Opmerkelijke keuze van een huisvrouw Canal Plus als Nederlandstalig abonee-tv-kanaal RADIO/TELEVISIE Êcidóc Qowiant DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1989 PAGINA 13 HILVERSUM Begin vol gend jaar krijgt Nederland er een derde abonnee-tv-kanaal bij. Dat blijkt uit de plannen van Canal Plus, dat in Frank rijk het populairste betaal-tv- station is. De Nederlandstalige versie maakt deel uit van een grote uitbreiding van het be drijf, dat ook bezig is met een Spaanstalige en een Italiaan stalige service. Voor haar Ne derlandse plannen heeft Canal Plus zich laten informeren door het Nederlandse produk- tiebedrijf Belbo Canal Plus is in de abonnee- tv-sector een vreemde eend in de bijt. Terwijl de concurrentie zoals FilmNet, Sky Movies en Teleclub, de kijker aan zich probeert te binden door het uitzenden van speelfilms, brengt Canal Plus een totaal programma, dus niet alleen films maar' ook series, talk shows en (harde) erotische shows. Na een start vol verliezen en tegenvallers, met name door dat de bekabeling in Frankrijk ver achter bleef bij de progno ses, kreeg Canal Plus toestem ming om ook met aardse zen ders te werken. Hierdoor kon zeker tachtig procent van de Fransen een abonnement ne men. Vanaf dat moment ging het de zender voor de wind. Het is het meest succesvolle betaal-tv-kanaal in Europa. Nu Canal Plus een gevestigde macht is binnen het Franse tv- bestel, slaat het bedrijf, dat ei gendom is van een aantal gro te Franse uitgevers, zijn vleu gels uit over Europa en Noord- Afrika. Hiervoor is een bedrag van 400 miljoen gulden be schikbaar. Het signaal van het Nederlandse Canal Plus wordt verspreid via de Franse satel liet T-DF-1. Het is de bedoeling dat alle programma's in het Nederlands ondertiteld en/of nagesynchroniseerd worden. Canal Plus heeft inmiddels di verse kabelexploitanten bena derd om vanaf begin 1990 met uitzenden te kunnen begin nen. Het station, dat moet con curreren tegen FilmNet en TV-Plus (een abonnee-tv-sta- tion dat wordt gekoppeld aan TV10), is bereid om voor toela ting op de kabel te betalen. Het Nederlandse produktiebe- drijf Belbo uit Hilversum, dat is gespecialiseerd in het maken van documentaires, heeft Ca nal Plus geholpen met het ver kennen van de Nederlandse markt. „We hebben de Fran sen bijvoorbeeld in contact ge bracht met de kabelexploitan ten in ons land", aldus Belbo. Een woordvoerster ontkent echter dat de samenwerking tussen dit Hilversumse pro- duktiebededrijf en het Franse abonnee-tv-station voor haar Nederlandse kanaal verder gaat. „Voor de toekomst is niets uitgesloten, maar op dit moment is daar nog niets ze ker over". Bridgets keus". Engelse drama-se rie. VARA-televisie. Ned. 1 om 22.40 uur. Donderdag. HILVERSUM De Brit se drama-serie „Bridgets keus", die de VARA in vier delen op het scherm brengt, is in al zijn facet ten een wonderschone produktie. Maar hij is vooral heel Engels. Niet alleen in uitvoering, maar ook in keuze van spelers en script krijgt de kijker weer eens het neusje van de zalm voorgezet. Het wil niet zeggen, dat het onderwerp dat Catherine He ath in haar roman „Behaving Badly" behandelt een typisch Engels probleem is. Maar de manier waarop de hoofdrol spelers er in „Bridgets keus" mee omgaan, is wel op en top Brits. Neem de openingsscène bijvoorbeeld van dit Channel 4-werkstuk. Bridget (Judi Deneh) concentreert zich in de keuken voor het fornuis op een delicate saus voor de tar bot, het lievelingskostje van haar man Mark (Ronald Pick up). Even later komt Mark binnenlopen