Atleet Erik de Bruin zoekt weg van geleidelijkheid Oss Russell Weir golfer van grote klasse sportuitslagen „KRACHTTRAINING GEEFT ME EEN KICK' El Zege Maassen in Ronde van België Jeroen Boere zorgt voor eerste competitietreffer Leidse Courant: voor njeer dan nieuws alleen. Een krant voor u! MA SPORT CfiidócSoUOOtlt ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 foin Basten geblesseerd ■(BRESCIA Marco van Basten is on der behandeling bij de Nederlandse fy siotherapeut/haptonoom Ted Troost. De spits van AC Milan en het Neder lands voetbalelftal heeft sinds een week last van een ontsteking bij de achillespees in het linkerbeen. Volgens de medische staf van de Europese be- ikerkampioen is het moeilijk te zeggen 1 wanneer Van Basten weer fit is. Net 1 als Gullit, die nog herstelt van een knieblessure, ontbrak hij in de vriend- I schappelijke wedstrijd tegen Galatasa- i ray uit Turkije. Tegelijkertijd meldt de Italiaanse pers 'dat Van Baèten en zijn vriendin Lies- beth uit elkaar. Een week geleden 'werd bekend dat Van Bastens ploegge- Ulnoot Ruud Gullit gaat scheiden. Van 1 1' Basten (24) weigert commentaar te ge- ven. Arbiters Modderman en Van der Laar stoppen ZEIST Chris van der Laar en Minne Modderman hebben hun loop baan als scheidsrechter in het betaal de voetbal met onmiddellijke ingang beëindigd. De 43-jarige Chris van der Laar uit Enschede liet zijn besluit via een telex van twee regels weten. Van der Laar fluit sinds 1977 in het be taalde voetbal. De A-arbiter deed niet mee aan de conditietest, waar mee hij de laatste jaren steeds meer moeite had. De 41-jarige Minne Mod derman uit het Friese Oudehaske, die op de B-lijst stond, slaagde niet voor de Coopertest die de arbiters op het sportcentrum van Zeist moesten doorstaan. Hij had geen trek meer in een herkansing. Atletiek-statisticus Koos Koumans overleden DEN HAAG De Nederlandsé atle- tiekwereld heeft gisteren een markant figuur verloren. In het Haagse Rode Kruis Ziekenhuis overleed Koos Kou mans. Koumans, die 75 jaar oud werd, genoot nationaal en internationaal gro te erkenning als statisticus. Gedurende ruim veertig jaar publiceerde Koumans de ranglijsten van de jongste pupillen tot senioren in de nationale atletiek. Hij was ook jaren actief als trainer. Voor zijn vele werk in de atletiek be noemde de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie Koumans tot lid van ver dienste. Hij was ook betrokken bij de oprichting van de Haagse voetbalver eniging Westerkwartier, vijfenvijftig jaar geleden. Verbruggen herkozen CHAMBERY Hein Verbruggen -is giste ren in het Franse Chambery tijdens het jaarlijkse congres herkozen als voorzitter van de FICP, de profsectie van de wereld- wielrenunie UCI. De 48-jarige vernieuwer van de internationale beroepswielrennerij gaat een nieuwe regeerperiode van vier jaar in. De Brabander kwam in 1985 in Bassano del Grappa voor het eerst op die post. Eerste zege jeugdhockeyers IPOH Het Nederlands junioren hockey team heeft bij de wereldtitelstrijd in Ipoh (Malaysia) de eerste overwinning behaald. Gisteren werd Egypte, dat eveneens nog geen punten had vergaard, met 5-0 versla gen. Wouter van Pelt en Koen Pijpers (bei den HDM) scoorden ieder eenmaal. Westduitse atleten met condoom-reclame HAMBURG Westduitse atleten zullen in de toe