TOTO Breukink wil weg bij Post, Gisbers benadert Delgado FC Den Haag wordt wellicht voor tuchtcommissie gedaagd sportuitslagen -SPOEL QeidóaQowiant DINSDAG 15 AUGUSTUS 1989 PAGINA 7 "Smulders doet Ibijnaam eer aan ;ANDVOORT Eddy Smulders heeft zijn lijnaam „fast Eddy" gisteravond in Zandvoort iij internationale prof bokswedstrijden op- ueuw eer aangedaan. De 26-jarige Eindhove- iaar behaalde in zijn vierde beroepspartij zijn ïerde voortijdige overwinning. Smulders was jin de tropisch warme zaal in iets meer dan 111.40 Brie minuten klaar met de Engelse halfzwaar- 13810 gewicht Dave Lawrence. Scheidsrechter Ka- 148.50 fel Klijnoot bespaarde de 25-jarige Brit, die 'CM Ljjn vijftiende partij als prof bokste, een _E\vaardere afstraffing door hem kort na het __.20 pegin van de tweede ronde naar zijn hoek te 154.00kturen. Gilbert Hallie, voor het eerst na zijn 125.50hp 29 mei in Scheveningen tegen Rexford 5? jjS Kortram verloren gevecht om nationale mid- 56ootlengewichttitel in de ring, versloeg Philip 263^00Houthoofdt op punten. 133.501 Yvonne van Gennip zet punt achter schaatscarrière HAARLEM Drievoudig olympisch kampioene Yvonne van Gennip heeft de finitief een punt achter haar schaatscar rière gezet. De 23-jarige Haarlemse kiest voor maatschappelijke zekerheid bij een verzekeringsbedrijf en heeft de KNSB la ten weten haar positie in de nationale kernploeg beschikbaar te stellen. Yvonne van Gennip, de „koningin van Calgary", was al een tijd aan het afbou wen. Het afgelopen schaatsseizoen haalde zij daardoor niet haar olympische niveau. Van Gennip verklaarde haar beslissing met de volgende woorden: „Als ik iets doe wil ik het goed doen. Van half-half werk houd ik niet. Werk en topsport val len nu eenmaal niet te combineren". Commissaris mag blijven SHEFFIELD Peter Wright, de politie-commissaris van Zuid Yorkshire die de verantwoordelijkheid voor de ramp in het voetbalstadion van Sheffield op zich heeft genomen, hoeft zijn ambt niet neer te leggen. Gisteren kreeg de 60- jarige Wright in een 45 minuten lang overleg met zijn chefs van het district Zuid-Yorkshire alle vertrouwen toegezegd. Zijn directe baas, Sir Jack Layden, verklaarde dat er geen sprake was van incompetentie van Wright. Yates verslaat specialisten NIEUWEGEIN Sean Yates heeft zijn sterke optreden in de door hem gewonnen Ronde van België, gisteren een ver volg gegeven in de opening van de profronde van Neder land. Specialisten als Jelle Nijdam en Thierry Marie reden hun tanden stuk op de tijd van de Brit, die op het trajekt van vijf kilometer in Nieuwegein zijn concurrenten verras send voor bleef. Duel schorsing voor Romario RIO DE JANEIRO De tuchtcommissie van de Zuidamerikaanse voetballiga heeft PSV-spits Romario naar aanleiding van zijn rode kaart in het WK-kwalificatieduel tegen Chili (1-1), voor lopig voor één wedstrijd uitgesloten. Hangende het onderzoek mist de kleine Braziliaan, die mo gelijk een schorsing van drie wedstrijden krijgt, komend weekeinde in ieder geval de volgende kwalificatie-wedstrijd tegen Venuzuela. Ruime nederlaag cricketers DEN HAAG Op het terrein van HCC leed het Haags cricketelftal gisteren een ruime ne derlaag tegen de profs van Leicestershire. De snelscorende Britten sloegen in 55 overs 403 runs, voor het verlies van vier wickets. Whita- ker was topscorer met 117 runs. Het Haagse to taal bleef steken op 233. Povlsen zondag al in actie EINDHOVEN Flem- ming Povlsen debuteert zondag voor PSV in de