en meldt zonder enige emotie dat hij een ander heeft „Ze heet Rebecca en is journaliste". Inplaats van uit haar vel te springen of in elk geval kwaad te worden, denkt Bridget alleen maar: „Ver domme, net nu ik aan het moeilijkste deel van de maal tijd bezig ben" Britse trekjes Catherine Heath, die haar boek zelf tot een script be werkte, toont steeds van deze opmerkelijke Britse trekjes. Voor wie niet van Engels dra ma houdt, is het een „hete aardappel"-produktie die nau welijks boeit, voor de liefheb ber echter is het een serie die schommelt tussen verbazing en bewondering. Eerstge noemde vooral door de loop van het verhaal, dat vol ver rassende wending zit. Bewon dering is er vooral voor de manier waarop het verhaal in beeld is gebracht. Zo sluiten opmerkingen, die worden ge maakt, naadloos aan bij de beelden die volgen en is er heel veel aandacht besteed aan het uitzoeken van de acteurs. Judi Dench speelt als Bridget verreweg de meest overtui gende rol. Zij houdt onder alle omstandigheden die bekende „stiff upperlip" totdat een zwarte Baptisten-voorganger met zijn preek haar op andere gedachten brengt. Haar ster kwaliteiten bewees Judi eerder in 1987 toen ze bij de VPRO in eenzelfde heel Britse rol was te zien als Mrs Edge- hill naar een boek van Noel Coward. De 54-jarige Dench wordt in eigen land omschre ven als een van de drie beste actrices van Engeland. Zij ver gaarde in eerste instantie lo vende kritieken als Shake- speare-vertolkster waarbij haar rol in „Romeo Julliet" als de beste wordt gezien. Maar de andere karakters worden niet door haar wegge speeld. Gwen Watford bijvoor beeld zet als Frieda, de moeder van Mark, ook heel krachtig spel neer. Zij bewoont de bo- ven-verdieping van hun huis in de dure Londense wijk Hampstead (Paul McCartney woont er ook). Frieda houdt Bridget met een breekbare stem en een Duits accent (zij is voor de tweede wereldoorlog begon naar Engeland ge vlucht) telefonisch op de hoog te van de laatste ontwikkelin gen, wanneer Mark zijn vrouw heeft ondergebracht in het flatje, dat eerst onderdak bood aan de liefdesperikelen tussen hem en Rebecca. Prachtig zo als Frieda blijft volharden in haar strijd tegen Rebecca en haar „die Belgische" blijft noe- In deze vierhoeksverhouding, waarin heel wat ironische op merkingen over tafel gaan, speelt ook nog Phyllida (Fran- cesca Folan), een rol. Zij is de Judi Dench, op de foto met acteur lan McKellan, speelt de rol van Bridget. FOTO: AP dochter van Mark en Bridget en woont met drie andere jon geren in een appartement in Battersea. Dit kwartet kijkt aan de zijlijn toe en fungeert met zijn commentaar als de objectieve toeschouwer. Grap pig is wel dat zij zich al in een situatie bevinden, waar later Phyllida's ouders ook in te recht komen. Want al gaat Bridget door een diep dal en voelt haar isolement aan als een ijzeren harnas, aan haar status als zorgzame huisvrouw eij lieve moeder en echtgenote komt een einde. En als dat ge beurt is de beer pas echt los. HANS PIET NEDERLAND 1 VARA Neighbours, Australische serie Als Des een nacht niet thuis heeft geslapen, staat hem een ware onder vraging door zijn huisge notes te wachten. De noodlotsdag (Dooms day), Amerikaanse 'teken film. NOS Journaal. VARA VARA's kindermenu: De avonturen van Teddy Ruxpin (Teddy Ruxpin) tekenfilmserie. Afl.: Elfjes en bosnimfen. De Freggels (Fraggle Rock), Engelse tekenfilm serie. Afl.: De grappigste grap van het griezelrijk. De Smurfen tekenfilm serie. Afl.: Zorgen, zorgen, zorgen. Toet toet (Beep beep), te