komst reclame gaan maken voor een fabrikant van voorbehoedsmiddelen. De Westduitse atletiek bond (DLV) maakte gisteren op de eerste dag van de natio nale kampioenschappen bekend dat daarover een con tract met een sponsor is gesloten. De reclametekst op de kleding van de nationale ploeg moet bijdragen om het taboe rond het gebruik van voorbehoedsmiddelen te doorbreken. Het is een uitstekend middel om de be volking bewust te maken van het gevaar van Aids", aldus professor Manfred Steinbach, lid van het bestuur van de de bond. Oud-verspringer Steinbach is de ver antwoordelijke man in de anti-Aids campagne, die door de Westduitse regering wordt gevoerd. De Bun- desliga voetbalclub FC Homburg draagt al geruime tijd shirtreclame voor een bekend merk condooms. Erik de Bruin „explodeert" bij het werpen van de discus. HARDINXVELD Topsporters dienen over een dosis doorzettings vermogen te beschikken. De weg naar de top duurt immers vaak „eeu wig" lang. Discuswer per/kogelstoter Erik de Bruin is een voorbeeld van zo'n doorzetter bij uitstek. Jarenlang leken al zijn in spanningen echter niet ver der te reiken dan de zoveel ste nationale titel, omdat hij internationaal geen hoogvlie ger was. Juist als hij weer eens progressie vertoonde, gooide een af andere blessure de voor het Haagse V&LTC uitkomende atleet ver terug. Vooral vorig jaar werd hij 1 door een rugblessu re zodat hij geen sport om hoog schoot op de internatio nale ladder. De opening van een sportschool in Hardinx- veld - De Bruin woont onder de rook van de Merwede scheepswerf- aan het einde van het vorige jaar, zorgde voor een ommekeer. Want nu de discuswerper zich om- bekommerd kon storten op de wintervoorbereiding door in de hal en niet in de vries kou zijn krachtoefeningen af te werken, bleven blessures uit en was er niet langer stil stand van zijn prestatiecurve. Zelfs verre van dat. Hij is echt doorgedrongen tot de in ternationale top en neemt met zijn 67.58 meter, waar mee hij in Helsinki zegevier de, zelfs de vijfde plaats in op de wereldranglijst van dit seizoen. Speciaal voor hem is er ditmaal dan ook sprake van een sterke bezetting in de discusring tijdens de Aad- riaan Paulen Memorial die morgen in Hengelo wordt ge houden De reus uit Hardinx- veld ontmoet daar sterren als Mike Buncic en Wolfgang Schmidt, de aanvoerder en nummer twee van de sei zoensranglijst, en Ralf Dan- nenberg en Olav Jenssen. Nuchter Zijn prestatie tijdens de GP van Zweden vormde geens zins een uitzondering. Erik de Bruin passeerde., dit sei zoen al zeven keer de 67 me ter-grens. Uiteraard een re den om tevreden over te zijn. De 26-jarige Zuidhollander is dat ook, maar nuchter als hij nu eenmaal is, schreeuwt hij dat niet van de daken af. Maar hij stelt wel: „Het is de laatste tijd goed gegaan. Ik heb vrijwel zonder blessures door kunnen trainen. Mis schien is dat wel de verkla ring voor de progressie, hoe wel ik dat niet met zekerheid durf te stellen. De mensen willen vaak een zwart-wit verklaring, maar ik denk dat het in dit geval gewoon een beetje grijs is. Het is nu een maal niet te meten. Maar ik durf wel te stellen dat ik het huidige niveau al eerder had bereikt als de pech' van de laatste jaren een vooruitgang niet had geblokkeerd". Die ongestoorde wintertrai- ning is niet de enige veran