competitiewedstrijd te gen Willem II in Til burg. De 22-jarige Deense international te kende gisteren een con tract voor vier jaar bij de landskampioen. Zijn oude club FC Kóln stel de zondag nog de beper king Povlsen pas te la ten gaan, als op korte termijn een vervanger kon worden aangetrok ken. Volgens PSV-ma- nager Ploegsma heeft de Westduitse club die beperking laten vallen. Jongejangs zonder 121.001 IONN Edwin Jongejans is 55.50tr gisteren in Bonn zonder 55.90veel moeite in geslaagd de fi 'm te bereiken van het Euro- 279 5ot)ees kampioenschap schoon- 9430ipringen van de 3-meterplank. 97.900e al vier jaar in de Verenigde 3i0.00gtaten studerende Badhoeve- 1^®porper, kwam op routine en 11240roor z'Jn ^rie laatste sprongen 16100[ut °P een puntentotaal van 112.50672,61 62 20JVessel Zimmermann had jech. De Zoetermeerse student ^^geneeskunde werd met 520,47 46tx)fiertiende, overigens zijn beste 96 70resultaat bij een Europees ti- SWjeltournooi. De Nederlandse lampioen - Edwin Jongejans bderbreekt zijn verblijf in lorida de laatste jaren niet 'oor een nationale titel - ;wam iets meer dan twee iunten tekort voor een plaats de eindstrijd. 70 U M "oloërs vechten tegen de matheid BONN Het bijna-succes te len de Russen op de openings- lag heeft de Nederlandse wa- xpoloërs bij de Europese ti- lstrijd op een dwaalspoor ge tracht. Het belangrijke duel an gisteren tegen Bulgarije verd bedorven door een onge ronde dosis zelfoverschatting, ien onverklaarbare portie on- [einspireerdheid en onoplet- xidheid, overgoten met een ius van loomheid. Dat de .'hade beperkt bleef tot een {elijkspel (8-8), was te danken tan aanvoerder John Jansen, te AZC-er was al wel wakker eerste fluitsignaal, :oorde vijfmaal en zorgde al- :ngs voor enige vechtlust in Het bleef vooral •echten tegen de matheid, het resultaat bleef onbevredigend, pmdat de Bulgaren er wel van ">egin af aan invlogen en initi atief toonden, keek Nederland rdurende het grootste gedeel- van de wedstrijd tegen een hterstand aan. Jansen zorg- le ervoor dat die nooit te groot erd (2-3, 2-1, 2-3, 2-1). de vierde periode, die iij 6-7 inging, was er voor de Vanje-aanhang reden op te 'eren. Er kwam eindelijk eni- bezieling in de ploeg, herrenburg maakte gelijk en ansen zorgde met minder dan Irie minuten op de klok voor 1-7. Die minimale marge kon lljiet worden vastgehouden. ^Blisschien terecht gezien het j^Bpelbeeld, maar gelet op de Moederlandse mogelijkheden nbegrijpelijk. aank. 34,50, igJSportprijsvragen 32^00 30,25pEN HAAG De resultaten I6,3fyan de sportprijsvragen van |'®®ïet afgelopen weekeinde zijn Sibils volgt. 0020K>tto 32: le prijs 3x [117.667,40. 2e prijs: lx ^317.667,40. 3e prijs: 210 x 600,40. 4e prijs: 5.827 x ^Bl,60. 5e prijs: 70.051 x ƒ5,00. MrT°t° 32: le prijs: geen winnaar. Ie prijs: 5x 1.606,40. 3e prijs 3j|0x ƒ401,60 WIELERWERELD NERVEUS NA OVERSTAP ROOKS EN THEUNISSE Erik Breukink voelt zich niet netjes behandeld door zijn ploeglei- Sparta-FC Den Haag op 12 november DEN HAAG De KNVB heeft de eredivisie-wedstrijd tussen Sparta en FC Den Haag vastgesteld voor zondag 12 november. Het duel met verhoogd risico stond eigenlijk voor woensdag 23 augustus op het programma, maar de gemeente Rotterdam legde voor die datum een speelverbod op. Op 12 november is Sparta- FC Den Haag (voorlopig) de enige wedstrijd in de hoogste klas se. Drie dagen later speelt Oranje zijn laatste WK kwalificatie duel tegen Finland. NIEUWEGEIN De Ne derlandse