kenfilm. Boes, tekenfilmserie. Afl.: Hoera voor Boes. NOS i Journaal. VARA Mijn familie en andere dieren (My family and other animals). Engelse se rie. Afl. 8. Moeder Durrell is heel tevreden met het nieuwe huis, want het is zo klein dat ze van alle logés is verlost. Labyrinth, spelprogram- ma gepresenteerd door Peter Jan Rens. Hoe vertel ik het mijn vrouw (A guide for the married man), Amerikaan se comedy uit 1967 vn 19.49 20.20 Gene Kelly. Met: Walther Matthau, Inger Stevens. Robert Morse e.a. Paul Manning is getrouwd. Zijn vrouw en hij zijn elkaar heel trouw, maar Paul s vriend Ed vindt het saai en wil zijn vriend levenskunst bijbrengen. 21.52 Hoogtepunten uit shows van Tommy Cooper. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40 Bridgets keus, 4-delige Engelse miniserie naar de roman Behaving badly van Moira Williams. Afl. 1: Ver andering. Bridget heeft na 20 jaar trouwe „dienst" van haar echtgenoot te ho ren gekregen, dat ze beter uit elkaar kunnen gaan. Bridget krijgt een apparte mentje, leeft vervolgens nog 5 jaar keurig burger lijk, tot ze verzeild raakt in een fascinerende kerk dienst. Ze besluit haar le ven radicaal te verande ren. 23.30 Einde. NEDERLAND 2 AVRO 16.20 EGuna din, Amerikaanse speelfilm uit 1939 van George Stevens. Met: Cary Grant, Victor McLaglen, Douglas Fairbanks e.a. Drie sergeanten van het Britse leger in India wor den erop uitgestuurd om uit te vinden wat er met een naburig uitgestorven dorp gebeurd is. De Thugs, een gevaarlijke sekte blijkt hier achter te zitten. 18.13 Si Guitarra, 8-delige serie over de geschiedenis van de gitaar. Presentatie: Juli an Bream. Afl. 6. 18.45 David, de kabouter serie naar het boek De Ka bouter van Rien Poortvliet en Wil Huygen. Afl. 20: De vliegenvangers. 19.05 Music masters, muziek quiz gepresenteerd door Ad Visser. NOS 20.00. SJournaal. AVRO 20.29 Growing pains, Ameri kaanse comedyserie. Afl. 11: Dirt bike. Zonder toe stemming van zijn ouders besluit Mike een ritje te maken op een motor. Dit brengt hem in grote moei lijkheden, wanneer hij na een val in de kreukels te rugkomt. 21.00 And justice for all, Ameri kaanse speelfilm uit 1971 van Norman Jewison. Met: Al Pacino, Jack Warden, John Fortsythe e.a. Advo- kaat Arthur Kirkland wordt veroordeeld tot een nacht cel voor ongehoorzaam heid aan de rechtbank. Zijn uitbarstingen worden echter in de gaten gehou den door het Comité van Ethiek. 22.53 Pravda: Gorbatschov's nieuwe waarheid. Engelse documentaire. 23.45 S! Ontdek je plekje «.Van daag: Brielle. NOS 00.00 Journaal. 00.05 Einde. NEDERLAND 3 20.00 20.29 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Vogels kijken, natuurfilm serie. Afl. 1: Zuid-West Friesland. Atlantis mag niet verdwij nen, Duitse jeugdserie Afl. 4: Grof geweld. Wolfgang Emmerich, de zoon van de overleden Willem, huurt een aantal ongure types om Atlantis te verbouwen. Maar Jule is echter boks kampioen geweest... Journaal. IKON Droom en daad. Afl. 3: Po len, de waarheid maakt vrij. Presentatie: Charles Elliott. RVU Young at heart, documen taire over liefde en roman tiek op latere leeftijd. NOS Een keur van Kylians, se rie balletten van Jiri Kylian. Afl. 6: Dream dances. Journaal. Nieuws voor doven en slchthorenden. Einde. 17.00 De woudlopers (Forest ran gers), Britse serie. Afl. 5: Doch ter van Brannigan. 17 25 Juke Box 17.30 Webster Amerikaanse serie. Afl. 35: Groeiproblemen. 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak animatieserie. 18.05 Plons 18.10 Kung Fu, Amerikaanse serie met David Carradine, Keye Luke, Philip Ahn e.a. Afl. 47. 