dering in De Bruins trai ningsprogramma. „Misschien ben ik ook wat verstandiger geworden, wie weet. Ik ga tenminste niet meer door als ik ergens pijn heb en dat was in het verleden wel eens an ders. Ik neem iets minder ri sico's. Dat is de kracht als je weet dat je 67 meter kunt gooien. Dan kun je jezelf be perkingen op leggen, vooral omdat dit seizoen toch niet zo belangrijk is, nu er geen EK of WK op het programma staat". Minder forceren is echter niet de juiste uitdruk king, vindt de topsporter, die zijn hobby (het discuswer pen) combineert met een stu die geschiedenis. „Forceren is een beetje een modewoord. Ik denk "dat je beter kunt zeggen, dan maar iets minder progressie, maar wel via de weg van de gelei delijkheid. Dat is in elk geval beter dan terugvallen door blessures. Ik vind het echter ontzettend moeilijk om te zeggen: „tot hier en niet ver der". Dat is niet mijn aard. Als ik met de krachttraining iets met honderd kilo kan, dan wil ik het ook proberen of het met 110 kilo mogelijk is. Ik probeerde altijd het on derste uit de kan te halen. En ja, nu denk ik: „het is vol doende". Misschien over een maandje weer, nu niet te hard trainen. Geen blessures oplopen is daarbij mijn uit gangspunt. Gewoon gezond blijven en door kunnen trai nen. Dat is het belangrijkste. Vroeger probeerde ik zoveel mogelijk te halen. Natuurlijk ook omdat ik krachttraining erg leuk vind. Ik heb er echt veel plezier in. Veel atleten doen het omdat het er nu eenmaal bij hoort, en is het vaak een beetje een kwelling, maar ik vind het echt leuk. Ik krijg er een kick van als ik de ene keer honderd kilo haal en de volgende keer 105. Dat komt denk ik ook omdat ik weet dat, wanneer ik met de krachttraining vooruit ga, ik daar ook met het discus werpen van profiteer. Dat is natuurlijk altijd het doel dat je voor ogen dient te houden. Niet de krachtprestaties op zich zijn belangrijk, maar wat je straks met de discus doet. Daar doe je het tenminste VHANS VAN DEN BERGHE Pat-stelling in ;lubkaartkwestie,, (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG Volgens (voorzitter Henk Werkho ven van FC Den Haag is t=r sprake van een „pat- jstelling in de clubkaart- Kwestie" nu minister Van (Dijk, de Amsterdamse po- llitie en ook de KNVB het Haagse „kaartverkoop-al ternatief" onder zware tdruk hebben gezet. „Er |bestaat nu een hele ondui delijke situatie, maar dat zal nooit kunnen leiden ^;ot het niet spelèn van de wedstrijd FC Den Haag - jAjax", aldus Werkhoven gisteravond .laat. De supportersvereniging zijn nu van plan de voor Ajax-fans bestemde kaartjes in besloten gelegenheden aan de man te gaan brengen. „Dat brengt het met mee ^at we ze niet kunnen verwijzen naar de m2 wfcpeciale supporterstreinen. Ve- jkruim'len zullen daarom op eigen ge- aat. legenheid naar Den Haag ver- 1500,-trekken", aldus een woord- voerder van de Amsterdamse n Den supportersvereniging. Dit naar Tel. aanleiding van de mededeling [van de Amsterdamse politie internedat „op grond van artikel 72 Koninguit de Algemene Politie Veror dening" het in het openbaar eter (verkopen van toegangskaarten in Amsterdam zal worden be- wen^et. In verband met de FC Utrecht Feijenoord heeft burgemees ter Vos van Utrecht voor mor- unnen!gen een samenscholings-en aburo drankverbod afgekondigd bePaalde