Leimuiden en Hazerswoude willen Zekerheid rond restauratie kerken V, NAAL alf%0EmE£® .£:tós S&ywjfc y -* QeidócQowicunt Ech tpaar Dui ven voorden vi jftig jaar ge tro u wd Het duin is dood door de vossen dagpuzzel Al LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 Twintig schepen bij vlootschouw KATWIJK Ruim twintig schepen nemen mor- eftt jenavond deel aan de Katwijkse vlootschouw. De am vaartuigen varen onder aanvoering van het visse- Rcjrjjonderzoeksvaartuig Tridens Admiraal vanaf zes mociuur 's avonds voor de Katwijkse boulevard. Vorig resiüjaar moest dit evenement, dat onderdeel is van de atwi Catwijkse Visserijdagen, door slecht weer worden ifgelast. De organisatie verwacht dat dit jaar de ln la rlootschouw doorgang kan vinden gezien de goede ?ersverwachtingen. De feëriek verlichte schepen iken een vuurwerk af dat beantwoord wordt door juurwerk vanaf de kust. De Boulevard van Kat- en o ivijk is deze avond autovrij gehouden en er spelen Verschillende bandjes. De NZH-bussen worden tus- en half vijf en elf uur 's avonds omgeleid via de oute Karei Doormanlaan, Rijnmond en Binnen huis. Het schouwspel werd twee jaar geleden door üh luizenden bezocht. Zaterdag worden de Visserijda- jh en afgesloten met de Visvariamarkt. lied Origami trekker bij Veense Feestdriedaagse NIEUWE WETERING De tradi- tionele Feestdriedaagse in het ka der van de Vakantiespelen in Nieu we Wetering trekt deze week nog meer kinderen dan in voorgaande jaren. Dagelijks komen tegen de honderd kinderen (vorig jaar rond de zestig) naar het Cultureel Cen trum aan de Achterweg om er ge zamenlijk met hulp van zeven lei ders en leidsters van alles en nog wat te knutselen. De belangrijkste trekker dit jaar is Japans vouw werk (origami). De grotere kinde ren zijn niet weg te slaan bij een kinderbiljart. Maar ook voor de overige activiteiten, te weten schminken, kleien, verven, naaien en bloemschikken is veel animo. Bromfietser aangereden WOUBRUGGE Een 16-jarige brom fietser uit Alphen aan den Rijn heeft gistermiddag een aanrijding op de Vie- rambachtsweg in Woubrugge zonder veel kleerscheuren overleefd. De jongen werd geschept door een 33-jarige automo bilist uit Alphen die ter hoogte van de bromfietser rechtsaf wilde slaan. De jon gen hoefde niet te worden overgebracht naar een ziekenhuis. Succesvolle fietsvierdaagse ALKEMADE De fietsvierdaagse in Alkemade is een groot succes met 450 deelnemers. Het merendeel (265) daarvan start dagelijks in Roelofarendsveen. De overige fietsliefhebbers star ten in Rijpwetering (82), Nieuwe Wetering (65) of de Kaag (20). De deelnemers kunnen kiezen uit een korte of een lange route van respectievelijk 20 of 40 kilometer. De E.H.B.O.'ers langs de route hebben het in het geheel niet druk. Datzelfde geldt voor de bezemwagen die de route na afloop moet „schoonvegen" van eventueel onderweg gestrande fietsers. Op de eerste zonnige dag van de fietsvierdaagse, afgelopen maandagavond fietsten de deelnemers vanuit de diverse startpunten via Abbenes richting Lisse en Sassenheim en via de Kaag over het fietspad langs de Rijksweg A44, weer terug naar huis. De korte route sloeg Lisse en Sassenheim over. Dinsdagavond reden de deelnemers aan de fietsvierdaagse in de regen via Hoogmade naar Leiderdorp (fietspad langs de A4) en weer terug naar huis. De fietsers van de korte route sloegen Leiderdorp over. Voor gisteravond was een fraaie route uitgezet naar de ondermeer de Kwakel en Vrouwenakker en weer terug. Vanavond wordt de laatste route gereden. Patiëntenvereniging tegen zandwinning ALPHEN AAN DEN RIJN/LEIDERDORP De afdeling Alphen aan den Rijn en om streken van de Nederlandse Patiëntenvere niging heeft