19.00 Wijn (Vintage), 13-delige En gelse documentaireserie over de geschiedenis yan de wijn. Afl. 10: De vernieler. 19.25 Mededelingen en programma overzicht. 19.30 Nieuws. 20.00 Buren (neighbours). Australi sche serie. Afl. 166 en 167 20.45 Panorama, AIDS - positief zijn. Een andere reportage. Acht mensen worden uitgenodigd om vier dagen lang met elkaar te praten, te koken, te eten en zich te ontspannen. Een leuke gratis vakantie. Ware het niet dat vier deelnemers seroposi tief zijn. Dit leidt tot een diep gaande confrontatie. 21.40 Chelworth, 8-delige Engelse serie met Peter Jeffrey. Afl 6. Na een jaar in Chelworth ziet Michaels financiële situatie er nog steeds niet goed uit. Zijn rivaal Ewan Chivers oogst met behulp van de parlemehtarier Russell Fairless echter veel 22.30 Nieuws, met een verslag van de Ronde van Belgie. 22.50 Buster Keaton, filmportret in drie delen van deze legendari sche acteur en regisseur (1). 23.45-23.50 Coda. Sonate opus 25, 1-4, -Rasendes Zeitmass-, van Hindemith uitgevoerd door Thérèse-Marie Gilissen, altvi- BRT 2 19.00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. 19.23 Superkat en Supermuis, te kenfilmserie. 19.28 Programma-overzicht. 19 30 Nieuws. 20.00-21.20 Baccarabeker 1989, rechtstreekse uitzending van de eerste avond van de inter- proviciale showontmoeting voor jonge talenten te Middel- kerke. Optreden van drie Vlaamse provincies. Orkest o.l.v. Eric Melaerts. RTBF 1 18.00 Vacaturebank. 18.15 L'écran des vacances, teken films. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir, Waalse actualiteiten. 19.30 Journaal en weerbericht. 20.00 Autant savoir, consumenten magazine. Afl.: Euro sans plomb? 20.20 Ashanti, Amerikaanse speel film uit 1979 van Richard Flei scher naar de roman Ebene van Alberto Vasquez-Figueroa. Met: Michael Caine e.a. Het artsenechtpaar David en Anan- sa Llnderby brengt de zomer door met het inenten van in boorlingen in Afrika. Als Anan- sa, zelf Ashanti, wordt ont voerd gaat David naar haar op 22.15 Special cinéma, filmmagazine. 23.15-23.50 Loterij-uitslagen, laat ste nieuws en weerbericht. DUITSLAND 1 15.30 Superdrumming II, serie over de beste slagwerkers ter wereld en hun muziek. Presen tatie: Pete York. Afl. 1. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Auf und davonl, kinderserie. Afl. 13: In der Falie. 16.40 IxlTiere in Spanien, natuurfilm serie. Afl.: Die Lagune der Zug- 17.05 Kleine Geschichten aus dem Zoo, Vandaag: Orangs. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo, Amerikaanse serie. Afl.: Schachmatt. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, actualiteiten. 18.52 Die Wiesingers, serie. Afl.: Schwierige Zeiten. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 QüTagesschau. 20.15 Pro und Contra. Aansl.: Ta gesschau. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 Isl Das Beste aus dem Musi- kantenstadl, hoogtepunten uit het muziekprogramma Musi- kantenstadl van de afgelopen jaren. Presentatie: Karl Moik. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Lenz oder die Freiheit, 4-deli ge Duitse serie. Afl. 4: Die ei gene Haut Met: Peter Simoni- sek, Annette Uhlen. Brigitte Karner e.a. Als men zich in de vesting Rastaatt realiseert dat er geen versterking meer zal komen, moet men zihc overge ven. Lenz en de anderen wor den voor de militaire recht bank gedaagd. Op aanraden van Christoffel proberen de ri valen Lenore en Josepha sa men Lenz te redden. 00.35 Tagesschau. 