delen van de stad. De verboden gelden tus- .sen 10 uur 's morgens en 2 uur riEK 's middags in de binnenstad en in het winkelcentrum Hoog erCatharijne. De Utrechtse poli- i/gn tie heeft op de eerste dag van de vaderlandse voetbalcompe- koop, Ititie in Utrecht 396 mensen be- restaujschikbaar. Molens) Pech voor Spaan in trainingen GP ANDERSTORP Motorcou reur Hans Spaan heeft tijdens de eerste twee trainingsdagen voor de Grote Prijs van Zwe den, die morgen op het circuit van Anderstorp wordt afge werkt, met veel pech te kam pen gehad. Na de tweede oe- ifensessie bleken beide blokken van de Honda-machine kapot te zijn. Slechts één ervan kon gemaakt worden. Spaan moet morgen op An derstorp winnen om nog een kleine kans op de wereldtitel te behouden. Hij is tevens af hankelijk van de resultaten van zijn stalgenoot Ezio Gia- nola en Crivillé. Bleiswijker Wilco Zeelenberg neemt in de 250cc-klasse voorlopig de elfde positie in. >89! VLAARDINGEN Ge jaagd door de wind heeft Russell Weir zich tijdens de strijd om de Europese golftitel voor lesgevende professionals een riante uitgangspositie toegeëi gend. De 36-jarige Schot, vorig jaar bij de eerste op voering van het evene ment op eenzame hoogte, volgde ook gisteren feil loos de correcte koers over de golfclub Broek polder. „De baan en ook het weer hier doen me aan thuis denken", aldus de ontspannen ogende Weir, intussen in het rijke be zit van een voorsprong van ze ven slagen op het baangemid- delde. Voor zijn Engelse colle ga Gary Stafford, op een eer biedige achterstand van vier slagen Weir's naaste concur rent, is de strijd allang gestre den en hoeft de laatste ronde, morgen, nauwelijks nog Se rieus te worden benaderd. „Want Russell is er de man niet naar om een dergelijke marge uit handen te geven. Hij is van uitzonderlijke klasse, van een soort buiten-catego rie".' De leider - met scores van 69, 72 en 71 de gelijkma tigheid zelve - houdt nog een voorzichtige slag om de arm. In alle bescheidenheid: „Er kan nog van alles gebeuren, in golf valt nooit iets met zeker heid te zeggen". De van matig tot krachtig aan wakkerende zuidwester-bries, die onder anderen Jonas Sax ton in het Vlaardingse polder land tot wanhoop dreef, kon de stevig gebouwde Weir niet uit balans brengen. Voor hem geen zoek geraakte ballen; deze landden telkens weer ver genoeg van bosjes, rietkragen en sloten. „Gewoon je bal op de baan houden en geen onno dige fouten maken", aldus de uitleg waarmee Weir het be grip „gemakkelijker gezegd, dan gedaan" een geheel eigen inhoud meegaf. „Ik ben in Schotland dit soort omstandig heden wel gewend, ik heb er dan ook geen enkele moeite mee indien het weer dit week einde hetzelfde blijft". Nomaden-bestaan Russell Weir staat sinds vijf jaar op de loonlijst bij de golf club Cowall in het Schotse plaatsje Dunoon. „Daar ben ik geboren en getogen. En ik ga er ook nooit meer vandaan. Bij mijn familie en vrienden voel ik me het meest op m'n ge mak, lekker rustig, niks moeten. Ik heb nog nooit se rieus overwogen om aan de Europese tour te gaan deelne men. Dat nomaden-bestaan trekt mij totaal niet aan. Ik leid nu een heerlijk leventje. Geef drie dagen per week les en speel de rest van de week wat toernooitjes, meestal in Schotland, soms elders in Groot-Brittannië en voor deze ene keer hier