bezwaar gemaakt bij de Raad van State tegen de zandwinning in het Lei- derdorpse Doesgebied. De gemeente Leider dorp mag hier zand winnen in ruil voor het toelaten van een stortplaats. De patiënten vereniging verzet zich tegen de aanleg van de puinstortplaats, en aangezien zandwinning en stortplaats hand in hand gaan, wordt ook deze indirecte beroepsmogelijkheid aange grepen. De patiëntenvereniging voert dezelf de bezwaren aan tegen de zandwinning als de Stichting Leefbaar Leiderdorp. De win ning is in strijd met het bestemmingsplan, de gemeente Leiderdorp heeft het zand niet no dig, en het terrein maakt onderdeel uit van het veenweidegebied. TOEZEGGINGEN MINISTER TE VAAG ;n IPJEIMUIDEN H AZERS- m( VOUDE De gemeente- lesturen van Leimuiden aen Hazerswoude reageren ge <j erughoudend op het be- luit van minister Brink- terunan van WVC om de ko- vanende vijf jaar 130 mil- ite aen gulden uit te trekken e roor de restauratie van kerkgebouwen in Neder- and. „We hebben in to- zo'n vier miljoen gul- nodig voor de restau- atie. Dat is een hoop goefeld. Voorlopig temperen ago ve ons optimisme maar "Jf® (en beetje", reageert 'te^ woordvoerder R. Hockx 'endfan Leimuiden. Hockx heeft net een persbe richt van het ministerie van WVC op zijn bureau gekregen. „Daar staat niet in dat we geld krijgen en ook niet hoeveel. Voorlopig wachten we maar op definitieve toezeggingen". Hockx is wel blij dat het mi nisterie de noodzaak van een grootscheepse restauratie van de katholieke kerk in Leimui den en van de hervormde Dom in Rijnsaterwoude er kent. „Gistermiddag meldde een medewerker van de mi nister dat er een lijst circuleert met 250 kerkgebouwen die in ieder geval voor een extra bij drage in aanmerking komen. Maar op schrift hebben we nog niets binnen. De groslijst van een paar dagen geleden is op dit punt erg onduidelijk". Hockx vraagt zich af in hoe verre Leimuiden en Rijnsater woude in de extra pot met geld zullen delen. „Er wordt nu gesproken over een lijst met 250 kerken. Als die 130 miljoen gulden moeten delen, blijven er echt geen giganti sche bedragen over". De res tauratie van de katholieke kerk in Leimuiden kost alleen al 3,2 miljoen, de Dom staat voor zes ton op de rekening. Hoe hoog het bedrag van de uitkering uitvalt blijft voor Hockx nog een raadsel. „De maatstaf voor de verdeling is mij niet bekend. Het zal wel niet gaan om de staat van on derhoud. Ik neem tenminste aan dat die 250 kerken er alle maal beroerd aan toe zijn". Een woordvoerder van het mi nisterie kon gistermiddag nog niet zeggen wanneer de defini tieve beschikkingen de deur uitgaan. In Hazerswoude wordt deson danks blij gereageerd op het besluit van Brinkman, hoewel daar zelfs het persbericht nog niet in de bus is gevallen. Vol gens gemeentewoordvoerder J. Brugman werd het hoog tijd voor actie vanuit het ministe rie. „Er is haast geboden. Het kerkgebouw verkeert in een uiterst bouwvallige staat en elk uitstel betekent een enor me kostenstijging", verklaart Brugman desgevraagd. De aanbesteding van de restaura tie heeft al eerder onder ont bindende voorwaarden plaats gevonden. „De hervormde ge meente heeft geen keus: er moet zo snel mogelijk iets ge beuren. De gemeente wil vóór 15 september van het Rijk een schriftelijke garantie dat het geld er komt. De aannemer staat al in de startblokken. Wordt het later, dan kan de aannemer er niets meer mee doen". Brugman wacht voorlopig af hoe hoog het bedrag uitvalt. „Er ligt een aanvraag om 600.000 gulden. Eefa kwart van dat bedrag is al heel mooi". Van het voornemen van Brinkman om de 130 miljoen over een periode van vijf jaar uit te smeren ligt Brugman niet wakker. „Monumenten zorg weet