00.40 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 00 45 Einde. DUITSLAND 2 15.28 Die Muppets-Show, Gast: Bruce Forsyth. 15.50 Kim Co, 12-delige serie voor de jeugd. Afl.: Schon mal ver- sucht 'nen Vogel loszuwerden? Met Simon Turner, David Friedmann, Georgina Kean e.a. 16.15 Logomobil, jeugdjournaal Vandaag: Wat kinderen In de vakantie kunnen doen. Presen tatie: Barbara Biermann. 16.30 Alice im Wunderland, teken filmserie, Afl: Die verschwun- dene Lichterfee. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- dern. Regionaal nieuws. 17.10 SI Tele-lllustrierte. Actualitei ten, sport en amusement. 17.50 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serie. Afl. Der glüc- kliche Mark (1). Met: Michael Landon, Victor French e.a. Aansl.: Mein Butler und ich, Duitse tv-serie Afl.: Der Tausch. Met: Volker Brandt en Günther Jerschke. 18.20 Ein Engel auf Erden, Ameri kaanse tv-serle. Afl.: Der glüc- kliche Mark. (2). 18.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.25 Der Superflip. Telefoonspel met Michael Carl. 20.00 Alles was recht iet. Verhalen tussen Amor en Justitia, serie. Afl.: Scheiden tut weh. Met Thekla Carola Wied, Christian Quadflieg, Heli Finkenzeller e.a. Een vader probeert zijn, kind, dat bij zijn moeder woont, met geweld te ontvoe ren. Henrietta en haar vriend lenen de auto van haar tante om diefstal te plegen en het echtpaar Kostka blijft twijfelen over hun scheiding 21.00 Vorfahrt, motormagazine met Karl Senne. 21.30 Heute-journal. 22.00 Der Sport-Spiegel, Wilde Wel- lenreiter, kajakrodeo op de Durango River. 23.30 Nachdenken über Deutsch- land, Lieb' Vaterland, schlaf ruhig ein oder: Die Unlust an Europa, documentaire over de bedenkingen in Duitsland te gen de Europese eenwording. 23.15 Sommerfestival im ZDF: Andrzej Wajda: Chronik einiger Liebesunfalle, (Kronika wypad- kow Mitosnych), Poolse speel film uit 1985 van Andrzej Waj da Met: Piotr Wawrzynczak, Paulina Mtynarska, Tadeusz Konwicki e.a. In 1939 wordt de Poolse jongen Witek verleifd op Alina, maar haar vader is tegen hun omgang. Witek en zijn vrienden storen zich niet aan hun veranderende omge ving en samenleving. Als Witek zakt Alma en hij een dosis slaapta bletten. Ze overleven echter en maken het uibreken van de WO II mee. 01.10 Heute. DUITSLAND 3 15.30 Teletekstoverzicht. 15.45 Sumpf unter den Füssen (Wind across the Everglades), Amerikaasne speelfilm uit 1958 van Nicholas Ray. Met: Burl Ives, Christopher Plummer, Gypsy Rose Lee e.a. Walt Mur doch besluit een baan als na tuuronderzoeker in de Evergla des aan te nemen. Hij krijgt echter last van een groep out casts die ware bloedbaden on der de vogels aanrichten. Zij worden echter de hand boven het hoofd gehouden door de plaatselijke bevolking, en Mur- dock's doodvonnis is getekend (In het Duits nagesynchroni seerd). 17.15 li Alle meine Tiere, serie Afl. 3 Der Besuch. 18.00 Die Sendung mit der Maus. 18.30 Vorsicht: Kinder in der Kiste, programma van en met kinde- 18.45 Abenteuer Wildnis, natuur- filmserie. Vandaag: Die Ret- tung der Flamingos. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws. (19.40- 19.55 Raamprogramma van de Reg. studio's.). 20.00 Die Schlacht am Apachen- pass (The battle at Apache Pass). Amerikaanse speelfilm uit 1952 van George Sherman. Met: Jeff Chandler, John Lund, Bruce Cowling e.a Met de aankomst van Baylor uit Was hington begint de bewaarde vrede tussen de indianen en de US-artillerie af te brokke len. (In het Duits nagesynchro niseerd). 21.25 West 3 aktuell. 21.40 Geschichte: Ein deutsches Schicksal - Viktor Agartz, film portret van deze naoorlogse Marxist. 