in jullie mooie landje", aldus Weir. Na voltooiing van zijn golf-op- leiding trok Weir- een jaar of drie als postbode door de stra ten van Dunoon. „Het is ook in Schotland niet eenvoudig om werk te vinden op een golfclub. Er zijn vele wachten den voor u. Een leerling-pro fessional verdient bovendien Russell Weir voelt zich thuis op golfclub Broekpolder in Vlaardin- maar een heel armetierig loon tje. En ik was inmiddels ge trouwd, dus was het wel de be doeling dat er wat geld op ta fel kwam. Toen dat niet meer de allereerste zorg was, kon ik een baan krijgen op de golf club Cowall. In mijn eigen woonplaats, wat wil je nou nog meer. Ja, het heeft mij tot nu toe bepaald niet tegen geze ten", waarmee hij nog maar eens herinnert aan zijn in Vlaardingen getoonde vorm. Lof Weir is dan ook vol lof over de organisatie in Vlaardingen dat met het Zuidfranse Biarritz slechts een tweetal internatio nale toernooien voor lesgeven de professionals vorm geeft. De hieraan verbonden Euro pese titel mag dan nog jong zijn, Weir hecht er wel dege lijk veel waarde aan. „En al mijn Britse collega's, die ik hierover vertel, zijn maar wat jaloers, hoor. Ze willen alle maal graag deelnemen. Het toernooi wordt echt voor vol FOTO: CEES VERKERK aangezien. En terecht, want er valt niets op aan te merken. Alles is even goed voor ons ge regeld". Lawrence Thornton sloot zich maar al te graag bij dat com plimenteuze commentaar aan. De assistent-manager van de Britse spelersvakbond (PGA) kwam gisteren poolshoogte ne men bij het in Vlaardingen ge starte initiatief. „Dit toernooi kun je met willekeurig welk ander Europees toernooi ver gelijken. Het voldoet aan alle eisen en wensen, de spelers zijn op en op tevreden en ga er dus maar vast vanuit dat het officiële Europese kampioen schap hier ook de komende ja ren zal plaatsvinden. Ik zal bij de eerstvolgende vergadering, op 19 oktober in Parijs, een po sitief advies uitbrengen. Een prima zaak dat ook de „tea ching pro's" wat meer gele genheid krijgen om goede in ternationale toernooien te spe- DICK KIERS OUDENAERDE Frans Maassen heeft gisteravond het tweede gedeelte van de derde etappe van de Ronde van België, een in dividuele tijdrit over 20 kilometer met start en fi nish in Oudenaerde, ge wonnen. De nationale kampioen uit de ploeg van Jan Raas was vier secon den sneller dan de Belg Johan Musseeuw. De Brit Sean Yates werd op negen seconden derde en hero verde de leiderstrui. Maassen staat in het alge meen klassement tweede op één seconde. De leiderstrui wisselde giste ren voortdurend van bovenlijf. De Brit Sean Yates en de Belg Johan Bruyneel leverden om en om het tricot bij elkaar in. De winst in het eerste gedeelte van de derde etappe ging in de ochtenduren naar de Belg Fer- di Dierickx, het leiderstricot naar Bruyneel, nadat de jury eerst Yates per abuis als klas sementsleider had laten huldi gen. 