heel goed in welke erbarmelijke staat het kerkge bouw verkeert. We kunnen geen vijf jaar meer wachten". wïfazz festijn in 3 Wassenaar ea /ASSENAAR Dit week- Ri inde viert eethuys annex Jazz Lei !afé De Landbouw aan de Zij lei eweg in Wassenaar zijn eer- te lustrum met een driedaags Ray et-, drink- en muziekfestijn. uitbaters Anneke en Ed ii oenders van deze uit 1868 mende horecaboerderij ;ngen alweer vijf jaar iedere "^rste zaterdag van de maand toe jazz en dat gaan zij op 18, en 20 augustus vieren met welluidend programma: vrijdagavond 18 augustus (reedt de swingende formatie de Landbouw Sesjun Band op, ïanvang half tien. Zaterdaga- fond 19 augustus zijn vanaf alf tien de City Hoppers te oren en te zien, „als vanouds iet Henk Lauret" en 20 au- ustus tenslotte treedt „gentle- lan of swing" Eddy Doren- os, bekend van de Millers, op n wel vanaf twee uur 's mid- ags. De keuken is gedurende et jazz-festijn geopend van 00 tot 23.00 uur. Tafeltennis Een Badgasten-tafeltennis toernooi wordt zondag ge houden in het clubgebouw van TOV aan de Nieuwe Zeeweg in Noordwijk. Wie hieraan wil deelne men kan zich opgeven bij de VVV en het TOV-club gebouw. Het toernooi be gint om tien uur 's mor gens. Deelname kost vijf gulden per persoon. Voor toeschouwers is de toegang gratis. Vakantieweek Baptistengemeen te Leiderdorp houdt van maandag tot en met vrij de Vakantiebijbel- school. Op de vijf ochten den kunnen kinderen tot 12 jaar van tien uur tot half twaalf terecht in ge bouw Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat 19 in Leiderdorp. Er wordt ge knutseld en gezongen en ook wordt een kleurwed- strijd gehouden. Verder worden Bijbelse verhalen verteld. Op vrijdag is er een slotavond waar de ou ders de produkten van hun kinderen kunnen be wonderen. Aanvang zeven uur. Informatie: tel. 410919/132069/895372. Z^Doeweek Kinderen van 6 tot 12 jaar akunnen van maandag tot ■n met vrijdag deelnemen ian het doe-feest dat in Noordwijk gehouden wordt. De activiteiten week wordt georganiseerd door Join en vindt plaats in het Join-centrum. De kinderen |q kunnen dagelijks van elf tot drie uur terecht. Bente de Goede wint Ronde van Katwijk Bente de Goede uit Egmond heeft gisteravond de onder veel publieke belangstelling verreden Ronde van Katwijk gewonnen. Dirk van der Plas was de beste Katwijker met een vierde plaats. De ronde werd met bijzonder hoge snel heid verreden. Al in de eerste minuten moesten enkele ren ners afstappen omdat zij het tempo niet konden volgen. „Dit is geen koers voor échte recreanten met dikke-banden- fietsen. De straten van het par cours waren zo breed dat het tempo de hele wedstrijd hoog is gebleven", verklaart organi sator Marcel Olthof de dertig afvallers onder de 84 deelne mers. Een kopgroepje van zes man zag kans om al na de eer ste schermutselingen van het peloton weg te rijden en dreig de het peloton zelfs te dubbe len. Om verwarring bij de finish te voorkomen besloot de orga nisatie daarom het peloton twee ronden eerder te laten fi nishen. FOTO: HENK VAN DE ENDE NOORDWIJKERHOUT Marie Hoogenstraaten en Piet Duivenvoorden uit Noord wijkerhout vieren vandaag hun vijftigjarig huwelijksfeest. Daarvoor is er een Heilige Mis in de Jozefkerk in Noord wij kerhout. Het feest wordt voortgezet bij restaurant Zegers. Het eerste cadeau heeft het echtpaar dan al binnen want zoals gebrui kelijk zijn de bewoners van de Havendwarsstraat met de pet langs de deur gegaan. Marie en Piet leerden elkaar vijftig jaar geleden kennen op een van de bals die werden ge organiseerd in het voormalige KSA-gebouw in Sassenheim. Met haar vier zusters ging Ma rie daar altijd heen. Zij was op dat moment 'in betrekking' zo