22.25 Sinfonia Perestroijka, docu mentaire over deze Duits/Rus sische Philharmonie. 22.50 Deruta, der Stein der Weisen, filmreportage van dit om haar keramiek bekend staande Itali- 00.20 Laatste nieuws. Aansl Zur Nacht. BBC 1 17.00 Tekenfilm. 17.10 Hokey Wolf, tekenfilm. 17.20 Simon and the witch Afl. 9. 17.35 Mysterious cities of gold Afl. 8. 18.00 Newsround, Jeugdjournaal. 18.10 Move it, sportprogramma. 18.35 Neighbours Australische se rie met Anne Charleston, Kylie Minogue, Fiona Corke e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Regionaal Nieuws. 20.00 Top of the pops, Engelse hit parade. Presentatie: Gary Da- vies en Simon Mayo 20.30 Eastenders, familiefeuilleton met Peter Dean, Mike Read, Nick Berry e.a. 21.00 People, documentaireserie over de levenswijze met „ge wone" mensen in Engeland. Mensen dus, die het TV-jour- naal of de voorpagina van de krant nooit halen.Afl. 7. 21.30 First of the summer wine. Afl. 3: The day pf the warrior. 22.00 Nieuws. 22.28 Regionaal nieuws en weerbe richt. 22.30 An affair in mind, 7-delige se rie van Ruth Rendell. Afl 5. Met: Stephen Dillon, Amanda Donohoe e.a. 00.00 Cagney and Lacey, Ameri kaanse serie. Afl.: Beatry bur glar Met: Meg Foster en Tyne Daly. 00.50 Weerbericht. 00.55 Einde. 16.25 The Bike Bros 16.50 Nieuws en weerbericht 16.53 Newsroom South-East en re gionaal weerbericht 17.00 Cricket, Engeland - Australië, te Trent Bridge. 19.00 The green man, Engelse speelfilm uit 1957 van Robert Day Met: Alastair Sim, George Cole. Terry Thomas e.a. Zwar te komedie over een huur moordenaar, die een politicus als doelwit heeft 20.30 The Victorian kitchen garden Vanavond: Maart. 21.00 Wildlife showcase, natuurdo- cumentaire serie. Film over het leven in de rivier. 21.30 Europeans. Vandaag: Rich and poor. Vanavond in deze reeks twee Franse films waarin het contrast tussen arm en rijk in Frankrijk nadrukkelijk naar vo ren komt. 22.00 The travelshow. 22.30 Under the sun. Afl.: Adios mi general. 23.20 10 x 10. 23.30 Newsnight, actualiteitenmaga- 00.15 Cricket, samenvatting Enge land - Australië. 00.55 Weerbericht. 01.00 Open University. 01.35 Einde. KI Ondertiteling via Teletekst IE Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst (dj Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL 15.45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16.45 Sylvanians. 17.00 Countdown. 18.00 Close. 19.00 Mobil Motorsport Nieuws. 19.30 Surfen. 20.00 Paardensport. 21.00 Triathalon. 22.00 Football. 23.00 Australian Rules Football. 00.00-01.00 World Games. SUPER CHANNEL 15.30 Tracking. 16.30 Hot Line. 18.30 Nino Firetto. 19.30 Alio Alio. 20.00 Nurse. 21.50 World News and Weather 22.00 Best of Enemies. 00.00 World news and Weather and The Mix. MTV EUROPE 15.30 Marcel Vanthilt. 17.00 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexe. 18.30 Club MTV. 19 00 MTV at the movies 19 30 Remote control. Spelprogr 20 00 Kristiane Backer. 21.00 MTV's Metal hour, hardrock. 22.00 Ray Cokes. 22.45 The Coca Cola report. 23.00 MTV at the movies 23.30 Marcel Vanthilt. 00.00 Your scene. 01.00 Club MTV 01.30-07.00 Night videos. TV 5 Les Brèves et Metèo Européene. Recreation. L'imagination au galop. Des Chiffres et des Lettres. Histoires Naturelles. Cinó-club. I'Homme qui aimait les films. Monet a Giverny. Papier glacé. Journal Télévisé. Météo Européene. Apostrophes. 01.00 Édition spéciale. 15.55 RTL aktuell. 16 00 Die Springfield Story, serie. 16.50 Reich und Schön, serie 17.15 Inspektor Gadget, tekenfilm. 