wielerwereld, gisteren bijeen in Nieuwe gein bij de start van de profronde van Nederland, gonst van de geruchten. De ploegen van Jan Raas en Jan Gisbers zijn behoorlijk nerveus geworden over de waarschijnlijke overstap van Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse van de ploeg Gis bers naar de ploeg van Peter Post. Erik Breukink, kopman van de ploeg Post, heeft te kennen gegeven weg te willen nu het tweetal Rooks en Theu nisse zijn positie in gevaar gaan brengen. Raas heeft grote interesse voor Breukink. Gis bers heeft na het vertrek van zijn twee coryfeeën onmiddel lijk contact gezocht met Pedro Delgado om hem te polsen voor een overstap naar PDM. De zo goed als zekere overstap van het Tour-duo Steven Rooks en Geert-Jan Theunisse naar Panasonic, en de daaraan verbonden voorwaarden van bet tweetal, heeft de animo bij Breukink volgend seizoen op nieuw voor Post uit te komen tot het nulpunt doen dalen. ,,Ik kan deze zet van Post wel begrijpen. Ik heb een slechte Tour gereden. Hij heeft schijn baar minder vertrouwen in mij dan in Rooks en Theunis se. Dan zit er maar een ding op: ontbinding van het nog doorlopende contract vragen", verklaarde hij in zijn huis in Bergen op Zoom, waar hij uit rustte van zijn inspanningen in de Ronde van België. De komst van Rooks en Theu nisse naar de ploeg van Peter Post, die op een paar details rond is, viel de import-Bra bander rauw op de maag. „Ik heb het uit de kranten moeten vernemen. Met Post heb ik geen contact gehad", zei de verraste Breukink. Vooral de opmerking van Theunisse volgend seizoen als enige kopman naar de Ronde van Frankrijk te willen afrei zen, schoot bij de renner in het verkeerde keelgat. Breukink had de toezegging van Post dat hij zich komend jaar volle dig op de belangrijkste inter nationale etappewedstrijd mocht concentreren. Over belangstelling behoett Erik Breukink zich geen zor gen te maken. De drie andere Nederlandse ploegen zijn drif tig op zoek naar renners, die in de belangrijkste etappewed strijden voor het klassement kunnen rijden. Gisbers, Raas en Priem zullen deze week in ieder geval contact met hem opnemen. De wielerploeg van PDM is met het Spaanse Banesto de belangrijkste gegadigde Pedro Delgado voor het volgend jaar te contracteren. De ploeg van Jan Gisbers, vooruitlopend op het vertrek van Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse, heeft al een gesprek met de Spaanse wielrenner gehad en hem een aanbieding gedaan. Delgado bracht de naam van de Nederlandse ploeg zelf in het nieuws, omdat hij in Span je voortdurend werd achter volgd met geruchten over zijn nabije toekomst. Er werd al Pedro Delgado is weer aantrekkelijk voor de ploeg Gisbers. vanuit gegaan, dat Perico voor Cafe de Colombia had geko zen. „Nee, ik heb bij geen en kele ploeg getekend", weerleg de Delgado de geruchten. De enige ploeg waarover ik kan praten is PDM, want die heeft een belangrijke rol gespeeld FOTO: AP temelk in 1980 slechts inciden teel grote successen boekte. In het hernieuwd contact tus sen Rooks en Post heeft Ge rard van der Oord, de zaak waarnemer van Steven Rooks, contact met me gezocht. Ik heb een aanbod van ze liggen, ze willen me graag terugheb ben". De terugkeer bij de ploeg Post van Rooks en Theunisse is ze ker in het geval van Rooks hoogst opmerkelijk. Rooks Deze antiekhandelaar Dirkshorn redeneert zakelijk en vindt dat op emotionele gronden geen lucratieve aan bieding moet worden getorpe deerd. Dus gebeurde het