als zoveel meisjes van haar leeftijd. „Ik heb overal mijn krachten liggen zeg ik altijd. Ik heb bijvoorbeeld nog bij dokter de Withamer hier in Noordwijkerhout gediend. Ik ontmoette daar mijn man en hij bracht me diezelfde avond gelijk thuis", aldus mevrouw Duivenvoorden. Had Marie overal haar krach ten liggen, van Piet Duiven voorden kan gezegd worden dat overal zijn voetstappen staan. Hij was de zoon van een vrachtrijder die de groenten van de tuinders naar station Piet Gijs bracht. Als jongen haalde Piet vanaf datzelfde station dagelijks zijn pak Leid- se Couranten om die te bezor gen op zijn route richting Westeinde. „Ze waren een keer zeker te laat geweest want de kranten kwamen met de sneltrein mee. Toen hebben ze die in het voorbijgaan zo er uit gegooid. En dat ging goed", herinnert Duivenvoorden zich die intussen was gaan werken bij Hein Verdegaal waar nu het achterste deel van de wijk Zeeburg is. „Alles deed ik nog met de hand: wieden, rooien. Mijn truffel hangt nog in de kledingzaak bij Van Bourgon- dien", vertelt de Noordwijker- houter die in het dorp vooral bekend werd door twintig jaar lang zijn 'Sportgroet' te schrij ven: wedstrijdverslagen van het eerste elftal van VVSB in het clubblad. WÊÊÊBÊÈÊBtBÊ Bijdrage: Roza van der Veer i. V-v ,.v* s. 99 99 Zaterdagmorgen even voor zes uur. De zon is nog maar net op en het is nog fris. Een klein beetje slaperig staan een aantal vroege vogels op het par keerterrein van de Am sterdamse Waterleiding duinen te wachten op Piet Duivenvoorden uit Noordwijkerhout. Die ar riveert stipt een paar mi nuten voor zessen, warm ingepakt in een groenige outfit, fit en uitgeslapen ogend, met een melkpak met onbestemde inhoud in zijn jaszak en een wan delstok. Onder zijn lei ding wordt een wande ling door het natuurge bied gemaakt. Duiven voorden, die elke morgen na zonsopgang het duin intrekt, fungeert daarbij als gids. De inmiddels 66-jarige Dui venvoorden laat er geen gras over groeien. Exact om zes uur zet hij koers richting duin. Na een paar meters be gint hij al te mopperen over de overmaat aan vossen in de duinen. Zelf heeft hij dit jaar al 17 vossen bouwen gevonden terwijl er in totaal 43 zijn ge teld. Vroeger zag je hier wentelkonijnen maar die zijn verdwenen. Opgevreten door de vossen. Ook de wulp, kie viten, bergeenden en veel an dere bodembroeders zijn ver dwenen. Hetzelfde verhaal met de bunzing, hermelijn en hagedissen. Die zie je niet meer, net zoals de zeven meeuwenkolonies die hier waren. Het duin is dood door de vos". De Noordwijkerhouter Dui venvoorden huldigt de stel ling dat de natuur zich niet zelf kan regelen. „Onze voor ouders grepen ook in. Als er van een diersoort te veel was, werd er op gejaagd. Was er te weinig dan werd het be schermd. Je doet een hond toch ook een vlooienband aan? Je kunt je hier toch niet meten met Afrika"? Duiven voorden hecht ook weinig ge loof aan de stelling dat de vossen vanzelf minder jongen krijgen als er weinig eten is. „Ze worden wel geboren hoor, alleen worden ze niet groot", vertelt hij, ondertus sen er flink de pas in hou dend. Piet Duivenvoorden voert een vos in het duingebied bij De Zilk. Zijn woorden lijken onder streept te worden tijdens de pauze in de al een uur duren de wandeling. Duivenvoorden heeft zijn medewandelaars in middels al gewezen op een smidse, een boom die gebruikt wordt door eksters om denne- appels te eten. Daarnaast stopt hij met de regelmaat van de klok om een zeldzaam bloe metje of plantje te tonen, zon der daarbij te vergeten ook de meer alledaagse maar wel kenmerkende duinvegetatie te noemen. Het hoogtepunt van de tocht moet nog plaats vinden bij de scheiding van