17.45 RTL-Spiel. AanslTekenfilm 17.55 RTL aktuell. 18.00 Die Zwie mit dem Dreh, Ame rikaanse serie. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Karlchen. 19.12 Weerbericht. 19.20 Pulasiki, Engelse serie 20.15 Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau (The bionic woman), Amerikaanse serie. 21.10 Spion mit meinem Gesicht (The spy with my face), Ameri kaanse speelfilm uit 1965. 22.35 RTL aktuell. 22.45 Das Chaos Duo (S.P.Y.S.) e. Engelse speelfilm uit 1974 00.25 Unglaubliche Geschichten. Vandaag: Menschen mit magi- scher Kraft. 00.50-00 55 Betthupferl. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Meneer Mensel houdt zijn mond, jeugdtheater. 16.30 Hol land cup toernooi, verslag voetval- toernooi voor de jeugd. 17.00 Derrick DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Bon appétit Paul Bocuse (Twee kanalen). 1030 s Das Beste aus dem Musikanten- stadl. 11.55 Die Reportage: Weg- werf-Tiere 12.25 Vorfahrt. 12.55 Per soverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Eine Stadt wie im Roman. 14 00 Hal lo Spencer. 14.30 Eine Frau in Vene- dig. 15.20 Flipper fliegt auf Flötentö- ne, documentaire. 15.30 Tagesschau. 15.35 Der Ring der Zarentochter, poppenspel 16.05 Warten auf Re gen, speelfilm. 17.15 Tagesschau. 17.25 Das Buschkrankenhaus, serie (WDF) 07.00 Teletekst. 07 30 The Flintsto- nes. 07.55 Weeroverzicht. 08.00 Bre akfast time. 10.00 Nieuws. Aansl. But first this. Aansl.: Muppet babies, tekenfilm. 10.25 Hartbeat. 11.00 Nieuws. Aansl.: But first this... Aansl Gentle Ben. 1130 Playbus. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. Aansl. Woody Woodpecker 12.15 The O- Zone layer. 12.25 Superman. 12.50 Bananaman. 13.00 Nieuws. Aansl.: The garden party 14.00 Nieuws. 14.30 Neighbours. 14.50 Life file, Afl. 5 (slot): Asthma. 15.20 The rebel, speelfilm. 17.00 Puppy's further ad ventures tekenfilm 17.35 On the waterfront revisited. Afl. 2. SKY CHANNEL 06.30 European Business Channel. 07.00 The DJ Kat Show. 09 30 Panel Pot Pourri. 11.00 The Sullivans. 11.30 Sky By Day. 12.30 A Problem Shared. 13.00 Another World. 13.55 Pages from Skytext. 14.50 As the World turns. 15 45 Loving. 16.15 The Lucy Show. 16 45 Sylvanians. 17.00 Countdown. MTV EUROPE 07 00 Kristiane Backer. 12.00 Remo te control Spelprogramma 12 30 Kristiane Backer. 15.00 Yol Mix. 15.30 Marcel Vanthilt. 1700 The Coca Cola report. 17.15 3 From 1 at 5. 17.30 Maiken Wexo. RTL+ 06.00 Hallo Europa. 09.10 Die Springfield Story 10.00 Reich und Schön 10.25 Inspektor Gadget 11.00 Die Zwei mit dem Dreh 11.45 Die Sieben-Millionen-Dollar- Frau 12.30 Klassik am Mittag. 13.00 Heute bei una. Aansl. Mask. 13.25 California Clan 14.15 Pulas ki. 15.00 Zahn urn Zahn. 15.45 Netto. 15.55 RTL aktuell. 16.00 Die Spring field Story. 16.50 Reich und Schön. 17.15 Inspektor Gadget. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.06 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Op zoek naar Hem. 19.03 Peper en zout. 19.30 Hoorspel. 19.53 Column. 20.03 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen 00.02 VPRO: Midnight hour. 01.02 The Groove Juice Special. 05.02-07.00 Q.Q. Ie Q. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.04 VOO: Hollandse hits 19.02 NOS: Jazzplatform. 20.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: Driespoor. 19.03 TROS: Dance trax. Om 20.30 Clubmix. 21.03 De CD Show. 23.03-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: Senza Parole. Om 18 00 en 20.00 nieuws. 