's Avonds in de indivi duele tijdrit zegevierde Frans Maassen. Yates eindigde als derde en heroverde de eerste plaats in het algemeen klasse ment. Maassen is op één secon de zijn voornaamste belager. Planckaert Peter Post heeft zijn assistent Walter Planckaert mandaat gegeven te proberen zijn jon gere broer Eddy Planckaert terug te halen. Zijn ploeg kan, na het vertrek van Eric Van- deraerden naar Raas, een sprinter gebruiken. Eddy Planckaert reed vier jaar bij Panasonic. Twee jaar geleden vertrok hij naar de Belgische formatie van José de Cauwer, omdat hij te weinig kansen als kopman kreeg in de klassie kers. Na zijn overgang won hij prompt de Ronde van Vlaan deren. De relatie met Post bleef in de tussentijd goed, te meer omdat zijn broer Walter als assistent-ploegleider aan zijn oude ploeg verbonden bleef. De huidige ploeg van Eddy Planckaert, èn Tourwin naar Greg Lemond, verkeert in problemen. Het voortbe staan is onzeker. Commentaar van Post: „Wanneer Eddy geen contractuele verplichtin gen meer blijkt te hebben, wil len wij hem graag in dienst ZWOLLE Jeroen Boere van VVV, broer van de vroe gere FC Den Haag-spits Rem- co, heeft gisteravond het eer ste doelpunt in het betaald voetbalseizoen voor zijn reke ning genomen. De competitie startte gisteravond in de eerste divisie met het duel tussen de degradanten van het vorige seizoen, PEC Zwolle en VVV. De Limburgers wonnen in Zwolle. 1-2. Boere zette VVV kort voor rust op voorsprong. Door Ste wart kwamen de Limburgers op 2-0. Roelofsen maakte voor 2.000 toeschouwers kort voor tijd de Zwolse treffer. PEC Zwolle-VVV 1-2 (0-1): 40. Boere 0-1, 67. Stewart 0-2, 84. Roelofsen 1-2. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 2.000. Gele kaarten. Visscher (PEC Zwolle). Polman (VVV) HOCKEY WK junioren in Ipoh Groep A: Nederland-Egypte 5-0 (2-0). Doelpunten: Van Pelt. Poortenaar 2. Pijpers en Drent. Malaysia-Australië 0-1 (0-0), Bondsrepubliek Duitsland- Argentinië 7-1 (5-1). Stand: Bondsre publiek 3-6, Australië 3-6, Nederland 3-2. Malaysia 3-2, Argentinië 3-2, Egypte 3-0. HONKBAL Hoofdklasse Play-offs: Klnheim-Neptunus 1-5, Ni- cols-Pirates 3-0. Neptunus naar fina le. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Chancey Mereveld (R. van Stam) 2.47,4-1.24,5, 2. Cees Bush, 3. Cheval Rodney. Toto: winnend 3,10, plaats 1,20, 1,20, 3,70, koppel 6,90, trio 79,60. Tweede koers, 1200 m: 1. Blackey's Victory (A. de Vries) 1.15,7, 2. Box berger Imago, 3. Sailing Home. Niet gestart: Temptation. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10, 1,60, koppel 2,40, trio 10,70. Derde koers, 2100 m: 1. Dominiec Star (J. van der Pijl) 2.53,8-1.22,8, 2. Davidia Rose, 3. Bil de Lobbes. Niet gestart: Day de Bloomerd. Toto: win nend 1,70, plaats 1,50, 1,70, 3,10, koppel 6,60, trio 85,80. Vierde koers, 1800 m: 1. Montekin's Lady (A. de Vries) 1.54,9, 2. Ninnes Star. 3. Wentworth Prince. Toto: win nend 4,90, plaats 2,60, 1,50, koppel 7,50, trio 39,00. Vijfde koers, 1609 m: 1. Colt Mauritz (J. Wagenaar) 2.11,9-1.22,0, 2. Clndy M.. 3. Cas Buitenzorg. Niet gestart: Biscuit Drossaert, Casper Ruimzicht, Aurelia Worthy, Dior America. Toto: winnend 1,50, plaats 1,10, 1.20, kop pel 1,60, trio 3,50. Zesde koers, 1609 m: 1. Alme de Bloomerd (F. van den Berg) 2.06,0-1.18,3, 2. Zeddertranss R, 3. Zaffra Voltary, 4. Amber Enze- lens. Toto: winnend 7,60, plaats 3,10, 5,20, 2,90, koppel 91,00, trio 833,20, kwartet 2.229,00. Zevende koers, 2000 m: 1. Dschuna (A. de Vries) 2.09,6, 2. Sartoya, 3. Sweet Lake. Niet gestart: Shabeen Queen. Toto: winnend 6,90, plaats 2,70, 1,50, 3,10, koppel 11,90, trio 197,10. Achtste koers, 2600 m: 1. Bep de Bloomerd (W. Velis) 3.36,1-1.23,1, 2. Belmondo O. 3. Bram Buitenzorg. Niet