Zuid- en Noord-Holland. Daar zien we vossen, heeft Duiven voorden immers beloofd. De toeschouwers worden op die plaats gemaand op een duintop te gaan zitten terwijl Duivenvoorden de vossen roept. De magere, vaalrode beesten, die er bepaald niet uitzien zoals je ze vaak op fo to's in tijdschriften ziet, wach ten hem al op. Duivenvoor den brengt immers elke dag wat gekookt vlees mee dat hij krijgt van een slager in Noordwijkerhout. Nadat twee vossen zich te goed hebben gedaan aan het vlees en ook de wandelaars een poging mo gen wagen om de vossen uit hun hand te laten eten, ver telt Duivenvoorden, wijzend op een magere vos: „Dat is een moertje. Het beest heeft veel te veel gegeven aan zijn jongen Nuttig Ondanks zijn tirade op de vossen in de Amsterdamse Waterleidingduinen heeft Duivenvoorden geen hekel aan Nederlands grootste roof dieren. „Het zijn prachtige beesten met een nuttige func tie en ik wil ze nooit meer kwijt. Ze hebben bijvoorbeeld een einde gemaakt aan het probleem van de verwilderde katten. Er zijn er alleen te veel waardoor andere dieren geen leven meer hebben", vertelt de Noordwijkerhouter die zijn aandachtige gehoor voorhoudt hoe de vossen graag net geboren reekalfjes opeet. „De biologen kunnen wel zeggen dat vossen liever vederwild lusten maar dat is echt niet zo. Op dit moment is er niets anders meer voor de vossen. Als de biologen in de oorlog in de kelders van de Nederlanders hadden geke ken, hadden ze zeker ook ge concludeerd dat wij bollen eten", zegt hij een beetje schamper, er aan toevoegend dat hij het alleen niet eens is met de biologen en de alter natieve groepen maar verder pal achter het beleid van de eigenaar van het duingebied, de Amsterdamse waterlei dingduinen, staat. „Het is fan tastisch dat hier geen honden worden toegelaten, geen kin deren zonder begeleiding en er niet gefietst mag worden. Daardoor is het hier altijd zo stil in tegenstelling tot de dui nen bij Duindamseslag. Dat is het grootste openbare hon dentoilet van Nederland", vertelt hij. Zijn plezier in de natuur deelt hij graag met an deren. „Als mensen alleen het duin ingaan, zien ze niks", concludeert hij. Dat dat ook wel eens op een teleurstelling kan uitlopen, bleek op een za terdagse morgen. Een wande laar die Duivenvoorden de week ervoor had begeleid had begeleid, was de volgende za terdag op eigen initiatief en met zijn hele familie op het plekje van Duivenvoorden de vossen alvast eten gaan ge ven. „En dat is nou niet leuk", meent de Noordwijker houter. „Ik zaai en plant ter wijl hij even begon met de oogst". Reeën Duivenvoorden heeft er geen moeite mee om al pratende stug door te lopen. Na de vos sen staan de reeën op het pro gramma maar deze speurtocht is minder succesvol. Ondanks dat dwars door en over dui nen de kleinste voetpaadjes worden gelopen, laten de reeën zich niet zien. Alleen Duivenvoorden ziet er met zijn geoefende ogen, hij komt al vijftig jaar elke morgen na zonsopgang in het duin, een enkel beest snel wegspringen. Als hij op een zeker moment wijst naar bomen die een eindje verder in het veld staan en meldt dat er daar wel een paar staan, knikken de meeste wandelaars ge dwee. Ze hebben inmiddels een wandeling van tweeën half uur achter de rug en worden langzaam maar zeker moe. Duivenvoorden stapt on dertussen nog even—fris* err stevig door om zijn medewan delaars weer netjes bij auto en fiets terug te brengen. Daar volgt een kort en zakelijk af scheid en de mededeling dat iedereen gerust nog een keer mee mag gaan. Daarvoor moet men zich opgeven bij de VVV in Noordwijkerhout. aan tafel Gebakken scholfilet met sperzieboonsalade, aardappelen en kappertjessaus - gembervla