23.0-00.00 NOS Jazz Festival 1989 Rechtstreeks. RADIO 5 18.10 KRO Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00-20.30 NOS Programma voor buitenlandse werknemers. REGIONAAL Radio West: (Via FM-fre- quentie Radio 1) 17.02-18.00 Tot zes! Avondbladen, sport, agenda en column. SOR: (via kabel FM 92.9 Mhz) 18 00-19.00 Editie Rijswijk. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1 Radio Rijnmond: 17.03-19.00 Erik Post met tv- overzicht, 'Kwis en waarachtig', sport en vanaf 18.03 Post aan de telefoon (010- 4334433). BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 19.10 Actueel 19.33 BRT-huisorkesten. 20.03 Jazz Middelheim. 21.03 In de club. 22.05 Crooners en soft music. 23.30 Nachtradio. BRT 2 18.10 Over stuur: automagazine. 20.00 Het orgeltje van yesterday uit Oostende. 22.05 Boem boem uit Oostende. 23.30 Nachtradio. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarmuziek. 19.00 Dossier De Amerikaanse lite- 20.00 BRT-Filharmonisch orkest. 21.40 Kamermuziek. 23.15 The Byg Year 24.00 Nachtradio RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 VPRO: Het Gebouw in zomer tijd. 13.09 NCRV: Hier en nu. 13.30 Nieuwsoverzicht en weer. 13.35 Kerk Vandaag 14.06 NCRV-V.I.P - roem. Met om 14.30 en 15.30 nieuwsover zicht. 16.06 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.04 KRO: Het levende woord. 07.13 Echo 07.20 KRO's Ontbijtshow 08.50 Postbus 900 09.04 Adres Onbekend 10.04 In antwoord op. 11.50 Postbus 900 12.04 Van twaalf tot twee 13.04- 13.15 Echo. 14.04 Als er één over de dam is. 15.03 Pierement. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.04 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 06.02 VOO Ook goeiemorgen. 09.04 Goud van Oud. 12.04 D'Rob of d'ronder. 13.04 Ha. die Holland. 15.04 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Renaissance polyfonie. 10.10 Kamermuziek van Schumann 11.30 Kirill Kondrasjin dirigeert Sjos- takovitsj (6). 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws 13.02 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Hoofdletters en schone tonen. 17.00 Tafelmanieren. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief 09.25 Waterstanden 09.30 RVU: De Schuldcrisis. 10.00 AVRO: Meer dan muziek 11.00 Een leven lang 12.00 Nieuws 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws 13.10 VPRO: Marathon Interview. 17.55 NOS. Mededelingen en uitge breid weerbericht. REGIONAAL - Radio West: 06.02 Mogge provincie 09.02 Speurwerk, muziek, repor tages en actualiteiten. 14.02 Ie wie West weg Zuid-Hollanders op vakantie in Ne derland 16.02-17.00 Gesprek van de dag Radio Rijnmond: 07.03 Ochtendmagazine 09.03 Hans van Vliet en Drs. P Leen. met lussen 10.00 en 1100 Ruilbeurs 12.03 Lunchprogramma 14.03 RR-Express non stop muziek 16.03-17.00 Getapt, cultureel café. BRT 1 06.00 Om het nieuws. 08.10 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.15 Tussendoor 14.03 Welkom in Vlaanderen 15.03 Dit waren toen ook hitsl 16.05 Neem je tijd 18.10 Actueel BRT 2 06.05 Dag en Dauw 08.10 Brussel X 10.03 Platenpoets 12.00 Regioprogr 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 Pluche en plastiek 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. 17.05 Wat zijn dat voor toerenl 18.10 Hitriders. BRT 3 06.00 Om het nieuws. 07.10 Klassiek om het nieuws. 08.15 Prelude 09.15 De muziekwinkel. 10.45 Zomer-oren 11.30 Festival van Vlaanderen-Brug- ge 13.10 Divertimento 14.00 Avantgarde 14.30 Kamerorkest van Lausanne 15.45 Van eigen bodem 16.30 Wel thuis: kamermuziek 17.30 Vakantieland (6). 18.10 Aktueel

Leidse Courant | 1989 | | pagina 13