on mogelijke en worden Post en Rooks voor de derde keer tot werd in 1982 als neo-prof door elkaar veroordeeld. Honderd Post werd binnengehaald en pr0cent zeker is dat volgens na een half jaai-op straat werd Van der Oord niet, omdat de gezet Toen de Noordhollander besprekingen nog in detail in 1984 terugkeerde bij Post moeten worden afgerond. Het verslechterde de relatie alleen maar. Rooks en Post waren tot voor kort allesbehalve vrien den, omdat de renner zich niet is volgens de zaakwaarnemer nog immer denkbaar dat Rooks en Theunisse, die zijn eigen zakelijke boontjes dopt, onvoorwaardelijk wilde schik- eiders onderdak vinden. Jan Raas is nog in beeld, evenals een aantal buitenlandse ploe- ken naar het ploegbelang. Rooks kreeg in zijn ogen te weinig vrijheid van handelen gQ^ en het stond hem tegen zich j?en ding staat volgens Van steeds te moeten bewijzen te- der Qord vast: bij PDM blijft genover Post. Met Theunisse het tweetal zeker niet. „Niet liggen de zaken anders. De winnaar van de bolletjestrui in de Tour heeft nimmer grote conflicten met Post gehad. Hij om het geld, dat speelt geen rol", aldus Van der Oord. „Rooks en Theunisse verlan- de rol van kopman en wil- verliet de ploeg in 1985 uit len die positie niet delen met sportieve onvrede. Theunisse nog twee anderen. Bij PDM was bij Panasonic een knecht, kan dat niet omdat Alcala en die niet de gelegenheid kreeg Kelly doorlopende contracten voor eigen kansen te rijden Vier jaar PDM hebben op Rooks en Theunisse een heil zame uitwerking gehad. Zij ontwikkelden zich tot de fi- nefleur van de Nederlandse wielersport. En werden dus weer interessant voor Post, die na de Tourzege van Joop Zoe- hebben. Trouwens ook met Post moeten daarover goede afspraken worden gemaakt, want met Breukink en Van Vliet heeft hij beschermde renners in huis" Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 22.05 uur: Wielren nen: Profronde van Nederland. Nederland 3, 22.40 uur: Zwem men: EK in Bonn. België Frana, 22.50 uur: WK baan-wielrennen in -Lyon. Duitsland 1, 23.50 uur Voetbal en wielrennen. Sky Channel, 18.00 uur Euro sport-weekoverzicht. Sky Channel, 19.00 uur Zwem- Sky Channel, 20.00 uur: Wereld- spelen In Karlsruhe. Sky Channel, 21.00 uur: Paarde- Sky Channel, 22.00 uur: Auto- Sky Channel, 23.00 uur: Golf. Super Channel, 20.00 en 22.00 uur: Super Sportsnight. Super Channel, 23.00 uur: Bas ketbal. MORGEN Nederland 2, 17.00 uur: Wielren nen: Prof ronde van Nederland. Duitsland 1, 10.00 en 17.25 uur Zwemmen: EK in Bonn. BBC 1, 01.00 en 14.50 uur: Cric ket. BBC 2, 14.35 en 17.00 u Sky Channel, 00.00 i Cric- DEN HAAG Onze tips voor de koersen te Hilver sum (vanavond om 18.30 uur) en Duindigt (morgen om 14.30 uur) luiden als volgt: Hilversum le koers: 1. Daytona Cassindra, 2 Dafne Buitenzorg. 3 Chester K (9-6- 4). 2e koers: 1 Emir Volann, 2 Eviva Kievitshof. 3. Erik (6-5-3). 3e koers: 1 Dream of Wiba. 2. Cor- nelisnora. 3 Don Juan (5-1-7). 4e koers: 1 Classical Meadow. 2 Diz zy Dean, 3 Christ Renka (2-5-4) 5e koers: 1 Fishing Luck, 2 Char meur A. 3 Anton Geesink (1-8-2). 6e koers: 1 Betsie B, 2. Champ Hal- linck, 3. Bram Buitenzorg (10-6-5). 7e koers: 1 Wino Weber, 2 Zeus van Echten, 3 Zeno Oostland (4-5-7). 8e koers: 1 Yick Buitenzorg. 2. Zeus Boekelte, 3. Reunited (7-6-5) 9e koers: 1 Crack S, 2 Bo van de Lente. 3 Ascot K (1-3-10). 10e koers: 1 Condor Hendrika, 2. Al ways Supreme. 3. Charming Pearl (1- 8-6) Duindigt le koers: 1 Ho Ho Helmer, 2 Dheres Hanover, 3. Balans Performer (1-6-7). 