gestart: Centipede. Toto: win nend 2,10, plaats 1,40, 1,30, koppel 2,60, trio 22,40. Negende koers, 2100 m: 1. Commer cie (H. Grift) 2.50,4-1.21,1, 2. Zanny Oranje, 3. Zanara, 4. Amon Marco. Niet gestart: Bavonora. Toto: winnend 1,40, plaats 1,10, 2,40, 1,20, koppel 9,80, trio 43,90, kwartet 249,90. Tiende koers, 2100 m: 1. Amor O (H. Grift) 2.48,8-1.20,4, 2. Valentin Melo die, 3. Valiant C. Toto: winnend 1,70, plaats 1,10, 1,50, koppel 3,00, trio 14,60. W5: 8-6-3-5-1: 586,50. Omzet tolalisaton 170.359,00. SKIËN Reuzenslalom wereldbeker in Thredbo (Aus) 1. Eriksson (Zwe) 2.29,80, 2. Furuseth (Noo) 2.30,05, 3. Mader (Oos) 2.30,17, 4. Girardelli (Lux) 2.30,19, 5. Tomba (Ita) 2.30,22, 6. Zurbriggen (Zwi) 2.30,49, 7. Gaidet (Fra) 2.30,73, 8. Mayer (Oos) 2.31,05, 9. Bittner (Wdl) 2.31,07, 10. Stuffer (Wdl) 2.31,14 Stand wereldbeker: 1. Eriks son 25 punten, 2. Furuseth 20, 3. Ma- der 15. 4. Girardelli 12. 5. Tomba 11. VOETBAL Bundesliga Kaiserslautern-Karlsruher SC 5-1. Stand aan kop: 1. Kaiserslautern 3-5, 2. Eintracht Frankfurt 3-5, 3. Bayern München 3-5, 4. Uerdingen 2-3. Oefenduel Heracles-BVV Den Bosch 1-1 (0-0). VOLLEYBAL Damestoernooi in Bottrop Bondsrepubliek-DDR 0-3, Italië-Bul- garije 3-0, Cuba-Nederland 3-0. Stand: 1. Cuba 3-6, 2. Italië 3-5, 3. Cuba 3-5, 4. Nederland 3-5, 5. Bondsrepubliek 3-4, 6. Bulgarije 3-3.. WIELRENNEN Ronde van België 3e etappe, 1e gedeelte: 1. Dierickx (Bel) 145 km van Oostende naar Roe- selare in 3.24.05, 2. Vandenbrande (Bel) z.t., 3. Van de Laer (Bel) 0.08, 4. Verbeken (Bel) 0.15, 5. Baffi (Ita), 6. Hoste (Bel). 7. Caroli (Ita). 8. Van Keirsbulck (Bel), 9. Dahlberg (Nzl), 10. Rooms (Bel) allen zelfde tijd als Ver beken, 13. Pieters 1.10, 15. Van der Poel z.t., 23. Rozendal 1.22, 45. Maassen, 62. Solleveld, 65. Lammer- tink, 88. Van der Hulst. 102. Dorgelo, 108. Harings, 119. Arntz, 120. Bol. 121. Breukink allen zelfde tijd als Ro zendal, 134. Van Poppel 6.36, 135. Nijboer z.t., 143. De Vries 12.08. Tijdrit: 1. Maassen (Ned) 20 km In 25 minuten en 17 seconden (47,458 km/uur), 2. Museeuw (Bel) op 4 se conden. 3. Yates (Gbr) 0.09, 4. Sören- sen (Den) 0.15, 5. Pelper (Aus) 0.16, 6. Fignon (Fra) 0.24, 7. Marie (Fra) 0.26, 8. Durst (BrD) 0.43, 9. Gelfi (Ita) 0.45, 10. Sergeant (Bel) 0.46. Overige Nederlanders: 13. Solleveld 0.49, 16. Breukink 0.53, 25. De Vries 1.15, 38. Van der Poel 1.54, 40. Pieters 2.05, 61. Van der Hulst 2.35, 64. Arntz 2.38, 69. Harings 2.41, 99. Van Pop- pel 3.19, 107. Dorgelo 3.31, 112. Lammertink 3.43, 118. Nijboer 3.49, 133. Bol 4.12. Algemeen klassement: 1. Yates 16 uur. 34 minuten en 37 seconden, 2. Maassen 0.01, 3. Pelper 0.26, 4. Mu seeuw 0.35. 5. Bruyneel (Bel) 0.41, 6. Sörensen 0.42, 7. Gelfi 1.13, 8. Hoste (Bel) 1.29, 9. Solleveld (Ned) 1.34, 10. Sergeant 1.37. Nederlanders: 23. Breukink 2.43, 31. Van der Poel 3.03, 55. Arntz 4.41, 78. Pieters 7.04, 84 Harings 8.21, 85. Rozendal 8.25, 89. Van der Hulst 8.45, 105. Lammertink 9.52, 125. Bol 13.01, 130. De Vries 13.34, 132. Van Poppel 14.11, 133. Nijboer 14.50, 145. Dorgelo 22.05. