, 4. Allen (Cub) 11,26, 5. Willi ams (Vst) 11,26, 6. Cooman (Ned) 11,29. 1500 m: 1. Ivan (Roe) 4.00.26 2. Melinte (Roe) 4.00,89, 3. Kitova (Sov) 4.02,08. 3000 m: 1. Van Hulst (Ned) 8.40,85, 2. Murray (Gbr) 8.42,15, 3. Plumer (Vst) 8.46,52. 800 m: 1. Quirot (Cub) 1.58.12. 2. Lesch (Wdl) 1.59,75, 3. Edwards (Gbr) 1.59.99. Verspringen: 1. Ilcu (Roe) 6,86 m, 2. Tsjistjakova (Sov) 6,80 m, 3. lonescu (Roe) 6,75 m. 100 m hor den: 1. Adams (Cub) 13,00, 2. Lippe (Wdl) 13,03, 3. Ewanjé-Epèe (Fra) 13,06. PAARDESPORT Koersen van Duindigt 1e koers, 2000 m: 1. Balans Perfor mer (R. van Stam) 2.39,1 - 1.19.6, 2. Csarine Evento, 3. Cheetah Boshoe- ve. Niet gestart: Ho Ho Helmer. Toto: winnend 2,40, plaats 2,30 4,80, kop pel 11,30, trio 86,80. 2e koers, 1300 m: 1. The Pub (M. Watlow) 1.19,8, 2. Saphena, 3 Lunar Hill. Niet gestart: Celtic Monarch en O'Brien. Toto: winnend 2,10, plaats 1,70 2,20, koppel 5,70, trio 24,00. 3e koers, 2000 m: 1. Derby Westland (T. Smeding) 2.41,2 - 1.20,6, 2. Amigo Buitenzorg, 3. Zelateur. Toto: win nend 2,40, plaats 1,30 3,00 2,60, kop pel 21,30, trio 309,30. 4e koers, 1900 m: 1. Salutier (A. de Vries) 2.02.4, 2. Akaylaah, 3. Happy go Lucky. Toto: winnend 3,60, plaats 3,00, 1,90, koppel 6,10, trio 17,90. 5e koers, 1609 m: 1 Carlos S (W. Strooper) 2.07,7 - 1.19,4, 2. Dave Vic- trix, 3. Chanel Groenhof, 4. Cousin Wolvers. Toto: winnend 7,30, plaats 2,00 1,80 3,40, koppel 10,90, trio 384,30, kwartet 1210.30. 6e koers, 2150 m: 1. Moon Child (T. Cain) 2.17,5, 2. My Mabel, 3. Ramari- ta. Niet gestart: Pasha. Toto: winnend 3,10, plaats 1,40 4,70 2,30, koppel 47,90, trio 593,00. 7e koers, 2000 m: 1. Voila Cartouche (H. Langeweg) 2.35,8 - 1.17,9, 2. Udo Windspiel, 3. Yorky. Toto: winnend 22,00, koppel 1.40 4,20, koppel 20,10, trio 145,80. 8e koers, 2100 m: 1. Bianca S (H. Langeweg) 2.50,0 - 1.21,0, 2. Carma Buitenlust, 3. Anna Baker. Niet ge start: Best of All en Anjo Vreden- burch. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10 1,60 1,50, koppel 6,70, trio 25,60, kwartet 99,10 9e koers, 2600 m: 1. Zinarro A (J. Bot) 3.28,6 - 1.20,2, 2. Billy Vrede- best, 3. Bakker B. Toto: winnend 2,10, plaats 1,00 1,40 1,20, koppel 3,30, trio 24,50. W5-spel: 4-7-4-4-7. Uitbetaling: 229,50. Omzet: 276.283. WIELRENNEN Profronde van Nederland Tijdrit: 1. Marie (Fra) 15 km in 20 mi nuten en 25 seconden (met bonifica tie 20.10), 2. Yates (Gbr) op 10 se conden (20.25), 3. Solleveld (Ned) 0.16 (20.36), 4. Vanderaerden (Bel) 0.17, 5. Nijdam (Ned) 0.21, 6. Laurit- zen (Noo) 0.29, 7. Schurer (Ned) z.t.. 8. Jakobs (Ned) 0.31, 9. Beuker (Ned) 0.37, 10. Nijboer (Ned) 0.42, 11. Du- crot (Ned) 0.45, 12. Lippens (Bel) z.t., 13. Draayer (Ned) 0.48, 14. Van Aert (Ned) z.t., 15. Fignon (Fra) 0.50, 16. Harmeling (Ned) 0.51, 17. Haghe- dooren (Bel) 0.52, 18. Van Poppel (Ned) 0.54, 19. Kelly (Ier) z.t., 20. Pie- ters (Ned) z.t., 21. Van de Akker (Ned) z.t., 22. Vekemans (Bel) 1.00, 23. Wil- lems (Bel) 1.02, 24. De Vries (Ned) 1.03, 25. De Koning (Ned) 1.04. Algemeen klassement: 1. Marie 6.37.32, 2. Yates 0.10, 3. Nijdam 0.16, 4. Beuker 1.00, 5. Vanderaerden 1.06. 6.'Solleveld 1.12. 7. Pieters 1.14, 8. Kelly 1.20, 9. Schurer z.t. Lauritzen 1.26, 11. Anderson 1.28, 12. Van Vliet (Ned) 1.31, 13 kemans 1.32, 14. Hérmans ,1.35, 15. Jakobs 1.38, 16. De z.t., 17. Dhaenens (Bel) 1.39; 18. boer z.t., 19. Harmeling 1.42, 20. rensen (Den) 1.43, 21. Van Po 1.44, 22. Fignon 1.45, 23. Du 1.46, 24. Lavainne (Fra) 1.47, WK baan in Lyon Sprint, professionals: finale: Golh (Ita) - Kamiyama (Jap) 2-0, 11,09 11,05; derde plaats: Matsui (Ja| Pate (Aus) 2-1, -11,23, diskwalific Paté, 11,15, ereplaatsen: 5. Da (Fra) 11,52, 6. Alexandre (Arg), Giebken (Wdl). Achtervolging, finale: 1. Jekir (Sov) 4.35,58, 2. Lehmann (0 4.42,17 Klassement: 1. Jekimov Lehmann, 3. Blochwitz (DDR), 4. hy (Bel). Vrouwen, sprint, kwart- les: eerste rit: Saloemiee (Sov) - prei (Vst) 2-0, 12,35 en 13,03; twe rit: Tsareva (Sov) - Eickhoff (Vst) 13,94 en 12,58; derde rit- Jenoer (Sov) - Young (Vst) 2-1, 13,33, 1? en 12,40; vierde rit: Gautheron (Fr Wolke (DDR) 2-0, 11,52 en 12,07. Ronde van Poeldijk Amateurs: 1. Van Veenendaal (l senheim), 2. Woltman (Giessenbi 3. Hermans (Voorburg), 4. Overbe (Dordrecht), 5. De Jong (Roe arendsveen), 6. Bogers (Fijnaart) Sienders (Zwijndrecht), 8 Van (Den Haag), 9. Kemper (Volendr 10. Koster (Den Haag).

Leidse Courant | 1989 | | pagina 12