2e koers: 1 Bird Bath, 2. Lunar Hill, 3. The Pub (4-3-1). 3e koers: 1. Derby Westland, 2. Ciske Buitenzorg, 3. Durban Surge (8-3-9). 4e koers: 1 Salutier, 2. Akaylaah. 3. Final Asset (4-2-5). 5e koers: 1 Dave Victrix, 2. Cassano- va. 3 Carlos S (2-5-7). 6e koers: 1 Noble Game, 2. Moon Child, 3 Creetower (3-4-1) 7e koers: 1 Voila Cartouche, 2. Yor- ky. 3 Arjen Steenwijk (4-3-6) 8e koers: 1 Bianca S. 2. Carma Bui'-] tenlust, 3 Belinda W (7-3-9). 9e koers: 1 Zinnaro A, 2. Billy Vre- debest, 3. Allard Morgan (8-9-3). (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG FC Den Haag wordt door de KNVB wellicht voor de tuchtcommissie gedaagd, omdat het volgens de voetbalbond onvoldoende medewerking heeft ver leend aan het invoeren van de voetbalpas. De Haagse eredivisieclub gaf in de ogen van de KNVB sup porters van Ajax afgelopen zondag de pasjesregeling te omzeilen. De KNVB buigt vooralsnog niet voor de daden van de voetbalsupporters ten koste van alles een einde te maken aan het experiment met de voetbalpas. De twijfels bij burgemeesters over de haalbaarheid van het systeem, doen de voetbalbond eveneens niet wijken. Voorzitter Van der Louw van het sectie-bestuur betaald voetbal, evenals minister Van Dijk demissionair, gaf de be windsman van binnenlandse zaken maandag het advies door te gaan met de invoering van de voetbalpas. Voor een definitief standpunt Van der Louw, evenals de mi nister, op het overleg met de hebben gemaakt", burgemeesters later deze week op het ministerie. Nog voor Van der Louw hield geen woensdag wil Van Dijk al warm pleidooi voor de invoe- overleg met de burgemeester ring van de voetbalpas, waaro- van Sittard over het duel van ver de supporters van de risi- 16 augustus tussen Fortuna co-clubs (Utrecht. FC Den Sittard en FC Utrecht. „Wij hebben nooit gezegd", al dus Van der Louw, „dat de voetbalpas het 'Ei van Colum bus' is. Het gaat hier nadruk- PSV, Feyenoord en Ajax) bij het bezoeken van uit wedstrijden van hun vereni ging moeten beschikken. Wel liet hij er geen twijfel over be- kelijk om een experiment. We staan, dat de KNVB niet onder zien echter nog geen aanlei- zijn verantwoordelijkheid bij ding na de eerste proeven af te de bestrijding van het voetbal- wijken van onze afspraken, vandalisme uit wil „Dat ik deze week voor de ra dio werd geïnterviewd, dat Tros Aktua me moest hebben, dat de krant kwam, ja, ik be sef ook dondersgoed dat het daarbij niet ging om de vol strekt onbekende voetballer Gert van Hanegem, maar om de zoon van. Vroeger zou ik daar gek van zijn geworden, maar nu ben ik ertegen be stand om elke keer weer te worden vergeleken met die ouwe. Maar ach, de één blijkt op zijn negentiende jaar vol wassen en ik ben het pas op mijn vijfentwintigste gewor den". Gert van Hanegem, voetbal ler FC Utrecht, in de Haag- sche Courant „Ik irriteerde me in het verle den dikwijls aan de meest on benullige zaken. Direct na de ramp heb ik mezelf opgelegd van die nare gewoonte af te stappen. Ik probeer nu de dingen te nemen zoals ze op mij af komen. Wees blij dat je het leven hebt, elke dag op nieuw". Paul Nortan, Surinaamse voetballer van Feyenoord, in het Algemeen Dagblad „Iedereen denkt tegenwoor dig dat hij Gullit, Van Basten of Koeman is. Spelers die nauwelijks nog een bal heb ben getrapt, vragen meteen gigantische salarissen. En de clubs springen daar vaak nog op in ook, omdat zij steeds weer denken een nieuwe