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 2, 19.25 uun Veronica Sport. Nederland 3, 22.46 uur Studio Sport. België Nederlands 1, 22.45 uur Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 15.30 uur Wielrennen. Duitsland 1, 18.00 uur Sport- schau-Telegramm. Duitsland 1, 18.15 uur: Sport- Duitsland 2, 22.05 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 15.00 uur Atletiek. Duitsland 3, 19.35 uur: Sport im Westen. BBC 1, 11.55 uur: Grandstand. BBC 1, 23.10 uur: Voetbal: Arse- nal-Lwerpool. BBC 2, 17.40 uur: Cricket. Sky Channel, 12.00 uur: Trans World Sport. Sky Channel, 13.00 uur Worste len. Sky Channel, 18.00 uur Boog schieten. Sky Channel, 18.30 uur: Surfen. Sky Channel, 19.00 uur Wiel rennen. Sky Channel, 20.00 uur: Paarde- sport. Sky Channel, 21.00 uur Voet bal. Sky Channel. 22.00 uur Golf Super Channel, 18.30 uur Bas ketbal. MORGEN Nederland 3, 17.00 en 18.45 uur: Studio Sport. België Nederlands 1, 19.45 uur Sportweekend. België Nederlands 2, 14.10, 15.15 en 16.30 uur: Autosport. België Nederlands 2, 14.50 en 15.45 uur: Wielrennen. België Frans, 14.10 uur: Auto sport. België Frans, 19.00 uur: Sport. TV 5, 23.35 uur: Sport. Duitsland 1, 18.10 uur: Sport- schau. Duitsland 1, 19.50 uur: Sport- schau-Telegramm. Duitsland 2, 17.10 uur: Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im Westen. BBC 2, 00.05 uur Cricket. BBC 2, 00.35 uur Golf BBC 2, 14.05 uur. Sunday grand- BBC 2, 22.55 uur: Autosport. Sky Channel, 00.00 uur: Wiel rennen. Sky Channel, 12.00 uur: Auto- en motorsport. Sky Channel, 18.00 uur: Waters- Sky Channel, 19.00 uur Motor sport. Sky Channel, 20.00 en 23.00 uur: Paardesport. Sky Channel, 21.00 uur: Golf. MAANDAG BBC 2, 00.45 uur: Golf. BBC 2, 11.05, 14.35 en 17.00 uur Cricket. Betaald voetbal VANDAAG Eredivisie MVV-Willem II Eerste divisie NAC-Go Ahead Eagles AZ-Helmond Sport SVV-Eindhoven SC Cambuur-Emmen SC Veendam-SC Heerenveen DS '79-Wageningen Telstar-RBC MORGEN Eredivisie FC Utrecht-Feyenoord Volendam-Haarlem RKC-FC Groningen FC Twente-Roda JC Sparta-NEC FC Den Haag-Ajax Vitesse-Fortuna S Eerste divisie Excelsior-De Graafschap KOERSEN DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (morgen 13.30 uur) en Alkmaar (maan dag, 16.00 uur) luiden als volgt: Duindigt: le koers: Douglas Mac. Doot Bonni, Dloce Vita (7-6-5) 2e koers: Dark Accent, Charlei Crown. Crissi Westland (2-9-5). 3e koers: House of Petals, Moonlight Shadow, Sibora (5-3-4). 4e koers: Brahms Melodie, Zipper Spencer, Butchers Lady (6-5-1). 5e koers: Kentucky, Greenhills Boy, Count Nikki (7-4-2). 6e koers: Concorde. Ascot Hanover, Bongo (5-11-1). 7e koers: Dignity Hanover, Crack Montee, Berhold H (3-2-8). 8e koers: Bravour G, Beauty Starlet, Nevele Star (4-2-7). 9e koers: Blakey Delta. Loret Land zicht, Forest Blossom (1-11-9). 10e koers: Zvetlana Hanover, Ann Marchall, Whippet Postile (6-1-5). lie koers: Wervelwind C, Blitz Uit huizen. Zoeff Neyenrode (6-5-3). Alkmaar: le koers: Deimos If, Donna Bella, Ci- vano Ruimzicht (3-2-8). 2e koers: Carmen Summer, Cesar Crown. Diamond Worthy (6-4-7). 3e koers: Bryan Buitenzorg, Don Corleone, Chico Rose (5-3-1). 4e koers: Donna Nelly, Wise Impul se. Carola K (2-5-3). 5e koers: Boyte Hollandia, Carola Narfeg, Colt Fortuna (1-9-4). 7e koers: Alice van Altena, Berthi Princess, Barbera Fox (9-8-4). 8e koers: Winston Jac, Massies Prize, Winn Boszorg (4-6-3). 10e koers: Wilco Staaweide. Zoot Zuiter, William (10-4-3). (ADVERTENTIE) TANGEN SKANDIA VAKGEREEDSCHAP

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13