Gebakken vis is altijd tame lijk vet. Om deze reden heb ik een 'magere' salade en een saus met weinig vet uit gezocht. Natuurlijk, wat meer margarine in de saus is best lekker, maar voor de mees ten van ons is dat niet goed. Nodig voor twee: 300 g schol filet, zout, peper, bloem, ei, paneermeel, 30 g margarine, halve citroen: 500 g sperziebonen, zout, stukje paprika, ui, knoflook, 1 lepel azijn, 2 lepels yog hurt, peper, suiker, mosterd, peterselie, 1 tomaat; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 2,5 dl water, half bouillonta blet, 15 g bloem, 15 g marga rine, halve lepel kappertjes; 0,5 liter gele vla (0,5 liter melk, 25 g custard, 30 g sui ker), paar bolletjes gember. Spoel de vis af met koud wa ter, laat hem uitlekken en zet hem tien minuten weg met zout en peper. Haal de stukken filet achtereenvolgens door bloem, door met een lepel wa ter losgeklopt ei en door pa neermeel. Bak ze in warme margarine in zes minuten bruin en gaar. Garneer de vis met parten citroen. (Het bak ken van vis geeft altijd flink wat schoonmaakwerk; beperk de 'schade' door het niet ge bruikte deel van het fornuis al te dekken met omgekeerde schoteltjes of bordjes). Kook de sperziebonen gaar en laat ze afkoelen. Meng fijnge sneden paprika en ui met ge perste knoflook, azijn, yog hurt, zout, peper, suiker, mos terd en kleingeknipte peterse lie en schep er de boontjes door. Garneer met partjes to- Breng het meeste water met het bouillontablet aan de kook. Meng een papje van bloem en het restje water en schenk het stevig roerende in de hete bouillon. Laat de saus - onder geregeld roeren - drie minu ten koken en meng haar van het vuur met de margarine en kappertjes. Meng een (afgekoelde) vla naar smaak met stukjes gem ber en gembersiroop en gar neer haar met een enkel stuk je gember. JEANNE ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775: afdeling belas tingen: alleen op afspraak, klachten bureau: di en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30. afdeling vrouw: vr. 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefopngids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18 30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2. tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u„ do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING Stichting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging. Rem- brandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Het nummer is 071- 120611. Horizontaal: 1 zanggroep; 4 soort revolver; 8 roofdier; 10 stoot; 11 voorzetsel; 12 bloeiwijze; 14 mu zieknoot; 15 schertsende bijnaam; 17 kostuum; 19 loterijbriefje; 21 houthakkersbijl; 22 geboden be drag; 23 Engels biersoort; 25 ijzer houdende grond; 27 vuurpijl; 30 landbouwwerktuig; 32 Japanse munt; 33 lidwoord; 34 zelfkant van linnen; 36 onderricht; 37 vaargeul tussen wadden; 38 fijn. licht weefs el. Verticaal: 1 houten schoen; 2 fami lielid; 3 rund; 5 voorzetsel; 6 roem; 7 manier; 9 graansoort; 12 of schoon. 13 dwarshout van een mast; 15 stuk bouwland; 16 gegra ven waterscheiding; 18 slangvormi ge vis; 20 lofdicht; 23 roofvogel; 24 putemrnertje; 26 stok waarop de kippen slapen; 28 verbrandings rest; 29 voegwoord; 31 soort takeh, 33 naaldboom; 35 persoonlijk vnw.; 36 muzieknoot. OPLOSSING I® 90 :e6 se '-uep ee H®6 ie :ue 62 :se 82 Useoj 92 :je>iB pz :pueje zz "spo 02 'I®® 81 '»oo|s 9t :je>MB gt :bj et :i® 2i :s|bui 6 Uubjj i :joi 9 :do g :so e ;ujoo 2 (duiou |bbouj®a IUB>( 8e :d3|p (sei ge :6eu pz 'ep €0 'ues zz '6e oe U®Mbj LZ 'JÖO S2 :e|B zz :poq 22 ;s>|B 12 Hoi 61 LV 'seiie SI :bj pi 'jee 21 huo it nod 01 :soi 8 Hioo p :joo>i 1 :|b«juozuoh

Leidse Courant | 1989 | | pagina 11