Jo- han Cruijff te hebben ont dekt. We hebben nu een ta lent, hoor je dan". Voetbalmakelaar Ger La gendijk in NRC/Handels- blad „Ik houd van polsstokhoog springen omdat het een sport is voor professoren. Men moet niet alleen lopen en springen, maar men moet ook denken. Welke stok gebruiken, welke hoogte springen, welke strate gie kiezen? Ik houd ervan omdat het resultaat meteen te zien is en de beste altijd de FOTO: DIJKSTRA En wat heeft me dat opgele- winnaar is. In het dagelijks verd? Veel overwinningen, een goede naam als ruiter, on telbare sierlinten, maar abso- Ser- luut geen mooi saldo op mijn bankrekening". Springruiter Rob Ehrens in voor de Volkskrant leven is dat moeilijk te bewij- Polsstokhoogspringer gei Boebka in Trouw „Al vanaf de dag dat ik voor het eerst in het zadel klom, heb ik de pure sport laten „Gerald is als „Vaantje" bij prevaleren. Ik voel me, meer ons gekomen en is er „Vaan dan menig ander ruiter, meer geworden. En in de nabije sportman dan handelaar. In de sport ben ik heel ambi tieus, misschien wel te ambi- toekomst zal hij onze „Vaan deldrager" worden. In relatie tot onze niet geringe ambities tieus geweest. Met alle verve- hielden we een uitvoerig j lende gevolgen vandien". En „Ik loop maatschappelijk nog al achter bij de rest. Bijna tien sprek met Gerald en daarin hebben we open kaart ge speeld. We ontvouwden een jaar heb ik gestreden voor het constructie die uniek genoeg schaduw stelde, hoe onwaar schijnlijk dat op het eerste ge zicht ook mag klinken. Deze constructie, het nieuwste wa pen in de strijd tegen de Zuid- europese roofbouw op ook Nederlandse topspelers die niet te stuiten scheen, leidde uiteindelijk tot een nieuwe verbintenis met Gerald met een heel speciaal karakter". Voorzitter Jacques Ruts in PSV Voetbal „Er doet een beroemd verhaal de ronde over Alberto Salazar (voormalige marathontopper uit Amerika), die op hoogte ging trainen in Kenia. Er lie pen voor de grap kinderen mee. Ze bléven meelopen. Sa lazar dacht: even de duim schroeven aanzetten en ver snelde. Hij ging uiteindelijk kapot. Die kinderen bleven lopen. Nee, ik geloof in het geval van de Kenianen niet in een golfbeweging in presta ties, die je zo vaak ziet in top sport. Of het moet een bewe ging opwaarts zijn. Er is altijd wel iets dat goed is. Ze kun nen moeilijk uitstaan dat er iemand voor ze loopt. Wereld records? Op geen enkel ge bied is het einde in zicht". Trainer Henk Kraaijenhof over Keniaanse atleten in Sport International „Het was een kwestie van kij ken, kijken, kijken. Hoe rea geert die als ik aardig ben,i hoe reageert de groep als ik me hard opstel, wie wordt er boos als ik bewust een ver keerde beslissing neem en wie Rob Ehrens: ambitieus. FOTO: DIJKSTRA niet. Zo ben ik dag-in dag-uit bezig geweest om reacties te peilen. De groep, alle spelers, te leren kennen en zij mij na tuurlijk. Het grootste pro bleem waar ik tegenaan gelo pen ben, is het gebrek aan concentratie. Na drie jaar Real Madrid was dat een erg onaangename verrassing. Tij dens het trainingskamp in Drenthe werd ik ermee ge confronteerd. Ineens zag ik spelers die met minimale in spanningen een maximaal re sultaat wilden boeken. Zonder het heilige vuur, blasé. Je mag gerust weten dat ik ver bijsterd was". Trainer Leo Beenhakker van Ajax in De Telegraaf BOKSEN Internationale wedstrijden Halfzwaargewicht (6x3): Smulders (Eind hoven) wint door interventie van de scheidsrechter in de tweede ronde van Lawrence (Eng). Zwaargewicht (6x3): Voorn (Amsterdam) in de eerste ronde dengewicht (8x3): Hallie (Amsterdam) w.o.p van Houthoofdt (Bel) HOCKEY WK voor junioren in India Groep A: Australie-Nederland 4-2 (2-2). Argentinië - Egypte 4-0 (0-0) Stand: 1. Australië 5-9. 2 West-Duitsland 4-7, 3 Argentinië 5-5, 4 Malaysia 4-4, 5 Neder land 5-3, 6. Egypte 5-0 Groep B: Zuid- korea - Engeland 4-1 (2-0), Pakistan - Verenigde Staten 7-2 (5-1). Stand: 1 Pakistan 4-8, 2. Zuidkorea 4-6, 3. Spanje 4-5, 4 Sovjetunie 4-3, 5. Enge land 4-2, 6. Verenigde Staten 4-0. PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koers, 2380 m: 1. Diola (T. Smeding) 3.17,5 - 1.23,0, 2. Deauville Cede, 3. Dei mos Niet gestart: Dream of Mendel. Toto: winnend: 8,20, plaats 2,80, 1,40, 3,50. koppel 14,60, trio 141,90. 2e koers. 2040 m: 1 Duke Ruimzicht (W Verkaik) 2.51,2 - 1.23,9, 2 Carmen Sam- mer, 3. Chantal Mendel. Toto: winnend: 8,20, plaats 1,90, 1,20, 3,30, koppel 13,00, trio 306,40. 3e koers, 2040 m: 1 Chico Rose (J. Meertens) 2.49,1 - 1.22,9, 2. Bas Nebit, 3. Carola Bonni. Niet gestart: Andries. Toto: winnend: 7,00, plaats 2,10, 5,70, 2,00, koppel 76,00, trio 955,70. 4e koers, 2040 m: 1. Droom Westfrisia (A. Suykerbuyk) 2.49,0 - 1.22,8, 2. Wise Impulse, 3. Donar B. Toto: winnend: 6,10, plaats 1,70, 2,30, 2,40, koppel 16,10, trio 257,00. 5e koert, 2700 m: 1. Carola Wogmeer (T Smeding) 3 42,0 - 1.22,2, 2. Always Nebit, 3. Champ Rotary Niet gestart: Brenda V. Toto winnend: 2,60, plaats 1,90, 2,10, 2,50, koppel 13,40, trio 133,70 6e koers, 1700 m: 1. Atze van Medem (J Oorthuijsen) 2.17,4 - 1.20,8, 2. Colt Fortuna, 3. Abba's Narfeg, 4. Clazien Wielinga. Toto: winnend: 5,30, plaats 1,60, 1,50, 1,50, koppel 11,70, trio 103.00, kwartet 398.20. 7e koers. 2040 m: 1 Best Uithuizen (A. Zand- Postema) 2.45,7 - 1.21,2, 2. Barbara Fox, 3. Wilgenhof Toto. winnend- 9,10. plaats 4,00, 2,40, 2,80, koppel 38,90, trio 1011,00 8e koers, 2040 m: 1 Massie's Prize (H. Langeweg) 2.42,2 - 1.19,5, 2. Whopper door interventie Oostwyck, 3. Wish ol Thijssen. Toto: win- Kulle (Wdl). Mid- nend: 2,20, plaats 1,50, 2,30, 1,70, koppel 38,00, trio 239,70. 9e koers, 2380 m: 1. Ambar (A. van de Blonk) 3.14,7 - 1.21,8, 2. Avanti S, 3. Zln- garo Evento, 4. You Winn Boszorg. Toto: winnend: 7.40, plaats 3,40. 3,60, 2,60, koppel 45,00, trio 405,90, kwartet 1510,80. 10e koers. 2040 m 1 Zadkine D (R. van Stam) 2 42.6 - 1 19,7, 2. Wilco Staaweide, 3. Amazone Capello Toto: winnend. 4,80, plaats 2,00, 1,50, 2,60, koppel 8,00, trio 109,10. W5: 3-1-2-2-6. Uitbetaling: ƒ4016,40. Omzet: 298.285. SCHAKEN Wereldbeker in Skelleftea 3e ronde: Sax (Hon) - Short (Gbr) 1/2- 1/2, Andersson (Zwe) - Tal (Sov) afgebro ken, Kasparov (Sov) - Hübner (Wdl) afg., Salov (Sov) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Por- tisch (Hon) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Nunn (Gbr) - Nikolic (Joe) 1/2-1/2, Ehlvest (Sov) - Ribli (Hon) 1/2-1/2, Vaganian (Sov) - Seirawan (Vst) 1/2-1/2 Stand: 1. Salov 2 1/2, 2 Ehlvest, Portisch en Short 2. 5. Kasparov 1 1/2 1, 6. Karpov, Nikolic. Nunn, Sax en Seirawan 1 1/2, 11. Vagani an en Ribli 1, 13. Andersson en Hübner 1/2 2, 15. Tal 1/2 1, 16. Kortsjnoi 0, SCHOONSPRINGEN EK in Bonn Heren, 3-meter plank, kwalificaties: 1. Killat (Wdl) 613,05 punten, 2 Glad- thenko (Sov) 605,73. 3 Statsjenko (Sov) 601.92, 4 Hempel (DDR) 589,83, 5. Staj- kovic (Oos) 587,04, 6 Jongejans (Ned) 572,61, 7 Andersson (Zwe) 566,43, 8. Winskowski (DDR) 565,68, 9 Nalliod (Fra) 537,18, 10 Morgan (Gbr) 524,49, 11. Pils (Oos) 523,71, 12 Arbon (Gbr) 522,60, 13. Zimmermann (Ned) 520,47. Dames, toren 1. Wetzig (DDR) 403,35 punten, 2. Afoni- na (Sov) 400,35, 3. Eichler (DDR) 395,55, 4. Kühn (Wdl) 379,89, 5. Pecher (Wdl) 376.89, 6. Alexeja (Sov) 371,19, 7 Bisello (Ita) 344 13. 8. Askagarden (Zwe) 329,97 4.54,44. WATERPOLO Dames: Groep D: Nederland - België 26- 2 (6-0, 8-0, 5-1, 7-1), West-Duitsland- Griekenland 14-1 (5-0, 3-0, 4-1, 2-0). Heren, groep A1: Griekenland - Groot- Brittannië 7-5 (2-3, 2-1, 1-0, 2-1), Italië - Hongarije 8-7 (4-2, 2-1. 1-2, 1-2). Stand: 1. Italië 2-4, 2 Hongarije 2-2, 3. Grieken land 2-2, 4 Groot-Brittannie 2-0 Groep A2: Spanje - Tsjechoslowakije 10-9 (3-2, 2-1, 3-3, 2-3), West-Duitsland-Polen 7-3 (0-1, 4-1. 2-0, 1-1). Stand: 1. Spanje 2-4, 2. West-Duitsland 2-2, 3. Tsjechoslowa kije 2-2, 4. Polen 2-0. Groep B1: Roemé* nië - Zweden 12-9 (2-3, 2-1, 4-1, 4-4), Joegoslavië - Frankrijk 9-8 (4-0, 2-3, 2-2,, 1-3). Stand: 1 Joegoslavië 2-4, 2. Frankrijk 2- 2. 3. Roemenië 2-2, 4 Zweden 2-Q. Groep B2: Sovjetunie - Oostenrijk 18-5 (3-1. 5-2, 5-2. 5-0), Nederland - Bulgarij?- 8-8 (2-3, 2-1, 2-3, 3-1) Stand: 1 Sovjet unie 2-4, 2 Bulgarije 2-3, 3. Nederland 2- 1, 4. Oostenrijk 2-0. WIELRENNEN Profronde van Nederland Proloog: 1 Yates (Gbr) 5 km in 5 minu ten, 42 seconden (gemiddelde snelheid: 52,540 km/uur), 2. Nijdam (Ned) op 1 se conde, 3 Marie (Fra) 0.05, 4 Skibby (Den) 0.08, 5 Schurer (Ned) z.t., 6. An derson (Aus) 0 09. 7. Walton (Can) z.t., 8. Harmeling (Ned) 0.11, 9 Fignon (Fra) 0 12.. 10 De Koning (Ned) z.t., 11 Beu ker (Ned) 0.13, 12. Nijboer (Ned) 0.14. 13. Lauritzen (Noo) z.t., 14. Van Vliet (Ned) 0 15. 15 Lavainne (Fra) z.t16. Kelly (Ier) 0.16, 17 Draaijer (Ned) 0.17, 18. Van den Akker (Ned) z t19. Verhoeven (Ned) z.t 20. Vanderaerden (Bel) z.t. 21 Hanegraal (Ned) 0.18, 22 Ducrot (Ned) z.t., 23. Sol- leveld (Ned) z.t., 24. Wegmuller (Zwi) 0.20, 25. Pieters (Ned) z.t. WK baan in Lyon Amateurs Achtervolging over 4000 meter: (eerste acht over naar groep A en rijden verder voor de medailles, tweede acht naar groep B voor de plaatsingsrït- 1 Jakimov (Sov) 4.36.52. 2. Lehmann (DDR) 4.37.88. 3. BIOC(witz (DDR) 4 38.82, 4 Mathy (Bel) 4.41.70. 5 Winter (Aus) 4 43,66, 6 Batoero (Sov) 4 44,81, 7. Clau sen (Den) 4 47.18. 8 Walzer (BRD) 4.47,81, 9 Boardman (GBr) 4 48,70, 10 Steinweg (BRD) 4 48,86, 11 MacFay (NwZ) 4 49,60, 12. Teravuo (Fin) 4.49,81, 13 Potie (Fra) 4.50,41, 14. Rasch (Ned) 4 50,47, 15. Stevenson (Aus) 4.50,70, 16. Ermenault (Fra) 4.51,03, 19. Knaven (Ned) Enorm aanbod voor Tyson LONDEN De Amerikaan Mike Tyson, wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft van een Londense orga nisatie een aanbod gekregen twaalf maanden op toernee te gaan en daarvoor de gage van 220 miljoen gulden, te ontvan gen. Bij zijn trip zou de 23-jari- ge Tyson dienen te boksen in de Verenigde Staten. Europa en Japan. De organisatie van de trip is in handen van het bureau Winners World-Wide. Een woordvoerder verklaarde het mogelijk te achten dat een bokser net als een popgroep rond de wereld kan trekken. Tyson-manager Don King had begin dit jaar het zelfde idee al geopperd. (ADVERTENTIE)' Algelopen zondag hiid niemand 12 goed in deTotd Daarom pakt de Tolo deze week twee keer uil. Mei 'n beetje gelnk wint n de hoold- prijs incl. de jackpot van ruim t'25.(XK>,-. Dus als u 'lis echt uw slag wilt slaan...

Leidse Courant | 1989 | | pagina 7